Platteboonen N HH. Landbouwers! Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Advertentiën. H. J. van Nederveen, ORGELS b« S. NI. Bongerd, Splinternieuw Rijwiel. Een nette Dienstbode A. S. J. een aanlomende Heil Bij lit ui [f s Ingezonden Stukken. Marktberichten, Telegrammen. Gevestigd te MiddelburgMarkt, hoek Gortstraat, Te Serooskerke worden boodschappen aangenomen bij den heer J. LOUWERSE, Ontvanger. LEDEN, welke wenschen nog Klaver- of Aardappel-Guano te ontvangen voor de zaai van Suikerpeeën enz., gelieven daarvan opgave te doen vóór of op uiterlijk Dinsdag 11 Maart a. s., bij den Secr.-Penningmr. D. VAN DEN DRIES te 's- Heerenhoek. GELD. Wordt gevraagd 5000 als eerste hypotheek op vast goed tegen 4 rente, overwaarde of borgstelling f 5000. Letter A. L. firma Wed. S. J. DE JONGE-Verwest, Goes. J. Prachtige vanaf f 40 tot f 550. Uien w e klaverzaden. Rood Brabantsch 85 cent per kilo. Prov. Lucerne 85 Puike kioaliteit. Magazijn: „Groene ndraa k"' Provinciaal Comité. In hartelijken dank ontvangen van de heerenR. J. W. v. n. K. te A. f 7,50 C. J. K. te A. f 5,— P. D. te A, f 10,- R. P. O. te A. f2,50; C. J. H. te M. f 5,- K. D. te W. f 2. Nog is het tekort niet gedekt. De Penningmeester, Goes, 4 Maart '02. A. S. J. DEKKER. te bekomen tegen verlaagden prijs, BIJ 8. IH. BÖÖGEKD, Middelburg. Alle eerste soorten Zaaigranen en Klaverzaden te bekomen. Tevens een flinke partij Graszaad Middelburg. Wegens teleurstelling ter overname aangeboden een prachtig, nog nooit bereden Heeren Rijwiel met Continental banden, voor den spotprijs van f 75,00. Te bezichtigen hotel „Schelde", Vlissingen. Den koe te koop, rekening 15 Maart bij A. WIELEMAKER Mz., Koudekerke. T E KOOP 3 Geiten en een Schaap, eerste dracht, bij A. DOMMISSE, Big gekerke. TE KOOP een BREAK met zomerkap en glazen tusschenscheiding, geschikt voor groot of klein paard, alsook een Tilburg, Adres A. DRONKERS Co., Mid delburg. 000 bossen Tarwestroo TE KOOP, bij Gebr. VLIEGER te Biggekerke. Terstond of Mei een Arbeider gevraagd, zoo noodig ook met paarden kunnende omgaan, bij M. VAN LIERE, Kloetinge. Door huwelijk tegen Mei een Meid benoodigd, bij A. POUWER, O.-Souburg. In een gezin zonder kinderen te Goes bestaat nog gelegenheid voor een nette Kostganger. Adres firma Wed S. J. DE JONGE- Verwest, Goes. Met Mei ©©:a, Di©»,©-bl3©&© benoodigd. Adres: HERDINK, Kloetinge (Molen). Door teleurstelling terstond benoodigd een Schildersknecht, P. G., bij B. VERKERKE, te Scherpenisse. Brieven franco, doch liefst in persoon. Met Mei een aankomende Bakkersknecht gevraagd, bij P. J. DE WIJS, 's-Heer Henderikskinderenstraat, Goes. Door huwelijk met Mei bonoodigd, bij J. WISSE Phz., Se rooskerke. Terstond of met Mei een Handknecht benoodigd, bij de Wed. ROOGIER-BOOGAAItDT te Domburg. Adres: J. WISSE, Zoutelande. Tegen Mei eene Dienstbode gevraag 1, liefst uit den boerenstand, bij Mej. REIJNIERSE, Melkinrichting, Los- kaai, Middelburg. gevraagd, P. G., bij Mej. POTJEWIJD, Bouwen Ewoudstraat, Vlissingen. Van stonden aan of met Mei benoodigd, bij J. KOPPEIAN, Melis- kerke. Terstond of tegen Mei een (linke Dienstbode benoodigd, tegen hoog loon en verval. Adres Mejuffr. A. W. SMITS, Aagje dekenstraat 236, Vlissingen. {Buiten vei antwoordelijklieid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een advertentie inzake de aanbeveling van den candidaat dhr. Du Claux, voorkomende in hot N.B. advertentieblad, was ik voornemens ge weest hierop in