L S, J. Dekker, A. S. J. Dekker. Mm, ouöe Kranen Openbare ïerkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Advertentiën. Algemeene Vergadering Stemming Gemeenteraad. Beneden-Pakhuis te huur, i |EB. IV3 arktberichten. Vlissingen, 6 Mei. Boter f 1.05 4 f 0.90 per KG. Eieren f 3.00 4 f 0.00 per 104 stuks. 25-jarige Ecktvereeniging I 40-jarige Ech.tvereenigir.g AANDEELHOUDERS IN „DE ZEEUW", op Vrijdag 9 Mei 1902, Een ruim een Spreekkamer oraal vaneen waardoor hij m. Hij stierf gavond keerde oor zijn zoon [rsche markt ij de kruising r den neerge- door de juist |reden, ook het boer er uit gekneusd en dragen. Te naar door een :ii verdronken, stbode bij het eener 2e ver evolgen. Te 3-jarig meisje el op elkander onderdmaal en was dan door zweet. Zij is miseh Zieken en baggerma- olker werd te :rker door een en. Bij het gebint in een xperloo werd balk een tim- oofd getroffen Twee andere In een heek is Zon- een vechtpartij oofd geslagen uit een sloot wijl men hem Gulpen kreeg |an een paard n de gevolgen rijtuig waarin gezeten was ar hij preeken Ikant kwam er zich van droge olland benoem- J lid der eerste laar (vrij antir.) fit, oud-lid der jm lid der prov. paar nu ten do keuze een lozen worden), len 33 stemmen »anti-liberale" hebben in de |de 40 stemmen I.) tot lid der hebben hunne heer Havelaar lijk, en wel in |zal neerleggen dat zijn werk- |eraal der pos- zouden lijden. Jeede kamer be ts omtrent het lenswetje) de \em (vrij ant.), Itli.), De Ridder aap geschoren? Ir ga maar even ngen waren de let groote be- vertoog had- ligingen hunne Jfquaestie. Irtij wilde on- |ire strafwetten en de heer op de bekende ling wegens 't als zoodanig deze wet; en In den vorigen Iter Loeff om hebben wilde, aden van den niet lean) wor- ag „de rechter den staat de eischt" (Arti- het recht Gods Itaat 1 J voorzitter van (ding, benevens In de minister an verschillend oof, kwamen, Bidene gronden, de doodstraf alleen wordt len staat, jioltz, die abso- af had voorge- die de letter- belwoord voor- Itoogde dat de |n toegepast op sloot zich bij Fig pleitten, aan. Ie nog een be- loodstraf alleen lanneer ook de alks vorderde voorbereiding jde straffen nog Setentie. i. !f Dinsdag nu werd over deze amendemen ten gestemd, met 't gevolg, dat de voor- stellen-Hugenholtz met 61 tegen 20 stem men werden verworpen. Er voor stemden de socialisten, vrijzinnig democraten, Staalman en de liberalen Honnequin, Ferf en De Boer. Het ameDdement-Lohman, o. s. opneming detentie werd aangenomen met 42 tegen 40 stemmen. Het amendement-Heemskerkabsoluut, en onafhankelijk van het subjectief gevoe len van den rechter, toepassing der dood straf, indien een misdrijf in oorlogstijd door een militair is gepleegd, viel met 50 tegen 32 stemmen. Ware de Kamer voltallig geweest, het amendement zou toch verworpen zijn. De 18 thuisblijvers bij zoo gewichtige stem ming hebben zichzelf derhalve niets te verwijten. Genoegen doet 't ons dat hier de groote meerderheid der antirevolutionaire en Roomsche leden meegingen met de meer Bijbelsche rechtsopvatting in zake de doodstraf. De eerste die zijn stem voor uitbracht, was de afgevaardigde van Hontenisse dhr. Fruijtier, van wien wij trouwens