e NIE ORGELS w No apenbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Adverienfiën. A. S. J. Huisraad, Inboedel en Arbeidersgereedschappen, Bij iit niei Ingezonden Stukken. LEESTAFEL. Marktberichten. vanaf f 40 tot f 550. Wie helpt ons Woensdag-19 Waart 1902, Zagen, Takelblokken met Touw werk, nieuwe Kachels, Loopvar kens, Geiten, Kippen en Hokken, Mest in Mestput, enz. 5 a 600 Erwtenrijsstaken TE KOOP MANGELS en een partij Een Veerenwagen Een drachtige Zeug Een Werkpaard te koop TE KOOP TE KOOP een Dienstmeid Broodbakkersknecht, VAC 9 een wapen voor de theorie der „klasse- justitie te smeden Maar het Volk staat voor geen kleinig heid. Men leze Dit is een merkwaardige bekentenis, merk waardig vooral in het licht van den diepen eerbied dien onze machthebbers altijd ver kondigen voor het vonnis van den rechter. Zouden de heeren Lohman en zijn bondge- nooten zich even gemakkelijk onder den toe stand van rechtsonzekerheid, die nu bestaat, voegen, als zij moesten vreezen, dat ook hun belangen voor de rechtbanken niet onvoor waardelijk veilig waren Of bestaat de onwil, om tittel noch jota aan een rechterlijk vonnis te veranderen, alleen omdat men in de bezit tende klasse wel weet, dat haar belangen door de rechtbanken zeer zorgvuldig worden worden onderzocht Heeft men nu ooit dwazer uitval gezien Wat de heer Lohman zoide, heeft met do vertrouwbaarheid, de onpartijdigheid, van den rechter natuurlijk niets te maken. Het betrof slechts een technische quaestie de (als regel) mindere ervarenheid van den lageren rechter dan de hoogere, en de grootere deugdelijkheid van het onderzoek in tweede instantie. Om aan allen de grootst mogelijke soliditeit van rechtsbedeeling te verzekeren, is daarom appèl gewenscht, ondanks de schaduwzijden die dit rechts middel aankleven. Wij peinzen ons suf, wat de «bezittende klasse" hiermee uit te staan heeft, maar wij ontdekken het niet. De onvolmaakt heden der eerste instantie komen ten on gunste van allen. Het middel van redres komt ten gunste van allen. »De belangen der bezittende klasse wor den door de rechtbanken" met «zeer zorg vuldig onderzocht". En óók niet ««zorg vuldig. Om de eenvoudige reden, dat de rechtbanken geen belangen hebben te on derzoeken, maar alleen hebben recht te bedeelen aan het geheele volk. Dr. Schaepman over het ministerie. Dr. Schaepman betoogt in zijn Chronica dat het ministerie, en dr. Kuyper in bet bijzonder, zijn vuurproef glansrijk heeft doorstaan, tot rechtmatigen roem van de meerderheid, die den grooten stoot tot het optreden van dit Kabinet heeft gegeven: Volmondig spreek ik het uit, zegt de schrijver -dat de eerste regeeringstermijn van dr. Kuyper mij met een zeer aangenaam gevoel van bewondering, wil men, van eerbied vervult. Voor eerbied in gedweeën vorm is echter mijn nek wat stijf geworden. Maar eerbiedige bewondering koester ik. Dr. Kuy per is een machtig man. Een «nieuw man" als men wil, maar die een vol stuk volks historie in zich draagt. En dat niet in den kleinen zin. Niet in den zin van consistorie of conventikel, van partij, of richting. Hij is van ouden huize, al schijnt hij evenzeer een man van morgen als van gisteren en al is het allernieuwste hem niet ongewoon. Hij heeft zijn besliste, gewilde, welbewuste eenzijdigheid, maar juist deze maakt het hem mogelijk breed te zijn. Van