SCHOUW Afloop Verköopingen eni. Advertentiën. der Wegen en Voetpaden Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. lVi a rktb e richten. een aankomende Meid aankomende Dienstbode Eene flinke Dienstbode Aankondiging. met de Kunstwerken, op DONDERDAG 1 MEI 1902 on zoo noodig volgende dagen. ♦paradeer ze ergers anders; zeg niet dat het maDnen van mij zijn." Zes van de 36 schaamden zich toen en keerden iD het gelid weder. Zoo wordt er op de militie dwang uitgeoefend. Het 3e bataljon yeomanry, sterk 20 offi cieren en 430 man, wordt in de vlakte van Salisbury geoefend om daarna naar Zuid- Afrika gezonden te worden. De Star weet mede te deelen, dat luite nant Morant, een van de gefusilleerde Australische officieren geboortig was uit Cornwall en de zoon van een predikant. Hij was een bekend paardentemmer en ge noot in Australië eenigen naam als dichter De gemeenste gruwelen komen omtrent hem en wijlen zijn kameraad Handcock uit. Een Hollander of Afrikaner dienende bij de Boschveldkaribiniers had een paar sergeanten die door deze bloedhonden ten doode waren opgeschreven, gewaarschuwd. Ook had hij zich zeer heftig over den moord op de acht Boeren en den onderwijzer Vahrmeijer en den Duitschen zendeling uitgelaten. En dat zou hem rouwen. Zekeren dag bevalen de luitenants Morent en Handcock hem en een anderen Afrikaan der met hen op patroelje te gaan. Onder weg zoo heeft Botha voor den krijgsraad verklaard schoot een van de officieren op van Buren en trof hem in den schouder. Deze riep»Ik dacht niet dat je op een van je eigen menschen schieten zou" ♦Spreek je nog", zei Morent, en maakte hem met nog drie schoten af. Den vol genden dag werd bekend gemaakt, dat van Buren in den strijd den dood van een recht schapen en dapper soldaat gestorven was. ♦Eenigen tijd daarna", vertelt de bericht gever van de Liverpool Daily Post verder, ♦ving een andere patroelje een Boerenwa gen, waarop ook twee knapen van ongeveer tien en twaalf jaar en een klein meisje zaten. De menschen kwamen zich over geven. De patroelje kreeg last op den wagen te schieten. Het meisje en een der jongens werden gewond. De ongewonde knaap nam zijn broertje op den rug en trachtte het weg te dragen. Een tweede scbot doodde beiden. Het kleine meisje stierf een paar dagen later aan haar wonden." - De berichtgever schrijft de moorden ten deele aan roofzucht, maar meerendeels aan drankrazernij toe. Er was altijd volop whisky, die te Pietersburg uit de militaire kantine goedkoop te krijgen was. Goes. Ter vervanging van Adriaan de Fouw is benoemd tot hulpagent van Politie Marinus van den Broek te Goes. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kage en te Hoogeloon, J. Hoogenraad, cand. te Scheveningen te Papendrecht, A. Prins te Grootelindt te Brielsch Nieuwland (toez.), G. D. Goed huis te .Marsum te Morra (toez.), H. Klimp te De Leek. Bedankt voor Zevenhoven door D. Plan- tinga te Rijnsaterwoude voor Longer- houw door J. Beijer te 's Gravenhage. Geref. Kerken. Bedankt voor Winsum door P. Zijlmans te Hengeloo. Omtrent ♦onze onderwijzers in de ver strooiing" meldt Het Schoolblad onder anderen een schrijven te hebben ontvangen, gedateerd 17 Maart, van den heer Vallent- goed, krijgsgevangene Section I, tent 1, Camp Umballa, Britseh-Indiü'. Met hem is o. a. in dit kamp de heer fl. Lampen, on derwijzer van Rustenburg. De hem gezon den boeken had hij nog niet ontvangen. ♦De tijd duurt hier lang en de dagen gaan langzaam voorbij. Het leven in de ge vangenschap is vrecselijk eentoonig; alle afwisseling bestaat in eene wandeling onder militair geleide buiten het kamp, tweemaal per week. Het klimaat is hier zeer warm." De familie van den heer Ligthelm is terecht en welvarend. Zij bevinden zich weer bij hun huis na eerst voor de Britsche troepen gevlucht te zijn. Middelburg. Tot hoofd der met 1 Mei a. s. alhier te openen Chr. bewaar- en voorbereidingschool is voor den tijd van een jaar benoemd mej. H. M. Otter te Utrecht, oud-hoofd eener dergelijke school te EibergeD, die deze benoeming heeft aan genomen. Goes. Mej. J. S. Dronkers is te Utrecht geslaagd voor 't examen van Bewaarschool- houderes. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: huisvredebreuk: A. v. O., 25 j. werkman Heikant (Koewacht), tot f 5 b. s. 3 d. h. en J. E. 46 j„ zonder beroep Groede, tot f 3 b. s. 3 d. h.; mishandelingA. H., 22 j. arbeider Kloe- tinge, tot f 5 b. s. 5 d. h.; diefstal: S. V., 20 j. boerenknecht St. Laurens tot 3 m. en L. S., 21 j. slagers knecht Vlissingen, tot 6 w. gev. straf en wederspannigheidJ. H., 24 j. en J. J. M., 21 j. sjouwerlieden Vlissingen, de le tot 1 m. en de 2e tot 2 m. gev. straf. In zake M. d. V Pz., 25 j., arbeider, Borssele, en C. M., 24 j., werkman, Hein- kenszand appellanten van ten hunnen laste afzonderlijk gewezen vonnissen, van het kantongerecht te Goes, waarbjj zij ter zake van overtreding der jachtwet zijn veroordeeld eerstgenoemde tot 2 X f20 b. s. 2 X 8 d. h. en laatstgenoemde tot 4 X f 5 b. s. 4 X 4 d. h., zijn de vonnissen van den eersten rechter bevestigd, voor laatstge noemde met wijziging der straf in 3 X f5 b. s. 3 X 4 d. h. Middelburg. Naar wij vernemen is door de diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier een ruim pand in de Lomberdstraat aangekocht vermoedelijk om dit in te rich ten tot een gebouw, waarin aan oude, arme gemeenteleden vrije woning wordt verschaft. Cadzand. Ieder, die ons district kent, weet, dat er tot verbetering van Zondags rust nog al het een en ander te doen valt. Nu heeft zich de vorige week in onze ge meente een commissie van 6 leden gevormd, onder voorzitterschap van den predikant Dr. W. H. Weeda, om dezen arbeid ter hand te nemen. In een circulaire riep zij alle nerzingdoenden op, om over 't sluiten van winkels en molens op Zondag te be raadslagen. Gisterenavond werd deze ver gadering gehouden aan het einde daarvan verbonden zich 8, om van af 20 April te sluiten, en 4 namen de zaak in ernstig beraad. Er bestaat bovendien nog kans, dat ook anderen het goede voorbeeld willen volgen. De commissie kan zich dus over het aanvankelijk succes van haar streven verblijden en zij, die het kloeke besluit namen, om met een ingeworteld misbruik te breken, verdienen den dank en den steun van allen, die zoeken Gods eer en het heil onzer gemeente. Hansweert. Met ingang 1 Mei e. k. verplaatst naar Rotterdam dhr. H. H. Beek kommies verificateur alhier. Kruiningen. Gisteren morgen kreeg de locomotief van den sneltrein 5.15 uit Vlissingen alhier een defect zoodat zij stopte. De eerste gewone trein moest worden afgewacht, die de reizigers naar Amsterdam, voorzoover noodig, overnamen, de locomotief van den gewonen trein ging op den sneltrein over. Beide treinen had den een uur vertraging. Men schrijft ons uit Zoutelande Terwijl zij Donderdag met den marktwagen van de landbouwster de Wed. P. V. alhier uit Middelburg huiswaarts keerden, ont moetten zij op den grintweg even voorbij den tol te Zoutelande, een hondenkar die aan den kant van dien weg stond. De kar stond behoorlijk uit den weg, terwijl de geleider voor den kop van zijn hond stond. Als zij even voorbij die hondenkar waren, werd het paard schichtig, gaf een sprong in de hoogte, en sloeg dadelijk op hol, zoodat de geleider niet in staat was om hem verder behoorlijk te besturen de naast hem zittende personen pakten ook de lijst, doch het mocht hun niet gelukken het paard tot staan te krijgen. De geleider sprong evenwel verschrikt