wisten dat hij de opvatting van „Oas Program'' op dit punt beaamt. Yan de antirevolutionairen hebben voor gestemdHeemskerk, De Waal Malefrjt, Idenburg, v. Asch v. NVijuk (Amersfoort), Seret, Sluis, Lucasse, Do Ridder, Krap, v. d. Velde, Brummelkamp, v. Vliet, v. Alphen, v. Asch v. Wijck (Ede), v. Kempen, Okma, Duymaer v. Twist en v. Heemstra. Van de Roomschen stemden voor: Fruij tierv. d, Berch v. Heemstede, v. Wiehen, Michiels, Raaymakers, Travaglino, Kolk man, v. Wijck, Passtoors, De Stuers, Bol- sius, Arts en v. d. Heuvel. Van de vrij-antirevolutionairen v. Veen. De heer Pompe was afwezig, de heeren Lokman en Hennequin stemden tegen. Nog een amendement-Hugenholtz ter verzwakking van de wet in dien zin dat de doodstraf slechts kan worden toegepast wanneer het belang van den Staat het gebiedend eischt, werd verworpen met 44 tegen 38 stemmen. Het veiligheidsamendement-Van Raalte werd met 45 tegen 37 stemmen aange nomen. Overige amendementen van minder belang dan de hier genoemde werden verworpen. Melden wij nog dat de kansen voor dit ontwerp slecht staan, na verwerping van bovengenoemd amendement - Heemskerk dank zij de medewerking der vrij-antire volutionairen except mr. v. Veen, de ka tholieken Amoldts, Janssen, De Ramen Staalmanen na verwerping van het amendement-Hugenholtz, waardoor de dood straf, zij 't dan ook met beperkt recht, in 't ontwerp blijft domineeren. Zie Telegrammen. De op St.-Ilelena krijgsgevangen Boe rengeneraal Ben Viljoen schrijft in oen brief aan een vriend, door „the Daily" medegedeeld, over zijne gevangenneming „Wij waren nog maar twee schreden van de geweermonden af, toen men ons toeriep „Handen omhoog!" en terstond daarop be gon men op ons te vuren. Het eerste salvo doodde twee mannen van mijn staf en mijn paard. Ik was twee voet van de vuurlinie af, toen ik op den grond viel. „Alles om mij heen was vuurvonken, stof en schotengeknal. „Ofschoon er volstrekt geen kans was te ontkomen, konden de officieren de „Tom mies" niet bewegen tot staken van het vuur voor er bijna een ton lood was verschoten. Een schot verscheurde mijn zakdoek. Het was als een helsch concert. „Wij werden naar Lijdenburg gebracht. De officier die daar bevel voerde was de vriendelijkheid zelf en ik trof er verschei den» officieren aan, die vroeger mijne ge vangenen waren geweest en die ik behoorlijk had behandeld. Zoo bevond ik mij in goede handen. „Aan boord van het schip was ik vree- selijk ziek en ik was bigde toen ik weder aan land kwam, al was het ook op deze van God verlaten rots. De officieren aan boord behandelden mij beleefd. „Te Pretoria heb ik Lord Kitchener gesproken. Mij dunkt, bij is niet half zoo zwart, als men hem afschildert en een echt soldaat. Ons gesprek was natuurlijk van algemeenen en persoonlijken aard. „In elk geval verlangen wij allen vurig naar den vrede en wij volgen de gebeur tenissen in Zuid-Afrika met groote aandacht. Wat er na den oorlog van mij worden zal, weet ik niet. De tijd zal misschien die quaestie oplossen. l3611 financieel gèhepl geruïneerd. Myn huis en alles wat ik bezat, is verbrand en vernield. „De censoren hier zijn persoonlijke vrien den van mij en zeer verstandige lieden. Gij