Openbare Verknopingen. Afloop Verkoopingen enz. Kerknieuws. Schooinieuws. Itechtszakeu. RI ©LA MES, Gemengde Berichten. EERSTE KAMER. BVBGERLIJKE STAND M arktberichten. het Evangelie in het stille, vrome en ge- loovige hart van Djoen Hi reeds een heer lijke gestalte gekregen, en wat had hij in dien korten tijd reeds veel in het heilbe- geerige hart van zijn vriend overgebracht! 1 k geloof ook hier te mogen zeggen dit is een planting Gods. Gemakkelijk zal de strijd voor onzen vriend niet zijn. Wanneer hij zijn werk in den Chineeschen tempel opgeeft, zal de vervolging wel met uitblijven. Ik wees hem hierop met nadruk, doch hij wilde niets anders dan Jezus voor tijd en eeuwigheid toebehooren, en wilde daarom dien smaad aanvaarden ter wille van de zaligheid, door Jezus hem bereid. Ook hier heeft de zuurdeesem zijn stilen arbeid volbracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leur, H. G. Botermans te Eysdente Ureterp, S. Cuperus, cand. te Boxumte Apelscha, A. de Vries, cand. te Niezijlte Leimuiden, J. Hoo- genraad, cand. te Schevingente Vol- lenhove, D. v. Krevelen te Beekbergen te Herkingen, J. D. de Stoppelaar, cand. te Leidente Gameren, H. A. Heijer te Staphorst. Aangenomen naar De Bilt door Chr. IJn- sonides te Elburgnaar Oude Niedorp door B. J. Kanis, cand. te Kampen naar Dantumawoude door J. W. Knaap te Grootegast; naar Lichtenvoorde door P. Veen, cand. te Haarlem naar Brielsch Nieuwland door A. Hoving, cand. te Ter- woldenaar Oosterland op Wieringen door K. de Jong, cand. te Workum naar Eist door T. J. L. Ruijs, cand. Bedankt voor Nijkerk o./d. Veluwe door H. C. Biiët te Steen wij kerwoldvoor Weesp door S. Dijkstra te Hilversum voor Berkenwoude door B. J. Kanis, cand. te Kampenvoor Den Helder door A. Scholte te Zuid Scharwoudevoor Nie- kerk door J. Jukema te Paesens; voor Kwadijk door A. Hoving, cand. te Terwolde voor Kage door J. D. de Stoppelaar, cand. te Leidenvoor Waver veen door T. J. L. Ruijs, cand. te Utrecht. Heinkenszand. Zondag 3 Augustus a s. hoopt Ds. v. Doorne pred. bij de Herv. Kerk alhier afscheid te nemen van de gemeente. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te 's-Gravenhage A. D. Wempe te Haarlem. Ds. J. Boss, vroeger geref. predikant te Schoondijke, thans Herv. predikant te Oud dorp geeft in De Standaard, een toelichting van de quaestie ontslag onderwijzer L. Uit de toelichting blijkt dat de school te Ouddorp een Hervormde school is met de geref. belijdenis als grondslag dat van de 400 scholieren er slechts 10 gereform. zijndat ds. Doorn veld indertijd propor- tioneele verdeeling der bestuurszetels heeft gewild, dat een lid van 't bestuur tot de geret. kerk behoort en diens verkiezing wettelijk minder vaststaat, en het Hervormd karakter der school blijft gehandhaafd, zoo dat de onderwijzer L. die gereformeerd werd, moest ontslagen worden. De heer Boss die eerst voor samenwerking was, is daar nu tegen wijl Basoski dit onmogelijk heeft gemaakt. Geslaagd op 't examen te Utrecht als candidaat Wijsbegeerte S. O. Los. Middelburg. Bij het eindexamen van het gymnasium zijn beide candidaten ge slaagd mej. J. Bolle en H. O. Roscam Abbing (extraneus). Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank is naar de openbare terechtzitting verwezen D. J. B. oud 25 jaar, arbeider, geboren en wonende te Westdorpe, gede tineerd te Middelburg, ter zake dat hij op 20 Mei 1902 te Westdorpe een poging heeft aangewend om zijn zwager Francis- cus Wille opzettelijk van het leven te be- rooven door opzettelijk op dezen uit een met grooten hagel geladen tweeloopsjacht geweer op zeer korten afstand een schot te lossen, door welk schot deze in zijn rechterschouder en rechterzijde getroffen en bloedend verwond is, in welke poging hij niet is geslaagd door de alleen van zijn wil onafhankelijke omstandigheid dat de hagel hetzij niet diep genoeg is doorge drongen, hetzij geen levensgevaarlijk lichaamsdeel heeft getroffen. Aan den beklaagde is de heer mr. H. Oele, advocaat te Middelburg ambtshalve als verdediger toegevoegd. Een nieuw electrisch geweer. Een Schotsch werktuigkundige heeft aan het ministerie van oorlog het model van een geweer met magezijn geleverd, een nieuw systeem dat hij heeft uitgevonden. Het ma gazijn dat de patronen bevat, heeft deze bijzonderheid dat het om zijn as draait, en men aldus acht en twintig schoten in de minuut kan lossen. Het afschieten geschiedt door de electriciteithet draagvermogen van dit nieuwe wapen zou drie duizend vijf honderd yards zijn, dat is ongeveer drie duizend honderd vijf en tachtig meter. Zoo als men ziet zijn de hersenen steeds bezig om de volmaking te zoeken van vernietigings- voorwerpen. Men zoekt steeds te vernietigen wat geschapen is. De wetenschap leent een Werkdadig concours aan allerlei soort ziekten die onophoudelijk het menschelijk lichaam aanvallen. Gelukkigerwijze voor ons dat er andere geleerden zijn die op tegenover gestelde wijze, ten dienste der menschheid, de vrucht hunner lange werken en hunner afdoende ondervindingen ten dienste stellen. Onder de ontdekkingen die het meest heb ben bijgedragen tot het onderhoud der gezondheid van den mensch kan men op den eersten rang de Pink Pillen stellen. Honderden en honderden brieven komen dagelijks tot de uitvinders die gelijk de volgende geschreven zijn, tot dankzegging eener ongehoopte genezing. »Gedurende maanden was mijne dochter lijdende, zoo schreef de Heer M. Timmer mans te Gemonden Gestel. Zij had kou gevat en tengevolge daarvan den geheelen zomer koortsen, hoegenaamd geen eetlust en zij kwijnde weg; sedert zij met Uwe Pink Pillen begonnen is, is zij terstond veel beter geworden, zij eet met smaak en de koortsen verdwenen. Zij verklaart dat zij nog nooit zoo welvarend is geweest. Zij heeft thans eene frische kleur en kan hare werkzaamheden flink doen. een ieder waande haar voorheen verloren. De men- schen staan verstomd over de wonderdadige werking van Uw geneesmiddel. Wij zijn U zeer dankbaar en geven U gaarne het recht om deze verklaring te publiceeren," Ziehier de letterlijke verklaring van baar vader en hoevele huisvaders en huismoeders zijn er niet, die hunne kinderen van de prilste jeugd met zooveel zorgen gekoesterd hebben en als hunne dochter op den leef tijd van 15 a 16 jaar jaar gekomen zijn, met de handen in 't haar staan, niet wetende wat te doen om hun geliefd kind, dat zij dagelijks zien kwijnen op te beuren en te redden. Gjj huisvaders en huismoeders geeft nauw keurig acht op de gezondheid Uwer doch ters op dien kritieken leeftijd, neemt Uwe maatregelen voor het te laat is, stelt niet uit tot morgen wat ge nog heden verrichten kunt, volgt het voorbeeld van den Heer Timmermans en de vreugde en opgeruimd heid zal Uw deel zijn en in uw huishouden terugkeeren. Men zij echter op zijne hoede, want