Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. craat, den Haagschen-briefsehrijver in de Zaanlandsche Courant. „Toen de heeren Kuyper c. s. optraden, moesten zij terstond al hun aandacht wijden aan de begrootingen van 1902; eerst na Januari kregen zij de handen eigenlijk vrij om aan de hervormingen te gaan arbeiden. En we zijn nu in Juni. In vier a vijf maan den brengt men geen kunstgewrochten als die ons wachten, tot stand. Het komt mij voor dat, zoo het ministerie in het zitting jaar, dat met September wordt geopend, met zijn vervulling der beloften van de troonrede van 1902 begint, er geen reden is van klagen." Als pendant volge hieronder de bekende uitspraak van nog een vrijzinnig democraat Vooruitgang, dat onder redactie stond van de Kamerleden Veeeens, Fokker en Heldt die reeds in 189S hun eigen geestverwant Kabinet om zijn traagheid aanvielen, en in 1901 aan 't eind van zijn vierjarigen arbeid, zeggen dorst Wij moeten ook dit jaar bij het op tellen van de debet- en creditzijde onzer Re geering tot een nadeelig saldo komen. De wetsontwerpen van dit ministerie, zijn weer evenals de vroegere hoogst middelmatig van karakter, en blijven, ook volgens zijn eigen vrienden, be neden de eischen. Verlammende werking van een kraclitelooze leidingOns schijnt de loop van de gebeur tenissen voor de verkiezingen van 1897 tot het huidige, (voor die van 1901J gelijk aan die van een rivier, die bruisende van de rotsen schietend, in de vlakte gekomen haar gang heeft ver traagd, om eindelijk dood te loopen in een modderig moeras. De opgewekte geest van vroeger is reeds sedert lang gebluscht. Wij herinnerden er reeds aan, zoo sprak men niet na een jaar, maar na vier jaar 't ministerie aan ;t werk gezien te hebben. Wie dit weten, hebben reden eenige bescheidenheid te oefenen bij 't critiseeren van een ministerie dat pas zeven maanden aan 't werk is, en waarvan vier leden maanden lang door de krijgstuchtwet-ba- handeling of door ziekte aan den arbeid in hunne departementen werden onttrokken. Eet komt weer al uit De bladen bevatten het volgende, zeker van de belanghebbenden zeiven ontvangen, bericht Uit goede bron melden wij dat curatoren van de rijksuniversiteit te Leiden nog geen voordracht aan de regeering ingezonden hebben ter voorziening in de vacature van prof. Rosenstein, zoodat het bericht van het Vaderland dat de minister van binnenl. zaken die voordracht zou hebben terugge zonden, om den arts dr. Keuchenius die er niet op voorkwam, aan te bevelen, van zelf blijkt niet juist zijn". Zou de oppositie-pers, na deze beken tenis, niet een weinig voorzichtiger kunnen worden met den goeden naam en het goed gerucht van haar naaste Logen en laster kan immers geen enkel blad sieren, ook niet al noemt het zich vrijzinnig democraat en al verschijnt het in de residentie. Intusschen een geluk bij een ongeluk raag 't heeten, dat nu door liberalen zeiven het stempel van partijdigheid is gezet op iedere voordracht waarop enkel liberalen staan, en, ongevraagd, de aandacht der regeering en der Leidsche school gevestigd is op arts Keuchenius. Met de jongste mail is nu uit Pretoria ontvangen de woordelijke tekst van het besluit genomen op het Volkscongres te Vereeniging op Zaterdag den 31 sten Mei 1902, hetwelk leidde tot den op den avond van denzelfden dag gesloten vrede. Dat besluit luidt woordelijk aldus: Deze vergadering van Volksvertegen woordigers voor beide, de Z. A. R. en O. V. S. gehouden te Vereeniging, van 15 tot 31 Mei 1902, heeft met leedwezen kennis genomen van het