zijn daden, als regeeriugsman, kan men eigenlijk nog slechts in brokstukken spreken. Maar hier en daar ziet men reeds den greep van den leeuw. Wil men hem goed zien, dan moet men hem zien in het parlement, dan moest men hem zien bij deze begrootingen. Hij was van alle bijzonderheden op de hoogte. Hij liet, zooals men dat noemt, bij het breien met de artikelen geen steek vallen. Hij toonde de vlugge vaardigheid van Borgesius, de stoere kracht van Van Houten, de stalen lenigheid, de voelzijdige slagvaardigheid, zelfs de hooge hoffelijkheid van Van Lijnden en in handige bedrevenheid kwam hij soms den Heemskerk met de twee rechterhanden wel eens ééne te veel den Heemskerk uit de dagen der Grondwetsherziening nabij. Maar als zijne welsprekendheid zich verhief in de hoogten der bespiegeling, als hij verrees als de strijder voor beginselen, dan was hij werkelijk groot. Dan bleek hij toch een staatsman van hooger orde, niet een staatskunstenaar. Er waren soms zwakker oogenblikken. Dat was een voordeel. Zoo bleef hij menschelijk, een menseh onder menschen. Maar de al- gemeene indruk was die van grootheid en kracht, en ik verheug mij van harte deze te hebben aanschouwd. Het gevaar van deze grootheid en kracht was, dat het kon schijnen als was deze minister het kabinet en waren de overige ministers verantwoordelijke chefs van af- deelingen. En in dit verband was onbillijk en gevaarlijk de kritiek van de Standaard op de ministers van buitenlandsche zaken en justitie, die iets had van een berisping over het niet geheel volgzaam volgen van den grooten leider. De minister van bui tenlandsche zaken immers staat aan het hoofd van een zeer gevaarlijk departe ment par charge d'héritier, en de nalaten schap, die het hier betreft, kon niet worden «geschopt." De geschiedenis van de Vredes conferentie en wat daarmee samenhangt ten opzichte van Transvaal en Oranje Vrijstaat is ongeschreven, en de betreflende minister zoowel als het heele kabinet stonden voor allerlei vragen, die onbeantwoord moeten blijven. Men denke slechts aan wat op 3 en 5 December 1901 is gezegd, is het zeer raadselachtige antwoord van dr. Kuyper op 5 December, en op de allen strijd ontwij kende verdediging, die de afgetreden re geering ten bate kwam. De schrijver betreurt, dat niemand in of buiten de Kamer over deze zaken spreke n kan, mag öf wil. Wij zijn zoo vrij dr. Schaepman te vragen: sedert wanneer werd de Standaard of welk antir. blad ook orgaan der «rechterzijde" of dor «coalatie" Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Vóór alles zeg ik U dank voor de plaat sing van mijn schrijven van 3 dezer en voor de aandacht, blijkens Uw bijschrift er aan geschonken. Daarop grond ik mijn vertrouwen, dat U ook aan het volgende nog eenige ruimte zult kunnen afstaan. Mijn schrijven heeft in Uw ns. van 6 en 7 dezer een niet en een wel verwacht antwoord uitgelokt. In het eerste verklaart de heer C. D. van Noppen alhier, dat hij gelet op mijn epistel voornoemd, volkomen met Uw Redactie instemt. Het verband tusschen die twee is mij niet recht duide lijk. Voorzoover ik met de zienswijze van den heer Van Noppen bekend ben, zou hij ook zonder mijn schrijven wel aan Uw zijde gestaan hebben. En zijn aanbeveling van den heer Marcusse kan hij toch moeilijk als tegenhanger van miin handelwijze doen gelden, daar ik in mijn schrijven noch den heer Marcusse heb aangevallen, nóch den heer Du Claux aanbevolen. Nu heeft het er den schijn van, alsof de heer v. N., naar een aanloopje zocht en mijn naam als stormram noodig had voor 't inloopen van een open deur. Dit nu is meer eigenaardig dan aardig! Maar enfin, ik zal ook dat wel te boven komen. Het overige van Z.E. 