Sjswarhs te koop, ÖNTVflNGËN 2 Katazen en een Koe te loep, Aanbestedingen. Openbare VerkoopingenT Afloop Verknopingen enz. Advertentiën. een mak Vos-Merriepaard, Kerknieuws, Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Poster ij e 11 Telegrammen. NI arktberichten. V Ondertrouwd: Scharren en Kookschol. flüen Eioe te koop, een flinke Dienstbode af di rf sf V' n 8 k 0 e 1 deringen der leerlingen. Niet enkel schoone liederen, die de vorderingen in voordracht en uitspraak doen zien, prijkten op het programma, maar ook eenvoudige kooroefe ningen, welke aantoonen, dat men niet ter wille van het aangename het nuttige ver geet. Deze zangschool stelt zich een twee ledig doel voor het oogle het leeren van muziek 2e het met smaak voordragen van liederen. Hoe ver men op den weg naar dat doel reeds gevorderd is, bleek Woens dagavond. Het talrijke gehoor gaf her haaldelijk blijk door luid applaus tevreden te zijn met de bereikte resultaten. Er werd dan ook keurig gezongen. Iedere hoogere klasse bleek verder gevorderd te te zijn in duidelijke uitspraak, en het zingen van zinnen, voorzoover ten minste de mu zikale bewerking der liederen dit toeliet. De zuiverheid werd gaandeweg beter, tot ze vlekkeloos was in de cantate van Cath. van Rennes. Dat het laatste koor dier cantate zoo weinig valsch was, mag den leider reden tot tevredenheid geven, want de componiste maakt het den kinderen waarlijk niet gemakkelijk met die voort durende lange tonen. Het glanspunt van den avond moge door sommige ouders het solo-gezang genoemd worden, ongetwijfeld was het gelegen in de uitvoering dezer cantate. Wat een schoone melodiën, zoo juist passend bij de woorden Ook de piano-begeleiding klonk prachtig. Jammer, dat de inleiding voor liet derde gedeelte door wat rumoer voor velen verloren ging. Na het zingen van dit nummer bracht de heer L. K. van der Harst als voorzitter van de Volkszangschool een woord van hartelijken dank aan den leider, den heer Kuiler aan de kinderen voor hun con amore zingenaan de hoorders voor hun belang stellend luisteren. De laatsten wekte hij op tot meer steun, en den heer Kuiler maakte hij bekend met het besluit van het bestuur der vereeniging „Uit het volk Voor het volk" hem een blijk van sympathie te geven voor den ijver en de toewijding, waarmede hij zijn moeilijke taak volbrengt. Met een hartelijk applaus stemden de toe hoorders in met deze woorden. Twee liederen door allen gezongen sloten dezen genotvollen avond. Wel had de persoon gelijk, die den heer Van der Harst te kennen gaf, dat deze zangschool een der schoonste vruchten is van de vereeniging „Uit het volkVoor het volk". En zijn opwekking tot financiëelen en moreelen steun herhalen we hier van harte. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westeremden A. de Jonge te Ter Apei. Aangenomen naar Papendrecht door A. Prins te Grootelindt. Bedankt voor Hoogeveen door C. Heems kerk te Waarder. Middelburg. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland zijn heden de heeren W. H. van Haaften te Sliedrecht en G. Koning te Meppel toegelaten tot de H. bediening. Genoemde cand. stellen zich voorloopig niet beroepbaar. Gerof. Kerken. Drietal te Arnhem, J. H. Donner te Nieuwdorp, J. L. Schouten te Hazerswoude en B. Wielinga te Westmaas. Bedankt voor Numansdorp door A. Mul der te Schoonrewoerd. Tol tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Tiel is benoemd de heer L. van Koeveringe te Kapelle, en tot idem aan de openbare school te Arnemuiden de heer C. M. de Blinde te Middelburg. Vlissingen. Hedennacht is er ingebroken in het kantoor der firma F. H. J. Wibaut, kolenhandelaar. De werkvrouw ontdekte het hedenmorgen