KEUKENFORNUIZEH Aanbestedingen. Openbare Yerkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Advertentiën. eerste Klerk 1 a 2 Schildersknechts geslepen en geëmailleerd. VAN DEN BROECKE JOTTING. Gemengde Berichten. BV ROERLIJ KE STAND M arktberichten. De Aanbesteding van het Huis van F. HAMELINK te Kruiningen op Zaterdag 21 Juni wordt verdaagd op Woensdag 25 Juni a. s. een Driewielskar op ijzeren as Beste, blanke ZOIJTEYISCH 20, KOOLVISCÏÏ 15 ct. 5 ons. Wed. DEKKER, een Hand knecht een Handknecht of aankomende Knecht een Bakkersknecht, er mirnier suiker geproduceerd wordt, dus minder bieten verwerkt worden en bjjgevolg minder pulp den landbouwers ten dienste staat, zal men het verschijnsel, dat zich dit jaar zal voordoen, zich hier zien herhalen en in niet geringere afmetingen. Er worden n.l. dit jaar in zeer veel streken minder bieten verbouwd dan vorige jaren. Minder bieten, minder pulp. De plaats, die vroeger door de suikerbieten werd ingenomen, is voor zooverre zjj vrjjkwam, dan ook gedeeltelijk ingenomen door voedergewassen, met name door man gel wortels, aardappels enz. Bij deze voedergewassen, vooral bij mangelwor- tels, zal men bij de nieuwe wijze van doon, er aan moeten denken, dat zij den grond op' zeer eenzijdige manier van voedingstoffen berooven en zich in 't algemeen tot den bodem anders verhouden dan de suiker bieten. Wanneer een gemiddelde oogst van suikerbieten 104 K. G. Kali uit den grond haalt, dan berooft een gemiddelde oogst van mangelwortels den bodem van 240 K.G. Kali, dus van meer dan tweemaal zooveel. De mangelwortels voeden zich in het begin van hun groeiperiode met gemakkelijk op neembare Kaliverbindingen, en in hun later leven nemen zij ook de moeilijk oplosbare Kaliverbindingen tot zich. De Kalirijke gronden worden door den verbouw van mangelwortels meer van Kaliverbindingen beroofd dan bij eenig ander gewas. Doch er is meer. De suikerbieten kregen bijna op alle boerderijen stalmest, ja soms al den stalmest, die aanwezig was. Zal dat bij de mangelwortels ook zoo zijn Waarschijnlijk niet. De stalmest zal voor de hoofdgewassen, granen, enz. bewaard worden. Al blijft dan ook de Kali, door de mangelwortels uit den grond gehaald, op de boerderij ook bij suikerbieten kwam zij gedeeltelijk in den vorm van pulp en bietenbladen terug de grond, die de man gelwortels moet voortbrengen, zal die Kali niet krijgen. Het zal dus een gebiedende eisch worden, dat men, wil men deze manier van verbouwen kunnen volhouden, de man gelwortels een afzonderlijke en directe kali bemesting geve, ook zelfs op die gronden, welke als kalivrjj bekend staan b. v, de kleigronden. In de vruchtopvolging zullen deze gewassen in de eerste plaats in aan merking komen voor een bemesting met Kaïniet (carnalliet) of eenig gezuiverd Ka- lizout. De Kali, hier gegeven, komt dan indirect het gewas ten goede, dat den stal mest ontvangt. Oosterland. Onder begunstiging van drachtig zomerweer werd Woensdag de 2e Noordelijk Zeeuwsche Zendingsdag gehouden. Het terrein is een der mooiste punten van ons eiland. Een stille streek, in het rond omgeven met boomen en struikgewas, maakt dat men op 't eerste gezicht denken zou ergens in de buurt van Arnhem of Zutphen te zijn. Mooier, geschikter plaats kan men op ons geheele eiland niet vinden. Het bezoek was bui ten verwachting groot, in de morgenuren wat minder doch 's namiddags werd dit door tientallen tegelijk vergroot. Men schat het aantal bezoekers op ongeveer duizend. De