Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen enz. Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. z k rs d i r\ e, landbouw. Gemengde Berichten. Marktberichten. Foster ij en Telegrammen. daar de kerkeraad der geref. kerk er de chef van is. Waarom dan geschreven christelijke school? Als zij alleen christe lijk -was zonder bij- of toenaam zouden wij gitarne medewerken. Nu staan wij Nederl. Hervormden er buiten. Wij vragen wel eens hoe durven derge lijke correspondenten iets dergelijks schrij- von in een blad waarvan de vader der vrije christolijke school en van de Unie let wel Unio van alle christenen voor de christelijke school van allen naam hoofdredacteur is. Gevoelen die heeren niet hoe zoodanige mededeelingen dezen hoofdrodacteur moe ten grieven? Ons grieven zij ook. En dat te meer, dewijl zij de Nederlandsche en Zuid-Be- velandsc'uo Nod. Hervormden, voorzoover zij vijandig tegen de christelijke school over staan, stijven in hunne dorpersche en doopersche tegenwerking der chr. school, en bevoorrechting dor Staatsschool in hunne gemeente. In de liberale pers circuleert het vol gende zotte berichtje: „Wij vernemen dat de voorzitter der Eerste Kamer ter benoe ming is voorgedragen nadat de meerder heid der regeering ontkennend had beant woord de vraag of naar constitutioneele begrippen de president niet moest worden benoemd uit de nog aanwezige liberale meerderheid." "Wij noemen dit een zot berichtje. Immers een kind begrijpt dat uit den ministerraad wel door geen der ministers zal geklapt zijn, dus dat 't bericht allen schijn heeft verzonnen te zijn. En dan dat „Daar constitutioneele be grippen" is ook vreemd. Waar in de constitutie staat dat een Kamervoorzitter de kleuren der meerderheid moet vertoonen Handelen de liberalen dan „constitutio neel" wanneer zij in de Tweede Kamer bij aftreding van een antirevolutionairen voorzitter, dezen door een der hunnen wil den vervangen? Ook is 't onjuist wanneer in 't bericht gesproken wordt van „de regeering", die een voordracht aan de Koningin zou doen. De ministers de regeering en de Ko ningin een nu ja, laten wij maar zeggen een ornamentdat is niet „naar constitutioneele begrijpen". De ministerraad, niet de regeering draagt bij de Koningin ter benoeming voor. Iu de vraag of de benoeming in den zin der op 'toogenblik nog zittende meerder heid van de Eerste Kamer is, zullen wij ons niet verdiepen. Wij herinneren er slechts aan dat in 1888 een conservatief dhr. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye voorzitter der Eerste Kamer is geweest, en dat door pers of „meerderheid" hier tegen niet is geprotesteerd. Trouwens op grond van wat zou 't ook gekund hebben? Over de gevangenneming van Lord Methuen seint Edgar Wallace aan de Daily Mail"Ongelukkig als het resultaat was van Lord Methuen's laatste gevecht, geeft dit Tweeboschincident toch nieuwen luister aan de toch reeds schitterende annalen van het Engelsche geregelde leger. Als vroeger gemeld, trok Lord Methuen van Vrijburg Oostwaarts. De Boeren open den een hevig' vuur op de rechter llank en van uit de achterhoede, waarheen de bereden troepen zich terugtrokken. De infanterie nam met de kanonnen stelling in een kraal en verdedigde de plaats gedurende drie uur, gedurende welken tijd de Boeren de pompon en een veldstuk, onlangs veroverd op kolonel Donop's colonne, in stelling