Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Kerknieuws, Schooinieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. van alle posten meester, met uitzondering van één. In bet gevecht, dat volgde met de mannen die de mitrailleuse van de colonne Riming- ton bedienden, werden dezen bijna allen gewond. Twee Nieuw-Zeelanders slaagden er in, het stuk onder een aanhoudend vuuv naar den rand van een ravijn te vervoeren waar zij het in den afgroed wierpen. Yan de 76 man, die de voorpostenlinie der Nieuw-Zeelanders verdedigden, werden 25 gedood en 36 gewond, terwijl van de 8 officieren, die over hen het bevel voerden 2 gedood en 5 gewond werdendo 8e kreeg 4 kogels door zijn kleeren. Nu de naam van 6 enen aal de la Rey op aller lippen is, nemen wij het volgende omtrent hem over uit Pennings „De oorlog in Zuid-Afrika" „Evenals de Wet behoort generaal de la Rey tot die jongere generatie van Boeren- veldheeren, die in den loop van dezen oorlog door hun buitengewone aangeboren krijgs manstalenten als vanzelf naar de „voorpunt" werden gedrongen. Jacobus H. de la Rey, afstammeling der Hugenoten, is van middelmatige grootte; hij heeft een zwarten baard, donkere oogen, een eenigszins gebogen neus en is een man met een hartstochtelijk temperament, dat kan opbruisen als de bergstroomen van zijn vaderland in den zomer, als de donder- stormen brullen De la Rey werd evenals de Wet gekozen tot lid van den Volksraad, doch terwijl de kiezers De Wet loslieten, hebben zij Oom Koos behouden. Hij praat nogal druk, daarin een groote tegenstelling vormend met den zwijgzamen De Wet, aan wien hij overigens door eerlijke en trouwe wapenbroederschap is verbonden. De glorie van Magersfontein mag hij rechtens deelen met den Leeuw van Afrika, en overal, waar de boel in het honderd dreigde te gaan, werd hij heengezonden, om den ontredderden commando's weer een hart onder den riem te steken. In den slag bij Modderrivier werd zijn oudste zoon doodelijk gewond. „Wat mankeert er aan vroeg de generaal. „Ik ben gewond, vader'', zeide de jongen. Zoo bracht de vader hem dan naar het hospitaal, en ofschoon hij wist, dat hij zijn geliefd kind niet leveDd weer zou zien, begaf hij zich opnieuw in het slaggewoel, zijn leven wagend voor de zaak van het heilig recht dat hij had omhelsd met al de hartstochtelijke kracht van zijn heldengeest. Hij heeft in zijn wijze van oorlogvoeren veel van zijn vriend De Wet, ja men zou hem de Tranvaalsehe De Wet kunnen noemen. Hij houdt van snelle, krachtige slagen, en is tevens een der eerlijkste, rechtscha- penste mannen, die door de Afrikaansche zon worden beschenen.'' Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Diepenveen door P. S. Pots, cand. te Nieuweschans. Bedankt voor Cocksdorp door P. S. Pots, cand.voor Dirksland door J. G. Dek king te Krimpen. Geref. Kerken. Bedankt voor Zetten door A. T. v. Dijken te Aalten. Voor 't examen voor onder wij zer(es) in Zeeland hebben zich 99 mann. en 56 vr. candidaten of totaal 155 aangemeld en wel uit het district Middelburg 44 mann. en 20 vr.district Goes 22 mann. en 8 vr. en uit de arrondissementen Bergen op Zoom en Rozendaal 33 mann. en 28 vr. Het schriftelijk gedeelte van het examen zal 1 April plaats hebben, terwijl het mondeling gedeelte 9 April aanvangt. Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde in hoofdzaak de veroordeeling van een strooper, door de rechtbank te Middelburg wegens mishandeling van een ambtenaar in functie tot 4 maanden ge vangenisstraf. Terecht stond ook een jongman, door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot één maand gevangenisstraf wegens mishandeling. Bekl. beweerde niet te hebben geslagen, doch slechts geduwd. Desniettemin had de persoon die dezen „duw" van bekl. had ondervonden, terstond aan het aangezicht gebloed. De president slaagde erin, een der ge tuigen a décharge, die eerst halsstarrig ont kende dat do zg. duw krachtig was aange komen, tot bekentenis te brengen, dat de bedoelde duw een krachtige was geweest, zooals get. ook voor den den veldwachter had verklaard. Adv.-gen. mr. Reitsma, vorderde beves tiging van het vonnis. De verdediger, mr. A. M. Ledeboer, achtte die straf veel te hoog met het oog op den weinigen ernst van het feit, te meer waar de officier van justitie te Zierikzee slechts een geldboete van f 10 tegen bekl. had gevorderd en drong daarom aan op een lichter straf voor het geval bekl. niet mocht worden ontsla gen van rechtsvervolging. Uitspraak over 14 dagen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling: D. v. B., 20 j-, zonder be roep Arnemuiden, tot 2 m. en C. L. d. H., 23 j., timmermansknecht, A. J., tot 7 d. gev. straf, en M. de K., 26 j., hvr. van J. v- G-, en Is. v. S., 65 j-, wed., J. d. K., arbeidsters Breskens, de le. tot f 10 b. s. 10 d- h. en de 2e. tot f 15 b. s- 15 d. h., en P. J. V., 17 j., landbouwersknecht, Zuidzande, tot f5 b. s. 5 d. h.; wederspannigheid en het opzettelijk storen eener geoorloofde godsdienstige bijeenkomstM. L., 19 j., en J. J. D., 21 j., schipperknechts, Terneuzen, ieder tot 1 m. gev. straf het als ambtenaar van eene openbare in stelling van vervoer opzettelijk en wederrechtelijk openen van eenen aan zoodanige instelling toe vertrouwden brief, tweemaal gepleegdP. J. B., 35 j., zonder beroep, Ossenisse, tot 1 m. gev. straf, en eenvoudige beleedigingT. de N., 32 j., hvr. v. J. de K., werkvrouw, Goes, tot f 5 b. s. 5 d. h. VrijgesprokenCh. L. C. d'H., 21 j., timmermansknecht, St. Jansteen, beklaagd van mishandeling, en W. A. v. H., 34 j., werkman, Zaamslag, beklaagd van diefstal. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen H. de V., 42 jaar, onderwijzer, geb. te Elleraeet, wonende te Zoutelande, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij lo tusschen 1 Mei 1899 en 12 Januari 1902, terwijl hij correspondent was van de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij van Woudsend, een bedrag van ongeveer f 370.04 toebehoorende aan evengenoemde maatschappij, heeft verduisterd2o. in April 1900 ter zijde van acht door hen onder- teekende accepten van betaling ter voldoe ning van door hem van de Rotterdamsche Levensverzekering en voorschotbank te Rotterdam te leenen gelden valsckelijk en te kwader trouw valsche handteekeningen voor «aval" te plaatsen, alles breeder bij voormeld bevelschrift omschreven. Aan den beklaagde is de heer mr. A. A. de Veer Gz., advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Goes. Het publiek wordt opmerkzaam gemaakt dat de borden in de plantsoenen weder geplaatst zijn; dat daardoor verboden wordt het loopen buiten de openbare wegen en voetpaden aldaar, volgens art. 461 Wetboek van Strafrecht, en tegen de overtreders zal worden geverbaliseerd. Het is te wenschen dat de ouders hunne kinderen hierop attent makeD, en iedereen medewerkt tot het in stand houden der plantsoenen. Eergisteren vonden in de gemeente Driewegen eenige arbeiders, bezig zijnde met het zandgraven, een pot met oude zilvereD en gouden munten, wel meer dan 400 stuks. Zij dagteekenen uit de jaren 1000 tot 1200., Volgens