Engeland en Transvaal. Bekendmaking. Kerknieuws. School nieuws. Gemengde Berichten. B URGE RL IJ KE STAND van 1517 Maart 1902. op de borst, en De la Rey hem wegzen dend met de woorden: Ga en vertegen woordig ons bij de aanstaande kroning van uw vorst. Vra'ge wie zou Edward het naast aan het hart liggen? Rhodes, Ambush II of Methuon Een man, die bij de vernedering van zijn volk, lijden en dood zijnor naaste vrienden, en eigen minder goede gezond heid, nog aan kroningsfeesten en wedren- neneer deuken kan, toont gemis van hart en gebrek aan karakter. Vrijdag werd in het Lagerhuis door den Ier Heaiy aan den minister van oorlog gevraagd, of lord Kitcheners proclamatie van den 7en Augustus 1901, waarin werd verklaard, dat de Boeren geenerlei geregelde militaire organisatie meer bezaten, door de ministers was goedgekeurd en of zij nog steeds van kracht was. Op beide vragen werd door Brodrick bevestigend geantwoord. Ook wilde Healy weten, of De la Rey's hoeve was verbrand, en zoo ja, op last van wien zulks was geschied en of de betrok ken officier door de regeering was gestraft. Brodrick bleef echter zwijgen. In de officieele verliezenlijst van het War 0/fice wordt lord Methuen vermeld met de bijvoeging: schot door de dij met versplintering van het been, gevaarlijk. In Aldershot is men druk bezig met het uitrusten en in gereedheid brengen van 11 bataljons Yeomanry, die zoo spoedig mogelijk naar Zuid-Afrika zullen ver trekken. De llohenzollern heeft haar bezoek aan de Bergmuda-eilanden ten einde gebracht en is weer vertrokken. Via de Azoren gaat de reis naar Duitschland. Het is natuurlijk nog niet uit te maken, wat de eigenlijke beteekenis is van de verschijning van het keizerlijk jacht bij de eilanden, waar zich tal van Boerenkrijgs- gevangenen bevinden. Het moge dan al een daad van beleefd heid zijn jegens de Engelsche officieren, die over de eilanden gezag uitoefenen, van veel tact tegenover de gevangenen geeft deze excursie van het keizerlijk jacht niet blijkt. Misschien echter hebben de Duitsche officieren de Boerenkampen geïnspecteerd om zich er van te overtuigen, hoe het lot der gevangenen in werkelijkheid is. Den 11 Maart zijn de groote drijfjachten van Kitchener geëindigd. Het veld van de operaties was wederom de ruimte, begrensd door de blokhuizenlinies: Heilbron, Frank fort, Lindley, Bethlehem. De beweging was feitelijk dezelfde als bij de eerste vervolging. Verschillende moeilijkheden evenwel deden zich thans voor, daar de Boeren, wegens de beide vorige operaties, op hun hoede waren. Zondag in den nacht was een dichtge sloten lijn, van Lindley tot Frankfort, grootendeels gelijkloopende met Lieben- bergvlei. Volgens betrouwbare bèiichten waren De Wet en Steyn onder de Boeren in de nachten van 0 en 8 Maart. Zij deden een vergeefsehe poging door de Engelsche linies te breken en trokken onder hevig vuur van de bereden infanterie terug. Zondag trok de helft van Rimington's macht op, boven aan de linie naar de bedding van de Rhinosterrivier, waar deze zich vereenigt met Elandspruit, teneinde den Boeren te verhinderen, een gezamen- lijken aanval te doen. De heele linie trok den lOIen op. Verscheiden Boeren gelukte het door de westelijke, zwakke linie te breken, juist vóórdat de colonnes zich eigenlijk tot een linie hadden geformeerd. De Wet, die het gevaar inzag, brak door de lijn, toen deze nog zwak was heen, vóórdat zij kon versterkt worden. Dit is het oenige (Engelsche) nieuws. Het beteekent dat ook deze laatste drijf jacht op nnl is uitgeloopen. Te Chicago zijn Zaterdag de