Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. wonden, zijn de Engelsche verliezen alleen bij Klerksdorp dus 585 mantelt men nu hierbij alleen maar hunne verliezen in het Noord-Oosten van den Oranje-Vrijstaat, dan komt men roeds ver over de 600, waarbjj aan officieron, voor zoover bekend, 25; hierbij houdo men in het oog, dat hunne verliezen in de laatste dagen der operatie geledon, hier niet onder begrepen zijn, want die zjjn, volgens Lord Kitche ner, die te Harrismith is, tot heden on bekend, wat niet wil zeggen, dat zo er niet zijn. Toch blijven de verliezen der Boeren ernstig. Immers tegenover de gevangen 25 Engelschen staanManie Botha ge sneuveld, een zoon van De Wet, John Wessels, commandant Meijer, eenige veld- cornetten gevangen, en een zoon van pre sident Steyn vermoord. Deze laatste was namelijk gevangen genomen, en wegens het dragen van een Engelsche uniform, een gewone en wettige krijgslist, ter dood ver oordeeld en 'gefusilleerd. Voor zoover wij weten, is daar niets van gemeld, hoewel deze schandelijke daad reeds voor 7 Fe bruari is gepleegd. Wij nemen nog nota van de navolgendo laatste berichten. De aanvullingslijst van de Engelsche verliezen bjj do verovering van het con- vooi bjj Klerksdorp 25 Febr. bevat de namen van 5 officieren en 45 man, die gedood zijn en van twee gewonde officieren. Uit Pretoria wordt aan do Engelsche bladen geseind, dat niet minder dan 33 colonnes op dit oogenbhk tegen De Wet ageeren, die nog 1300 man bij zich heeft. De garnizoens en de blokhuizen zijn ver sterkt, terwijl de ijzerdraadversperringen nieuwe kabels hebben gekregen. De „Daily Mail" vernoomt uit Pretoria, dat volgens Boeren-documonten, sedert 6 maanden gevonden, de officieren en andere combattanten hun soldij nog ontvangen met geld, dat waarschijnlijk voor hen in Europeesche banken is belegd. De „Westminster Gazette" zegt in een commentaar op de beide laatste telegram men van lord Kitchoner De verliezen op Majuba-dag, waarover Kitchener en Brodrick hebbon gesproken, waren veel geringer dan de onze bij do gevangenneming van het convooi. Is het niet hoog tijd, om do bittere herinnering aan dat ongelukkig incident te laten varen V Uit Wonderfontein wordt gemeld, dat de vader van den vei moorden commandant Scheepers zich heeft overgegeven. Het lijk van don neef van prosidont Steyn is door vriendenhanden uit het En gelsche graf opgegraven en op zijn vadors hoeve ter aarde besteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoutelande, J. G. Dekking te Krimpen aan don IJsel. Aangenomen naar Hees door N. Jolles te Zwolle. Bedankt voor Made door J. Hoogowaard, cand. te Scheveningonvoor Ooster- land op Wieringen door J. Cremer te Mid- delie j voor Piershil door E. H. Jon kers te Lienden voor Kerkwijk door W. Zijlstra te Kesteren. Geref. Kerken. Beroopen te Ezinge, G. A. v. d. Vegte, cand. te Langeslag to Wirdum, H. P. M. de Walle, cand. te Koudum. Bedankt voor Langerak door N. G. Kerssies te Biezelinge. Met diep leedwezen vernamen wij dat na een langdurig en smartelijk lijden te Middelburg jl. Zaterdag is overleden de heer ds. W. A. Dekker, geref. pred. te Hoogeveen, en bevorens te Naarden. Slechts 43 jaar mocht ZEerw. oud worden slechts even zes jaar de kerken dienen. Vóórdien tijd was hij Uhr. Onderwijzer. Metgroote gaven van verstand en hart toegerust, diende hij de zaak des Heeren op ieder gebied met groote kloekheid en beslistheid. Aan een