f NI i Openbare Verknopingen. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen enz. Advertentiën. Een Kalfvaars te koop, 2 Timmermansknechts, Kerknieuws. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. M arktberichten. TE KOOP: eene partij nieuwe GRÈSKEIEN, teil Merrie veulen TE KOOP, bij R. KOPPEJAN, te Meliskerke. Paaiden en Rijtuigen TE HUUR, Te koop of te huur een Meid een Timmermansknecht ZB tot gen mil van Boe niet ond offic rinj hou gev: had tret het deg. vlu< schi T man zij ston om heel vad< hetg vad< huis Eng O dat man het het Afri. com; Zij van was een Men vera durf Kaa^ in h een Kaffi Di sche; de h in n De zeer co int woor het eenq Ee manc la R kamj te E het met volgt Hij afsta De Vc der trekt „P een j nen, afges het word bestu solda begoi vooi en F Peter de so Ve daten Kernf haast< Eu er in len, Men Cellie ».T'; geziei hunm die d Mathi Mathi ren!" zien 1 uit el Alles Aai vange maak' gewoi merki een I De delijk is go geziei warer aan zag e zei een k Ma beslot te zei Dri humu te Go Bei te Eli nikooj sum ander, allerlei slecht goed te koop aan biedend, blijkbaar het overschot van de Europeesche marktrommel zooals de Joden verkoopen op de weekmarkten in Holland en verder veel Indische vruchten en krui den, een goedje dat ik niet ken en nog meer allerlei baksels en knoeisels en snoe perpen, waarin de Indiörs bijzonder sterk blijken te zijn. Wat wonderljjk is inlandsche tabak zie je hier glad niet en kan je niet te koop krjjgen, buiten de geïmporteerde in blikken. Terwijl sigaren ongeveer van den prijs zijn als in Holland, dus voor menschen die uit Afrika komen vreeselijk goedkoop Op Shahajanpur werd ons ook de maat genomen voor kleeren, die we krijgen Te Kathgodam (de eindstatie) werden we aan den voet der bergen afgezet. Tot zoo ver geen enkele borgeen altijd vlakko wereld maar steeds oploopend en het laatste eind vooral sterk, maar overigens, zelfs geon heuveltje. Tot eensklaps hot Himalaya-gebergte oprijst uit een vlakte heel anders dan in Afrika. Om 9.15 ging het op marsch, het steile bergpad op naar Bhim-Tal 7 mijl, steeds berg op, tot bij het meer en dan nog een kleine 2 mijl om het meer en tot bjj het kamp, 6000 voet boven de zee. Al ons goed was gepakt op ponny's enkele ouden en zwakken roden ook. Zwaar goed, zooals tenten enz. wordt vervoerd op kameelen. Wij waren 116 man en alles te zamen, met hen die voor ons aankwamen, 308. Maar spoedig zullen er meer komen. Eigenaardig is de verandering, die sedert onze gevangenneming is gekomen in onze behandeling. Hoe het in do Kolonie ging, heb ik geschreven Wij zijn daar, in een woord, behandeld als »vuil goed". Onze behandeling op het schip was niet schitterend, maar de omstandigheden lieten daar niet anders toe. Van Bombay naar Shahajanpur in 3e klasse wagens zes in elke coupé 24 in een wagon, en zes wachten in een aparte coupé, door tralies afgescheiden. De raampjes ook allen getralied. Van Shahajanpur naar Bareilly in ongetraliede wagens, 3 wachten in elk, zonder afscheiding. Van Bareilly geen wachten meer in onze wagens. Eenigszins anders als de Afrikaan- sehe Vee- en kolenwagens. En nu ons kampementleven hier in Bhim- (Tal meer in 't Hindostansch.) Steil rijst uit de onafzienbare vlakte het Hima laya-gebergte en in een van de hoeken aan zijn voet ligt het kleine dorpje Kathgodam, eigenlijk niet meer dan een station. Hiervan gaat een pad eerst een