aan de lessenaars, die opengebroken waren en aan de wanorde die de inbrekers hadden veroorzaakt. De heeren hebben echter niets van hunne gading kunnen vinden. Aan de brandkast konden ze ook niet komen, want deze stond in een gemetselde nis. Gepensioneerd, met den rang van majoor, kapitein Spronken, commandant van het Depót van discipline te Vlissingen. Het verzoek van de gemeenten Ove- zand, Driewegen, Nisse, Ellewoutsdijk en Oudelande om het kantoor van den rijks ontvanger naar Ovezande te verleggen, is afgewezen. Het kantoor blijft te 's Graven polder gevestigd. De reeds vroeger gemelde benoeming van den heer Motkc gaat in 31 Mei. Een inwoner van Bruinisse ging heden op reis naar Goes, waar hij op een kantoor f 4800 moest betalen. Hij had de som in bankpapier bij zich gestokon. In Goes aangekomen bemerkte hij, dat hij het geld kwijt was. Of het hem ontrold was, dan wel of hij het had verloren, kon hij niet meedeelen. Hij zogt de biljetten veertien dagen geleden bij eene hypotheekbank te hebben ontvangen, 't Is te hopen, dat men daar de nommers weet, daar de man hiervan geen aanteekening heeft gehouden. De politie is met geval bekend. G. C. Te Nieuw- en St. Joosland is Dinsdagavond, op initiatief en onder voor zitterschap van den heer dr. Catz, arts aldaar, eene vergadering gehouden tot het stichten eener afdeeling van de vereeniging Het groene Kruis. De voorzitter zette het doel dier vereeniging, kortelijk uiteen, waarna zich 25 personen als lid aangaven, terwijl te voren roeds 2 waren toegetreden. Wanneer er 10 afdeelingen zijn, wil men eene provinciale afdeeling stichten. Als bestuur der gemeontolijke afdeeling werden gekozen de heeren B. F. Catz, J. Polder dijk, A. van Houte, H. van Leerdam, F. P. Polderdijk, W. J. Boone en ds. G. H. Locher. Tot eere-voorzitter werd benoemd de burgemeester, de heer A. van Waarde. Twee broeders, varkenskooplieden te Holten keerden van de markt thuis per kar en dronken. Halverwege werd bij een kennis even aangelegd en daar kwam men tot de ontdekking dat een der broeders dood was, blijkbaar in den drank gestikt. Als gevolg van de besprekingen over het verslag, uitgebracht door de commissie voor. de brievengaarders heeft het bestuur van den Ned. Bond van post- en telegraaf- beambten „De Post" eenparig als zeer wenschelijk te kennen gegeven „le. dat in de eerste plaats voornamelijk het punt van actie moet zijnverbetering der positie van brievengaarders en post boden „2e. dat een uniformregeling tot ver vangen bij verlof en ziekte, en de ver goeding daarvoor aan die vervanging ver bonden, voor brievengaarders(sters) worde daargesteld, aangezien de één wel, de andere niet vervanging krijgt op 's rijks kosten, en de vervanger (hetzij dan een postbode of ander persoon,ook verschillend wordt vergoed daarvoor. Thans gebourt het wel, dat een gedetacheerde postbode 25 ets per dag daarvoor ontvangt „3e. dat de staat (of door zijne tusschen- komst desnoods de gemeente) zorg draagt, waar dit althans niet bestaat, voor een goede en voldoende woning en kantoor, (de brievengaarder wordt in dat geval de huurder en de staat heeft geen risico), vooral waar de brievengaarder zeil geen woning bezit. „Dit speciaal opdat postboden (postbe ambten) niet behoeven terug te schrikken te socilliciteeren, op grond dat geen vol doende woning met kantoor is te krijgen, en om de willekeur (op geloofsgebied) van gemeentenaren te keeren. „Op plaatsen waar 't kantoor niet aan de gestelde eischen voldoet, worde op 's rijks kosten daarin verbetering gebracht, zoodat ook het geval niet meer voorkome, dat brievengaarders worden gedwongen, op eigen kosten het kantoor te moeten doen