uit den wagen, en sloeg op den weg omver, dat hij daar door een oogenblik zijn bewustzijn verloor, doch spoedig weer bijkwam, en dan be merkte, dat hij een gat in zijn hoofd was gevallen, waaruit hij veel bloedde en ook een zijner schouders had bezeerd. Nadat het paard met den wagen en de overige ingezetenen nog eon eind voortholde, sloegen paard en wagen omwer op den weg, alwaar het paard toen bleef liggen. Eenige schade werd aan den wagen veroorzaakt. De in gezetenen (buiten den voorman) kwamen met den schrik vrij. Goes. De vrij-antirevolutionaire-kies- vereeniging stelde tot candidaat voor den gemeenteraad den heer A. S. J. Dekker. Goes. Voor eenige weken werden bij eenige ingezetenen des nachts konijnen dood gebeten. Duidelijk was zichtbaar dat een hond zulks had gedaan, eenige der doode konijnen werden in den groud terug gevonden. In verband daarmede had de nachtpolitie den last zich stipt aan art. 3 der gemeente Verordening no 93 te houden, hetwelk luidt„Van des avonds 10 tot des morgens 6 uur mogen er geene honden op de openbare straten en wegen loopen zonder opzicht of geleide en moeten honden volgens art. 6 dier verordening opgevangen ot is dat opvangen niet mogelijk, afgemaakt worden." In den nacht van Woensdag op Donderdag kwam weder zulk een hond van een erf, het opvangen was niet mogelijk, waarop hij werd doodgeschoten. Wissenkerke. Op 't gebied der pos- terij zal in deze gemeente weldra groote verandering vallen waar te nemen. Het heerenhuis van wijlen mevrouw de wed. Krijl zal door den nieuwen eigenaar ge deeltelijk tot een flink postkantoor worden ingericht, wat eene uitstekende verbetering mag worden genoemd. De tjjd van het openstellen van dat Kantoor is nog niet bekend. Wel is bekend dat van heden af de Kantooruren der post, voor het publiek, zijn gewijzigd als volgt's voorm. van 8,50—11,50, 's nam. van 12,5512,75 's avonds van 5,507,30 op werkdagen en op zon- en feestdagen 's nam. van 12,50 tot 1,50 uur, alles Amsterd. tijd. Vlissingen. De equipage van het En- gelsche driemastschip Slieve Roe blijft voorloopig weigeren aan den arbeid te gaan, zoolang het volkslogies niet verbeterd is. Op verzoek van den kapitein werd door een deskundige een onderzoek aan boord in gesteld. Het bleek hem dat de voornaamste grief van de equipage was dat de anker ketting door hun logies heenloopt, tenge volge waarvan de wind vrij spel heeft. Is het schip echter onder zeil dan heeft men hiervan geen last, daar dan het kettinggat wordt dichtgemaakt. Het schip blijft voor loopig nog hier, daar het de schade aan ankerstok en tuig hier repareert. Middelburg. De gevangene, die Woens dag ochtend aan het station alhier den rijksveldwachter, die hem naar hetrechts- gebouw moest overbrengen, ontliep, heeft niet veel genoegen van zijn ontvluchting beleeft, daar hij reeds 's middags omstreeks 12 uren op den Noordzee-boulevard te Vlissingen werd gearresteerd. Van daar werd de man, die P. v. O. heet en sjouwer is te Vlissingen zwaar geboeid onder geleide van twee rijksveldwachters, weer naar de gevangenis te Goes teruggebracht. M. C. Te Sluiskil werd de vorige week een zesjarig meisje bij ongeluk aan het hoofd getroffen door een klomp, die een jongen wegwierp. Den dag daarop werd het kind ziek, hals en keel zwollen op en geneeskundige hulp werd ingeroepen. Zij mocht echter niet batende kleine is Dinsdag overleden. De justitie uit Middelburg is heden, vergezeld van den officier van gezondheid A. Butner, derwaarts vertrokken tot het instellen van een nader onderzoek omtrent de oorzaak van den dood. Te Amsterdam zijn Woensdagnacht door onbekende dieven en inbrekers een rijk doch gebrekkig winkeliertje, oud 60 jaar, zekere Brouwer, en diens 25-jarige huishoudster