zaak, waar ds. Dekker zich voorspande gaf hij zich geheel en zijne actie werkte aanstekelijk in den goeden zin. Van zijn woord en daad ging bezieling uit. In menig kiesdistrict voor de Tweede Kamer trad hij op om de beginselen te propageeren en de partij te schragen, en zijn waardig en krachtig optreden en getuigen in toespraak of debat werd niet zelden gelukkig gekroond. In menigen kring, allereerst de kerk, maar ook de school, de Zending, de phi- lautropie, Patrimonium en Kiesvereeniging, en de vereeniging tot bestrijding der drank gewoonten laat deze ontslapene een leegte achter die nog lange zal worden gevoeld vooral voor zijne naaste betrekkingen en zijn oude moeder slaat zijn sterven een wonde die immer zal nabloeden. Eón troost dat Gods genade hem verwaardigd heeft op zijn krankbed zoo krachtig te mogen getuigen van Gods trouw en van zijn eigene vaste hope der zaligheid, waaraan hij ook bij het diepstgaand leed zoo krachtig heeft mogen vasthouden. In zake het concept-advies aan de kerken in zake de vereeniging van Theolo gische faculteit V. U. en Theologische School stelt de meerderheid voor verplaatsing naar 's Gravenhage. Een minderheid is voor Am sterdam. De dtie redacteuren van de Zuider Kerkbode gaan met eerstgenoemd voorstel mee. Doch ds. Klaarhamer zendt een afwijkend voorstel aan de kerken, terwijl bij enkele kerkelijke professoren aarzeling of tegenstand is, en een nog altijd ziek is. Hebben wij 't ver mis wanneer wij 't vermoeden uitspreken dat hier de aarzeling is bij prof. Noordtzij; de tegenstand bij prof. Lindeboomde krankheid bij prof. Wielen- ga Al de curatoren der beide richtingen trekken evenwel één lijn. Tot onderwijzer te Dubbeldam is be noemd de heer K. J. Heijboer, thans tijdelijk in functie te Zonnemaire. Te Utrecht is Vrijdag tot arts bevor dert de heer A. M. Dhont van Middelburg. Voor de rechtbank te Zierikzee werd vorige week een aanvang gemaakt met de behandeling der zaak tegen A. Weltevreden, „evangelist" aldaar. Aan beklaagde wordt ten laste gelegd, dat hij op of omstreeks 19 Augustus 1901 te Zierikzee in een woonhuis, staande aan de Lange Nobelstraat, op vijf verschillende plaatsen en in een daaraan vastgebouwd evangelisatie-lokaal op twee dicht bij el kander op een gaanderij gelegen plaatsen heeft geplaatst of doen plaatsen een bran dend lampje met petroleum en óén of meer brandende nachtlichtjes te midden van vuurmakers en andere licht ontvlambare stoffen. De lampjes waren verbonden met touwtjes aan de sleutels van loopende wekkerklokjes. Onder de getuigen waren: lo omstanders die den brand hadden ontdekt en gebluscht; 2o. bedienden uit de Grand Bazar te Rot terdam waar W. de wekkers gekocht had 3o. horlogers-deskundigen om inlichtingen te geven omtrent de inrichting der toe stelletjes en de plaatsing der lichtjes; 4o. de oude vrienden van den beklaagde, voor zoover zij bij den brand zijn geweest en meerdere inlichtingen konden geven. Beklaagde ontkent alles. Zie Telegrammen. Middelburg. Voor >Floralia" alhier zijn door 275 personen 1113 plantjes aan gevraagd. Ter Neuzen. Bij herstemming voor den gemeenteraad gekozen de heer P. J. Versluij8 (lib.) met 566 stemmen. De heer D. E. Wolfert (a.r.) verkreeg 444 stemmen. Door wijlen Mejuffrouw E. C. Tuiten weduwe van den heer L. Verburg te Kortgene is gelegateerd, buiten en behalve persoonlijke legaten aan de Weesinrichting te Neerbosch, f 800Inrichting Ds. van Dijk