Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. men gereed het Halve-Eeuwfeest te vieren, en den oproep te herhalen tot Vondel en den molenbouwer Leeghwater Nu, kom eens uit uw graf, Gij puik der Molenaren En zak het Zuider-Sparen Eens in een schuitjen af! Nu, klim dien dijk eens op Gij hoeft niet meer te vragen Uw vijand ligt verslagen, Uw zielsvreugd stijgt ten top. Nu, geef van vreugd een schreeuw, Nu, schud uw manen statig! Uw fierheid is rechtmatig Oud-Hollands trotsche Leeuw «Zuig haast uw long gezond Aan de uiers van de koeien," Die 'tluid triumflied loeien Op d'overwonnen grond. NA DEN VREDE. Generaal Lyttelton, de nieuwe bevel hebber over Zuid-Afrika heeft het land verdeeld in twaalf militaire districten, over ieder dezer gebiedt een kolonel, er zijn er bij met aangename herinneringen in verband met door hen geleden nederlagen. Het zijn de volgendete Pretoria kolonel Clements (de man van Nooitgedacht)te Marico kolonel Kekewich (bekend door Moedwil en andere ongelukkige gevechten) te Elandsfontein kolonel Oliphanti te Klerks dorp kolonel Thorneycroft (de man van Spioenkop en Sprinkhaansnek); te Middel burg kolonel Bullock; te Harrismith kolonel Bloomfield; te Standerton kolonel Burn- Murdochte Bloenfontein kolonel Stevenson te Kroonstad kolonel Barker; te Vrijburg kolonel Rochfort; Kaapkolonie ten zuiden van de Oranjerivier kolonel Settle (van Settle's Imperial Circus); Natal generaal Getherstonhaugh. Zoolang als de militaire bezetting duurt, zullen er ten minste 75.000 man in Zuid- Afrika blijven. Zoodra zelfbestuur is ingevoerd, wordt de bezetting waarschijn lijk ingekrompen tot 50,000 man. De Engelsche berichten erkennen nu ineens dat het land geheel en al verwoest is. «Voor het oogenblik leven de Bojren meerendeels in de steden of in den omtrek ervan, daar bijna al hunne hoeven verbrand of verwoest zijn. Ondanks de pogingen van de Eugelsche overheid, is de ellende vrij groot en zal zij ongetwijfeld voortduren tot men de burgers terug zal kunnen zenden met het noodige geld; om hun huizen weer op te bouwen en hun kudden te hernieu wen, wat waarschijnlijk tamelijk lang zal duren." Veertien honderd man Australische hulp troepen zijn met de Manchester Merchant van Durban vertrokken en 1500 man Ca- nadeezen met de Wimfredia. Den 2den Juli gaan weer 2000 Canadeezen. De kolo nialen hebben dus spoedig genoeg gekregen van Zuid-Afrika, nu er in Johannesburg geen vleeschpotten zijn. Op de Bermuda's zijn weer moeilijkheden gerezen tusschen de krijgsgevangenen en de militairen. Het parool is nu voor alle gevangenen ingetrokken. Koning Edward schijnt goed vooruit te gaan. Hij is Zaterdag uit zijn ledikant overgebracht op een rustbed en had daarbij geen pijn. Zijn krachten zijn goed. De wond is slechts nu en dan hinderlijk. De eerste 400 krijgsgevangenen van St. Helena zijn naar Zuid-Afrika afgereisd. Met inbegrip van de commando's van Maritz en Wessels, Louw en Lategan, bij Kennhardt, Kaapkolonie, zijn nu al 20,500 Boeren zich komen overgeven. De Engelschen zijn, ondanks den gesloten «vrede,nog altijd aan het doodschieten, Zekere Salomon van Aan, die beschuldigd werd een Britsch kapitein verraderlijk te hebben neergeschoten, is te Heidelberg ge- executeerd. Het heet, dat die kapitein op een witte vlag, door de Boeren vertoond, uitging en toen doodgeschoten werd. Eindelijk hooren wij weder iets van Louis Botha. Hij is te