kunt u wel voorstellen welk een vloed van brieven zou ontstaan, als de door die 6000 personen zou ontstaan, als de correspondentie niet werd beperkt. „Ik heb Sarei Eloff gezien. Hij is in een fort opgesloten omdat hij zich, als naar gewoonte, dwaas en kinderachtig had ge dragen. Hij werd door eenige oppervlakkige patriotten opgestookt. „Het Hollandsche contingent staat hier, naar ik vrees, in een slechten reuk. „Gedurende den oorlog heb ik driemaal mijn dooisbericht gelezen. Ik kan mij soms verbeelden, dat ik, met een Engelschen pas op zak, reeds in de andere wereld was," Hoe was de nu overleden prinses George van Pruisens familie van den tegen- woordigen Keizer. Zij stamden beiden van denzelfden bet-overgrootvader af. Ten huize van een drogist te Brussel ontstond een brand waarbij de jonge vrouw des buizes om het leven kwam. Zij had bij het verdragen van een ijzeren pan met gesmolten lak een weinig daarvan op haar hoofd gestort en trachtte dat op hare slaap kamer met benzine uit hare haren weg te wasschen. Daarbij moeten, door een licht of een afgestoken lucifer, de benzinedampen zijn ontbrand. De vrouw stond, toen haar man en een paar buren op haar hulpgeroep kwamen toesnellen, rondom in de vlammen en toen men die in allerijl had uitgedoofd, bleek zij zóo deerlijk verbrand, dat er geen kans meer was op behoud van haar leven. Een kindje, dat op de brandende kamer in de wieg lag, werd nog juist in tijds gered en men wist gelukkig de vlammen tot de bovenverdieping te beperken, zoodat de benedenverdieping en de winkel, vol gevaarlijke stoifen, gespaard bleven. Waar wij hier nog liefst met onze jas aan loopen komt uit Ostende het be richt dat het badseizoen is geopend. Gis terenmiddag had reeds een heer den moed zich in het water te begeven. >Pourvu qu'on s'amuse". Eene Mormonen-familie. Zoo ook al de secte der Mormonen in verval is, hetzelfde kan nu' juist niet gezegd worden van de familie van een harer bekeudste profeten, Brigham Young. Deze is er nog ver van af uit te sterven. De afstammelingen dezer familie zullen eerstdaags in familieraad bijeenkomen in de stad Utah, de oude hei lige stad der Mormonen. Brigham Young, die getrouw is gebleven aan de beginselen, welke hij als groot propagandist voor de veelvrouwerij verspreidde, heeft 8 vrouwen en 56 kinderen gehad, 47 dezer laatsten hebben hun vader overleefd. Het aantal kleinzoons en kleindochters bodraagt 284 en dat der achter-kleinkinderen 745. Het is dus een geheele stam, die nu bijeenkomt. Het is een Boer gelukt uit het con centratiekamp te Middelburg te ontsnappen en Europa te bereiken. In Parijs werd hij direct opgevangen en geinterviewd door een vertegenwoordiger van do »Eclair". Do vluchteling behoorde tot het commando van Ben Viljoen, en,werd gevangengenomen bij Balmoral. Hij had, vertelt hij, bij zijn overbrenging naar Mid delburg verschrikkelijk te lijden, maar dit lijden had nog niets te beteekenen verge leken bij hetgeen hij in het kamp moest door staan. Hoewel de meeste geinterneerden ziek of gewond waren, waren er geen ge- neesheeren of geneesmiddelen. Ook in do sterftegevallen kwam geen vermindering en de meeste gevangenen stierven er letter