6QUWLAN0 en SPRINK, De VILLA Openbare ïarkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Advertentien. Uit de band te koop: Het Woonhuis en Erf, Zaterdag 26 Juli 1602, De Prnimen met Bouw- en Weilanden, Een O est er put verkoopen Kerknieuws, Schoolnieuws. LEESTAFEL. IVI arktberichten. 2 Hectaren 39 Aren 26 Centiaren Apenbare Verkooping' op Dinsdag 22 Juli 1902, Openbare Verkooping. openbaar verkoopen VRIJDAG den 35 JULI 1903, PUBLIEK VERKOOPEN en steenen Loods, een houten Loods voor afbraak. DONDERDAG 17 JULI 1902, 1. Een HUIS en ERE te Mid delburg, aan de Lange Singel straat, wijk N nummer 196, groot 60 Centiaren. 2. Een HUIS en ERF met TUIN aldaar, aan den Seisweg, wijk R 48aa, groot 1 Are 21 Centiaren. 3. Een HUIS en ERF met TUIN aldaar, aan den Seiweg, wijk R 48A, groot 1 Are 2 Centiaren. 4. Een HUIS en ERF met TUIN aldaar, aan den Seisweg, wijk R 48groot 1 Are 12 Centiaren. 5. Een HUIS en ERF met TUIN aldaar, aan den Seisweg, wijk R 483, groot 1 Are 13 Centiaren. Openbare Verkooping op VRIJDAG 11 JULI 1902, 1 HA. 21 A. 66 cA. KOOLZAAD 2 HA. 24 A. 35 cA. TARWE 54 A. 94 cA. ERWTEN 1 HA. 03 A. 34 cA. NAGRAS. Openbare Yerkooping, DONDERDAG 17 JULI 1902, HEERENHUIS met BIJGEBOUWEN, Tuinen en Boomgaard, de twee Woonhuizen met Tuinen Al wie er maar een beetje goed gekleed uitzag, kon er op aan toegesproken te wor den met vragen als: >Wat heb je gedaan met het geld, dat de "Koning je gegeven heeft?" En de gasten stootten elkander aan en zeiden luide hoorbaar: »De mooie dames hebben natuurlijk bet goede vleeseh zelf opgegeten en de kliekjes waren goed genoeg voor ons!" Elders ging het niet veel beter toe. Aguinaldo die zoolang de Filippino]s aanvoerde hij hun verzet tegen de Ameri- kaansche overheerscbers, zal thans een reeks van lezingen te Boston houden. Daarna zal hij een tournee ondernemen door de Vereenigde Staten. De cholera in Oost-Azië breidt zich in Mandchoerije langs de Liao steeds verder uitin de langs de spoorlijn Inkau—Tieling gelegen districten werden verscheidene ge vallen geconstateerd. Ook onder de troepen in Mandchoerije is cholera voorgekomen. Te Inkau zijn tot dusver 396 personen ziek geworden en 334 gestorven. De sterfte is vooral onder de Chinoezen groot. Uit Spa komen onrustbarende berich ten omtrent den gezondheidstoestand der koningin van België'. -- Het parlement te Kaapstad is tegen 20 Aug. bijeengeroepen. Popof, een Bulgaar die een voetreis om de wereld deed, is inEngoland blijven steken. Een erfdochter met een bruidschat van meer dan een ton verliefde op hem, en nu gaat hij met haar trouwen. Een vrouw te Frankfort, die zich heimelijk bezighoudt met den verkoop van geneesmiddelen, schreef naar Londen, dat zij den Koning van Engeland zou kunnen genezen. De brief werd opgezonden naar het Engelsche consulaat te Frankfort. Na een onderhoud met den consul is de vrouw naar Engeland vertrokken. De cholera heerscht vreeselijk op de Filippijenenvan de tienduizend aangetasten zijn er 7713 gestorven. Te Saloniki (het oude Thessalonica uit de Schrift) in Turkije had Zaterdagavond een aardbeving plaats. De menschen vluchtten naar het veld en overnachtten in tenten, waar zij veel te lijden hadden van de vreeselijke koude. Zondagnacht her haalden zich de hevigste schokken. Geen menschenlevens zijn te betreuren. Zomervergadering der Provinciale Staten van Zeeland. De Commissaris der Koningin opent de vergadering. Met kennisgeving zijn afwezig de heeren Oggel, Dieleman en De Smidt. De notulen der vorige zitting worden door den griffier voorgelezen en gearres teerd. Medegedeeld wordtlo. dat het college van Gedeputeerde Staten tot 1 Juli 1903 in na te noemen afdeelingen zal zijn ge splitst. Eerste afdeeling, de heeren Van Waesberghe Janssens en Yan Eompu tweede afdeeling, de heeren Siegers en de