Afbraak, 1 Voor HuwclijksfeEsten ts St. Estèphe Medoc 50 ct. p. fl. St. Emilion 50 KINADROPPELS De echte vette Scheerzeep Eigengemaakte Verven Drinkt mijn Koffie 40 cent per pond. Openbare Verknopingen. Afloop Verknopingen enz. Advertentiën. Verkooping. Algemeene Vergadering een Meid-Huishoudster, BOTER gevraagd. Hiisueiers iet n voordeel BoeïMnaerij„Het UitlaiM". DEUDEKOM, N. KALVEREN. 1 Hectare 28.60 Weiland, 4 15 lei 1! Zeeuwsche LANDMAATSCHAPPIJ ABRAHAMS!). TE PACHTEN: LEESTAFEL M arktberichten. J Predikbeurten Ger. Kerk. De Notaris 1^» L. G. JAMES te Sluis, bericht, dat hij zijn KANTOOR heeft overgebracht naar het huis aan de Kapellestraatbewoond geweest door wijlen den Notaris K. P. KOKSMA. Ten overstaan van Deurwaarder C. A. KOULON te Middelburg, op des namiddags ten één uur, in het Schuttershof te MIDDELBURG, van eene belangrijke partij Ramen, Deuren, Vensters met Kozijnen, Balken, Planken, Rib hout, Dakpannen, Steen, Brand hout en meer. De goederen zijn te bezichtigen Woensdag 14 en Donderdag 15 Mei 1902. Voorloopige Bekendmaking. In de maand JUNI 1902, op nader te bepalen dagen, zijn H. H. Goense en kinderen voornemens, na bekomen rechterlijke machtiging, in het openbaar I. Eene HOFSTEDE te 's-Hee- renhoek met zeer vruchtbare Landerijen aldaar en in de gemeenten OvezandHein- kenszand en 's-Heer Abts kerke, samen groot 25 H. 14 A. 60 C. Een WOONHUIS en ERF te 's-Heerenhoek. VRUCHTEN TE VELDE. Een BOERENINSPAN. Ph. M. de Ronde Bressen, IN LIQ., gevestigd te GOES. II. III. IV. D. SU GTE B. Wat een heerlijke Sigaren koopt men bij DEUDEKOM, Gortstr., Middelburg, voor 90 et., f 1.— en f 1.15 en ook hooger. Terstond gevraagd tegen hoog loon. Brieven letter D- firma Wed. S. J. DE JON GE-Verwest, te Goes. Pouillac Medoc 50 Bordeauxwijn 50, 60, 70 en 80 cent p. fl. Witte Wijn 35, 40, 50, 60 70 en 80 cent. MAAS Junior. van Dr. DE VRIJ, a f 1.— per flacon. koopt U bij mij. DEUDEKOM, Middelburg. Gortstraat, voorheen WISSE. Jolai van Men, BoiarJstr. 1) 36. Kaasstremsel 20 en 60 ct. per flesch. Boterkleursel 15, 45, 70 Harry's American Poultry Meal f 0,70, f 1.30, f 5.50. Y. d. Deure's Hoendermeel f 0.80, f 6.50. vette Kalfskoppen van af 40 cent, zijn beter dan Babrieksverf of Glans- verf in bussen, omdat ze langer stand houden. W. IIUBREGTSE, In Verfwaren, Noordstraat. Uw oude Kerkbijbel verbonden ter boekbinderij „Het Uithangbord" is sterker, dus veel voordeeliger dan een nieuwe. Zeep 9 cent per 5 ons, per kilo 17 cent, Soda 2, Stijfsel 10 cent, Rijst 6 cent per 5 ons. DLIiKHIt, Noordstraat. Vanaf Woensdagmorgeu 10 uur bij den Veerschen weg, aan het huis halfwege. Adres Notaris TAK. TE KOOP voor een civielen prijs een nieuwe Hondenkarnmolen, bij A. DE TROIJE, Middelburg, iken korpo- de Rijks- nacht tegen het afgaan )en van het geraakt en loedig toe- Een knaapje ningvan de viel er af, een »parle- ïermeldt dat lenten geeft aan" en »zoe- relen worden and, die met groote kist brood, eie- dagelijks en ren vaart om nde een be- 1, is mij niet ïtelijk en kan ;n vinken, e n aantreft nen het met het dijn vinkers De booze of geweest prijs deelen i-inventaris zaak met afwezigheid '«rechtelijke