's stukje staat zoo ver van de zaak in kwestie af, dat ik dat zonder schade kan laten rnsten. Met veel meer genoegen heb ik kennis genomen van het antwoord van den heer Lamain. De inhoud daarvan toch bevestigt in alle opzichten, dat ik recht had tot het opperen der 3 twijfelvragen, die ik stelde. Er blijkt nl. uit: le. dat de bangmaker geen liberaal was, althans een renegaat, omdat hij alles in 't werk stelde, om een anti-revolutionaire candidatuur te steunen 2e. dat de man gedreven werd door alles, behalve door liberale partij-overwegingen, en 3e dat er geen schijn of schaduw van bewijs te leveren is, als zou hij met in stemming der liberalen hebben gehandeld. Dat alles is thans ook U zoo duidelijk M. de Red., dat U rondweg erkent, dat er geen sprake kon zijn van machinatien van de liberaler;. U had gerust den óénen, dien U nog vasthoudt, óók kunnen laten glippen, dunkt mij. Eu na hetgeen de heer Lamain Uw lezers meedeelt over die ontmoeting bij een buur, kan een nadere beschouwing van den „ernstigen aandrang" gevoegelijk achterwege blijven. M. de Red., daar dit schrijven eerst na de herstemming verschijnt, kan ik er niet van verdacht worden, op 't laatste oogen- blik nog invloed op de kiezers te willen uitoefenen, als ik aan 't vorenstaande nog iets toevoeg bij wijze van nabetrachting. De heer Marcusse wordt door U en door den heer v. Noppen als antirevolutionair met meer dan „ernstigen aandrang" aanbevolen (immers hij moet gekozen worden, anders zou 't schande) zijn. En wie stelden hem candidaat? Drie namen van onderteeke naars zijn mij bekend en die drie zijn namen van menschen, die als liberaal ge boekt staan. Hoe rijmt dat te zaam? En hoe gevoelt U zich in dat gezelschap? M. de Red., U sprak in no. 84 van libe ralen, die te vroeg lachten. Of er in den stand van zaken reden tot lachen is voor U, kan ik niet beoordeelen. Wat mij be treft, mij dunkt, dat het, als men van nabij het ge wurm en gemors aanziet ook de heer Lamain heeft een tipje van den sluier opgelicht, dat het dan zeg ik van de stemming van het oogenblik afhangt, of men alle konkelaars in hun gezicht uitlacht, of kookt van ergernis over zooveel geknoei, zooveel opzettelijke ontwrichting der waar heid, zooveel laster in dienst van het wit gepleisterde eigenbelang !(3) Met vriendelijken dank voor de plaatsing, teeken ik gaarne Wissenkerke, 8 Maart. Uw dw. dr. A. T. C. SWENNE. Die «ernstige aandraDg" was door den zegsman van den heer S. verzonnen. (2) Bij een herstemming tusschen twee candidaten die men eerst geen van beide had gewild, valt er weinig te praten over 't gezelschap waarin men zich bevindt. Dat deden de liberalen ook niet, toen zij kort geleden met hun allen Nieuwdorp hielpen weren. Zij stemden wie hun 't minst kwaad kon doen, en zoo bevalen wij aan wie ons het best aanstond. (3) Het debat is hiermee gesloten. Red. Geachte Redactie In Uw nummer van 6 Maart jl. komt onder meer een artikeltje voor beti effende de verkiezing van een lid in