en nicht Johanna Smaal, ver moord. De lijken zijn 's morgens, wreede- lijk onthalsd, in de bedstede van den win kelier gevonden. Brouwer was vroeger bij de Marine werkzaam en sedert eenige jaren gepensioneerd. Daar hij de laatste jaren lijdende was aan een verlamming, kon hij niet meer loopen, maar werd bjj mooi weer door een man in een wagentje gereden. Bij hem was over dag een meisje in be trekking, dat zoowel in den winkel als in de huishouding werkzaam was. Toen dit meisje, Betje Peelman genaamd, gisteren morgen om zeven uur als naar gewoonte aanschelde, kreeg zij geen gehoor. Nu is er naast het huis een vrij breede gang, waarin ook de deur is die naar de boven woningen leidt, en waardoor men tevens in de keuken van Brouwer kon komen. Betje ging dus de gang, waarvan de poort des nachts altijd open staat, door en kwam in de keuken, waarvan de deur gewoonlijk 's nachts op een kier stond. In de keuken gekomen, en daarna in de daaraan grenzende kamer kijkende vond zij alles overhoop en daar zij geen antwoord kreeg riep zij de buren die de politie aan sprak, welke de lijken vond met doorge sneden strot en afgesneden hals. Eerst den man, die blijkbaar om hulp heeft geroepen, waarop zijn nicht moet toegeschoten zijn, want aan het voeteneind in dezelfde bed stede vond men het meisje ineen gekrompen liggen met een zware kwetsuur aan het achterhoofd en eveneens den hals afgesne den de wond die ze aan het achterhoofd had, doet vermoeden, dat zij haar oom te hulp heeft willen komen. Waarschijnlijk hebben de daders haar toen een slag op het ach terhoofd toegebracht, waardoor zij bewus teloos is geworden, haar toen op het bed geworpen en den hals afgesneden. De dieven die de woning aan de achter zijde door het plé-raampje zijn binnenge drongen, hebben al het geld meegenomen hoeveel dat weet men niet. Daar zij geen papier hebben meegenomen zal het wel nooit gelukken hen te vinden. Te Enschede schijnt een roerige kalmte te blijven heerschen. Een meisje heeft haar werk hervat, en daartoe haar intrek genomen bij een fabrieksbaas tegen over de fabriek Kremersmaten, waar zich eenige leden vau het organisatie-comité vervoegden om haar te spreken. Het meisje liet zich niet overreden het werk neer te leggen. In verband daarmee was de Krim, een volksbuurt, woeliger dan gewoonlijk en is de werktijd aan de fabriek Kremersmaten gewijzigd zoo dat die eindigt op tijdstippen als de andere fabrieken nog loopen. Dinsdag vervoegde zich aan de fabriek Kremersmaten zekere B., voorgevende dekens te willen weven. Hij begon met dit werk, doch kort daarop bleek dat hij gekomen of gezonden was met een ander doel en wel om andere personen op deken getouwen werkzaam over te halen dit werk neer te leggen. Aangezien hem zulks niet gelukte is hij niet weer op het werk verschenen. Gisteravond werden herhaaldelijk pogin gen in het werk gesteld om het meisje in de dekenfabriek over te halen het werk neer te leggen. De heer T. P. Viruly, lid der eerste kamer voor Zuid-Holland, is giste ren te Leiden op bijna 8Ujarigen ouder dom overleden. De staten van Zuid-Hol land zullen derhalve ten derden male in zoo korten tijd worden bijeengeroepen om een nieuw lid der eerste kamer te kiezen, en een liberaal lid door een „anti-liberaal" te vervangen. Hij was het oudste lid der kamer in dienstjaren (sedert 1862); in leeftijd ston den mr. Geertsema, lid voor Groningen, geboren 1816, en mr. Cremers, lid voor Gelderland, geboren 1818, boven hem. De door de socialisten in België roe keloos en redeloos op touw gezette agitatie voor grondwetsherziening begint bedenke lijke verhoudingen aan te nemen. Te Luik, Gent, Antwerpenen kleinere plaatsen werden de socialistische Kamerleden bij hunne thuiskomst van