tot Bevordering; m de Pluimveehouderij iu Nederland. een Schaap met Lammers. Openbare ïerkoopingen. Adverteniiën. een nette Dienstbode (p. g.) Afdeeling Zeeland een HUIS en ERF met Tniu en Schuur, Een KOE te koop, Marktberichten. Telegrammen. Uitgebreide keuze BEHANGSELPAPIER, RANDEN en KASTRANDEN. Lage prijzen. Stalen op aanvrage verkrijgbaar. Wed. DKKKER, In den „GROENENDRAAK": MAÏS in soorten, Puike ZlAiWIKkEN, Echte Kinariroppels van Dr. Dh: Vkij, per flacon 90 cent. STAALPILLEN per 1000 stuks éón gulden. Johan de Hoos MIDDELBURG. Aanbeveling! Hot Lakeside Orgel, stijl 509, mij door den heer JACs. STAAL Pz. té K a p e 11 ebij Goes, geleverd, voldoet uitstekend, en wordt door ieder geroomd om zijn schoonen toon en bizonder fraaie kast. Met genoegen kan ik hem aan bevelen. Krabbendijke. In den „GROENENDRAAK": Mooie loer bloem en puik Kijstmeel. Lage prijzen. op het dorp BIGGEKERKE, wijk A no. 58, geschikt voor een rentenier en ook om een winstgevende zaak in uit te oefenen. Twee derde dor koopsom kan als eerste hypotheek gevestigd blijven. Te bezichtigen, alsmede information te bekomen en briefjes in te leveren bij den bewoner vóór 25 April a. s., eiken werkdag van 3 tot 6 uur. keur uit, C. LOUWERSE, Serooskerke (W.) TE KOOP Te bevragen bij P. CORNELISSE, te R i 11 h e m. Een Bakkersknecht Schoolnieuws. Gemengde Berichten. gevraagd, bij F. J. VAN DER JAGT, I e r s e k e. Van stonden aan twee knechts gevraagd, Timmeren en Metselen verstaande, bij ADR. JANSE, mr. Timmerman te Meliskerke. Mejuffr. LU1TWIELER, Nieuwstraat H 174 te Vlissingen, vraagt tegen 15 Juni of 1 Juli Gevraagd nu of met 1 Mei eene Keukenmeid en eene Werk meid. Hij goede getuigschriften, loon voor keukenmeid f 150, en werkmeid f 125. Adres letter B. boekhandelaar A. C. DE MOOIJ, Zierikzee. Met Mei een Knecht gevraagd, die genegen is paardenwerk te leeren bij D. ROOZE, St. Laurens. DER VEREENIGING Kosten Lidmaatschap f 1,— 's jaars. Ter veredeling van het Konijnenras staan regelrecht uit België uit gevoerde le klas Belgische Reuzenrammelaars ter dekking bij P. DEKKER Hz. 't Zandt bij Middelburg, J. J. GLERUM te Biezelinge en J. TRAAS Iz' te Baarland. Dekgeld per keer voor voedsters van leden 10 centvoor niet-leden f 1, HET BESTUUR. vaarskalvers, 3 lammere, 5 kippen, enz., landbouwershand- en inelkgereedschap, paarden want, kabinet, kastje enz. En om 1 uur bij Huijbregtse, Vlissingscheweg 1 bruine merrie 13 jaar, 4 baatgevende melk koeien, melkschaap, 2 lammers, 2 geiten, 2 vette varkens, 4 loopvarkens, trekhond, kippen en hanen, 7 eenden en woerd, 1 gans, veerenwagen, menwagen met toebe- hooren, driewielskar, hondenkar, cockploeg, 4 eggen, melkgereedschap, bureau, kabinet, klok, enz. Dinsdag 29 April. Biggekerke, 10 uur bij Zachariasse door not. Tak inspan als: 1 vos merrie 9 jaar, 2 bruine merriën 13 en 4 jaar, 1 met veulen, 2 ruinpaarden 7 en 2 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 5 kalfdragende vaarzen, drie 2-jarige vaarzen, 2 tweejarige ossen, 2 eenjarige, 9 kweekkalvers, 2 varkens, 125 kippen en hanen, veeren wagen, 3 meu- wagens, driewielskar, klaverwagen, rolblok, 4 ploegen, eggen in soort, ar, 3 veldgangen, sleepdeur, kippen, musterds, vaamhout, mest- en kafput, hooi, stroo, landbouw-, stal-, zolder- en melkgeaeedschappen, paar- denwant, huisraad. Woensdag 30 April. Serooskerke, 9 uur op Leeuwendamme door not. Wisboom Verstegen inspan