Deutichem, f700; Diaconie te Kortgene, f 150Vrouwenvereeniging Kortgene, f 100; Bewaarschool Kortgene, f 100; Christelijke School te Wissekerke, f150; Blinden Instituut te Middelburg, f 100; Ned. Zen ding vereeniging te Rotterdam, f100; Uitbreiding onder Israël Rotterdam, f 150. Alles vrij van successierechten. De justitie uit Middelburg is heden (Maandagmorgen) naar Axel vertrokken, teneinde aldaar, in verband met de ver duisteringen en valschheden in geschriften, door den te Middelburg gedetineerden directeur van de coöperatieve boterfabriek te Axel gepleegd, eene huiszoeking te be werkstelligen. Bij beschikking van den minister van binnenl. zaken zijn benoemd bij de rijks verzekeringsbank te Amsterdam mot ingang van 15 Juni, a. tot tweede klerk J. G. Collet en W. L. B. J. Dekker, beiden te Middelburg, laatstgenoemde voor een jaar enmet ingang van 15 April, a. A. T. Damsté te Hontenisse, ook voor een jaar. Te Eede heeft de onderwijzer G. Sch., zijn post verlaten en naar men vermoedt de wijk genomen naar België. Deze ver wijdering zou in verband staan met door hem gepleegde onzedelijke handelingen. Inmiddels heeft de Raad, op zijn gedane verzoek om eervol ontslag, hem eervol ontslagen. Bij kon. besluit zijn herbenoemd tot burgemeester van Westdorpe C. v. Waes; St. Kruis mr. P. C. J. Hennequin; Aagte- kerke J. Peper. Mevrouw Cronjé, krijgsgevangene op sint Helena, ligt ernstig ziek. Vlissingen. Donderdagmiddag zal al hier van de fabriek „De Schelde" te water worden gelaten het s. s. de Koek in aan bouw voor de Pakketvaart Mij. te Amsterdam. Rilland. Tot bijstand van den water bouwkundigen ambtenaar aan don calami- teuzen Zimmermanpolder word door den dijkraad tijdelijk benoemd dhr. P. M. van den Broeke thans zoogenaamd distantie-baas aan genoemden polder. Dezer dagen deed een gerucht de rondte, de Koningin betreffende dat van officiëele zijde werd tegengesproken. Dit mocht de Middelburgsche Courant niet be hagen. Zij meende dat de plaats voor dergelijke tegenspraak de vergadering van een der Kamers is. Inmiddels hield 't gerucht aan en nu „heeft het dagelijksch bestuur van den Nederl. Journalistenkring zich met het verzoek om inlichtingen dienaangaande tot de Regeoring gewend en mocht daarop van den minister van Binnenlandsche Zaken, ingevolge machti ging van H. M. de Koningin, het volgende antwoord ontvangen„Ik heb de eer u de stellige verzekering te geven van de volstrekte ongegrondheid der geruchten, die in omloop werden gebracht omtrent den slechten gezondheidstoestand van Hare Majesteit. Mijnerzijds voeg ik er bij, dat van eenig voornemen tot bijeenroeping van de beide Kamers der Staten-Generaal in vereenigde zitting nog niets hoegenaamd bekend is."" Het doet ons genoegen dat de geruchten valsch waren, dat de journalistenkring ■het initiatief nam om aan de pijnlijke on zekerheid een einde te maken en dat niet alleen een oud-persman als dr. Kuyper maar ook H. M. de Koningin zelve 't niet beneden zich geacht heeft de gewenschte inlichtingen te verschaffen, n' en déplaise een enkel persorgaan dat liever de inlich tingen langs anderen weg zag verkregen Twee rijke Kamerleden. De heer Van Kol doet tegenwoordig een reis om de wereld; de oud-minister Cremer bereist in de laatste paar maanden met zijn familie Egypte en Oost-Europa, om tegen begin April weer in 't vaderland terug te zijn. Twee kranke staatslieden. Oud-minister Fransen v. d. Putte 's toestand is