Bóeren- afgevaardigden Wessels en Wolmarans van Philadelphia aangekomen om met deplaatse- lijke comite's te beraadslagen. Zij zijn zeer tevreden over hun reis en sympathieke ontvangst te Washington, door President Roosevelt en de leden der Regeering. Overal werden zij geestdriftig ontvangen. Hun reis moet zeer gelukkige resultaten hebben gehad, met. betrekking tot de ver standhouding en de samenwerking van de verschillende comite's in Amerika, die ten doel hebben te ageeren voor bemiddeling. Ook had dr. Clarke, ex-lid van het Engelsche Parlement, die zich aldaar bevindt, ver scheidene conferenties met de heeren Wol marans en Wessels. Voorts luidde omtrent den toestand van Cecil Rhodes te Kaapstad Zondag het bulletin van 6 uur 15 m. in den morgen, dat Rhodes een zeer kalmen nacht heeft gehad en voedsel tot zich heeft genomen. Over het geheel genomen, is hij echter veel zwakkor. Het verstand is helder. Onder den titel »De overwinnende Boer", geeft de Engelsche »Daily Mail" de volgende beschouwing over de ia Rey: Hij is de meest beteekenende van alle Boeren-generaals. Zelfs de beroemde de Wet bracht onzen legers niet zooveel slagen toe. Hij is de man van onze nederlagen bij Uitval's Nek, Nooitgedacht, Vlakfontein Moedwil, ongerekend de beide jongste ge vechten. De oorlog heeft over hem gebracht een groote droefheid. Zijn vijftienjarige zoon sneuvelde naast hem bij den slag aan de Modderrivier. Eens op een nacht zat hij met eenigen van zijn mannen in zijn tent te praten over lord Roberts. Een hunner benijdde Roberts, die met den oorlog roem en goed verdiend had. De la Rey luisterde en zei op het laatst: »Jij spreekt van lord Roberts, alsof je hem benijdt. Je denkt alleen van wat hij gewonnen heeft, niet aan wat hij verloor. Roberts en ik verloren beiden een zoon. Al zijn eer, al zijn geld, zou hij er voor willen geven als hij zijn jongen kon terug ktjjgen. Van legerhoofd zou hij, daaavoor alleen, graag Tommy willen wor den. Hij is veldmaarschalk, maar vader tevens. Ik weet hoe diep hij getroffen werd door den dood van zijn zoon, en ik heb gedronken uit denzelfden beker, maar ik hield nog zoons over. Hij verloor zijn eenige". Toen de oudste zoon dood was, streed naast de la Rey de tweede zoon, die nauwelijks veertien jaren was. Deze jongen werd kort daarna getroffen door den kogel van een Lee-Metford. Bij het treffen te Magersfontein bezette de la Rey de uiterste linkerzijde van de Boerenpositie. Hij moest een zeer ver woeden aanval van lord Methuen's macht weerstaan. Zijn verdediging was prachtig en had succes. Honderden Engelschen lagen dood dicht bij het terrein, waar hij streed. Den geheelen oorlog door is de la Rey aan het front geweest. Een tijd lang lag hij zwaar ziek te Kroonstad. Nog niet hersteld, stond hij toch op om het bevel te voeren over de verspreide commando's die lord Robert's toch naar Bloemfontein moesten verhinderen. Lord Methuen behoeft niets te vreezen, nu hij in handen gevallen is van een man als de la Rey. De ambulance heeft hij altijd bevel gegeven te doen alles wat mogelijk is, in het belang der gewonde Engelschen. De generaal is gewoon de gevangenen zelf te bezoeken, om te inspec- teeren of alles wel in orde is." Gelijk men hierboven lezen kan, is de verwachting van 't Engelsche blad niet beschaamd. Evenals indertijd Botha Bul- Ier, heeft De la Reij Methuen losgelaten. Waarom die twee niet ingeruild voor Cronjé en Kritzinger? Maar zooveel edel moedigheid woont niet in een Brit! Goes. Bij Koninklijk besluit van y Maart 1902 no. 9 is de Concessie tot heffing van Rechten voor het gebruik van het Sas en de Haven verlengd tot 1 Mei 1905 naar dezelfde voorschriften voor de invordering als vastge steld door Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hunne besluiten van 26 April 1889 no. 26, gewijzigd bij besluit van 5 Mei 1893 no. 38 en tegen het tarief, vastgesteld door den Raad der gemeente Goes bij besluit van 8 Maart 1889. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter kennis van de ingezetenen dat aan J. F. l'alsenburg eervol ontslag is verleend als onder-brandmeester bij spuit I en dat als zoodanig is benoemd J. C. de Beste Wz. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudeschild, dr. B. H. Kist te Oosthuizen te Eist, J. Hoogenraad cand. te Scheveningpn te Koog a./d. Zaan (toez.) dr. P. H. Kapteijn te Renesse; te Haarlem, A. J. Montijn te Maassluis. Bedankt voor Ameide door J. C. Klomp te Slijk Ewijkvoor Kage door J. Beijer te 's Hage voor Kropswolde door H. Spoel, cand. te Burum; voor Noor den door J. Hoogenraad, cand. te Scheve- ningen. Geref. Kerken. Beroepen te Oostburg, G. H. A. vaD der Vegte, cand. te Langeslag. Bedankt voor Arnhem door L. Kuiper te Hoogeveen voor Ooltgensplaat door J. C. C. Voigt te Raamsdonkvoor Tholen B door ds. J. Boeijenga te Arne- muiden. Geslaagd te Breda voor de nuttige hand werken mej. C. Huijbrechts, van Middel burg. De minister van binnenlandsche zaken brengt voorloopig ter kennis van belang hebbenden, dat in 1902 de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor lager onderwijs in de Fransche en Hoogduitsche talen zullen worden gehouden in Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli en die voor middelbaar onderwijs in die talen in December, zoo noodig aan vangende in het laatst van November, met dien verstande, dat voor diegenen welke voornemens zijn zich dit jaar aan het examen voor de akten B, middelbaar onder wijs voor Fransche taal en letterkunde te onderwerpen, gelegenheid zal bestaan, om, zoo zij dit wenschon, het taalkundig ge deelte van dit examen af te leggen in Juli, terwijl het letterkundig gedeelte op den gewonen tijd, nl. December, bepaald blijft. In het eerste (taalkundig) gedeelte van het examen B voor de Fransche taal zal ock worden opgenomen „de letterkunde der middeleeuwen", wanneer zulks door de adspiranten wordt gewenscht. De examens Engelsche taal, zoowel voor het lagerj als voor het middelbaar onderwijs, zullen worden gehouden in Augustus, zoo noodig aanvangende in het laatst van Juli die voor de gymnastiek, zoowel voor de akte lager onderwijs (vak als voor het middelbaar onderwijs, Augustus, zoo noodig ook in September; die voor lager en mid delbaar onderwijs land- en tuinbouwkunde in Augustus en zoo noodig ook in het laatst van Juli; die voor lager onderwijs band- teekenen, in Augustus, zoo noodig ook in de tweede helft van Juli, en die voor middelbaar onderwijs in hand- en rechtlijnig teekenen en de perspectief en die voor boetseeren in Augustus, zoo noodig ook in Septemberdie voor middelbaar onderwijs wis- en natuurkundige wetenschappen, boekhouden, Neder landsche taal en letter kunde, geschiedenis, aardrijkskunde, staat huishoudkunde en statistiek, staatsinrichting en schoonschrijven, zoomede die voor lager onderwijs in de wiskunde, bedoeld in art. G5 der wet op het lager onderwijs, in November en December. Het tijdstip voor aangifte zal nader worden bekend gemaakt. Hansweerd. Het zeilschip „Adriana" schipper E. Klaassen, geladen met stuk goederen van Breskens naar Rotterdam is alhier lek binnengekomen. De lading wordt heden