als 2 ruinpaarden 15 en 3 jaar, 2 bruine veu- lendragende merriepaarden 4 en 12 jaar, 1 vos merrie 8 jaar, 2 bruine merriën 6 en 3 jaar, 1 zwarte merrie 2 jaar, 1 bruine en 1 zwarte hengst 1 jaar8 baatgevende melkkoeien, 7 kalfdragende vaarzen, 1 drie jarige vaars, 2 driejarige ossen, 2 tweejarige, 3 eenjarige5 eenjarige vaarzen, 3 melk- schapen, 12 kweekkalvers, 2 mestputloopers, vet varken, 100 kippen en hanen, veeren wagen, 5 men wagens, driewielskar, rolblok, 3 ploegen, waalploeg, eggen in soort, ar, 3 veldgangen, sleepdeur, 1 Amerik. hooi- hark (tiger), zaadzeil, 2 dorschmachines, kippenhok met loop, musterds, vaamhout, mest- en kafput, hooi, strooi, landbouw-, stal-, zolder- en melkgereedschappen, paar- denwant, huisraad, waschmachine, glas- en aardewerk. MIDDELBURG, den 17 April 1902. Evenals voorgaaude week was heden de aanvoer uit Walcheren gering; Tarwe en Witteboonen werden het meest gepresen teerd. Van andere artikelen werd zeer weinig aangeboden. Weinig ging er in den handel om en prijzen bleven onveranderd. Nieuwe Tarwe bracht in puike soort f 6.90 a f7.op; Winter Gerst niet ter markt; Zomer dito weinig getoond en tot f 4,90 gekochtWalch Witteboonen werden op f 11 gehouden Ronde Bruine boonen tot f 8 gekochtlange dito f 7 a f 7,25 naar deugdVoor kleine Groene Kook Erwten werd f 9,25 betaald Kroon Erwten zonder handel nominaal f9 a f 9,25 In Koolzaad ging niets om. Boter f 1,05 a f 1,15 per KG. Eieren f 2,60 per 100 stuks. Acte-examens te Middelburg. L. O. Ge ëxamineerd 6 damesgeslaagdA. H. v. Borsum Waalkes te Terneuzen, A. P. M. Fiorscnütz te VJissingeu en H. M. ie Grand te Zuidzande. Bellinkstraat. Lage prijzen. JACs. VERLARE. TE KOOP: 2. Teunis Eloff. Hjj heeft 1 zoon. Beiden vechten nog mede. 3. Fredorik Christoffen Eloff. Deze bleef bij mevr. Kruger achter en verpleegde haar. Hij moest daartoe den eed van onzijdigheid afleggen. Na mevr. Kruger's dood verliet hij Transvaal. Deze heeft 1 zoon, Sarei Johannes Eloff', gevangen ge nomen bij de laatste bestorming van Mafe- king. Onze lezers herinneren zich zeker de dappere daden van dezen jongen man. Gerrit Eloff. Hij heeft 2 zoons Frederik Christoffel en Stephanus Johannes Paulus. Vader en zoon strijden nog op commando. Do andere zoon is privaat secretaris van den President. 5. Piet Smit. Hij heeft 1 zoon, die sneuvelde. De vader is nog op commando. 6. Koos Malan, gesneuveld. Wij noemden al de zonen, schoonzonen en kleinzonen van president Kruger op. Het bljjkt, dat van deze mannen 2 den eed van onzijdigheid aflegden en 1 zicb overgaf. Alle anderen gaven hun leven roods voor het vaderland, zuchten in ge vangenschap of strijden nog onder de Boe- renvlag. S. W. Burger's Familie. Over de familie van den vice-president der Z.-A. Republiek schrjjft ons iemand die hem good kent: Tot dusver heeft de Engelscbo pers den lieer S. W. Burger, op het voorbeold der Britsche Regeering, hooghartig geïgnoreerd. Doch nu in het Vereenigde Koninkrijk een verblijdende toename zichtbaar wordt van meer nuchtere vredesverlangens, is plotse ling de heer S. W. Burger door zijn reis naar den Oranje Vrijstaat een interessant man geworden en is de pers niet meer karig in het openbaar maken van min of meer authentieke berichten over dezen Transvaler. Zoo las ik dezer dagen in een der groote Londensche morgenbladen een uittreksel uit een Engelsch reisboek van omtrent 1825, waarin een bezoek