openingsrede vond plaats door Ds. van den Berg van Zierikzee. Wij kunnen van elk der sprekers geen resumé geven en zullen daarom volstaan met te zeggen dat iedere spreker op een aandachtig, stil luisterend, gehoor mocht rekenen. Dit is met 't oog op andere Zendingsfeesten, wel der vermelding waard. Na Ds. van den Berg sprak de heer W. L. Jens, zendeling te Utrecht over den arbeid der Utrechtsche 'Zendingsvereeniging op Nieuw-Guinea en Halmaheira. Daarna Ds. van Leussen van Goes met het onderwerpDe Gemeente en hare Verwachting. Daarna de heer F. Zalman, zendeling onder Israël te Rotterdam: Waarom ge- looven velen niet dat Israël zal toegebracht worden. Na hem Ds. J. van 't Hooft te Vlaardingen, vroeger te Bruinisse, over Vrede, na langen bangen strijd. Na de pauze trad op de heer T. van Essen, secr. der stads-evangelisatie „Jeruel" te Rotter dam met het onderwerp: Dwing ze in te komen. Als slotredenaar trad op Ds. J. J. Homburg te Groede. Zonder onderscheid mag gezegd worden dat alle sprekers een ernstig, vermanend, doch tevens ook opwekkend woord hebben gesproken. In de pauze en ook bij het zingen na de spreekbeurten verleende het muziekgezelschap „Hozanna" uit Goes zijn diensten. De lof van dit korps is zoo algemeen verbreid dat bizondere vermel ding daarvan geheel overbodig is. Aan het gezelschap onzen dank voor de heer- 'jjke tonen. Aan het einde bedankte de voorz. van het comité Ds. Burger van Dreischor de sprekers en het publiek voor al datgene waardoor de Zendingsdag zoo uitnemend kon slagen. Aan het comité dat zoo uitnemend voor alles had zorg gedragen komt zeer zeker een woord van dank toe. Bij het vertrek van „Hozanna" te Zijpe waren velen van Bruinisse nog een kijkje komen nemen. Hozanna waar deerde deze belangstelling door nog een stukje ten beste te geven. (Ook de Zierikzeesche Nieuwsbode be vatte heden een uitnemend verslag, dat echter meer 't gesprokene dan het terrein en het muziekgezelschap behandelt. Red.) De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur behandelde het beroep van den Calamiteuzen Nieuw- Neuzenpolder te Terneuzen tegen het be sluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit der vergadering van ingelanden van dien polder tot verkoop van inschrijvingen op het Grootboek der Ned. Werkel. Schuld ten behoeve van wegverharding. In deze zaak was rapporteur de Staatsraad mr. de Nerée van Babberich. Voor het kantongerecht te Tholen is gedagvaard oen jachtopziener wegens. stroopen. Een collega verraste hem bij het stellen of herstellen aan een wildstrik. (N. R. C.l De nieuwe arbeiders der firma Van Heek te Enschedé werden zoodanig door de oude genegerd en gemolesteerd, een paar zelfs ernstig bezeerd en gewond, dat nagenoeg allen zijn vertrokken, ook een twintigtal uit Rijssen. Blijkbaar zag de firma geen kans deze menschen te hand haven, zelfs moest de politie in de fabriek geroepen worden wijl er mishandelingen plaats hadden. Was de firma nu niet verplicht, het koste wat 't wil, deze menschen die immers haar uit den brand geholpen hebben, de hand boven 't hoofd te hou den; desnoods door uitsluiting van de schuldigen en er een tweede werkstaking voor te trotseeren? Ons komt 't voor dat dit moest en be hoorde. Verdacht van den diefstal van f1800, gepleegd ten nadeele van een werkman, in diens kosthuis op de Groote Markt te Rot terdam, wordt opgespoord een persoon van ongeveer 26-jarigen leeftijd, zich noemende Koch, reiziger in koffie, zeer sjofel als