Advertentiën. Afloop Verkoopingen enz. HOENDERS. GEWASSEN. WERKTUIGEN. No. 31. Volledige verzameling van de nieuwste en meest verbeterde Landbouw werktuigen. Kerknieuws. Schoolnieuws. M arktberichten. Een arbeider der H. S. M. te 's Gra- venhage op een machine willende springen, geraakte er onder, werd eenige meters meegesleurd, doodelijk gekwetst aan hoofd en lichaam opgenomen en bezweek aan de gevolgen. Aan het strand te Scheve- ningen is een 12 jarige knaap bij het baden verdronken. Te Tilburg waren eenige werklieden aan 't stoeien, terwijl zjj bezig waren een gashouder bij de gas fabriek schoon te maken. Een hunner wierp zijn makker een blok naar 't hoofd zoodat hij bewusteloos van de gashouder ter aarde viel en aan de gevolgen bezweek. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING VAN LANDBOUW EN VEETEELT IN ZEELAND. Wat wij gisteren hieromtrent meldden was wel wat weinig. Daarom nog het vol gende. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op de leden der gedeputeerden de heeren Siegers en de Casembroot. Na een openingswoord van den heer mr. P. C. J. Hennequin waarbij ook de her stelling van H. M. de Koningin dankbaar genoemd werd {applaus) werd aan den heer Lovink het eere-iidmaatschap der maat schappij aangeboden. De maatschappij telt thans 2415 leden, van welke zeven achtsten landbouwers zijn. De voorzitter drong aan op 't verleenen van meerdere mede wei king aan het Maand blad. Hij besprak verder het landbouwon derwijs, de winterscbool te Goes en de bevattelijke wintercursussen met een aan tal leerlingen tusschen de 250 en 300. Met dankbaarheid gewaagde hij van de regeerings-subsidie voor het onderwijs in de paardenkennis, wees hij op de goede vruchten van de proefvelden en den hoef smidcursus en zette hij uiteen het grooie belang van melklijsten. Daar de heer Roosegaarde Bisschop in leider van de bespreking „Uienteelt voor de Londensche markt" door omstandigheden niet tegenwoordig is heeft de heer Van Namen van Zwijndreeht de inleiding op zich willen nemen. Genoemde heer begint met een overzicht te geven van de verschillende soorten uien, die aan de Londensche markt kunnen ge bruikt worden. De Spaansche, Egyptische en Pransche soorten zijn wel gezocht doch voor onze streken niet voor verbouwing vatbaar. Stroogele uien in verschillende variëtei ten zijn zeer gewild. De Zwijndrechtsche ui noemt spreker de ui der toekomst, evenals hij moet veredeld worden. Reeds is een variëteit gevonden, doch het moeilijke blijft de variëteit con stant te doen blijven. Het voordeel is dat de kleur wit ismen wil die kleur in hoofd zaak in Londen. In Schotland heeft men liever de gewone Zeeuwsche bruine. Een en ander tesumeerende komt spreker tot de conclusie dat de Shithauer, de Bed fordshire, mits van in Engeland gekweekt zaad en de groote platte Zwijndrechtsche het meest geschikt zijn voor de Londensche markt. In de tweede plaats is het noodig dat alle zorg wordt besteed aan gewicht, sor teering, schoonmaken en verpakking vooral in Londen stelt men daar hoogen prijs op. Aan het debat wordt deelgenomen door de heeren Wagtho van Tholen, de Koe van Rotterdnm en den inleider. Door de beide laatsten wordt vooral op sorteeiing en het goed klaarmaken der uien aangedrongen. De heer