wordt beschreven aan een rijken en in hoog aan zien staanden Afrikaander-patriarch in de Kaapsche Sneeuwbergen, Schalk Burger genaamd en voorzaat van den huidigen Transvaalschen bewindsman. Indien ik mij goed herinner, was deze Schalk Burger de stichter der Afrikaan- sche familie uit Nederland afkomstig. Hij eu zijn broeder waren in dienst dei- Indische Compagnie. De broer was en bleef Hollandsch officier; toen ik, jaren geleden, bij de familie Burger op hun plaats bij Krugerspost, distr. Lijdenburg, op een reis naar de Pelgrimsrust-goudvelden, kwam te logeeren, liet de heer S. W. Burger, toen een simpel Volksraadslid, mij een minia tuur-portretje zien waarop die officier in zijn blauw-en-roode uniform stond afgebeeld. Hij is in Indië overleden, zoo vertelde mijn gastheer. De Afrikaner-patriarch der Sneeuwbergen verliet met de Trekkers de Kaapkolonie, en diens zoon Johannes Jacobus Burger was, met Pieter Maritz, een der stichters der eerste Boeren-repu bliek, die van Natal. Deze Burger fungeerde als secretaris van den Natalschen Volksraad, ongeveer 1840; ik heb zijn handteekening nog op officiële dokumenten uit die dagen hoe ver ligt dat alles reeds achter in de Boeren-geschiedeniszien prijken. Later was hij eon dor voormannen in de Lijden- burgsche republiek, waar Genl. Potgieter de leider was. (N. R. C.) De zoon van dezen Joh. Jac. Burger bemoeide zich minder met de openbare zaak, maar was een uitstekend wagenmaker en schrijnwerker, waardoor hij in de oogen zijner tijdgenooten een befaamdheid ver diende grooter wellicht dan die der toen malige Boeren-police. Ik heb, ten huize van den heer Schalk Burger, het door diens vader gemaakte meubilair bewonderd; het was vervaardigd van ijzer-hart quiaat-houten ingelegd met ivoreu versiersels, waarschijn lijk afkomstig van slagtanden die onze artiest zelf op het jachtveld erlangd had. Dit meubilair, alsook het bovengenoemde portretje en de dokumenten, zullen wel aan de vlammen der Engelsche stroopers zijn prijsgegeven. De tegenwoordige vice president is, even als zijn vader, een bekwaam timmerman en wagenmaker; doch hij is ook vaardig met de pen. De Volksstem heeft menig goed opgesteld artikel van polemisch karakter gepubliceerd, niet bloot door hem ouderteekead, doch werkelijk van zijn hand Middelburg. Na gehouden examen zijn aan de Burgeravondschool alhier bevorderd a. Van de eerste naar de tweede klasse P. Adriaanse, P. W. Akkerman, A. Baart, J. J. Blankert, A. P. Bosschaart, D. Bosse- laar, P. Bruel, J. Dekker, A. J. van Dijk, J. vanEykeren, H. de Groot, Vlissingen), K. S. Kamermans, J. S. Lenselink, A. P. Melker, F. J. A. M. Muller, J. de Munck, E. W. Neugebauer, L. J. G. van Oorschot, J. L. Pieterse, I. A. Pouwer, A. J. de Ruijter, P. J. Steinz, S. B. Suurland, W. G. van Swers, D. C. Verbaan, A. Verhulst, N. Verhulst, A. Verstraate. Aan een leer ling, die tijdens het examen ongesteld was, zal later gelegenheid worden gegeven, zich aan een onderzoek ter bevordering te onderwerpen. Zes leerlingen konden niet naar de tweede klasse overgaan. b. van de tweede naar de derde klasse J. J. Adrianissen, J. W. van den Broek, C. de Buck, J. Clement, J. Dekker, C. Dinge- manse, P. J. Ie Due, D. Jongepier, P. Kortekaas, C. W. Leemans, J. J. Lievense, A. Lommers (Vlissingen), Jacob Meerman (Arnemuiden), Jacobus Meerman (Arnemui- den), M. S. Meeuwse, C. Pagter (Grijps- kerke), S. Roose ('t