den Raad dezer Gemeente. Door dit bericht op te nemen onder de rabriek gemengde berichten, hebt U de verantwoordelijkheid omtrent den inhoud aanvaard, 't Is daarom, dat ik mij tot U richt. Een vijftal kiezers worden daarin ironisch achtenswaardig genoemd. Het vijftal, on bekend met den naam des berichtgevers, weet niet rscht of het zich over deze onvriendelijke qualificatie moet bedroeven dan wel verheugenaangezien het zich niet kan vergewissen van de achtenswaardigheid van den berichtgever zeiven. Nu tasten zij in het duister en vragen zich af, wat toch de reden van het beleedigend vraag- teeken mag zijn, Is het omdat zij tegen den heer H. geageerd hebben? Maar dat is toch hun recht? En bovendien van de 126 kiezers hebben er wel 62 tegen dien heer geageerd. Is 't niet bijzonder vreemd, dat een vijftal mannen, die niet eens achtenswaardig zijn, zoo'n invloed blijken te hebben? Laten onze kiezers zich dan door dezulken leiden? Voelt U niet het beleedigende, dat hierin gelegen is en tot de helft van Biggekerke's ingezetenen is gericht? Mocht het vijftal echter werkelijk Uwe achting niet verdienen, wil dan s. v. p. zoo vriendelijk zijn, de redenen op te geven. Die tirade aangaande de omkoopbaarheid van den anderen kiezer mist tot mijn spijt de noodige stelligheid. Daardoor echter is ze te gevaarlijker. Hierdoor tracht men een smet te werpen op het karakter van een wel arm, maar toch eerlijk man, zonder dat de schrijver gevaar loopt met den straf rechter in aanraking te komen. Een zoodanige handeling is der pers in het algemeen, maar een Christelijk blad in 't bijzonder, onwaardig. Uw berichtgever, reppende van zilverlin gen als Judasloon, zegt voorzichtiglijk naar men veronderstelt. Och, geachte Redactie, men veronderstelt zooveel. Men veronder stelt zelfs wel, dat het stukje uit de pen van den verkozene zelf is gevloeid; maar daarom gelooft men nog niet, wat men zegt, en vertelt men dat niet rondin zulke zaken moet men zeer voorzichtig ziju en liever veronderstellingen voor zich houden. Het stukje wil den schijn wekken, dat hier in Biggekerke de verkiezing van een raadslid een partijstrijd is. Niets is minder waar. Ten eerste is er slechts óén partij, die eene geregelde organisatie (kiesver- eeniging) bezit nl. de anti-revolutionaire, de andere bestaat blijkens de jongste Staten verkiezing uit nog geen 40 kiezers. Maar sterker bewijs, dat Biggekerke voor den Raad niet vraagt naar politieke kleur, is wel eene verkiezing ongeveer 5 jaar geleden (vacature A. Moens). Toen vereenigde een niet-antirevolutionair 75 van de 110 stemmen op zich terwijl hij 2 anti-revolu tionaire tegencandidaten had. Zoo spreekt zich in Biggekerke de algemeene achting uit. Biggekerke, 11 Maart. Hoogacht. Uw. Dr. J. VREEKEN. (Te midden van de preparatieven voor een debatavond is abusievelijk dit bericht door ons ongeschaatd ter drukkerij gegeven en onder een verkeerde rubriek terecht gekomen de vragen aan ons adres kunnen wij derhalve niet beantwoorden, want de verantwoordelijkheid die ons nu treft is slechts gevolg van een ongeluk. Wij willen den geachten inzender alleen opmerken dat „men" (hij?; het mis heeft, de geko zene zelf is de inzender niet-, en wie 't wèl is zullen wij, onze gewoonte getrouw, aan niemand openbaren. Wil de inzender het zelf doen op vriendelijk verzoek van den