M. Kostense te Kruiningen leidt in »Oorzaken van de sterfte der roode klavers in het voorjaar." Als hoofdoorzaak noemt hij «Klavermoeheid." Ook wordt dikwijls door wetenschappelijken gesproken van kanker, als oorzaak. Door eenige land bouwers worden feiten medegedeeld waar uit bljjkt dat de sterfte der Klavers veel voorkomt. De heer I. G. J. Kakebeeke van Goes zegt dat in de meeste gevallen de ziekte «kanker" is. Hij beveelt aan zich te wenden tot Prof. Dr. Ritzema Bos te Amsterdam die gaarne alle mogelijke in lichtingen zal willen verschaffen. De heer van Namen ziet in die ziekte de verzwakking van het geslacht. De zaad telers letten te weinig op het feit dat de teelt van het klaverzaad verzwakt door te weinig variatie in de teelt. Ten opzichte van het punt „Hoe kan de controle op het melkvee het best worden bevorderd" zegt de heer L. J. M. Koert van Middelburg dat op elke hoeve de uit komsten van elke koe moesten worden nagegaan, waarmede hij iemand van rjjks- wege aangesteld, wil belasten. Verschil lende hoeven konden door één onderzoe ker tegelijk worden waargenomen. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering wordt aangewezen, de afdeeling Heinkenszand. Na de gewone rondvraag sluit de voorz. met een woord van dank aan inleiders en debaiters de vergadering. Aan den rijtoer die te ongeveer één uur begon werd deelgenomen door circa GO rij tuigen. De tocht ging door Ouwerkerk, Nieuwerkerk, en Oosterland. Te Ouwerkerk werd stil gehouden, hier werden de leden gecomplimenteerd door den heer B. Giljam.' Te Oosterland werd ook eenigen tijd stilgehouden. Het muziekgezel schap «Oosteriand's Fanfare" speelde eenige muzieknummers zeer verdienstelijk. De terugtocht werd hierna ondernomen en te ongeveer vijf uur was men te Zie- rikzee terug. Des avonds had een diner plaats in de concertzaal en werd in Parklust een concert gegeven door de stafmuziek van het derde regiment. De Bekroningen volgen hieronder: PAARDEN. No. 1. Hengsten voor trekpaarden, geboren in 1899 of vroeger: Eerste prijs f35. Waar aan wordt toegevoegd eene premie van f25 door de Afdeeling „Zeeland" van het Nederlandsch Paardenstamboekmits de hengst in het stamboek is of wordt ingeschreven, M. Raaymakers, Steenbergen. Tweede prijs f25, Associatie «Clydes dale", Zierikzee. No. 2. Hengsten voor koets- of tuigpaarden, geboren in 1899 of vroeger: Eerste prijs f35. Waaraan wordt toegevoegd eene premie van f25 door de Afdeeling „Zee land" van het Nederlandsch Paardenstamboek mits de hengst in het stamboek is of wordt ingeschreven, en eene premie van f20 door den heer B. G. van der Have, Eerelid der Maatschappij, onder voor waarde dat de hengst bovendien is een carrossier van Oldenburgsch ras. Niet toegekend. Tweede prijs f25. Vereeniging tot ver edeling van het Paardenras, te Zierikzee. No. 3. Hengsten voor trekpaarden, geboren in 1900: Eerste prijs f15. Waaraan wordt toegevoegd eene premie van f 12,50 door de Afdeeling „Zeeland" van het Neder landsch Paardenstamboek, onder voorwaarde dat de hengst in het veulenboek is inge schreven, en het veulenbewijs wordt ver toond. En eene premie van t 25 door den heer F. Hombach, Voorzitter dier Afdee ling, mits de hengst is geboren uit stam- boek-ouders en behoort tot het ras zwaar Belgisch