oorgekomen. d. D.) woonhuize bruidegom verplaatsen, een paartje, telt. sterdamsche Naar men A. Geping, tz zich ver- he rekening de veilingen wordt deze ra het belang atschappijen agt of deze >k uitvoering roeger geuit an elders ra, waarmede >fdmarkt zou laten m vele aan- m op de wit- knieën naar it zegt men, op één been :recht is een en te breken en en dat is en, waarmee met rechte illen nog wel meiand werd een bloed- wee kijvende en put staan- mers gevuld dezer vaten en zich daar- inatte plunje, amz aan den komen, 1000 erwoest. De ra is Vrijdag 76 jaar oud ijlen Koning gs tegenover ïg te kennen Boeren, on- )1 belangrijke De officier de meening nningen der 'en aan hun aar zij voor n en vrome 3r, „dan doen zingen dan ids het eerste ste burcht is zijnen, enz." „dan zingen uitenant ver- jrkte op, dat het," vroeg rdsche macht erloren ,n het Oceaan hij telt zjjn len. Hij wil imvaartmaat- ;uwe Wereld ng, de Oude asteltenis tot karaktertrek t geheel niet eer hij op zijn in de lengte te stappen, er den schou werpen, om ~T" een cijferrapport na te zien, of het met luide stem uitgebracht verslag over een Amerikaanschen spoorweg van een zijner bedienden aan te hooren. En wanneer hij dan een paar uren op zijn kantoor op en neer heeft gewandeld, zonder iets te zeggen, roept hij plotseling al degenen, die bij zijn zaken geïnteresseerd zijn, bij elkander, en kondigt hun aan, dat hij sedert de laatste vier en twintig uren de „New York Central and Hudson Rive Railway Company" heeft gekocht en weer verkocht, en dat de netto winst zoo onge veer zoo groot is, als de gezamenlijke trac- tementen van drie Europeesche souverreinen. Niemand had hier iets vermoed. Zelfs zij, die het nauwst tot hem in betrekking staan, wisten van de zaak niets af. Pierpont Morgan zegt heel weinig, en hij schrijft nog minder. Bij hooge uitzondering, wan neer hij er niot buiten kan, zet hij alleen zijn handteekening, onder de of andere ehêque. Hij doet ook veel aan liefdadige werken, doch heeft zelf geen tijd zich er mode te bemoeion, hoe deze tot stand komen. Voor eenige jaren zat aan een diner aan zijn zijde een Amerikaansch officier, kolonel Auchmuty, die zich veel bezig hield met philanthropische werken. De kolonel legde den millionair een plan uit, door hom op gevat, van een uitgebreide werkinrichting, waar ieder arm kind kosteloos een ambacht zou kunnen leeren. Allerlei vereenigingen hadden haar zedelijken steun reeds toe gezegd. Na het diner naderde Pierpont Morgan den kolonel en zeide hem zoo terloops, tusschen twee trekken aan een sigaar in: »uw plan is zeer belangwekkend. Het bevalt mij goed. Ik zal u de gelden verschaffen, maar op voorwaarde, dat gij mij niet komt lastig vaUen vóórdat alles gereed is". De kolonel kocht de noodige terreinen, sloot overeenkomsten af, en regelde alles. Dit nam een tijd van vier jaren in beslag, gedurende welken tijd hij Pierpont Morgan nooit opzocht en hem nooit kwam lastig vallen. Na het einde van het vierde jaar, toen alles gereed was, stapte de kolonel naar het kantoor van den heer Morgan. Hij werd terstond binnengelaten, presen teerde zijn kaartje, en Pierpont Morgan deed