heer Wielemaker, dit moet hij zelf weten. Wij laten echter over deze quaestie geen geschrijf in ons blad meer toe. Red.) E. Nijland Japan en de Japaneezen. Nykerk G. F. Callenbach. In Ito, uitgave van Kirchner, was reeds door den heer Homoet een poging gewaagd om Japan meer onder de menschen te brengen. Thans tracht ook de heer Nijland door middel van dit boek meer kennis te doen ontstaan omtrent Japans verleden, gods dienst, beteekenis, ook op Zendingsgebied. Japan belooft nog eens een rol te zullen spelen op het wereldtooneel. Daarom jui chen wij iedere poging toe, om meerdere bekendheid met dit schoone land en volk te wekken. Nijland doet dit in aangenamen vorm en boeienden verhaaltrant. Wij beve len dit boek zeer aan. Het is het vijfde of laatste van de be kende goedkoope serie. Van deze gelegenheid maken wij gebruik de aandacht te vestigen op de Paaschuit- gaven der firma Callenbach. Wat deed Jezus voor u, wat doet gij voor Hem is een kinderpreek met verscheidene verhalen doorvlochten, 't beste middel om de kinders tot lezen te dwingen. Het is van de bekende schrijfster Betsy en kost slechts vijf cent. Nog twee andere PaaschverhalenHet ware leven en Het bloemenmeisje verdie nen zeer de aanbeveling wegens inhoud en bespottelijk goedkoopen prijs. Tevens gaf genoemde firma een fraaie paaschplaat uit, in zwartdruk en in kleuren druk; mef tafereelen van den Opstandings dag. De Engel en de Vrouwen; de Emmaüsgangers; en andere. Keurig van uitvoering en een sieraad voor elke huis kamer is deze plaat welke in kleurendruk slechts 20 cent kost. Eindelijk herinneren wij dat het schoone standaardwerk van Kuiper «Geschiedenis van het godsdienstig en kerkelijk leven van het Nederlandsche Volk" door Callen bach is herdrukt, en, belangrijk vermeer derd van inhoud, legen verminderden prijs en met nog meerdere portretten dan de eerste maal gesierd, wordt aangeboden. Op de titelplaat prijkt de Tabernakel van ds. Schouten. Wij zullen nog wel eens gelegenheid vinden op deze kostelijke uitgaaf terug te komen. De eerste duizend inteekenaren ontvangen een fraaien stem- pelband gratis. Men vrage tevens bij deze zelfde firma haar voorjaarscatalogus over 1902 van Zondagsschooluitgaven en Feestgeschenken. Dinsdag 18 Maart. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. Verhulst inboedel enz. Iul. de Groot en Hondius. Woensdag 19 Maart. Biezelinge, bij wijlen F. de Back door not. L. Liebert 10 uur inspan als2 bruine merries 13 en 14 jaar, bruin bles veulen- dragend 11 jaar, zwart ruinpaard 8 jaar, bruin ruinpaard 4 jaar, 8 baatg. melkkoeien, 6 runders van 1 tot 2'/i jaar, 9 aanhoud- kalvers, 1 drachtige zeug, 2 mestputloopers, 2 menwagens op ijzeren assen, lemoenkar, kapwagen, 6 ploegen, moorploeg, 7 eggen, stroo- en mangelmolen, geeselsteeu en paard, 2 roiblokken, kookfornuis, koebak en goot, melk-, stal- en zoldergereedschappen, bas cule, boter bascule, huisraad, graanzakken, harnassement, aardappelen, klaverhooi. Kruiningen, bij Zoeteweij half 12 door not. Prins huisraad, arbeidersgereedschap, takelblokken met touwwerk, nieuwe kachels, loopvarkens, geiten, kippen, hokken, mest, enz. MIDDELBURG, 13 Maart 1902. Uit Walcheren was de aanvoer van gra nen voldoende voor de behoefte en met uitzondering van Tarwe waarvoor 10 20 ct. meer werd betaald bleven prijzen van alle andere