hoogst zorgelijk. Minister Asch van Wijcks toe stand is zorgelijk. Naar wij nader vernemen wenschte pro fessor Narang uit Utrecht den Minister van Koloniën, jhr. mi. van Asch van Wijck, wiens toestand van dien aard was, dat eeno onmiddelijke operatie vereischt werd, onder zijno behandeling te hebben, omdat de oporatie niet van zooveel gewicht is als wel de behandeling daarna. Vandaar dat de minister terstond naar het Diaconessenhuis te Utrecht is moeten vervoerd worden. Mevrouw v. Asch van Wijck en de ploegzuster hebbon den patient begeleid, alsmede prof. Pel on dr. Koert. (Telegr.! Naar het „D. v. Nb." verneemt, zal de familie van den Zuid-Afrikaanschen commandant Viljoon, die op St. Helena in krijgsgevaugenschap verkeert, zich te Bergen-op-Zoom metterwoon vestigen. Het verzoek van het Kamerlid Ter Laan aan Ged. Staten om vernietiging van het besluit van den Gemeenteraad van Delft, houdende zijn eervol ontslag als hoofd der openbare school aldaar, is door het Collegie om advies in handen gesteld van den Inspecteur van het Lager Onder wijs in den ambtskring. Met stoom. Er werden in de Tijd al drie candidaten genoemd voor het lid maatschap der Tweede Kamer te Maastricht, vacature-De Ras, ingeval de heer De Ras mocht benoemd worden (maar hij is nog niet benoemd!) tot lid der Rekenkamer. Hier is de Tijd den tijd vooruit. Immers het is ook mogelijk dat de Koningin, krach tens haar souverein recht, Heemskerk of De Jonge benoemt, zijnde no. 2 en no. 3 der voordracht 1 Maar Zij heeft nog niet eens een voor dracht. Officiéél weet zij nog nergens van De Nederlandsche Regeering was gisteren bij het le Deum in de H. Jacobus- kerk te 's-Gravenhage vertegenwoordigd door de ministers Harte, Loeff en Ber- gansius. De Paus vierde Zondag zijn 92sten verjaardag en heden zijn 25-jarig jubilö. De Koningin-Moeder deed zich vertegen woordigen door haar hofmaarschalk Jhr. Van Weede. Ook de fabriek Rigtersbleek der firma Van Heek te Enschedé is Zaterdag stop gezet. Ondanks tegenspraak blijven de ge ruchten aanhouden dat voor H. M. de Koningin wel degelijk de ville Hohenlobe te San Remo (Italië) zal worden gehuurd en dat H.M. in behandeling is van haar lijfarts, en van dr. Roessingh, directeur van het Haagsche Ziekenhuis. De 25 jarige zoon van een landbou wer te Bafloo viel van een hoop koren en bezeerde zich zoo ernstig dat hij aan de gevolgen bezweek. Te IJselmonde stierf een 23 jarig meisje aan buikvliesont- steking. Bij onderzoek bleek dat een doktor te Rotterdam (G. Hq haar een zeer gevaarlijke bij art. 297 W. v. S. verboden (abortus) behandeling had doen ondergaan en zij daaraan gestorven was. Toen men dezen dokter wilde arresteeren vond men de deur op slot, haar openende vond men de meubels door eJ kaar alsof een overhaaste vlucht had plaats gehad. Dit is ook zoo. Naar men zegt is de delinquent met zijn gezin naar West Indië verhuisd. Zater dagmiddag is te Haarlem een 8 jarige jongen door 't ijs gezakt, zijn 12 jarige broer die hein trachtte te redden, zakte er ook door en beiden verdronkenook andere menscheu die redding boden zakten er door, doch spartelden terug. Een schilders knecht te Amsterdam, staande op een laddertje dat op een steiger stond, om een gevel op te knappen, viel door het kantelen van het laddertje van drie hoog op de straat en bleef op de plaats dood. Een dronken schippersknecht is te Slikkerveer overboord in de Maas gevallen, en ver dronken. Het