sommigen ver tegenwoordigende eene waarde van f 1500. Te Hengstdijk is bij het graven een volledig menschelijk geraamte gevonden. Daar het geraamte ontdekt is in de nabijheid van een eenzaam voetpad denkt men het overschot gevonden te hebben van het slachtoffer eener geheim gebleven misdaad. lerseke. Gistererenavond bield de Chr. Jongelings Vereeniging Eben Haëzer haar 18e jaarvergadering. Verscheidene afge vaardigden uit andere gemeeeten waren tegenwoordig, alsmede de knapen- en de Jongedochtersvereeniging. Tot de zwakke vereeniging traden den afgeloopen zomer weer meer leden toe. Verscheidene voor drachten en samenspraken en een drietal opstellen werden geleverd. Wij hopen dat deze vereeniging moge bloeien en dat vele donateurs zich zullen aanbieden en dat zij veel nut mag stichten in deze onze ge meente. Doch ook is het te hopen dat de leden zich niet zullen verdiepen in dingen die hun te groot en te wonderlijk zijn. In de Tweede Kamer is van den minister van binnenlandsche zaken inge komen een nota betreffende het ingesteld onderzoek naar de werkloosheid in Neder land, met daarbij gevoegde stukken. Het doel der aangekondigde interpellatie van den heer Melchers omtrent dit onderwerp is hierdoor vervallen. De stukken zullen worden gedrukt en rondgedeeld. De voorzitter van den ministerraad had gisteren verschillende vreemde gezanten o. a. den zaakgelastigde van den Heiligen Stoel ten zijnent aan tafel. De volgende week Woensdag geeft minister Kuyper een diner voor leden van de Tweede Kamer uit de verschillende politieke partijen. Het Kamerlid de heer Ter Laan, die tot dusver alleen des Woensdags en Zater dags in zijn vrije uren de vergadering der Tweede Kamer bijwoonde, was heden tegen woordig, nu hij door ontslag als schoolhoofd voortaan dagelijks ter vergadering kan verschijnen. De toestand van den minister van koloniën, jhr. mr. van Asch van Wijck, blijft zóó gunstig, dat het uitgeven van ziekte-bulletins van heden at gestaakt is. In het proces tusschen ds. v. Lonk huizen, predikant te Hoornsterzwaag als eischer en de burgerlijke gemeente te Seho- terland (gedaagde), in zake het beheerder pastoriegoederen te Hoornsterzwaag, treedt mr. A. Stoop, te Leeuwarden, als raadsman voor den eerstgenoemde op. Naar wij vernemen zal mr. G. Binnerts, advocaat te Heerenveen, voor de gemeente Schoterland optreden. De moderne kerkvoogden te Hoornsterzwaag zijn in dezen met den orthodoxen predikant niet homogeen. De heer Maarten Spies, een Neder lander (Zierikzee die in het voorjaar van 1900 op commando gevangen genomen is, en op Ceylon gevangen heeft gezeten, is wegens gezondheidsredenen op parool vrij gelaten en te Rotterdam aangekomen. Te Hilversum is een loodgieters knecht van een dak van een huis waarop hij werkzaam was ter aarde gevallen en dood opgenomen. Een 16 jarig meisje te Haarlem kwam bij 't aanmaken der kachel met de vlam in aanraking. Hare kleeren vatten vuur, wel werd zij spoedig uit den brand geholpen doch hare wonden waren zoo ernstig dat zij bezweek. Een vrouw te Amsterdam die een brandend petroleumstel wilde verplaatsen geraakte in brand dewijl zij viel, tijdens haar vervoer naar het gasthuis stierf zij. Een venter die te Eist met zijn hondenkar langs de wetering reed geraakte met de kar te water en verdronk niettegenstaande spoedig hulp werd verleend. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Gedeputeerde Staten dei- onderscheidene provinciën verzocht in de adviezen omtrent de aanvragen van gemeen ten om toepassing van art. 49 der wet op het lager onderwijs te doen vermelden voor zooveel betreft het jaar, waarop de aanvraag betrekking heeft welk per centage den hoofdelijken omslag uitmaakt van het totaal van het belastbaar inkomen in de gemeente. Van der Bilt en de muilezels. De mil- liardair Van dei Bilt maakte dagelijks automobilistische uitstapjes en had bij een dezer het ongeluk een muilezel te overrij den. De eigenaar van het dier bleek diep bedroefd over het geleden verlies, welke droefenis echter verwonderlijk vlug in groote blijdschap veranderde, toen hij f250 kreeg uitbetaald. Zoo wisselen vaak menschelijke stemmingen elkander af! De volgende da gen zag de Amerikaansche chauffeur mork- waardig veel losloopende muilezels op zijn weg, meest niet van de beste qualiteit. Nog eenmaal reed hij, door welk toeval ook, een dier aan en betaalde een gelijke som. Sedert is zijn weg letterlijk met muilezels overstroomd. De Smet de Naijer, de minister president in België, heeft gisteren bij de opening van de vergadering van de Kamer verklaard dat bet aanbeveling verdient, de beraadslagingen over het wetsvoorstel be treffende het gemeentelijk en provinciaal kiesrecht te staken. Er waren nog 34 sprekers ingeschreven en de Kamer had nog maar 24 vergaderingen te houden voor do sluiting van de zitting. (Algemeene instemming.) Op voorstel van Van der Velde, werd alleen nog een rede van den Gentschen socialist Anseele aangehoord. Tegen het eind van de vergadering ging het zeer levendig toe. De N. R. C. geeft 't volgende verslag er van: De Smet de Naijer, de minister-president, herhaalt, in antwoord op verschillende sprekers, zijn verklaringen van gister. Hij staat stil bij de taktiek van de socialisten om het algemeen stemrecht met medewerking der liberalen te veroveren. De vereeniging van de partijen van de linkerzijde bedoelt, zegt de minister, een kunstmatige agitatie. Het eenige doel dat men nastreeft, is revolutie of grondwetsherziening. Immers, men voorspelt dat het daartoe moet komen. Ons hart bloedt, vervolgt de minister, als wij denken aan de verschrikkelijke dingen die kunnen gebeuren, als de voorspelling van de socialisten in vervulling gaat. De regeering wraakt het algemeen stemrecht, omdat zij het onvereenigbaar acht met de staatsinstellingen van België in de tegen woordige omstandigheden. Caluwaert (socialist) schreeuwt: «Dat zal u rouwen!" (Uitroepen ter rechterzijde.) Van der Velde (socialist) zegt dat men niet naar de woorden van vrede, die tot het ministerie gericht zijn, heeft willen luisteren. De verklaringen van do minis ters staan voor de arbeiders gelijk met een werkelijke oorlogsverklaring. Anseele (socialist) merkt op dat de mi nister gezegd heeft dat er bloed zal vloeien. De minister-presidentDat is niet waar. Maar gij verlangt grondwetsherziening met argumenten waarvan zich straatroovers op de heirwegen bedienen, om menschen uit te schudden. (Geroep ter linkerzijde Tot de orde Het lawaai is ontzaglijk. De socialisten staan op. Een van ben, Smeets, rent op bet bureau af en eischt met vuistslagen dat de minister-president tot de orde geroepen zal worden. Andere socialisten loopen met opgeheven vuist toe op de ministersbank. Do deurwaarders komen tusschenbeide. De gematigde libe ralen trachten de socialisten, die een drei genden oploop vormen voor de ministers- bank, tot bedaren te brengen. De voorzitter sluit de vergadering. Van Barbados wordt geseind, dat te Fortescue de gebouwen voor de krijgsge vangen Boeren gereed zijn. Het zijn houten huizen, waarin plaats is voor 30 man, die ieder