Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. TWEEDE KAMER. Ingezonden Stukken. luidde dat bericht. Steyn, de bekwame president van Oranje Vrijstaat, de trouwe bondgenoot van Kruger en de zijnen, de incarnatie van het Hollandsch element in Zuid Afrika, de leidsman en bezielende kracht, die in allen nood en alle leed het hoofd was dat leidde, de hand die aanwees den te volgen weg. Steijn de komende man voor Afrika, zooals we hoopten, hij de tegenvoeter van Rhodes, maar in edeler zin en voor edeler zaak. Hij verlamd Joubert dood, Cronjé gevangen, Kruger gevlucht, Steijn verlamd. Was er ooit reden om de klacht van oud-Isrel bij Sauls dood t.e herhalen dan hierWat reeks van helden is gevallen op uwe hoogten, o Gilboa Hoe zijn de helden gevallen te midden van dezen strijd en de krijgswapenen ver loren OMajuba, o Colenso, o Elandslaagte, gedrenkt door het bloed der helden. O, hoogten van Afrika, dat dauw noch regen op u zij tot in eeuwigheid NA DEN VREDE. Het manifest van Burger en Botha na men wij onder onze asterisken op. De lezer oordeele nu welke de gronden der overgave waren. Ook trekt 't de aandacht dat zoovele commando's heel krap in hun ammunitie zaten. Zoo leverden de 67 burgers van v. d. Merwe slechts 260 patronen in. Van de Vrijstaters die zich bij Vrede- fortweg kwamen overgeven was 't com mando van Van Niekerk het eerste. Het was een wonderlijke troep om te zien. Sommigen droegen een gekleede jasan deren buizen van springbokvel; de broe ken ook met dat vel gelapt. De mannen van v. d. Merwe waren meest in khaki gekleed. Toen de overgave afgeloopen was, galoppeerden de burgers op hnn paarden, die zij houden mochten, weg naar het concentratiekamp, om hun fami lie te zien als die nog leefde. Niettegenstaande den vrede hehben er toch nog hier en daar gevechten plaats. Zoo verloren de Engelschen op 4 Juni bij Vereeniging een officier dood en een ge wond, beide Nieuw-Zeelanders, ook werd een soldaat gewond bij Athole. Zeker verdwaalde kogels van Boeren die zich kwaadschiks gingon overgeven. Er schijnt even vóór 61 Mei nog een samenzwering te Pretoria ontdekt te zjjn, (dit kan nog wel eens moer gebeuren voortaan!) er zijn 70 jongelui gevangen genomen genomen doch bijzonderheden ontbreken. Met het doen terugkeoren der krijgsge vangenen is van Regeeringswege gisteren in het Britsche Lagerhuis verklaard, is men doende en zal zooveel spoed worden gemaakt als maar mogelijk is. Uit Bloemfontein wordt bericht dat, waar de verhouding tusschen Boer en Brit goed, ja hartelijk is, die der Boeren tegenover hunne kameraden, die zich al vroeger overgaven, uiterst koel en de stemming bitter is. Toen de leiders van Vereeniging naar Bloemfontein kwamen, weigerden zij de hand aan velen, die zich dus aan de Brit ten hadden overgegeven. Hoe zal het nu wel gaan met de „nati onale verkenners En ook hoe zullen de meeste Boeren opzien, wanneer zjj, naar hunne hoeven teruggekeerd, waartoe de Britsche aan voerders hen bij het nederleggen der wa penen steeds aansporen, daar niets dan verwoesting vinden? Iemand te Rotterdam ontving blijkens mededeeling aan de N. R. C. een brief van een Engelschman die Zaterdag te Londen was bij heel goede vrienden, die veel eigendommen in Zuid-Afrika hebben, de meeste in den omtrek van Durban. Een groot aantal hunner betrekkingen zijn nog in Zuid Afrika en van hen ontvangen zij geregeld bericht. De Engelschman, die enkele dezer brieven gelezen had, was verpletterd over