verbouwen." Zenuwlijders. Te Utrecht had Vrijdag de 2e algemeene vergadering plaats van de Vereeniging tot christelijke verzorging van zenuwlijders in Nederland, onder voorzitter schap van ds. J. W. A. Notten uit Velp. Uit het verslag, dat door den secretaris, ds. A. van Andel, werd uitgebracht, bleek dat het ledental klom tot 2020er zijn in het geheel 30 afdeelingen, terwijl 55 corre spondenten zich bereid verklaarden voor de vereeniging werkzaam te zijn 14 jonge- lingsvereenigingen zullen de vereeniging door jaarlijksche bijdragen steunen. Het bestuur bestaat thans uit de heeren ds. J. \V. A. Notten, ds. A. van Andel, C. W. graaf van Limburg Stirum, mr. J. v. Gif fen en H. J. H. baron van Boetselaar te De Bilt. Directeur geneesheer is dr. Her- manides. Wat betreft den aankoop voor een te bouwen stichting, werd nog medegedeeld, dat het terrein groot is 62 HA. in de ge meente Zeist gelegen en Is aangekocht van den heer P. J. van den Brink te Utrecht voor f 35,000, waarvan de helft als hypo theek kon blijven. Reeds zijn de plannen en teekening gemaakt; zoo mogelijk zal nog dit jaar met den bouw worden aan gevangen. De geldleening, groot f 250,000, is nog niet geheel volteekend nog f 100,000 aan aandeelen moet worden geplaatst. Door den penningmeester werd daarop verslag uitgebracht, waarin vooral werd aangedrongen om de vereeniging te steunen, teiueinde haar plannen te kunnen uitvoeren. Uit een door den voorzitter gedane mededeeling bleek verder, dat de geld leening voor het te bouwen sanatorium nog niet is volteekend, zoodat de vereeniging nog den steun van zeer velen behoeft. De algemeene vergadering zal zich tot de Vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders in Nederland wenden, met het dringend verzoek om, nu de Vereeniging voor Zenuwlijders haar beslag heeft gekregen, haar naam zoo te wijzigen, dat de woorden „en zenuwlijders" wegvallen. De socialisten in België hebben nog andere middelen gebezigd om te bewijzen, hoe voortreffelijk hun leer is. Zoo is een dwarshout op de baan geplaatst om den express te doen ontsporen, die, van Parijs komende, te middernacht voorbij Hoei stoomt. Gelukkig reed er eerst een goe derentrein door, welke het dwarshout ver brijzelde. Een der brokken bleef in de locomotief steken en deed deze stilhouden. Toen ont dekte de machinist den schandelijken aanslag. Ook heeft men de spoorbrug, gelegen tusschen de stations Sart-Culpart en Sart- Allert, te Gilly, willen laten springen door middel van dynamiet. Verder heeft men Zondagnacht te Qua- regnon, in de buurt van Bergen, een aanslag gepleegd op het huis van een metselaar, een zekeren Boucq, die niet met do stakers verkoos mede te gaan. In de vensterbank van Boucq's woning heeft men nog net bijtijds een flesob gevonden, gevuld met 750 gram kruit, vermengd met spijkers en Stukken ijzer. De lont, aan dit gevaarlijk geheel verbonden, was reeds voor driekwart verteerd. Terwijl te Ruyen een school van geestelijke zusters door kwaadwilligen in de asch gelegd werd. {Centrum.) Vroeger moesteenEugelschemisdadiger meestal via Liverpool naar New-York, als hij in Europa wilde ontvluchten, zoodat er op den weg van of naar Liverpool meer detectives waren dan er misdaden in En geland begaan werden. Nu echter kunnen de boeven in Engeland d. w. z. die den strafrechter vreezen welke het land plotseling verlaten willen, elke haven langs wegeD bereiken, die de gewone reizigers niet kent. Hiertoe wordt de misdadiger in staat gesteld door een »vluchtbureau" van een zekeren Blank te Londen. Het bureau is niet ver van Waterloostation te Londen. Aan de eene zijde bevinden zich in het bureau tegen den wand een groot aantal