landbouwpaard, M. Raaymakers voornoemd. Tweede prijs f10. E. van Slijpe, Sint- Truiden. No. 4. Hengsten voor koets- of tuigpaarden, geboren in 1900: Eerste prijs f15. Waar aan wordt toegevoegd eene premie van f 12,50 door de Afdeeling „Zeeland" van het Nederlandsch Paardenstamboek, onder voorwaarde dat de hengst is ingeschreven in het veulenboek, en het veulenbewijs wordt vertoond. D. Koopman, Nieuwer kerk. Tweede prijs f 10. Niet toegekend. No. 5. Hengsten van elk ras ofsoort, geboren in 1901: Een prijs f50. Uitgeloofd door de Afdeeling „Zeeland" van het Neder landsch Paardenstamboek, onder voorwaarde dat de hengst voorkomt in het veulenboek, en het veulenbewijs kan worden vertoond. Deze prijs wordt uitbetaald in Juni 1903, nadat de alsdan tweejarige hengst op een der keuringsplaatsen in Zeeland aan de keuringscommissie van het N.P.S. vertoond, steeds in de provincie aanwezig geweest, nog het eigendom van een bewoner dezer provincie, tevens lid van het N.P.S. zijnde, is. M. Raaymakers, voornoemd. No.G.Merriën,trekpaarden, geboren in 1899 of vroeger: Eerste prijs f25. Waaraan wordt toegevoegd eene premie van f 12,50 door de Afdeeling „Zeeland" van het Nederlandsch Paardenstamboek, mits de merrie is of wordt ingeschreven in het stamboek, L. de Vlieger, Noordgouwe. Tweede prijs f 15, M. Raaymakers, voor noemd. Derde prijs C. Steendijk, Stavenisse. No. 6 bis. Merriën, trekpaarden, geboren 1899. Ie prijs f25 V. M. Krepel, Nieu werkerk. 2e prijs f 15 J. Beije, Oosterland. No. 7. Merriën, koets- of tuigpaarden, gebo ren in 1889 of vroeger: Eerste prijs 125. Waaraan wordt toegevoegd eene premie van f 12,50 door de Afdeeling „Zeeland" van het Nederlandsch Paardenstamboek, mits de merrie in het stamboek is ol wordt ingeschreven. D. Koopman, Nieuwerkerk. Tweede prijs f 15, A. Breesnee, Zierikzee. No. 7 bis. Ie prijs f 25, M. J. Kosten, Oosterland2e prijs f 15, M. Steendjjk, Stavenisse. No. 8. Merriën van elk ras of soort geboren in 1900 Eerste prijs f 15. Waaraan wordt toegevoegd eene premie van f 25 door de Afdeeling «Zeeland" van het Nederlandsch Paardenstamboek, mits de merrie voorkomt in het veulenboek, en het veulenbewijs wordt vertoond, firma Mattheeussen, Ossendrecht. Tweede prijs f 10. Dezelfde. No. 9. Merriën van elk ras of soort, geboren in 1901: Eerste prijs f 15, J. v. Oeveren, Nieuwerkerk. Tweede prijs f 10, M. K. Krepel, Bruinisse. Derde prijs f 5, L. de Vlieger, Schuddebeurs. No. 10. Merriën met veulen Eerste prjjs f 25 Uitgeloofd door den heer C. A. H.Waghto, vice-president der Maatschappij; onder voor waarde dat de merrie is ingeschreven in het N.P.S. C. Steendijk, Nieuwertterk. Tweede prijs f 15, L. Struijk, Sirjansland. Eervolle vermelding buitengewoon, M. K. Krepel, voornoemd. Buitengewoon, C. Steendijk, Nieuwerkerk. Door den heer F. Koopman Cz. was aan de eerste prijzen in de nommers 3, 5, 6, 8, 9 en 10 eene premie van f5 toege voegd als de bekroonde dieren afstammen van een zijner hengsten „Brillant", „Albert" of „Gaspard". No. 11. Spannen werkpaarden, geboren in 1898 of vroeger (merriën of ruinen) behoorlijk getuigd. Eerste prijs f25. Uitgeloofd door den heor B. Giljam, voorzitter der Afdeeling, L. Krepel, Nieuwerkerk. Tweede prijs f 15, M. Raaijmakers, Steenbergen. Door