de Kamerzitting met gejuich en de politieagenten met steenen begroet. Te Luik moest de politie van de sabel gebruik maken waarbij een socialistisch afgevaardigde gewond werd in zijn been. Demblon en anderen hielden opruiende redevoeringen. Omtrent Gent hebben wij reeds een en ander meegedeelddoch vooral te Brussel is de woede tegen het gezag groot. Reeds werd er een politieagent het slachtoffer van. Omtrent de reeds door ons gemelde bestorming van een koffiehuis ver neemt men naderDe betoogers gooiden de ruiten der straatlantaarns in3 agenten van politie, die voor hon uit gingen naar Schaerbeek werden betookt met steenen de agenten trokken hun revolvers, welk voorbeeld de betoogers volgden, die toen verwoed op de agenten losschoten. De agent Hoffeld kreeg een kogel in de hart streek, een andere kogel kwam den mond binnen en het rechter oog weer uit. Zijn collega's moesten vluchten, daar ze hun patronen verschoten hadden en terwijl de ongelukkige, die was neergevallen, met steenworpen en tiappen werd afgemaakt, vervolgden de betoogers de twee anderen agenten, waarvan een ontkwamde andere, Berlandt, aan den schouder gewond, vluchtte in een koffiehuis, waar hij zich op den zolder verschool. De socialisten bestormden het huis, plunderen en vernielen alles, meubels, glazen, flesschende lamp vliegt in brand en de vlammen deelen het vuur aan de overblijfselen der meubels mee. Voor den brand treden de betoogers terug en het terrein wordt verlaten. De agent Hoffeld werd zieltogende gevonden in een goot, het hoofd één bloedmassa; een kogel had de long doorboord, het hoofd vertoonde 4 diepe wonden, zijn ribben waren gebroken. De troep socialisten wendde zich toen naar het station du Nord, waar ze op een politiemacht stootte. Vele revolverschoten werden gelost; een inspecteur van politie werd gevat en neergesmeten,geheel bebloed aan de aansnellende collega's slechts is het te danken dat hij gespaard bleef. Een charge van de gendarmes te paard deed de wilde bende uiteenstuiven. De burgerwachten van Schaerbeek en St. Josse, bij Brussel, zijn tegen hedenavond opgeroepen. De burgemeesters der twee gemeenten hebben een besluit uitgevaardigd waarbij samenscholing van meer dan vijf personen verboden wordt. Gisterenavond was het niet minder ru moerig. Te Luik werden heftige toe spraken gehouden waarin op een algemeene werkstaking op aanstaanden Dinsdag werd aangedrongen. Te Gent wachtte te 7 uur bij 't station een oproerige menigte den trein af. Socialistische betoogers, revolu tionaire liederen zingende, versperden den toegang. Een ovatie werd gebracht aan het leger. De afgevaardigde Anseele werd luide toegejuicht. De Katholieke afgevaar digden moesten door de politie beschermd worden. Patrouilles doorkruisten de stad. Brussel spant de kroon. Daar verbood de burgemeester eiken optocht, doch de soci alisten gingen hun gang en wierpen onder weg de glazen in van de Magdalenakerk. Een hevige botsing had plaats tusschen de betoogers en de gendarmen bij het Volks huis. Meer dan honderd schoten werden over en weer gewisseld. In het Volkshuis werden op 't o ogenblik 30 gekwetsten, waaronder vrouwen en kinderen, geholpen. De betoogers hadden de charge uitgelokt door het werpen met steenen tegen de gendarmes, en het losmaken van de rails der trams waarvan een barnicade voor het Volkshuis was opgericht om de onderdruk king van het oproer te beletten. De politie slaagde er in na hevige worsteling de straat en het Volkshuis te ontruimen. De rust schijnt hersteld. B URGE BLIJ KB STAND van 1011 April 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. Rottier 27 j. jm. en M. Keersemaker 31 j. wed.; P. C. Timmerman 20 j. jm. en P. Schoe 19 j. jd.I. Wisse 22 j. jm. en S. Theune 