Aanbestedingen. Openbare V Afloop Verko Advertc RECLAMES» De vreugde eens huisvaders. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Poster ij en. IVI arktberichten. I bij hem opkwam. En dan mocht één der resultaten zijn, dat Finland's vrij heid werd bewerkt en mocht ook 't zien door eigen oog, 't vorstenoog, dat toch niets dan verlichting mag brengen, en 't kwade moet verdringen tot in zijn verste schuilhoeken, zuiveren toestand voortbren- gon, en de rechte verhouding baren! |i In Hollands kerkblad wordt gewezen op 't feit, dat ,,'t Volk'' een geillustreerd Zondagsblad uitgaf, en gevraagd een ge zamenlijk optrekken om een tegenwicht te bioden. Een hartelijke sympathie-betuiging blijve hier niet achterwege! We hebben allerlei geillustreerde bladen, zeker, Maand bladen, Zondagsbladen, apart uitgegeven. Maar, daar moet het niet bij blijven. Die hadden do socialisten en wij ook. Natuur lijk in ander kleed met ander doel, maar nu heeft de redactie van „Het Volk" bovendien nog de noodzakelijkheid ingezien van een speciaal „Zondagsblad", speciaal voor „Het Volk". Waarom moet toch onze geest altijd schier worden opgewekt door 't voorbeeld van een ander? En waarom zijn wij toch niet, dan zelfs nog niet, te overtuigen van de verreikende strekking van zulk een doen Zij zien blijkbaar anders dan wij. Kunt gij ze overtuigen van ongelijk Hoe dan Het Christelijk Schoolblad bevat tal van mededeelingen omtrent do chr. onderwij zers in de verstrooiing. Enkelen weigerden den eed af te leggen en keeren naar Nederland terug. De heer H. Lampen te Amritsar heeft, mede op raad van de redactie, besloten don eed te doen en zich te houden bij zijn broeders. Nog zond de heer Lampen een uitvoe rig schrijven dat betrekking heeft op den heer Schuil, van wiens vermoorden hij te ümballa hoorde. De heer Nielsen te Bermuda was ge tuige van zijn sterven. „Zonder vreeze is hij den dood tegengegaan. In den slag bij Moedwil werd zijn paard doodgescho ten, zoodat hij zich moest overgeven. Op aanklacht van een tweetal Tommies werd hij voor den krijgsraad gebracht, schuldig bevonden en ter dood veroordeeld. De Engelsche chaplain heeft zijn ouders daar over geschreven. Op weg naar zijn graf betoogde hij nog aan Nielsen onschuldig te zijn. Met zijn Bijbel in de hand zette hij zich toen met den rug naar degenen die hem zouden fusileeren. Na een paar verzen gelezen te hebben, gaf hij zelf het teeken: vuur! Die gunst was hem toege staan. De kogels die hem doorboorden, schoten zijn Bijbeltje in tweeën. De eene helft heeft de chaplain, de andere de heer Nielsen. Toen hij stuiptrekkend neerstortte, maakte een revolverkogel die hem het hoofd verbrijzelde, een einde aan zijn leven." Van den kant van Natal is te Pretoria ingekomen de heer J. L. Moerdijk, vroeger inspectenr van scholenen nog meerderen, allen zoo gezond als visschen. De heer Hoogendijk (wiens vrouw dezer dagen overleod) is te Johannesburg in be trekking. De heer Kastein schreet uit Trichino- poly dat 't einde der ballingschap nabij is en alle vereenigingen ontbonden zijn, met uitzondering van de godsdienstcommissie, van welk» lip voorzitter was, sinds ds. God- defroi met H. Lampen en andoron naar Amritsar verhuisde. De eerste school die onder zijn leiding was geweest, telde ruim 140 leerlingen van 12 tot 38 jaar, en heeft juist een jaar bestaan: 10 Juni 190110 Juni 1902. „Wij gelooven dat onze scholen voor de jonge menschen tot zegen geweest zijn en dat nog velen met genot aan haar zullen terug denken." Onder de onderwijzers was ook H. Willemsen. Van 13 tot 10 Juni was in Pretoria een der zonen van den overleden heer Ligt- helm, met het doel zijn vader af te halen, wien3 overlijden bij de iamilie