Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. Goes. Te Goes kan worden aangesteld een hulp-agent van politie op eene bezoldi ging J van f 1.25 voor iederen dag, dat door hem dienst zal worden gedaan. LJniform-pet ambtsteeken en wapenen zullen van gemeen tewege worden verstrekt. Sollicitanten moeten zich schriftelijk aanmelden bij den Commis saris van Politie vóór 5 April 1902. De Secretarie der gemeente zal a. s. Vrijdag 28 Maart en Maandag 31 Maart uit hoofde van den Goeden Vrijdag en den 2en Paaschdag gesloten zijn. Tot het doen van aangifte voor den Burgerlijken stand zal alleen des voormiddags van 9 tot 9'/2 uren gelegen heid gegeven worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zevenhoven, D. Plantinga te Rijnsaterwoude te Leerdam, H. J. de Groot te Hattem. Bedankt voor Zwaagwesteinde door H. Stoel, cand. te Burum voor Maasdam door E. H. Jonkers te Lienden voor Dordrecht door J. M. Ph. Schippers te Huizen. Aangenomen naar Beetgum door M. Buis kool te Oterdum. Geref. Kerken. Beroepen te Dirkshorn, G. H. A. v. d. Vegte, cand. te Langeslagte Winsum, P. Zijlmans te Hengelo; te De Lier, G. P. Oberman te Wommels. Chr. Ger. Kerk. Aangenomen naar Zaandam door M. den Boer te Urk. Hersteld Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Amsterdam J. Pont (Ev. Luth. pred.) te Utrecht. Geslaagd te 's Gravenhage voor de nut tige handwerken de dames J. C. Snijders en M. W. Broeke, beiden van Middelburg. Tot deskundige bij het a. s. onder wijzers examen te Middelburg is voorden zang o. m. benoemd dhr. J. Fopma h. d. s. alhier en onderwijzer a;d Rijks-normaal lessen te Goes. Goes. In de vergadering van de af- deeling „Heinkenszand" der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, werd in de plaats van jhr. H. F. de Jonge de heer S. Noteboom te Kloe- tinge met 18 stemmen tot bestuurslid be noemd. De rekening over 1901 bedraagt in ontvang f824.315 en in uitgaaf f429.62, en heeft dus een goed slot van f394.695. Tot afgevaardigden naar de hoofdbestuurs vergadering werden gekozen de heeren C. Zuidweg en M. Boogerd en tot hunne plaatsvervangers de heeren M. de Bok en H. A. Mol. In zake het voorstel tot wij ziging der statuten van de Maatschappij, door in art. 39 achter de eerste zinsnede te voegen: „de afdeeling, waar de ten toonstelling wordt gehouden, heeft het recht om de leden der Maatschappij, die buiten de provincie Zeeland hun bedrijf uitoefenen van die mededinging uit te sluiten" oordeelde de vergadering het beter dat alle leden kunnen mededingen, ook al wonen ze buiten Zeeland en de afdeeling vrij blijft om vreemde inzenders toe te laten. De afgevaardigden werden gemachtigd naar bevind van zaken te handelen wat betreft de bescherming van de landbou wers tegenover de suikerfabrikanten. De aldeeling trad als lid toe tot de afdeeling Zeeland der Ned. Vereeniging voor Pluim vee en lamme konijnenteelt in Nederland tegen f 5 contributie 's jaars. In verband met de ontvangen circulaire omtrent den vleeschhandel op Londen, die door invoer van tuberculeus vee bedreigd wordt, werd besloten de wenschelijkheid van keuring, zooals die reeds in andere landen wordt toegepast, bij het hoofdbe stuur te ondersteunen. Goes. Heden Woensdag had in 't ge bouw der Ambachtsschool alhier de gewone jaarlijksche uitdeeling van diploma's plaats, waarbij de heer Coomans, voorzitter der inrichting, eenige hartelijke woordeD tot de