25 j. jd. Getrouwd: W. F. Willems 21 j.jm. en A. Koole 41 j. wed. Bevallen: E. C. P. Schellens geb. Dierikx d.P. J. van Iren geb. de Munck d.; C. Gooijen geb. Roose z. Overleden: J. C. Steenland 7 j., z. P. Adamse 83 j. wedn. van G. Zwigtman; P. C. Brabers 9 w., d.P. Koster 34 j. man van A. Looijse. GOES. Geboren: 11, Marinus, z. v. Dirk Bruggeman en Martina Johanna Sandee; 10, Gornelis, z. v. Jan Adriaan Blander en Pieternella Strijd. van 411 April 1902. IERSEKE. Ondertrouwd: 2, Pie ter Rijk 38 j. jm. en Maria Cornelia Westdijk 34 j. jd.; 4, Jan Bom 27 j. jm. en Marga- retha Verhulst 21 j. jd. Geboren: 6, Janna Jacoba, d. v. Bastiaan Verheij Pols en Janna Meeuwsen; 11, Cornelia Johanna, d. v. Marinus van Hekke en Maatje Paauwe. ZIERIKZEE, 10 April 1902. Boter f 0,65 f 0,62"/2 per pond. Eieren f0,70 a f0,621 Is de 25 stuks. Eendeieren f 0,90. Laagste koers f 0,75. Kleine eieren f a 0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 11 April 1902. Boter f 0,525 f 0,575 per halve kilo. Eieren f 3,00 a f 0,per 104 stuks. Telegrammen. Acte-examens L. O. Middelburg. Voor de nuttige handwerken geëxamineerd 2 dames, geslaagd A. H. v. Borssum Waalkes te Terneuzen en H. M. le Grand te Buid- zande. Voor de vrije en ordeoefeningen geëxamineerd 2 damesbeiden afgewezen. Waarde. Benoemd tot onderwijzeres alhier, mej. Joh. van Nieuwenhuijzen te Goes. Aagtekerke. Woensdag werd door not. LoetF publiek geveild een huis 275 cA. op 't dorp no. 38, waarin kleermakerswerk plaats. Kooper voor f 1000 de heer C. Minderhoud alhier. Middelburg. Door not. Verhulst werd Donderdag publiek verkochtle. een huis Korendijk, aan den heer F. L. Klaassen alhier voor f 4G00 2e. een huis Oostkerk plein aan dhr. J. Pluijmers id., voor f 1306 3e. (uit de hand verkocht)4e. een huis Singelstraat. Hoogste bod f 1595opgehou den op f1800. 5olOo. Huis met tuin op den Noordweg „Klein Sion", kooper dhr. W. Rooze te St. Laurens voor f 3233. V WiBETiËRÏNU In ons vorig no. gewaagden wij van een onderling" nieuwtjedit had moeten zjjn zonderling Zoo de Ileere wil en zij leeft hoopt onze geliefde moeder ADRIANA VOS Wed. A. Versluijs heden haren 70sten geboortedag te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Vrouwepolder, 12 April 1902. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MAATJE VAN LIERE, Wed. Mars. Nieuwen huijse, in den ouderdom van 80 jaar en ruim vier maanden. Kloetinge, 10 April 1902. Uit aller naam, J. NIEUWENHÜIJSE Mz. kennisgeving. Voor de talrijke bewjjzen van be langstelling, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden echtge noot, vader, behuwd-en grootvader PIETER BROUWER, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, P. BROUWER geb. Lous. Oostkapelle, April 1902. Predikbeurten Ger. Kerk. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Idem H. C. Z. 49. Avond 6 uur: Lezing. Met Mei benoodjgd, die melken kan, bij L. VERHAGE, Hoogelande. In een Chr. gezin zonder kinde ren en met huisselijk verkeer, wordt tegen Mei eene gevraagd; bij voorkeur uit den boeren stand. Franco brieven lett. B. of in persoon Boekh. D'HUIJ. gevraagd, bij Mevr. DE KAN, Span jaardstraat E 70, Middelburg. Mevrouw LANDSMAN, Coosje Bus- kenstraat 3, te Vlissingen, verlangt tegen 1 Mei eene nette Dienstbode, uit den boerenstand, die met de wasch kan omgaan. Gevraagd tegen 1 Augustus in een predikantsgezin nabij Dordrecht eene zindelijke Werkmeid in staat een burgerpot te koken, en eene tweede Meid, geschikt om met kinderen om te gaan. Nadere inlichtingen over loon, verval en vacantie schriftelijk. Franco brieven onder motto„pre- dikantsgezin" bij den uitgever K. LE COINTRE te Middelburg. Gemeente Serooskerke (W.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2