brachten en alleen met de pompon 700 schoten losten. De verdediging van de infanterie tegen een strijdmacht, in een verhouding van een tegen tien, wordt beschreven als buiten gewoon dapper te zijn geweest. De artillerie bediende haar stukken met groote koel bloedigheid. Mannen en officieren vielen om de stukken, twee officiereu vielen over het affuit. Zij werden weggehaald en met vuren werd doorgegaan. Lord Muthuen wilde de bereden man schappen, die zich op eenigen afstand hadden teruggetrokken, naar het terrein van den strijd brengen, toen hij werd getroffen, een Martini Henry-kogel ging door het bovenste gedeelte van de dij, verbrijzelde het been en doodde zijn paard. Na de overgave, die een gevolg was van het opraken van de ammunitie, reed gene raal De la Rey nader en behandelde Lord Methuen met groote hoffelijkheid. Hij gelastte hem naar Klesdorp te brengen. Vele burgers verzetten zich met bitter heid tegen de vrijlating en een troep werd uitgezonden om Methuen terug te brengen, hetgeen gebeurde. De la Reij bleef er bij, dat Methuen uitgeleverd zou worden en, de tegenwerpingen van zijn burgers ten spijt, stelde hij twee van zijn eigen wagens ter beschikking van Methuen. In de ge- heele zaak heeft De la Reij groote goed heid en menschlievendheid getoond. Uit Kaapstad. Er is een lichte verbetering gekomen in den toestand van Rhodes. De koningin heeft hem telegrafisch haar deel neming betuigd en gezegd, dat zij God om zijn herstel bidt. Kitchener heeft geseind, dat hij dagelijks bericht wenscht te ont vangen. Er zijn telegrammen ontvangen van den koning en van Lord Rosebery! Rhodes moet, zooals hij in de tien laatste dagen gedaan heeft, rechtop in bed blijven zitten. Indien hij ging liggen, zou hij moeilijk kunnen ademhalen. Rhodes voelt zich zelf sterk genoeg om zich in te schepen naar Engeland. De doctoren deelen echter niet in zijn meening, ofschoon men, om den patiënt tevreden te stellen, een hut voor hem aan boord heeft besproken. Hij dommelt veel, maar zijn verstand blijft steeds even levendig en scherp. Hij toont nog een levendige belangstelling in de politiek. Woensdag» deed hij nog allerlei zaken af betrekking hebbende op het land der Chartered Co. en op de spoorwegen in Rhodesië. In de kathedraal van Kaapstad worden gebeden uitgesproken voor zijn herstel. Daarop »hopen" zijn vrienden, en ook op de voorspelling van waarzeggers en kaar- tenlegsters, die zeggen dat hij nog een groote l'/i jaar te leven heeftGedurende het beleg van Kimberley is zijn zuster voorspeld, dat hij nog 4 jaar te leven had; in dien tijd zou hij meer volbrengen, dan in zijn geheel vorig bestaan. Sedert dien tijd zijn thans 2 jaar en 5 maanden ver- loopen. Goes. Burgemeester en Wethouders van Goes, brengen ter algemeene kennis, dat door Ged. Staten van Zeeland bij besluit van 15 Maart 1902 no 125 aan het gemeentebestuur van Goes is vergunning gegeven tot het uit breiden der verzamelplaats van straatvuil en faecaliën en het vervaardigen van compost, door toevoeging van eene inrichting voor het ontsmetten met karbolwater en afwasschen der beertonnen op een terrein gelegen aan den Gelderloozen weg, kadastraal bekend Sectie a no 443. De heer A. F. Lasonder genees- en heelkundig dezer gemeente zal Vrijdag 21 Maart a. s. des voormiddags te acht uren, iu plaats van des namiddags te twee uren in het gasthuis zitting