on gelukkiger wijze, worden deze Pink Pillen op grove wijze nagemaakt. Bestelt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten staan of bij onzen hoofd depothouder, als dan zijt gij zeker van Uwe zaak. Prijs f 1,75 de doos; f9.per6doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middel burg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ook echt verkrijg baar voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, drogerijen en "Verfwaren. Hoedekenskerke. Donderdagmorgen geraakte een span paarden van den land bouwer Remijn van 's-Gravenpolder, ge spannen voor een met steenen beladen wagen, op hol, met het ongelukkig gevolg, dat de voerman A. B., te 's-Gravenpolder woonachtig, daar af viel en onder den wagen geraakte. Een der achterwielen ging hem over het lichaam en werd de man zoodanig gekwetst dat vervoer naar zijne woonplaats niet kan geschieden. Men vreest voor zijn leven. In de St. Ct. van gister is opgenomen een staat van afkoop van tienden over 1901. In Zeeland werd afgekocht van het kroon domein te Heinkenszand voor f 90. Yoor particulieren werden tienden afgekocht te Baarland ad f 120.75, Bommenede ad f 1.174.68, Borssele ad f 545.06, Dreischor ad f 552.50, Heinkenszand ad f 2.360.75, Hoedekenskerke ad f 253.42s, Kruiningen ad f 128.99, Nieuwerkerk ad f 7,650.92, Oosterland ad f 2.394.67, Poortvliet ad f 430, St. Annaland ad f 7.563.62 en Wisse- kerke ad f 3.093.10. Middelburg. Het comité tot steunder betrokkenen bij de staking en uitsluiting te Enschedé alhier deelt ons mede, dat de gedurende twee weken gehouden inzame ling der bijdragen heeft opgeleverd f213.20, welk bedrag, na aftrek der nood zakelijke onkosten, aan de belanghebbenden is overgemaakt. Bij kon. besluit is op nonactiviteit gesteld de 2e luitenant J. D. Eggink van het 3e regiment infanterie, en op verzoek eervol ontslagen G. van der Trappen als burgemeester van Hengstdijk. St. Maartensdijk. In de Donderdag ge houden vergadering van Ingelanden van den polder Oudeland werd besloten tot bijdrage van 'l3 deel in de kosten eener te maken nieuwe beschoeiing aan de haven. Hierdoor zal dus dit werk, waarvan wij de vorige week melding maakten, tot uitvoering komen. Benoemd tot vader en moeder in het gesticht voor ouden van dagen der Gere formeerde kerk te Amsterdam dhr. A. de Bree en echtgenoote te Vlissingen. Krabbendijke. Woensdag vertrok alhier een huisgezin naar Noord-Amerika. De oudste zoon mocht echter wegens eene kleinigheid aan het hoofd niet op het schip. De moeder moest met geweld naar beneden worden gebracht. Krabbendijke. Op den Oostdijk zijn pogingen tot inbraak gepleegd. Men is den dader of daders nog niet op het spoor. De St. Crt. bevat een kon. besluit van 25 Juui waarbij volgens de gezond heidswet eene gezondheidscommissie wordt ingesteld voor elke gemeente die meer dan 18000 inwoners heeft alzoo in onze provincie voor Middelburg en voor Vlissingen, en gezondheidscommissiën voor een vereeni- ging van twee of meer gemeenten, gezamen lijk niet meer dan 40.000 inwoners heb bende. Wat Zeeland betreft worden vereenigd de volgende gemeenten I. Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke, Koudekerke, St. Laurens, Meliskerke, Nieuw- en St. Joos- land, Oostkapelle, Oost- en West-Souburg, Ritthem, Serooskerke (W.), Veere, Vrouwe polder, Westkapelle, Zoutelande, Colijns- plaat, Cats, Cortgene, Wissekerke, met zetel der gezondheidscommissie te Veere. II. Borssele, Driewegen, Ellewoutsdijk, Goes, 's-Heer Abtskerke, 's-Heer Arends- kerke, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Kat- tendijke, Kloetinge, Nisse, Oudelande, Ovezande, Wolphaartsdijkzetel Goes. III. Baarland, 's-Gravenpolder, Hoede kenskerke, Yerseke, Kapelle, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath, Schore, Waarde, Wemeldingezetel Kruiningen. IV. Brouwershaven, Bruinisse, Burgh, Dreischor, Duivendijke, Eikerzee, Ellemeet, Haamstede, Kerkwerve, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Noordwelle, Oosterladd, Ou- werkerk, Renesse, Serooskerke, Zierikzee, Zonnemaire, St. Philpsland zetel Zierilaee. V. St. Annaland, St. Maartensdijk, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse, Tholenzetel Tholen. VI. Aardenburg, Biervliet, Breskens, Cadzand, Eede, Groede, Hoofdplaat, IJzen- dijke, St. Kruis, Nieuw vliet, Oostburg, Retranchement, Schoondijke, Sluis, Water landkerkje, Zuidzandezetel Oostburg. VII. Boschkapelle, Clinge, Grauw en Langendam, Hengstdijk, Hontenisse, Hulst, St. Jansteen, Koewacht, Ossenisse, Stoppel dijk zetel Buist. VIII. Axel, Hoek, Neuzen, Overslag, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zaamslag, Zuiddorpezetel Neuzen. Aan dr. W. P. Ruijsch is als ambtsge bied de hoofdinspectie Zuid-Holland en Zeeland gegeven. Eveneens aan de in specteurs W. v. Boven, Jhr. G. de Graeff, M. L. Q. v. Ledden Hulsebosch en dr. E. Wintgens. De Staatscourant no. 154 bevat ge wijzigde statuten der vereeniging Sociëteit „Unitas" te Vlissingen. Te Rotterdam I moet herstemming plaats hebben tusschen een antirev. en een liberaal. Te Rotterdam III tusschen een Roomsche en 3 liberalen. Te Rotter dam V tusschen een chr. historische en een liberaal. Te Rotterdam IV werd een liberaal de heer J. Verheul Dz., de be kende kerkenbouwer gekozen. De heer Van Dam te Zijlaart heeft bij de verbouwing van zijn huis in den wand van een zolderkamertje een blikken doosje gevonden met f200 aan bankpapier en gouden tientjes. De metselaars werden getracteerd. Een petroleumtrust in Indie. De Financial News deeld mee dat de Koninklijke Nederlandsehe Petroleum-Maat schappij, de Sumatra-Palembang de Moeara Enim, de Moesie lliren de *S'AV/-onderne- ming te Kotei een Engelsch-Nederlandsche petroleummaatschappij hebben gevormd, met een kapitaal van 1.200.000 gld., te worden verschaft door de Shell Transport and Trading Company en de Koninklijke. Voorts zal er een belangrijke conferentie worden gehou den tusschen afgevaardigden van de En gelsch-Nederlandsche onderneming en de directeuren van de Amerikaansche Standard- Oil, ten einde laatstgenoemde maatschappij deel te doen nemen in de regeling. Met de Russische maatschappijen zou reeds een dergeljjke overeenkomst gesloten zijn. Vrijdag zou dit contract door de firma Rotschild te Parijs uit naam van de Russische maatschappijen geteekend zijn. De opbrengst van de Indische bronnen is nl. slechts voldoende voor de helft van de consumptie van Oost-Azië. Vandaar deze contracten met andere maatschappijen. Een vermakelijk geval heeft zich te Sneek met een schutterplichtige voorge daan. De man in kwestie heeft 't er nu eenmaal op gezet niet aan de wekelijksche oefeningen deel te nemen. Dat bezorgde hem zoo voor en na een boete van ruim f 80, die de weigerachtige niet verkoos te betalen. Vandaar dat de bevoegde macht