Openbare Verkoopingen. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. LAIMDBOÜW, Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. sonen in 't bezit van revolver, mes of ploertendooder, moesten in arrest genomen worden. Twee der betoogers zijn in het zieken huis overleden. De directeur moest een peloton der gendarmerie te hulp roepen om te beletten dat het grauw het zieken huis binnen drong en de lijken weghaalde. Bij een ander opstootje werd een glasruit van uit een der huizen boven op de gen darmes geworpen. Een der bewoners van het huis, die uit het raam keek, werd met een revolverschot door een gendarme ge dood. Het Ijjk viel op de straathet slachtoffer had het eerst geschoten. En dit is nog maar het begin der buiten sporigheden welke door de oppositie (libe ralen zoowel als socialisten) worden gebe zigd om voor zich de macht te veroveren. Het is de oude tactiek, reeds in 1848 door de revolutionaire liberalen gevolgd. Wanneer zij hun zin niet krijgen, dan het volk uitnoodigen om de straatsteenen op te nemen. En ook nu weer, eerst vreedzame wan delingen organiseeren, deftige liberalen voorop onder de bloedroode vaan, zwijgende instemming toonende met 't gescheld op den Koning, den bordpapieren vorst, op >Swet de Naeijer, den verrajer" en op de andere ministers, op den voorzitter der Kamer dio 't reglement toepast en deswege door een socialist in de Kamer Jezuiet en »dief" gescholden wordt. De oude tactiek, waardoor men tracht den tegenstander, de meerderheid, de re geering bang te maken. Voor de sociaal democratische leiders in Nederland om van te watertanden. Men kan aan de artikelen van Eet Volk zien hoe Troelsta, c. s. likkebaardend deze tooneelen aankijken. Hoor eens aan wat voorstelling Eet Volk van het oproer geeft Gesard en uitgedaagd en beleedigd door de ractionaire bende, heeft de arbeidersklasse met ongeduld het oogenblik afgewacht waarop zij haar kokend gemoed geen geweld meer be hoeft aan te doen, zij is in al haar majesteit opgerezen en nu slaat de schrik den heer- scherstroep om 't hart. Hij lijkt veel op een kwajongen die een goedigen trekhond welke schijnbaar lag te slapen, tot bloedens toe heeft geplaagd en gesard en gepijnigd en nu het sterke dier zich verwoed ziet oprichten om hem naar de keel te vliegen. Nu schreeuwt de sarrende en uitdagende troep schreiend over de wreedheid van het goedige dier, en zoekt zijn toevlucht tot het eenige middel van elke reactie, het geweld. Let toch eens op. Hier wordt de poging van het gezag om zich te handhaven „geweld" gescholden, en de oproermakers zijn de mannen van het recht. Groen van Prinsterer heeft gezegd: De revolutie is de stelselmatige omkeering van begrippen waardoor in plaats van het gezag Gods, menschelijke willekeur en geweld ten grondslag van Staat en Maatschappij gesteld wordt. Dit ziet men hier bewaarheid. De revolutie laat zelfs de taal niet on aangetast. En nu krabbelen de liberalen wel terug. Maar zij hebben dan toch, hun beginsel van 48 getrouw, aan den opzet mee gedaan. Doch met De Nederlander zeggen wij Intusschen ziet men nu opnieuw, dat er tusschen onze zoogenaamde »parlementaire" sociaal-democraten en de groep-Domela Nieu wonhuis geen wezenlijk verschil bestaat. Slechts een verschil van tactischen aard. De eersten achten gewelddaden ten onzent nog niet gowenscht, maar ze keuren ze allerminst af. Het Volk ziet »met spanning over onze Zuidergrenzen" on hoopt vurig op het oogenblik, dat de