na bezichtiging hiervan niet anders dan op een electrische bel drukken, en zeide tot een binnenkomenden klerk «Breng mij het dossier Auchmuty". De klerk brengt het gevraagde en Pier pont Morgan zegt: «Auchmuty. Credit twee millioen dollar met 6% rente gedurende vier jaren. In orde. Aan de kas uit te betalen". De klerk verwondert zich over zijn mees ter, die vandaag zooveel woorden achter elkander spreekt;- de kolonel gaat verheugd over het slagen van zijn philanthropische instelling, heen, en de heer Pierpont Mor gan's »godzaligheid" op Amerikaansche manier is, zonderdat het hem eenige in spanning kost, voor goed verzekerd. Hij bevindt zich op het oogenblik in Parijs, van waaruit hij met zijn Transatlantische stoomvaarttrustdenkbeelden het oude Europa bezig is te verontrusten. BVROEItLIJKB STAND van 3—5 Mei 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. Barentsen 50 j., wedn. en E. Bosschaart 28 j. jd.J. S. Sturm 25 j. jm. en W. van Sluijs 26 j. jd.R. Geilman 20 j. jm. en K. Nagtegaal 19 j. jd.; P. Smith 32 j. jm. en J. J. Allaard 26 j. jd. Bevallen: M. de Lange geb. Minder- houd d.G. C. Delzenne geb. Mange d.; P. Laport geb. Koster d. Overleden: P. J. Tisserand 80 j., wedn. van P. de Rijke; J. H. Jansen 78 j., wed. van J. Sehlüter 78 j. GOES. Huw. afk. 4, Cornelis Pieter Faberij de Jonge 25 j. jm. te Leiden, onlangs te Goes en Christina Petronella van Deven ter 20 j. jd. te Wadenoyen; Cornelis Hendrik van Dullemen 25 j. jm. te's Gra- venhage en Cornelia de Benou 24 j. jd. te Krabbendijke onlangs te Goes. Geboren: 3, Ilubrecht Adriaan, z. v. Pieter de Korte en Martina Willemina Janse van Noordwijk; 4, Johannes Leendert, z. v. Cornelis Nieuwensteeg en Pieternella Jacoba van der StraatenJohanna There- sia, d. v. Dirk Yerheule en Johanna Geene; Guiljam, z. v. Anthonius Bruel en Cornelia Cooman. Overleden: 3, Marinus de Dreu 76 j., wedn., van Leuntje Geense. over de maand April 1902. DRIEWEGEN. Geboren: 5, Anna Johanna, d. v. Willem Nijsse en Suzanna Maria Koeman. Levenloos aangegeven: 29, een kind van Abraham Goetheer en Maria van Wijngen. OVEZAND. Gehuwd: 25.,Jacob de Baan 30 j. jm. te 's Heerenhoek en Apolonia Maria Rosseel 29 j. jd. te Ovezand. Geboren: 14, Maria, d. v. Petrus Verbart en Jozina van 't Westeinde. NISSE. Gehuwd: 16, Aalbrecht Re- mijn 53 j. jm. te 's Heer-Arendskerke en Jobje Vroonland 35 j. jd. te Nisse; Jacob Kousemaker 38 j. jm. te Middelburg en Machalina Maria Nijsse 31 j. jd. te Nisse; 23, Anthonie Wattel 27 j. jm. te Serooskerke en Pieternella Kloosterman 31 j. jd. te Nisse. Geboren: 15, Adriaan Marinus, z. v. Jacob Nijsse en Maatje Jacoba Hirdes. Overleden: 5, Coenraad Roelof Osse- waarde 69 j. man van Maatje Meijer. Calvijns jeugd, jongelingsjaren, om zwervingen, bekeering en eerste op treden als reformator, door E. üoumer- gue, vertaald door ds. Winckel Amsterdam W. Kirchner. Afl. 7 zet de beschouwing voort over Calvijn als Humanist, gunt een kijkje in zijn meer intieme leven als kind, als vriend, als broeder, als studentkenbaar uit brief jes en fragmenten van brieven. Het portret van het College Fortet waar Calvijn eenige jaren woonde is wel geschikt verschillende gedachten op te wekken. Voorts wordt er in behandeld Calvijns eerste geschrift„De Commentaar over het Tractaat de Clementia". ROTTERDAM, 5 Mei 1902. Buitenlandsche granen kalm. Meel onveranderd, vast prima f 10,75 k f 11,50 eerste kwal. f 10,50 4 f 10,75. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2, k f 2,20. Jammen f 3,a f 3,20. Vlas. 700 steen Groningsch it stui vers; 14000 steen blauw 30 a 44 st.800 st. f 3,- 1020 steen wit a f3,20. 6,25 4,75 4,25 4,25 4,75 8,75 6- 8,45 8,75 6- 7,40 - 5,25 - 4,75 - 4,75 - 5,50 - 9,- - 7^25 - 8,50 - 9,25 - 9,75 - 7,75 steen geel a tegen 28 a 31 st. Zeeuwsche eieren Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Chevalier Haver Witte Boonen Bruine boonen Erwten Kookerwten Kroonerwten Kanariezaad per 100 kilo. AXEL, 3 Mei 1902. Oude Tarwe f 0,00 S, f 0,Nieuwe Tarwe f8,60 k f8,80; Rogge f 6,75 f7, Nieuwe Wintergerst f7,k f7,50; Zo mergerst f 0,00 a f 0,00Haver f 8 f 8,25; Kookerwten f 10, f 10,50 ;Voer- erwten f 0,a f 0,Paardeboonen f 8, af 8,50Lijnzaad f af Koolzaad k f Aardappelen f 2,50 4 f 2,75. Alles per 100 K.G. Dinsdag 6 Mei. Middelburg, 2 uur Seisweg op hofstede Klein Steenhoven door deurw. Kouion afbraak. Vrijdag 9 Mei. Zoutëlande, 10 uur door not. de Vos hout waren en meubelen. Westkapelle, 1 uur door not. de Vos hout waren, meubels, biljart, regulateurklokken, 5 nieuwe meelziften, 2 geiten, kuipwerk, veeren bedden met toebehooren. Oost Souburg, 10 uur in de Zwaan door not. Wisboom Verstegen lo. het huis A 263, met tuin enz. 910 cA. 2o. het huis A 21 groot 108 cA. 3o. een huis A 339 met tuin Groote Abeele 194 oA. 4o. 3260 cA. bouw terrein Oude Vlissingsche straatweg. En om 1 uur aan huis A 263 meubelen, bedden, tuingereedschap, kippen, 2 veeren bedden, enz. Zaterdag 10 Mei. Krabbendijke, half 4, door not. L. Lie- bert voor Van Hekken, een huis, schuur en tuin met erfpacht 303 cA. Dinsdag 13 Mei. Goes, in de Prins 3 uur door not. Pilaar 1,0890 H. tiendvrij bouw!., in pacht bij M. de Jonge 's Gravenp. straatweg: 2,6830 H. bouwl. In Janne Jan der Brasserhoek Kloe- tinge; 2,4290 H. wei 's Heer Abtskerke. Woensdag 14 Mei. Koudekerke, bij wijlen wed. W. Janse 10 uur door not. Loeff kabinet met kommen, 2 bedden met toebehooren, tafelkastje, hoek tafeltje, kastklok, kolomkachel, boeken, vlag met stok, 7 kippen enz. En om 1 uur bij C. Roose een huis Molenweg en 13 perc. bouw- en weiland saam 9,0769 H. Te zien 13 Mei. Bruinisse. Zaterdag werd verkocht door not. Franse van Zierikzee een huis met erve aankomende Johs. Bal, voor f2300. Kooper dhr. J. Hoogerheide Jz., alhier. Bruinisse. Jl. Zaterdag werd door de landbouwersvereeniging «Landbouwbelang" aanbesteed de levering van 30500 K.G. Chili-salpeter. Levering vrij op den wagen voor 15 Mei a. s. Ingeschreven was door P. J. van Aardenne, Dordrecht, f 10.72; J. van der Kar, Steenbergen, f 10.62Adri- aansens, Bergen op Zoom, f 10.57A. M. van Driel, Nieuwerkerk, f 10,55W. en J. C. Ribbens, Zierikzee, f 10.49; Snelle- mans-Vlamings, Dinteloord, f 10.48 Adri- aansens-Van Gassen, Kloosterzande, f 10.45; Snelleman, Dinteloord, f 10.43; J. J. van Arenthals, Hansweert, f 