voorstel, door Z. M.'s Regeerrng gedaan in verband met het beëindigen van de bestaande vijandelijk heden en van hare mededeeling, dat dit voorstel onveranderd moet goed- of afge keurd worden. Zij betreurt het, dat Z. M.'s Gouverne ment absoluut geweigerd heeft met de Regeeringen der Republieken te onder handelen op de basis onzer onafhankelijkheid of onze Regeeringen toe te laten met onze deputatie in communicatie te komen. Ons volk toch heeft steeds gemeend dat niet alleen op grond van recht, maar ook van de groote stoffelijke en persoonlijke op offeringen voor zijn onafhankelijkheid gebracht, het eene gegronde aanspraak op die onafhankelijkheid heeft. Deze vergadering heeft den toestand van ons land en volk ernstig overwogen en heeft vooral op de volgende feiten gelet: lo. Dat de krijgspolitiek, door de Brit- sche militaire autoriteiten gevolgd, geleid heeft tot algeheele verwoesting van het grondgebied der beide Republieken, met afbranding van plaatsen en dorpen, vernie ling van alle middelen van bestaan en uitputting van alle hulpbronnen, noodig voor het onderhoud onzer families, het bestaan onzer legermachten en het voort zetten van den oorlog. 2o. Dat het plaatsen onzer gevangen families in de concenstratiekampen geleid beeft tot een ongehoorden toestand van lijden en ziekte, zoodat in betrekkelijk korten tijd ongeveer 20,000 onzer dierbaren aldaar gestorven zijn, en het afgrijselijk vooruitzicht ontstaan is, dat, bij voortzet ting van den oorlog, ons gansche geslacht •op die wijze zal kunnen uitsterven. 3o. Dat de Kafferstammen buiten en binnen de grenzen van het grondgebied der beide Republieken meest alle gewapend zijn en deelnemen in den strijd tegen ons en door het plegen van moordon en het aanrichten van allerlei gruweldaden een onbestaanbaren toestand in vele districten der beide Republieken veroorzaken, zooals nog onlangs gebeurd is in hot district Vrijheid, alwaar 56 burgers op gruwelijke wijze bij dezelfde gelegenheid vermoord en verminkt werden. 4o. Dat door proclamaties van den vijand, waaraan hij reeds begonnen is uitvoering te geven, de nog vechtende burgers bedreigd worden mei; het verlies van al hun los en vast eigendom, en dus met totalen stoffelijken ondergang. 5o. Dat het door de omstandigheden van den krijg voor ons reeds lang onmo gelijk is geworden, de vele duizenden krijgs gevangenen, door onze krijgsmachten ge nomen, aan te houden, en dat wij dus betrekkelijk weinig schade aan de Britsche legermachten kunnen toebrengen, terwijl de burgers, die gevangen genomen worden, door de Britsche legermachten buitenslands gezonden worden, en dat na het woedon van den oorlog voor bijna drie jaren er slechts een gering gedeelte overblijft van de strijdmachten waarmede wij den oorlog zijn begonnen. 60. Dat dit strijdend overblijfsel, hetwelk maar een kleine minderheid van ons geheele volk vormt, te vechten heeft tegen een overweldigende overmacht des vijands, en bovendien in een feiteljjken toestand van hongersnood en ontbering van noodzakelijke levensbehoefte verkeert en dat, niettegen staande het aanwenden onzer uiterste po gingen en het opofferen van alles wat ons lief en dierbaar was, wij niet redelijker wijze op een eventueele overwinning kunnen uitzien. Deze vergadering is dus van meening, dat er geen redelijke grond is te verwachten, dat door het voortzetten van den oorlog het volk zijn onafhankelijkheid zal blijven behouden, en beschouwt, dat onder deze omstandigheden het volk niet gerechtvaar digd is met den oorlog voort te gaan, daar