houden tot het gratis vac cineeren en hervaccineeren. De ingezetenen worden in hun belang uitgenoodigd van deze aangeboden gelegenheid gebruik te maken. De zoogenaamde trouwboekjes moeten worden medegebracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Urk, A. Prins te Groote Lindtte Den Helder, J. J. II. Bango te Langezwaag. Aangonomen naar Siddeburen door G. A. v. d. Molen te Vlachtwedde. Bedankt voor Ter Aa door A. Prins te Grootelindt; voor Eist door J. Hoogen- raad, cand. te Scheveningen. Geref. Kerken. Beroepen te Grijpskerk, G. H. A. v. d. Vegte, cand. te Langeslag; te Wilnis, A. Brouwer te Strijen. Geslaagd te Breda voor de acte nuttige handwerken mej. A. v. d. Klooster te Burgh. Mej. E. D. v. Vijven te Goes, slaagde heden te 's-Gravenhage voor de nuttige handwerken. De heer J. Velthuysen onlangs door de Zending der Zevendedaags-Baptisten uitgezonden als zendeling onder de Fanti- negers, is aan de Goudkust overleden.v Op de tentoonstelling der afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken van de Hollaudsche Maatschappij van Landbouw zijn bekroond: In de rubriek gemest vee: voor den fijnsten en zwaarsten os, uitslui tend met hard voeder gemest, onverschillig van welken leeftijd 4e prijs A. Dalebout te Ellemeet. Voor den fijnsten en zwaarsten os, uitsluitend met hard voeder gemest, niet ouder dan 5 jaar: 2e prijs C. Berrevoet te Serooskerke. Naar men aan de M. C. meldt, heerscht in het voormalig vierde district hier en daar, behalve onder de menschen, de influ enza ook onder de paarden. De beesten krijgen dikke pooten, de oogen wateren, de eetlust verdwijnt en eene loomheid treedt in. Voor de veulendragende merriën hoeft de ziekte dikwijls een ongewenscht verloop; en uu de veldarbeid volop begint, werkt zij storend op den goeden gang van zaken. Blijkens een in een bijvoegsel tot de .Sri Ct. opgenomen staat van de gevallen van besmettelijke veeziekten in Nederland, voor gekomen gedurende de maand Februari, deden zich in Zeeland voor 32 gevallen van mond- en klauwzeer en 25 te Hontenisse bij een eigenaar on 7 te Middelburg, ook bij oen eigenaar. Verder deden zich voor een geval van kwade droes te Zierikzee en een van vlekziekte bij varkens te Westdorpe. Vlissingen. Dinsdag werd de Bazaar van de afd. van het Chr. Nationaal Boe- rencomité waarvan de netto opbrengst voor de Boeren is, geopend. De voorzit ter, dhr. W. Guillaume deed zulks met gebed waarna de burgemeester Jhr. v. Doorn van Koudekerke een openingswoord sprak. Een telegram werd naar Z. Hoog Ed. den Staatspresident Kruger gezonden, waarin werd medegedeeld van het feit dat hier plaats had. Z. Hoog Ed. zond een telegram terug waarin hij de afdeeling succes toewenschte. De zaal was geheel belangeloos keurig versierd met vlaggen tropeeën, bloemen en portretten van H.M. de Koningin, Pres. Kruger enz. Ruim 1500 cadeaus, waaronder vele kostbare, lagen tot vorkoop gereed. De opkomst was groot. Meer dan 200 personen waron bij de opening aanwezig en er werd veel verkocht. De Bazaar is tot Vrijdagavond geopend. Wissenkerke. In de jl. Dinsdag ge houden raadsvergadering werden in de eorsto plaats de geloofsbrioven der nieuw benoemde raadsleden onderzocht en tot hunne toelating besloten. Naar aanleiding van een schrijven van L. G. Overbeeko inhoudende rapport om trent zijn omnibusdienst over 1901, wordt met alg. stemmen