opstandelingen »hun roode vlaggen juichend verheffen in de lucht, na de zege te hebben bevochten, nadat de reactionnaire bloeddog jankend ineenkrimpt onder de zweep van het zege vierende proletariaat". Het «goedige dier" van straks is nu ver vangen door oen «bloeddog" omdat de hondenvergelijking eerst de socialisten gold en thans de regeering. Het »ni Dieu ni maitre" wordt in dit jongste artikel van het Volk weer op de duidelijkste en bedroevendste wijze bove- stigd. Ons volk neme er nota van. Zaterdagavond, niettegenstaande in het Volkshuis besloten was de „pret" tot Dins dag uit te stellen, had te Brussel opnieuw een volksbetooging plaats, waarhij de gendarmerie moest tusschen beide komen. Een der betoogers werd het hoofd gekliefd (In de Telegraaf staat „gekloven Van de Velde en andere leiders der socialisten, ziende dat de mijn te vroeg gesprongen is, doen al het hunne om de schare te bewegen nog eenige dagen stil te wezen. De burgemeester heeft opnieuw per proclamatie aan de burgers gevraagd zich niet onder de betoogers te mengen, die met geweld moeten worden bedwongen. Door de werklieden is de algemeene werk staking afgekondigd. De socialisten hebben besloten alle avonden het Volkshuis om 8 uur te sluiten en de avondbetoogingen in dagbetoogingen te veranderen. Gisteren, Zondag, begon een liberale betooging te Charleroi onder de blauwe vlag met 3000 man, eischend algemeen stemrechtgevolgd door een socialistischen stoet van 20 duizend man onder de roode vlag. Geen ongelukken. In de Borinage (het broeinest van 't socialisme in Henegouwen) is de orde niet verstoord. To Brussel was het Zondag veel kalmer, toch waren er 's avonds nog vele samen scholingen. Er zijn reeds 4 dooden, onder welke een socialistenstrijder, twee doodelijk gewonden en tal van licht gekwetsten. Eenige arre- steties hadden plaats wegens weigering om door te loopen. In de provincie Luik is 't eveneens kalm. Te Seraing wordt in vele meetings geijverd voor werkstaking. Wijl er groote ellende heerscht tengevolge der vorige werkstaking, verwacht men zeer heftige toneelen. Elders in België is 't al eender. In de Borinage, in Henegouwen, in het Centrum, overal zijn de mijnen ledig. Ook de por seleinfabriek Bock stopte, daartoe gedwon gen door een dreigbrief meldende dat, indien niet gestaakt werd, men de fabriek door middel van dynamiet zou doen springen. De gezondheidstoestand van de Koningin baart zorg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterland op Wieringen, H. G. Kist te Oosthuizente Drumpt bij Tiel, A. v. Doorne te Heinkenszand. Aangenomen naar Hillegersberg door J. C. Klomp te SIjj k Ewijk naar Onder- dendam door A. H. v. d. Hoeve te Vledder naar Lutjobroek door J. N. Drost te Odoorn. Bedankt voor Koog aan de Zaan door P. H. Kapteijn te Renesse. Ovezand. Ds. J. H. Schreuder beroepen predikant naar Arnhem is voornemens D. V. om op Zondag 27 April a. s. des namid dags te 2 ure te Driewegen zijn afscheid te nemen. Geref. Kerken. Bedankt voor Gronau door R. Middel- veld, cand. te Nijeveen. Aan do Universiteit van Amsterdam zijn geslaagd voor het toelatings-examon aan het Pharmaceutisch-GalemischLaboratorium en do Model Apotheek de dames S. Ver mande en L. Massee. Benoemd tot Hoofd der Openbare School U. L. O. te Hooge Zwaluw, de heer M. A. de Man, le Onderwijzer te Kinder dijk, voordien te Iorseke. Het Nederlandsch Onderwijzersge nootschap vroeg onder anderen aan zijn afdeelingen omtrent de vruchten