Pretoria geweest en bezocht het kamp van de aldaar aange houden krijgsgevangenen. Hij gaf hun den raad om den eed van trouw af te leggen op de voorwaarden in de »vredes"-over- eenkomst nedergelegd. Veertig hunner legden dien onmiddellijk af. De anderen schijnen daar nog niet veel lust in te hebben. Het schijnt dus, dat al wie den eed niet aflegt, wordt gevangengehouden. Zou een eed onder dergeljjke omstan digheden gevorderd, wel bindend zijn? Bennet Burleigh schijnt wederom met Botha te hebben gesproken en hy is zoo eerlijk om althans eenige der zotte berichten over de buitengewone vreugde van de Boe ren, die zich overgaven, tegen te spreken. Hij zegt, dat Botha verstoord is over het bericht, gretig door de Engelsche bladen overgenomen, als zou hij hebben uitge roepen, dat de dag van het teekenen der onderwerpingsovereenkomst, de schoonste zjjns levens was geweest. Het was enkel door de noodzakelijkheid gedwongen, dat hij geteekend had, zeide hij. Ook verklaarde Botha voor onwaar, dat hij zich gunstig over de afschaffing der Kaapsche constitutie zou uitgelaten hebben. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rottevalle, S. Cuperus, cand. te Boksumte Geesteren, E. B. Cou- vee te Enterte Drimmelen, J. H. Krauwel te Oud-Gastelte Middelburg (Engelsche gemeente, toez.) rev. James Makay te Bridge of Allen bij Dundee. Aangenomen naar Dirksland door J. M. Lammers te Goedereede naar Longer- houw door A. G. F. Smit te Tjerkgaast. In de provincie Zeeland waren op 1 Juli j.l. 16 vacaturen, verdeeld over de classes Middelburg: zes vacatures. Ring MiddelburgvacantKleverskerke. Ring VlissingenvacantBiggekerke, Meliskerke, Westkapelle, Zoutelande. Ring Veere; vacant: Vrouwepolder. Zierikzee: twee vacaturen. Ring ZierikzeevacantZierikzee 1 pred. plaats. Ring TholenvacantTholen 1 pied. plaats. Goes: vijf vacaturen. Ring GoesvacantWissekerke. Ring BorselevacantEllewoutsdijk, Hoedekenskerke, OudelaDde, Ovezande. IJzendijke: drie vacaturen. Ring IJzendijke; vacant: Hoofdplaat, Waterlaudkerkje. Ring Axel; vacant: Hoek. Hierbij dient opgemerkt dat Middelburg, Goes en Heinkenszand elk een vacature te wachten staat. Wilheiminadorp. Aan het einde zijner predicatie richtte onze geachte predikant, ds. Reijnierse, in de jongste Zondagna middaggodsdienstoefening een woord van dank, namens kerkeraad en gemeente tot den ouderling J. Labeur, bij diens vertrek naar Goes, voor de vele goede diensten in die betrekking gedurende ruim dertig ja ren en ook als leider der Zondagsschool aan de gemeente bewezenhij wenschte hem een rustigen levensavond toe en een maal de genade van een bljjmoedig heen gaan uit dit leven tot Hem, Wien te die nen zijn lust en keuze was. De gemeente zong den scheidenden broeder het gewij zigd slot van Gezang 96 toe. Ook van de Zondagsschoolleerlingen, ruim tachtig in getal, werd een hartelijk afscheid geno men, bjj welke gelegenheid ook nog eenige vrienden een woord spraken. Oud en jong van Wilheiminadorp betreurt zijn heen gaan en wenscht hem alles goeds toe. Geref. Kerken. Dr. B. Wielinga te Westmaas is be noemd tot professor aaD de theologische school te Grand Rapids N.