lijk van honger. Men gaf hun een rantsoen oneetbaar meel en vleesch, waarin de wormen kropen. Brandstof, zout en water ontbraken den meesten tijd. Bij deze lichamelijke martelingen kwamen nog de zedelijke. Om te kunnen ontsnappen moest do Boer zich voor dood laten doorgaan. Men laadde hem pêle-mCle met de lijken op een kar. Hij worgde den doodgraver en ontvluchtte. Te Loren90-Marquez wilden de Portu- geesche autoriteiten hem aan do Engelschen overleveren. Zijn behoud had hij echter te danken aan den kapitein van een Ita- liaanSch schip, die hem aan boord nam. Bij zijn aankomst te Gent betaalde de ka pitein voor hem 15 dagen verpleging in een hospitaal. De Boer toonde zich zeer pessimistich aangaande de vredesonderhan delingen. Te Rome beeft zich Zondagmorgen een droevig geval voorgedaan, waarover men in de aristocratische Romeinsche kringen den mond vol heeft. Prinses Beatrice Massimo, geboren prinses van Bourbon, dochter van Don Carlos, heeft getracht zich van 't leven te berooven door zich in den Tiber te werpen. Zij is echter gered geworden. De prinses was nog slechts kort gehuwd. Teleurstelling in het huwelijksleven schijnt haar tot de hopelooze daad gebracht te hebben. Haar echtge noot, een voornaam patriciër, schijnt vroe ger een arm meisje bemind te hebben, dat hij huwen wilde. Zijn familie verhinderde de totstandkoming van dit huwelijk echter en bewerkte zijn vereemgi'ng met de voor name prinses. Dus drie ongelukkigen. B V RGB Li LLJ KB STAND van 67 Mei 1920. MIDDELBURG. O n d e r t r o u w d: W. A. Grootjans 21 j. jm. en W. Goethart 24 j. jd.G. Mondeel 22 j. jm en L. D. de Grave 22 j. jd.M. Geljon 25 j. jm. en A. S. Bruijnooge 24 j. jd.; A. de Kam 24 j. jm. en P. J. Bosschaart 27 j. jd.L. O. van Straaten 30 j.jm. en S. J. Agelink van Rentergem 31 j. jd. Getrouwd: B. de Wilde 24 j.jm. en A. P. Jansens 20 j. jd.J. C. Geervliet 26 j. jm. en W. P. Alewijnse 29 j. jd.; G. J. C. Post 25 j. jm. en J. S. Sturm 23 j. jd.; P. Smith 26 j. jm. en A. Smith 26 j. jm. Bevallen: M. D. Flipse geb. van de Rostijne d.P. L. Back geb. Bimmel d. Geboren: een onechte d., moeder 38 j. Overlodon: D. Carmejoole vrouw van P. J. Grims 28 j. GOES. Gehuwd: 7, Hondrikus Maas 30 j. jm. en Elizabeth Verrijzer 20 j. jd. Geboren: 6, Cornelia Engelina, d. v. Josephus van de Rafelaar en Jacoba Ossel. over de maand April 1902. KRABBENDIJKE. Gehuwd: Geene. Geboren: 2, Wilhelmina Pieternella, d. v. P. Smit en W. Snoep; 3, Adriana Leuntje, d. v. A. Smit en M. v. Noorden; 8, Johanna, d. v. Y. de Kok en Neehje Smit; 9, Pieternella, d. v. C. Kriekaard en J. v. d. Boomgaard; 11, Pieter, z. v. J. Geense en A. W. van de Velde24, Adriaan, z. v. A. Verhage en P. Versluijs; 26, Jacob, z. v. J. Blok en K. Blok; 27, Johanna, d. v. C. Hoekman en A. Joppe. Overleden: 4, Jacob, 63 j. z. v. J. van Leeuwen en J. Mieras; 11, Geer- truid Maan 34 j. vrouw van Jan Varenhoek Pieter Kruijsse 63 j. man van Pieternella Zegers. HEINKENSZAND. Gehuwd: 24, Cornelis van 't Westeinde 30 j. jm. en Cornelia Uitterhoeve 27 j-jd.Huijbrecht Jobse 22 j. jm. en Maatje Jannetje van den Berge 27 j. jd. Geboren: 1, Adriana, d. v. Petrus Johannes van de Waart en Cornelia Kopmels; 