10.42 Anth. Kole Cz., Kolijnsplaat, f 10.41. Aan den laatste gegund. Zuidzande. Zaterdag werd aanbesteed door het bestuur van de Watering Cadzand, het aanleggen van een drie-en-twintigtal gedeelten grindbaan op wegen leidende naar de landbouwhoeven van af de be staande kunstwegen in 3 perceelen. Raming le perceel f14735, 2e perceel f14285, 3e perceel f 14830. Ingeschreven voor het 2e perceel doorC. de Smit te Breskens voor f 14500A. Luteijn te Nieuwvliet voor f13380. Voor het 3e perceel door J. Cam- bier te Retranchement voor f14547. In massa doorA. Luteijn te Nieuwvliet voor f42500; J. Ph. Salomé te Breskens voor f43348; J. M. H. v. d. Sande te Breskens voor f43738; B. den Exterjjv. d. Brink te Krabbendijke voor f 43830 C. de Jong te Hardinxveld voor f 44990H. W. Swets idem voor f45100; P. J. Dubbelman te Dordrecht voor f45290;] J. Raaimakers te Wouw voor f45500. Zuidzande. Nog werd aanbesteed door het bestuur van het Calamiteus Waterschap Tien Honderd en Zwaite, het aanleggen van 2733 Meters lengte grintweg in dat waterschap. Ingeschreven door Jb. la Gasse te Candzand voor f7510, en gegund. Schore. Zaterdag werd onderhands aan besteed voor dhr. L. de Jonge ai hier, het bouwen van een nieuw graansehuurtje met toebehooren. Inschrijvers de heerenJ. Paasse te Schore, f1295; M. Lammeree te Hansweert, f 1246 C. van Boven, idem, f1220; C. Karelse te Kruiningen, f 1100 A. Goedemond te Hansweert, f 1049A. Burggraaf te Wemeldinge, f1019 en W. Bierens te Biezelinge, f1015. Gegund aan den minsten inschrijver. Wissenkerke. Zaterdag werden aanbe steed de onderhoudswerken dienst 1902/3 aan den Cal. Vlietepolder. Begrooting f 10601.52. Inschrijvers: Joh. de Jonge, Middelburg, f11750; V. C. P. Bolier, Scherpenisse, f11150; C. Bolier Cz., Brui nisse, f11149; Jan Roskam Cz., Sliedrecht, f10950; M. Kleppe, Scherpenisse, f10925; Joh. de Kater, Kortgene, f 10850 W. Dek ker, Veere, f10678; P. Dronkers, Kapelle, f 10489.13. Telegrammen. Het Loo, 5 Mei. De ziekte van Hare Majesteit de Koningin heeft zooals te vreezen was, gisterenavond een einde gemaakt aan de blijde verwachting waarin Hare Majesteit leefde en waarvan de bevestiging werd tegemoet gezien in Sep tember. Deze omstandigheid in aanmerking genomen kan de toestand van Hare Majesteit de Koningin op dit oogenblik gelukkig bevredigend worden genoemd. W. g. Professor Kouwer. Dr. Roessingh. L. Pot, arts. Het Loo, bulletin 2 uur. De toestand van H. M. de Koningin is tot op dit oogenblik bevredigend. Dr. Roes singh, L. Pot, arts. Nader wordt uit Het Loo gemeld dat gister levensgevaar dreigde. Dr. Roes singh en Professor Kouwer werden door arts Pot tijdig gewaarschuwd, toen de eerste verschijnselen zekerheid gaven van naderende complicatie. Zij waren geheel voorbereid op de operatie die zonder be zwaren werd volbracht. De algemeene verschijnselen blijven op afwezigheid van onmiddellijk gevaar wijzen. Tot dusver gelukkig geen koortsverschijnselen. Dr. Roessingh heeft weer in 't paleis zijn in trek genomen. Middelburg. Acte-Èxamens 5 Mei Geexamineerd 8 afgewezen 3 heeren Ge slaagd A. P. Schijven te Huijbergen, A. Sep te Rucphen, A. J. W. Sitsen te