jacht op hem maakte, om hem in te reke nen. Maar de man was vlug, telkens wist hij zijn belagers te ontsnappen. Dinsdag echter wist men sinjeur te verschalken. Terwijl hij bezig was een wal te restau- reeren (de man timmert van zijn beroep), komen vijf jagers in een bootje op hem af. De schutter ziet 't gevaar niet, of hij springt te water en tracht, snel zwemmende, den overkant te bereiken. Maar ongelukkig, de wal is hoog en glibberig. Welke wan hopige pogingen hij ook doet op 't droge te komen, 't lukt hem niet. De vijand is nu genaderd, Pieter wordt in 't bootje geheschen en geen kwartier daarna of onze schutter zit met een nat pak achter slot en grendel, 's Avonds was hij weer op vrije voeten: betaling werd geprefereerd boven afzondering. Vier eenigszins beschonken huzaren in een roeiboot aan 't spelevaren op het breede Galgewater te Leiden, geraakten al stoeiende, door 't omslaan der boot te water een hunner verdronk. Een vier jarig kind te Venendaal trok bij ongeluk een kuip met kokend water over haar lichaam, toen men haar er van onder ge haald had, overleed zij. Te Veen kwam een stoomboot in botsing met een roeiboot die verbrijzeld werd, de inzittenden, twee dienstmeisjes geraakten te water, een harer verdronk. Te Montfoort is een voer man, terwijl hij met kar en paard hooi van het land haalde, onderweg door 't op hol slaan van zijn paard, van den wagen ge vallen, er onder geraakt en gedood. Een moeder zou met haar ziek vierjarig doch tertje naar een professor te Groningen gaan. In het station Buitenpost kreeg het wichtje een hevigen aanval van croup en bezweek. Te Roodeschool is een 8-jarig knaapje bij het baden in een diepe kolk geraakt en ondanks haastige pogingen tot hulp verdronken. Ook op meerdere plaatsen verneemt men bijna dagelijks van verdrinking bij 't zwemmen. In het geheelonthouderskoffiehuis te Amsterdam ontstond gisterenavond brand in kamertje 16 op de 2e verdieping achter, daar de deur gesloten was, trapte de bediende die den brand ontdekte de deur in doch moest terug wegens rook en vlammen. Ook de spuitgasten vermochten eerst weinig in het doodouderwetsche huis, een waar doolhof vol hoeken en gaten, zóó dat men er wel goed bekend moet zijn om zich in tijden van paniek of brand in veiligheid te kunnen stellen. Toen men den brand meester was vond men in 't uitgebrande vertrekje den 40-jarigen gegageerd Oost Indischen militair Allard gestikt en ge deeltelijk verkoold in een bedstede. Te Hoeven is iemand bij een twist zoodanig gestoken dat hij aan de gevolgen bezweek. In het suikerdebat van Woensdag schaar den zich de liberale leden Breebaart en Bultman aan de zijde van den minister, welke laatste zijn meening staande hield, doch wat zoetsappiger was tegenover zijn verstoorde geestverwanten Sassen en v. d. Biesen; terwijl de antir. afgevaardigde voor Zeeland jhr. Godin de Beaufort zich tusschen de beide standpunten in plaatste, de slotsom verdedigende dat er toch wel iets voor de suikerindustrie in de gegeven omstandigheden dient gedaan te worden. Op de bekende interpellatie-Van Velzen antwoordde de minister Van Lijnden dat de Regeering daar vlug bij is geweest. Zij heeft onmiddellijk aan den Nederland- schen gezant te Londen opdracht gegeven, voor de invrijheidstelling der gevangenen werkzaam te zjjn. Dat in de practijk de vrijheid, die na het sluiten van den vrede in theorie verkregen is, nog niet