bevorderden en vooral tot de gediplo meerden richtte en de burgemeester een woord van lof sprak over de wijze waarop in het afgeloopen jaar op deze school on derwijs gegeven en gewerkt was. Als alle jaren waren ook nu weder ver schillende werkstukken der leerlingen ter bezichtiging gesteld welke getuigden van de gemaakte vorderingen enz. Diploma's werden uitgereikt aan J. I. v. Huet en J. Goedbloed, voor het tim meren (4 niet mee gedaan)A. Grootemaat, J. Melse en D. Melse voor 't smeden; (1 niet mee gedaan). Over gingenvan de 2e naar de 3e klasse voor het timmeren: A. J. Fey, W. F. v. Riet, C. v. Maris, C. v. d. Linde, T. J. Marcusse, A. J. Oranje, A. de Brnijne, P. J. A. Dootjes; (1 niet mee gedaan); en voor 't smeden P. Mange, en L. Blanker, 2 afgewezen, 1 teruggetrokken. Yan de le naar de 2e klasse: M. W. Ferdinandusse, L. W. de Blinde, L. Min-, naar, A. Visser, R. de Kok, A. v. d. Bliek, J. M. v. Riet, B. den Boer, W. M. Ferdi nandusse voor 't timmeren, afgewezen 3, niet deelgenomen 2. Voor 't smeden: A. M. v. d. Reit, J. F. v. Hove, C. Polderman, J. G. Lammeree, P. W. den Boer, K. Loggers, J. K. Krij ger, W. P. de Fouw, P. J. Boone en J. J. Fukken. Van de le naar de 2 klasse J. G. Mieras, Ph. A. v. Veen en J. Ortelee voor't schil deren 1 afgewezen, 1 niet deelgenomen. Van de 2e naar de 3e klasse geen deel neming. Middelburg. Dinsdag had namens de Vereeniging der Middelburgsche Ambacht school de prijsuitdeeling en promotie der leerlingen plaats. Bij ontstentenis van den Voorzitter, die wegens ambtsbezigheden niet tegenwoordig kon zijn, wordt het praesidium waargenomen door den secre taris, den heer L. K. van der Harst. Deze begint met een woord van hulde en dank te brengen aan den ijver, waarmede zich van hunne taak gekweten hebben de Jury's, die een oordeel hadden te vellen over de werksl ukken der leerlingen en die beston den voor het timmervak uit de heeren M. C. Roest, P. Sonius en A. P. Valk, en voor het smidsvak uit de heeren A. Geer vliet, A. Bouwens en A. Pluijmers. De schriftelijke rapporten der beide Jury's worden voorgelezen. Daaruit blijkt dat de drie klassen der smeden en de twee laagste klassen der timmerlieden tamelijk hadden voldaan. Iets anders was het met de hoogste klas der timmerlieden. De leer lingen dier klas hadden zoodanig werk geleverd, dat de Jury aan geen hunner een prijs wilde toekennen, om ten slotte voor te stellen aan den besten hunner slechts een aanmoedigingsprijs te geven. De Voorzitter zeide dien toestand diep te be treuren hij schreef dien toe aan de onver schilligheid der leerlingen, die, hoewel tot de jaren des onderscheids gekomen, niet het ware besef schenen te hebben, wat èn bestuur èn leermeesters voor hunne toe komst deden en bijgevolg niet genoeg waardeerden het onderwijs, dat zij kosteloos of bijna kosteloos op de school ontvingen. Nadat de Voorzitter nog eenige woorden van dank gebracht had aan de weldoenei s der school en aan de pers, dien machtigen factor, die het nut der school onder de aandacht van het publiek bracht, wordt overgegaan tot het uitreiken der prijzen, bestaande in voor timmer- en smidsvak nuttige instrumenten. De prijzen werden toegekend, conform de uitspraak der Jury's als volgt Timmeren, le klas. le pr. H. C. JoDge- pier, 2e pr. E. W. Neugebauer. 2e klas, le pr. K. J. van Loo, 2e pr. P. de Witte. 3e klas, aanmoedigingsprijs aan J. Dorleijn. Smeden, le klas. le pr. J. de Vries, 2e pr. W. 0. Vreke. 