-A. De examens aan de Theol. school te Kampen zijn afgeloopen. Voor het candi- daats-examen slaagden de hh. M. Elzinga, E. J. Schouten, R. Zijlstra, D. K. Wielenga, J. J. Wielenga, dr. A. Noordtzij en C. H. van Diemen. Voor het semi-candidaats- examen de hh. K. J. van Anken, H. H. Binnema, F. Colenbrander, K. van Dijk, W. F. Geerds, T. J. Hoekstra, M. M. Horjus, R. W. Huizing, H. A. Kievits, A. Scheele, M. F. Stolk, en J. D. Wielinga. Voor het propaed. examen de hh. J. Thijs, J. H. Broek Roelofs, J. M. de Jong, J. Koelewijn, J. Lammertsma, K. van der Veen, A. Rol- laas, J. D. Speelman, F. W. H. Bramer, S. O. Los en J. de Vries. Aan de universiteit te Amsterdam is door den heer J. Vermande het le natuurkundig examen afgelegd voorts het candidaats ex. geneeskunde door dhr. D. v. Rompu en het candidaats in de rechten door dhr. F. v. d. Ven. Thans blijkt dat ons bericht in ons Vrijdagno. omtrent 't Concept Contract, en de conclusiën hierop wel juist was. De conclusion zijn zoo goed als ongewijzigd aangenomen met 105 tegen 7 stemmen. Benoemd tijdelijk tot onderwijzer aan eene Chr. School te Zeist Mejuff. M. H. Baert te Vlissingen. De heer B. J. de Meij te Oostburg is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Serooskerke (W). De benoemde verkreeg 6 stemmen, de heer W. Vleugel te Wolfaartsdijk verkreeg 1 stem. Geslaagd voor Handelscorrespondentie Engelsch vanwege de Vereeniging van Handelsbedienden „Mercurius" te Rotterdam dhr. C. D. van Loo te Middelburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zaterdag zyn veroordeeld wegens diefstal: H. v. A., 16 j., vroeger voor slager op de fabriek De Schelde, thans zouder beroep Vlissingen, tot 2 m. gev. straf; mishandeling van een ambtenaar: C. G., 29 j. werkman, Wissekerke, tot 1 m. gev. straf; mishandeling: M. L. L., 25 j. zonder beroep Oostburg, en H. L., 16 j., koe wachter, Sehoondyke, ieder tot 14 d. gev. strafdiefstal door middel van braak en inklimming en poging daartoeJ. F. B. v. E., 31 j., meubelmaker, P. Z., 28 j., arbeider, beiden Rotterdam en C. H. V., 33 j., rei ziger in potlooden, zonder vaste woonplaats, allen te Middelburg in hechtenis, ieder tot 4 jaar gevangenisstraf met mindering der preventieve hechtenis; schrittelijke be dreiging met brandstichting onder eene bepaalde voorwaarde A. B., 20 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, thans in hechtenis te Middelburg, tot 1 jaar gevangenisstraf; valschheid in geschrift en het opzettelijk gebruik maken van een valsch geschriftD. C. W., 30 j., gewezen directeur van de zuivelfa briek Axel-Sassing" te Axel, thans te Middelburg in hechtenis, tot 8 maanden gevangenisstraf met mindering der preven tieve hechtenis. Goes. In 't bericht Zomerfeest van jl. Donderdag is een volzin uitgevallen, die noodzakelijk moet worden hersteld. Ds. Laman van Kruininge sprak een degelijke rede uit over Des jongelings krachteen practisch woord dat zich bewoog in het jongelingsleven, en tal van opmeikingen en wenken uit dat leven gegrepen ten beste gaf. Naar aanleiding van onzen wenk aan de R. C. van het Zomerfeest, om voortaan een offerbus te plaatsen, schrijft een lid der R. C. ons dat dit niet noodig is na twee rondgangen. Ons wél. Wij weten dat nu meer dan een is overgeslagen bij die rondgangen, en anderen toevallig nog in de gelegenheid waren één keer wat te geven, ook dat meer dan een vroeger het terrein verliet en tot ons de vraag richtte waar de offerbus was en gaarne wat of nog wat zouden gegeven hebben voor de goede zaak. Goes. In de gemeenteraadsvergadering van Vrijdag, onder voorzitterschap van den heer Ramondt, en bij afwezigheid van de heeren Ochtman, Risch en