zulks alleen kan strekken tot den maat- schappelijken en stoffelijken ondergang niet alleen van ons, maar ook van ons nage slacht. Gedrongen door bovenstaande omstandig heden en beweegredenen draagt deze ver gadering beiden Regeeringen op, het voor stel van Zr. Ms. Regeering aan te nemen, en namens het volk der beide Republieken te onderteekenen. Deze vergadering van afgevaardigden drukt haar vertrouwen uit, dat de toe standen, thans in het leven geroepen door de aanneming van het voorstel van Zr. M.'s Regeering, spoedig op die wijze mogen verbeterd worden, dat 'ons volk daardoor zal geraken tot het genieten van die voor rechten, waarop het op grond niet alleen van zijn verleden, maar ook van zijne op offeringen in dezen oorlog, rechtmatig aan spraak meent te kunnen maken. Deze vergadering heeft met groot genoegen kennis genomen van het besluit van Z. M.'s Regeering om eene groote mate van amnestie toe te kennen aan die Britsche onderdanen, die de wapenen aan onzen kant hebben opgenomen en aan wie wij door banden van bloed en eer verbonden zijn, en drukt den wensch uit, dat het Z. M. moge behagen deze amnestie nóg verder uit te breiden. Het is niet mogelijk dit eenvoudige, waardige stuk anders dan met de diepste ontroering te lezen. De »Kölnische Zeitung", die zich nooit aan overdreven sympathie voor de Boeren heeft bezondigd, zegt er van »De waardige toon van dit stuk zal zeker de sympathie, welke de geheele wereld den laatsten moedigen strijders voor de onaf hankelijkheid der Bóeren-Republieken toe draagt, nog vermeerderen. »Men ziet bij het lezen duidelijk den kring van ernstige, onder 't leed gebogen mannen, voor zich, zooals zij met tranen in de oogen en bedrukt van harte zich schikken in het onvermijdelijke lot. »Zoo heeft de rampzalige oorlog aan de zijde der Boeren een der groote zaak waardig slot gevonden." NA DEN VREDE. Een bericht uit Johannesburg bevestigt, dat het bestuur van de Akwrf-mijnen, bij gebrek aan zwarte arbeidskrachten, een duizendtal blanken, oud-soldaten, in dienst wil nemen. Die mannen ontvangen 5 sh. (f 3) per dag, met kost en inwoning. Map,r ondanks dat hooge loon, moet do toestand der »witmenschen", die Kaderwerk doen in Zuid-Afrika, niet benijdenswaard zijn. Een Australisch journalist, Abbott, die in Zuid-Afrika als korporaal diende, heeft zijne indrukken van den veldtocht mede gedeeld. Hij verhaalt, hoe de manschappen, ter stond bij hun aankomst in Zuid-Afrika, werden aangespoord tot oorlogvoeren zon der genade tegen de Boeren. Ontziet geen witte vlag. Brengt ons de scalp van Kruger, waren de kreten waarmee men ze uitge leide deed. Men schilderde hun de Boeren als mon sters en woestelingen af, en toen zij, op weg naar het binnenland, een troep ge vangenen tegenkwamen, konden zij niet gelooven, dat die bedaarde mannen, met kalm gelaat en heldere oogen, de hun als zóó beestachtig beschreven Boeren waren. Abbott verhaalt verder, hoe hij en zijn makkers langzamerhand de Boeren leerden achten en om menige eigenschap bewon deren, en hij besluit met de treurige ver klaring, dat de oorlog de haat der Boeren tegen alles wat Engelsch is nog feller heeft gemaakt. Een aantal Kaffer-hoofden in Natal waren Vrjjdag naar Pieter Maritzburg opgegaan, waar hun door de Engelsche autoriteiten kroningsmedailles werden ter hand gesteld. De brave gekleurde onderdanen van zijn Britsche majesteit waren verrukt over de hun geschonken penningen en betuigden hun diep leedwezen over 's Konings onge steldheid De Engelsche berichten beginnen meer er