Aanbesteding, Boert SANGUINOSE. een HUIS Advertentiën. Afloop Verkoopingen enz. Dinsdag 25 Maart 1902, Woensda Bekendmaking. Kerknieuws. Schooinieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. B VliGEIlLIJKE STAND van 67 Maart 1902. Marktberichten. T e 1 e g r a m men. aan to bestoden: Het bouwen van een KERKGE BOUW met bijbehoorende werken te Vrouwepolder. School Üravestraat. Te Koop TE KOOP een gébruike Veer umgen, bij J. DINGEMANSE, Gap in ge. Een Merriepaard Een Dagmeisje een aankomende Meid O Vrijwiii veilei Kasten, teuils met tingen, Spit Kristal, G houten er 4 veeren 1 Pendules, J Karpetten, een Globe, KIJKDAG, veilen Opeiiln op Donder jaren, 1 z 9 jaren, 1 8 jaren, 1 Paard, ou< Ruinpaard, Ruinpaard, Ruinpaard, Merriepaarc baatgevend 4 tweejari 12 Runden tot 6 maa maanden, vette Osje 5 Mestput] Hanen, 1 S 1 Kapw waaronder en 3 met karren, 1 2 Koksploe gen, 9 Egg bord, 3 SI 2 Geeselst 1 Water vi mers, Mes 1 Vleeschb; Hondenhok 1 Stroomt Peemolen Zaaddorsch. dekken, P; Mangels, K we-, Erwte en Zetaard no 13, Vict 2 Roombut rennen, B met Kettii Melkgereec Kookkachel enz., enz. Talma erkent het bestaan van dien strjjd ook, en in Patrimonium zijn meerderen het met hem eens. Wat de oeconomische aanklacht van ds. R. aangaat, zegt Spr., dat het socialisme werkelijk den bodem enz. brengen wil in de handen der gemeenschap. Dit zal natuurlijk gaan door onteigening; 011 dit niet als een liefhebberijtje van de socialisten waarin de massa tegen hetzelve zal staan, dat is mis gezien. Die onteigening is een gevolg van de maatschappelijke ontwikkeling zelf. Spr. licht dit toe met een voorbeeld bijv. van de gasfabriek, door de gemeente geëxploiteerd, waar vroeger ieder zijn eigen lampje brandde. Een nieuwe uit vinding maakt mogelijk en noodzakelijk dat de stad die ter liaud neemt. En waar men nu het grootkapitaal geheele artikelen in beslag ziet nemen, niet ten nutte van 't algemeen, maar van oen klein groepje van kapitalisten, daar komt men tot de conclusie wat zou 't goed zijn als deze dingen in handen kwamen van de gemeen schap. De maatschappelijke ontwikkeling leidt er naar toe. Wanneer de zaak rijp is zal 'i gebeuren. Dit geldt ook voor den grond. Wanneer die in handen komt van enkele bezitters, dan is er niets on redelijks in dat de gemeenschap komt en dien grond voor haar opeischt opdat de vruchten er van komen aan hen die dezen grond bebouwen. De middelen ontbreken wanneer er geen organisatie is en gelijke wapenen ontbreken. Daarom wil het so cialisme de arbeiders organiseeren. De antirevolutionairen stellen zich daar niet tegenover. Vele a. r. erkennen de nood zakelijkheid van vakorganiatie. En Am sterdam (Patrimoniums diamantbewerkers) bewijzen dat. De practijk toont aan dat 't niet waar is dat 't socialisme scheiding maakt tusschen Christenen en niet-Chris- tenen. Waar 't gaat om betere arbeids voorwaarden daar kunnen die beide samen werken. Wie hun dit belet, die werkt 't kapitalisme in de hand. Ds. R. 's toekomstteekening van de socialistische maatschappij is onjuist. Een raming van behoeften is beter dan nu een rantsoen, welnu dat heeft de arbeider nu ook. Wanneer dat rantsoen groot genoeg is, wat geeft 't dan? Het is dwaas te veronderstellen dat de menschen zich kleinere rantsoenen zullen toebedeelen. Controleurs en gecontroleerden, nu ja die zijn er nu ook. De baas en anderen zijn nu de controleurs der arbeiders. In de socialistische maatschappij zullen echter die controleurs door het volk zelf gekozen zijn. Gevangenis Maar waarin de ge vangenen zelf hunne behoeften zullen bepaleneen