eindje opwaarts,' langs een kloof in de bergen, dan over een lange, smalle hang-voetbrug van eene enorme spanning, hangende aan twee koor den van gevlochten staaldraad, naar de overzij van de kloof en dan, zig-zag, steil naar boven, al hooger en hooger, later met enorme bochten, al langs de berghellingen, tot het hoogtepunt bereikt is 7 mijl van Kathgodam, waar het pad over een nekje gaat en waar het hospitaal ligt Eenmaal op het nekje uitkomend, ligt een klein, schoon moer, in een kom tusschen de bergen. Het pad splitst daar en gaat rechts en links langs het meer, pi. m. I1/» mijl, om aan het eind weer één te worden. Halfpad den rechteroever, op den hoek van een sterke bocht, vloeit het overtollige water van het meer uit in een diepe berg kloof, maar, lang geleden al, is daar, ik denk door de inlanders, een lange, boog vormige dam met sluizen gebouwd, om den uitloop van het water te keeren en te regelen. Ik vermoed dat lager of langs de kloof het water gebezigd wordt voor irri gatie, en zonder den dam, denk ik, dat het meer in den winter grootendeels of misschien geheel zou opdrogen. Bij dien dam is ook een inlandsch tempeltje met afgods- en dierbeelden. Voorbij het meer gaat het pad rechts om een kopje, waarop een huis en voorbij koeli-winkeltjes, rechts en links, weer over een nekje. Ben je over dien nek, dan ligt het kamp rechts voor je, achter in eene groote, vlakke kom, tusschen de hooge bergen, bijna geheel korenland, trapsgewijze alloopend van achter het kamp tot nabij dezen kant, waarbij de spruit, die de kom doorsnijdt, links om het kopje uitloopt in het meerOns kamp zijn rijen witte tenten, naar de berghelling toe, de eene telkens wat hooger gelegen dan de andere, tengevolge van het trapsgewijze opklimmen dier oude korenlanden. De noodzakelijkheid van irrigatie brengt hier nl. mede, dat de grond voor den korenbouw niet kon gelaten worden zooals die was afhollend, maar trapsgewijze vlak gemaakt moest worden, ook opdat de regen niet onmiddellijk zou alloopen, maar indringen in den drogen grond. Zoo zijn de strooken korenland maar weinige yards breed. Een breed pad scheidt het militaire gedeelte (dat voor ons natuurlijk verboden terrein is) van 't onze. Hooger nog boven ons kamp staan de hospitaaltenten. Onze tenten hebben den vorm van de Afrikaansche officierstenten, pi. m. 6x7 yards, met recht opgaande wandenhet dakdubbel, boven elkaar gespannen, zeilvier ingang portalen van doek. In elke tent 8 man wij slapen op een lang vierkant raamwerk op pooten, met van touw gevlochten mat1 matras en kussen, opgevuld met klapper- haar; 2 erflra kussensloopen, 2 lakens, 3 velddekens en 1 blauwe linnen mat om overdag op te liggenverder I bad- en 2 gewone handdoeken, 2 zakdoeken, zeep, waschkom, bord, vork, lepel, mes, beker en veldketeltjes als gebruikt bij het Engelsche leger, dat op zichzelf isketel, braadpan en bord en die ons ook van groot nut zijn geweest in Zuid-Afrika. Ons eten wordt door de inlanders klaar gemaakt en bestaat uit1 pond brood per dag's morgens 6 uur koffie in bedmiddagmaal 1 uur vleesch, aardappelen en rijstsoepavond maal 5 uurthee en brood. 