den heer F. Hombach, Voorzitter der Afdeeling „Zeeland" van het N.P.S., wordt uitgeloofd een prijs van f 10 voor den persoon, die het best de paarden (no. 1 tot en met no. 11) monstert. RUNDVEE No. 12. Stieren, geboren in 1899 of vroeger Eerste prjjs f30, P. M. v. d. Bijl, Zon- nemaire. Tweede prjjs f 20, A. Vis, Noord- gouwe. Derde prjjs f 10, Cent v. Schelven, Brouwershaven. No. 13. Stieren, geboren in 1900: Eerste prijs f30, J. W. van Oeveren, Nieuwerkerk. Tweede prijs f20, B. v. d. Zande, Nieuwerkerk. Derde prijs f 10. W. Kooman, Zierikzee. No. 14. Stieren, geboren in 1901: Eerste prjjs f20, J. C. v. d. Have, Oos terland. Tweede prijs f 10, J. Bouman, Nieuwerkerk. Geen stieren worden toegelaten zonder ring in den neus. Alle bekroonde stieren moeton tot 1 Maart 1903 worden beschik baar gesteld voor de fokkerij. No. 15. Melkkoeien, 3 stuks van eenen eigenaar Eerste prijs f 30. Uitgeloofd door de Sociëteit Landbouw en Handel te Zierikzee. Waaraan wordt toegevoegd eene premie van f 25 door de Afdeeling «Zeeland" van het Nederlandsch Rundveestamboek, onder voor waarde dat de koeien in dit stamboek zijn of worden ingeschreven, J. Deïst, Dreischor. Tweede prijs f 15, A. Geluk, Zierikzee. No. 16. Melkkoeien, 2 stuks van een eigenaar Eerste prijs f20. Waaraan toegevoegd eene premie van f 20 door de Afdeeling «Zee land" van het Nederlandsch Rundveestam boek, onder voorwaarde dat de koeien in dit Stamboek zijn of worden ingeschre ven, J. Romeijn, Ouwerkerk. Tweede prijs f 10, L. Koopman, Zierikzee. No. 17. Melkkoeien: Eerste prijs f 15. Waaraan toegevoegd eene premie van f 15 door de Afdeeling «Zeeland" van het Neder landsch Rundveestamboek, onder voorwaarde dat de koe in dit Stamboek is ingeschreven, B. Giljam, Ouwerkerk. Tweede prijs f10, H. Dorst, Stavenisse. No. 18. Kalfvaarzen met 4 of meer tanden Eerste prijs f 10, A. Vis, Noordgouwe. Tweede prijs ƒ5, J. W. van Oeveren, Nieuwerkerk. Derde prijs A. B. Breesnee, Nieuwer kerk. No. 19. Kalfvaarzen met niet meer dan 2 tanden Eerste prijs 1 10, Geluk, Zierikzee. Tweede prijs f 5. id. id. Derde prijs id. id. No. 20. Vaarzen met de melktanden, 3 stuks van eenen eigenaar Eerste prijs f 10, F. Koopman, Zierikzee. Tweede prijs f 5, L. Koopman, Zierikzee. SCHAPEN. Geschoren, behalve een llinke vlok wol, die aan één der voorbouten aanwezig moet zijn. No. 21. Rammen Eerste prijs f 10. Uitgeloofd door een lid der Afdeeling Zierikzee, C. Koopman, Nieuwerkerk. Tweede prijs f 5, J. v. d. Bout, Zonnemaire. No. 22. Ooien, twee stuks van eenen eigenaar, met lammeren: Eerste prijs f 10, J. v. d. Bout, Zonnemaire. Tweede prijs f 5. Niet toegekend. VARKENS. No. 23. Beeren Eerste prijs f 10, J. v. d. Have, Oosterland. Tweede prijs f 5, D. Groeneveld de Kater, Noordgouwe. No. 24. Zeugen, met minstens vijf biggen Eerste prijs f 15, V. M. Krepel, Nieuwer kerk. Tweede prjjs f 10, L. Koopman, Zierikzee. K O N IJ N E N. No. 25. RammelaarsNiet ingezonden. No. 26. Moerkonijnen: Niet ingezonden. No. 27. Hoenders voor eierproductie (1 haan en 2 hennen) Eerste prijs f 5. Jhr. Van Citters, Tweede prijs f 2,50. Niet ingezonden. No. 28. Hoenders voor vleeschproductie (1 haan en 2 hennen) Eerste prijs f 3. L. Koopman, Zierikz. Tweede prijs f 1. Jhr. Van Citters, Noordgouwe. No. 