overgeladen in het aakschip Antho- nia" schipper Geerts. Pompers zijn aan boord. Bij kon. besluit is verlof verleend aan dhr. D. J. Mes te Middelburg tot het aannemen van het ordeteeken van ridder der orde van den Heiligen Gregorins den Groote hem door den Paus geschonken. Vlissingen. Gisterennacht is een ma troos bij het aflossen van de wacht, in een stoombarkas, op de reede voor het oorlogs schip Stein, te water gevallen en verdron ken. Het lijk is alhier aangespoeld en naar het gasthuis gebracht. Het vertrek der Stein is daardoor uitgesteld. Zierikzee. De verdediger van A. W. en de officier van justitie hebben beide appèl aangeteekend tegen het vonnis van A. W. E. van Hoorn en M. Lamper te lerseke zijn aangesteld tot onbezoldigd rijksveldwachters. Bij kon. besluit van 12 Maart zijn tegen 1 April bij den Rjjkswaterstaat bo- vorderd tot bureelambtenaar 1ste klasse de heer J. J. Schenk en tot bureelambtenaar 2do klasse de heeren C. J. Meulmeester en J. Delzenne, allen te Middelburg. Met ingang van 1 Mei a. s. zijn in Zeeland verplaatst de kommiezen bij 's rijks belastingen P. Versluis, ie klasse, van Heinkonszand naar Domburg; J. Crombouw, le kl. van Domburg naar Heinkenszand A. J. W. Korff van Koewacht naar Axel, H. R. J. Claeijs van Hontenisse naar Koe wacht, M. T. E. Nederhand van Hoedekens- kerke naar Aardenburg, F. Beun van Bres kens naar Hoedekenskerke, T. B. Tas van Hulst naar Breskens, C. L. Vervaeck van Zuiddorpc naar IJzendjjke, deze zijn alle 3e kl.en verder J. Visser van Axel naar St. Jansteen, J. Kesteloo van Hulst (tijd.) naar Hontenisse, A. de Maat van Cortgene (tijd.) naar Hulst, G. Kuiper van St. Jansteen naar Hulst, C. R. Janssen van Sas van Gent (tijd.) naar St. Jansteon, W. Jansen van IJzendijke naar Hontenisse en H. Post van Hontenisse naar Zuiddorpe. De zeven laatst genoemde zijn allen 4e klasse. Tholen. Verschillende visschers te dezer plaatse en te Bruinisse hebben aan den minister van waterstaat een request inge diend, waarin om vermindering van pacht verzocht wordt voor die perceelen, welke in den loop van 1901 hebben geleden door de ziekte in de mosselen men deelde ons mede dat naar aanleiding van dit verzoek vanwege de ambtenaren belast met het toezicht op de Schelde en Zeeuwsche Stroo men een onderzoek is ingesteld op de be trokken perceelen, waarbij, naar beweerd wordt, overtuigend bleek, dat er werkelijk op een aantal perceelen zoodanige sterfte heeft geheerscht, dat als het ware heel het bedrijf voor een aantal visschers niet loonend kan geweest zijn. Er zouden er zolfs zijn, die door die sterfte gedurende dit seizoen geen leverbare mosselen hebben gehad. Door een der requestanten is ten antwoord ontvangen, dat geen motieven voor pacht- vermindering gevonden zijnmocht evenwel voor de aangetaste perceelen verlangd wor den uitstel van betaling der pachtpenningen, dan zou doze verloend kunnen worden. IV. R. C, Vrijdag werd te Aardenburg eene vergadering gehouden van een twintigtal werklieden, bijeengeroepen door de heeren Hofstede, predikant bij de Doopsgezinde gemeente, Dingomans, rijks-ontvanger en Van den Berg, apothekersbediende om een Bond te stichten met een drieledig doel a. de werkgevers te nopen tot het geven van hoogere loonenb. onderling aan- koopen te doen van steenkolen en andere benoodigheden, teneinde daardoor de klein handelaars geheel te kunnen ontberenc. zich te vormen tot een bond van kiezers, om bij eventueele verkiezingen daarop een rechtstreekschen invloed te kunnen uit oefenen. Een dertiental personen sloten zich aan en benoemden uit hun midden een voorloopig comiteit om naast de op roepers de zaken verder te regelen. Leden van dat bestuur zijn de heeren A. Beun, J. Hollebrand, J. du Pré, H. Beun Hz. en C. Dhaonens. {Al. C.) Omtrent de inpalming van de Hol- landsche ambulance, of tenminste 't geen er nog van over was, meldt menDr. Bie- rens de Haan had fondsen en materiffel der ambulance bij zijn vertrek naar Ne- derla'nd overgedragen aan den heer Dumont, ambtenaar der Zuid-Afrikaansche Spoor wegmaatschappij. Den 27 Jan. jl. 