's Morgens 7 en 's avonds 5 uur is 't roll- call, d. w. z. dan loopt elke sectie-sergeant zijn tenten door om te kijken of allen present zijn. De middag roll-call wordt niet gehou den, zooals eerst was aangekondigd Na elk maal wordt door de inlanders ons schotelgoed gewassen en wekelijks onze kleeren en kleeren en beddegoed, zoodat we zelf niets te doen hebben dan eten, drin ken, slapen, lezen, spelen, rooken, rondwan delen, elkaar bezoeken brengen enz. Vrije wandeling is ons toegestaan om het meer en tot de toppen der, ons kamp omringende bergen, uitgezonderd de plantage ten Zuiden van het kamp. Permits zjjn verkrijgbaar om uit te bljjven den geheelen dag. Maar zulke permits worden maar 10 op een dag uitgegeven voor 't heele kamp; om te gaan visschen in 't meer. Voetbal-, tennis- en cricket-banen werden aangelegd het is en blijft hier honderdmaal beter dan in de gewone kampen; o! duizendmaal! Er loopen voortdurend geruchten van na derenden vrede, waarvan ik maar niets gelooven wil Hier zijn we nu elf Hollanders. Daar zijn Hofstra, de Bruin, Bustraan en van Altona. Al do kinderen uit de andere kampen zijn ook hier gebracht. We zijn nu al pl. m. 450. 't Is hier gezond. Wel enkele ziokon, maar geen sterfgevallen. Overdag is 't hier als in Holland in den zomer. De nachten zijn koud." N.ll.C. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoelen, R. de Boer te Bar- chemte Noorden, Th. J. L. Ruys, cand. te Utrecht. Bedankt voor Haulerwijk door G. Boorsma, cand. te Utrecht. Op het negental te Zalt Bommel komen voor ds. Nauta te Noordgouwe en ds. Kap- teijn te Renesse. Ds. Keers te 's Heer Arendskerke zal op herstel van gezondheid een jaar rust nemen, en zich te Hilversum vestigen. De ring Brouwershaven is door de aanstaande komst van ds. Brouwer naar Haamstede, geheel vervuld, iets wat in geen 20 jaar het geval was. Geref. Kerken. Aangenomen naar Kralingen door J. D. v. d. Velden te Klundert. Kapelle. De van diefstal te Kapelle van een wekkerklokje verdachte leurders Bos en Gees zijn opgespoord. De rijks veldwachter Bravenboer te Biezelinge heeft zich den volgenden morgen naar Bergen op Zoom begeven, alzoo gebleken was dat zij den vorigen avond van Krabbendijke naar Bei gen op Zoom per spoor waren vertrokken. Te Bergen op Zoom komende bevond Bravenboer dat de heeren reeds naar Tholen waren vertrokken, waarom hij zich ook daarheen begaf en het geluk had hen daar te ontmoeten en te arre steeren. Zij loochenen de daad, maar be kennen dat zij voor de woonkamer stonden toen de bewoner binnen kwam. Ook bij M. E. te Kapelle waren zij geweest waar eveneens een half pond tabak spoorloos is verdwenen. Zij zyn gister na den middag gevankelijk naar Middelburg getranspor teerd. Herkozen tot lid der staten van Gel derland mr. P. C. 't Hooft, met 36 stemmen, 19 blanco. De Zondagswet. Men schijnt in den laatsten tjjd te Amsterdam meer gevolg te willen geven aan de wet van het jaar 1815, in de wandeÜDg .Zondagswet" geheeten, welker volledige titel luidt: .Weghouden de voorschriften ter viering der dagen aan den openbaren christelijken godsdienst toe gewijd." In die wet wordt in art. 3 be paald: »dat gedurende den tijd, voor de openbare godsdiestoefening beslemd, de deu ren der herbergen en andere plaatsen, alwaar drank verkocht wordt, voor zooverre dezelve binnen den besloten kring der gebouwen liggende zijn, zullen gesloten zijn." en in art. 4: »dat geene openbare vermakelijk heden, zooals schouwburgen, publieke dans partijen, concerten en harddravergen, op de Zondagen en algemeene feestdagen zullen gedoogd wordenzullende het aan de plaat selijke besturen worden vrijgelaten hierom trent een uitzondering