voor uit te komen, dat de sympathie der Boeren met den nieuwen toestand ge ring is. Er komen zelfs zoo luidt het jongste telegram uit Pretoria er komen zelfs teekenen van oneenigheid. De vroe gere Nationale verkenners, die waren sa mengesteld uit Boeren, welke zich hadden overgegeven, zijn het voorwerp van bitteren haat en vervolging bij de burgers, die tot het einde hebben doorgevochten en men zegt zelfs, dat er Nationale verkenners zijn doodgeschoten. De afkeer is zoo sterk, dat de burgers groene cocardes dragen om zich te onderscheiden van de Nationale verkenners en van de Boeren, die tijdens den oorlog den eed van getrouwheid heb ben afgelegd. De Boeren toonen geen kenteekenen, dat zij hun nationaliteit prijs geven en Transvaalsche en Vrijstaatsche onderscheidingsteekenen worden alom ge dragen. Eenige leiders brengen den bur gers onder 't oog, dat hun nationaliteit niet verloren is als maar de goede middelen worden aangewend om haar te bewaren. Vele burgers zeggen, dat zij tot overgave genoopt werden door onware omschrijvingen van de vredesvoorwaarden, die niet te recht vaardigen waren. In vele gevallen be schuldigen de burgers hun leiders van kwade trouw. In een geval gaven vele Boeren zich over na een rede van hun leider, die nu zegt, dat men hem niet goed begrepen heeft en dat hij niet heeft aangeraden zich over te geven. In Trans vaal zijn de moeilijkheden grooter dan in Oranje-Vrijstaat. Goes. De Burgemeester brengt op ver zoek van Zijne Excellentie den Minister Yan Binnenlandsche zaken ter openbare kennis dat H. M. de Koningin het verlangen heeft te kennen te geven aan de openbare feestvreugde van de verjaardag van H. M. niet te houden ,op Zondag 31 Augustus maar op Maandag d. a. v. In verband daarmede zullen op 31 Augustus a. s. van de openbare gebouwen de vlaggen niet worden uitgestoken maar op Maandag 1 September a. s. Belasting opbedrijfs-enandereinkomsten. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur te Goes brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij hem ingekomen en aan den ontvanger der directe belastingen verzonden is kohier no. 9 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, dienst 1897/98, invorderbaar verklaard door den directeur der directe belastingen enz. te Middelburg den 14 Juli 1902 dat ieder ver plicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden in gaat de termijn van zes weken, binnen welken daarentegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Goes. Tegen eenige jongens werd procesverbaal opgemaakt wegens het loo pen in de tarwe en erwten en zich toe eigenen der laatste vruchten op een stuk bouwland in de nabijheid van de zwem plaats alhier. 't Is te wenschen dat de ouders hunne kinderen daarvoor waarschuwen. Goes. Een ieder zij op zijn hoede. Bijna werd een ingezetene weder de dupe van een Hesschentrekker en wel voor een bedrag van ruim f300. Door tusschen- komst der politie werd de toeleg verijdeld. Goes. Benoemd tot agent van politio te Bergen op Zoom, H. Maas, hulpagent van politie alhier. Goes. Togen twee koffiehuishouders alhier is procesverbaal opgemaakt, wegens kleinhandel in sterken drank, zonder ver gunning. Goes. Bij gunstig weèr geeft de har monie „Hosanna" een Volksuitvoering morgen- (Donderdag) avond 8'I, ure, met het volgende programmaLe Trimard, pas-red. V. Mailly. De Natuur ontwaakt, ouverture, G. Feremans. Une pensée, fan tasie, D. Bauwens. Rood, wit, blauw, pas- red. J. Oostelaar. Sur le Lac, fantasie, arr. D. Bauwens. Nuit d' Été, fantasie, D. Snoeck. (Op