besloten het subsidie van f25 ook over 1902 te vorleenen. Naar aanleiding van een verzoek ingediend door de Comm. t. w. v. s. van Wissenkerke en Geersdijk om belooning voor de secretarissen dier commission en presentiegeld voor do leden wordt met alg. stemmen nadat de Voorzitter, namens B. en W. had toegelicht dat inwilliging van het verzoek zooals het daar lag deze gemeente met zijne 3 Com- missiën op te hooge kosten zouden jagen op voorstel van voormeld college besloten voor iedere commissie over 1901 f20 be schikbaar te stellen, zijnde daaronder dan f10 voor den Socretaris en de overige f10 voor de overige leden. De Voorzitter deelt mede dat het aantal kinderen in de school op het dorp gedaald is beneden 145 terwijl het aantal te Kam perland weer geklommen is tot 145. Zoo dat op de dorpsschool een onderwijzer ge mist kan en te Kamperland er een behoort te worden aangesteld. Na onderling overleg tusschen B. en W. schoolopz. en hoofden der betrokken scholen en don onderwijzer A. P. L. Snijder is van deze ingekomen oen verzoek om eervol ontslag als onderwijzer op het dorp en sollicitatie naar de op Kamperland te ver vullen plaats. Met alg. stemmen wordt eerst het ge vraagd eervol ontslag verleend. Daarna wordt eveneens met alg. stemmen do sol licitant tot onderwijzer te Kamperland be noemd. Bij de gewone rondvraag wordt door het lid Maris gewezen op den slechten toe stand van oon eindje weg bij Willemsen te Georsdijk en door het lid Schippers op den slechten staat van het voetpad in den weg Hovoyn. De Voorzitter geeft te kennen dat het eerste niet in onderhoud bij de gemeente is en het laatste zou onderzocht worden. In de Maandag te lerseke gehouden raadsvergadering word a. o. meldiDg ge maakt van de vaststelling der gemeente rekening 1900 door de Gedeputeerde Staten in ontvang op f 39.028.01, en uitgaaf f 33.142.56 goed slot f 885.45. Van de commissie tot wering van schoolverzuim was het verslag over 1901 ingekomen. Er •werden 5 vergaderingen gehouden, waarin 85 gevallen van betrekkelijk schoolverzuim werden behandeld, waaronder 25 wegens behoefte aan bijverdienste door de kinderen, 6 wegens huiselijke omstandigheden en 10 wegens onwil en onverschilligheid. De commissie betreurde het, dat sommige leer plichtige kinderen door werkgevers in dienst worden genomen. De rekening over 1900 van het burg. armbestuur werd goedge keurd met de volgende eindcijfersont vangsten f 7591.025, uitgaven f 9084.12, kwaad slot f 1493.91. Naar aanleiding van een advies van het hoofd der herhalingschool stelden burg. en weth. voor hei begin van den cursus voor meisjes te verplaatsen van 1 Jan. naar 1 April, omdat op laatstgenoemden datum ook het leerjaar voor de dagschool begint. Meisjes, die alsdan de 6e klasse doorloopen hebben, kunnen dan terstond het onderwijs op de herhalingschool vervolgen. De Wijzi ging werd met algemeene stemmen aan genomen. Tusschen burg. en weth. aan de eene en de wed. Job Bom en erven aan de andere zijde is voorloopig onderhandeld over het in gebruik geven van een gedeelte van een plateau aan den havendam aan genoemde firma. De raad besloot in be ginsel het gedane bod ad f 5 niet aan te nemen, en liet de verdere behandeling aan het dagelijksch bestuur over. (Al. C.) Sedert eenige dagen wordt te Vlis singen vermist de 22-jarige violiste M. G. B. Reeds 8 Maart verliet zij de ouder- lijke woning, waarin zij tot heden niet is teruggekeerd. Men vreest dat haar een ongeluk is overkomen. N. R. C. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D.In den afgeloopen winter hebben hier, voornamelijk in de grensdorpen, vele nachtelijke diefstallen plaats gehad. De dieven hadden het voorval gemunt op allerlei pluimgedierte en konijnen. Ook varkens durfden zij uit het hok halen en medenemen. Verleden week zijn te Brugge eenige dier mannen door de Belgische politie geknipt en thans zijn ook bij Asel na eene hevige worsteling, weer twee be ruchte Belgische sujetten aangehouden, die juist hun buit in veiligheid trachtten te brengen. Twee andoren wisten te ont snappen. Nu de voornaamste leden der bende, naar wij hopen, achter slot en grendelzitten, zullen de grensbewoners weer wat rustiger kunnen slapen. Bij kon. besluitisbenoemdtotvoorzitter der eerste kamer J. E. N. baron Schimmel- penninck v. d. Oye (antir.) lid der eerste kamer voor Gelderland. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Oostburg, W. C. de Smidt te Schoondjjke. De onderwijzer G. S., te Eede, wien de gemeenteraad niet-eervol ontslag ver leende en die thans voortvluchtig is wegens onzedelijke handelingen met minderjarigen, is te Gent aangehouden. 's-Heerenhoek. Dat hier en in de naburige dorpen Ovezande en Driewegen veel over het goud gesproken wordt, zal iedereen begrijpen, die in het no. van Zaterdag het berichtje van de zonderlinge vondst onder de gemeente Driewegen, ge lezen heeft. Als nadere bijzonderheden kan worden gemeld, dat het geld gevonden is op een stuk grond, behooronde aan den dokter van Driewegen. Arbeiders van J. de Jonge, landbouwer te Borsele, waren daarop bezig aan het zandschieten. Onder het werk stiet een der arbeiders op een aarden pot en onder de grappige opmerking „daar vind ik een pot met geld" graaft hij ze zonder het ware te vermoeden uit den grond, geeft ze een klap met de spade, zoodat de pot uiteen spat en al het geld over het land rolt. Grabbelen als strooide St. Nicolaas peperbollen, was nu aan de orde en zoo had ieder wat van den buit. Zooals sommigen beweren, dagteekenen de meesten uit de jaren van 1460. De gouden zijn nog zeer mooi van kleur. Over de waarde en de verdeeling loopen echter nog verschillende geruchten, zoodat de ware uitslag nog niet bekend is. Eenige zijn reeds ter bezichtiging naar Amsterdam opgezonden. De toestand van den minister van koloniën, jhr. Van Asch van Wijck, gaat gestadig vooruit. Gisteren verliet hij voor het eerst wedor gedurende eenigen tijd het bed. Hij denkt over een week het Diaco- nessenhuis te Utrecht, waar hij verpleegd wordt, te verlaten om zich tot verder her stel zijner gezondheid naar buiten te be geven. Het eerste kievitsei (natuurlijk van dit jaar) is eergisteren ontvangen door een heer te Workum. Van af heden worden aan de post kantoren postzegelsboekjes verkrijgbaar gesteld, inhoudend 4 velletjes ieder van 6 frankeerzegels. Do boekjes worden in 4 soorten verkrijgbaar gestold, nl. van 1, 3, 5 en 12'/2 cont. Voor het boekje botaald men I cent bovendien. Bij de verschillende catogorieën der postorijen is tegen 1 April a. s. eene ver hooging van salaris toegekend. Voor de brievenbestellers bedraagt dit f 50 per jaar. Tevens worden do aanvangs-salarissen van dien datum af met dezelfde som verhoogd. Bij den minister van oorlog bestaat het