2e klas, le pr. P. J. le Due, 2e pr. N. A. Gillissen. 3e klas, le pr. G. J. Klaasse, 2e pr. C. M. P. Burg- hardt. De Voorzitter wenscht den leer lingen, die als overwinnaars uit het strijd perk traden, geluk met hunne overwinning en hoopt dat die overwinning voor de andere leerlingen een spoorslag moge zijn om hun ijver te verdubbelen. Voor getrouw schoolbezoek ontvingen daarna prijzen de timmerlieden C. J. Ba- rentsen, 11. C. Jongepier, J. Schotel, C. Pagter, A. Lammers, en de smid A. Petiet. Ook deze werden door den Voorzitter ge feliciteerd met de onderscheiding, die hun te beurt viel. Hij stelde hen ten voorbeeld aan de andere leerlingen, er aan herinne rende dat in den laatsten tijd vaak klach ten over hetgedrag der leerlingen inkwamen, een euvel waartegen gestreng gewaakt zou worden en bestraft zelfs met verwijdering van de school. De Voorzitter deelde hierna mede, dat alle leerlingen in eene hoogere klasse zullen overgaan, de leerling H. C. Jongepier, dank zij het elementair onder richt dat hij vroeger genoot, zelfs van de le klasse timmeren naar de 3e klasse. Ten slotte treden zij naar voren, die op het punt staan de school te verlaten. Uit de handen des voorzitters ontvangen zij ieder een getuigschrift, en welde tim merlieden J. Dorleijn met goed, J. A. M. Nellen, id.; A. Kogeler, id.; C. C. Kraak, id.; A. Wijkhuis, id.; H. Pasveer met vol doende, de smeden G. J. Klaasse met zeer goed, C. M. P. Burghardt, id. P. A. W. Harthoorn met goed, P. J. van Aartsen, id. C. J. de Bakker, id. A. van Riel met voldoende. De Voorzitter wenscht hen geluk met het einde hunner studiejaren. Hij hoopt dat zij nimmer de Middelburgsche Am bachtsschool zullen vergeten en dat de lessen, die zij hier ontvingen, hen eenmaal als waardige leden der Maatschappij zullen doen optreden. Mocht verdere steun der school hun daartoe noodig zijn, dan blijft hun die toegezegd. De Voorzitter noodigde hierop de aanwezigen uit om de werkstuk ken der leerlingen te gaan bezichtigen en verklaarde hiermede de plechtigheid voor gesloten. Te Tholen is de openbare school we gens het heerschen der dipbtheritis gesloten. St. Maartensdijk. Door het breken van de ankerketting werd Dinsdagmiddag het ijzeren aakschip van schipper M. van Wijnen van Sliedrecht op de steenglooiing geworpen van den zeedijk voor den Muije- polder. Het schip was geladen met bazalt- steen voor den polder Oudelande en lag in lossing voor de slikken van den Muije- polder. Voor zoover de schipper thans kon ontdekken had het vaartuig geen averij bekomen. Zierikzee. In de Maandag gehouden gemeenteraadszitting zijn benoemd tot leden der Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs de heeren: mr. A. J. F. Fokker, H. Slot, F. A. Kloppert, dr. A. Van der Hoeven, A. H. W. Van der Vcgt en jhr. mr. J. W. C. De Jonge van Elle- meet, allen afgetredenen. Van de 7 in hun plaats gekozenen hadden er 6 bedankt een gekozen in een vacature: de heer de Vrieze had de benoeming aangenomen. Wemeldinge. Bij den landbouwer W. zijn bij 't opruimen van de laatste rogge- schooven in de schuur niet minder dan 90 ratten »soldaat gemaakt". Hansweerd. De aan Bath omhoog ge varen aakschepen „Henriëtte" en „Morgen ster II", zijn met hoogwater door de sleep boot Noordster afgesleept. Ofschoon ze zeer gevaarlijk zaten hebbeD de schepen geen schade geleden. Biezelinge. Een arbeider van den