's nachts 1 uur, nabij Middelburg, werden hij en een verpleger door de »bondgenooten", dat zijn de Engelschen en de Kaffers, aangevallen, beroofd, meegevoerd en den 9 Febr. met de gewonde Boeren als krijgsgevangenen uit Durban per iFagus" naar Madras ge bracht. De »helden" hebben de heele am bulance vernield od geroofd tot zelfs zijn Roode-Kruispas. Hij verklaart sinds 17 Nov. 1899 in ambulancedienst te zijn ge weest en nooit do neutraliteit te hebben geschondon of de wapens te hebben opgevat. De algemeene vergadering der Vpr- eeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders zal gehouden worden Donderdag 29 Mei te Ermelo. Vrijdagavond half 10 liep te Rotter dam op den Binnenweg een 38-jarige man die zich van zijn woniDg naar zijn werk begaf. Hij was nachtstoker in een bleekerij. Daar kwam een bleekerswagen achter hem van de firma bij wi9 hij werk zaam is en door den eigenaar der bleekerij bestuurd. Waarschijnlijk in de hoop mede te kunnen rijden naar Delftshaven, wenkte hij den bestuurder om te stoppen, doch hetzij dezo hem niet bemerkte, hetzij hij zijn paard, dat in vliegende vaart aankwam niet terstond tot stilstaan brengen kon, de nachtstokor zag zich genoodzaakt een stap achterwaarts te doen om niet met den wagen in aanraking te komen. Daar mede kwam hij echter op de rails van de stoomtram te staan op het gevaarlijke oogenblik, dat een stoomtram in aantocht was. Door luid gebel kondigde |de machi nist de nadering aan, doch de man hoorde dat niet tengevolge van zijn hardhoorend- heid. Eorst, toen de tram in zijn onmid dellijke nabijheid was scheen hij op te schrikken van het gebel, doch vermoedelijk niet wetende, aan welke zijde het gevaar was, wendde hij zich juist naar de zijde, van waar de stoomtram kwam. In het volgend oogenblik werd hij door de machine ge grepen en tegen den grond geworpen, en ging de geheele tram over zijn lichaam heen. De ongelukkige werd letterlijk vermorzeld. Zijn boofd werd door de zware machine gehoel gespleten en daarna als 't ware van den romp gescheiden: het linkerbeen werd bij de' dij en van hetzelfde been werd de voet afgereden, terwijl ten slotte een der armen van het lichaam gescheiden werd. Het was een afgrijselijke aanblik het deer lijk verminkte lijk op de rails te zien liggen, terwijl stukken lillend vleesch en bloederige ingewanden hier en daar verspreid lagen. De overblijfselen werden bijeengeraapt en door politiedoodgravers per drenkelingen wagen naar het lijkenhuis op Crooswijk overgebracht. Eerst later kon uitgemaakt worden wie de doode was. De identiteit werd vast gesteld doordat op het verminkte overschot van den ongelukkige een geldzakje be vonden werd en eenige onderkleederen van hem geteekend waren. Arme weduwe, die met zeven kinderen achterblijft. Door den minister van binnenlandsche zaken (afdeeling arbeid) is een circulaire gericht aan de instellingen tot verzekering tegen ziekte, kraam of overlijden. Daarin wordt medegedeeld, dat eenerzijds de ge gevens, betreffende die instellingen ver kregen, door de tusschenkomst