heer gekleed. Deze zg. Koch heeft ook nog een gouden horlogeketting van den werkman gestolen, welke ketting aan een zilveree horloge met vergulden rand was bevestigd. Verder nog een ijzeren geldkistje. Het ge stolen bedrag waren de spaarpenningen van lange jaren. De verschrikkelijke vulkanische ram pen te Schemacho, in Guatemale, op Martinique en St. Vincent, en de aard schokken, die in de laatste maanden bijna overal in de wereld zijn waargenomen, hebben de algemeene belangstelling wakker- geroepen voor de mededeelingen van ge leerden, die van het vraagstuk der vul kanische uitbarstingen een bijzondere studie hebben gemaakt. Groote opmerkzaamheid is dan ook te beurt gevallen aan een voorspelling van prof. Herbert, hoogleeraar aan de universiteit te Pennsylvaniö. Deze geleerde beweert niets meer of minder dan, dat de vallei van den Hudson door eenzelfde lot bedreigt wordt, als St. Pierre getroffen heeft. De piofessor ging nog verder en orakelde, dat het stadje Peekskill gebouwd was op een zeer gevaarlijken vulkaan, misschien op den gevaarlijksten ter wereld. Maar dit is niet het eenige gevaar, dat New-York bedreigt. Volgens dezelfde autoriteit zakt de Amerikaansche reuzenstad langzaam maar zeker weg in zee. Dit was meende prof. Herbert af te leiden uit het steeds hooger opkomen van den vloed, welke zich steeds verder de rivier op deed gevoelen. Uit verschillende aan wijzingen bleek, dat de Hudson zich vroeger als een waterval in zee had gestort, van een hoogte, driemaal zoo groot als die van de Niagara-watervallen. Het gaat in Venezuela met president Castro en zijn aanhang van kwaad tot erger, terwijl de opstandelingen onder generaal Matas steeds meer veld winnen en zelfs de hoofdstad Caracas in het nauw brengen. Om La Guayra, dat den insurgenten in handen viel, te hernemen, werden 400 man regeeringstroepen te Coro aan wal gezet, doch door de bezetting van La Guayra onder generaal Corcega totaal verslagen. Zij kregen 70 dooden en tal van gewonden, terwijl niet minder dan 150 den insurgenten in handen vielen. Het bekende Duitsche parlementslid Von Zedlitz is dezer dagen met een ver rassende onthulling voor den dag gekomen, welke den overleden Pruisischen minister van financiën Von Miquel in een heel leelijk daglicht stelt. Het trok destijds reeds de aandacht, dat Von Zedlitz, die onder minister Von Thielen aan het Prui sische ministerie van openbare werken ver bonden was, in de pers de groote kanaal- ontwerpen allervinnigst bestreed. En nu komt Von Zedlitz verklaren, dat zulks geschiedde in opdracht van Miquel zelf, die toch in het Pruisische huis van afgevaar digden diezelfde kanaal-ontwerpen er door moest zien te krijgen. Von Miquel werd reeds lang voor zijn aftreden sterk verdacht, door zijn onoprechte houding zelf oorzaak te zijn geweest van het niet tot stand komen der kanaalwetten, en voor deze verdenking is de onthulling van Von Zedlitz een treffend bewijs. Natuurlijk werd de opdracht van Von Zedlitz door Von Miquel gedaan in bewoordingen, welke den ge slepen staatsman niet in gevaar konden brengen, maar het blijft een feit, dat de bestrijding der ontwerpen in de pers door Von Miquel is gewild niet alleen, maar bevolen. In het Fransche district Oleron (Be- neden-Pyreneeën) zijn aardschokken waar genomen. In het departement Oost Pyre neeën is veel sneeuw gevallen en vriest het. De Wet gaat ook naar Duitschland en Hongarije, Botha ook naar België en Frankrijk, Reitz en Meijer ook naar Ame rika, om