vakjes, de andere wanden zijn geheel be dekt met spoorwegkaarten van verschillende lauden. Een Londensch journalist deelt hierover het volgende mede. Ik had toen ik binnen kwam, nog geen woord kunnen zeggen of het opengaan der buitendeur kondigde een klant aan. »Luister", zeide Blank fluisterend, „dat is een oude kennis. En hij riep in het voorste bureau gaande: ïHollah Tom waarheen gaat het dezen keer »Marseille", antwoordde een merkwaardig fijne stem, maar ik moet voor morgen vroeg over het water en wil niet door Parijs gaan. Ik verlang een rustige reis van Marseille naar New-York, indien mogelijk met een zeilschip." »Dat is niet gemakkelijk en zal wat kosten, maar ik denk dat ik het wel in orde kan maken, kom over een paar uur maar terug, ik zal mijn best doen." Trouw aan zijn woord bracht Blank hem om 2 uur 4 min. naar Boulogne, van daar naar Amiens en door overstappen op zijlijnen kwam hij onopgemerkt naar Marseille zonder Parijs aan te doen. Blank bepaalt zich echter niet alleen tot spoorwegen, hij kent ook het reisplan der stoomschepen en der minder bezochte zeilschepen en kan hierop voor zijn klanten overtocht krijgen, wat anders niet mogelijk is. Het bedrag der onkosten hangt af van de moeilijkheden van den tocht. De eeni- gen, van wie Blank niets wil hebben, zijn de anarchisten. Bij de politie is Blank goed bekend, maar er bestaan geen termen om tegen zijn zaken een vervolging in te stellen. In de Fortnightly Review komt een artikel voor van Iwan-Müller over Rhodes. Daarin wordt iets verteld uit de verhande lingen tusschen keizer Wilhelm en Rhodes, toen deze voor den oorlog in Berlijn was om te spreken over den spoorweg en de telegraaf van Kaapstad naar Kaïro. De keizer en Rhodes hadden zekeren dag al een tijd lang onder vier oogen met elkaar gesproken over den spoorwegeen paar staatslieden woonden het gesprek verder bij. Die spoorweg zou gedeeltelijk over Duitsch gebied loopen. »Mijn stuk spoorweg", zeide de keizer, »zal in twee of drie jaar gereed wezen. Ik zou gaarne overkomen om de verbinding met uw spoorweg te vieren, maar dat is onmogelijk; ik zal iemand zenden om mij te vertegenwoordigen." »Neen, sir," antwoordde Rhodes, »uw spoor zal dan nog niet klaar wezen. Ik weet niets van uw Duitschers in hun eigen land, maar die in Afrika zijn de vadsigste, minst vooruitstrevende menschen ter wereld. Ik ben zeker, dat het vele jaren zal duren voor zij met hun spoorweg beginnen." „Voor ik wegga", zeide Rhodes nog, „moet ik u danken, sir, voor dat telegram (aan president Kruger). Kijk sir, ik had me leelijk vast gewerkt en ik kwam thuis om als een stoute jongen van grootmama een duchtig pak te krijgen, maar toen kwam u tusschenbeide en zond dat telegram, en u kreeg het pak slaag inplaats van ik." Met grootmama bedoelde Rhodes, zegt Iwan-Müller, het Eugelsclie volk, maar de keizer moest het natuurlijk anders begrijpen. De schrijver vertelt nog, dat de keizer een overeenkomst had ontworpen, waarin stond dat Rhodes de kosten van de bewaking der (spoor- of telegraaf-) lijn door Duitsche troepen zou diagen. Rhodes maakte bezwaar: Uw Majesteit kan wel een heel legerkorps zenden, zeide hij. De keizer voegde er toen bijtot hoogstene 40.000 p. st. Dat vond Rhodes goed. Na die gesprekken liet de keizer zich vol bewondering uit over »den man" dien hij nu ontmoet had. Nu de spoorweg echter niet over Duitsch gebied, maar door den Kongostaat zal loopen, wat is er zoo vragen wij we Ier gebeurd dat de roerende overeenstemming tusschen den keizer en Rhodes verstoord heeft? N. It. C. Beschermt de zwaluwen Gelukkig behoort in ons land de zwaluw tot die vogels, welke in den regel door ieder beschermd