de ellende die er in de concentratie-kampen geleden werd, en was denzelfden dag dat in Londen het teekenen van den vrede bekend werd, van een verwoed jingo bekeerd tot een heftig Proboer. Hij schrijft Ik voel dat de Boeren slechts gedwongen door al die ellende den strijd hebben op gegeven. Maar dat is niet de wijze om van vijanden vrienden te maken. Het sneuvelen van vaders en zonen, broeders en andere vorwanten kan vergeten worden: zij zijn gevallen in den strijd waaruit een der beide partijen als overwinnaar moest treden doch het lijden in die kampen zal een eeuwigdurende kloof vormen tusschen ons Engelschen en de nieuwe Engelschen in Zuid-Afrika. Ik heb in één dag leeren inzien dat er slechts schijnbaar vrede is in de nieuwe koloniën. Die kampen waren plaatsen van smart en schande. Als de mannen van vele dier vrouwen terugkomen, zullen zij hun echtgenooten volkomen ont aard terugvinden. En daarvan zijn de Engelsche officieren en hun manschappen schuld. Zelfs de Engelschen in Natal Bchjjnen er schande over te roepen, zooals uit die brieven bleek. Een andere brief zeide: Wat ook de vredesvoorwaarden mogen zijn, het ver branden der plaatsen zal nooit vergeten worden. Onze troepen hebben zelfs de buizen van loyalisten verbrand en deze tot vjjanden van hun eigen land gemaakt. Een mijner nichten was de vrouw van een struisvogelboer en pas 18 maanden getrouwd. Haar meubelen waren pas nieuw uit Enge land gekomen, van Maple te Londen. De troepen hebben alles verbrand. En toch waren zij zeer sterk tegen de boeren. Zelfs geen van haar huwelijksgeschenken wilde de bevelvoerende officier haar laten. Wij kunnen niet alle uitspraken van Engelsche pro-Boers opnemen om te bewjjzen dat er nog enkele rechtvaardigen in dit goddelooze land van Chamberlain wonen. Wij wijzen er alleen op dat de eerlijke liberale staatsman Morley en de predikant Gladstone, zoon van wijlen den staatsman van dien naam, overholen hun weerzin tegen de inlijving hebben uitgesproken. Kitchener komt niet naar Londen. Zjjn tegenwoordigheid in Zuid-Afrika schijnt te zeer noodig om wreedzame Boerenovergaven te rapporteeren. Een der eerste teekenen van den vredes toestand is het wegruimen der prikkel draadversperring. De Engelschen willen dat prikkeldraad aan de Boeren overgeven voor het omheinen van hun hoeven die er nog niet zijn. Een hatelijke gedachte wij hebben uwe hoeven verbrand met al- wat er in was, gij zijt armmaar gij kunt uw hoeven weer opbouwenhier heb je alvast prikkeldraaddat kun je meene men, mits dat je het betaalt. Goes. De alphabetische lijst van alle personen, die aan de, loting voor de Schutterij dezer gemeente moeten deelnemen, zal ter inzage liggen ten raadhuize van Woensdag n Juni tot en met Woensdag 18 Juni van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, terwijl de loting is bepaald op Donderdag 19 Juni des middags te 12 uren ten raadhuize. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft het voornemen op Maandag 16 Juni a. s. deze gemeente te bezoeken, en zal aan ieder, die hem over het een en ander wenscht te spreken daartoe de gelegenheid aanbieden ten raadhuize des namiddags 21/, ure. De lijst tot aangifte voor deze audiëntie ligt ter Secretarie. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur te Goes brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij hem ingekomen en aan den ontvanger der directe belastingen gezonden is, kohier no. 8 der der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, dienst 1901)1902 invorderbaar ver klaard door den directeur der directe belas tingen enz. te Middelburg den 9 Juni 1902 no. 966 dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken, binnen welken daartegen bezwaarschriften kun nen worden ingediend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Uitwijk-Waardhuizen, Th. J. L. Rtiys, cand. te Utrecht; te Dirks- land, J. 11. Lammers te Goedereede te Vledder, B. J. Kanis, cand. te Kampen te Longerhouw, A. G. P. Smit te Tjerk- gaastte Appelscha, J. D. Domela Nieuwenhuis te Odijk; te Oosterland op Wieringen, K. de Jong, cand. te Wor- kum te Rotterdam (vac. Kraaijenbelt) W. Lamers te Goes. Bedankt voor Heilouw en voor Waver- veen door T. J. L. Ruys, cand.voor Zoelen door R. de Boer te Barchem voor Oude Niedorp en voor N. Dordrecht door A. E. Boers, cand. te Utrecht; voor Vollenhove door H. C. Briët te Steen- wijkerwold. Aangenomen naar Sirjansland door H. C. Kamsteeg, cand. te Sliedrecht naar Wieringerwaard door A. E. Boers, cand. Nu van begin Juni tot het einde van September een aantal militairen ongeveer 1000 in de legerplaats bij Harskamp gedetacheerd zijn, zullen aldaar eenige godsdienstoefeningen gehouden wor den. Daarbij zullen namens den Minister van Oorlog daartoe uitgenoodigd als sprekers optreden: ds. Jas te Leeuwarden; ds. Jonker te Utrechtds. Kooiman te Kootwijk ds. Van Krevelen te Beekbergen ds. Olthuis te Otterloo dr. Van Veldhui zen te Almeloo en ds. Van Walsem te 's-Gravendeel. Allen orthodox. De heer Jas is Groninger. De kerk te Sir Jansland was vacant sedert 1866; alleen was in 1882 de vacature nog gedurende een paar maanden vervuld geweest door ds. De Lint, die echter slechts een paar malen voor de gemeente optrad en te Zevenbergen aan tering stierf. Geref. Kerken. Aangenomen naar Wirdum door F. H. Boersma te Zuidbroek naar Grijpskerk door A. J. de Boer, cand. te Drachten. Bedankt voor Silvolde, c. a. door F. H. Boersma te Zuidbroekvoor Anna Ja- cobapolder, Roodeschool en Langerak door A. J. de Boer, cand. te Drachten. Benoemd tot onderwijzeres te We- meldinge, Mej. J. M. Boone te Eindhoven, met 5 van de 7 stemmen (no. 4 van de voordracht). De dames F. Baetens te Ierseke en C. Panny te Krabbendijke verkregen ieder 1 stem. Geloofsvervolging door..,. Blijkens een ingezonden stuk in De Standaard is de eerste onderwijzer Lips, aan de christe lijke school te Ouddorp (Oveiflakkee) door het bestuur ontslagen, omdat hij van de Ned. Herv. Kerk tot de Geieformeerde Kerk was overgegaan. Heden wordt voor 't gerechtshof te 's Hertogenbosch in hooger beroep behan deld de zaak-Mntsaers. Het Hof zal na de getuigen, 54 a charge en 46 a decharge, gehoord te hebben uitmaken of Mutsaers schuldig is, of niet. Een andere schuldige kan niet worden aangewezen. Toch kunnen in den loop van 't geding nog dingen aan het licht komen die tot nadere informaties leiden. Vlissingen. Tegen J. N. M., verdacht van het plegen van onzedeljjke handelingen met minderjarige meisjes, is door den rech tercommissaris te Middelburg een bevel van voorloopige aanhouding uitgevaardigd en zijne overbrenging naar het huis van be waring te Middelburg gelast. Vliss. Crt.) Vlissingen. Volgens bij het loodsbestuur alhier ingekomen bericht, is de tjalk «Ver trouwen" gezonken dwars van Hoedekens- kerke ongeveer middenvaarwaters. Van de mast is niets zichtbaar. (Vliss. Crt.) Eergisterenmiddig is te Souburg een 6-jarig knaapje doordien het