fondsen voor de gezinnen van gebrekkige Boeren te zoeken. van 1819 Juni 1902. GOES. G e b o r e n: 18, Johannis Mari- nus, z. v. Jan van Liere en Kaatje Cornelia van Liere. van 115 Juni 1902. WOLFERTSDIJIC. Geboren: Cor nells, z. v. Jan Karei Overbeeke en Lena van Hoogenhuis; Cornelia, d. v. Willem Steenbakker en Pieternella MeulblokPie- ter, z. v. Jan Meijaard en Lona Schouwe- naar. Overleden: Johannis Iman, z. v. Machiel Smallegange en Maria Hendrika Cornelia Koeman; Abraham, 16 j. z. v. Lourus Lous en Jacoba Goerêe. MIDDELBURG, 19 Juni 1902. Op de heden alhier gehouden paarden markt waren ongeveer een tweehonderdtal paarden aangevoerd. Het ruime exercitie plein, het welbekende Molenwater, waar de markt gehouden werd, was vrij druk bezocht door burgers en buitenlui. Vooral was Walcheren goed vertegen woordigd. De aanblik was nog schilder achtiger geweest, indien, wat andere jaren wel het geval was, de bewoners van Z. Beveland beter waren opgekomen. De Costumus van N. Beveland en Z. Vlaanderen ontbraken bijna geheel. En dat was jammer. De handel was niet levendig. Toch is de totaal indruk van deze paarden markt gunstig te noemen, zeker gunstiger dan het vorige jaar. Voor de verloting er waren 4000 loten geplaatst waren o. m. aangekocht een vijftiental paarden, welke met de overige prijzen, bestaande uitboerenwagen, eggen, ploegen, wanmolen, kleinere landbouwge reedschappen, paardentuigen, enz., enz., voor het publiek des namiddags ter be zichtiging waren gesteld in den tuin van het van ouds bekende Schuttershof. De Commissie, die deze paardenmarkt organiseerde en alzoo de prijzen aankocht, heeft alle eer van haar werk. Ze bestond uit de heeren P. MAAS, Voorzitter. J. KRAAMER, Veearts, Secretaris. S. BOOG A ART, Pen ningmeester. J. GOEDBLOED en S. BE- SUIJEN. Moge een volgend jaar een aantal prijzen ter beschikking worden gesteld van een Jury, die alsdan de beste fokdieren zal kunnen bekronen. Hierdoor zal ongetwijfeld de markt aan belangstelling winnen. Door de gehouden Paardenmarkt op heden was er bijna geen aanvoer uit Walcheren en ging er zoo goed als niets in den handel om. Taiwe en Witteboonen waren de eenige artikelen die gepresen teerd werden. Nieuwe Tarwe hield men algemeen op f7,50 tegen biedens prijzen van f7,25 f7,30 waarvoor een enkel monster werd afgegeven. Waleb. Witte boonen geheel zoDder handel, werden f 10,75 nominaal genoteerd. Boter f 0,50 a f 0,45 per halve kilo. Eieren f 3,per 100 stuks. LAATSTE BERICHTEN. Oud-Vossemeer. De tweedaagsche ker mis alhier behoort weer tot het verleden, gerekend naar vroeger jaren, is het ker- mislievend publiek veel verminderd en geen wonder, want velen gaan liever een reisje maken, hetzij naar familie of naar voorname streken in ons land, waar oog en hart meer geniet, dan op de jaar lijks terugkomende, eentonige, soms walgelijke en weinig variëerende ker mispret. Woensdag 25 Juni. Schore, 4 uur door dhr. Sterk voor dhr. Hamelink het bonwen van een huis. Bestek bij H. Kole te Kruiningen. Donderdag 26 Juni. Heinkenszand, 11 uur Gemeentehuis door B. en W. het bijbouwen van 2 lokalen aan de school. Aanwijzing 19 Juli 11 uur. Bestek bij firma Kleeuwens. Inl. dhr. Han- mnk. Zaterdag 28 Juni. Kapelle door B. en W. aanleg van 1580 M. grintweg op den Dijkwelschen Zandweg met bijlevering. Bestek bij firma Kleeuwens. Inl. M. Ferdinandusse. Aan wijzing 9 uur. Donderdag 3 Juli. Middelburg', Gebouw Provinciaal bestuur 11 u.a. het vernieuwen van een dukdalf