een eigen kamer krijgt. Op Antigua worden ook toebereidselen gemaakt om Boeren te herbergen. Een bataljon Nort humberland Fusiliers is op weg van Hali fax naar Antigua om als wacht te dienen; waarschijnlijk gaan een paar compagnieën naar Barbados. Te New York heeft Burleson in het Huis van Afgevaardigden Hay, den minister van buitenlandsche zaken, verweten dat hij weigerde de Engelsche regeering voor Amerikanen verlof te vragen om in de concentratiekampen het geld te besteden, dat er in Amerika voor opgebracht is. In dit opzicht heeft de Duitsche regeering zich inderdaad flinker gedragen, zei hij. Volgens een telegram uit Joliet, in de Vereenigde Staten, is Altgeit, de bekende voormalige gouverneur van Illinois, een groot Boerenvriend, gisterenochtend over leden. Dinsdagavond kreeg hij na een redevoering, ten gunste der Boeren ge houden, een beroerte. De telegraaf zonder draad. Gisteren is door den heer Marconi de overeenkomst geteekond tusschen hem en de Canadeesche regeering, waarbij de laatste zich verbindt aan Marconi een subsidie van 11 192,000 toe te staan ter oprichting aan een station voor telegrafie zonder draad aan de kust van Nieuw Schotland. Marconi heeft zich aldus over de verbinding tusschen Engeland en Amerika door zijne uitvinding uitge laten Ik denk, dat de installatie te Cap- Breton krachtig genoeg zal zijn, om de verbinding met Kaapstad tot stand te brengen, maar zij wordt natuurlijk inge richt voor een verbinding met Engeland. Ik hoop dat de installatie binnen drie maanden gereed zal zijn, en dat dan han dels- en perstelegrammen kunnen overge seind worden. Te Pond-Audemer, in Frankrijk, had Maandag een begralenis plaats met nood lottige gevolgen. Terwijl het lijk op het praalbed lag, vatte een kroon van celluioïd door een kaars vlam, en in een oogenblik was alles in vuur. Het rouwfloers ver brandde geheel. Men had moeite de doodkist in veiligheid te brengen. Dit gelukte echter niet zonder dat een priester, een liefdezuster en een knecht ernstige brandwonden bekwamen. De Parijsche Patrie publiceert een lang interview met vijf Boeren-officieren, die de gevangenschap in Portugal wisten te ontvluchten, en die vóór hun gevangen neming behoorden tot de commando's van De Wet, De la Rey en Louis Botha. Het zijn de heerenPraotorius uit Vrijburg Viviers uit Brandfontein Reitz, neef van den bekenden staatsman, uit den Vrijstaat; Wentzel en Keiser, beiden nit Johannesburg. Hun komst te Parijs scheen vooraf bekend geworden te zijn, althans een oud-landge noot, de heer Jan Stuit, die zelf verhin derd was, had aan een Franschen Boeren vriend, den heer Hardy, verzocht ben aan het station welkom te heeten. In een café gebruikten de Afrikaanders hun ontbijt en in een oogwenk was bun aanwezigheid bekend. In en voor het café vormden zich groepjes, die Vivent les Boërs deden hooren. Afrikaanderballingen te Amsterdam hadden hun de geldmiddelen verschaft, Doodig om uit Portugal weg te komen en in de eerste behoeften te voorzien. Zij zouden slechts enkele dagen te Parijs blijven, en na een bezoek aan president Kruger te hebben gebracht, weder naar Zuid-Afrika vertrek ken om te trachten opnieuw aan den strijd deel te nemen. Een Fransch geleerde, dr. Nauroy, heeft zich gedurende vele jaren met deze hoogst gewichtige vraag bezig gehouden en ten slotte bevestigend er op geantwoord, nl. of er een boek bestaat zonder drukfouten. Het boek zonder drukfouten, dat hij heeft gevonden, is de in het jaar VI door Firmin Didot gedrukte uitgave van „Virgilius". Een andere