van de in beweging zijnde tram wilde springen, daar onder geraakt, waardoor een voet als het ware geheel werd afgereden. Het ventje is naar het gasthuis te Middelburg over gebracht. Ingelanden van de polders Paulus en Groot Cambron hebben, ten behoeve eener tramverbinding Hontenisse—Selzaete, subsidie verleend van f2200 en f1700, ech ter onder de bepaling, dat het comité zonder verdere subsidie een zijtak naar Sas van Gent zal leggen, zoodra de bruggen aldaar voor tramverkeer geschikt zijn. -ln de Maandag te Sluis gehouden buitengewone vergadering van ingelanden van Bewester Eede benoorden St. Pietersdijk is met 12 tegen 4 stemmen besloten tot begrinting van de Bewester Eedestraat en Blaauwersweg, op voorwaarde dat ook de gemeente Aardenburg subsidie verleene. St. Pilipsland. Ten gevolge van de afdamming van hot Slaak in 1884 heeft de stroom zich verlegd en verkeert onze haven thans in niet zeer gunstigen toestand. De toegang tot de haven toch begint in die mate te verzanden, dat eenigszins diepgaande schepen soms 3 A 4 etmalen moeten wachten vóór zij kunnen binnonkomen. De gemeen teraad heeft daarom besloten een adres tot H. M. de Koningin te richten, waarin op dezen toestand gewezen en verzocht wordt zoodanige maatregelen te willen nemen, dat de nadeelen die daaruit voor de gemeente zouden kunnen voortvloeien, van rjjkswege worden uit den weg genomen. De Schietvereeniging «Wilhelmina" te Nieuw- en St. Joosland, hield jl. Zaterdag haar huishoudelijken wedstrijd, afstand 100 Meter met het militaire geweer M. 95. Den korten tijd van oefening in aanmerking nemende, mogen de resultaten werkelijk gunstig genoemd worden. Veel ambitie en aanleg word door de leden betoond, opnieuw bleek, dat een wed strijd de schietsport in 't algemeen ten goede komt. Door den Edel Achtb. Heer A. van Waarde burgemeesfer werd een prijs geschonken. De eerste prijs werd behaald door Joh. Westveer, met 52 punten en vervolgens werden prijzen behaald door Jac. Westveer met 50 p. A. J. Klompe, 50 p. A. Poppe, 48 p. L. Puijpe, 47 p. S. Janse, 46 p. W. L. Klompe, 45 p. D. de Klerk, 45 p. C. Baas Cz., 43 p. J. v. Waarde Az., 40 p. J. van Dalen, 38 p. en H. v. Waarde, 37 punten. De heer Dirk A. v. Diemen, vroeger te Zierikzee, thans inspecteur bij een levensverzekerings- en ongelukkenverzeke- ringsmaatschappij te 's-Gravenhage is bij koninklijk besluit besluit benoemd tot agent der Rijksverzekeringsbank. Geslaagd op het vanwege de Nederl. vereeniging voor gemeente-belangen afge nomen examen voor aspurant-gemeente- secretaris en ambtenaar ter secretarie de heeren I. P. v. Breda te 's Heer-Arends- kerke, J. Ermerims te Krabbendijke, en C. M. P. W. Hanssens te Stavenisse. De dokters van E. M. door E. M. geridderd. Bij Kon. besluit is dr. S. S. Rosenstein hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Leiden, bevorderd tot comman deur in de orde van den Nederlandschen Leeuwen zijn dr. B. J. Kouwer, hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, dr. G. H. Roessingh, te 's Gravenhage, en L. Pot, arts te Apeldoorn, benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Bij kon. besluit is met ingang van 1 Sept. benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Bergen op Zoom W. Kosten, tijdelijk leeraar aan die school. De Directeur van het Kabinet der Koningin heeft van Hare Majesteit de Koningin een schrijven ontvangen, dat hij in zijn geheel bekend laat maken door middel van de Nederlandsche