der leer plichtwet een en ander mee te deelen. Voor wat Zeeland betreft, is het resul taat aldus In Noord Beveland en Tholen vermin derde het verzuim eerst, doch is het nu weer even groot als te voren, in eerstge noemde streek door de langzame berechting der onwillige ouders, te Tholen omdat de bevolking heeft leeren spotten met een rijks wet. In meerdere gemeenten dezer afdeeling toch was een verzuim van 10 a 20 en desniettemin werd in 1901 geen enkele vervolging ingesteld. Uit Hulst en Axel kwam bericht dat het verzuim in dien kring niet was afge nomen, behalve te Clinge, waar het aan merkelijk verminderd was. De bericht gevers uit Hulst en Axel meenden dat ook daar een goede uitvoering der wet veel ten goede kon uitwerken, maar die uit voering liet te wenschen over. De afdeeling Walcheren verklaarde„Te Middelburg hebben zich gevallen voorge daan, dat kinderen thuis erwten moesten lezendan werd echter ziekte opgegeven als oorzaak van het verzuim." Zierikzee spreekt van veel verzuim van kinderen boven 12 jaar in tegenstelling met andere afdeelingen, waar de hoogere klasse beter bezet is. De afdeeling Axel verklaarde dat door de arrondissements-schoolopzieners in die streken de hand slecht aan de wet ge houden wordtte Krabbendijke, waar het verzuim zeer veel verminderd is, vreest men, dat de vroegere toestand terugkeeren zal, daar overtredingen alleen met het zenden van wettelijke waarschuwingen wor den gestraft. Zierikzee, waar het procent schoolgaande kinderen aanmerkelijk hooger is dan voor de invoering der wet, meent dat het per cent schoolverzuim verhoogd wordt door den langen tijd tusschen verzuim en ver oordeeling. Oost-Schouwen, waar het verzuim niet zoo groot is als andere jaren, vindt dat de invoering der wet zonder eenige over gangsbepaling hoogst onpractisch is geweest. Terneuzen, waar de wet reeds een weinig ten .goede werkt, wil de werkgevers, die leerplichtige kinderen in dienstbetrekking nemen, strafbaar stellen. Die afdeeling zou ook politiemaatregelen willen tegen on willige kinderen, daar onder de bootwer kersbevolking vele ouders niet bij machte zijn een behoorlijk toezicht op hun kroost te houden. In West-Schouwen werkt de wet over het algemeen goedslechts enkele ouders verzetten zich er tegen en de afdeeling gelooft dat dit zal ophouden als de wet een paar jaar werkt. De groote moerderheid der overige af deelingen getuigt gunstig over de werking der wet. De zaak tegen v. d. Heijstek, die in den nacht van 4 op 5 Febr. jl. de 15-jarige Mina de Leeuw te Bussem vermoordde, is gister behandeld 'en wordt heden met gesloten deuren voortgezet. Onder de ge tuigen bevinden zich de twee kinderen van Speller 6 en 7 jaar oud, die den moord hebben gezien. Beklaagde is 34 jaar oud; hij was zeer kalm, is een groote, zware man met glad geschoren gelaat en lang naar achteren gekamd, glimmend zwart haar. Hem wordt behalve den moord ook te laste gelegd het plegen of willen plegen van ontuchtige handelingen voor of tijdens den moord. Van der H. heeft volmondig bekend hij had na het misdrijf zijn brood nog opgegeten en was daarna naar de politie gegaan. De moeder van het ver moorde meisje verklaarde voor de recht bank dat haar dochtertjo erg stil en in zichzelven gekeerd, en volstrekt geen jongensgek was. Het gerechtshof te 's Gravenhage ver nietigde wegen6 een gebrek in den vorm het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij een 16-jarige arbeider te IJzendijke wegens