professor daarentegen, de heer Albert Erin, kon door deze ontdekking van zijn collega niet rustig slapenhij zette zich er goed voor en vond inderdaad in die Vigilius-uitgave een drukfouthij ont dekte een „i" zonder punt. Zoo gaat het met ontdekkingen. Daarbij ontbreekt juist het puntje op de i. Te Marseille hebben na eene woor denwisseling over de nederlaag van Methuen, Engelsche matrozen in een herberg Fran- scbe matrozen aangevallen. De Engelschen moesten ten slotte de vlucht nemen, anders zou het volk ze doodgeslagen hebben. Troffel en Zwaard. Tweemaandelijkseh Tijdschrift, onder redactie van dr. P. J. Kromsigt, mr. J. Schokking, dr. E. J. W. Posthumus Meyjes, e. a. Utrecht Erven J. Bijleveld. Deze heeren predikanten vormen het Comité tot verspreiding van de beginselen der Confessioneele Vereeniging. Zijn stre ven verdient groote toejuiching. Meerdere bestudeering en waardeering der gerefor meerde waarheid is er 't gevolg van en deze uitgave propageert de gereformeerde beginselen met groote jjeslistheid en kracht. De vijfde jaargang van dit, ook uit weten schappelijk opzicht zeer te prijzen tijd schrift, is ingotreden. Over den inhoud van aflevering 1 wenschen wij iets te zeggen voorzoover dit kan geacht worden op onzen weg te liggen. Zij bevat een lezenswaardig opstel van ds. Karres over «Evangelisatie". Aan 't standpunt van Voetius wordt groote aandacht geschonken. Uit het betoog blijkt dat op dit punt het laatste woord nog lang niet is gesproken. Op 't terrein der kerk rechtelijke beginselen valt nog wel een en ander er tegen te zeggen, en tegen den mediscben weg tot «kerkherstel" hebben wij groote bezwaren doch wij gaan hierop niet in dewijl dit niet tot de competentie van een staatkundig blad behoort. Trou wens de schrijver erkent zelf dat de Evan gelisatie een «abnormaliteit" is. Iets anders is hot met het opstel van dr. Posthumus Meyjes over «De huiselijke Godsdienstoefe ning" („Uit de Archaeologie der gerefor meerde kerk in Nederland"). Dit opstel (dat vervolgd zal worden) lazen wij met groote instemming. De schrijver haalt tal van gereformeerde theologen aan die 't gebruik des Bijbels en de huiselijke gods dienstoefening aandringen. Onder anderen verwijst hij naar de artikelen van dr. Wa genaar in de Zuider Kerkbode «Huisge meenten". Vooral wat hij uit Ridderus, d'Outrein, a Brakel en den Middelburgscben predikant Willemsen aanhaalt is aangrij pend. Wij dringen zeer op lezing en be trachting van dit opstel aan. Onthoudo men wel wat Brakel zegt„Een huis zonder Bijbel is een schip zonder roer een Christen zonder Bijbel is een krijgsman zonder ge weer", en wat Cats zong (mede door dr. Wageuaar aangehaald): De man die pleegt dos Heeren werk, Maakt van zijn huis een kleine kerk. Verklaring van het Kort Begrip der Christelijke Religie, voor onze Cate chisanten, door G. Elziuga, v. d. m. met een voorrede van prof. Biester- veid. Kampen J. H. Bos. Schrij ver dezes heeft in de catechisatiejaren onder de degelijke leiding van ds. Wiersma, thans Hervormd predikant te Amsterdam, met veel genot en vrucht bij het gewone vragenboek, van Franken en Nupoort ge bruik gemaakt. Ds. Elzinga deed dunkt ons een goed geslaagde poging om voor de oudste catechisanten „in hun wezen vrucht der tijden, in hun vorm vau dezen tijd" dergelijke hulpmiddelen voorde catechisatie te continueeren. Het is een lijvig boek deel van 189 bladzijden, wat hen die Francken, zij het ook een weinig, kennen niet afschrikken zal en als „vrucht van dezen tijd" boven dergelijke uitleggers