Casembrootderde afdeeling, de heeren Yan Lijnden en Lucasse2o. dat voldaan is aan de 8e voorwaarde, waaronder een Provinciaal subsidie is verleend voor een stoomtram Middelburg Koudekerke Domburg, met een zijtak Koudekerke Ylissingen. Een en ander wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een adres van het tramcomité Brou wershavenBurghsluis, waarbij het eene subsidie van f 130600 verzocht, wordt in handen gesteld van Gedeputeerde Staten. Daarna wordt overgegaan tot de vol gende benoemingen, terwijl tot leden van het stembureau door den voorzitter wor den aangewezen de heeren Pompe van Meerdervoort, Moerdijk, Vader van 's Gra venpolder en Erasmus I o. van een lid voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal wegens periodieke aftreding van jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort. Uitgebracht worden 39 stemmen als 22 op jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort, 2 op H. A. Godin de Beaufort, 2 op mr. W. H. de Beaufort, 10 op jhr. mr. Roëll, terwijl 3 briefjes in blanco waren. Bij monde van den heer Pompe van Meerdervoort ver klaarde het stembureau, dat met de beide briefjes op fl. A. Godin de Beaufort blijk baar het aftredend lid bedoeld waszij influenceerden echter niet op de stemming, daar mr. K. A. Godin de Beaufort de vol strekte meerderheid bekomen had en aldus gekozen was2o. van het lid der Stateu, bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet. Uitgebracht worden 39 stemmen, als 24 op den beer M. de Jonge Jzn., 14 op den heer J. M. Kakebeeke en 1 op den heer P. C. Hennequin, zoodat gekozen is de heer M. de Jonge Jzn., die de benoe ming- aannam. Zitting van Woensdag. Afwezig de heeren Dieleman, Oeeel en De Smidt. Na lezing en arrestatie van de notulen der laatste zitting, komen aan de orde der volgende voorstellen van Gedeputeerde Staten lo. Afwijzing verzoeken om subsidie voor verbetering veerdienst tusschen Kortgene en Wolphaartsdijk. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitgebracht door den heer Pompe van Meerdervoort. De heer Fohleer stelt voor om Gedepu teerde Staten uit te noodigen in de najaars vergadering voorsteilen te doen ter verbe tering der communuiatiemiddelen. De heer Lucasse zet het standpunt van Gedeputeerden uiteen. Hij moet toegeven dat de communicatiemiddelen tusschen Noord- en Zuid-Beveland slecht zijn. Het Gedeputeerd college kan er in de tegen woordige omstandigheden niet veel aan doeD, maar zal op middelen tot verbetering bedacht zijn. De heer van Deinse zegt dat Ambachts- heerer» van Wolfaartsdijk het veer willen overgeven en stolt zich ook een gunstig resultaat voor van onderhandelingen met andere Ambachtsheeren. De heer Lucasse merkt nog op dat Ge deputeerden .niet tegen verbetering zijn. Het voorstel Fokker wordt aangenomen met 22 tegen 17 stemmen en het voorstel van Gedeputeerden zonder stemming. 2o. tot inwilliging van het verzoek om subsidie voor een stoomtram Hontenisse Selzaete. Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer Moerdijk. De heer van Demse houdt een warm pleidooi voor den tram, maar wil de voor waarden aanvullen door aan het tramcomité de verplichting op te leggen een zijtak aan te leggen naar Sas van Gent. De heet v. d. Have zou liever een renteloos voorschot willen verleenen. Namens Gedeputeerden voert het woord de heer van Rompu, die meent dat het niet aangaat de door den heer van Deinse verlangde verplichting aan het tramcomité op te leggen. De heer Fruytier spreekt in denzelfden zin. Hij ook is tegen de verplichting, welk9 de heer van Deinse wil. In den breede somt hij de voordeelen op die de tram zal aanbrengen. De heer van Demse bepleit nogmaals den zijtak naar Sas van Gent. Die zijtak is vooral noodig met het oog op het vervoer van landbouwproducten. De heer Wisboom Verstegen stelt voor de zaak aan te houden, misschien komt er dan meer licht in voor dien zijtak. De heeren Fruijtier, Hombach en van Rompu zijn tegen uitstel, zij achten dit gevaarlijk voor de totstandkoming van den tram. Het voorstel Wisboom Verstegen wordt verworpen met 25 tegen 14 stemmen. De vergadering wordt door den voor zitter geschorst tot het houden eener be spreking met gedeputeerden. Na heropening wordt het voorstel van Deinse verworpen met 36 tegen 3 stemmen en het voorstel van gedeputeerden aange nomen met 29 tegen 10 stemmen. 