toe te staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen". Nadat van politiewege een waarschuwing was voorafgegaan, is op grond van dit art. 4 proces-verbaal opgemaakt tegen de directie van het Paleis voor Volksvlijt, wegens het doen houden van het zangers-concours ge durende den middagkerktijd van den eersten Pinksterdag. Ook in den Artie-schouwburg zouden middagvoorstellingen plaats hebben, gedurende de beide Pinksterdagen, doch deze zijn, na de waarschuwing van de po litie, niet doorgegaan. Er is in het Engelsche Lagerhuis geen enkele ministerieele mededeeling ge daan, die de naïeve hoop op vrede zou bevestigen. Wel heeft Balfour de beraad slaging over de begrooting, die oorspron kelijk op deze week bepaald was, uitgesteld. Hij zeide daarbij, dat het zeer ongeschikt zou wezen om over de begrooting te be raadslagen, terwijl andere dingen hangende zgn. Trouwens gisteren zjjn juist weer twee bataljons yeomanrij naar Zuid-Afrika vertrokken. De Stoomvaart-trust De tekst der overeenkomst tusschen de Nord-deutsche Lloyd en de Hamburg-Amenkalijn met de Morgan-combinatie is thans openbaar ge maakt. Behalve hetgeen reeds bekend was, valt aan de overeenkomst nog te ontleenen, dat de beide Duitsche maatschappijen zich verbonden hebben haar schepen ook in de toekomst geen Belgische havens aan te laten loopen, en op de uit- en thuisreizen te zamen haar booten op Amerika niet meer dan driehonderd keer Engelsche havens zullen aandoen. De Morgantrust verbindt zich met niet meer dan twee booten per week Pransche havens aan te zullen doen, zoolang de Duitsche booten het aantal af vaarten uit deze havens niet vermeerderen. Bij uitbreiding van verkeer of van de ver bindingen met Engelsche of Duitsche havens moeten de beide Duitsche maatschappijen en de stoomvaarttrust overleg plegen en een onderlinge verdeeling van het verkeer vastsellen. Indien Duitschland in een oorlog gewikkeld mocht worden, hetzij met de Ver. Staten of met Engeland, of bij oorlog tusschen de Ver. en Engeland, treedt de overeenkomst buiten werking. De over- eenkemst is voor 20 jaar aangegaan, doch zal na tien jaar herzien worden en na opzegging van één jaar van te voren steeds ontbonden kunnen worden. {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteter Veroorloof ook mij nog, mjjne erkente lijkheid uit te spreken voor den dank, dien in uw Donderdag nr. 1. 1. ,,'t Kan Verkeeren" mij brengt voor de „toelichting" in uw nr. van Zaterdag door mg gegeven. Door ,,'t Kan Perkeeren' is de kwestie der opleiding voor dienaren des Woords in De Zeeuw ter sprake gebracht, beoor deeld en, hare toekomst voorspellend, be slecht. 't Is daarom, dat ik hem (of haar) ook in uwe courant, vraag, of hg (of zij) mg ook verplichten wil, door insgelijks eene toelichting te geven. Ten le, op de reeds gedane vraag welken grond de ge achte schrijver (of schrijfster) heeft voor hetgeen gezegd wordt, in de woorden „Ik verwacht, dat de verandering van opinie niet lang zal uitblijven". Ten 2e, op de woorden„Dat de school een eigen leven in ons nationaal bestaan heeft te leven". Hierop vraag ik eenige toelichting met het oog op de Unie-samenkomst en de reeds lang algemeen toegejuichte stelling, dat de school (de lagere) van de ouders moet uitgaan. Heeft ze dan wel „een eigen leven" als ze van de ouders uit gaat, die in de eerste plaats belangheb benden zijn en heeft ze dat niet, wanneer