29. Verzameling Pluimgedierte Een prijs f 10. Niet ingezonden. No. 30. Twee schranken vlas, gewas 1902 Een prijs f 10. Uitgeloofd door den heer N. L. de Oude te Noordwelle. M. Enzlin, Zierikzee. Eerste prijs f 100. Firma Wed. J. C. Mas- see en Zoon, Goes. Tweede prijs f 50. Franken en Goemans, Goes. Derde prijs f25. De Jonge, Dordrecht. Zeer eervolle vermelding Technisch Bureau van Minden te Haarlem, agenten Wed. A. Anker Zoon, Zierikzee. Nog verkreeg een zeer eervolle vermel ding de Wilhelminapolder voor haar collec tieve inzending. Keurmeesters waren: voor paarden de heeren J. A. de Graaff, veearts te Scherpenisse, Jan Roodzant te Dirksland en Corn. Dorst Jacz. te Stavenisse; voor rundvee de heeren J. Z. Risch, veearts te Goes, L. J. Sogers te Roosen daal en M. Kostense te Kruiningen; voor varkens, schapen en andere dieren de heeren L. B. Sturm te Waterlandkerkje en W. C. du Claux te Wissekerke; en voor werktuigen de heeren M. P. Hocke te Zonnemaire en W. Kakebeeke te Goes. Er waren prachtige inzendingen bij. Er was zeer veel publiek. Onder de bezoekers merkten wij onder anderen op den heer Pompe van Meerdervoort, lid der tweede kamer. Gisteren had een vreeselijke ontplof fing plaats in het kruitmagazijn van het legerkamp te Carabonchel bij Madrid. Er werden 17 personen gedood en onder de puinhoopen begraven. Te Madrid en de dorpen in de buurt sprongen de ruiten en in 's Konings paleis sprongen alle deuren open. De New- Yorker Staatscourant verhaalt de volgende niet onaardige geschiedenis uit het Wasbington8che parlement. Als de afgevaardigde Cannon van Illinois het Huis zijn meeningen voordraagt, pleegt hij steeds wild met de linkerhand door de lucht te zwaaien en wanneer hij deze voldoende heelt doorkliefd de vuist dreunend op zijn lessenaar te doen neder dalen, om aan zijn woorden nadruk bij te zetten. Het is een oude gewoonte van hem, die reeds tot allerlei aardigheden gaf. „Oom Joe" zooals men hem ge meenzaam noemt en de onlangs over leden afgevaardigde Amos Cummings, wa ren goede vriendenwanneer echter de een den ander een poets kon spelen, bleef de gelegenheid nooit ongebruikt. Op ze keren dag was Amos Cummings bij afwe zigheid van den voorzitter, diens plaats vervanger, en Cannon kwam vooraf bij h ;m, om het woord te vragen over een wet, die hem zeer na aan het hart ging. „Goed", zei Cummings, „ik zal je het woord geven." „Hoeveel tijd sta je mij toe vroeg Cannon. „O", antwoorde Cummings, met een guitig knipoogje, dat de ander echter niet bemerkte, „je kunt spreken, zoolang je de linkerhand in den broekzak houdt." Toen Cannon het woord kreeg, hield hij de hand krampachtig in den zak. Hij had echter geen halve minuut gesproken, toen hij zoo in vuur raakte, dat de lin kerhand weer door de lucht zwaaide. De presidentiëele hamer viel. „De tijd van den afgevaardigde is verloopen", verklaarde Cummings onder groot gelach, want hij had zijn vrienden het geval verteld, die het weder aan hun vrienden hadden mede gedeeld. De ziekte van Koning Edward. Volgens de Engelsche bladen zullen de vorstelijke en andere hooge gasten, die zich te Londen bevinden, wéér vertrekken; toe bereidselen voor hun reis worden reeds gemaakt. De buitengewone gezanten van Abyssinië, China en Japan zullen blijven