aanbeveelt. Prof. B. herinnert in zijn „Voorrede" aan de opstelling van het „Kort Begrip" door ds. Faukelius te Middelburg „om tot den catechismus te komen", wijl die catechismus voor beginnenden te zwaar is. Dit laatste nu nemen wij voor onzen tijd slechts ten deele aan. Nu wij met 650 Christelijke Scholen in den lande gezegend zijn, worden wij in onze ineening versterkt dat de Catechismus het boek is en steeds meer worden moet. Er moet tusschen school en kerk ook hierin een onlosmakelijke band zijn dat de cate chisatie aan de school aansluit ook in het leeren van den Catechismus. Wij kennen Chr. scholen, waar deze poging al sedert jaren gewaagd wordt. Toch wenschen wij met het uitspreken dezer gedachte vol strekt niets te kort te doen aan de betee- kenis van dit doorwrochte werk van ds. Elzinga. Trouwens de schrijver voegt er bij elk hoofdstuk de verwijzing naar de overeenkomstige vragen en antwoorden van den Catechismus, alsmede van de Geloofs belijdenis en de Leerregelen, bij. In kerken waar het „Kort Begrip" nog in gebruik is, achten wij 't een kostelijk hulpmiddel tot rechte kennis en bestudeering daarvan. Het is een duidelijk, zaakrijk, onderhou dend, degelijk geschrift; mogen velen tot kennis der gereformeerde belijdenis er een vruchtbaar gebruik van maken. De druk is flink. Vrijdag 21 Maart. Middelburg. Provinciaal gebouw 10 uur bet bouwen van eene woning voor den bewaarder met bergplaats voor goederen op het voormalige fort De Ruijter te Vlissingen. Raming f 3600. Aanw. 14 Maart. Inl. rijks- bouwk. voor de onderwijsgebouwen enz. en hoofdopzichter J. Roem te Leiden. Zaterdag 22 Maart. Goes, door B. en W. 10 uur het verbou wen der meisjesschool. Bestek bij firma Kleeuwens ad 35 cent. Biljetten 21 Maart voor 3 uur ten raadhuize in een bus werpen. Aanwijzing 19 Maart half 3. Inlichtingen dhr. de Koning. Dinsdag 25 Maart. Middelburg. Bureel Dir. der dir. bel. enz. 12 uur onderhouden en herstelling van de gebouwen der rijksbel. te Vlissingen tot uit. Dec. 1904. Raming f 1070. Aanw. 18 Maart. Inl. rijksbouwm., 's Gravenhage, en opzichter J. Bartels, Rotterdam. Vrouwepolder. Kerkeraadslcamer Gerefor meerde gemeente 3 uur bouwen kerkgebouw. Aanw. 19 Maart 11 u. Iul. Guillaume Vlissingeu. Woensdag 26 Maart. Bruinisse. Consistorie N. H. kerk 11 uur gedeeltelijk at breken en wederopbouwen van de kerk en consistorie. Aanw. 19 Maart. Inl. dhr. M. Krijger. Dinsdag 18 Maart. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. Verhulst inboedel enz. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 19 Maart. Biezelinge, bij wijlen F. de Back door not. L. Liebert 10 uur inspan als2 bruine merries 13 en 14 jaar, brum bles veulen- dragend 11 jaar, zwart ruinpaard 8 jaar, bruin ruinpaard 4 jaar, 8 baatg. melkkoeien, 6 runders van 1 tot 2V2 jaar, 9 aanhoud- kalvers, 1 drachtige zeug, 2 mestputloopers, 2 menwagens op ijzeren assen, lemoenkar, kapwagen, 6 ploegen, moorploeg, 7 eggen, stroo- en mangelmolen, geeselsteen en paard, 2 roiblokken, kookfomuis, koebak en goot, melk-, stal- en zoldergereedschappen, bas cule, boteibascule, huisraad, graanzakken, harnassement, aardappelen, klaverhooi. Kruiningen, bij Zoeteweij half 12 door not. Prins huisraad, arbeidersgereedschap, takelblokken met touwwerk, nieuwe kachels, loopvarkens, geiten, kippen, hokken, mest, enz. Middelburg, 10 uur bij wed. C. Polder man door not. Tak meubels, 2 kabinetten- voltaire, ledikanten, kleerkasten, vloerklee- den, karpetten, 5 lenten met zeilen, men,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2