worden. Voor land- en tuinbouw zijn ze een zegen. Een'bewijs te meer heeft de Fransche natuuronder zoeker Florence-Prevost daarvoor bijge bracht, die de magen van tal van insecten etende vogels, waartoe ook de zwaluw behoort, heeft onderzocht. Van April tot Augustus, den tijd, dat we ons in de aan wezigheid dezer vriendelijke vogels verlus tigen, onderzocht hij met de grootste nauwkeurigheid den inhoud der magen van 18 zwaluwen, die hij opzettelijk had gevangen, om ze te onderzoeken. In de maag van een dier vogels vond hij 742 insecten, in de maag van een ander 704 het minste aantal, dat hij vond, was 244 insecten. Als totaal trof hij in de magen van die 18 zwaluwen 8390 insectendat is per vogel en per dag 466 stuks. Maar geen korreltje graan, geen stukje fruit, niet het minste spoor van plantenresten was in die magen te dekken. Het behoeft eigenlijk niet meer herhaald te worden, dat de zwaluwen tot de nuttigste gasten behooren, die we in den zomer op bezoek krijgen en dat we alles moeten doen om ze bij ons te behouden. Lijst van brieven en briefkaarten, over de tweede helft der maand April 1902, verzonden aan onbekenden door het post kantoor te Middelburg. Brieven. G. C. Kerkhof, Amsterdam. F. C. M. E. Koksma, Rotterdam. Marinus Bosschaart, Rotterdam. Briefkaart. J. van Wagen, Middel burg. B ÜKGERLIJKE STAND van 30 April 1 Mei 1902. GOES. Huw. aangifte: 30, Pieter Quist 24 j. jm. te Goes en Johanna Gerharda Jacoba Everdina Vollenhoven 21 j. jd. te Amsterdam. Gehuwd: 1, Marinus de Dreu 24 j.jm. en Geertruida de Kok 24 j. jd. van 1530 April 1902. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Cornelis Simonse 28 j. jm. en Jozina Tramper 24 j. jd.Cornelis Korstanje 24 j. jm. en Cornelia van Sabben 25 j. jd.; Jan de Jonge 23 j. jm. en Wilhelmina de Kejjzer 21 j. jd.Pieter de Regt 26 j.jm. en Maria Keukelaar 24 j. wed. vaD M. Verstelle. Getrouwd: Cornells Simonse 28 j.jm. en Jozina Tramper 24 j. jd.Cornelis Korstanje 24 j. jm. en Cornelia van Sabben 25 j. jd. Geboren: Johanna, d. v. Cornelis Petrus Koeman en Johanna Smallegange Cornelis, z. v. Johannes Anthonie Koert en Catharina Pieternella TakCornelia, d. v. Pieter de Maaker en Maatje van de Kreeke; Johan Krijn, z. v. Krijn Marinus Schipper en Johaanna Elizabeth van de Voorde. Overleden: Jozina Pieternolla Smal legange 84 j. wed. van Willem van Mal- degem. Zaterdag 3 Mei. Wissenkerke. Bij E. P. van Damme 10 uur het verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken aan den cal. Viiete- polder over den dienst 1902/3. Aanw. 26 en 29 April. Inl. secr.-ontv. C. N. v. d. Heijde. Vrijdag 9 Mei. Borssele, half 2 uur door den polder Borssele herstel enz. tot 1903 der werken. Raming f 1037,53. Zaterdag 10 Mei. Goes, 11 uur in de Prins door de Breede Watering: Bestek no. 1 vernieuwing, herstel en onderhoud der waterkeerende werken leveling 400 M\ grind eenjarig onderhoud sluizen, gebouwen, enz. Volgens bestek no. 2 vernieuwingen en herstellingen der heulen in vijf perceelen. Bestek no. 3 ver laging bodems 16 heulen in de waterleiding van 1862 onder Schore. Bestek enz. bij Kleeuwens en Zoon. Woensdag 21 Mei. Middelburg, 11 uur Prov. bestuur voor zienig der boorden van het kanaal aan Terneuzen. Raming f 15000. Zaterdag 3 Mei. Koudekerke, 9 uur Zuiderhoeve door not. Huvers inspan als: 1 bruine merrie 17 jaar, 1 zwarte 19 jaar, 1 blauw ruin 3 jaar, 1 zwart jaarling inerriepaard, 6 baatgevende melkkoeien, 5 kalfvaarzen, 1 tweejarige vaars, 4 ander halfjarige, 4 van 14 maanden, 6 kweekkalvers, 2 melkschapen met lam meren, drachtige zeug, karnhond met band, kippen en hanen, veer wagen, 2 men wagens, driewielskar, koksploeg, zeeuwsche ploeg, eggen