Bergen op Zoom, A. J. P. Stoetzer te Bergen op Zoom en W. van Strien te Middelburg. Vlissingen. Zondag bij het binnen komen van H. M. «Holland" geraakte een stalen tros verward in de schroef aan bakboordzij waardoor genoemde bodem in de sluis moest blijven. Met duiken heeft men den tros verwijderd. Heden zijn de kompassen gesteld. Na des morgens door Ds. C. Beets met een rede over 2 Tim. 4 5b,c te zijn bevestigd, verbond Ds. J. H. Schreuder zich 's avonds aan zijn nieuwe gemeente te Arnhem naar aanleiding van Efeze 3 8c „verkondigen den onnaspeurlijken rijkdom van Christus". Een zeer groot aandachtig luisterend publiek volgde de uiteenzetting dezer drie vragen 1. Wat moet de rechte Evangelie dienaar brengen. 2. Hoe moet de rechte Evangeliedienaar zijne verkondiging bren gen. 3. Wat zal hem daartoe in staat stel len. Z.Eerw. sprak met opgewektheid en beslistheid. Na afloop der rede werden verschillende autoriteiten, kerkelijke col lege's, de bevestiger en een academievriend toegesproken. Onze hartelijken dank aan hen, die door woord en daad zooveel medewerkten aan onze lotsverbetering en aan de hier mede instemmende Landbouwers. Tal van Afleiders. Koudekerke, 5 Mei 1902. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder POUL1NA VAN LU1JK, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Geve de Heere ons kracht om te dragen hetgeen Hij oplegt en te berusten in Zijne daden. Uit aller naam, P. MEEUWSE te Driewegen. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN JACO BUS DAVIDSE, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam,, WED. A. DAVIDSE— Bosselaak Brigdamme, Mei 1902. Donderdag 8 Mei (Hemelvaartsdag). Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. bestaande in te verkoopen Notaris. VAN AANDEELHOUDERS op Zaterdag den 10 Mei, s namiddags te één ure, in de Sociëteit «V. O. V." te Goes. Punten van behandeling: 1. Balans en winstrekening over het laat ste dionstjaar. 2. Rapport der commissie, belast met het nazien der liquidatie-rekening. De liquidatie-rekening. 3. De balans en winst-, benevens de li quidatie rekening liggen voor belangheb benden ter inzage ten kantore van de Vennootschap in Liq. te Goes, Wijngaard straat A 196. NB. Aandeelhouders, die deze vergade ring wensehen bij te wonen, wordt mede gedeeld, dat zij, ingevolge art. 41, al. 5 der Statuten, hunne aandeelen driemaal 24 uren vóór het houden dezer vergadering, tegen afgifte vau bewijs, moeten deponeeren te Amsterdam, ten kantore van de firma LABOUCHÈRE, O YENS Co., of te Goes, ten kantore van de firma DE KAN TER HORDIJK. De waarn. admr., Bij alle H.H. Apothekers te Middelburg verkrijgbaar QUINA LAROCHE, zónder- en met staal, a f 120 per flacon. BRONWATER ZOUTEN a 60 cent per flacon. BLAUD's PILLEN (staalpillen) bij 1000 stuks f 150 MEDICIN. LEVERTRAAN fl. 35 cent incl. fl. SOO.TT's EMULSION flacon 40 cent, 'h flacon 75 cent. EIWITSTAAL p. Literfl. fl,50 incl. fl. Dagelijks versch verkrijgbaar gekeurd door H.H. keurmeesters. A. VAN VLIJMEN, Langedelft over de Segeerstraat, Middelburg. C. W. D H U IJ. Gortstraat. Middelburg. i I I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 3