landbouwer V., die voor ongeveer drie weken in een greep viel, had gisteren het ongeluk een been te breken. Vlissingen. Gisteren is aan de fabriek de Schelde de kiel gelegd van het stoom- transportvaartuig Frans Narebout in aan bouw veor rekening van het Departement van Marine. Wemeldinge. Dinsdagmiddag is door het stormweer het schip „Karei Schroers no. 10" geladen met zout, naar Bergen op Zoom, gezonken, niet ver van de buiten haven van het Wemeldingsche kanaal. De schipper die nog ongehuwd was, is verdronken, de twee knechts zijn al zwem mende en zich vasthoudende aan een paar luiken, ten laatste door de bemanning van de sleepboot „Gritjhar" gered. Heinkenszand. Dinsdag herdacht de Zeer Eerw. heer P. Aenstoot zijn 80sten geboortedag. Bjj welke gelegenheid aan de armen van alle gezindten brood werd be deeld. Op de Kiezerslijst te 's-Gravenhage komt dit jaar voor Z. K. H. Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, Prins der Neder landen, hertog van Mecklenburg, en wel voor Kamer, Staten en Gemeenteraad. Vorstin weduwe Marie von Wied geboren princes van Nassau, moeder van Willem vorst von Wied, schoonmoeder dus van Maria van Oranje (dochter van wijlen prins Frederik den broeder van Willem II en oud-oom van onze Koningin), zuster van de Koningin van Zweden, tante van onze Koningin-Moeder, (oud-tante dus van onze Koningin), en moeder van Carmen Sylva (Koningin Elizabeth) van Roemenië, is op 77jarigen leeftijd te Neuwied overleden. Zij was op 17jarigen leeftijd gehuwd met vorst Herman von Wied die in 1864 overleed. Een aan lager wal geraakte markies die er zijn werk van maakte zich in hotels en restaurants gratis te goed te doen, be stelde gister in een koffiehuis te 's-Gra venhage een glas bier en verteerde daarna voor f 5 aan een middagmaal enz. Toen hij betalen moest, bleek hij juist vier cent op zak te hebben. De politie rekende den recidivist (bij herhaling gestrafte) in. Maandag werd te Utrecht met nog 6 anderen gerechtelijk naar een rijkswerk inrichting opgezonden een aan lager wal geraakte notaris. Hij had een goede stand plaats, gehad doch verloor alles met specula ties, geraakte aan den drank, zijn vrouw en kinderen verlieten hem, hij zelf werd zwerver en recidivist, en is nu te Veen- huizen. Te Laren (Gooiland) werd een brief kaart per post verzonden waarvan het adres luidde „Aanjden beminde van mijn zuster, die te Amsterdam op een kamer woont met een student en een hond, achter mijn broer in de Helmersstraat." In weerwil van de bekende scherpzin nigheid van postbeambten bij het opsporen van onduidelijk geadresseerden, is deze briefkaart als „onbestelbaar" teruggekomen. 't Kan verkeer en! Iemand te Workum zond, gelijk wij meldden, de eerste Friesche kievitseieren aan president Kruger. Jaren geleden was het eerste Friesche ei voor F. Domela Nieuwenhuis Kippen- on duivenmest werken bij zonder sterk. Het is daarom aan te raden deze meststoffen zoo fijn mogelijk verdeeld aan te brengen. Men laat den mest te dien einde droog worden en stampt hem als stof zoo fijn, waarna men hem, als de bedden omgegraven zijn, daarover uitstrooit, omdat hij anders te diep in den grond zou komen. Te Enschede is bericht ontvangen uit Coesfeld, dat aldaar wevers kunnen ge plaatst worden tegen een loon van f 12 a f 13 per week. Dit bericht werd in het R. Kath. Arb.