dadelijk tot stand komt, toonde de minister aan uit den Fransch-Duitschen oorlog, toen ook vrij veel tijd met de terugzending heenging. De minister heeft bericht ontvangen, dat de gevangenen zullen worden losge laten in déze volgorde: lo. de Boeren die den eed van trouw hebben afgelegd 2o. de andere Boeren3o. de vreemdelin gen, waaronder dus ook de Nederlanders. Willen deze laatsten echter op eigen kosten gaan, dan kunnen ze dadelijk ver trekken, mits niet naar Zuid Afrika. De Regeering is bereid, zooveel mogelijk de helpende hand te bieden. De heer v. Velzen dankte voor deze be vredigende mededeelingen en ried der Regee ring aan, evenals de Duitsche gedaan had aan de Boerencommité's in overweging te geven, een de9l van het voorhanden geld thans te besteden voor terugkeer der Ne derlandsehe gevangenen. Een der »gasten van het Engelsche volk" overgekomen tot bijwoning der kro ningsfeesten is de Portugeesche prins Frans Jozef van Portugal. Deze blijkbaar niet al te zedelijke prins werd met drie anderen een der vorige nachten door de politie gesnapt, herrie makende in een beruchte kroeg met damesbediening, waar een der vrouwen hem zijn geld wilde ontfutselen. De prins is tegen borgstelling vrijgelaten, de drie anderen zijn geen prinsen en werden derhalve gevangen gehouden. Nabij Gent zijn twee treinen in bot sing geweest. Zoo hevig was de schok dat in den eenen trein alle reizigers, vijftig in getal, gewond of gedood werden. Een ploeg Italiaansche werklieden aan den spoorweg te Marinette, Wise N.-A. werd door een zwerm muggen zoodanig geplaagd dat zij het werk staakten en dien dag niet weer verkozen 't werk te hervatten. van 34 Juli 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd:!. Onderdijk 23 j. jm. en A. U. Corné 24 j. jd.A. J. Schuurmans 26 j. jm. en D. S. Theune 24 j. jd. Getrouwd: A. H. Poerstamper 26 j. jm. en C. A. Hamel 23 j. jd. GOES. Huw. aangifte: 3, Johannes Franciscus Maria Horsten 25 j. jm. te Oud-Gastel en Elisabeth Maria Antonia van der Reit 24 j. jd. te Goes. G e h u w d: 3, Kornelis Verrijzer 22 j.jm. en Adriana Pieternella Roose 20 j. jd. Geboren: 3, Willem Abraham, z. v. Pieter Marinus Brombacher en Johanna den Hollander. 4, Een onechte dochter. van 28 Juni 4 Juli 1902. IERSEKE. Ondertrouwd: 28,Ma rinus Glerum 22 j. jm. en Jacomina Everse 21 j. jd. Geboren: 28, Cornelis Johannes, z. v. Pieter Priem en Adriana Oranje; 1, Cornelis, z. v. Adriaan van Zweden en Catharina IJzerman. van 1530 Juni 1902. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Johannes Bliek 22 j. jm. en Neeltje de Fouw 21 j. jd. Geboren: Jacoba, d. v. Marinus Kloos terman en Cornelia v. d. Kreeke; Marinus, z. v. Jacob Goetheer en Maria Schipper; Jannetje, d. v. Willem van Strien en Maatje Krijnse; Jan Cornelus, z. v. Izaak v. d. Voorde en Jacoba Zuijdweg. Overleden: Adriaan, 28 j., z. v. Jan Florein en Martina Wiskerke. over de maand Juni 1902. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 5, Hu- brecht van Harn 25 j. jm. en Aaltje Ver- schuure 26 j. jd.12, Jacobus Leendertse 25 j. jm. en Kornelia Koeman. Geboren: 2, Leuntje Neeltje, d. v. D. D. Zweedjjk en Ch. Verstraten; 9, Cornelia, d. v. A. van Iwaarden en A. Machielsen; 11, Willemina Kornelia, d. v. Jacob Verburg en K. W. Rooze; 14, Pieter, z. v. P. van Felius en M. Hennekij21, Cornelia, d. v. J. van Boven en T. Dieleman; 30, Helena Martha, d. v. J. Migchielsen en A. Meeuwsen. Overleden: 12, Neeltje Stroosnjjder 51 j. echtg. van Jacob Lobbezoo. GRIJPSKERKE. Bevallen: F. Din- gemanse geb. Sturm z.P. van den Broeke geb. Krijger d. VLISSINGEN, 4 Juli 1902. Boter f 1,15 a f 1,25 per halve kilo. Eieren f3,20 f3,40 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 3 Juli 1902. Boter f 0,60 f 0,47'/- per pond. Kipeieren f 0,85 a f 0,60 de 25 stuks. Eiendeieren f 1,00. i f0,00 Maandag 7 Juli. 