2, Janus Jan, z. v. Jacob Walhoat en Magdalena Pieternella Priester4, Johanna, d. v. Adriaan de Winter en Adriana Raas Cornelia, d. v. Hendrik Musse en Mar- garitha Geluk6, Poulina Anna, d. v. Pieter de Jonge en Anna Sanderse; 8, Gerardus Josephus, z. v. Eduardus Jacobus Hermans en Cornelia Mathilda Jansen. Overleden: 1, Jan Hoondert 73 j., ongeh.6, Tozina, 3 mnd., d. v. Marinus Eversdijk en Janna Traas; 11, Johanna Sara, 23 j., d. v. Izaak Cappon en Wilhel mina Ebrina Eekman. SEROOSKERKE. W). G e h u w d23, C. Louwerse 20 j. jm. en J. Coppoolse 22 j. jd.; 25, J. Sanderse 54 j., wedn. en E. Wisse 45 j. jd.30, J. Jakobsen 22 j. jm. en J. P. Melis 21 j. jd. Geboren:ll, Johanna, d. v. H. Broerse en S. de Bruijne; 24, Jan Marinus, z. v. A. Houterman en M. Melse; 30, Laurens, z. v. A. Wagenaar en M. C. Sturm. Levenloos aangegeven: 17, een z. v. J. Simonse en C. J. Geschiere. Overleden: 11, C. Root man van A. Goedbloed 62 j.12, A. Sturm wednr. van C. Geljon 69 j. GRIJPSKERKE. G e t r o u w dJ. Groe- nenberg 48 j., wedn. en S. Klaasse 34 j. jd.; J. Bastiaanse 23 j. jm. en E. Jobse 21 j. jd. Bevallen: J. W. de Vries geb. Luu- ring d.C. Boone geb. Verhage d.P. de Groot geb. Slabber z. GOES, 6 Mei 1902. Met hoogst onbeduidende handel bleven de prijzen onveranderd. Oude Tarwe f 0,00 4 f 0,00. Nieuwe Tarwe f6.85 a f 7,30, Rogge, f 5,00 4 f5,30. Win terg. per 100 kilo f 0,a f 0,00. Zomergerst per 100 kilo if 0.00 4 f 0,00. Ha ver per 100 kilo f 8,00 4 f 8,50. Bruine boonen f6,4 f 6,50. Paardenboonen f 4 f Koolzaad f0.a f 0.Groene erwten fO.OO 4 f 0.00. Kroonerwten f 0.00 a fO.OO. Gras Boter f0.47. Versche Boter 10,84 a fl,00. Eieren f2,50 4 f2.80. Middenprijs Boter 43 ct. per Va KG. Middenprijs Eieren 675 ct. per 25 stuks. Afwijkende soort boter verkocht 68 cent. OOSTBURG, 7 Mei. 1902. Oude Tarwe f 0.a f 0,Nieuwe Tarwe f 6,75 4 f 7,25 N. Rogge f 5,20 4 f 5,50 N. Wintergerst f7,50 4 f7,80 per honderd kilo. Zomergerst f 7,20 af 7,50 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 7.50 a f 8,Kook- erwten f8,25 a f8,50. Erwten f8,50 a f 8,25 Paardenboonen f 7,a f 7,25 Koolzaad f af,. Waar 't er niet bij staat, is do prijs per H.L. ROTTERDAM, 5 Mei. Ter graan markt van heden (Maandag) was, in binnenlandsche granen de handel als volgtTarwe vond prijshoudend plaat sing. Per heet f 6.25 a f 7.40, puike met gewaarborgd gewicht daarboven. Per 100 kilo f8.50 a f9.30. Rogge bracht per heet. f4.75 a f5.25 op; prima Zeeuwsche soort daarboven. Gerst. Winter- en Zomer- f4.25 a f4.75 en Chevalier-f 4.75 a f 5.50 per heet. Haver vond tot iets hooger prijzen plaatsing. Per 100 kilo f8.75 a f9. Witteboonen waren niet noemenswaardig aangevoerd Bruine- boonen onveranderd verkocht. Per heet. f 6 a 1 7.25puike grove die echter weinig meer voorkomen daarboven. Blauwe Erwten alsvoren. Het artikel komt echter schaars meer voor. Per heet. f 8.45 a f 9.25, puike met gewaarborgde kook daarboven. Kanariezaad, met weinig handel, on veranderd genoteerd. Per heet. f 6 a f7.75. Aardappelen. Zeeuwsche Spuische jammen f 3.a 1 3.20, dito blauwe f 2.40 a f 2.60, dito bonte f 2.30 a f 2.50, Flakkeesche jammen f 1.50 a f 1.75, magnum bonum f' 1.80 a f2.Overmaasche jammen f3.20 a f3.40. Weinig aanvoer en tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren f3.10 a f3.20 de 100 stuks. ROTTERDAM, 6 Mei. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2456 runderen, 564 vette, 388 nuchtere kalveren, 573 schapen, 504 varkens, 229 biggen. Run deren le qual, 72, 2e qual. 44, 3e qual. kalveren le qual. 110, 2e qual. 80 3e qual. schapen le qual. 64, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 51, 2e qual. 44 3e, qual. cent; alles per kilogram. ZIERIKZEE, 7 Mei 1902. Boter f 0,55 4 f 0,42'/- por pond. Kipeieren f 0,77'/2 a f0,60 de 25 stuks. Eendeieren f0,87'/2. MIDDELBURG, 7 Mei 1902. Even als voorgaande week was er heden een kleinen aanvoer uit Walcheren be staande uit Tarwe en Witte boonen. Van andere artikelen was niets ter markt Het gepasseerde in den handel was van weinig beteekenis. Nieuwe Tarwe hield men algemeen op f 7,25 tegen biedens prijzen van f 7,10 a f 7,15 waardoor even wel weinig werd afgegeven. Rogge, Winter en Zomer Gerst niet tor veil; Walch. Witteboonen hield men op f 11Ronde bruine boonen, lange dito, Groene kook- en Kroon Erwten niet ter markt. Koolzaad niet aangeboden. Boter f 0.40 a f 0.50 per KG. Eieren f2.70 per 100 stuks. Vrijdag 9 Mei. Zoutelande, 10 uur door not. de Vos hout waren en meubelen. Westkapelle, 1 uur door not. de Vos hout waren, meubels, biljart, regulateurklokken, 5 nieuwe meelziften, 2 geiten, kuipwerk, veeren bedden met toebehooren. Middelburg. Aan het Gebouw van het Gewest, bestuur werd heden aanbesteed Het verrichten van bestratingen op's rijks Groote wegen der le klasse op Walcheren, Z.-Beveland en Tholen in drie perceelen. le perceel, (weg op Walcheren.) Raming f 1000. InschrijversD. Bijl Vlissingen, f994; Wed. J. H. van de Ven Middelburg, f 990 J. Dekker Middelburg, f 929 W. Wandel Nieuwerkerk, f 925 H. van Leer dam Nieuw- en St. Joosland, f917. 2e. perceel (weg op Z.-Beveland.) Raming f 1400. Inschrijvers A. Foudraine Az. Goes, f 1350; C. de Wilde Az. Kattendijke, f 1295 P. Dronkers Kapelle, f 1220 Wed. J. H. v. d. Ven Middelburg, 1 1215. 3e. perceel (weg op Tholen.) Raming f 400. Inschrijvers J. Duinhouwer Scherpenisse, f 370M. Kleppe Scherpenisse, f 353. Telegrammen. Het Loo. Ochtend bulletin 7 Mei. Nadat de temperatuur gisterenavond slechts een geringe verhooging vertoonde, genoot H. M. de Koningin een rustigen nacht en ontwaakte geheel koortsvrij. De algemeene toestand is bevredigend. Dr. ROESSINGH, L. POT, Arts. Het Loo. Middagbulletin, 2 uur. Tot op heden geeft de toestand van H. M. de Koningin vandaag aanleiding tot tevreden heid. dr. ROESSINGH, L. POT, arts. Tweede Kamer. De Kamer maakte de nominatie op voor den Hoogen Raad. Gekozen tot eersten candidaat mr. Nelissen, rechter te Bredatot tweeden mr. Haulo, officier van justitie te Maastrichttot derden mr. Baud, advocaat generaal bij het hof te Amsterdam. De heer Fock heeft een interpellatie aangekondigd omtrent de exploitatie der handelsinrichtingen te Soe- rabaja. Bij het voortgezet debat over het Wetboek van Militair Strafrecht klaagden de heeren Tydeman en Schaper over de te genwoordige verouderde onoordeelkundige strafmethode bij het depót van discipline