zij voor de opleiding tot den dienst des Woords, van Gods Kerken uitgaat, die immers insgelijks de in de eerste plaats belanghebbenden in deze opleiding zijn Waarom heeft ze dan toch „een eigen leven" in 't eerste geval en niet in 't tweede? Dat hier „toelichting" noodig is, zal niet alleen ,,'t Kan Verkeeren", maar naar ik geloof, ieder gevoelen, 'k Hoop, dat ze dan ook niet zal uitbljjven. Nu kan een geheel „eigen leven te leven", ook willen zeggen, dat de onder wijzers geheel vrij, d. i. aouverein moeten zijnmaar dat zgn ze niet, wan neer de ouders door het bestuur, dat zij uit hun midden benoemen, de onderwij zers aanstelion, en zoo noodig, ontslaan, en zeggen, hoo het onderwijs wezen moet, en dat ook controleeren, gelijk dat bijv. in Middelburg op de school in de Graven straat geschiedt. Krek zoo was en is het ook met de eigen inrichting der Kerken. Maar waarom is het dan in orde en looft 't Kan Ver keeren dan den toestand in betrekking tot de school vau de ouders en niet die der Kerken Op welken grond kan hij (of zjj) bewe ren, dat de eerstgenoemde school een eigen leven leeft en de laatstgenoemde niet? Och, geef mij „toelichting". Is het niet in De Zeeuw, laat het dan zijn in De Kerkbode. Wil mij dan ten 3e ook duidelijk maken, dat, zooals Gij schrijft, de strijd geloopen heeft over Universitaire en Kerkelijke opleiding. Schrijver dezes, die eenig aandeel in dezen strijd gehad heeft, meende, en meent nog, dat het zoo niet stond, en dus daarom niet ging. Hij zelf heeft vóór jaren reeds gezegd, geschreven en op de Synode te Dordrecht voorgesteld zooals Dr. A. Kuyper Sr. in 1896, met het oog op het voorstel van Dr. Bavinck herinnerde in De Heraut om de eigen Inrichting, als Inrichting der Kerken met de andere fa culteiten der Vrije Universiteit te ver eenigen en in verband te zettenopdat wij hebben zouden Universitair onderwijs, en, overeenkomstig hetgeen bij de veree- niging der Kerken plechtig overeengeko men is, eene opleiding uitgaande van de Kerken. Daarop kwam ook het voorstel van Dr. Bavinck in 1896 weer, en thans dat van prof. Noordtzij c. s. Wij willen dus Universitaire opleiding. Het is en was nooit de vraag: „Universi taire of Kerkelijke", maar wel: opleiding vanwege de Kerken óf vanwege de ver- eeniging voor Hooger Onderwijs? En noemt Gij het „vrijmaking" als het niet van de Kerken, maar van eene particu liere vereeniging uitgaat, welnu dat be treur ik. Zeg mg dan toch s. v. p. ten 4e, wat recht in dezen eene particuliere vereeni ging, hoe hoog gewaardeerd ook, voor en boven Gods Kerken heeft? Door uwe profetieën jaagt Gg mij schrik aan, zij doen mij zeggenhelpt toch geen hand mee om die ongemotiveerde gedachten te verwezenlijken. Laat het daarom nu bij U ook eens „verkeeren" door gronden aan te geven voor hetgeen Gg schrijft. A. LITTOOIJ. Hooggeachte Redacteur Met belangstelling nam ik kennis van uw mij aangename recensie over mijn ge schrift »Handleiding bij de beoefening der Geref. Geloofswaarheden". Vanzelf zou ik er niet aan denken, om op een resencie tegencritiek uit te brengen. Dat is mij dunkt, niet bescheiden. Maar anders wordt toch het geval, indien aanmerkingen wor den gemaakt welke op een abuis blijken te berusten, te meer als die aanmerkingen niet onbelangrijke dingen betreffen. En zoo is het hier. Vergun mij daarop om der zaak wil even te mogen wijzen. U schrijftdenk eens aan definition als deze: »Dat onder het begrip geloof, nu speciaal wordt gedacht aan een zich op Christus verlaten, is gekomen, voor er zonde in de wereld kwam". Laat ik nu opmerken mogen in alle bescheidenheid dat deze zin alzoo nergens in het boekje staat. De zin waarop u blijkbaar doelt is te vinden op blz. 59maar daar staat niet nvoor er zonde enz." maar er zonde enz." Dit zal nog al iets aan den zin veranderen. Eveneens is het met het volgende door u aangehaald. U verwijst naar mijn definitie van levenen dan schrijft u afLeven is relatie, een wederkeerige betrekking tusschen verhoudingen." Maar ook dit staat niet alzoo in het boekje. Er staat (zie blz. 82)»een wederkeerige betrekking tusschen uiterlijke en inwendige verhoudingen". Mij dunkt, dat verandert de zaak toch nog al. Zoo is het de definitie van den wijsgeeren. Herbert Spencer, waarheen Dr. Bavinck in zijn Dogmatiek verwees, als de meest gelukkige. Overigens zij u van harte ver zekerd, dat ik altijd gaarne nota neem van op- en aanmerkingen, temeer daar dan de 2de druk zooals u terecht opmerkte, er beter door kan worden, 'tis dus volstrekt geen bedilzucht, dat ik u dit ingezonden stukje zendmaar alleen omdat er ditmaal bij u een abuis scheen ingeslopen te zijn, waarop ik om der zaak wil meende te moeten wijzen. Vertrouwende, dat u mij dit niet al te euvel wil duiden, verblijf ik gaarne, met verzekering mijner oprechte hoogachting, Uw dw. Br. in Chr. G. WISSE Jr. Geref. Predikant. Overtoom, 27 Mei 1902. (Bij uitzondering geven wij plaats aan deze auti-critiek. Niemand beschouwe het echter als een precedent. Red B ROERLIJ KB STAND van 2829 Mei 1902. GOES. Gehuwd: 29, Jacob van der Weele 26 j. jm. en Jakoba Kant 21 j. jd. Geboren: 28, Cornelia Tannelje, d. v. Cornelis Karelse en Adriana de Schipper. Maandag 2 Juni Ierseke, 11 uur Postweg aan de schuur van J. Wisse door deurw. Hollmann 2 bruine merries 1 en 2 jaar, 1 dito 8 jaar met vosbles veulen, 6 aftands werkpaarden, 3 ruinpaarden 3 jaar, barouchet, Thoolsche veerkar, tilbury, enz. Woensdag 4 Juni. Driewegen, 11 uur gemeente herberg voor erven W.v. Onsten door not. Kloes 14970 cA. bouwl. Een huis, schaapskooi, erf en tuin 550 cA. En dijk resp. 3,1060 H. Driewegen en 3,9940 H. Mooldijk. Oost Souburg, bij Mabilot door not. de Vos half 3 twee huizen en tuinen West straat 109a en 175 groot 355 en 288 cA. Maandag 9 Juni. Driewegen, 11 uur voor erven v. Oosten door not. Kloes 90 schapen w. o. 70 met lammers. Dinsdag 10 Juni. Goes, half 8 in de Prins door not. Pilaar een huis, schuurtje en erf, Rozemarijnstr. B 1952 huizen B 199 en 203. En een huis Bocht van Guinee. Bewoners de Brandt, Van Maasdam, v. d. Klooster en v. d. Rafelaar. Dinsdag 24 Juni. Kapelle, 7 uur bij Hanson door not. de Vos een huis en tuin van A. de Jager Dijkwelsche Zandweg 1370 cA. Zaterdag 31 Mei. Middelburg. Polderhuis 10 u.: het doen van eenige herstellingen aan het polderhuis Walcheren. Aanw. 28 Mei. Inl. ing. van MIDDELBURG, 29 Mei 1902. Even als voorgaande week was de aan voer uit Walcheren heden weder gering Tarwe en Witteboonen waren de eenige artikelen, die gepresenteerd werden. Het gepasseerde in den handel was van weinig beteeken is. Voor Nieuwe Tarwe werd f7,50 a f7,80 naar deugd betaald. Walch. Witteboonen werden tot f 11,gekocht, terwijl een partijtje tot f 10,75 werd afgegeven. Rogge, Garst, Bruineboonen en Erwten komen niet meer voor. Men kan die arti kelen