artikelen onveranderd. Veel ging er in den handel niet ora. Nieuwe Taiwe werd van f6,90 tot f7 gekocht; Rogge onveranderd tot f 5,75 aangeboden. Winter Gerst weinig tor markt van f 4,75 tot f 4,80 betaaldZomer dito hield men op f4,70 a f4,75; Walch. Witteboonen mot weinig vraag werden met f 11 betaald Ronde bruineboonen weinig getoond brach ten f 3 a f 3,25 naar kwaliteit op, lango dito f 7,25 a f 7,50 naar deugd Groene Erwten in puike kooksoort niet ter markt worden nominaal f 9 genoteerdKroon- erwten weinig aangeboden en van f 9,25 tot f 9,50 naar kwaliteit gekocht. In koolzaad ging niets om. Boter en Eieren geen opgaaf ontvangen. LAATSTÉ" BERICHTEN. Middelburg. D. V. zal op 19 Maart a.s. des ten 8 ure op de bovenzaal in het Mi litair Tehuis de jaarlijksche algemeene vergadering worden gehouden van de af- deeling „Middelburg en omstreken" van den Ned. Militairen Bond. In de Gerf. kerk te Biezelinge werd Woensdagavond (biddag) een openbare ver gadering der Chr. Jongel. Vereeniging Pred. 12 la gehouden, welke uitnemend geslaagd mag heeten. Ze werd om 7 uur geopend door Ds. Kerssies met gebed. Het kerkgebouw was geheel gevuld met een aandachtig gehoor. Eenige voordrachten door de leden wer den met genoegen aangehoord. Vooral was dit het geval met een tweetal goed uitgevoerde samenspraken nl. „de Triomf der Prinsgezinden" en „Op het Roerencommando". De laatste voordracht gehouden door P. Fraanje nl. eon gedicht „de bekeering van een dronkaard" was een aangrijpend stuk. Dat de dank aan de Jongel. Vereen., door een der aanwezigen uitgesproken door allen werd ondersteund, was duidelijk merkbaar evenals de wensch dat de J. V. meer zulk een avond mag organiseeren. De collecte die bestemd was voor de kampen van Boerenvrouwen en kinderen in de Z.-A. Republieken bedroeg f 11.31. Ds. Kerssies sloot met dankzegging. Middelburg. Heden Donderdag werd door not. Tak publiek verkochtle. een huis Koudekerksche weg voor f 2450 aan dhr. Johs. Harpe te Koudekerke2e. een huis met schuurtje Noordweg in 2 per- ceelen, in massa voor f 2850 aan dhr. J. Simonse te Middelburg. 's Heer-Abtskerke, Donderdag werd door B. eu W. van Nisse en 's Heer-Abts kerke aanbesteed een aanteleggen grintweg van Nisse naar 's Heer-Abtskerke. Inge schreven door: A. Drijgers 's Heer-Abts kerke, f4992; C. Bakker Wz. Sliedrecht, f 4880A. Karelse Borssele, f 4830A. de Waal Lamswaarde, f4790; C. de Wilde A*. Kattendijke, f 4790; Joh. Eckhardt Hoedekenskerke, f 4737 M. Allewijn Waarde, f 4725B. den Exter van den Brink Krabbendijke, f4695; A. Foudraine Goes, f 4685. Gegund aan den laagsten inschrijver. Heden overleed na een smartelijk lijden van eenige weken mijn geliefde man en vader JACOB SMIT, in den ouderdom van 28 jaar en 22 dagen. PIETERNELLA SMIT geb. Staal. W1LHELMINA MAATJE SMIT. A. SMIT, vrouw en kinderen. M. STAAL, vrouw en kinderen. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Rilland-Batb, 11 Maart 1902. Strekkende tot eenige en algemeene kennisgeving. ,111. Prachtige GOES. Een "Weduwnaar, zonder kinderen, van middelbaren leeftijd, van beroep Kruidenier en Manufacturier, zag zich gaarne in het huwelijk geplaatst. Brieven letter G., firma DE JONGE- Verwest, Goes. een paar lieve kindertjes uit Engelands roofgierige klauwen verlossen De vader een Afrikaner-balling, wiens naam we om redenen van politieken aard, hier niet noe men, thans in ons land, zag zijn gezin, van alles beroofd, voor 't laatst 1 Juni 1900. De moeder bezweek reeds 20 Juni d.a.v. het jongste kindje was reeds 5 dagen te voren overleden. In meer dan anderhalf jaar vernam de vader taal noch teeken van hen. Thans kwam het bericht, dat de beide kindertjes, een jongetje van 10 en een meisje van 6 jaar nog in leven zijn en met een vertrouwde dame naar hier kunnen reizen. Ieder, die iets verstaat van de smart van het reeds zoo diep gewonde vaderhart, vragen we, ons te steunen door een grooter of kleiner geldelijke bijdrage, ten einde de kinderen naar hier te doen overkomen. Ieder der ondergeteekenden is bereid, giften in ontvangst te nemen, welke in dit blad verautwoord zullen worden. B. M. Busing, Rijles- Veearts te Naarden. F. W. Drijver, N. R. Pred., idem. G. C. A. Fabius, le Luit. der Inf., idem. N. Oosterbaan, Roofd der Chr. School Naarden. J. E. Vonkenberg, Ger. Pred. te Baren- drecht. De Notaris C. PRINS te Kruiningen, zal verkoopen op des middags te half 12 uren, ten huize van don heer J. Zoeteweij te Kruiningen, als le Hypotheek op Landerijen. Adres letter K. dhr. F. P. D'HUIJ, Middelburg. TE KOOP, voor billijken prijsbij J. C. DE KOSTER, Koudekerke. (Zl.) GEBSTESTJEtOO, bij M. W. vas der LINDE, R i 11 h e m. TE KOOP, op de Hofstede „Veldzicht", O.- en W .-Souburg. TE KOOP, keur uit, ook in ruil, bij W. BRIELSMAN, Koudekerke. en met Mei een Paarde- of Handknecht gevraagd, bij ADR. MAAS, Vrouwepolder. PAALTJE 16 cent van 160 voor kunstweiden, omtrek 22 tot 23 duim, 12 klainp Olmenhout en 2000 Musterd. Te bevragen bij BROERSE, Middel burg, Noordsingel. een zwart Ruinpaard, oud vier jaar, trouw en mak voor spoor en tram, geschikt voor twee diensten. Brieven franco letter Z, boekhandel DEN BOER, Middelburg. Met Mei een MEID benoodigd. GEBRs. VAN SPARRENTAK, Koudekerke (Westhoek). Gevraagd terstond of met Mei tegen hoog loon, door B. DE JAGER, landbouwer, 's-Heer Arendskerke. Met Mei aanstaande gevraagd een bij J. C. DE KAM, mr. Bakker, te Kamperland. Door ziekte terstond of tegen Mei gevraagd, bij L. WIJKHUIJS Pz., te Biggekerke. EI.ken Prijs Enke Vmi «len niitii-ovolut «looi* een 011 sprank, «li- ï-eik valle niet liet m «lei- li :itie, op «le eeuv len rust«'n, voor iille tijen, zoow teljjken nis ven iiavtl; tegen een ■vergrijpt ti «lor diugei trekking gevoniiisstli o ui «le nu seliernieii te vei'bete! tot herstel gertielitigl tie «loods»! voclit iu t)< lieiri toeko Art. 13 van e Wij zagen toegegeven da pokkengif, het: daarom no koming van pi Wij zagen dokters vastge enting, door h( en men nu i nieuw inenten. De voorbeeli den reeds bii ziekte kregen. Wij houden natie, gelijk d weinig of gei waart (gesprol enters) voor van 4 tot 9 ji En de twijf wordt versterl epidemiilu in moorddadig w er niet gevacc Beijeren ge schoots van enting. Ruin ren was ingi 20 jareD tussc der dan 795 stierven er droeg het ai (let wel95. slechts 4,3 Maar, zoo toch te verk mee de pokke men is gaan gaandeweg zt Zij die zoo op een schiju Niemand k deze feiten kenepidemiën Epidemiën zi haar verschiji in perioden weer eerst n volgen. Een medic Stichtsche Cox haalt hoe de jaren vóór Griekenland door ons onh alle eeuwen door epidei zonder de ti hulp. Ook "V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2