volgend geval wordt aan het H. blad medegedeeldIn een ziekenhuis in Noord-Holland werd een 19-jarige tering- lijdster verpleegd wier einde nabij was. Op de vraag van den leeraar barer kerke lijke gemeente of zij nog een wensch had, luidde haar antwoordzij zou haar vader zoo gaarne nog eens zien en hem smeeken tot inkeer te komen. Die vader was na melijk wegens herhaalde dronkenschap ver oordeeld en bevond zich sedert een jaar in de rijkswerkinrichting te Hoorn, waaruit bij eerst in April zou worden ontslagen. De leeraar beloofde te doen wat in zijn vermogen was en wendde zich, na overleg mot een kerkoraadslid, tevens rechtsgeleerde, tot regenten van het gesticht te Hoorn. Het antwoord was, dat machtiging van den minister moest worden gevraagd. Deze machtiging werd daarop bij duidelijk tele gram in overleg met gonoemdon rechts geleerde opgesteld eerbiedig verzocht, maar een paar uur later kwam van den minister van justitie het volgende antwoord »Verzoek kan niet worden ingowilligd". Twee dagen later overleed het meisje, zon der van haren vader afscheid te hebben kunnen nemen. »Wij kunnen melden, dat bovenstaande mededooling juist is, maar er dient te worden bijgovoegd, dat, de afwijzing van het verzoek geschiedde overeenkomstig vroeger in gelijke gevallen genomen beschikkingen." (2ijd). In Noord-Amerika hebben ernstige overstroomingen plaats gehad in allo deo- leu van het land ten Oosten van de Mis- sisippi, ten gevolge van stortregens en het plotselinge smelten van do sneeuw. De spoorwegen en do telograallijnen zjjn zoor beschadigd. Vole fabrieken zijn gedwon gen met werken op te houden. In eenige deelen van Pittsburg en Alleghany bereikte hot water do tweede verdieping der huizen. De Taag is bjj A ranguez buiten haar oevers getreden en heeft onberekenbare schade veroorzaakt. Do president van den Franschon mi nisterraad Waldeck Rousseau is Vrijdag met zijn rijtuig, neef, koetsier en paard door een tram aangereden en door de glas scherven en den schok van 't omvallend gerij deerlijk gewond en gokwotst, aan oor, hoofd, oog, neus en schoudor de neef bleef ongedeerd, hot paard werd gedood, het rijtuig verbrijzeld, de koetsier inwendig gekneusd. Do minister hooft kans binnen enkele dagen te herstellon. - De brutale generaal en de brutale overste. Van een Engelsch generaal in Zuid-Afrika wordt de volgende anecdote verhaald. Generaal T.. bekend wegens zijn onge dwongen manier van spreken, heeft het opperbevel in een stad. Hij beveelt, dat alle officieren, die in de stad aankomen, zich persoonlijk bij hem, bij zijn staf officier of adjudant moeten aanmelden. Zijn stafoffi cier is leolijken knorrig. De adjudant spreekt door zijn neus en kijkt altijd in de lucht. Op zekeren dag komt een officier van het Australische korps in de stad aan, die gewoon was vrij uit te spreken en voor niemand bang was. Den volgenden dag ziet de generaal hem in de club, loopt naar den onbekende toe en vraagt: „Mijnheer wie bent u De officier staat op en salueert. „Overste I. van de 3e Victorians". „Wanneer bent u aangekomen „Gisteren." „Waarom hebt u u niet bij mij aange meld „Ik ben op uw bureau geweest, u was er niet, maar ik zag twee officieren." „Wie waren dat?" „Ik ken ze niet". „Beschrijf ze". „Nu", zei de Australiër, „de een was erg leelijk, onsympathiek." „Mijn staf-officier." „De andere was een dom-uitziend jong- mensch." „Dat komt uit", zei de generaal tevreden, „die idioot