Zand), J. J. de Rijk, P. C. Rijkse, A. J. van Schaïk, J. Schotel; G: van der Sluijs, C. van Vlierden, W. C. Vreke, P. Walraven, P. de Witte Souburg, C. H. F. Wühler. Van de 99 leerlingen, die den cursus 1901'02 in zijn geheel doorliepen, kwamen 82 in aanmerking voor eene belooning wegens getrouw schoolbezoek, daar zij minder dan 4 uren om ongewettigde redenen de school hadden verzuimd. Middelburg. Maandag 28 April a. s. hoopt alhier in de Schutterhofzaal op te treden de heer J. W. Gunning, directeur van het Ned. Zendelinggenootschap om in een voordracht met lichtbeelden mededee- lingen te doen betreffende de Zending in Centraal- en Noord-Celebes, welk arbeids veld door den heer Gunning is bezocht. Middelburg. Ds. H. P. Stegenga te Haulerwijk beroepen predikant alhier hoopt 8 Juni a. s. intrede te doen. Middelburg. Tot vader en moeder in het Militair Tehuis alhier is benoemd de heer L. M. Soetens en echtgenoote alhier. Middelburg. Naar wij vernemen zal in de maand Mei alhier worden gehouden de algemeene vergadering van de Neder- landsche vereenigiDg tegen de prostitutie. Bruinisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd naar aanleiding van een verzoekschrift van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk om vergunning, teneinde tot de verbouwing der Kerk over te gaan, besloten hierin nog geene beslissing te nemen daar de tijd daarvoor nog niet aangebroken schijnt. Het suppletoir kohier van den H. O. werd vastgesteld met 5 personen. Met ingang van 15 April aanstaande zal het rijkstelegraafkantoor te Wemeldinge op werkdagen als volgt worden opengesteld van 7.30 tot 11.30 uur voormiddags; 12 uren middags tot 1 uur namiddags, alsmede van 2.30 tot 4 en 5.30 tot 7 uren namid dags (Greenwichtijd). De diensturen op Zon- en feestdagen blijven onveianderd. De gisteren te Utrecht gehouden samenkomst van afgevaardigden van Gerefor meerde kerkeraden, van predikanten, ouder lingen, diakenen en leden der Geref ge meenten die bezwaar hebben tegen het aan de Geref. Kerken gezonden concept-contract in zake de vereeniging van de Theologische School te Kampen en de theologische fa culteit van de Vrije Universiteit te Am sterdam, was zoo talrijk bezocht, dat de groote bovenzaal van 't gebouw Irene te klein was en de vergadering genoodzaakt was te vertrekken naar de groote beneden zaal van 't Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. De bijeenkomst vond plaats onder voor zitterschap van prof. Noordtzij uit Kampen, en had een Zeer gunstig verloop. Alle provinciën waren vertegenwoordigd, waar van sommige zeer sterk. De geheele agenda, welke vooral liep over de vraag of genoemd contract aan nemelijk kan worden geacht, en zoo niet, wat dan zal behooron te worden gedaan, werd afgehandeld. De beslissingen werden met algemeene stemmen genomen, behalve een punt, waartegen zich één stem ver klaarde. Besloten werd o. a. het concept-contract om principieele, zakelijke en practische redenen onaannemelijk te verklaren en als de ernstige verwachting der samenkomst uit te spreken, dat de Kerken genoemd concept-contract zullen verwerpen. Eveneens werd besloten aan de kerke raden mededeeling te doen van al het be handelde en tevens werd eene commissie van uitvoering enz. benoemd. Bij liet lezen van bovenstaand bericht kwam een dito gevoel over ons als bij het lezen van onderstaand niet minder onder linge nieuwtje „Naar wij vernemen, zal een