meineed tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld was; opnieuw rechtdoende werd bekl. ter zake van dit feit veroordeeld tot dezelfde straf, terwijl beklaagdos on middellijke gevangenneming werd bevolen. Rilland-Bath. De tarwe en gerst in deze gemeente staat over het algemeen zeer goed. Dit is ook het geval met de karwei ondanks de vele vuilte die er hier en daar wordt aangetroffen. Sommige gedeelten geljj ken wel op eene weide. De paarde- boonen en erwten laten zich zien, van het eerste product evenwel ziet men niet veel meer, ze worden weinig gezaaid. Heel veel aardappelen en charlotten zijn in deze gomeente gepoot, hetgeen een ge volg schijnt te zijn van den miniemen prijs der suikerbieten. In den Frederikapolder loopen reeds jonge paarden buiten, en hier en daar ziet men ook reeds rundvee. Het gras in de weiden staat vrij wel. Vlissingen. De werkstaking aan boord van het Engelsche driemanschip Slieve Roe is heden geëindigd. Op verzoek aan den kapitein om een goede behandeling te mogen ondervinden, ontving de bemanning een bevestigend antwoord. Vlissingen. Zaterdag zijn ongeveer 70 werklieden aan de Schelde sjouwerlieden en ambachtslieden in den scheepsbouw en in de smederij wegens slapte in de werk zaamheden bedankt. Waarde. In de Vrjjdag gehouden ge meenteraadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Een schriftelijk verzoek van de Werkl. vereeniging „Onderlinge hulp" om een der schoollokalen te mogen ge bruiken voor de bestuursvergadering, werd gewezen van de hand. De onderwijzeres in de handwerken Mej. S. W. Harthoorn werd met ingang van 1 Mei a. s. eervol ontslag verleend, daar een onderwijzeres met nut tige handwerken zal worden benoemdaan Mej. Harthoorn werd een pensioen verleend van f60 per jaar behoudens goedkeuring. Tot onderwjjzeres werd met 4 stemmen benoemd Mej van Nieuwenhuize te Goes, Mej. de Wilde te Heinkenszand en mej. Linse te Poortvliet, verkregen 2 en 1 stem. Het uitvoerig beredeneerd verslag van den toestand der Gemeente over 1901 werd aangeboden. Het kohier v/d hoofdelijken omslag werd vastgesteld op f 1762,66. Waarde. Met ingang van 10 dezer is tot agent van politie te Rotterdam benoemd de heer L. Staal alhier. Door den minister van marine wordt een premie uitgeloofd aan hem, die aan een der kustwachtposten het eerste bericht overbrengt van oen in do nabijheid plaats vindende stranding of van een schip dat zich in nood bevindt. In onze provincie kan dit bericht worden aangebrachtte Burghsluis bij den lichtwachter N. van der Klooster; Haamstede bij den burgemeester; Westsohouvvon bij den opzichter der kust- verlichtingNoordschouwen bij don op zichter der kustverlichtingBrouwersha ven, bij den commissaris der loodsen, en Ziërikzee bij den commissaris der loodsen. Naar gelang de belangrijkheid van het bericht van de moeite en de omstandigheden waaronder het wordt aangebracht zal toe- gekond worden een belooning van f 5 tot 25. Met 1 Mei a. s. is de kommiesverifi cateur 2e cat. C. den Braber te Vlissingen bevorderd tot kommies-verificateur le cat. en de commies 3e klasse A. Spijksma te Maassluis benoemd tot kommies-verificateur 3e cat. en verplaatst naar Hansweert. Met ingang van 15 Juni a. s. is door Gedeputeerde Staten van Zeeland benoemd tot 2e klerk ter prov. griffie dhr. J. Crucq in de plaats van dhr. W. L. B. J. Dekker, wien met ingang van dien dag eervol ont slag is verleend' EUewoutsdijk. Zaterdag vergaderden de leden der ontbonden