Staatscourant. «Het Loo, 9 Juni 1902. Gedurende Mijne ziekte mocht Ik zoo tallooze blij ken van deelneming ontvangen, dat het Mij niet mogelijk is geweest aan een ieder afzonderlijk Mijnen dank te doen overbrengen. Ik verzoek U Hoogwelgeboren daarom, langs dezen weg, aan allen die in de droevige dagen Mijner ziekte en bij Mijn aanvankelijk herstel van hunne deelneming hebben blijk gegeven, Mijn oprechten dank over te brengen en Mijne diepgevoelde erkentelijkheid te betuigen. Dit hernieuwd bewjjs van de liefde en gehechtheid van Mijn Volk heeft Mij diep getroffen. (Get.) WILHELMINA." Dinsdagmorgen half 3 ontstond een hevige brand in een modewinkel van den heer de Hosson te Gorinchem. Bij dien brand zijn twee kinderen van 11 en 14 jaar omgekomenterwijl ook de winkel juffrouw die geen uitweg meer vinden kon, door een der ramen aan de achterzijde in de haven sprong en verdronk. De vlammen sloegen over naar de andere zijde der straat en legden de woning van een boekhandelaar in de asch. Tien huizen brandden af of werden beschadigd. Dinsdag was aan de orde de eindstemming over de militaire wetten. De minister v. justitie brengt uit naam der Regeering hulde aan de onvermoeide werkzaamheid van prof. v. d. Hoeven en aan de commissie van voorbereiding, inzonderheid aan haren voorzitter, den heer de Savornin Lohman. De ontwerpen zjjn aangenomen met 81 tegen 5. Tegen de aanwezige socialisten. Maandagavond heeft er te Londen een geweldige brand gewoed in „Qneen Victoria street" in het gebouw van de groote electriciteits-maatschappij, die er haar kanto ren en werkplaatsen heeft. Schoon de brand weer vlug ter plaatse was, heeft het vuur 9 slachtoffers, jonge vrouwelijke bedienden, in de bovenverdiepingen werkzaam, ge maakt, omdat de ladders, die men aange voerd had, te kort waren. Sommige meisjes waagden een gevaarlijken sprong uit de ramen in dekkleeden, door de spuitgasten opgehouden, welk waagstuk niet aan allen gelukte. Er worden thans nog verscheidene zwaar gekwetsten in de gasthuizen ver pleegd. In Pennsylvnnis (Amerika) is een staking onder de mjjnwerkers uitgebroken, die reeds een zeer ernstige uitbreiding heeft verkregen. De mjjnmaatschappjjen hebben 4000 man met geweren gewapend om de mijnen te beschermen, gepantserde treinen zullen op de spoorwegljjnen heen en weer rijden. De gewapende macht, die zich in deze treinen bevindt, zal op de stakers vuren, zoodra deze willen trachten het verkeer te belemmeren. Verscheidene mijnen worden door met electriciteit gela den draden beschermd, waarvan de stroom krachtig genoeg is om indringers te dooden. De mjjnwerkers zjjn eveneens gewapend en dreigen wraak te zullen nemen; een groot gedeelte van hen zjjn Hongaren en Italianen, tot alles in staat. Een andere ernstige staking is in Chicago ontstaan, waar eenige duizenden sleepers, in dienst bjj de voor naamste handelshuizen, het werk neerge legd hebben, omdat de patroons weigerden hun vereeniging te erkennen. Tengevolge van deze staking lijdt de handel veel nadeel, daar de goederen niet vervoerd kunnen worden. De stakers zijn reeds tot hand- tasteljjkheden overgegaan en hebben mannen, die niet bij de vereeniging waren aange sloten en die karren en wagens bestuurden, aangevallen. Een groot aantal vrouwen hielp de stakers en vocht in de voorste rjjen mede. Verscheidene botsingen tusschen de politie en de stakers kwamen voor eerstgenoemden maakten gebruik van hun revolvers. Aan beide zjjden werden velen ernstig