Wesselink (bur gemeester) werden eenige af- en over schrijvingen, begrootingswijzigingen en een aanvulling op een verordening goedgekeurd terwijl mededeeling wordt gedaan dat burg. en weth. door Ged. Staten zijn uitgenoodigd om ter kennis van den raad te brengen dat zij hunne beslissing hebben verdaagd omtrent het raadsbesluit tot uitgifte van grond in erfpacht aan de vennootschap La Vitesse te Goesen ingekomen waren verzoeken van de vereeniging De Ambachts school te Goes, van J. A. van der Mark en van Gebrs. Clement om grond in erf pacht, terwijl de vereeniging De Ambachts school tevens een hooger subsidie wenscht te verkiijgen. De verzoeken worden ge steld in handen van burg. en weth. ter voorbereiding. Bij de rondvraag zegt de heer Dekker dat de pneumatische beerwagen nu en dan stuk schijnt te zijn; althans in de laatste dagen werkt die niet. Dit is lastig voor hen die in 't slop tusschen Koningstraat en Keizerstraat een put hebben, welke open ligt, slechts door planken gedekt en, wachtende op de herstelling van den wa gen, geuren spreidt die de lucht in de slaapkamers der omwonende burgers ver ontreinigen. Veertien dagen geleden is dit ook zoo geweest. Ook het riool daar, dat tevens dringend verbetering eischt, wordt verontreinigd want daar loopen die vloei bare stoffen door. Het is wenschelijk dat maatregelen getroffen worden dat. zulks op- houde. De voorzitter antwoordt dat er inderdaad een mankement aan den wagen is ontstaan, en dat met de herstelling spoed gemaakt wordt. De menschen behoorden in dit geval de putten te sluiten, want dergelijke man kementen zijn zoo maar niet in een oogen blik in orde. De heer Dekker herneemt wanneer zij dit op eigen kosten moeten doen zij voor dubbele kosten staan. De voorzitter geeft dit toe en zal deze quaestie bij B. en W. ter sprake brengen. De heer Dekker vraagt of B. en W. het voornemen hebben, maatregelen te treffen dat de kersenatslag dezen zomer weer kan plaats hebben. De voorzitter antwoordt dat zulks reeds geschied is. De heer Van der Leeuw dringt er op aan dat de aannemer verplicht wordt by 't ledigen der putten de zuiger in een kuip met water te plaatsen. Dan zijn de buizen schoon. Nu dit niet geschiedt hebben de menschen een vuile boel. De heer Dekker vraagt nog als de beer wagen weer stuk mocht gaan dat dan de putten op de oude manier geledigd worden. De voorzitter zegt overweging van dit denkbeeld toe. De heer De Witt Hamer vraagt wanneer de verbouwing der Meisjesschool zal zijn afgeloopen. De voorzitter zegt in September, bij 't begin van het nieuwe schooljaar, en doet tevens mededeeling van don uitslag der gehouden besteding. De heer Van der Leeuw komt terug op eene opmerking van den heer de Witt Hamer in een vorige zitting als zouden boomen in de Vest bij Rochefort gelegen niet van de Vitesse zijn. Hij is gaan zien en toen waren die boomen weg. De heer De Witt Hamer zegt dat zijn opmerking gevolg was van een mal apropos doch dat de boomen die hij bedoelde wel degelijk van de gemeente waren. De voorzitter bevestigt dit. Hierop is de vergadering gesloten. Middelburg. In de Zaterdag alhier gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders der Zeeuwsche Hypotheekbank werden de balans- en winst- en verlies rekening en het voorstel omtrent het winstcijfer en het dividend ad l';2 goed gekeurd. Herkozen werden als commis sarissen de heeren mrs. F. N. van der Bilt te