's Heer Arendskerke, 3 uur door not. Pilaar bij de Ruiter vier huizen voor de diaconie-armen. Dinsdag 8 Juli. Domburg, bij de Bakker 1 uur door B- en W. verpachting van 11,7720 H. bouw en weiland. Voorwaarden ter secretarie ter inzage en a 10 cent verkrijgbaar. Woensdag 9 Juli. Kruiningen, in de Korenbeurs door not. de Vos 11 uur 1,6380 H. weiland. En hooi en nagras. Meliskerke, door not. Loeff 10 uur inspan, by K. Jobse: 1 zwart ruinpaard 15 jaar, 5 melkkoeien, 5 vaarzen, 5 kweekkalvers, 2 melkschapen, 3 lammers, 2 vette varkens, 1 hond met ketting, 10 kippen en 1 haan' menwagen met toebehooren, marktwagen met vaste kap, driewielskar, 2 ploegen, 5 eggen, sleepdeur, paardenwant, hand-, melk en zoldergereedschap, huisraad, mest, kaf, veldvruchten, hooi-, et- en nagras. Donderdag 10 Juli. Krabbendijke, 11 uur bij Krijger door not. Overman voor wed. Bruijnzeel veld vruchten en verpachting. Vrjjdag 11 Juli. Nisse, 10 uur gemeenteherberg een buis en schuuitje 138 cA. door not. de Ronde Bresser en 90 cA. tuingrond. Daarna meubels, huishoudelijke goederen en klee deren. Zaterdag 12 Juli. Oudelande, half 12 voor wed. Mol door not. Kloes eikenh. kabinet, 2 tafels, vleesch- kuip,arbeidersgereedschap, kippen, konijnen, boeken, musterd. Goes, ten Raadhuize verpachting voor 7 jaar 10 uur bij opbod: lo. 2 H. 74 A. 87 cA. gemeente grond oude haven thans in pacht bij M. Labeur; 2o. 66 A. 70 cA. id. oostzijde haven thans in pacht bjj P. Schrijver Cz.; 3o. 15 A. 27 cA. id. aohter haven thans in pacht bij M. Bartelse; 4o. 29 A. 27 cA. id. achter school B thans in pacht bij J. de Jonge. Op voorwaarden die ter secretarie gedurende eiken werkdag van 92 uren ter lezing liggen. Maandag 14 Juli. "Waarde, bij Kloet voor Vermue haif 4 29 perc. veldvruchten, hooi- en nagras en 10 perc. kanthooi om Dorpzicht. LAATSTE BERICHTEN. Ovezand. De Raad dezer gemeente heeft besloten aan den heer H. Nieveente Lemmer eene subsidie te verleenen van f 125 per jaar gedurende 15 jaren, bjj het tot standkomen der ontworpen tramlijn BorsseleGoesW olphaartsdij kscheveer. Middelburg. Bij de verpachting van het jachtrecht door B. en W. in de stads- ambachten enz. was dhr. J. K. Crucq te Arnemuiden voor f 10 pachter van het N.O. ged. tusschen den Nadorstweg en den Noordelijken dijk van het kanaal. Wilhelminadorp. Bij de aanbesteding van de werken aan den Oost-Beveland- polder waren, naar de Middelburger ver neemt inschrijversJ. de Jonge, Middel burg f 2676C. de Wilde, Kattendijke 2596A. Foudraine, Goes f 2548 C. Bo- lier Cz., Bruinisse f 2547. Middelburg. Aan het gewestelijk be stuur is o. a. aanbesteed en schreven in voor het vernieuwen van een dukdalf in de buitenhavens te Bansweert en Wemel dinge en het herstellen van een d ikdalf in de buitenhaven te Hansweert (raming f 4000), de heeren J. F. Polfliet, Walsoor den f 3888, J. Lindenbergh Cz., Wemel dinge f 3850, K. Bos Az., Overveen f 3690,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2