gewond. Er in geloopen. Twee vrachtrijders van een steenkolenhandel te Parjjs moesten een bestelling van 4000 kilo brengen bjj een zekeren Gallois, eigenaar van een wasch- inrichting aldaar. Onderweg verkochten zjj twee zakken aan een koopman, Letard ge naamd. Daarop gingen zij hun bestelling afleveren. Zjj hadden juist de waschinrich- ting van Gallois verlaten, toen een man met een kiel aan binnen kwam en Gallois van den diefstal op de hoogte stelde. Vergezeld van den man met den kiel aan, begaf deze zich naar den koopman Letard. De man met den kiel gaf zeer hoog op van zjjn qualiteit als inspecteur van den veiligheids dienst en liet Letard drie francs boete be talen. Gallois en den inspecteur gingen vervolgens naar don patroon van de vracht rijders, Berland, die, verbaasd over de scherpzinnigheid van den veiligheids-inspec teur, hem 10 francs gratificatie gaf. De pseudo-inspecteur ging vervolgens in ge zelschap van Berland en Gallois naar den koopman Letard en wilde dezen dwingen, dat hjj aan Berland en Gallois schadever goeding zou betalen voor de gestolen steen kolen en wel een som van 150 francs. Letard gaf 50 francs, maar achterdochtig wordend eischte hjj dat de wjjk-commissaris van politie van het geval in kennis zou gesteld worden. Helaas, allen zouden er berouw van hebben. De commissaris verklaarde de beide vrachtrijders schuldig aan diefstal, den koopman Letard aan medeplichtigheid wegens heling, den eigenaar van de wasch- inrichting aan afpersing van geld ten nadeele van Letard en den pseudo-inspecteur aan het uitoefenen van een ambt, dat hjj niet bekleedde. De steenkolenhandelaar kreeg ook zijn deeleen der vrachtrijders was een Belg en daar zjjn pas niet in orde was, liep de handelaar een straf op wegens wetsovertreding. Men heeft in de wjjk Lambeth, in 't centrum van Londen, het ljjk gevonden van een vrouw, jong en schoon naar het schjjnt. Het ljjk was in acht stukken ge sneden en in heet water gekookt. De identi teit van het slachtoffer is nog niet vastge steld. De dagbladen vragen zich af of men hier weer te doen heeft met eene misdaad van Jack the Ripper of een zjjner volge lingen. Een werkman, die om drie uur 's ochtends de fabriek van Dulton verliet, vond op het voetpad een pak, dat het in stukken gesneden ljjk bevatte. Te Augsburg heeft zich in een strafzaak het geval voorgedaan dat een getuige, die een rechterkunsthand heeft, beëedigd moest worden. De vraag rees nu hoe de eed zou worden afgegelegd De rechterhand bestond niet meer, daarom moest de getuige, zoo werd beweerd, de linkerhand opheffen bjj het uitspreken van het eedsformulier. De rechter besliste echter dat, nu de wet uit drukkelijk bjj den eed het opstekon van de rechterhand eischt, de getuige alleen die hand, al was het ook een kunsthand, bjj de eedsaflegging mocht gebruiken. Te Dantzig is een wagen van de electrische tram bij het oude Salvator- kerkhof in een begrafenisstoet gereden. De metalen lijkkist viel op vior dragers die levensgevaarljjk gekwetst werden; nog eenige andere personen kregen kwetsuren. (Buiten vei antwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Voor mjjn part had uw Middelburgsche correspondent zjjn mond gehouden over de Enschedésche stakers, 't Spjjt me, dat iemand in De Zeeuw met zoo'n advies komt. Of ik dat stukje weerleggen wil? Toch niet M. d. R. Dat karweitje mag dunkt mjj niemand aan de drie antirevolutionaire onderteekenaren der circulaire uit de hand nemen. Ik