Middelburg en P. J. F. van Voorst Vader te Amersfoortterwijl als zoodanig gekozen werden, in de bestaande vacatures, de heeren C. J. Hondius, kassier, en J. A. Veitregt, bouwkundige, beiden te Middelburg. Tot leden der commissie tot het nazien der balans- en winst- en verliesrekening werden benoemd de heeren J. Snoep, A. Y. A. Looijen en D. J. Mes te Middelburgtot plaatsvervangende leden de heeren mr. A. P. Snouck Hurgronje te Middelburg, H. Roelof te Cortgene en H. J. van Lis te Goes. Middelburg. P. Zuidhof, een der drie Zaterdag door de rechtbank alhier, wegens diefstal en poging daartoe, veroordeelden, nam, toen hij voor het huis van bewaring was teruggebracht, de kans waar om te ontvluchten. Hij gaf den naast bij hem staanden rijks veldwachter een stomp, sprong in het water aan de zijde van de Winterstraat, klom op den kant en ging er van door. Hij zal nu zeker willen toonen dat hij, zooals hij op de terechtzitting zeide, een goed looper is. Hij liep over het Bolwerk aan den Sleperssingel en toen dien singel en vervolgens den KoudekerkscheD weg op. Het is een zeer gevaarlijk sujet en het vermoeden ligt voor de hand dat hij wel zal trachten het veld te bereiken en daar tusschen tarwe of andere veldvruchten zich te verschuilen. De landbouwers mogen wel op hun hoede zijn, als hij niet spoedig wordt gevat. Daartoe worden natuurlijk alle pogingen aangewend. (M. C.) Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is, in plaats van mr. D. J. J. Laan, tegen 1 September tot hoofdcommies ter Provinciale griffie, chef van de derde afdeeling, benoemd jhr. mr. L. van Bronkhorst Sandberg, ad vocaat en procureur en secretaris van de Kamer van arbeid voor de bouwbedrijven te Zutphen. Groede. Alhier is benoemd tot ambte naar ter Secretarie de heer Blokland gep. Officier van het Ned. Leger. Bij kon. besluit is, boven en behalve de bijdrage, bedoeld bij art. 45 der wet op het lager onderwijs, eene subsidie verleend aan de gemeenten: Veere van f 900, Drie wegen van f 300, Kapelle van f 2400 en Nisse van f800. Cats. Aan den polder Leendert Abraham is Vrijdag aangespoeld het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van een man. Kamperland. Alhier werd bij den land bouwer P. Leendertse een geval van milt vuur bij een stuk rundvee door den Districtsveearts geconstateerd. Het daaraan gestorven dier werd geheel verbrand, ter wijl al wat er mede in aanraking was geweest scherp werd ontsmet. Rilland. Heden morgen vergaderde de gemeenteraad. Alle leden waren tegen woordig. De notulen der vorige vergade ring (werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werd dat het in de vorige vergadering genomen besluit tot af en overschrijving der begrooting, door Gedep. Staten was goedgekeurd. Na overlegging van de door B. en W. in over leg met den arrondissementsschoolopziener opgemaakte voordracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school te Rilland, en het ingekomen bericht van het hoofd der school werd tot onderwijzer benoemd de heer A. W. E. A. A. Francojjs te Ierseke met 4 tegen 2 stemmen op den heer J. Blommaard te KloetiDge en 1 op den heer A. van Dyke te St. Philipsland. Daarna werd overgegaan tot het benoe men eener commissie inzake herziening eener verordening op de tapperijen. Daarin kregen achtereenvolgens zitting de heeren Griep, van Gorsel en van der Werf. De commissie tot onderzoek of er grond te zou zijn