fideele gevangenisen dan de arbeid daarbij een bron van algemeene welvaart. Ds. R. heelt een zonderlingen ver gelijking gemaakt. Een bezitter wordt wel eens een niet-bezittermaar een man een vrouw worden dat kan niet. Dat het socialisme de vrije liefde predikt ontkent Spr. Wel wordt het buiten huwelijk samenleven niet verboden, dewijl de loonen op vele plaatsen in 't buitenland het hebben van een gezin verbieden. In den soc. staat zal ieder man zijn eigen vrouw kunnen hebben, wijl dan de armoede zal zijn op geheven, geen huwelijken om geld meer zullen mogelijk zijn en de liefde alleen 't huwelijk zal motiveeren. Ds. R. en de zijnen komen altijd met de dingen die boven zijn. Laat hij de menschen die de dingen van beneden begeeren daarin vrij laten. Hij zal ook zijn wijn niet op den zolder en zijn oofc niet in den kelder zoeken. Spr. eindigt met eene opmerking tot de Goesche arbeiders om zich te orga niseeren en het socialisme te steunen, wijl dit alleen het goede wil en de toekomst heeft waarin vrede en welvaart strijd en armoe zullen vervangen. Heeft ds. R. aan 't slot zijner rede gezegd den vredepalm in de eene en 't zwaard in de andere hand te dragen, Spr. neemt het beeld over doch in dezen zin dat het Socialisme zal blijven strijden tot zijn laatste vijand is geveld en dan zal 't den vredepalm omhoog heffen. Slot volgt. RECLAMES, Het was van blij veilden aard. Te genezen is goed, maar te zien dat de genezing van blij venden aard is, is nog beter. Het geval heeft zich onlangs voor gedaan met Mej. de Wed. S. Binsma te Bovenbergum. Zij schrijft onsMijne wondervolle gene zing kunt U gerust publiceeren, ik had veel waterdeelen in 't bloed en tengevolge daarvan was mijn aangezicht dik en aan de handen een vurige uitslag. Alle behandelingen hadden schipbreuk geleden en het is slechts met het gebruik der Pinkpillen dat ik de genezing heb kunnen bekomen. Het bewijs van eene duurzame genezing was er noodig alvorens U mijn attest te zenden. »Ik wilde reeds lang U het resultaat der Pinkpillen doen kennen, die ik gebruikt heb, maar ik wilde wachten om te zien of de uitwerking duurzaam was en of mijne gezondheid voor goed hersteld was. Ik ben nu reeds zeventig jaren oud en heb nog nimmer in mijn leven een dusdanig snel werkend middel aangetroffen. Niet alleen in bovenstaand geval maar ook in alle andere dergelijke voortspruitende uit een slecht en verarmd zullen de Pinkpillen werkdadig optreden. Bij voor beeld de bloedarmoede waarvan de ver schijnselen genoeg bekend zijn, als, bleeke gelaatskleur, ontkleuring van het tand- vleesch en der lippen. Men heeft hart kloppingen benauwdheid bij het trappen klimmen, hoofdpijn en duizeligheid. Eene algemeene zwakte maakt zich van den zieke meester en veroorzaakt dikwijks de dood. Het is in dit bijzondere geval van bloed armoede dat de Pinkpillen werkdadig zijn. Zij werken met groote werkdadigheid op de hernieuwing van het bloed en genezen daardoor zelf de bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumatiek en de algemeene verzwakking bij den man en bij de vrouw. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasinarkt te Middelburg. Ook echt verkrijgbaar voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, drogerijen en Verfwaren. Goes. De schoonmaakwerken van de openbare gebouwen (met uitzondering van het raadhuis) en scholen zullen worden aanbesteed op Zaterdag den 15 Maart 1902, des voormiddags te 10 uren ten Raadhuize. Bestek en voor waarden liggen van heden af ter secretarie ter inzage voor belanghebbenden, op eiken werk dag van 's morgens 9 tot 's middags 2 uren. De inschrijvingsbiljetten moeten Vrijdag 14 Maart 1902 vóór des namiddags 3 uren in eene gesloten bus, staande op de secretarie, worden geworpen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterend op Texel W. Groeneweg te StavoreD te Numans- dorp A. C. La Grand te Woubrugge te Ter Aa A. Prins te Groote Lindt te Drunen J. G. G. Moorrees te Aalst. Geref. Kerken. Beroepen te Oldebroek G. Vlug te Nij- kerk te Gronau R. Middelveld cand. te Kampen. Geslaagd te 's-Gravonkage voor de nut tige handwerken de dames L. D. J. Steke- tee te Vlissingen en G. A. Romijn te Middelburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: J. J. H., 52 j., bierhuishouder, Hoofplaat, tot 14 d. gev. straf; mishandelingW. D. van W., 23 j., en J. C. D., 22 j., schippersknechts, Terneuzen, ieder tot 1 m. en J. de J., 22 j., arbeider, Wolfaartsdijk, tot 14 d. gev. straf en A. W. van de V., 36 j., hvr. van J. G., zonder beroep Krabbendijke, tot f 10 b. s. 10 d. h. mishandeling en mishandeling van een amb tenaarC. de K., 27 j., landman, G. J., 19 j. veldarbeider, en A. F., 20 j., zonder beroep, allen 's-Gravenpolder, en C. N., 20 j. boerenknecht, Kloetinge, de le, 2e en 3e ieder tot 2 m., en de 4e. tot 1 m. gev. straf wcderspannigheid en mishandeling van een ambtenaar: P. J. van G., 55 j., koopman, Middelburg, tot 14 d. gev. straf, en huisvredebreuk en wederspannigheidH. M., 19 j., koopman, thans soldaat in garnizoen te Middelburg, tot 2 m. gev. straf. In zake G. van G., oud 25 jaren, boeren knecht te 's-Heerenhoek, appellant van een vonnis van het Kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 X f 5 b. s. 2 X 4 d. h., is het vonnis van den eersten rechter bevestigd met wijziging der quali- ficatie. In zake C. J. H., oud 18 jaren, adspirant- machinist bij de marine-reserve te Rotter dam, op 17 Januari 11. met een ander wegens wederspannigheid bij verstek veroor deeld tot 1 m. gev. straf en daarvan in verzet gekomen, is op heden diens vonnis bekrachtigd, doch met wijziging der daarbij opgelegde straf en alsnu veroordeeld tot f 25 b. s. 25 d. h. VrijgesprokenJ. K., 21 j., veldarbeider, 's Gravenpolder, beklaagd van mishandeling. TWEEDE KAMEIl. Plaatsgebrek noopt ons slechts kort aan te stippen dat de heer Heldingen in een lange redo het Jachtrecht bestreden heeft, dat een motie van hem, en een van den heer Passtoors weldra in behandeling komt en dat de hoer Lucasse tegen eerstge- noemdon spreker in 't krijt trad. De heer Lucasse acht afscheiding van jacht en visschorij gewenscht. Een ander stelsel voor de Jachtwet is zeer moeilijk, daar zij bijna overal in verband staat met grond eigendom. Verschillende pogingen tot af schaffing der heerlijke rechten zijn mislukt. Een practisch resultaat is slechts te krijgen door het afkoopbaar stellen van het heer lijk jachtrecht. Zooveel mogelijk moeten buitengewone consenten tot vernietiging van wild worden verleend. Goes. Op de tentoonstelling der Maat schappij v. Nijverheid in het Westerkwar tier der prov. Groningen, werd de firma Van den Bosch Co. alhier, bekroond met geldprijzen voor: Zwarte Haver, Kroon- erwten, kortlooferwten, paardenboonen, witte boonen, en Zomergerst, en met eervolle vermelding voor Royal Jubilee Haver en Duivenboonen. Vlissingen. In de gemeenteraadsver gadering van heden Vrijdag werd de heer Stofkoper beëdigd, werd ontslag verleend aan J. C. Fanoy als controleur bij de plaatselijke belastingwerd tot wethouder benoemd de heer A. Looistot tijdelijk wethouder de heer Jos. v. Raalteen tot onderwijzeres aan school F mej. S. H. Speckens. Rilland. De dijkraad van den calaini- teuzen Zimmermanpolder benoemde in zijn Donderdag gehouden vergadering tot water bouwkundig ambtenaar den heer N. Nieuw- dorp,, mommer 1 der voordracht. Tot bode-sluiswachter werd benoemd de heer J. v. Weele. Stavenisse. In de laatstgehouden ver gadering van den Dijkraad der waterkeering van het cal. wat. Stavenisse werd de om schrijving gedaan der gewone werken ad. f 1301,65 en de butengewone ad. f 1123,23'. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 14522,98, en de begrooting in ontvangst en uitgaaf op f18394,900. lerseke. Heden avond werd in het bijzijn van den WelE. Heer I. G. J. Kake- beeke uit Goes, het examen afgenomen van de 10 leerlingen die hebben deelgenomen aan den Winter Landbouwcursus welke lessen werden gehouden door den onder wijzer Arth. Th. Plasschaert. De gegeven antwoorden op de gedane vragen hadden tengevolge dat aan ieder der leerlingen een diploma werd uitgereikt. Het examen werd bijgewoond door de Commissie van toezicht alsmede door het College van Heeren Burgemeester en Wet houders en de hoofden der Scholen en enkele onderwijzers. Het is te hopen dat nieuwe leerlingen zich zullen doen in schrijven. To Wissenkerke hebben zich in den stal van den landbouwer Van Nieuwenhuize bij 16 stuks vee verschijnselen van vergif tiging voorgedaan na het gebruik van katoenpittenmeel. Een dier is reeds gestor ven. Ook op andere stallen, waar hetzelfde meel gevoerd is, is hot vee ziek geworden. Tel. Rilland. Voorzichtigheid zij aanbevolen. Een boerenknecht alhier wilde zijne pijp door middel eener warme priem reinigen. Hij duwde met zulke eeno kracht tegen de priem, dat deze door de pijp hoendrong en nog een heel eind in een zijner handen te recht kwam. Na eenigen tijd zwol dio hand dermate op dat genoeskundige hulp inge roepen moest worden. Men schrijft do op zwelling toe tengevolge der zich aan do priem bevindende nicotino. Bij Texel is eergisteren gezonken de Nederlandsche galjoot Pietronella, kapt. Ko ning, van Hamburg naar Southampton, ten gevolge eener aanvaring met het Engelsche stoomschip Ibex, welke de opvarenden opnam en aan den loodskotter Texel 10, overdeed, welke hen naar Den Helder overbracht, helaas met uitzondering van de vrouw van kapitein Koning welke verdronken is. Te Enkhuizen is oen porder in oen met water gevulden kuil gevallen en verdronken. De miliciens, lichting 1901, van de regimenten infanterie, die to t de eerste ploeg van liet blijvend gedeelte behooren gaan den len April e. k. met tijdelijk verlof; die van de tweede ploeg, voor zoover zij noodig zijn tot vorming van het blijvend gedeelte, keeren den 29 dezer van tijdelijk verlof. De geheele lichting 1901 gaat 14 Augustus a. s. met groot verlof. In het Lagerhuis zeide Brodick vandaag dat de groote verspreiding van de Boeren het zeer lastig maakte, hun aantal nauwkeu rig te schatten. De cijfers van de gevan gennemingen sedert November bewijzen dat de toen. gemaakte raming overmatig rooskleurig was. Daarom zou hij bang zijn om weer een schatting te beproeven, zonder vollediger inlichtingen te bezitten MIDDELBURG. Ondertrouwd: I. Timmerman 49 j. S. en B. Franchimont 30 j. S.; J. Huizinga 29 j. jm. en M. V. Schorer 25 j. jd. Bevallen: E. C. Huijsman geb. Minel z.P. Witte geb. van der Werf z.J. J. Dierikx geb. den Boer z. Overleden: J. Dierings wed. van J. Robijn 77 j. GOES. Huw. aangifte: 6, Adriaan Jan Verslutjs 24 j. jm. te Vlissingen en üina Bak 39 j. jd. te Goes onlangs te 's Gravenhage. van 28 Feb. 7 Maart 1902. IERSEKE. Ondertrou wd: 6, Jaco bus Schrier 47 j. jm. en