comitó, dat zich alhier gevormd heeft uit de milicien verlofgangers van het jaar 1895, binnenkort de milicien-verlofgangers van de lichting van dat jaar tot een vergadering bijeen roepen, ten einde te trachten de in uitzicht gestelde oproeping dier lichting te voor komen." Ook hier protesteerenden, die het gezag wel een weinig op losse schroeven zetten. Is er dan geen regeering in staat of kerk, aan wie de eindbeslissing toekomt Is ook hier niet een toestand van overgang die bezwaren meebrengt, maar wettigt dit het non possumus-opiedeu der onwilligen In België blijven de socialisten agiteeren voor algemeen stemrecht. Met het oog op mogelijke ongeregeldheden heeft de minister van oorlog bevel gegeven om de miliciens onder de wapenen te roepen der lichtingen van 1898 en 1899 van 14 linieregimenten, en van het le en 2e jagers te voet, en de lichting 1898 van de regimenten karabiniers en grenadiers. De militairen met verlof moeten zich zoo spoedig mogelijk bij hun regimenten voegen, de gendarmes van alle brigades moeten zich gereed houden op het eerste bevel uit te rukken. Een troep betoogers, die zich naar Schaer- beek richtten dwong drie agenten de wijk te nemen in een koffiehuis. Zij sloegen den boel stuk in het koffiehuis en losten revolverschoten op de agenten, die alle drie gekwetst werden. Er is versterking van gendarmerie gezonden naar het stadhuis van Schaerbeek. Te Haine St. Paul, hij La Louvière, is een dynamietpatroon in den tuin van een geestelijke geworpen. Er werd alleen stof felijke schade aangericht. Toen de katholieke afgevaardigden te Gent aan het station aankwamen werden zij uitgejouwd en uitgefloten. De politie geleidde hen naar huis. Het volk wierp met steenen naar de politie, die daarop van leer trok en verscheidene malen ruim baan maakte. Er zijn een twintigtal in hechtenis frenomen. Een piket lansiers is de politie komen versterken. Turkije krijgt het te kwaad met Arabië dat in volslagen opstand is tegen het Turksch bewind. In Yemen heerscht volstrekte regeeringloosheid. De inboorlin gen vernietigden een regiment Turken die een veikenningstocht deden bij Mekka. De Bedouinen vielen de pelgrims aan waarvan er 600 gedood werden. Ibu el Rachad, het voornaamste opperhoofd der stammen van Nedjed, werd aangevallen en geheel geslagen door den aanvoerder van den stam die in opstand is gekomen. B UJUxERL LJKB STAND van 910 April 1902. GOES. Gehuwd: 10, Johanues van Veen 31 j. jm. en Christina Elisabeth Kosters 27 j. jd. Geboren: 9, Een onechte dochter, over de maand Maart 1902. GRIJPSKERKE. Bevallen: C. Tis- sink geb. de Buck; W. van Sluijs geb. Boogaard d. Dinsdag 15 April. Middelburg, 10 uur bij Gideonse Segeer- singel V 25 b door not. Verhulst 1 zwarte veuiendragend merrie 18 jaar, 4 baatgevende melkkoeien, 2 melkschapen met lammeren, 2 loopvarkens, 40 kippen en 1 haan, drie- lingsmenwagen, veerwagen, melkkar, water vat met kar, waterbak, 2 eggen, weihooi, mangels, mest, inboedel, enz. Goes, half 8 voor Capello in de Prins door not. Houwer een huis Oostwal B 136 a en b in 2 perceelen met 2 groote vorst vrije kelders. Een huis B 123. Goes, 8 uur in de Prins door not. Pilaar een winkelhuis broodbakkerij Langevorst voor wed. Robijn. Woensdag 16 April. Colijnsplaat, 10 uur schuur T. v. d. Weele door not. Noordijke 1 bruine klophengst 12 jaar, landbouwgereedschappen en werktui gen, 8 stuks hoornvee. Middelburg, 7 uur