in de buitenhaven te Hansweert en van een dukdalf in de buitenhaven te Wemol- dinge en voor het herstellen van een dukdalf in de buitenhaven te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid- Beveland. Raming f4000. Inl. hoofding. Bekaar, Middelburg, ingenieur Van Vlissin- gen, Goes, en opzichter Kooreman, Hans weert; b. het aanbrengen van voorzieningen tot uitbreiding der onderzeesche verdediging laDgs de haven aan den Stoofpolder en voor den mond der haven aan den Willem polder, behoorende tot de werken van de tramweghavens aan het Zijpe. Raming f 17 500. Inl. hoofding. Bekaar, Middelburg, ingenieur Van Vlissingen, Goes, en opzichter Kooreman, Zierikzee. Wilhelminadoip, 11 uur de werken aan den Oost-Bevelandpolder. Aanwijzing 27 en 30 Juni 1012 uur. Bestek bij dhr. C. Snijder. Dinsdag 24 Juni. Goes, 3 uur in de Prins door not. Pilaar voor wed. Marinisse 1,4280 H.hooigras onder 's Heer Abtskerke en 1,59 H. dito onder Sinoutskerke. Kapelle, 7 uur bij Hanson door not. jde Vos een huis en tuin van A. de Jager Dijkwelsche Zandweg 1370 cA. Woensdag 25 Juni. 's Heerenhoek, 10 uur door not. Bresser bij wed. Faes voor H. H. Goense een hofstee 18,8220 H.4 perc. bouwland tiendvrij in Nieuwe Craaijertpolder samen 6,3080 H. 3o. 1,1250 H. weiland in het Vlaandertje. 4o. 8910 cA. weiland en watergang in Sinoutskerke5o. een huis en erf op 't dorp 105 cA. Koudekerke, bij Rooze door not. Loeff 10 uur 31 perc. wei- en bouwl. en sprink in Koude-, Bigge- en Grijpskerke saam 22,5152 H. Donderdag 26 Juni. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos huizen Zuidzijde Dam G 60Lange Burg B 12 (winkelhuis met bovenwoning)Noordzij Dam N 6Noord straatweg S 30; Lange Lombardstraat C 74 a en 74 b. Maandag 30 Juni. Koudekerke, 1 uur bij Lamport door not. Loeff veldvruchten, hooi, et- en nagras der hofstede. Woensdag 2 Juli. Middelburg. Notarishuis, door not De Vos 10 uur inboedel. Koudekerke, 10 uur door not. Loeff bij P. Maas (dorp) inspan als 2 zwarte merries 7 en 1 jaar, bruine 4 jaar met veulen, 1 bruine jaarling merrie, 1 bruin hengst veulen, 8 melkkoeien, 4 kalfvaarzen, 5 tweejarige vaarzen, 8 jaarlingvaarzen, springstier, kweekstier, 3 vette varkens, mestputloopers, 2 menwagens met toebehooren, tilbury, driewielskar, maaimachine, hooischudder, hooihark, paardenwant, hand-, karn-, zolder en melkgereedschappen, mest, kaf, huisraad. 's Heerenhoek, 10 uur bij wed. Faes door not. de Ronde Bresser voor H. H. Goense 16,6164 H. tiendvrije veldvruchten in Nieu wen Craaijertpolder in 54 perc en le snede hoo'gras in Sinoutskerke. Donderdag 3 Juli. Middelburg, Koepoortstraat, door not. Verstegen 10 uur inboedel en bibliotheek van wijlen ds. Janse. 's Heerenhoek, 10 uur bij H. H. Goense door not. de Ronde Bresser inspan als 5 ruinpaarden 16, 14, 12, 11 en 5 jaar; 5 koeien, 3 vaarzen, 3 aanhoudkalvers, 2 vette en 8 jonge varkens, 70 kippen en hanen, karnhond met hok, karnmolen, 2 menwa gens, driewielskar, zaaimachine, 4 ploegen, 4 eegden, molbord met ketting, harnasse- ment, stal-, zolder- en melkgereedschappen, mest, huishoudelijke goederen. Maandag 7 Juli. 