vereeniging van aandeelhouders in de bestaande weegbrug met de nieuw toegetredene leden teneinde een nieuwe vereeniging te vormen en alzoo door onderlinge samenwerking te voorkomen dat geen tweede weegburg tot stand komt. Bestond vroeger een groot gedeelte van aandeelhouders uit weinig of geen belang hebbenden, de thans toegetredene, 18 in getal, ziju alle belanghebbende de een wel grooter dan de andere maar allen maken er toch gebruik van. Bestond vroeger de vereeniging uit 43 aandeelhouders thans is dit getal geklommen tot 61. In de eerste plaats werd het reglement gewijzigd en vervolgens de tarieven verlaagd en een ge heel nieuw bestuur benoemd. De tarieven van weegloon werden voor suikerbieten in plaats van 10 cent op 8 cent gebracht, van pulp van 5 op 4 cent, van graan, aardappels, ajuin van 10 op 5 cent, van hooi en stroo van 15 op 10 cent zoodat alles voor de landbouwers voordeeliger gewijzigd is. Tot leden van het bestuur werden benoemd de heeren D. Meulenberg te EUewoutsdijk, voorzitter, E. A. van der Bent Burgemeester te EUewoutsdijk, secr-penningmeester, J. de Jager Gz., te Oudelande, M. P. van Liere, G. Molhoek en P. de Dreu te EUewouts dijk, J. L. Mol en W. Westdorp te Driewegen. Blijkens een aan de Midd. Crt. ge dane mededeeling (waarom niet aan ons? wij willen er gaarne voor betalen 1) is in de antirev. kies vereeniging te Middelburg door den nieuwen voorzitter een haitelijk woord gericht tot ds. A. Littooij oud-voor zitter, is in 't bestuur gekozen de heer D. Wisboom Verstegen die de benoeming aannam en is door den heer Stomps een prachtige rede gehouden over „Tweeërlei beginselen." De Staatscourant bevat de statuten der Schiet (Weerbaarheids)vereeniging Wil- helmina te Koudekerke. Door den minister van waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken voor het bouwen van een brug wachterswoning bij de schipbrug te Vlis singen, J. N. de Witte te Oost- en West Souburg. Iemand zond uit Amsterdam een brief, waarop zeer duidelijk de naam van den geadresseerdo en daaronder Lisse, maar had het abuis er een postzegel van 12'ls cent op te plakken. Deze brief maakte in vjjf dagon een reisje heen en weer naar Lissa in Posen (Duitschland). Bij koninklijk besluit is het oud-lid der 2e kamer voor Middelburg, thans lid der 1ste kamer voor Gelderland, mr. P. C. 't Hooft, rechter in de arrondissements rechtbank te Arnhem, benoemd tot raads heer in het gerechtshof te Arnhem. Te Groningen waren eenige kinderen waaronder een broertje en een zusje aan het touwtje springen, terwijl men daar bezig was een boom om te hakken. Het laatste een meisje van 8 jaar geraakte onder den boom die onverhoeds omviel, haar haarkam drong haar in 't hoofd, het kind was onmiddellijk een lijk en haar broertje werd ernstig gekwetst. Door een mis stap viel te Nieuwland een landbouwer bij het afladen van hooi van den hooizolder en was terstond dood. Een 48-jarige schildersknecht die gewoon is een groot deel van zijn weekgeld te verdrinken, kwam Zaterdag dronken thuis en kreeg hiervoor van zijn vrouw een standje. Hij legde zich te bed en sneed zich met een scheermes de strot door. Zijn vrouw vond hem be wusteloos en hevig bloedend, met het lichaam voorover, hangende buiten de bedstee. De man is aan de gevolgen be zweken. Te Sas van Gent heerscht de diphteritis hevig. De vorige week is weder een meisje van elf jaar aan die ge vreesde keelziekte bezweken. De kleinere steden in België sluiten zich bij