indien de Raad eventueel besloot tot boawen eener dokterswoning, bracht verslag uit, en deelde mede dat op alle aanvragen afwijzend beschikt was, waarom de Raad besloot niet verder op het plan in te gaan. Niets meer te behandelen zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Schore. Zaterdag vergaderden een veer tigtal ingezetenen dezer gemeente tot het oprichten ejner Volkskiesvereeniging Be noemd werden in 't bestuur de heeren A. Bruinshooft, voorzitter, Jan de Jong Kz., Jan Mieras secr., Joh. de Jonge Jacs.zn., Jan Sinke penningmeester. Tot bode werd benoemd J. W. Stein. In verband met het onlangs dooden van een paard onder Oostkapelle, is heden de justitie uit Middelburg derwaarts ver trokken, tot het instellen van een nader onderzoek. Op de Landbouwtentoonstelling te Zierikzee zijn nog bekroond met een bestuursprijs, e. v. de heeren I. Cappon te Heinkenszand voor ploegen en A. de Troye te Middelburg voor een wanmolen. Het hoofdbestuur van den Neder- landschen bond van gemeente-ambtenaren besloot tot de instelling eener commissie van vijf bondsleden in zake de aanhangige plannen tot wijziging der gemeentewet. Tot zittingneming in die commissie is onder anderen uitgenoodigd de heer J. N. Elenbaas, burgemeester en secretaris van Krabbendijke. De Overijselsche Hypotheekbank te Deventer is door het verkrijgen en in behandeling nemen van een aantal aan vragen voor zeer solide hypotheken, in staat gesteld over te gaan tot de uitgifte van f 500000 4 Pandbrieven. Het ge plaatst maatschappelijk kapitaal bedraagt f 1.000000. Directeur is o. a. mr. J. C. Kakebeeke oud-Transvaler. Ons land telt vele Boeren-vrienden, maar iemand die zóó duidelijk en hartelijk van zyn Boerenliefde weet te doen blijken als een ingezetene van Bussum, zal men moeielijk elders vinden: Verleden jaar had de man in zijn tuin van sterrekers gezaaid: «Leve Paul Kruger!" In 't voorjaar kon men in zyn tuin lezen «Leve de Boeren!" En nu beginnen er duidelijk op te komen de woorden: «Het onrecht zegeviert!" De tuin heeft door deze Pro-Boer-mani- festatie veel bekjjks. Nabij Zwijndrecht is een loop wachter door een spoortrein aangereden en gedood. Nabij Hoorn is in de Zui derzee over boord gevallen en verdronken een visschersknecht die een weduwe met drie kinderen achterlaat. Een 14-jarige knaap uit Tiel die voor het eerst de reis als knechtje op een schip meemaakte is by Ruhrort in den Rijn gevallen en ver dronken. Bij het in aanbouw zynde diaconessenhuis te Breda viel een Itali- aansch betonwerker tengevolge van een misstap door den liftkoker naar beneden, kwam met het hoofd op den harden grond, waardoor schedelbreuk ontstond, en bleef op de plaats dood. Een landbouwers knecht te Oud-Beijerland kreeg van een hit een zoo hevigen slag dat hij aan de gevolgen overleed. Op het rangeerter rein van het Centraal Station te Amster dam werden een rangeerder armen en beenen afgereden, hy overleed binnen wei nige oogenblikken. In vier talen. Een landlooper werd ergens voor een politie-beambte geleid, die met vreemde talen zijn hoofd niet erg ver moeid heeft. Op de gebruikelijke vragen volgt het antwoord Je ne comprends pas, monsieur. Spreekt je Fransch? Je ne comprends pas, monsieur. Spreekt je Duitsch? Je ne comprends pas, monsieur. Spreekt je Engelsch? Je ne comprends pas, monsieur. Woedend roept de dienaar der H. Her mandad, die intusschen een voor hem lig gend