ben er zeker van, dat de drie heeren dat varkentje wel wasschen zullen. Waarom ik dan de pen opneem? Wel, hierom. Eenerzjjds wordt beweerd, dat met verbazing gezien is in onze kringen dat drie achtenswaardige antirevolutio nairen zich mede voor de zaak van de Enschedésche arbeiders spannen en nu wénsch ik hiertegen over te zetten, dat velen onzer, die gelooven, dat mammonisme en rechtsverkrachting, op sociaal gebied, evenzeer te bestrijden is als liberalisme en radicalisme op politiek terrein dat er velen onzer zeg ik verblijd waren, ook onze mannen te zien onder degenen die niet alleen met woorden, maar ook met daden de verongelukte arbeiders in Enschedé willen helpen. Of 't recht van den patroon hier in 't geding is Ik meen van neen. Maar dat zullen de drie heeren ons wel vertellen. Als ik nog wat zeggen mag, dan zou het dit zijn. Wanneer mannen, die van de sociale kwestie studie gemaakt hebben, ons hunne consequenties voorhouden 't zij in of buiten Patrimonium, 't zij in of buiten de pers, (zooals Taltna, Van Vliet, Huizenga, enz. om er nu maar enkele te noemen) dan opponeert men niet, maar zwijgt. Gaat het dan nu aaD, om nu op een Bom! met het groote woord «revolutie" deze zaak af te maken My dunkt neen. Mijnh. de Red. neem me niet kwalijk, maar je hebt een raren correspondent, 'k Weet niet of 't geen nieuweling is. Immers correspondenten zorgen voor nieuwsbe- richtjes, verslagen enz. en 't zijn de Re dacteurs, die in Hoofdartikels of driesterren leiding geven aan de publieke opinie, zoo als U ook deed inzake Enschedé. Maar uw Middelburgsche correspondent, gaat mannen van invloed, althans in hun kring, als correspondent te lijf en roert de trom tegen de Rrrrrevolutie. Of die correspondent geen flink journa list kon worden Wel zeker, 'k geloof het graag. M. de R. De circulaire inzake Enschedé ontving ik met genoegen. Ik teekende voor een klein bedrag, wekelijks te storten. Als protest tegen het ingezonden stuk van uw correspondent, (correspondeeren en in zenden is toch niet hetzelfde) zond ik een gift bovendien naar 't Comité. Achtend onder dankbetuiging De naam doet niets tot de zaak. (Het ingez. stuk was van een onzer Mid delburgsche correspondenten die een door hem zeiven ontvangen circulaire besprak en togeljjk advies gaf. Daar is niets tegen. Iets dergeljjks komt in de groote pers herhaaldeljjk voor. Meermalen geeft met name de Amsterdamsche corr. van de N. R. C. de heer Berkenhof! beschou wingen in dat blad ten beste die meer hebben van politieke en sociale beschouwin gen dan van berichten. Hier tegen is geen bezwaar, en het verlicht de taak der redactie. Slechts waar wjj 't er niet mee eens zijn, plaatsen wij deze correspondentiën in de rubriek Ingez. Stukken. Red.) B VROERLIJKE STAND van 1011 Juni 1902. MIDDELBURG. Getrouwd: O. Go- lichowski 39 j. jm. an J. M. E. Hutze 36 j. jd.M. Rejjnhoudt 21 j. jm. en A. A. Bastiaanse 22 j. jd.H. E. Dubois 29 j. jm. en A. E. Hendrikse 26 j. jd. Bevallen: J. S. Matthjjsse geb. Go deschalk z.J. J. Bal geb. van de Schelde 2.; L. de Brujjne geb. van Roojjen d.; C. Rijkse geb. Baljeu d. Overleden: J. L. Ladenberg 3j. en 11 mnd. z.M. E. Kamermans 4 w., z. GOES. Gehuwd: 11, Gerhardus Pieter Janssen 35 j. jm. te Bergen op Zoom, en Anna Maria van Koetsveld 29 j. jd. te Goes. Geboren: 9, Maria Louwrina, d. v. Cornelis Dignus Kriekaard en Johanna van Willigen; 10, Georgius Pieter Abraham

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2