nog niet bekend was. Mevrouw Ligthelm wachtte de komst van haar man af te Middelburg. Het was een pijnlijke taak den zoon mede te deelen wat er gebeurd was. De heer Ofi'ringa schildert de ellende der laatste maanden die de strijdenden dwong 't op te geven. Met begin Augustus 1900 onder generaal Viljoen begon het echte veldleven. De hemel was ons dak, en het groene, vale, roode of zwarte gras ons bed. Vooral de laatste 18 maan den was ons veldleven weinig afwisselend. Niet sterk genoeg om lang weerstand te bie den aan een vijand, wiens aantal manschappen het onze twintigmaal overtrof, moesten wij ons heil in de vlucht zoeken, khaki afmattende en om alzoo onze ammunitie zooveel mogelijk te sparen. Generaal Viljoen werd gevangen geno men en ik trok naar het commando van Hindon en Slegtkamp, bestaande uit enkel uitlanders (Hollanders, Ieren, Duitschers, Franschen, Amerikanen, Denen en Koloni alen) en slechts 3 Transvalers. Ons eten was driemaal daags mieliepap en vleeseh, dikwijls zonder zoutons drinken mieliokoffie. Schoenen maakten wij zelf. Jassen en broeken van gelooide wildbok- kenvellen waren zeer algemeen. Een onzer was gekleed als volgtZelfgemaakte schoe nen een broek van een gelooid antilopvel vest van een gelooid slangeveljaseen rietbokvel met den ruigen kant naar bui ten, een hoed gemaakt van de pens van een os aan den hoed was een stormjager (vetkoek) gehecht, terwijl aan de jas het jrood, wit, blauw, groen was gespeld." Voor eenigen tijd geleden bekwamen mij een belangrijk schrijven van den heer J. W. v. Meereudonk, Westerhof, te Wage- ningen, waarin hij met blijdschap de ge nezing zijner echtgenoote mededeelde. Wat is er treuriger in het huishoudelijke leven als wanneer de moeder des huizes lijdende is, zoowel voor den man als de kinderen is het een zwaarmoedig leven, wanneer men steeds de persoon die u boven alles op aarde lief en dierboar is, ziet lijden, men peinst over alles, men probeert alles aan te wenden en wanneer men dan hoe genaamd geen beterschap ziet, wordt gij ontmoedigd, zwaarmoedige gedachten maken zich van u meester, de lust tot werken verdwijnt, het vroeger zoo gelukkige huis houden gaat met angst de toekomst te gemoet. Hoe vele huisgezinnen verkeeren niet in dien zelfden toestand zoo wij hier boven aangeven, hoevele huisvaders en kinderen moeten niet verklaren, ja, zoo is het ook bij ons gesteld. Evenwel daar de wetenschap steeds en steeds voideringen maakt, tot versterking en het behoud van het menschelijk geslacht, met 't oog om alle ziekte toestanden zooveel mogelijk te doen verdwijnen of te verlichten, zoo moet men de middelen tot die verbetering aan wenden. Zoo dacht de heer Westerdonk er ook over en blijkt uit zijn volgend schrijven. Een breedvoerig attest, zoo vangt hij aan, acht ik overbodig. Ik kan u verklaren dat mijne echtgenoote door 't gebruik der Pink- pillen van Dr. Williams uitstekend opge knapt is, zij kan hare gewone huiselijke bezigheden weer verrichten, wat voor 't gebruik dier pillen onmogelijk was, bij 't gebruik van liet eerste doosje hielt de diarrhée op, haar natuur werd geregeld wat reeds twee voorname punten waren, de slapelooze nachten verdwenen, zij is inwen dig veel sterker en door eigene ondervinding overtuigd zijnde, raad zij een ieder lijder of lijderes onverschillig van welken aard ook aan hun toevlucht tot de Pinkpillen te nemen. De sedert lang niet gekende vreugde en opgeruimdheid is weder in mijn huishouden teruggekeerd. Mijn hartelijke dank voor uw wondervol middel. Maakt van mijn schrijven naar goed vinden gebruik. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pinkpillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pinkpillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofd depothouder komen, de lieer Snabilié. Prijs f 1,75 de doos f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middel burg en omstreken bij Joh. de Koos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ook echt verkrijg baar voor Goes en omstreken bij Ciebr. Mulder, drogerijen en Verfwaren. NA DEN VREDE. Een Duitseher te Johannesburg schrijft aan de »Kölnische Zeitung" Gisteren zag ik het eerste Boerencom- mando in de stad komen en de wapens neerleggen. Ik kan niet ontkennen, dat mij bij den aanblik de tranen in de oogen kwa men. Daar waren zij dus, deze schrikbeelden van het „veld", in lompen gehuld en door honger en ontbering tot geraamten gewor den zeer jonge, baardelooze knapen van nog geen 20, en grijsaards van meer dan 70 jaren, en in aller oogen was te lezon een stom zich overgeven aan het noodlot, en de uitdrukking hunner oogen was gelijk aan die der vele dooden, die ik op de slachtvelden heb zien liggen, en die schenen te vragen Waarom Allen, wien ik 't gevraagd heb, verklaar den eenstemmig, dat het hun in den laatsten tijd geheel onmogelijk was geweest, zich verder levensmiddelen te verschaffen, dat zij dikwijls dagen lang honger hadden ge leden, en dat zij zich daarom ten slotte hadden moeten overgeven, hoewel zij nog 10,000 man sterk waren. Geërgerd heb ik mij over het gedrag der Kaffers, die hoon lachend en grootsprekend zich rondom hun vernederde vroegere meesters verdrongen. Ik ben overtuigd, dat de eerste de beste Engelsche officier dit brutale janhagel met de rijzweep uit elkander zou hebben ge dreven. Er was echter helaas geen enkele ter plaatse, en ik kon ook niemand vinden, om hem het geval te vertellen. Een oeroude Boer met gebogen rug en een sneeuwwitten baard zat op zijn oude klepper en als eenige bagage had hij achter aan zijn zadel vast- gegespt een koffiemolen Dit is teekenend voor de Boeren. De koffie speelt bij hen dezelfde rol als het bier bij den Beier. Dezen molen had hij weten te behouden gedurende 2 'l3 jaar, door alle verschrikkingen van den oorlog heen. Ik vroeg hem, of zij nog koffie haddon ge had. Neen, zeide hij, maar wij hadden go- roosterden maïs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zegveld, J. M. Pb. Schip pers te Huizente Tiel, dr. G. Nyhoff te Berkhoutte Oudenhoorn, G. C. A. Kuijsch v. Dugteren, cand. te Strijen te Goudriaac, J. C. Haselager, cand. te Am sterdam te Maassluis, P. J. v. Melle te Nijkerkte Hornhuizen, T. A. Dijk stra, cand. te Groningen. Aangenomen (toez.) naar Vlissingen Middelburg (Engelsche gem.) door rev. James Mackay te Bridge of Allan bij Dundee (Schotland). Bedankt Voor Gorredijk door J. W. Vis- scher te Terwispel. In de zitting der Synode van giste ren is op diens verzoek met 1 Aug. a. s. eervol ontslag verleend aan den algemeen hooggewaardeerden secretaris L. Overman die 42 jaren dienst in de kerk achter den rug heeft, hij was predikant te Langerak 1860'63daarna te Spijkenisse en sinds 1 Oct. 1885 emeritis en secretaris der Synode. Tot zijn opvolger is met algemeene stemmen aangewezen zijn secundus ds. J. Knottenbelt te Groningen die in verband daarmede emeritaat zal aanvragen. De be noeming van een secundus is aangehouden. Een verzoek van den heer J. H. F. Gangel om weer beroepbaar in de Herv. kerk te worden gemaakt (hij is in den tijd van de doleantie van zijn lidmaatschap vervallen verklaard, doch later weer lid gewordenis commissoriaal gemaakt. Geref. Kerken. Beroepen te Spijkenisse, G. Wiersma te Sleente Driesum, H. J. Heida te De Leek. Aangenomen naar Langerak door G. H. de Jonge, cand. te Dordrecht. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht door A. J. Mulder te Kockengenvoor De Krim door J. K. v. Haeringen te Gen- dringen. De toestand van ds. Joh. Visser te Rotterdam wordt beter. Hij zit enkele malen per dag opslaapt rustiggeeft geen bloed meer op, heeft geen koorts meer en gebruikt voedsel. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Alfen door P. J. M. de Bruin te Apeldoorn. Geslaagd te Arnhem voor de hoofdacte de heer J. A. Hoste te Groede. Middelburg. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcherenalhier, zal door haar van 26 Sept. een étalage-wedstrijd worden ge houden, tot deelneming waaraan worden uitgenoodigd alle winkeliers of handelaren, die aan eene der openbare straten étalage ruimte hebben. Op den laatsten avond moeten de étalages geopend en verlicht zijn tot tien uur. Overi gens woiden ten opzichte van uren van opening of sluiting geen bepalingen gemaakt. Bekroningen zullen worden uitgreikt in elke der volgende klassena. Manufac turen, modes, handwerken, heereu- en dames-confectie, hoeden, b. Meubelen, gor dijnen, tapijten, c. Comestibles, kruideniers waren. d. Tabak en sigaren, e. Boekhandel, plaathandel, photo's. Galanterieën, articles, de luxe, huishoudelijke artikelen, g. Andere takken van bedrijf. De volgende bekioningen worden beschik baar gesteld in klasse a één prijs van tien gulden (f 10), één prijs van zeven gulden vijftig cent (f 7,50) en één van vijf gulden (f 5)in elke der klassen b, c, d, e, téén prijs van tien gulden (f 10) en één van vijf gulden (f 5)in klasse q twee prijzen van tien gulden en twee van t 5. De prijzen worden als volgt toegekend. Aan ieder lid van de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg zal door het bestuur een stel coupons woiden gezonden, waarop het lid kan aanwijzen, wie naar zijn oordeel in elke onder no. 4 vermelde klassen voor de verschillende prijzen in aanmerking komen. Deze coupons kunnen door ieder lid worden geworpen in eene gesloten bus, welke daartoe zal geplaatst zijn in het Informatie-bureel der Vereeniging aan de Groote Markt op 3 en 4 September van 10 tot 8 uur, en op 5 September van 9 tot 12 uur. Overeenkomstig deze stemming worden de prijzen toegekend. Bij staking van stemmen beslist het Bestuur der Ver eeniging. Door het Bestuur van den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer in Neder land worden uitgeloofd de volgende mat- zilveren medailles, geslagen op den stempel van den Bond een medaille voor de meest pakkende étalage van een echt Nederlandsch of Zeeuwsch fabrikaat en eene voor het mooiste en smaakvolste geheel. Bruinisse. In de Woensdag gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Bruinisse werd de rekening van het dienst jaar 1901"02 goedgekeurd en vastgesteld. Ze bedraagt in ontvangst f 2451,97', en in uitgaaf f 2236,30; zoodat het goed slot bedraagt f 251,67'. Besloten wordt de verpachting van de gronden, dijken en weilanden aankomende den polder goed te keuren, behoudens perc. 1 ad f 36 aan den heer H. van der Zande. Aan het bestuur wordt machtiging verleend met genoemden heer nog te onderhandelen, teneinde tot eene onderhandsche verpachting te kunnen geraken. Op het verzoek van M. Steenpoorte te Oosterland, pachter van perceel 2 ad f 216, om vermindering van pacht, wordt afwijzend beschikt. Oostburg, Er schijnt in ons district eenige meerdere belangstelling in het Chr. ouderwijs te ontwaken. Onlangs hield de heer De Vries, hoofd der school te Groede, te Breskens op verzoek van eenige belang stellenden eene rede over de vraagwaarom is christelijk onderwijs voor den geloovige noodzakelijk? En Vrijdag jl. had alhier eene samenkomst plaats, op initiatief van ds. Hofstede, om de voorstanders van christelijk onderwijs in dit district te ver