3o. tot het verleenen van een renteloos voorschot ad f 10.000 voor wegsverbetering aan hel waterschap Eiland en Brandkreek. Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer| Houterman. De heer v. d. Have is van meening dat hier geen kwestie is van algemeen belang. De heer de Veer is tegen het voorstel om de draagkracht van de betreffende polders, die nog onlangs hun dijkgeschot verminderden. Daarenboven zijn de finan ciën niet zoo rooskleurig en, blijven wij maar voorschotten verleenen, dan zullen wij eerlang staan voor verhooging der belas tingen. De heer Hennequin vereenigt zich met het voorstel van Gedeputeerden en zet in den breede uiteen dat het voorschot wensche- lijk is met het oog op de belangen van den landbouw. Daarom ook is de zaak van algemeen belang. De heer van Rompu verdedigt het voorstel van gedeputeerden. Hij zegt dat de angst van den heer de Veer voor de Provinciale financiën overdreven is. De heer de Veer blijft zijne beweringen handhaven, die de heer Hennequin zooveel mogelijk tracht te ontzenuwen. Het voorstel van gedeputeerden wordt hierna aangenomen met 25 tegen 14 stemmen. Vrijdag 11 Juli. Nisse, 10 uur gemeenteherberg een huis en schuurtje 138 cA. door not. de Ronde Bresser en 90 cA. tuingrond. Daarna meubels, huishoudelijke goederen en klee deren. Kwadendamme, 11 uur door deurw. Hollmann afbraak van een huis van C. Boonman. Brigdamme, in Café Bloemendaal door not. Huvers 2 uur veldvruchten. Kloetinge, 3 uur bij Akkenaar door not. Mulock Houwer veldvruchten in Jagthoek, Kloostenhoek, enz. En de pruimen van Jacob Beenhakker. Zaterdag 12 Juli. Oudelande, half 12 voor wed. Mol door not. Kloes eikenh. kabinet, 2 tafels, vleesch- kuip,arbeidersgereedschap, kippen, konijnen, boeken, musterd. Goes, ten Raadhuize verpachting voor 7 jaar 10 uur bij opbod: lo. 2 H. 74 A. 87 cA. gemeente grond oude haven thans in pacht bij M. Labeur; 2o. 66 A. 70 cA. id. oostzijde haven thans in pacht bij P. Schrijver Cz.3o. 15 A. 27 cA. id. achter haven thans in pacht bij M. Bartelse; 4o. 29 A. 27 cA. id. achter school B thans in pacht bij J. de Jonge. Op voorwaarden die ter secretarie gedurende eiken werkdag van 92 uren ter lezing liggen. Maandag 14 Juli. Heinkenszand, voor het Kroondomein en particulieren door not. L. Liebert en v. d. Kloes half 10 bij Rijk voor Ovezand, 's Heer Arendskerke en Heinkenszand tienden ver huring. En om 1 uur te Oudelande, bij wed. Lous voor Driewegen, Ellewoutsdijk, en Oudelande. BRIEFWISSELING. Statenvergadering middagzitting. Niet ontvangen. Red. LAATSTE BERICHTEN Nisse. Aanstaande winter zullen ook alhier oefeningen in den wapenhandel ge houden worden. 25 jongens van Nisse en 5 van 's Heer-Abtskerke hebben zich daar voor aangemeld. De theorie zal in het schoolgebouw en de practische lessen zullen in de wandelkerk gegeven worden. De reeds bestaande schietvereeniging telt 51 leden. 's Heer-Arendskerke. Ten overstaan van not. J. M. Pilaar werden publiek ver kocht Vier woningen en erf alhier, groot 3,47 A. voor f 875 aan dhr. K. de Buck, te Goes. Onverminderd de 8M2% onkosten. Kapelle. De begrinting weg (dijkwel) is aan den laagsten inschrijver M. Allewijn te Waarde gegund. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwarden, dr. R. Voren kamp te Hoorn. Aangenomen naar Gent door H. A. Ger- retsen te Kolderveen. Bedankt voor Warfum door H. J. A. Douwes te Winterswijkvoor Wisse- kerke door E. B. Couvee te Enter; Neder lander]voor Lutjegast door T. Biebe- richer, cand. te Eeldevoor Ter Aa door A. J. W. v. Ingen te Bergschenhoek voor Schoonoord door J. D. de Stoppe laar, cand. te Leiden. Ds. W. v. Lingen, O.-I. predikant met verlof, laatst te Bandong, en bevorens 1874 tot 1876 te Schore, treedt met September als voorganger op bij de afdee ling Utrecht van den Nederlandschen Pro testantenbond. Geref. Kerken. Beroepen te Hoogeveen, G. Wisse te Overtoom te Stellendam, R. J. Aalberts te Opperdoeste Hendrik Ido Ambacht, A. J. Mulder te Kockengen. Maandag slaagde voor het le natuur kundig examen te Leiden mej, Jeanne van Genderen Gd. van Samarang, vroeger te Middelburg. „Uwe Thummim en Uwe Urim". Dit „woord ter inleiding op het gebed in den Bidstond voor de Vrije Universi teit" werd uitgesproken door ds. Sillevis Smitt in de Oosterkerk te Utrecht, en in druk gegeven bij de Naamlooze Drukkerij „Vada" te Wageningen. Het is een ern stig woord, in keurigen vorm, naar aan leiding van Deuteronomium 33 8a. Wie de gelegenheid misten deze schoone rede te hooren, kunnen haar nu voor luttelen prijs, lezen, genieten en bezitten. Het is een tijdwoord, zoo noodig tot opscherping der liefde voor de Vrije Universiteit, wier bloei allen Christenen moest ter harte gaan. GOES, 8 Juli 1902. Omdat er niets in granen omging, geen beursbericht. Versche Boter f 1,10 f 1,20, middenprijs 58 ct. Eieren f 3,00 a f 3.10, middenprijs 7 7 72 ct. per 25 stuks. Boter aan particu lieren verkocht f 1.30. Eieren aan particu lieren verkocht f3,20. Op de veemarkt van heden aange voerd 11 stuks hoornvee en 3 schapen. Er was weinig handel. Schapenwol f 1.20 per steen (3 kilo.) OOSTBURG, 9 Juli 1902. Oude Tarwe f 0.a f 0,Nieuwe Tarwe f 0,00 a. f 0,00 N. Rogge f 0,00 f 0,00 N. Wintergerst f0,00 f 0,00 per honderd kilo. Zomergerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 0.00 f 0,00 Kook- erwten f0,00 a f 0,00. Erwten f 0,00 f 0,00 Paardenboonen f 0,00 a f0,00 Koolzaad f af,. Waar 't er niet bij staat, is de prijs per H.L. VLISSINGEN, 8 Juli. Boter f 1.30 a f 1.20. per KG. Eieren f 3.40 f 0.00 per 104 stuks. ROTTERDAM, 7 Juli. Ter graan markt van heden (Maandag) was, de handel als volgtTarwe. De aanvoer was matig doch toch nog te groot voor de behoefte van de weinige koopers die ter markt waren. Wat in den beginne verkocht werd bracht nagenoeg vorige prijzen op doch later moest iets lager worden afgegeven. Niettemin bleef een goed deel van het aangebodene onverkocht. Per heet. f 6.50 a f7.60, enkele puike partijtjes met gegaran deerd gewicht daarboven en per 100 kilo f 8.75 a f 9.50. Rogge werd verkocht van f 5.90 tot f 6 per heet. Haver bracht per 100 kilo f 9.20 tot f 9.50 op. Van overige artikelen was de aanvoer van geen beteekenis. Aardappelen. Westl. zand- f 2.25 a f 2.50, dito klei- f 1.75 a f 2. per 'l2 hectol. Eieren f 3.10 a f 3.30. ROTTERDAM, 8 Juli. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1519 runderen, 608 vette, 110 nuchtere kalveren. 1539 schapen, 385 varkens, 226 biggen. Run deren le qual, 76, 2e qual. 50, 3e qual. kalveren le qual. 86; 2e qual. 68 3e qual, schapen le qual. 52, 2e qual. 48, 3e qual varkens le qual. 49, 2e qual. 42 3e, qual. cent; alles per kilogram. 