en in den tusschentijd een bezoek brengen aan verschillende steden in de provincie. Ook de Indische rajahs vertrekken nog niet. Een treurige voorspelling, verschenen in een «geheimzinnig maandschrift", April 1901, en gedaan door Evans Hugh, vervult intusschen verschillende menschen met vrees. De «profeet" sprak aldus: Volgens mijn bescheiden meening zijn de astrolo gische teekenen niet gunstig en ik moet de volgende voorspelling uitspreken«Zijne Majesteit Koning Edward VII zal nimmer gekroond worden." Dan komt daar nog bij, dat een ander orgaan, dat het weet, «Raphael's Almanac", zegt, dat Juni een ongunstige maand is voor prinsen en aanzienlijken in Engeland. Omtrent het vergaan van de Duitsche torpedoboot deelt de kapitein van de Lloyd- sleepboot No. 21 het volgende mede „We vertrokken des middags van Hamburg, met de Mercur op sleeptouw en moesten des avonds tien uur wegens dikken mist be neden Cuxhaven ankeren. Tusschen twaalf en één uur vernamen we het aanhoudend sirene-gefluit van een torpedoboot, dat klonk als een noodsignaal. Om één uur hoorden we in onze nabijheid om hulp roepen en de kleine zwarte reddingsboot van een torpedoboot verscheen naast ons. Onze bootsman kreeg de half met water gevulde reddingsboot waarin drie personen zaten, terwijl zes er zich aan vastklemden beet aan den haakze werden allen in een oogwenk aan boord getrokken. Het waren drie Engelsche lords met een bediende, drie stokers en twee matrozen, allen doornat en uitgeput. Daar de mist optrok, kon de ilercur de plaats des onheils afzoeken. De Engelsche stoomer, die de torpedoboot in den grond boorde, had reeds hetzelfde ge daan en daarbij 15 personen gered." Met deze schipbreuk treft de Pruisisch- Duitsche marine haar 15e scheepsramp. Tien oorlogsschepen en vijf torpedobooten zijn sedert 1860 naar den kelder gegaan. Aanzienlijke schade wordt in Silezië door het hooge water aangericht. Door een dijkbreuk te Chlau zijn talrijke bezit tingen en vele tuinen overstroomd. Enkele huizen moesten door de bewoners verlaten worden. De aardappel- en worteloogst zijn vernield, terwijl het geheele Queisthal is overstroomd. Het water is steeds stijgende. In Midden-Silezië werden talrijke bruggen weggeslagen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Morra, R. Adriani Engels te Weddete Nieuwe Pekela, G. A. Swart, cand. te Groningen. Bedankt voor Peperga door B. J. Kanis, cand. te Kampenvoor Edam, door J. Bruining te Hoogezand. Geref. Kerken. Beroepen te De Krim, J. v. Haeringen te Genderen. Onze mededeeling omtrent de te Utrecht gehouden vergadering berust op een mis stelling. Integendeel er is niets omtrent de beslissing bekend. Bij het overgangsexamen aan 'sRjjks veeartsenijschool is o. a. tot het 4e studie jaar toegelaten de heer J. L. Colsen, van Hontenisse. Aan de universiteit te Utrecht slaag den voor cand. rechten C. M. v. Voorst Vaderdoet. rechtswetenschap P. J. A. v. Voorst Vader en H. M. de Brujjn do Neve Mollen cand. geneeskunde F. W. Sikkel. Heinkenszand. De Raad benoemde met 3 van de 4 stemmen tot onderwijzer aan de o. 1. s. alhier den heer G. V. Pennings te Goes. (De heer Blomaard te Kloetinge had 1 stem.) B URGEllLLJKE STAND van 2627 Juni 1902. MIDDELBURG. Getrouwd: J. C. Wattez 25 j. jm. en J. Sanderse 