woordenboek heeft doorgebladerd: Allez chemin, payscoureur. Op het politierapport werd geschreven na den kerel in vier talen te hebben on dervraagd, die hij geen een van allen machtig was, heb ik hem weggezonden. (Telegr.) De heer Van Marken, directeur van de bekende fabrieken te Delft had blijkens zijn mededeeling in de Fabrieksbode vorige week te Brussel het volgende ruim aange name reis-avontuur «Wij stonden voor den slaapwagen, om in te stappen, toen de conducteur ons ver zocht, liever aan het andere einde van den .waggon in te stijgen. Toen we daarheen gingen, zei Ada opeens, bleek van schrik: «Vader is u uw portefeuille niet kwyt? Ik zag toen we daar stonden, dat een net gekleed heer met zyn hand in den rechter- binnenzak van uw jas tastte." Ik had mijn portefeuille met geld in een anderen, verborgen zak opgeborgen,zoodat uit mijn jas niets te halen was geweest, dan een notitieboekje, dat er zich nog in bevond. Ik lachte om Ada's schrik en wij stapten aan het andere einde van den wagon in. «Daar is hij," riep Ada en bljjkbaar was de man, waarschijnlijk met een medeplich tige door het eeiste portier ingestapt, ons in de gang van den wagen tegemoet komende. Er ontstond in de gang even een gedrang het ging alles veel spoediger dan ik het nu vertel en daar voelde ik, dat mijn horloge mèt het vijf-en-twintig jarig Dienstkruis weg was, en tevens de persoon of de personen, die voorbjj ge drongen waren. Ik sprong dadelyk den wagen weer uit, klampte een politieagent aan, die een uitvoerige enquête instelde naam, voornamen, geboren«te Dordt, 30 Juli 1845," besehryving van het go- beurde, van het horloge enz. enz maar intusschen waren de dieven met het gestolene natuurlijk gevlogen, en volgens ontvangen berichten, is er tot dusver geen spoor gevonden. Hoogst ongeaangenaam het was het prachtige horloge, dat ik van mijne vrouw kreeg, toen ik 25 jaren direc teur der Gistfabriek was, met monogram en allerlei inscription." Slot van een verjaarwensch aan een jong grutter. Nooit worde uw ziel zoo taai als gaar [boekweitengort Nooit vliegt ge als stuifmeel op, hoe ge [ook weersproken wordt; Geen kleur zoo geel als gierst zal u ooit [wangunst geven, Noch wordt ge als erwten-sap zoo groen [door nijd gedreven. Leer van de duivenboon eenvoudigheid [des harten En heel als havergort uws naasten leed en [smarten Nooit zij uw tong zoo glad als wit kanarie- [zaad, Wanneer gij twijfelen moet en 't hart [onrustig slaat Zijt rond als parelgort, en vast als paarden- [boonen Dan zal uw grutters-hart geen grutten- [flauwheid toonen. {Tel.) Zaterdagavond heeft een ontzettende brand gewoed te Luik. De brand ontstond in een houtzagerij en deelde zich spoedig aan de omliggende perceelen mede. Door den hevigen wind werden brandende stuk ken medegevoerd, die een eind verder een huis in vlam zetten. Het geheele terrein, dat op een moment een groote vlammenzee was, had een lengte van 300 en een breedte van 200 meter. Het opgstapelde hout brandde ontzettend. Ook een bekend vergaderlokaal, waar veel politieke byeenkomsten en veel bals gehouden werden, is verwoest. De schade wordt op 750,000 gulden geschat. Vrijdag heeft een groote brand te Pretoria in het centrum der stad gewoed. De gebouwen van de Zuid-Afrikaansche Levensverzekeringmaatschappij, met aan grenzende huizen zijn vernield De schade is zeer aanzienlijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2