Jannetje Otte 34 j. jd. Geboren: 5, Hubrecht, z. v. Marinus de Dreu en l'ieternella van Zweden. Levenloos aangegeven: 6, een d. v. Hubrecht Nieuwenhuize en Pieternella Reijnhout. over de maand Febr. 1902. WAARDE. Geboren: 13, Jacob Jo hannes, z. v. Marinus Allewijn en Aaltje Maria Overbeeke26, Adriana, d. v. Cornelis Zandijk en Lena Mol. Levenloos aangegeven: 22, een z. v. Cornelis Vermue en Magdalena Boonman. Overleden: 27, Jacob Johannes, 13 d. z. v. Marinus Allewijn _pn Aaltje Maria Overbeeke. ZIERIKZEE, 6 Maart 1902. Boter f 0,62'/s 4 f 0,45 per pond. Eieren f 0,95 a f 0,60 de 25 stuks. Laagste koers f 0, Kleine eieren f a 0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 7 Maart 1902. Boter f 0,60 4 f 0,55 per halve kilo. Eieren f3,60 4 f3,40 per 104 stuks. Middelburg, Donderdag werd door not. Verhulst publiek verkocht lo.—3o. een huis Heerengracht, enz. in massa voor f 4900 aan den heer W. A. v. d. Harst alhier. De overige perceelen werden opgehouden en wel perc. 4 op f 4474,01 perc. 5 op f 1153; perc. 6 op f 921. Hansweert, Heden Vrijdag werden door not. Mulock Houwer publiek geveild: lo. een huis en schuur Schoolstraat; niet verkocht; 2o. een huis, Kolk, aan dhr. v. d. Ende voor f 863o. een dito Korte Kerkstraat voor f950 aan dhr. de Pauw. Beiden alhier. 's Gravenhage. Mr. A. Van Naamen van Emines, van 1866 tot 1879 lid der tweede Kamer voor het kiesdistrict Zwolle, sedert 1880 lid der Eerste Kamer voor Overijsel en sinds 1889 voorzitter dier Kamer, is heden Vrijdagmorgen te 10 uur overleden. Al die jaren behoorde hij tot de zeer gematigd liberale richting. Als lid der tweede kamer verving hij bij de Kamerontbinding van '66 den autirevo- lutionaar Gefken; en werd in 1879 door den antirevolutionair v. Dodem uitgeworpen. Tweede Kamer. Bij den aanvang der zit ting van heden nog geheel onder den indruk van het zoo even ontvangon bericht van het overlijden van den voorzitter der Eerste Kamer, mr, v. Naamen van Eommes brach ten namens de Kamer de voorzitter, en namens de regoering de minister van waterstaat oen woord van hulde aan den overledene als een kundig staatsman en onpartijdig leider der Eerste Kamer, in wien de natie een kundig volksvertegen woordiger, en de Vorstin een trouwen onderdaan verliezen. Bij 't daarna voort gezet debat over die motie-Helsdingeu tot herziening der Jachtwet, on oen dergelijke motie-Passtoors, stelde de heer Okma een motie voor tot herziening dor Jachtwet, en in afwachting daarvan mildere toepassing van artikol 26, dat thans do grondeigenaars bolomraert in het dooden van schadolijk wild. Do hoor ^Kolkman stelde ovoneens een motie voor tot wetswijziging en het maken van wettelijke voorschriften tot vergoeding van door wild op 't veld van den eigenaar aangerichte schade. Ellowoudsdjjk. Eon agent eener Belgische fabriek, niet aangesloten aan de Union (Brussel), tracht op sommige plaat sen in Zuid-Bovoland beetwortels te krijgen onder gunstiger en voordoeliger voorwaar den dan de Hollandscho fabrieken. De prijs zal afhangen hiervan, welke haven 't goedkoopst is inzake laden, vervoer, enz.; zoodat zijn fabriek, bij geen bond aange sloten, vrijer dan eenige andere handelen kan. Men zegt van f9. Dinsdag 11 Maart a. s. ouze geliefde ouders A. WESTVEER hopen D 611 d D. VAN DER SCHELDE Tr' hunne 50-jarige Echtvereeni- "tT" v. ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, 57 Q/ behuwd- en kleinkinderen, v) j£ Nieuw- en St. Joosland. Oude dorp. 2) Heden morgen overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde vader, de heer WILLEM VAN OOSTEN, in den gezegenden ouderdom van ruim 82 jaren, in leven rustond landbouwer te Driewegen. De hoop, dat hij do eeuwige rust is ingegaan lenigt eenigs- zins onze smart. Driewegen, 6 Maart 1902. D. VAN OOSTEN. C. VAN OOSTEN—Bruinoooë. JOHs. VAN OOSTEN. M. G. VAN OOSTEN—Nijssf.. G. VAN OOSTEN. A. VAN OOSTEN-Tkaas. M. LUDEKUIZEvan Oosten. J. LUDEKUIZE. M. NIJSSEvan Oosten. J. NIJSSE. S. WITTEvan Oosten. J. WITTE. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij hot ver lies van mjjne geliefde echtgenoote Mejuf frouw J. C. BREAS— Boone, betuig ik mijnen hartelijken dank J. BREAS. Kolijnsplaat, 8 Maart 1902. Predikbeurten Ger. Kerk. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Idem H. C. Z. 45. Avond 6 uur: Lezing. Woensdag. (Biddag). Voorm. half 10 uur Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uurIdem. Hoe komt het dat de Sanguinose in zoovele verschillende geval len met succós gebruikt wordt? Omdat zij de bloedarmoede bestrijdt, en daarmede de gemeenschappe lijke oorzaak wegneemt van vele kwalen, die in schijn zeer verschil lend zijn. Vooral na de influenza en der gelijke ondermijnende krankheden werkt do Sanguinose verrassend. Een eetlepel daags is in vele ge vallen voldoende. Prijs per flacon f 1.50, 6 flacons f 8.12 flacons f 15. To Axel bij Jos. de Feyter, Goes bij allo Apothekers en bij Gebr. Mulder, drogiston, lerseke bij H. Dorenbos, Tholen bij Groonewegen, Ter Neuzen bjj v. Overbeeke Leunis, Vlissingen bij S. A. Luitwieler, Zierikzee bij M. S. Polak, Middel burg bij R. M. Smits, Lange Gist- straatC. A. Schulto, drogist, Korte Delft. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Y r 0 u w e p 0 1 d e r zal D. V. op des namiddags te 3 uren, in de Kerke- raadskamer van het bestaande Kerk gebouw trachten Bestek en teekening zijn tegen be taling van f 1,50 verkrijgbaar na II Maart, bij dhr. A. VOLMER te Vrouwe polder en bij don ondergeteekende te Vlissingen, welke tevens alle inlich tingen verstrekt. Aanwijzing ter plaatse op Woensdag 19 Maart des voormiddags te 11 uren. G. GUILLAUME, Bouwkundige. Aangifte leerlingen voor den nieuwen Cursus op Woensdag 9 April, 's avonds 7 uren, in de school. P. J. DE KRUIJTER, Secret. Vereeniging voor Gereformeerd onderwijs Middelburg. Algemeene vergadering op Woensdag 26 Maart, 's avonds 8 uren, in „Concordia". Voorstellen in te zenden aan het Bestuur. C. VER HAGE, Voorzitter. ONTVANGEN: Wit Haakkatoen in alle nummers, gekleurd Haakgaren, de nieuwste Sitsen doekje, cröme en wit Kant, crème en wit Haakgaren, Mutsengoed, Langetten, wit en zwart Zijde garen, zwart Merinos voor Jakken, Schorten en Rokken, zwart Hemdrokkengoed, Katoen Boezem, mooi glanzend Pilow, de zeer ge roemde Merino Sajet, de nieuwste zijden ge bloemde Halsdoeken, alsmede wit Vitrage (Neteldoek) voor Gordijnen in alle breedten alles goede kwaliteit, prijzen zeer billijk. Aanbevelend, M. J. TIMMERMANS. Pottenmarkt. ongeveer 1400 zware Wiligen Muts aards, liggende aan den Bijlevelds Polder, Nieuw- en St. Joosland. Te bevragen bij W. J. BOONE, wonende aldaar. TE KOOP, keur uit vijf, e,n »en Kalfkoe, bij C. LEIJNSE, Zoutelande" gevraagd, uit den boerenstand. AdresHoogstraat I 125. Met Mei benoodigd, die melken kan, bij J. GESCHIERE, Serooskerko. Do Deurwh delburg, zal t dos morgens ervon van w vijlle to 't 'i Middelburg, De Notari zal op VRIJ l)J des namiddaf „Oesterbeurs' groot 2 Are Damstraat te den heer Jac 's voormiddags op de hofstc van Liere Notaris MULC EE GE Wordt gev hypotheek 0] rente, overwa Letter A. JONGE-Vuiu «■Mn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2