is mijn adjudant Het spijt me, dat ik u lastig gevallen heb." Men schrijft aan de Nieuwe Courant. De heer F. H. Cooper, lid der wereld bekende firma Cooper Siegel te Chicago, een Akkrumer van geboorte, die in zijn Friesch geboortedorp de filanthropische stichting Coopersbitrg in het leven riep, gaat zich uit de zaken terugtrekken. Hij heeft zijn aandeden in den wereldbazar overge dragen aan een der medefirmanten, H. Siegel, voor ongeveer 2 millioen gulden. Boven dien bezit de heer Cooper rijke kwikzilver mijnen in Californië. Als jongmensch ging de heer Kuipers onbemiddeld naar Amerika, om daar zijn geluk te beproeven. Hij gaat nu metterwoon Chicago verlaten; men wil, dat hij zich in »the old country" zal vestigen Een bloedig gevecht had Zondag te Parijs plaats. Er werd in een zaal van de „Bourse du Travail" een meeting gehouden van werkloozen, die druk bezocht was; er waren veel anarchisten. Er werden uiterst krachtige redevoeringen uitgesproken en de deelnemers begonnen te roepen: „Genoeg! De straat op!" En voort ging het, de straat op. De agenten trachtten do manifestanten op het terrein van de „Bourse du Travaii" te houden deze vielen hen met stokslagen aan. Na een hevige vechtpartij verstrooide de politie ten slotte de menigte. Er zjjn 15 politie-agenteD gewonden 20 arrestaties hebben plaats gehad. Te Washington zijn Zondag Wessels en Wolmarans aangekomen, vergezeld door Montagu White, oud-consul van Transvaal te Londen. Zij zeggen, dat zij op het oogen- blik geen defintief plan hebbon gevormd. Het proces Musolino, dat binnenkort voor het Hof van Assises te Lucca in Italië zal wordon behandeld, wordt stellig een dor meest geruchtmakende processen uit de laatste twintig jaren. De zaal van het Hof van Assises wordt er op ingericht om do talrijke getuigen, advokaten, journa listen en eenvoudige toeschouwers te kunnen bevatten. De jeugdige roover mag er zich op beroemen dat zijn zaak groote belang stelling Vkekt. Vooral do vrouwen doen alle mogelijke moeite om de gunst te ver werven van don president van het Hof, die overstelpt wordt met hare dringende verzoeken. In een adres aan minester Kuyper verzoekt het bestuur van den „Noord-Brab. Chr. Boerenbond" om wetteljjke maatregelen tot beperking van invoer en vrijheid van uitvoer, voorkoming vervalschiug dor zui velproducten en afschaffing van den accjjns op het vleesch, waarbij zij oen vollodigen staat voor de herziening dor tarieven heb ben overgelegd. De assistent-resident van Zuid-Nieuw- Guinea moldt, dat do bevolking een gevaar lijke houding aanneemt. Vijl' Chineesche werklieden en drio politiesoldaten worden onthoofd. De soldaten verdreven de Papoe a's met salvo's. Duitscli Zuid-West-Afrika hoeft in den laatsten tijd veel te lijden van de sprink hanen. Zoo kwamen groote zwermen in Januari van dit jaar te Groot on Klein Windhoek en zij richtten in de tuinen van beide plaatsen groote schade aan. Groote zwermen sprinkhanonjagers, vogels, die in hun vlucht op de schadeljjke insecten jacht makon, vergezolden hen. Zouden ter be strijding van de sprinkhanenplaag geen kleine premies voor het inloveren van sprinkhanen en do eieren ervan, door het gouvernement uitgeloofd kunnen wordon? De sprinkhanen kunnen gemakkelijk in daartoe gegraven gaten gedreven worden en dan bij emmers in zakken gedaan wor den, ook de eieren zijn gemakkelijk op de door de inboorlingen bekende plaatsen te vindon. De vliegende sprinkhanen worden 's morgens vroeg in do plaatsen, waar zij overnachten, opgejaagd en daar zij tenge- volge van den dauw, de heerschende koelte en ook tengevolge van den overvloedigen maaltijd niet in staat zijn, weg te vliegen, kunnen zij bij milliardon bijeengejaagd en gevangen worden. In andere streken wor don deze maatregelen met veel succes toe gepast. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! In uw nummor van 27 Febr. jl. komt eon bericht voor omtrent don uitslag der jongste stemming voor den gemeentoraad alhier. Aan dat bericht voegt uw Redactio een bijschrift toe, dat mjj aanleiding geeft tot een paar opmerkingen, waarvoor ik, in 't belang der publieke zaak, beleefd de gastvrijheid van uw blad inroep. Nu de heer Abrahamse de gelegenheid, om in uw voorgaande nummor op te komen tegen de beweerde bangmakerij, ongobruikt liet, is er reden om aan te nomen, dat die bangmakerij heeft plaats gehad on uw be risping wegons menschonvrees als verdiend erkend is. Ten opzichte van uw verwijt aan 't adres der liberalen dient er gewezen te worden op het volgende In uw bijschrift wordt de naam van den bangmaker verzwegen. Nu kunnen uw lezers niet beoordeelen: lo of die persoon werkelijk tot de liberalen gerekend moet worden2o of hij gedreven werd door partij-overwegingen, of door iets anders 3o en hier komt het vooral op aan, omdat u een blaam legt op de liberalen of die persoon, ik zeg nietals gemachtigde der liberalen optrad, maar of er ook zelfs maar van oen schijn van instemming met zijn daad gebleken is aan den kant der liboralen. Zoolang dat niet vast staat, mist u het recht hem met de liberalen te vereenzelvigen. Verder merk ik opdat een candidatuur Abrahamse naast die van Marcusse alleen de kans van du Claux kon verbeteren en intrekking dezerzijds dus niet gowonscht kon worden dat de heer J. M. Marcusso de candidatuur eerst aanvaardde na ernsti- gon aandrang ook van Abrahamse dat daarna de heer Abrahamse zich candidaat liet stellen dat hij vervolgens zijn candidatuur introk, waarvoor geen aandrang van liberale zijde noodig was, wat u wellicht bekend is, en zoo niet, bij nadere informatie bljjken kan. U dankend voor de plaatsing, teeken ik met achting Uw dionstw. dionr. A. T. C. SWENNE. Wissenkerke, 3 Maart. (Naar aanleiding van dit schrijven, waar van de toon ons aangenaam aandoet, merken wij op dat wij van zelf niet bedoeld hebben salie" liberalen ofschoon wij wol degelijk het recht ons voorbehouden »allen", die tot zekere partjj behooren, bijv. bij eon herstemming, aansprakelijk te stellen voor het misdrijf van enkelen uit die partij, bjj of voor de stemming. Maar het feit is juist dat liberalen den heer Abrahams» hebben gedrongen te bedanken. Of de heer Marcusse pas »na ernstigen aandrang ook van Abrahamse" (nu) een candidatuur aannam, durven wij niet aannemen. Wij wachten nadere ophelderingen van onzen waarheidlievenden zegsman af. Wat de heer Swenne over verbetering van de can- didatuur-du Glaux opmerkt, wordt blijkens de feiten niet door »alle" liberalen te W. gedeeld. Bovendien zijn wij van meening dat al had men naast J. M. Marcusse 25 candidaten onzerzijds gesteld, deze er toch komen moest en moet. Overigens spreken wij als onze overtuiging uit, dat wie niet zeker is te zullen pal staan tegen de ge volgen, beter doet, zich nooit te laten can didaat stellen voor eenige betrekking. Reu.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2