als opgeruimd beschouwen. Boter t 0,35 it f 0,45 per 'la kilo. Eieren f 3 per 100 stuks. Stavenisse. Voor het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April 1903 der werken aan de walerkeering van het Cal. Wat. Stavenisse, waren 5 biljetten ingekomen, nl. van Chr. P. Bolier te Scher- penisse voor f3046; J. Lindenbergh te Wemeldinge voor f2980; M. Kleppe te Scherpenisse voor f 2936 C. Bolier te Brui- nisse voor f2890 en P. Moerland, alhier, voor f2847. De raming bedroeg f3306,884. Onder nadere goedkeuring van Ged. St. is het werk aan den laagsten inschrijver gegund. Telegrammen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft A. W., „evangelist" te Zierikzee, wegens brandstichting in hooger beroep veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. VERBETERING, In kolom 1 (zie in ons vorig no.) staat dat 't amendemont-Drucker met 55 tegen 32 stemmen is aangenomen. Dit moet zijn verworpen. Op het onverwachts overleed heden na een ongesteldheid van enkele uren onze geliefde echtgenoote, moeder, be huwd- en grootmoeder JACOBA FILIUS, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Ook namens mijn kinderen, M. NOORDHOEK. 28 Mei 1902. Voor de vele blijken van deelneming in het zoo droevig verlies onzer geliefde dochter en zuster JANS ontvangen, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, K. LAMPERT. A. LAMPERTDe Wijze. franco wal, f 30 per duizend, pica. 70 in de M". Dadelijke levering. F. DUIJNHOUWER, Goes. rekening den 7 Juni, bij de Wed. P. P. VERHAGE Pz., Zoutelande. Een YAARS, oud 14 maanden en een STIER, oud 8 maanden, te koop bij J. MARIJS, Meliskerke. bij J. WIELEMAKER, Volderijlaagle, Middelburg. een WOONHUIS met LOODS, ERF en TUIN, gelegen aan de Heerengracht en uitkomende aan Klein-Vlaanderen, te Middelburg, zeer geschikt voor Moestuin. Ook TE KOOP BO V WTERREIN, gelegen aan Klein-Vlaanderen. Te bevragen bij den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg. Met October gevraagd, bij A. OVAA, Oost Souburg. Met October gevraagd, bij P. DEKKER, Aagtekerke. Terstond benoodigd: bij CHR. MINDERHOUD, te Nieuwdorp. Van stonden aan gevraagd, timmeren en metselen ver staande, bij G. STURM, mr. timmerman te Zoutelande. Druk-Wed. S. J. de Jonge-Verwest - Goes. EI.K K Hetgeen bet rapport werkstukken scholen, eist Wij zeidei in de comn geweest zijn Dit blijkt de Goesche Er waren oordeeling vi practijk met nu oordeele gunstig ook eersten kwi gestelde m( niet hoog, zi Hoe dit commissie niet. Niet onmo menschenwe Goesche sclu breektzelf dit geval al bijdragen. Doch wij deel eener van het tei met vertroun resultaten va Ambachtssch De critiet vraagstuk do de prostituti nagenoeg uit »dit kwaad de menschel Onuitroeibi in de wereld van de wieg Onuitroeibi en niet uit voort booze Onuitroeib; groeikracht akker in dez Maar met voor iederen wieden, en vouwen. Is dan de gesteld Wei die in de he of tevergeefs Wijst hèt weg om he leven, zoo van zijn hee Met de bijl der genade als de tuinm hark en scho beid van he richt houden van het snoo i Dezer dage af| sch lai a opt getuigonis „In de alle andere tegenwoordig aardig karakti van het welbewust r lijnde politiek Het is waa Nederland andere lande schoolquaestii Het Calvin ouders verzetten den Staat Overheid wijs, wat ding aanbela hen en hun Het C dwang, vrijheid. Dat het gelee teg wa di Dulvi: en is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2