te Vlissingen, en bepleitten een deugdelijke inrichting van strafklassen. De Regeerings- commissaris erkende de noodzakelijkheid van verbetering, hetgeen beoogd wordt in 't ontwerp dat de inrichting te Vlissingen wil vervangen door geheel nieuwe straf inrichtingen op gansch nieuwe grondslagen. De Minister van Oorlog beloofde bij aan neming van het ontwerp spoedige verbe tering. Middelburg. Examens vrije en ordeoefe- mngen der gymnastiek: Geëxamineerd 4, afgewezen 2. Geslaagd de heeren J. Maar- leveld te Aardenburg en A. W. van Nieuw- land te Zierikzee, BRIEFWISSELING. Verslagen omtrent 't bezoek van den Commissaris der Koningin worden niet op genomen, tenzij er iets bijzonders voorvalt. Zoo Eben Ha'èzer. de Heere wil en zij leven hopen mijne geliefde ouders ABRAHAM FRANCKE en MARTINA HARPE den 9 Mei hunne 25-jarige Echt- vereeniging te gedenken. Hun dankbare zoon, MARINUS PIETER FRANCKE. Grijpskerke, 8 Mei 1902. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders ADRIAAN DOMMISSE en GEERTRUIDA WISKERKE den 9 Mei a. s. hun te herdenken. Hunne dankbare kinderen en behuwddochter. Nieuwdorp, 7 Mei 1902. Ni Vrijdag 9 Mei a. s. hopen I). V. Q onze geliefde ouders, behuwd- en jfc grootouders LOURUS SIMONSE, y. Burgemeester, en (t MAGDALENA PIETERSE hunne te gedenken. F Biggekerke, Mei 1902. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Wed. A. C. HOUPT, geb. Brands, in den ouderdom van ruim 86 jaar. Namens broeders en zusters, A. HOUPT, Amsterdam. Vrouwepolder, 6 Mei 1902. Heden overleed na een kortstondig lijden, in den gezegenden ouderdom van 91 jaar en ruim 7 maanden, onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader P. DE BRUIJNE. Namens de familie, R. DE BRUIJNE. St. Philipsland, 5 Mei 1902. Voor de vele bewijzen van harto- telijke deelneming bij het overlijden van onze geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder CORNELIA ROOT, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. GOEDBLOED Wz. Serooskerke, Mei 1902. van 's namiddags 3 uur te GOES, Consist. Geref. Kerk Wijngaardstraat. De Secretaris, M. DE JONGE Jz. De Vrij-Antirevolutionaire Kiesver- eeniging „Groen van Prinsterer" be veelt bij de verkiezing van een lid van den gemeenteraad op DINSDAG 13 MEI a. s. ten zeerste aan den Heer Namens de kiesvereeniging, J. PLAZIER, Voorzitter. A. L. VAN MELLE, waarn. Secretaris. Voor deze stemming op a. s. DINSDAG 13 MEI tusschen 8 en 5 uur wordt door de antirevolutionaire kiesvereeniging »Voor Nederland en Oranje" alhier, dringend aan bevolen de heer Hij is sedert jaren burger der stad, die in de belangen der burgerij levendig belang stelt, daarbij is bij man van bet woord en van aanpakken, zoodat alleszins te verwachten is, dat bij de plaats van den heer Quist waardig zal vervullen. Namens de Kiesvereeniging voornoemd, HET BESTUUR. (meest groote), TE KOOP, bij den uitgever dezes Firma DE JONGE - VER WEST, Goes. (omtrek Marlet). Te bevragen bij D'HUIJ, Middelburg. Ondergeteekende vraagt gedurende (le Markturen (Donderdags), van 9 4 uur, liefst op of in de nabij heid van de Groote Markt te Middelburg. J. KRAAMER, Veearts, Souburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3