uw veelgelezen blad een ingezonden stuk te plaatsen. Reeds was ik van dit plan afgezien uithoofde ik te wei nig tijd had, en ook de zaak onzerzjjds toch reeds verspeeld was, toen ik heden middag in De Zeeuw een ingezonden stuk van dhr. A. F. C. Swenne vond, dat mij tot schrijven noopt. Ik gevoel mij aan stonds bereid zijne vragen te beantwoorden en tegelijkertijd aan uw verzoek M. de Red. te voldoen. In de eerste plaats antwoord ik den heer Swenne, het hoofd der openbare school te W., dat hem de naam van don bangma- ker wel bekend zal zijn als ik u mededeel dat het dezelfde persoon is welke twee jaar geleden geijverd heeft voor de candidatuui van dhr. J. L. Markusse doch thans met dezen in oneenigheid leeft, en er zich zeer voor interesseerde de candidatuur J. M. Markusse te bevorderen opdat niet J. L. M. met du Claux in herstemming zou ko men. 01 hij een liberaal is, laten wij aan de beoordeoling van wie hem kennen over. Dat de heer J. M. Marcusse zich na veel moeite heeft laten vinden, wordt ge zegd, maar dat hij de candidatuur eerst aanvaardde »na ernstigen aandrang ook van dhr. Abrahamse" kan ik uit de beste bron tegenspreken. De heer Abrahamse ontmoette bij een bezoek van een buur den heer J. M. Slarkusse. Er is toen ook ge sproken over de verkiezing. Ook wel in dien geest dat dhr. Abrahamse het ook goed vond, doch van aandrang of om die candidatuur te zullen bevorderon is geen sprake geweest. En nu zou ik wel eens willen weten waarin de heer Abrahamse te ver is gegaan'? Wij hebben tegenwoor dig iets dergelijks. Met eenige a. r. kiezers zijn wij besloten om onder Gods zegen eerlang to trach||n een a. r. kiosvereeni- ging in het leven te roepon. Nu heeft men mij gezegd Wij zullen trachten eon vrijzinnige kiesvereoniging te. stichten. Hierop heb ik toen gezegd ga uw gang dat is wel flink. Is dat nu een bewijs dat ik dat »aandring" of bevorderen zal En nu zou ik hier nog wel breedvoeriger ovor kunnen zijn maar bepaal mij liefst tot de beantwoording der gestelde vragen, waar van de laatste reeds door u, M. de R. be antwoord was. En nu meen ik aan de op' mij rustende verplichting te hebben vol daan en noem mij, met dank voor de ver leende plaatsruimte, Uw modekiezer, J. W. LAMAIN. Kamperland, 4 Maart 1902. (Onze geachte vriend had liefst zijn naam verzwegen, wegens familierelaties met den heer A., doch aarzelde niet, hiertoe door ons uitgenoodigd, uit kracht van beginsel vrijmoedig uit te komen. Het is goed dat hij de machinaties, zij het ook van één liberaal (en niet van de liberalen) te heb ben openbaar gemaakt. Laat 't eene les zijn voor een volgende verkiezing. Bang maken en bang zijn komt bij verkiezingen niet te pas. Red.) Ji URGE RL IJ KB STAND van 4—5 Maart 1902. GOES. Gehuwd: 6, Kornelis Faase 07 j., wedn. van Cornelia Hage, en Suzanna Verdorst 03 j., wed. van Martinus Robijn. Geboren: 4, Martina Johanna, d. v. Johanr.es Baard en Pieternella Nieuwdorp. van 15—28 Feb. 1902. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Matthijs van Hekke 24 j. jm. enJacomina Thorenaar 24 j. jd.Jan Hoek van Dijke 28 j. jm. en Martina de Leeuw 28 j. jd. Geboren Cornelis, z. v. Engel Reinhoudt en Wilhelmina de Back. over de maand Febr. 1902. BRUINISSE. Getrouwd: 22, Cornelis Bal 25 j. jm. en Janna van Oeveren 24 j. jd. Geboren: 1, Gabrié'l Pieter, z. v. J. de Waal en P. M. A. van Dijke; 6, Lijdia, d. v. B. Capelle en T. P. Jonker15, Reinier, z. v. T. de Waal en J. C. van Rhee; 18, Anna, d. v. J. van der Bijl en L. Evertse; 25, Jacob, z. v. M. L. Hage en E. de Waal. Overleden: 9, Marinus Hendrik, 1 m. z. v. O. van Zuidland en E. Bal. 