Notarishuis door not. de Vos wijn. Inl. de Groot <fc Hondius. Donderdag 17 April. Kruiningen, door not. Prins bij J. Zwee- mer 10 uur '2 vos ruinpaarden 5 en 9 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 1 vare koe, tweejarig rund, 2 jarige vette os, dito vaars, 1 een-jarige stier, 1 kalf, 2 vette varkens, drachtige zeug, 2 mestputloopers, 50 kippen, menwagen, kapwagen, rolsleeper met toe- behooren, nieuwe compleete graanmaai- machine met 4 messen, sleeper, 3 ploegen, melkgereedschap, kippenren, kachels, lin nenkast. Middelburg, 8 uur door not. de Vos in de Vergenoeging lo.6o. huizen Seisweg R 33 a, (koffihuis), 34, 34 a, 34 b, 35 en 35 a. Te zien 16 en 17 April 1012 en 2—4 uur. Middelburg, Langeviele en Schuiffelstraat door not. Huivers 1 uur nieuwe meubelen voor dhr. de Wagemaker. Te zien 16 April 1012 en 2—4 uur en 17 April 's morgens. Vrijdag 18 April. Driewegen, 10 uur bij wijlen dhr. v. Oosteu door not. Kloes 2 eikenh. boogka- binetten, dito kist, dito bureau, 4 veeren bedden, regulateur, barometer, 14 kippen, mustercl, vleeschbiok, mest, enz. Woensdag 23 April. Rilland, 11 uur bij Rottier door not. de Vos lo. een huis Hoofdweg van Joh. v. Koeveringe. En bij C. Hirdes huisraad. Grijpskerke, op Ravensteijn 10 uur bij erven wed. M. Franke door not. Tak inspan als: 3 blauwe merries 16, 10 en 10 jaar, 2 bruine merriepaarden Belgisch ras 6 jaar met veulen en 2 jaar, 8 baatgevende melk koeien, 7 kalfdragende vaarzen, 2 tweejarige en 5 anderhalf jarige vaarzen, een dito os, 1 dito springstier, 4 jarige vaarzen, 3 melk schapen met lammeren, 8 kweekkalvers, 2 mestputloopers, 70 kippen en hanen, veeren wagen, 2 menwagens, driewielskar, rolblok, Kocksploeg, 2 Zeeuwsche ploegen, eggen in soorten, ar, 3 veldgangen, sleepdeur, zaadzeil, kippenhok met loop, musterds, vaamhout, mest- en kafput, hooi, stroo, landbouw-, stal-, zolder- en melkgereed schappen, paardenwant, enz. Ellewoudsdijk, door not. de Ronde Bresser 9 uur bij Aalbr. Rijk inspan als: 1 vos merrie 10, twee bruine 9 en 2 jaar, 2 bruine liere 8 en 7 jaar, 2 zwarte 4 en 1 jaar, 1 vos lier 3 jaar, 1 zwarte ruin 6 jaar, 1 bruin liere hengst 1 jaar8 melkkoeien, 1 kalfvaars, 3 anderhalfjarige en 2 twee jarige ossen, 3 vaarzen, 5 eenjarige8 kal vers, 2 drachtige zeugen, vet varken, 80 kippen en hanen, 12 eenden en woerd, 3 menwagens, Utrechtsch wagentje, tilbury, lemoenkar, wind-, peen- en stroomolen. Sacks, 4 Cocks, 2 Zeeuwsche, 1 Moor, 1 Scbuivelploeg, cultivator, 7 eegden, rolblok, sleepbord, musterds, vaamhout, stal-, zolder en melkgereedschappen, harnassement, huis raad. Middelburg, Seisdam Q 25 door not. de Vos inboedel, autiquiteiten enz. Vrijdag 25 April. Koudekerke, bij Roelse door not. Loeff 9 uur 1 baatgevende meikoe, varekoe, 2 Heden overleed op het onverwachtst onze geliefde Man en Vader W. VAN DE LINDE, in den ouderdom van bijna 67 jaar. De Heere sterke ons in dit verlies, en doe ons in Zijnen wil berusten. Mede namens mijne kinderen, Wed. W. v. d. LINDE- staal. Kloetinge, 7 April 1902. Heden overleed tot onze diepe smart na een ongesteldheid van slechts twee dagen, ons geliefde dochtertje J a n s in den aanvalligen leeftijd van ruim 3 jaar. De Heere sterke ons in deze zoo zware beproeving. K. LAMPERT. A. LAMPERTde Wijze. P. LAMPERT. M. P. LAMPERT. Biggekerke, 9 April 1902. Druk Wed. S. J. de Jonge-Verwest Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2