eenigen in een »comité tot bevordering van christelijk onderwijs". Een voorloopig comité werd gevormd, bestaande uit de hh. ds. Hofstede, ds. Roosemeijer, J. C. Stern, B. de Die en B. R. de Vries, hetwelk de vorming van een definitief comité zal voorbereiden. Aardenburg. Door de werkliedenver- eeuiging »Samenwerking" is een begin gemaakt met de stichting van een kolenfonds, gelijk er in onderscheidene plaatsen in deze provincie bestaan, ten einde voor gemeen schappelijke rekening goedkoop den benoo- digden wintervoorraad in te slaan. - Te Hontenisse is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer C. Vael. Met ingang van 1 Augustus a. s. zijn in Zeeland verplaatstB. Gartsen, hoofd kommies le cat., te Zierikzee (tijd.) naar Sellingen, en de kommiezen M. Hogenstein van Terneuzen naar Hansweert, A. Rodderij van St. Jansteen naar Terneuzen, I. M. Looij van Hulst naar St. Jansteen, F. B. Tas te Breskens, gedetacheerd te Hulst, naar Sa3 van Gent, C. Ruijterman van Hansweert naar Aardenburg, P. van Liere van Sas van Gent naar Hulst, en A. P. M. Meij van Ierseke naar Middelburg. Van Liere is 4e, Meij 2e klassede overige zijn 3e klasse. M. C. Woensdag is Van E., de derde der wegens de diefstallen op Zuid-Beveland veroordeelden, van Middelburg naar 's-Gra- venhage vervoerd. Hij was, evenals V., zwaar geboeid. Verplaatst met 16 Juli van Amsterdam naar Goes, telegraafkantoor, de commies der telegraphie 3e kl. Blok, en van Goes naar Amsterdam de klerk der posterijen en telegraphie Kruijthof. Met ingang van 15 dezer is benoemd tot surnumerair der staatsspoorwegen te Vlake J. Jongeman. Prins Albert van België moet, op zijn tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen W. D., te Zuidzande door den gemeente-veld wachter bekeurd zijn wegens het ontbreken van eenig zichtbaar nummer op zijn automobiel, zooals is voorgeschreven. (M. C.J Te Tilburg is bij een vechtpartij met messen tusschen bewoners van woon wagens aan den Bosscher straatweg een scharenslijper vermoord. In een zwem inrichting te Haarlem viel een badknecht van den watermolen, doordat hij een der wiekou wilde grijpen. Zijn toestand is zorgelijk. Bij het ophijschen van een stoomketel in de suikerfabriek te Breda, brak een der kettingen waarmee dit werk verricht werd en viel het ijzeren gevaarte op een werkman die stervende weggebracht werd. Als historisch wordt aan Het Huis gezin het volgende verhaald Te A. woonde een meneer, die deel uit maakte van hel gild der llesschentrekkers. Hij deed bestellingen bij de vleet, en van heinde en verre vloeiden hem allerlei arti kelen toe. Op zekeren dag was weer een mooie bezending voor meneer aan het station gearriveerd. De chef die meneer puik kende en het te bar vond, dat er alweer iemand zou inloopen, leverde de bezending niet af, ook niet toen meneer kwam op spelen. Hij waarschuwde den afzender en vroeg aan de directie zijner spoorwegmaat schappij om instructies wat te doen afle veren of niet. Afleveren, antwoordde de directiede vracht is betaald, er is dus niets aan te doon. De stationchef leverde af, het jammer vindend, dat hij meneer de bezending in handen moest spelen, waarvoor de afzender nooit een cent zou zien. De afzender bedankte den chef heuschelijk voor diens waarschuwing, maar was bitter teleur gesteld, dat zijn goede waar toch bij meneer was beland. Hiermee is dit verbaal nog niet uit, het mooiste komt nogfmis co- ronat opus. Meneer diende een klacht in bij de directie der spoorwegmaatschappij over de vertraging in de aflevering en eischte f 80 schadevergoeding. Meneer heeft de f 80 gekregen. Maar de gekochte artikelen heeft meneer, natuurlijk, nooit betaald. De stationschef heeft plechtig gezworen, dat