'S HEERENHOEK. Geboren: 2, Margaretha Maria, d. v. Philippus Schertzing en Johanna Schrieks; 6, Jan, z. v. Bastiaan van der Maden en Cornelia Knuit. Overleden: 11, Susanna, 20 j. d. v. Jacobus Pieterse en Janna Steketee; 15, Pieternella Boonman 79 j. wed. van Johannis Oosthoek; 24, Jan, 18 d., z. v. Bastiaan v. d. Maden en Cornelia Knuit. NISSE. Gehuwd: 12, Pieter Hooge- steger 28 j. jm. en Christina Huisson 19 j. jd. Geboren: 10, Willem Jacob, z. v. Marinus van Liere en Maatje de Jager; 15, Laurina, d. v. Paulus Harthoorn en Elizabeth Otte. Overleden: 8, Dina Meulblok öl j. vrouw van Johannes Yermaire;28, Willem Lodewijk Hirdes 81 j. wedn. OVEZAND. Geboren: 8, Willem Joost, z. v. Hubrecht Goetheer en Cornelia Pennij; 20, Cornelia, d. v. Laurens Geljon en Sophia de Jonge. Overleden: 2, Wilhelmina Vette 71 j. vrouw van Pieter van 't Westeinde; 7, Johanna Cornelia Soldaat 65 j. wed. van Cornelis Schreuder; 12, Cornelia de Jonge 15 d.; 27, Florimond Groosman 39 j. wedn. van Elisabeth Johanna Smolders. DRIEWEGEN. Gehuwd: 20, Leen- dert Thoolnaar 38 j. wedn. van Johanna Vermaire en Maria Koole 25 j. jd. Overleden: 14, Franciscus Ludovi- cus Mattens 16 j. ongeh.23, Jan Goeree 28 j., man van Jacoba Goetheer. Vrijdag 7 Maart. Middelburg, 10 uur door deurw. Kouion Statiorsbrug 319 kavels dwarsliggers en wisselhouten. Bezichtiging 3 dagen te voren. Hansweert, door not. Houwer 3 uur 3 huizen Zaterdag 8 Maart. 's Heer Arendske*ke, half 11 bij v. Hekke door deurw. Kouion 129 kavels dwarsliggers en wisselhouten. Inl. dhr. R. H. de Koning te Vlissingen. Bezichtiging 3 dagen te voren. '8 Heerenhoek, 10 uur bij wed. Van 't Westeinde door not. de Ronde Bresser een dubbel huis en schuur 9 A. En aan 't huis Singeldijk arbeidersinboedel en geit. Maandag 10 Maart. Kwadendamme, 10 uur bij P. de Jonge door not. Mulock Houwer nieuwe houtwaren, kruiwagens, droog vaamhout, boomgaard ladder, beestepeon, loopvarkens, huisraad, 3 boogkabinetten, waaronder 1 eikenh., trapnaaimachine, 2 veeren bedden, regula- teurklok, hanglampen, enz. Hulst, door deurw. Adriaanse bij v. Overloop 12 uur voor dhr. Huijgens te Leuven 25 merrie- en hengstveulens 818 maanden echt Brabantsch ras. Dinsdag 11 Maart. Goes, half 8 in de Prins van Oranje door not. de Ronde Bresser een huis Rozemarijn straat 182 cA. Woensdag 12 Maart. Middelburg, door deurw. Rosier 10 uur in 't Schuttershof voor erven wed. Zonne- vijle kasten, tafels, stoelen, spiegels, haarden, kachels, kristal, 3 houten en 1 ijzeren ledi kant, 4veere bedden en toebehooren, pen dules, enz. Donderdag 13 Maart. Kruiningen, door not. Prins bij P. Kole half 1 meubels, regulateur, kinderwagen, winkelinventaris. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos een heerenhuis en tuin Seisdam Q 25. Een buis Bastion A 70. Een winkelhuis slagerij Lange Burgt B 12. En een koetshuis, stalling en terrein West straat Domburg. Te zien 12 en 13 Maart 1012 en 24 uur. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Tak lo. een huis op het zand D 59 groot 361 cA. 2o. een huis en schuurtje Noordweg S 29 b groot 149 cA. Te zien 12 Maart 1012 en 24 uur en 13 Maart 1012 uur. Kloetinge, 9 uur door not. Mulock Houwer bjj wijlen wed. Wisse inspan als: 1 bruin merriepaard met veulen oud 14 jaren, een bruin bles veulendragend paard oud 6 jaren, een bruin merriepaard oud 4 jaren, een zwart ruinpaard oud 4 jaren, een zwart ruinpaard oud 8 jaren, een bruin veulen- dragend paard oud 8 jaren, een bruin bles merriepaard oud 13 oud jaren, een bruin merriepaard oud 3 jaren, een vos merrie paard oud 3 jaren, een bruin bles ruinpaard oud 2 jaren, een bruin merriepaard oud 1 jaar, een bruine hengst oud 1 jaar, 9 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, l kalfvaars, 13 vaarzen, 5 ossen, 6 aanhoudkalvers, 1 vet varken, 1 drachtige zeug, 8 mestputloopers, 2 karnhonden met hokken, 80 kippen en hanen, 3 eenden, 1 woerd, 1 tentwagen, 4 menwagens, 2 driewielskarren, 1 zaai- machine, 4 kruiwagens, 1 hooihark, 1 wind, molen, 1 rosdorschmachine, 2 Sacksploegen- 3 Koksploegen, 3 Zeeuwsche ploegen, 3 zaaiploegen, 1 moorploeg, 1 meedekploeg, 2 rolblokken, 1 molbord, 3 slepers, 1 sleep- bord, 1 sleepeg, 5 vijfbalkseggen, 1 houten eg, 1 spijkereg, enz. Vrijdag 14 Maart. Ierseke, door not. de Ronde Bresser 1 uur voor J. Gebraad Oesterbeurs een huis en schuur Damstraat 288 cA. Kloetinge, 10 uur door not. Mulock Hou wer bij wijlen wed. Wisse 4 bedden met toebehooren, bureau, hoekkast, linnenkast, tafels, enz., boeken, spek, enz. Kats, door not. Roelof 9 uur inspan als 3 veulendragende, 4 jonge paarden, 7 baatg. melkkoeien, 1 kalfvaars, 6 tweejarige run- ders, 13 eenjarige dito, en 1 kalf alle van Noord-Hollandsch ras. Utrechtsche wagen, menwagens, ploegen, wielploeg,handdorsch- machine, karn- en melkgereedschap. Woensdag 19 Maart. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. Verhulst inboedel enz. Inl. de Groot en Hondius. Biezelinge, bij wijlen F. de Back door not. L. Liebert 10 uur inspan als2 bruine merries 13 en 14 jaar, bruin bles veulen- dragend 11 jaar, zwart ruinpaard 8 jaar, bruin ruinpaard 4 jaar, 8 baatg. melkkoeien, 6 runders van 1 tot 2V3 jaar, 9 aanhoud kalvers, 1 drachtige zeug, 2 mestputloopers, 2 menwagens op ijzeren assen, lemoenkar, kapwagen, 6 ploegen, moorploeg, 7 eggen, stroo- en mangelmolen, geeselsteen en paard, 2 rolblokken, kookfornuis, koebak en goot, melk-, stal- en zoldergereedschappen, bas cule, boteibascule, huisraad, graanzakken, harnassement, aardappelen, klaverhooi. Middelburg, 10 uur bij wed. C. Polder man door not. Tak meubels, 2 kabinetten, voltaire, ledikanten, kleerkasten, vloerklee- den, karpetten, 5 lenten metj zeilen, men- wagen met toebehooren, veerwagen, karret op veeren, 2 handkarren op veeren, 4 arren, veldslede, 8 tafels, 50 banken, 25 ijs bakken, groote koperen kraanketels, gereedschappen, varkenshok, enz. Donderdag 20 Maart. Kruiningen, 2 uur door not. Prins het koffiehuis Schoonzicht met boomgaard en tuin 213 cA. En 7272 cA. bouwland. Vrijdag 21 Maart. Ierseke, 3 uur bij Klaassen door not. Prins het koffiehuis Langeviellestraat met schuur 830 cA. van dhr. I. Hage. - MIDDELBURG, 6 Maart 1902. Uit-Walcheren was heden een redelijken aanvoer van Granen ter markt. Naar Tarwe bestond een goede vraag en werd prijshoudend gekocht. Witteboonon werden minder begeerd en konden daardoor 25 et. lager worden gekocht. Overigens is er geen verandering in de prijzen op te geven. Nieuwe Tarwe f 6,75 a f 6,80 naar kwali teit betaald. Rogge hield men op f 5,75. Winter Gerst in puike kwaliteit f 4,75 a f 4,80. Zomor dito van f 4,70 a f 4,75 ge kocht. Voor Walch. Witteboonen werd niet meer dan f 11 betaald, die hooger hielden konden niet verkoopeD. Ronde bruineboonen weinig getoond en f 8 a 8,25 naar kwaliteit betaaldlange dito f 7 a f 7,25. Groene ICookerwten weinig aangeboden en f 9 betaald. Kroon Erwten van f 9,25 tot f 9,50 naar kwaliteit gekocht. Koolzaad zonder handel. Boter f 1,a f 1,10 per Kg. Eieren 3,10 per 100 stuks. Middeldurg. Heden Donderdag werd door not. Tak publiek verkocht lo en 2o, 1,8760 H. bouwl. en sprink in Zoutolande voor f 3050 aan dhr. A. Dekker aldaar. 