van de burgemeesters der onderscheidene gemeen ten des lands, naar aanleiding van een circulaire van den minister van 15 Nov. 11., verre van voldoende zijn en dat het anderzijds den minister wenschelijk voorkomt, dat bij de voorbereiding van het wetsontwerp zooveel mogelijk wordt afgegaan op opgaven, door de opgespoorde instellingen zelf ver strekt. Daarom roept de minister nogmaals de medewerking van de besturen dier instellingen in en noodigt hen uit zoo spoedig mogelijk, althans vóór 20 Maait 1902, een begeleidend formulier duidelijk, beknopt en volledig in te vullen en postvrij terug te zenden. Het formulier bevat aanduidingen voor opgave van de volgende gegevens: Naam, jaar van stichting, vorm en werkkring der instelling, geneeskundige schadeloos stelling bij ziekte, geldelijke schadeloosstel ling bij ziekte, schadeloosstelling bij kraam, schadeloosstelling bij overlijden, getal ver zekerden voor schadeloosstelling, inkomsten, vereischten, voor het lidmaatschap, financi- eele toestand. Bij den ambtenaar van den burger lijken stand te Ootmarsum werd voor eenige dagen aangifte gedaan van het overlijden van een kind door een persoon uit Borger, thans daar rondtrekkende. Nadat het lij kje ter aarde besteld was, gaf zich de moeder als moordenares van haar kind bij de politie aan. Ze hadden den nacht doorgebracht in een schuur van een boer in de buurt, Het kindje, dat reeds eenige dagen iets van streek was, was ook dezen nacht zeer lastig en toen zou de moeder, het door mond enneus dicht te houden,hebbendoenstikken. Brutaalweg is Woensdagavond een bewoonster der Huidekoperstraat te Am sterdam in haar eigen huis aangerand. De dame, een tachtigjarige, was alleen thuis, daar de heer des huizes voor zaken afwezig was, terwijl de dienstmaagd weggelokt was door het valsche bericht, dat een harer verwanten in het gasthuis lag en haar wilde spreken. Een man meldt zich nu aan om mijnheer wat mede te deelen en krijgt vergunning in de gang te wachten. Hij laat echter een man binnen en gaat met dezen de dame te lijf. Zij trachtten haar hoofd in een vloerkleedje te wikkelen, doch zij verweerde zich krachtig en riep zoo luid om hulp, dat de bovenburen door de deur, welke het bovenhuis met het benedenhuis verbindt en welke het dienst meisje alvorens te vertrekken had openge maakt, toesnelden. Toen poetsten de aan vallers de plaat. De oude dame is gelukkig vrijgekomen met den schrik. De minister van oorlog heeft, naar aanleiding van de ongunstige resultaten der schietoefeningen, ter verhooging der weer kracht, in een circulaire aan de comman- deerende officieren der landmacht wijziging in de bestaande regeling aangebracht, ten doel hebbend die oefeningen meer nut te doen hebben. Tot de wijzigingen behoort ook deze dat op Zon- en Chr. feestdagen geen oefeningen mogen plaats hebben. De heer De Ras heeft in handen van H. M. de Koningin den ambtseed afgelegd als lid van de Algemeene Rekenkamer. -Maandag verloor een rjjke fabrikant te Vilvoorden door den dood een prachtigen St. Bernhardshond, waaraan hij zeer was gehecht, en besloot het dier zoo plechtig mogelijk te laten begraven. Hij liet een kostbare lijkkist maken en gaf 200 van zijn ondergeschikten bevel, dat zij aan de be grafenis moesten deelnemen. Dinsdagmorgen om 11 uur had de begrafenis plaats. De 200 mannen kwamen aan de villa van den fabrikant bijeen en defileerden in optocht langs het stoffelijk overschot van den hond. Daarna werd de kist dichtgeschro.efd en vier werklieden namen ze op hun schouder. De stoet verliet vervolgens het sterfhuis