verzoek) Potpourri arr. S. Heinsma. Het Hemelsch Vaderland, marsch, J. Oostelaar. Westkapelle. Gisteren heeft men de boei verwijderd van de plaats, waar de Belgische Loodskotter no. 6 onlangs is gezonkennaar het sehijnt bestaat thans geen gevaar meer voor de scheepvaart en werd afgezien van het plan van opruiming van het wrak door dynamiet. Wissenkerke. In de vergadering van den gemeenteraad op j. 1. Maandag, waren afwezig de heeren Schippers en Van Damme. Na overlegging van stukken werd de ge meenterekening over 1901 aangeboden en de tijd van onderzoek dier rekening, door de Raadsleden bepaald. Daarna werd ter voorziening in de vacature Schippers met algemeene stemmen benoemd lid der com missie t. w. v. s. te Kamperland, de heer J. Robijn onderwijzer aan de 0. s. aldaar. Daarmede was de agenda uitgeput en zou de vergadering gesloten zijn, indien niet bij de gewone omvraag, de heer Dieleman had te kennen gegeven namens de Kam- perlandsche ingezetenen te willen vragen om aanleg van een begraafplaats bij de kom van dat gehucht. De voorzitter gaf dat raadslid in overweging alsdan met een schriftelijk verzoek zich tot den Raad te wenden, opdat B. en W. dan in de ge legenheid zouden gesteld worden daarover den Raad van advies te dienen. Of aan dien wenk gehoor zou worden verleend, zal later blijken. Thans bleef alles on beslist. Vlissingen. Tot le machinist bij de Mij. Zeeland op het ss. Prins Hendrik is benoemd (tijdelijk) dhr. L. Pot (2e ma chinist). Een knaapje van vier jaar te Neuzen, dat in een kuip met water een scheepje wilde laten varen, viel ongezien in de kuip en verdronk. Drie uren heeft men naar het kind gezocht. Even buiten Roosendaal is een 17 jarige jongman door de stoomtram over reden en gedood. Een 7 jarige knaap te Hoogeveen die zat te hengelen, geraakte door een windvlaag te water en verdronk. Te Eindhoven is een meisje, behoorende bjj eencafé-chantantgezelschap, terwijl zjj zich op de kermis in een danstent aldaar met dan sen vermaakte, plotseling dood gebleven. Te Barneveld is een 40 jarige vrouw door misbruik van sterkendrank om het leven gekomen. Te Maastricht geraakte een paard op hol gespannen voor een rijtuig waarin de officier van justitie mr. Hanlo en zijn vrouw gezeten warendeze kregen geen letsel doch de koetsier werd van den bok geworpen en levensgevaarlijk gekneusd. Te 's Hertogenbosch viel een 8 jarig knaapje al spelende in den Dommel. Schoon spoedig gered, bleek het reeds verdronken. Te Alkmaar verdronk een 12 jarige knaap bij het baden, voor de oogen zijner vrienden die er niet in slaagden hem te redden. Te Leeuwarden kwam Maandagavond laat een dronken slagers knecht thuis en mishandelde zijn vrouw op ergerlijke wijze. Daarop verliot hij kalmpjes zijn huis, vertollend aan de buren, dat zijn vrouw daar zoo juist in zijn armen gestorven was. Zijn zes kinderen zijn door burentot zich genomen. De vrouw werd dood op den vloer der bovenwoning gevonden. Te Bocholt is bij een wedstrijd eener athletenvereeniging een tienjarige kDaap door een schijf tegen het hoofd getroffen, en daarvan gestorveD. De lil jarige lichtwachter op Schokland viel van een paar treden, brak een been gn stierf aan de gevolgen. Te Bloemendaal verdronk een 14 jarige zwemmer. Te Beets vielen twee zusjes uit hun vaders schuit te water en verdronken. In de Laurensstraat te Amsterdam had een werkman reeds vroeg de woning verlaten om te visschen. De vrouw ging even aan den overkant brood koopen, haar twee kinderen van 3 en 2 jaar onbeheerd in de bedstee achterlatende. Even