3o, 9290 cA. bouwl. aldaar voor f1445 aan dhr. P. S chout te Biggekerke. 4o, 7790 cA. id. aldaar voor f 1230 aan dhr. C. J. Marsie alhier. 5o. 1,2320 H. id. id. voor f 1826 aan dhr. Joh. Harpe, Koudekerke. 6o en 7o, 1,6430 H. weiland in St. Laurens voor f1730 dhr. C. J. Marsie alhior. 8o, 9540 cA. id. in Vrouwepolder voor f806 dhr. I. Brakman alhier. 9o. 9150 tiendvrij weiland in St. Laurens voor f751 dhr. A. Meeuwse alhier; lOo. De 7e tiendblok in den polder Oud Noord Beveland, gem. Colijnsplaat voor f 1600 J. Oele Hz. Goes. llo. Een 4e in tiend- blok Splinter voor f 190 denzelfde. 12o. De tiendblok Springtienden in Waarde voor f 1200 dhr. J. Krjjger Krabbendijke. 13o. Een 131ste in de Ambachtsheerlijk heid Oud- en N. Vossemeer en Vrijberghe no. 95 voor f 1451 dhr. J. Boogaard Krab bendijke; 14o. 13l8te in dezelfde no. 96 voor f 1465 dhr. J. Hosang al hief. 15o. Een aandeel in de Middelburgsche stoomvaartmij. groot f 750 voor f 755 dhr. J. van Aartsen alhier. Middelburg. Door het polderbestuur van Walcheren werd heden verpachtle het recht van Broed- of Mosselzaad weg te halen van de paalwerken aan het strand der Noordwatering 1 Mei 1902 tot 30 April 1903. Ingekomen 1 biljet n. 1. van Th. de Waal te Bruinisse voor f 905. 2e. aanbe steed het leveren van het benoodigde eiken en mastenhout voor den polder. Inschrij vers R. Clercx, Boxtel t 4999 P. J. van der Hagen, Boxtel f 4899 W. Mol, Breda f 4877 M. J. van der Mee, Heivoort f 4749 H. F. van der Eerde, Boxtel f 4542J. C. van der Voort, Udenhout f4442; I. A. Spierings, Boxtel f 4437 F. Clercx, Mier- loo f 4429Joh. Raaymakors, Helmond f 4297. Wemeldinge. Woensdag werd alhier door den architect A. le Clercq aanbesteed namens den WelEd. heer J. Traas, grond eigenaar en bouwondernemer te Rotterdam, het bouwen vanj een Villa benevens een koetshuis en tuinierswoning op het West einde van het dorp waarvan de levering van al de metselsteen, dakpannen, vloeren en ornamenten geschiedt door den besteder. Ingeschreven door A. Laven, Wemeldinge 7010; G. H. Vertregt, Middelburg f 6700 C. P. Melis, Vlissingen f 6680J. J. Krijger, Vlissingen f6600; A. Goedemond, Hans- weerd f 6600Jac. Burggraaf, Wemeldinge f 6577W. van der Linde, Kattendijke f 6200A. Jacobs, Goes f6100. De gunning 3 dagen aangehouden. 's Heerenhoek. Woensdag werd alhier ten overstaan van not. v. d. Kloes ver kocht het huis van den heer J. Vette, winkelier. Kooper werd de heer J. Donner te Goes voor f 701 4- 8'/2 onkosten. 's-Gravenhage. Heden Donderdag had de begrafenis plaats van den heer I. D. Fransen van de Putte. Kwart over elf vertrok de lijkstoet van het sterfhuis waar velen verzameld ston den. Rijtuigen vol bloemstukken gingen vooraf. Op den lijkwagen lagen vijf kran sen tien koetsen volgden achter den rouw wagen voorafgegaan door de boden van de Eerste Kamer. Buitengewone be langstelling was er op den doodenakker waar o. a. tegenwoordig waren bijna alle ministers, vele vreemde gezanten, de vice- president en de leden van den Raad van State, verschillende oud-ministers de