voornemen bij de korpsen der bereden artillerie inplaats van Maart voortaan de militie omstreeks 1 October te doen opko men, en tolken jare twee lichtingen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te doen komen. Ds. v. Belkutn vroeger pred. te Zierik zee, laatst te Rustenburg, is in October 1901 nffet zijn gezin naar Krugersdorp en vervolgens naar Merebank gevoerd. Alles heeft hij moeten achterlaten en hij woont nu in een zinken hut, 16 bij 16 Eng. voet groot. Er heerscht groote ellende in het kamp met de ijzeren huisjes zonder vloer of bedden. Hij is belast met de zorg voor 6000 zielen. Uit dat kamp schreef ook de heer J. P. Ochtman, eveneens vroeger te Zierikzee, laatst lid der locale commissie te Heidelberg, doch thans door de Engelschen weggevoerd. Het sterftecijfer is minder geworden. (Uit 't verslag van de commissie voor de Vrouwenkampen H. J. Etnous te Amsterdam, e. a.) Koning Edward zal op den dag van zijn kroning aan een half millioen armen, van Londen een maaltijd geven. Kosten 360 duizend gulden. Het stoomschip Deutschland met prins Heinrich aan boord, is te Cuxhaven Dinsdag aangekomen. De keizer begroette den prins op de reede allerhartelijkst. Na afloop van de ontvangstplechtigheid begaven keizer en prins zich aan boord van do Kaiser Wilhelm II, die daarna de reis naar Kiel door het Kaiser-Wilhelmkanaal aanvaardde. B URGE RL IJKE STA NB van 18—19 Maart 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd :P. J. Barto 26 j. jm. en M. P. J. Mantz 26 j. jm. Bevallen: A. van Schelven geb. Daana z.; M. M. Lamie geb. van Heijl d.M. van den Bergen geb. Broerse d. Overleden: M. Le Cointre vrouw van M. Muller 73 j.; P. Dourlein vrouw van J. Poortvliet 27 j. GOES. Geboren: 17, Lena, d. v. Johannes Dirriks en Neeltje Verbrugge; 19, Lauwerina Jozina, d. v. Cornelis Hage- man en Johanna Pikkaard. Overleden: 18, Catharina Elizabeth, 1 m., d. v. Johannes Anthonie de Witte en Anna Maria de Jonge. GOES, 18 Maart. 1902. De aanvoer van granen was onbeduidend, en de omzet daar aan gevenzedigd. Oude Tarwe f 0,00 f 0,00. Nieuwe Tarwe f 6.30 a f 6,60, Rogge, f 5,00 f 5,25. Winterg, per 100 kilo f7,60 f7,85. Zomergerst per 100 kilo f7.40 a f7,75. Ha ver per 100 kilo f7.75 f8,25. Bruine boonen f5,00 f6,25. Paardenboonen f a f Koolzaad f 0.a 1 0Groene erwte." f 8.00 a f 8.90. Kroonerwten f 8.50 a f9.20. Versche Boter fO,85 a f0,95. Eieren f2,80 a f3.20. Middenprijs Boter 46 ct. per 'I, KG. MidJenprijs Eieren 0,75 per 25 stuks. Vlissingen, 18 Maart. Boter f 1.20 A f 1.10 per KG. Eieren f 3.60 f 3.40 per 104 stuks. ROTTERDAM, 17 Maart. Ter graan markt van heden (Maandag) was, de handelsbeweging in binnonlandsebe granen als volgt T a r w 0 werd in de puike soorten hooger verkocht, overigens onveranderd. Per heet. f6.10 a f7 25 en puike met gogarandeerde wicht daarboven. Per 100 kilo f8.40 a f9. R o g g 0 alsvoren. Per heet. f 4.80 a f 5.40. Gerst. Winter- in vaster stemming, per 100 kilo f7.15 a f7.75. Zomer- werd te hoog gehoudon. Chevalier- hooger verkocht. Per 100 kilo f7.90 a f8.70. Haver onverandord. Per 100 kilo f 8.25 a f8.50 en zaai daarboven. Witteboonen zijn tot vorige prjjzen verkocht. Per heet. f9 af 10.75 en puike daarboven. Bruineboonen overanderd. Per heet. f5.50 a f7.25 en puike grove daarboven. Blauwe Erwten waren prijshoudend te plaatsen. Per hoct. f 8.25 a f 9 en gave puik kokende daarboven. Kanariezaad overanderd. Per heet. f6 a f7.75. Aardappelen. Zeeuwsche Spuische jammen f3.a f 3.20, dito blauwe f2.a f2.20, dito bonte f2.30 a f2.50, Brielsche kralen f3.30 a f3.50, Flakkeesche jammen f2.a f2.40, magnum bonum fl.80 a f2.Overmaascbe jammen f3.20 a f3.40. Tamelijke aanvoer en weinig vraag. Zeeuwsche eieren f3.30 a f350 de 100 stuks. ROTTERDAM, 18 Maart. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd 2516 runderen, 339 vette, 786 nuchtere kalveren, 176 schapen, 427 varkens, 206 biggen.Run deren le qual, 66, 2e qual. 44, 3e qual. kalveren le qual. 108, 2e qual. 82 3e qual. schapen le qual. 52, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 51, 2e qual. 44 3e, qual. cent; alles per kilogram. Lijst van brieven verzonden aan onbe kenden door het Postkantoor te Goes over de le helft van Maart 1902. Centrale Crediet- en Voorschotbank Amsterdam. van Hansweerd. M. van den Eeden, Oudenbosch. van Cortgene. H. Fontein, Breda. J. Scheele, lerse/ce. Vrijdag 21 Maart. Middelburg. Provinciaal gebouw 10 uur het bouwen van eene woning voor den bewaarder met bergplaats voor goederen op het voormalige fort De Ruijter te Vlissingen. Raming f 3600. Aanw. 14 Maart. Inl. rijks- bouwk. voor de onderwijsgebouwen enz. en hoofdopzichter J. Roem te Leiden. Zaterdag 22 Maart. Goes, door B. en W. 10 uur het verbou wen der meisjesschool. Bestek bij firma Kleenwens ad 35 cent. Biljetten 21 Maart voor 3 uur ten raadhuize in een bus werpen. Aanwijzing 19 Maart half 3. Inlichtingen dhr. de Koning. Maandag 24 Maart. Goes, door 't Burgerlijk Armbestuur leve ring gewoon tarwebrood, rund-, kalfs- en versch inlandsch varkensvleesoh2e kwartaal. Biljetten met opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuur voor 4 uur bij dhr. A. Dekker. Idem schoonmaakwerken. Gasthuis. Bil jetten voor 2 uur met opschrift Besteding Gasthuis bij dhr. v. d. Bilt la Motthe. Idem levering voor 't Gasthuis bestuur ge woon tarwebrood, rund-, kalfs- en versch inlandsch varkensvleesch 2e kwartaal. Biljetten voor 2 uur met opschrift Beste ding Gasthuis bij dhr. v. d. Bilt la Motthe. lerseke, half 8 gemeentehuis door B. en W. het opbreken der keistraat Paardenmarkt en het daarvoor in de plaats leggen van 225 M2. klinkerbestrating en zijbestrating van de vrijkomende keien. Inl. dhr. Snijder. Sas van Qent. Do arsenicum- en goudfabriek met alle machinerieën,terreinen en bijgebouwen alhier door not. v. Daalen geveild, groot 2,3740 H. is opgehouden op f 20 000, eenig bod. Tweede Kamer. Bij de interpellatie Marchant over de weigering door den mi nister van justitie van verlof aan een ver pleegde in de rijkswerkinrichting te Hoorn om zijn stervende dochter in het ziekenhuis te Alkmaar te bezoeken, laakte de heer Schaper in heftige bewoordingen de houding van den minister die hij allerschandelijkst noemde en stelde een scherpe motie van afkeuring voor. Herhaaldelijk werd de spreker tot de orde geroepen. De heer Marchant stelde een motie voor waarbij de Kamer oordeelt dat mogelijkheid moet bestaan dat in zeer buitengewone gevallen gedetineerden tijdelijk een gesticht kunnen verlaten. Deze motie waartegen de minis ter geen bezwaar had werd zonder stemming aangenomen na verwerping met 60 tegen 5 stemmen der motie-Schaper. Daarna werden kleine wetsontwerpen behandeld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2