-gebouw op een vergadering voorgelezen. Nu hebben sommige uitge- slotenen het plan opgevat derwaarts te vertrekken. Te Putten (Vel.) werd een arbeider veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens diefstal, gearressteerd, doch onder weg wist hij te ontsnappen. Tot heden zoekt men hem vergeefs. Ook in 1898, toen hij gevangen genomen werd tot het ondergaan van 1 jaar gevangenisstraf, ont snapte hij aan zijn geleiders en kwam hij heelhuids de Duitsche grens over. Gisterenmiddag hadden te Arnhem drie broers hun zuster begraven. Na afloop daarvan werd wat te veel gedronken, met het gevolg, dat er een twist ontstond, en een van de drie eene verwonding in het gelaat bekwam. Te Haarlemmermeer is het naakt uitgekleede, geheel met wonden overdekte lijk van een tot nog toe onbekend gebleven man in de Ringvaart gevonden, blijkbaar is hier een moord geschied. Zaterdag viel te Doetinchem een opperman van het bovenste steiger van een in aanbouw zijnd huis en stierf aan de gevolgen. Te Rotterdam vond een knaap zijn ouderen broeder wien hij eten ging brengen, in een zandbak van een baggermolen waar hij des nachts de wacht had gehouden, verdronken in het water dat slechts enkele centimeters hoog in den bak staat. De jongen was zeker bewusteloos gevallen toen hij over de bakken trachtte naar het sleepbootje te komen. De minister van Koloniën, de heer Van Asch van Wijck, zal tot omstreeks de helft van April te Wiesbaden een nakuur ondergaan en wordt daarna in 's-Graven hage terugverwacht. Bij het 5e regiment infanterie te Arnhem is de vorige week een milicien ingedeeld van de lichting 1902, reeds in 't gelukkige bezit van een vrouw en zeven kinders. Hij is namelijk gehuwd met een weduwe met 6 kinderen en werd dezer dagen verblijd met de geboorte van no. 7. Twee werklieden van de fabriek van Kessels te Tilburg werden ontslagen wijl zij lid waren geworden van den Algemeenen Bond. Hierop hebben 42 anderen het werk gestaakt. Dezer dagen is uit Pretoria van een veeljarig verblijf in Transvaal hier te lande teruggekeerd jhr. mr. Witzus H. de Sivornin Lohman, (zoon van wijlen den oud-gouver neur van Suriname en broeder van de bekende schrijfster Anna de S. L.) die in de hoofdplaats van de Republiek als consul van verschillende buitenlandsche Rijken fungeerde. Door een toeval is te Chaam een vermoedelijke kindermoord ontdekt. Voor eenige weken stierf in dat dorp een weduwe, die met haar kinderen een alleen staand huisje bewoond had. Het armbestuur zorg de voor de weezen en gaf bun elders een tehuis, zoodat de vroegere woning ledig kwam. Zaterdag zou dit huisje worden schoongemaakt, en toen ontdekte men in een opkamertje, verborgen achter een doos en door vodden bedekt, een houten kistje, dat bij opening bleek te bevatten een kin derlijkje. Dadelijk snelde een der schoon maaksters naar den burgemeester, die een geneesheer en de marechaussees ontbood. De dokter kon constateeren, dat het kind, na ongeveer 20 dagen geleefd te hebben, door verstikking om het leven gebracht was. Te De Punt (Dr.) was aan den arbeider J. Assies tegen 1 Maart de huur zijner woning door den verhuurder opgezegd. Hij verliet de woning echter niet, om er hem nu toe te dwingen, liet de eigenaar deuren en vensters daaruit wegnemen. De arbeider evenwel vertrok niet, maar stopte de gemaakte openingen zoo goed mogelijk met allerlei materiaal dicht, om tegen de koude beschut te zijn. De han delwijze van den eigenaar had echter tengevolge, dat een aantal