hij, al worden alle eerlijke kooplieden van Nederland opgelicht, geen kik meer zal geven. Yoor zijn goedhartig heid heeft hij te duur leergeld betaald. Met betrekking tot de overbrenging vau koning Edward van Londen naar Cowes wordt nog gemeld, dat koningin Alexandra er nadrukkelijk op stond, dat zij den rit van Buckingham Palace naar het Victoria- station zou maken in den ziekenwagen, waarin de koning werd vervoerd. Tegen over het verzoek der doctoren, die wilden, dat zij in een ander rijtuig zou plaats nemen, verklaarde zij„Mijn plicht is het aan de zijde des konings te zijn." Ook bij het afdragen van den koning van de trap van Buckingham Palace door de matrozen van de „Victoria and Albert" was de konin gin tegenwoordig. De koning was goed geluimd en schertste voortdurend met zijn gemalin. Eergisteren werd op het meer van Geneve een boot, waarin 5 jongelieden een pleziertochtje maakten, door een windvlaag omgeworpen. De drenkelingen klampten zich aan het vaartuig vast en bleven den geheelen nacht, om hulp roepend, in dien toestand. Twee hunner, wier krachten uit geput waren, moesten loslaten en verdron ken de overigen werden 's morgens, geheel uitgeput, gered door een visscher. De tegenwoordige gouverneur van West-Australië, Sir Arthur Lawley, is be noemd tot gouverneur van Transvaal. Te Parijs en te New York is het snikheet geweest. Het onweer bracht gister en eergister verkoeling. De dames van Kaapstad hebben mevrouw Steyn een beurs met duizend souvereinen (f 12000) aangeboden. De president is op een Engelsche boot scheep gegaan naar Europa om herstel te zoeken in Nederland. Twee verplegers en twee dokters vergezellen het echtpaar. Koningin Wilhelmina heeft dezer dagen, vergezeld door prins Hendrik, van het kasteel Schaumburg uit een bezoek gebracht aan de Laurenburgmijn bij Bal- duinstein. De vorstelijke bezoekers daalden in de groeve Holzapfel tot op een diepte van ongeveer 600 meter af, en bleven bijna een half uur in de mijn. Voor hun ver trek schonken de Koningin en de Prins- Gemaal 100 Mark aan het ondersteunings fonds. Lijst van Onbekende brieven verzonden door het Postkantoor te Goes over de le helft van Juli 1902. Brieven. Bureau »de Pers," Hage. van Nieuwdorp. J. Veij, Vlissingen. Briefkaarten. Mej. J. Verhage, 's Hage, W. v. d. Velde, 's Hage, Wed. Eijkman, Vlaardingen, J. Kes, Goes. van Wemeldinge. J. van Assen, Zwolle. van Hansweert. J. P. Versprille, Manilla. BVRGERLIJKJE STAND van 1718 Juli 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. P. Barto 28 j. jm. an J. P. Hendrikse 24 j. jd.L. P. de Bree 20 j. jm. en L. Geelhoed 25 j. jd.L. Davidse 23 j. jm. en C. Bastiaanse 19 j. jd. Getrouwd: J. Onderdjjk 23 j.jm. en A. U. Corné 24 j. jd. Bevallen: C. M. van Velde geb. van der Reest d.; E. F. J. Jacobse geb. Malgo z.E. Radder geb. van Maldegem z. J. A. Leijnse geb. Vogel z.P. A. Le Cointre geb. Kok d. Geboren: Een onechte z., moeder 20 j. Overleden: L. Alewijnse man van T. de Steur 60 j.J. Barto wedn., van C. J. den Boer 80 j.I. M. Le Clercq man van A. Schiettekatte 71 j. GOES. Gehuwd: 17, Johannes Hen- ricus Berendsen 31 j. jm. te 's Hertogenbosch en Henriette Maria Hufkens 34 j. jd. te Goes, onlangs te 's Hertogenbosch17, Karl Otto Lies 32 j. jm. en Charlotta Catharina Fagel 20 j. jd.17, Johan Marie van der Peijl 23 j. jm. te Goes en Adriana Deij 22 j. jd. te Kattendjjke. Geboren: 17, Cornelia, d. v. Adriaau Marinus van Paassen en Cornelia Jobse 17, Hein, z. v. Willem Hij ma on Jacoba Frederica Steinvoorte18, Pieternellu, d. v. Wouter Mange en Anna Danielse. Overleden: 17, Adriaan, 2 d., z. v. Pieter Goedbloed en Cornelia Melieste 17, Cornelis, 11 j., z. v. Pieter van der Weele (overl). en Neeltje van Schaïk. van 1— 15 Juli 1902. WOLFERTSDIJK. Getrouwd: Jo hannes Bliek 22 j. jm. en Neeltje de Fouw 21 j. jd. Geboren: Antonetta Maria, d. v. Maarten de Bad en Antonetta Maria Tim- MIDDELBURG, 17 Juli 1902. Van het nieuwe gewas werd nog niets aangeboden. Men is druk aan het dorschen van karwij en het snijden van koolzaad. Van karwij werd één monstertje getoond de kwaliteit kan nog slecht beoordeeld worden. Men verwacht deze redelijk zal zijn. Van jarig graan werd alleen iets afgedaan in tarwe en witte boonen. De noteering is als volgtNieuwe Walch. tarwe 10 a 15 ct. lager en werd van f 7.25 tot f 7.30 gekocht. Puike Walch. witteboonen werden op f 10.75 gehouden; slechtB een enkel partijtje kon iets lager gekocht. Met het snijden van koolzaad is men algemeen begonnen en kan men bij droog- weder over 14 dagen daarvan eenige aanvoer verwachten. Boter f 0.52 a f 0.60 per halve kilo. Eieren f 3.10 per 100 stuks. VLISSINGEN, 18 Juli 1902. Boter f 1,25 f 1,20 per halve kilo. Eieren f3,40 f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 19 Juli 1902. Boter f 0,67'/s f 0,55 per pond. Kipeieren fO^'/a a f0,82'/ade25 stuks. Eiendeieren f f0,00 Dinsdag 22 Juli. Gapinge, door den kerkeraad der geref. kerk 4 uur in de oude kerk het bouwen eener kerk. Bestek bij A. Poppe. Aan wijzing 18 Juli 4 uur. Zaterdag 26 Juli. Goes, Zoutkeet herstel enz. der werken van den Jacobpolder. Bestek Kleeuwens en Zoon. Aanwijzing 11 uur Veerdam, Dinsdag Goes, half 8 in de voor erven wed. i 's-Heer Hendrikskinc huis daarachter. Middelburg, herver van het Jachtrecht. Kamperland, voor door not. Noordyke vruchten 3 uur. Woensda Driewegen, 11 ui Oosten door not. v Herv. Kerk veldvruc Baarland, half 12 b meubelen, kleederen Nisse, door deurv Eckhardt 10 uur 6 ba 4 aanhoudkalvers, m karn, enz. 3 ineriën bruine ruin 17 jaar, wagen, 2 menwagens Serooskerke, door hofstede van J. Boon Donderda Ierseke, half 11 i Bresser veldvruchten 14 H. tarwe, 14 H 11 H. zithauwer aju Inl. dhr. W. F. K. L B. Nieiiwenhuize, Kr Middelburg, 2 uur t materialen Vlissingsi Buitenrust. Middelburg. Doo Donderdag publiek gi mevr. v. d. Hoek perceelenlo de Geensen alhier voor 2185 cA bouwterrein, Hoek Leiden voor f 6 cA tuin, kooper dhr voor f353; 12o—16 en huizen kooper J. voor f2110. Ellewoutsdijk. V steed het begrinden menlijke lengte van 3 A. J. Verstraate, St; Jansen Terneuzen f 7 Borssele f 7340 W. f 7352 P. Moerland H. Goedegebure Lz. A. Foudraine Goes f v. d. Brink Krabben Wilde Kattendijke 1 Ellewoutsdijk f 7790 burg f 7796 F. van f 7810 G. Dekker S Minderhoud Hoedeke Eckhardt idem f7917 f 8260 en G. Wiskerke Behoudens nadere aan Verstraate LAATSTE BJ Rilland. Toen als de onlangs gehouden weer de klok zou wc manschappen bijeen te stuk. Het gemis daar week, maar vooral des voor rekening der g« klok geleveid (op proe Eijshouts te Asten (N.- BRIEFWIS! W. H. Uw booUscl hoeft hem niet over worden. U kunt die brengen door middel v bode van waar de bei Laat overigens maar aa noodig achten in He Ze Trouwens u erkent zei dronken wordt bij 't z 't dan ook niet zóó vee Voor de zoo tal hartelijke belangstellin deelneming, ons betoom en niet het minst ge mijner geliefde echtgei deze, mede namens miji welgemeenden dank. J. Grijpskerke, 17 Juli ^alrijk waren de telijke belangstelling, c de ziekte en bij het o geliefde oudste dochter i In al ons verdriet waren een wezenlijke verkwik er onzen hartelijken dar S. SIMONSE Koudekerke, 17 Juli De ondergeteekei nen hartelijken dank vi bewijzen van deelnemin) van hun geliefde moed< PIETERNELLA ROOZI Kkijger. S. POLDER1 P. POLDER J. POLDERÏ C. POLDER. St. Laurens, 17 Juli

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2