en bewoog zich langzaam voort, voorafgegaan door den fabrikant in zwaren rouw, naar het einde van den tuin, waar een graf was gedolven. Tijdens de begrafenis stond de fabrikant hevig te snikken. Als een teeken van algemeenen rouw kregen al zijn werk lieden een dag vrij met behoud van loon, het eenige verstandige besluit, in deze gekke vortooning. Op hot graf van den hond zal een prachtig marmeren gedenk- teekon worden opgericht. De bekende Amorikaansche millionair Andrew Carnegie heoft wederom door een daad van vorstelijko mildheid de aandacht op zich gevestigd. Niet minder dan veertig steden in de Veroenigde Staten kregen van Carnegie een openbare bibliotheek cadeau. Zoo ontving b.v. de stad Albany (N. Y.) voor dat doel 175,000 dollars De Standard, het Engelsche conser vatieve regeeringsorgaan, schreef dezer da gen over het afstellen van de reis van koning Edward naar Ierland: »Welk een verne dering en welk een ellendige erkenning van Engeland's onmacht in Ierland, om over de geheele wereld bekend te maken dat de koning zich niet op Ierschen grond durft wagen in zijn kroningsjaar." Op de verkooping van graaf Falken- hayn, dezer dagen te Weenen gehouden, is de ganzenpen, waarmede de Keizers van Rusland en Oostenrijk en de Koning van Pruisen de Heilige Alliantie inl815ouuei- teekend hebben, voor 040 kronen aan den meestbiedende verkocht. -De meDSchen die gisterenavond voor de loketten van het postkantoor te Parijs stonden hebben zich, zegt de Figaro, niet weinig vermaakt met dit tooneeltjeEen jonge, mooie en zeer elegant gekleede Engelsche, in gezelschap van haar kamer meisje, had postzegels gekocht, en begon ze op een aantal brieven te plakken, die zij in de hand had. Toen zij het eerste zegeltje had afgescheurd, wendt zij zich tot het meisje „Pull out your tongue Eu de gedienstige steekt zonder blikken of blozen een half elf tong uit, waarover haar meesteres handig den gegomden kant van het postzegeltje strijkt. „Pull out your tongue again 1" Het bevel werd vijf of zes keer herhaald, en slaafs opgevolgd tot al de zegels opge plakt zaten. Sedert eenigen tijd is de Seine-politie te Parijs bezig, een paar New-Foundlanders af to richten op het redden van drenkelingen. De honden genieten zekere populariteit bij het publiek, worden en werden veel bespro ken en kosten zeer duur. Zaterdag nu heeft eeD dagbladschrijver te Parijs het practisch nut der viervoetige menschenred- ders op de proef gesteld, door zich van een der Seinebruggon in het water te laten vallen. De honden waren in een oogwenk ter plaatse en bleven met de grofste be langstelling toezien, totdat de quasi dren keling door een man in een schuitje „gered" werd. Hij had to voren aan zijn collega's van zijn voorgenomen proefneming kennis gegeven en werd luide toegejuicht toen hij, met een reddinggordol om, weer goed en wel op het droge was. Het publiek, dat zich erg angstig en zenuwachtig had gemaakt, putte zich uit in scheldwoorden aan het adres der honden, diemisschien wel hadden begrepen, dat het geen ernst was, en daarom te verstandig waren om te water te gaan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: B. ten Have 31 j. jm. A. C. W. van Dishoeck 20 j. jd.P. Gilde 24 j. jm. en L. de Nood 24 j. jd. Getrouwd: J. H. Meijboom 43j.jm. en J. den Engelsman 44 j. jd. Bevallen: E. M. de Munck geb. van Liere d.M. E. Radder geb. Meulmeester d.J. M. de Waal geb. Smits d.A. van der Plank geb. Loch z.S. J. L. Despinois geb. van Hilst z. Overleden: A. A. J. de Bruin 2 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2