71VRGERLIJKE STAND van 89 Juli 1902. MIDDELBURG. Bevallen: A. M. Dekker geb. van Dijk z.; G. J. Damman geb. Steevens d.; M. P. van Wezel geb. van den Berge z.E. J. Wijtman geb. Brans z. Overleden: I. Braber man van M. van Biert 82 j. GOES Overleden: 9, PieterJohan nes van der Maas 34 j. gehuwd met Aartje Verburg. Na een langdurig en zeer smartelijk, maar ook geduldig gedragen lijden, nam de Heere heden van mijne zijde weg, mijne innig geliefde echtgenoote en mijner kinderen zorgvolle moeder JOHANNA SIMONSE, in den ouderdom van ruim 45 jaar. Hoe smartelijk dit verlies voor mij, mijne talrijke kinderen en hare bejaarde ouders ook valt, wij treuren niet, als degenen, die geene hope hebben. Haar einde was vrede en dit is ons een bron van rijken troost. J. H. GESCH1ERE. Grijpskerke, 5 Juli 1902. Heden werden wij op onzen hoogen leeftijd zeer bedroefd, daar het den Heere behaagde, na een smartelijk maar geduldig lijden van ons weg te nemen, onze veel geliefde dochter Johanna, op den leeftijd van ruim 45 jaar. Hope hebbende, dat zij nu leeft bij haren Heiland, sterke de Heere ons met haren man en hare tien kinderen in deze zoo zware beproeving. S. SIMONSE Az. en Vrouw. Koudekerke, 5 Juli 1902. Heden overleed te s-Gravenliagein den ouderdom van ruim 81 jaren, onze geliefde Moeder- en Behuwdmoeder Mevr. de Wed. F. J. C. BLUM, geb. van Alphen. I. H. BLUM. E. BLUMde Niet. Vlissingen, 3 Juli 1902. Eenige en algemeene leennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. onder de gemeenten Westkapelle en Zoutelande; alsmede een GEBOUW, ERF en TUIN met Landbouw- Inventaris, op het dorp West kapelle. Te bevragen bij WILLEBOORD GABRIËLSE. 's avonds te 71/, uur te Goes, in „de Prins van Oranje", voor de erven van Mej. de Wed. P. den Herder, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van te Goes, aan de 's-Heer Hendrikskin- derenstraat wijk D no. 46 en het daarachter gelegen WOON HUIS en ERF, uitkomende aan den steenen trap, verhuurd aan M. de Jong voor f 1.— per week. Te bezichtigen op 15, 18 en 22 Juli van 9 tot 12 en van 1 tot 7 uren. Notaris Mr. LIEBERT te Goes zal op des middags te 12 uren te Goes, in het koffiehuis »het Slot Ostende", in het Eene Notaris LIEBERT te Kapelle zal op des namiddags 2 uur, in de Oesterbeurs te Ierseke, ten verzoeke van den heer J. Hieftje aldaar, met het erfpaclitsrecht tot 1 April 1915, gelegen te Ierseke. In drie perceelen. Benevens Inmiddels uit de hand te hoop. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris D. WISBOOM VERSTEGEN, gevestigd te Middelburg, is voornemens op des avonds te acht uren, op de bovenzaal der Sociëteit »de Vergenoeging" aldaar, in het openbaar te Alles breeder bij aanplakbiljetten om schreven. Te bezichtigen daags vóór en op den verkoopdag, van 1012 en van 24 uren, op vertoon van een toegangs biljet, verkrijgbaar ten kantore van voorn. Notaris, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. 's namiddags te 3 uren, te Kloetinge, in de herberg van Akkenaar ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van in Jagthoek, - 46 A. 70 cA. HAVER aldaar in Kloosterboek, voor de erven van de Wed. P. Wisse in den Noordhoek, 36 A. 63 cA. WINTERGERST in de 9 Gemeten 84 A. 90 cA. HAVER aan den Dopweg aan den Manneeweg voor Jb. van Liere Cz. van 3 boomen bij Jb. Beenhakker. Alles in Kloetinge en breeder bij bil jetten omschreven. ten overstaan van den Notaris J. DE VOS, op 's middags twee uren, op de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg en ten verzoeke der erven nu wijlen den Heer en Mevrouw J. r. d. Hoek—Paasse, van gelegen in de gemeente Wissenherhe (N.- Beveland) in de polders Heer Jansz-, Rip-, Maria- en Jacobapolder. Samen groot 95 Heet. 68 A. 40 c.A. Te veilen in 6 perceelen en in massa. Verpacht tot rooven oogst 1907 aan Jacob Markusse Jz. Catalogi en kaart verkrijgbaar van af 8 Juli 1902 en verdere inlichtingen te bekomen ten kantore van den voornoemden Notaris. „BUITENRUS T", aan den Ouden Vlissingschen straatweg, te Middelburg, bestaande uit: benevens aldaaralles te zamen groot 62.38 Aren. In 16 perceelen en gecombineerd te presenteeren. Boekjes met kaart zijn met verdere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3