nadat zjj weg was werd de aandacht der buren getrokken door brandlucht en geschrei. Dadelijk daagde hulp; doch 't was te laat. Het oudste kind had een doosje lucifers bemachtigd en het bedde- goed in brand gestoken, ook de kinderen bleken ernstig gebrand, het oudste over leed zelfs al heel spoedig. Het haven bootje aan den Amsteldijk aldaar kwam gisterenavond in botsing met een overzet- jol, waarin zich vijf personen bevonden die met de jol te water gingen, een hun ner, een meisje van twintig jaren, verdronk. Bij een bewoonster van de Vrolik- straat te Amsterdam zijn gisteravond vier personen tijdens haar afwezigheid haar woning binnengedrongen, door een spiegel ruit in de voordeur die zij verbrijzeld had den. Binnengekomen, hebben zij eenig meubilair stukgebroken en een 4-jarig meisje, dat aan bedoelde bewoonster ter verzorging was toevertrouwd door den vader die van zijn vrouw gescheiden leeft, ont voerd. Een dienstmeisje, dat zich tegen de ontvoering van het kind had verzet, werd mishandeld. De minister van binnenlandsche zaken dr. Kuyper is hedenochtend naar Antwerpen vertrokken, tot het brengen van een bezoek aan de aardrijkskundige tentoonstelling al daar. De minister stelt zich voor in het laatst van deze maand eenigen tijd rust buitenslands te nemen. Krachtens besluit van het gemeente bestuur te Harlingen is het verblijf van spreeuwen in die gemeente niet geoorloofd en 's avonds vuren mannen voetzoekers daartoe op lange stokken gehecht op de boomen af om de protters (Friesche be naming voor spreeuwen) te verjagen, wat ook heel goed gelukt. Doch wat is het geval Hoopen rupsen, die anders door de spreeuwen worden weggevangen, maken thans het verkeer langs de straat en in de tuinen minder aangenaam. Geneesmiddel dus erger dan kwaal. De stichting Dennenoord heeft thans een zoo groot aantal krankzinnigen, dat een derde geneesheer noodzakelijk is. Als zoodanig is door het Bestuur der Vereeni ging tot Chr. Verzorging voor krankzinni gen" benoemd de heer Joh. Ronda, arts te Groningen. Zaterdag werd te Kampen door iemand aangifte gedaan van de geboorte van zijn 22e kind, waaronder 2 tweelingen. Te Winssen gebeurt juist het tegen gestelde van te Waalwijk, waar de gemeente den bouw eener R. K. kerk steunde. Te Winssen draagt het R. K. kerkbestuur jaarlijks f 100 bij in de kosten van een openbaar onderwijzer De hooge, vrijstaande klokketoren (Campanile) van de St.-Marcuskerk te Venetië, is gisteren ingestort en de daaraan grenzende Loggetta, een klein, sierlijk mar meren gebouw, een werk van Sansowino (1540) is daarbij mede vernield. Op de plaats, waar de toren stond, verrijst nu een groote, wel 30 meter hooge puinhoop, welke den toegang tot het St.-Marcusplein en de kerk verspert. Er zijn geen gedooden. De klokketoren, welke een marmeren front had, was ongeveer 100 meter hoog en men had vandaar een heerlijk uitzicht over Venetië en omstreken. De vermaarde prachtige St.-Marcus-kerk, waarvan de toren deel uitmaakte, is tusschen 976 en 1071 in Byzantijnsch-Romaanschen stijl gebouwd, in de 14e eeuw met toevoegselen in spits boogstijl versierd en nog niet lang geleden gerestaureerd. Aan het station te Vilvorde, België, heeft eene dame, toen zij daar haren eeht- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maasdam J. Haring te Bleskensgraafte Assen, dr. J. W. Prins te Epe. Aangenomen naar Leimuiden door J. Hoogenraad cand. te Scheveningen naar Ureterp door S. Kuperus cand. te Bolswardnaar Morra door R. Adriani Engels te Wedde. Bedankt voor Geesteren door