de beweging aan. Te La Louvière, Joli- ment en Hondeng werden bij enkele notabe len de ruiten ingegooid. Te Enghien is tegen Zondag een groote manifestatie ten gunste van het algemeen kiesrecht uitgeschreven. Na afloop van den optocht zal op de Grande Place een meeting gehouden worden, de verschillende redenaars zullen van het balcon van het stadhuis de menigte toespreken. In verschillende mijnen is een staking uitgebrokente La Louvière hebben 1250 werklieden den arbeid neergelegd, te Haine Saint Paul 600 en van de Société de Mau- rage 200 arbeiders. De streek van Bergen en Charleroi wordt als het gevaarlijkste punt gebrandmerkt, daar is reeds de opstand formeel uitge broken. Verontrustend werkt voorts de mededeeling dat het socialistisch congres den 30en Maart (in geheime zitting) be sloten heeft, aan de provinciale afdeelingen de keuze van de doeltreffendste agitatie middelen over te laten, omdat de regeering daardoor genoodzaakt zou worden, de troepen over België te verdeelen; terwijl door tus- schenkomst van het socialistische blad „Peuple" 3000 revolvers aan de arbeiders verkocht zijn en een Antwerpsche firma 17000 stuks aan socialistische vereeenigin- gen in de provincie geleverd heeft. Daarbij komt, dat in de gehouden vergadering in het Maison du Peuple, de sprekers ver klaarden, dat het, de houding der regeering in aanmerking genomen, nu meer dan tijd is, dat de arbeiders gewapend in de straten komen. Een spelen met vuur dat den aanstokers zeiven wel eens leelijk kon opbreken. Natuurlijk werpt de socialistische partij de schuld op de regeering. Hot blijkt dat de zaak van Kritzinger tweemaal is behandeld. Bridrick verklaarde destijds in het Lagerhuis, dat het proces van den commandant den 15en Februari was aangevangen. Vermoedelijk heeft Krit zinger last gegeven om de zaak ten tweeden male voor te brengen, opdat er gelegenheid zou zijn hem vrij te spreken. Kritzinger, daar behoeft niet aan getwij feld, heeft zoo goed als Scheepers last gegeven om Kaffer-spionnen neer te schieten. Maar de Engelschen vonden het thans raadzaam, om te doen alsof het niet be wezen was. Te Dresden is een jongen van negen jaar in hechtenis genomen, onder het ver moeden dat hij in de laatste maanden zeven kinderen in de Elbe gestooteu en jammer lijk heeft laten verdrinken. Te Dusseldorp is de Italiaan Bern- hardino Frattodi in hechtenis genomen. Zijn arrestatie moet in verband staan met den moord op keizerin Elisabeth van Oosten rijk. Frattodi is anarchist en was tijdens den moord in Zwitserland. De groothertog van Luxemburg heeft zijn zoon, den erfgroothertog Wilhelm, tot gouverneur benoemd en hem met al de groothertogelijke waardigheden bekleed. Deze heeft de opdracht aanvaard en zal den eed op de Grondwet afleggen voor een commissie uit de Kamer van zeven leden. Groothertog Adolf is reeds 85 jaren oud en feitelijk heeft hij zich teruggetrokken ten behoeve van zijn zoon en erfgenaam. (Buiten vei antwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Vergun me s. v. p. een klein plaatsje in de Zeeuw. Zonderliug vond ik Uwe op merkingen bij de mededeelingen over de vergadering dezer dagen te Utrecht ge houden. Ware het niet beter dat De Zeeuw zich buiten de kerkelijke quaesties der Ger. kerken hield? En dan zulk een oordeel 1 „Ook hier, zoo schrijft U, protesteerenden, die het gezag wel een weinig op losse schroeven zetten." Dus de aanwezigen op die ver gadering zijn kerkelijke oproermakers? Vragende