26 j. jd. Bevallen: J. J. Simpelaar geb. Fran cois z.P. Gobetz geb. Gohen z. Overleden: J. Jansen 3 d., z.M. E. Wisse wed. van J. Regeur 80 j.A. J. Clement ongeh. d., 71 j.J. Borsius man van A. G. Lenshoek 46 j. GOES. Huw. aangifte: 26, Johan nes Henricus Berendsen 31 j. jm. te 's Hertogen bosch en Henriette Maria Huf- kens 34 j. jd. te Goes onlangs te 's Her togenbosch. Overleden: 16, te Leiden, Adriana Dommisse 40 j., geh. met Cornelis de Fouw. van 20J6 Juni 1902. IERSEKE. Ondertrouwd: 21, Adri- aan van Loo 21 j. jm. en Maatje Klap 29 j. jd. Geboren: 22, Hendrik Pieter, z. v. Johannes Schot en Adriana Kujjper. VLISSINGEN, 27 Juni 1902. Boter f 1,05 f 0,95 per halve kilo. Eieren f3,30 a f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 26 Juni 1902. Boter f 0,60 f 0,47'/- per pond. Kipeieren f0,821/» f0,60 de 25 stuks. Eiendeieren f 0,90. sk f 0,87 '/a Heinkenszand. Heden werd door B. en W. aanbesteed de bouw van 2 lokalen der gem. school alhier. Inschrijvers: A. Jacobs, Goes f 5430; L. Raajj makers, Wouw f 5575; J. P. Panny, Krabbendijke f5680; A. Jansen, Nisse f 6025A. Hubrechtse, Heinkenszand f 6100L. Hubrechtse, 's Gra venpolder f 6300J. v. d. Poel, 's-Heer Arendskerke f6300Jac. Dekker, Heinkens zand f 6300 en J. de Munck, Borssele f 6801. Middelburg. Heden Donderdag werd door not. De Vos publiek verkocht: lo. een huis Zuidzijde Dam aan dhr. J. A. van der Weel alhier voor f 2595 2o. een winkel huis met bovenwoning Lange Burgt aan dhr. De Wolff alhier voor f4510; 3o. en 4o. een huis Noordzij Dam en een dito Noordstraatweg zijn opgehouden5o. en 6o. twee huizen Lange Lombardstraat. Kooper dhr. J. Goote voor de diaconie der Herv. kerk alhier voor f 1600. Telegrammen. Bij de heden gehouden aanbesteding aan 't departement van Marine te 's-Qra- venhage voor 't bouwen eener torpedoboot tijpe hydra was laagste inschrijver de K. M. „Schelde" alhier voor f 161.500. Heden middag ontstond er brand in de herberg „het Wafeltje" ouder Grijps- kerke. De brand bepaalde zich tot het daar aangrenzend schuurtje hetwelk af brandde. Oorzaak naar men zegt is: het spelen met lucifers door de kinders. VEBBETEBING, Eén nul te veel. f 2500 subsidie gaf de gemeenteraad van Waalwijk voor den bouw eener Roomsche Kerk, zeiden wij gister. Wij schreven abu sievelijk f25000. In ons vorig no. staat abusievelijk vermeld dat ds. Dekkers te Uitwijk be roepen isdit was een oud berichtje dat buiten ons weten ter drukkerij was terecht gekomen. POLITIE. De Commissaris van politie te Dor drecht waarschuwt voorzichtig te zijn met het aanknoopen van handelsrelatiën met E. C. van Hooven, P. J. Koopman en F. A. de Kort, allen wonende te Dordrecht. In den laatsten tijd doen zij o. a. bestel lingen op aanbiedingen in de bladen Avi- cultura en Floralia. V Ondergeteekende breDgt zijn dank aan hen, die hebben meegewerkt tot zijne herkiezing als Commissaris van den Polder „Walcheren" en voor de ontvangen blijken van belangstelling. GERLACH VAN ST. JOOSLAND, tjjdeljjk Voorburg, 27 Juni 1902. Voor de bewjjzen van belangstelling, ontvangen bij mijne benoeming tot Com missaris van den Polder „Walcheren", betuig ik mijnen hartelijken dank. ABR. WIELEMAKER Kz. Koudekerke, Juni 1902.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2