dorpsbewoners partij trokken voor den arbeider. Met twee harmonica's voorop trok een talrijke menigte naar de woning van den eigenaar en dwong hem zijn huis te verlaten; vervolgens werden de ruiten stuk geslagen en nog andere baldadigheden bedreven. Daarna werd de timmerman gehaald, die zoo goed als het kon herstellen moest wat hij des morgens in de woning van den arbeider had afgebroken. De Particuliere Secretaris van H. M. de Koningin machtigt het navolgende te berichten„Hoewel de gezondheidstoestand van H. M. de Koningin thans reden geeft tot groote tevredenheid, heeft Hare Majesteit toch op advies van den behandelenden geneesheer, Dr. Roessingh, die van roeening is, dat in het belang van de gezondheid van H. M. de Koningin groote vermoeienis sen dienen te worden vermeden tot Hoogstderzelver groot leedwezen moeten besluiten dit jaar af te zien van het bezoek aan Amsterdam.'' De Haagsche briefschrijver van de Prov. Gron. Ct. deelt het volgende tafe reeltje mede: Juist ongeveer vóór het gebouw der Rekenkamer, in het Lange Voorhout, wilde het gelukkige toeval eergisteren, dat mij het voorrecht ten deel viel, H. M. de Koningin te voet als een gewoon sterveling, pratende met een Haar begeleidende dame, te zien voorbijgaan. Het gevolg kwam op eenige stappen afstands. Blijkbaar had onze Koningin eeD bezoek aan Haar Moeder gebracht of daar het tweede ontbijt gebruikt en wandelde nu als de eenvoudigste Harer onderdanen naar huis. Ieder voorbijganger, haar her kende, bracht Haar zijn hulde. GOES, 25 Maart. 1902. De aanvoer was door verschillende om standigheden hoogst onbeduidend. Oude Tarwe f 0,00 f 0,00. Nieuwe Tarwe f6.60 a f7,20, Rogge, f5,00 f5,25. Winterg, per 100 kilo f7,60 4 f7,85. Zomergerst per 100 kilo f7.40 a f7,75. Ha ver per 100 kilo f7.75 a f8,25. Bruine boonen f5,00 a f6,50. PaardeDboonen f f Koolzaad f 0.f 0Groene erwten f8.00 a f9.00. Kroonerwten f 9.00 f9.20. Versche Boter fl,04 a fl,20. Eieren f2,60 f3.20. Middenprijs Boter 56 ct. per j KG. Middenprijs Eieren 0,75 per 25 stuks. Vlissingen, 25 Maart. Boter f 1.20 f 1.05 per KG. Eieren f 3.40 f 3.50 per 104 stuks. ROTTERDAM, 24 Maart. Ter graan markt van heden (Maandag) was, de handelsbeweging in binnenlandsche granen de beweging als volgt: Tarwe. Hiervan werd de puikste eerst tot vorige prjjzen uitgezocht. Het overige moest lager worden afgegeven, niettemin bleef nog een gedeelte onverkocht, omdat verkoopers daartoe ongenegen waren. Per heet. f6.10 a f7.15, puike zware daarboven en per 100 kilo f8.40 a f 8.90, uitgezochte daarboven. Rogge onveranderd. Per hecht, f 4.80 a f 5.40. Gerst. Winter- werd iets hooger betaald, per 100 kilo f7,25 a f7.90. Zomer- werd van f7.25 tot f7.75 verkocht. Chevalier-vond prijs houdend plaatsing, per 100 kilo f8.10 a f8.80. Haver alsvoren, per 100 kilo f8.25 a f8.50. Witteboonen onver anderd verkocht van f9 tot 110.75 naar kwal. en extra puike daarboven. Bruine- boonen vaster. Per heet. f 6 a f 7.40 en puike grove daarboven. BlauwoErwten waren prijshoudend te plaatsen. Per heet. f8.35 a f9.10, gave puik kokende daar boven. Kanariezaad alsvoren. Per heet. f6 a f7.75. Lijnzaad. Bij kleinen aanvoer overanderd in prijs. Zeeuwsche uien. Aanvoer circa 3000 bn. Markt waarde werd bepaald a f2 per 60 kilo voor puike Flakkeesche bruine. Aardap pelen. Zeeuwsche Spuische jammen f3. a 13.20, dito blauwe f2.a f2.20, dito bonte f 2.30 a f 2.50, Brielsche kralen f 3.30 a f3.50, Flakkeesche jammen f 1.50 af 1.75, magnum bonum fl.80af2.poters f 1.50 a f 1.75, Fransche bollen f2.10 a f2.20, Overmaasche jammen f3.20 a f3.40. Veel aanvoer en geen vraag. Zeeuwsche eieren f 3.40 a f 3 50 de 100 stuks. ROTTERDAM, 25 Maart.Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2116 runderen, 339 vette, 925 nuchtere kalveren, 158 schapen, 432 varkens, 262 biggen.Run deren le qual, 66, 2e qual. 46, 3e qual. kalveren le qual. 118, 2e qual. 84 3e qual. schapen le qual. 56, 2e qual. 44, 3e qual varkens le qual. 52, 2e qual. 45 3e, qual. cent; alles per kilogram. B URGE RL IJ KB STAND van 25—26 Maart 1902. MIDDELBURG. Getrouwd: J. Hui- zinga 29 j. jm. en M. V. Schorer 25 j. jd. Bevallen: P. de Vos geb. Florisse z. M. A. van de Kreke geb. Flink z.N. Nederhand geb. Poortvliet d. Overleden: A. J. N. Sanders 3 mnd., d. GOES. Huw. aangifte: 25, Johan- nus van Veen 31 j. jm. en Christina Elisa beth Kosters 27 j. jd. Overleden: 25, Maria Bouman 75 j. wed. van Jan de Jonge. Donderdag 27 Maart. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. de Vos 3 huizen Seisweg R 34, 34 a en 34 b. Te zien 26 en 27 Maart 1012 en 2—4 uur. Vrijdag 28 Maart. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs voor dhr. Spruit door not. Houwer het erfpachts- recht van 3 oesterputten, 4 stralen en een schuur en erf Breedschen dijk. En de helft in 't erfpacntsrecht van een loodslos en loodsplaats, dijken glooiing, Dam 3342cA. Dinsdag 1 April. Oostkapelle, 10 uur Duinweg A 60 door not. Wisboom Verstegen meubels, eiken en geschilderde boog- cn andere kabinetten, dekens, karpetten, enz., geëmailleerd, glas- en aardewerk, luxe artikelen, draaihekken, handkar, varkenskokken, konijnenhokken, kiekenren, landbouwgereedschap, rijwielen, naaimachines, horden en staken, melkge- reedschap, gelten en andere karns, godge leerde boeken. Woensdag 2 April. Middelburg, 10 uur Langedelft B 116 door not. de Vos inventaris en goederen der restauratie en winkelzaak in fijne vleeschwaren van Heering. Kruiningen, half 12 bij Bierens een huis Oostdijk 415 cA van Jac.Otte, door not. Prins. Ritthem, strandgoed een stuk mahonie hout 3 uur. Donderdag 3 April. Oostdijk, half 12 bij Otte door not. Prins inboedel. Vrijdag 4 April. Zand, in Pax Intrantibus door not. Ver hulst 2 uur het hofsteedje van J. Tilroe Oude Veersche weg. En 4360 cA. bouwl. Te zien 2 en 3 Apil 912 en 2—4 uur. Zaterdag 5 April. Heinkenszand, 10 uur bij F. v. Looij voor M. Zuidliot door not. Bresser een huis 180 cA. Woensdag 9 April. Aagtekerke, bij Maljers door not. Loeff een huis (kleermakerswerkplaats) 275 cA. Daarna op no. 38 meubelen, 2 veeren bedden, 3 naaitafels. Donderdag 17 April. Kruiningen, door not. de Vos 9 uur inspan bij J. Zwemer. Woensdag 23 April. Ellewoudsdijk, door not. de Ronde Bresser 9 uur bij Aalbr. Rijk inspan als: Goes. Door 't bestuur over het Gasthuis is bij de jongste aanbesteding gegund de driemaandsche levering van: Brood voor 8'/a cent aan R. Scheele; ruudvleescn 82 en kalfsvleesch 110 cent aan C. J. Groe nendijk; varkensvleesch 67 cent aan L. Melse. En de schoonmaak onder de nieuwe bepalingen aan W. F. van Riet Gz. voor f 92. Door het burgerlijk armbestuur werd gegund als volgtBrood 8'/i cent R. Scheele rundvleesch 79 en kalfsvleesch 105 cent G. J. Tempermanvarkensvleesch 67'13 cent J. Dierx.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2