ontkent U dat de bezwaren van den overgangstoestand het non possu- mus-optreden der onwilligen wettigen. Dus ook ai onwilligen zijn zij Hoe past dat bij non possumus, wij kunnen niet? Het was eene vergadering van hen, die wel willen, maar op de voorgestelde wijze meenen niet te kunnen. Is er dan geen regeering in de kerk vraagt U. Ja wel mijnheer de Red. Die vergadering protesteerde niet tegen kerkelijke besluiten, maar besprak blijkens het verslagadvies, het concept-contract der vijf en twintig die niet op last der kerken vergaderen, maar als particulieren. Had die vergadering daartoe niet het recht Ik meende M. de R. hiervoor eenige ruimte in De Zeeuw te moeten vragen. U dankzeggende, Meliskerke. H. MEULINK. Ook met de kerkelijke quaestie, als zijnde een onderdeel van de publieke zaak, waarin ook een staatkundig blad belang stelt, zullen wij ons, waar 't noodig is, bemoeien. Hadden de bezwaarden den kerkelijken weg gekozen, (kerkeraden, classis en provinciale synode) dan had De Zeeuw er zich buiten moeten houden. Nu echter de meer ge bruikelijke weg van protest-meeting gevolgd werd en men blijkbaar aan de staatkundige bladen een verslag zond (wij ontleenden 't aan de Nieowe Rott. Crt.) zien wij niet in dat men ons het zwijgen kan opleggen. Evenwel de inlichtingen van ds. Meulink geven ons geen aanleiding op de door ons gereleveerde quaestie dieper in te gaan. Nu blijkt dat de »25" geen synodaal man daat hadden, gelijk wij eerst meenden, vervalt voor een deel onze qualificatie. Andere, later ontvangen, artikelen konden nu gevoegelijk terzijde gelegd. Red.) BV1ÏGE11LIJKE STAND van 1214 April 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: I. Wisse 22 j. jm. en S. Theune 23 j. jd. Bevallen: G. de Vries geb. Oostra d.C. Vermeule geb. de Winter z.J. de Rijke geb. Jobse d.A. J. van der Hooft geb. Vermeulen d.; J. Sturm geb. van den Driest d. Overleden: G. Wisse 10 mnd., z. G. de Keijser 11 mnd., z. GOES. H u w. aa d g i f t e: 11, Marinus van Zweeden 24 j. jm. en Klazina Neeltje Geertruida de Rochefort 25 j. jd. Geboren: 14, Jacob, z. v. Marinus van Liere en Johanna Geertruida Maria Zuijdweg. Overleden: 12, Johannes Clement 79 j. wedn. van Maria Johanna Boet. over de maand Maart 1902. WAARDE. Geboren: 5, Pieter z. v. Hubrecht Oostdijk en Cornelia Hoekman; 9, Suzanna, d. v. Jan Oranje en Adriana van Zweden; 13, Pieter Marinus, z. v. Pieter Koster en Maria van den Berge27, Francois, z. v. Jacob van Houte en Maria Schrier. Overleden: 2, Maria Blok 37 j. vrouw van Gerard Sinke. Dinsdag 15 April. Middelburg, 10 uur Seisdam Q 25 door not. de Vos inboedel, antiquiteiten. Inl. de Groot Hondius. Middelburg, 10 uur bij Gideonse Segeer- singel V 25 b door not. Verhulst 1 zwarte veulendragend merrie 18 jaar, 4 baatgevende melkkoeien, 2 melkschapen met lammeren, 2 loopvarkens, 40 kippen en 1 haan, drie- lingsmenwagen, veerwagen, melkkar, water vat met kar, waterbak, 2 eggen, weifcooi, mangels, mest, inboedel, enz. Goes, half 8 voor Capello in de Prins door not. Houwer een huis Oostwal B 136 a en b in 2 perceelen met 2 groote vorstvrije kelders. Een huis B 123. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar een winkelhuis broodbakkerij Langevorst voor wed. Robijn. Woensdag 16 April. Colynsplaat, 10 uur schuur T. v. d. Weele door not. Noordijke 1 bruine klophengst 12 jaar, landbouwgereedschappen en werktui gen, 8 stuks hoornvee.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2