com missarissen der Koningin in Noord- en in Zuid-Hollandde oud-gouverneurs-generaal Van Lansberge, Pijnacker Hordijk en Van der Wijck. De griffier en commies-griffier der Eerste Kamer volgden in den stoet. Voorts hoofdambtenaren van het departe ment van koloniïin en 't griffie-personeel der Eerste Kamer benevens vele Indische oud-ambtenaren en eenige hoogleeraren. Bij verhindering van den president der eerste kamer en het oudste lid dier kamer Mr. Geertsema, sprak allereerst de oud-minister en oud-governeurgeneraal Pijnacker Hordijk aan de geopende groeve. Spreker getuigde dat de Koningin een trouw dienaar en het vaderland een zijner beste zonen had ver loren en Ned.-Indit' een beschermer. Hij schetste breedvoerig Van der Putte's loopbaan, herinnerde aan zijn ministerschap in 1863 en meende dat niemand zou ont kennen dat de overledene van 18621902 een der eerste plaatsen in de politieke wereld heeft ingenomen, hetgeen Spr. toe schreef aan diens ongewone eigenschappen van verstand en doorzicht. Hij herinnert dat door v. d. Putte's optreden een nieuwe bane is betreden voor IndiO of Nederland. Spreker schetste vervolgons v. d. Putte's 22jarige werkzaamheid als eerste-Kamerlid, huldigende diens kracht van overtuiging en gedenkende don invloed van zijn woord. Spr. bosloot met een „zacht ruste zijn asscheDaarna sprak Dr. Kuyper namens de regeering „die God dankte'' dio alleen machtig is om eon volk mannen te geven van waarde en werkkracht in woord en daad als Fransen v. d. Putte bij uitnemend heid was. Hij gewaagde van hom als oen held op koloniaal gebied, een der hoofd officieren uit do laatste helft der vorige eeuw. Zijn naam moge anders aandoen dan die van Thorbecke of Groen, maar op koloniaal terrein valt een moed en energie te bewonderen om met het koloniale politiek verleden te breken en om Indiii te hervormen zoodat 't in het oog van Europa en van de wereld meor waard is geworden. Van hem geldt, zegt Spreker. .Steeds hield hij 't gezag hoog in zijn hart was Oranje, hoewel democratisch gezind". Spreker huldigde hem namens de Regeering. Na een dankbetuiging van den schoonzoon des overledenen aan alle autoriteiten en de Regeering, was déze plechtigheid geiiindigd. Rijksveearts. Landbouwersvereeniging „Help U Zeiven", te OVEZAND. GOES. w Iii den „Croeneiidraak" Maïs in soortendiverse prijzen, mooie Voerbloem. ©esa. Zï.an.dfeaeoïi-fe Druk Wed. S. J. de Jonge-Yerwest, Goei. i In de Oranje (K| beer ds. op met e^ derwerp. ders van 't aangekd en den hq beginselen tegenover De voq Kies vereen de heer woord, wal leiding to( van den socialisme I komst zoif Chr. Volksl een opponl bad bereil later zijnel waar makif De sprej hierbij aan dut de he| dat een kon weerlq bat niet waarvan te zijn, bi reerde oplf minder da| bereid zoo zijne stellig en thans intrekken, volle waai' staat tegenl oen vijand tegonover f de Hoere mocht mak. fanus, berj doms te door den digd wordJ worden god Ik heb wuste vergJ cialisme teg milie, het „Als laatl Chr. huisgel Het Socia tijden in maar zich hoofdtrekken De eerstJ li8me is dJ Woord. hJ dingen, die] de dingen, Socialisme ontstelen, een dief vod is dan ook] verwerping verwerping slag van he] De tweeci li8me is del eigendom ol brengingsmiJ wel de vrijh| het gezin zelfstandig rechtstreeks] van noode. den privatel menten van] De derde is de verwe| ordinantie gen enkele alleen een ook een geml tegenwoj Wel verwen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2