in soort, voorsleper, veldslede, paar dentuig, kooktoestel, musterds, windmolen, karnmolen, nieuwe mangelmolen, enz. Door het Polderbestuur van Walche ren werd hedennamiddag aan het Polderhuis in de Abdij te Middelburg aanbesteed »Het verlengen van den Prooijenschen Watergang met bijbehoorende werken". Inschrijvers: A. Janse Nisse, f 1940; H. Jansen Jz. Middelburg, f1930; A. Foudraine Goes, f1912; Joh. de Jonge Middelburg, f 1893; Joh. Romerjn Middelburg, f 1685; J. J. Krijger Vlissingen, f 1660; C. v. d. Broeke Veere, f1564. Examens L. O. Middelburg. Heden geëxa mineerd 8 heeren afgewezen 1toegelaten C. Rietdijk te Dreischor, L. F. Smitz te Rozendaal, M. M. Sutherland te Vlissingen, H. van de Swaluwe te Heinkenszand, S. M. Swart te Bergen op Zoom, A. J. Vooren te Neuzen en C. P. Vorstheuvel LabraDd te Zierikzee. MIDDELBURG, 1 Mei 1902. Uit Walcheren was heden een kleinen aanvoer. Tarwe en Witteboonen waren de eenige artikelen die ter verkoop aangebo den werden. Zeer weinig ging er in den handel om en met uitzondering van Tarwe die 10 ct. boven vorige weekprijs op bracht, bleven prijzen onveranderd. Nieuwe Tarwe werd van f7 tot f 7,10 naar kwaliteit ge kocht; Rogge, Winter en Zomer Gerst niet ter veil. Walch. Witte boonen op f 11 gehouden; Ronde Bruine boonen en lange dito niet aangeboden Groene Kook en Kroon Erwten kan men als opgeruimd beschouwen Kool zaad niet ter markt. Door den invallenden feestdag op 8 dezer, zal hier op Woensdag 7 Mei marktdag gehouden worden. Boter f 0,44 a f 0,48 per '/2 Kilo. Eieren f 2,60 per 100 stuks. PIETER QUIST Bzn. en JOHANNA G. J. E. VOLLENHOVEN. AmSao, 80 4P"> 1902- De Huwelijksvoltrekking zal D. V. plaats hebben te Goes, den 21 Mei a. s. {Afdeeling MiddelburgVlissingen.) De uitgestelde LEZING met Lichtbeelden van den heer Ds. J. W. GUNNING is bepaald op Maandag 5 Mei om 8 uur in het Schuttershof. Toegangsprijs 10 ct. Gereserveerde plaatsen a 10 ct. op den dag dor lezing te bespreken aan de zaal van 10 tot 2 uur. - Dr. J. R. SLOTEMAKER DE BRUINE, Yoorz. Wij, ondergeteekenden, Commissa rissen der Onderlinge Brand waarborg-Maatschappij, Directie DE JONG Co., gevestigd te Arasterdam, hebben het genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te berichten, dat heden aan ons is gedaan Rekening en Verantwoording over de gehou- dene Administratie over het jaar 1901, welke door ons in orde bevonden zijnde met onze goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij in tegenwoor digheid van eenige Heeren Correspon denten en Deelgenooten een nauwkeurig overzicht van den stand der Maatschappij en mochten ons opnieuw van haren bloei en welstand overtuigen. Amsterdam, den 25 April 1902. Jhr. Mr. C. H. BACKER. Mr. H. L. M. LUDEN. Mr. I. H. M. B". MOLLERUS VAN WESTKERKE. P. W. I. B». VAN AIJLVA VAN PALLANDT. Mr. M. W. B". DU TOUR VAN BELLINCHAVE. Aanvragen worden aangenomen en inlichtingen verstrekt ten kantore van den correspondent te Sluis, den heer J. H. HENNEQUIN. J. BOSDIJK, Vlasmarkt. bij J. KOPPEJAN, Meliskerke. rekening Juni en Juli, bij K. BROUWER, G r ij p s k e r k e. TE KOOP: 17 maanden oud, bij JOHs. WATTEL, Serooskerke (W.). TE KOOP: 8 jaar oud, met fonkelnieuwe Kar en Tuig, bij C. DAGE VOS, te Kloetinge. rek. 31 Mei, en 4 tweejarige Vaarzen en een Handknecht gevraagd, bij A. GOEDBLOED Wz., Serooskerke. Van stonden aan eene Meid benoodigd en een aankomende Handknecht, bij J. MALIEPAARD, Oude Vliss. weg. Wegens ziekte gevraagd met Mei of later, tegen hoog: loon. Wasch buitenshuis. Adres boekh. D'HULL Terstond eene Meid of aankomende Meid benoodigd, by J. REIJNIERSE Lz., Westhoek»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2