's Heer Arendskerke, 3 uur door not. Pilaar bij de Ruiter vier huizen vooi de diaconie-armen. Woensdag 9 Juli. Meliskerke, door not. Loeff 10 uur inspan, bij K. Jobse: 1 zwart ruinpaard 15 jaar, 5 melkkoeien, 5 vaarzen, 5 kweekkalvers, 2 melkschapen, 3 lammers, 2 vette varkens, 1 hond met ketting, 10 kippen en 1 haan, menwagen met toebehooren, marktwagen met vaste kap, driewielskar, 2 ploegen, 5 eggen, sleepdeur, paardenwant, hand-, melk en zoldergereedschap, huisraad, mest, kaf, veldvruchten, hooi-, et- en nagras. Vrijdag 11 Juli. St. Laurens, door not. Huvers veldvruch ten en hooigras van de hofstede Leg af. Maandag 14 Juli. Heinkenszand, voor het Kroondomein en particulieren door not. L. Liebert en v. d. Kloes half 10 bij Rijk voor Ovezand, 's Heer Arendskerke en Heinkenszand tienden ver huring. En om 1 uur te Oudelande, bij wed. Lous voor Driewegen, Ellewoutsdijk, en Oudelande. Dinsdag 15 Juli. Goes, op het Slot voor het Kroondomein en particulieren door not. L. Liebert en v. d. Kloes 9 uur tiendenverhuring voor Goes, Kloetinge, Rilland, Borssele en Wolfertsdijk. Woensdag 16 Juli. Wemeldinge, 9 uur bij Korstanje tienden verhuring voor Wemeldinge en Kattendijke. Om half 11 bij Klaasse te Ierseke. En om 1 uur te Kruiningen, bij Casteleijn voor Kruiningen, Waarde, Schore, Vlake en een ged. v. Valckenisse. Donderdag 17 Juli. 's Gravenpolder, bij de Koster tienden verhuring voor 's Gravenpolder, Hoedekens- kerke, Nisse en 's Heer Abtskerke. En om 11 uur te Kapelle bij Hanson. Middelburg, 2 uur in de Vernoeging door not. de Vos voor erven dhr. v. d. Hoek de villa Buitenrust Oude VJissingsche weg met tuinen enz. 61 A. Woensdag 30 Juli. Heinkenszand, door deurw. Hollmann voor M. L. de Vos 10 uur inspan als: Driewegen. Woensdag werd alhier door not. Mulock Houwer verkocht voor de erven J. Meeuwse. lo. Een woonhuis, schuur en erf, Smidsweg, groot 7 A. 40 cA. bewoond door de erven. 2o. 1 H.A. 74 A. 30 cA. Bouwland in de gemeente Drie wegen, in Stelhoek. Een en ander werd in combinatie provisioneel toegewezen aan P. Meeuwse te Driewegen voor f 3536. De kersen verkooping te Kapelle door not. L. E. A. Liebert gehouden bracht op f228 en te Wemeldinge f 1362, prijzen varrieerden tusschen 5 en 7 cent per K.G. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde zuster en be huwdzuster Mevrouw J. A. VAN MELLE— van de Weert, na een langdurig, doch geduldig lijden, in den ouderdom van 47 jaren te Nijkerk overleden is. Namens broeders, zuster en behuwdzuster, J. W. VAN DE WEERT W.Jz. Goes, 17 Juni 1902. Heden nam de Heere onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. Wed. P. DEN HERDER geb. De Windt, op bijna 80-jarigen leeftijd, tot Zich. Namens wederzijdsche familie, J. DE WINDT. Goes, 13 Juni 1902. Ter Provinciale Griffie van Zeeland kan met ingang van 1 SEPTEMBER a. s. geplaatst worden een voor redactiewerk, op eene jaarwedde van f700. Sollicitanten worden verzocht zich schriftelijk, met overlegging van getuig schriften, aan te melden bij den Grif fier der Staten vóór 1 JULI a. s. Zij, met wie persoonlijk kennismaking wordt gewenscht, zullen nader worden opge roepen. Middelburg, 14 Juni 1902. Gedeputeerde Staten van Zeeland, ROEST, Voorzitter. KRUSEMAN, Griffier. TE KOOP bij J. FRANCKE te Nieuw- en St. Joosland en onderdoordraaiend voorwiél. Bellinkstraat. Met October gevraagd, die melken kan, bij P. "WISSE, Ritthem. Met October gevraagd bij W. GOEDBLOED, Serooskerke, Zoekweg. Van stonden aan benoodigd, P. G., bij de GEBRs. KRUVSSE, Krabbendijke. GEVRAAGD bij M. VAN ZWEEDEN, Zusterstraat, Goes. In een Christelijk Zeeuwsch gezin in Leiden wordt tegen 1 Augustus eene Dienstbode gevraagd, die met de wasch kan omgaan. Te bevragen firma Wed. S. J. DE JONGE-VER WEST, Goes. Druk Wed. S. J. de Jonge-Verwest Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2