E. B. Cou- vee te Enter; voor Oudenhoorn door J. Hoogenraad cand.; voor Rottevalle door S. Kuperus cand.voor Made- Drimmelen door J. H. Krauwel te Oud Gastelvoor Dokkum door dr. G. Nij- hoff te Berkhoutvoor Harmeien door dr. F. J. Los te Barneveld. Geref. Kerken. Beroepen te Ezinge L. v. d. Wal te Minnertsga. Aangenomen naar Haastrecht door S. de Vries cand. te Zaandam. Het bericht door ons Maandag aan het N. v. d. D. ontleend over de vergade ring van Curatoren der Theologische School, bevat een onjuistheid. In die samenkomst is wel ter talel gebracht de vraag of ook van deze vergadering een advies moest worden gegeven in zake het concept-contract. Hiertegen werd het be zwaar ingebracht dat zeven der tien Cu ratoren hun handteekening onder het concept hadden geplaatst en deze nog handhaafden. En over dat voorstel nu staakten de stemmen. De Vrije Universiteit ontving van iemand die onbekend wenscht te blijven een legaat van f 15000. St. Goes. Hedenmorgen werd in het Oost plantsoen een schot gelost en een wild eend in de vest gedood. De dader M. B. werd op staanden voet door de gem.-politie be keurd. Goes. Na afgelegd examen is uit 15 sollicitanten tot klerk bij de politieadmi- nistratie te Haarlem benoemd dhr. C. K. L. Dokter, volontair ten bureele van den Commissaris van Politie alhier. lerseke. De heer G. J. Vrolijk, klerk bij de Post en Telegrafie te lerseke is op zijn verzoek met ingang van 1 Augs. over geplaatst naar Helmond terwijl alhier als zoodanig is benoemd de heer I. K. van der Weele te Rotterdam. Heinkenszand. Aan het concours uit geschreven door de handboogschutterij „Soranus" jl. Maandag werd deelgenomen door 16 vereenigingen, totaal 98 schutters. De prijzen werden behaald als volgt1ste klepprijs f 20 met 6 kleppen door A. Rijk Jzn. van „Concordia" van 's-Heeren- hoek. 2e kleppiijs f 10 met 5 kleppen door P. van 't Westeinde van „Victoria", Kwadendamme. 3e klepprijs f 5 met 4 kleppen door J. Koopman van „Soranus", Heinkenszand. le. zijvogel f 10 door L. Lous van „Ons genoegen" te Oudelande. 2e. zijvogel f 10 door P. de Koster van „Sora nus" te Heinkenszand. le kal f 2,50 door P. Rijk van „Willem Tel" te Ovezand. 2e. kal f 2,50 door C. Rijk van „Willem Teil", Ovezand. 3e. kal f 2,50 door L. Rijk van „Concordia", 's-Heerenhoek. 4e. kal f 2,50 door P. Rijk van „Claudius Civilus", Ierseke._ Wolfertsdijk. Toen de vrachtrijder J M. alhier, Maandagavond van een rijtoer huiswaarts keerde, had hij het ongeluk bij het afrijden van den opril aan de Heeren polder met zijn rijtuig om te slaan. Zijn medeinzittende vrouw wist er tijdig uitte springen doch hjj zelf maakte den val mede en werd deerlijk aan het hoofd gekwetst. Ook het rijtuig is zwaar beschadigd en zal een geduchte reparatie moeten ondergaan. Tot leden van den gemeenteraad van. Rotterdam zijn gekozenin I een antire volutionair v. d. Graaf, mr. bakker te Kralingen; in III Van Beers («Roomsch) architecten in V een liberaal. In IV was de vorige week de heer J. Verheul Dz. (lib.) gekozen, terwjjl in II een vaca ture is ontstaan wegens overlijden van den heer Bonn. De gereformeerde vereeniging voor drankbestrijding houdt haar 2e jaarverga dering Woensdag 23 Juli te Utrecht in sirene". Ds. v. d. Hoogt, van Veldwijk, zal optreden over »de drankbestrijding uit een Chr. philantropisch oogpunt". En de heer J. Minderaa, van Amsterdam over »Onze houding tegenover het alcoholisme, zooals deze voortvloeit uit het beginsel van de solidariteit der schuld".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2