Openliare Verknopingen. Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Marktberichte n. mr. Reitsma vorderde bevestiging van bet vonnis, daar beklaagdes bewering hem on aannemelijk voorkwam. De verdediger, mr. F. L. Kleyn, achtte op juridische gronden het ten laste gelegde niet strafbaar, en concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging subsidiair tot vrij spraak. Het gerechtshof bevestigde de veroordee ling door de rechtbank te Middelburg van Martinus de R., landbouwersknecht te Wissenkerke, tot 1 maand gevangenis straf, wegens misdrijf tegen 't leven, en bekrachtigde de beschikking van de rechtbank te Zierikzee, waarbij de «evan gelist" W. verdacht van opzettelijke drand- stichting of althans poging daartoo aldaar, te dier zako naar de openbare zitting is verwezen. De rechtbank in den Haag veroordeelde de beide koetsiers Hanevelt en Schildknegt, die terechtstonden wegens berooving van den Delftschen kellner van der Kamp, ieder tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch van het openbaar ministerie was 8 jaar. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: het niet voldoen aan een bevel van een ambte naar: J. S. Hz., 37 j., schipper, Ierseke, tot f 0,50 b. s. 1 d. h. mishandelingH. D., 31 j., veldarbeider, 's-Heer Abtskerke, tot 6 m., en L. B., 22 j., arbeider, Westkapelle, tot 2 m. gev. straf, en R. B., 16 j., musicus, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h., en diefstal: P. M. M., 62 j., werkman, Mid delburg, tot 3 ra. gev. straf. In zake L. R., 27 j., timmermansknecht te Koudekerke, op 3 Januari jl. met C. M., 32 j., timmermansknecht te Koudekere, wegeds diefstal bij verstek veroordeeld tot 1 m. gev. straf en waarvan eerstgenoemde is in verzet gokomen, is op heden diens vonnis bekrachtigd. Vrijgesproken werd: P. A., 70 j., land bouwer te Middelburg, die op 31 Januari jl. voor meineed terechtstond en waarvoor de ambtenaar van het openbaar ministerie 6 maanden gevangenisstraf vorderde. Ter griffie van bovengenoemde recht bank is namens P. N., 18 j., werkman te IJzendijke, hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dier rechtbank van 24 Januari jl. waarbij hij ter zake van meineed werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Ook door den heer Officier van Justitie is in die zaak mede hooger beroep aange teekend. (Joes. Wegens het verleggen van de straat wordt de Oostsingel voor rij- en voer tuigen afgesloten van 15 Februari tot 15 Maart. De weg kan genomen worden langs den Westsingel, de Laurus Pieter v/d. Spiegel straat en Jacob Valckestraat. Aan den ontvanger der directe belas tingen is op heden uitgereikt het kohier No. 5 voor de belasting op het personeel dezer ge meente, voor het dienstjaar 1901, zoodat ieder aangeslagene na bekomen kennisgeving, ver plicht is zijn verschuldigde binnen den be paalden tijd te voldoen. Geref. Kerken. Beroepen te Tienhoven, H. Yolten te Stellendam; te Scharnegoutum, J. Veen- stra te St. Annaparochie. Aan de Chr. School te Dinteloord is tot onderwijzeres benoemd mej. A. v. Doorn te Heijningen. Qoes. In de raadsvergadering van a. s. Dinsdag zijn aan de orde Intrekking. Ver ordening heffing schoolgeld H. B. S. Wijziging gem. begr. 1202. Vaststelling verordeningen regelende commissiën voor den H. O. en benoeming voorzitters dier commissiën. Rekening 1902 en begr. 1902. Gasfabriek. Wijziging begr. Schutterij 1901. Afschrijvingen pl. belastingen. Voorstel B. en W. tot het geven van gratificatiën aan de Rijks- en de gem. politie. Verzoek C. v. Beek-KimmeJ enz. Benoeming lid Gas- commissie. Middelburg. Naar wij met genoegen vernemen, was heden de toeloop tot de Transvaaltentoonstelling in het Kunstmu seum alhier zeer bevredigend. Er kwamen tot heden middag half vijf 288 personen. Ook de kooplust was groot. M. C. Nisse. Door den gemeenteraad is op verzoek tegen 1 April eervol ontslag ver leend aan Mej. M. M. Nijsse als onder wijzeres aan de 0. 1. school alhier. Kolijnsplaat. Door den heer J. Breas is in naam zijner overledene echtgenoote Mej. J. C. BreasBoone de som van f 600 geschonken aan de Geref. Kerk, diaconie, en vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs. Krabbendijke. Donderdagavond trad hier in de Geref. Kerk op Dr. J. Adams, geboren Pers en als zendeling in zijn vaderland werkzaam. Hij studeerde eerst in de godgeleerdheid en arbeidde daarna in zijn vaderkfhd om zijn volk tot het evangelie te brengen. Om toegang tot alle kringen te krijgen ging hij nu in de medicijnen studeeren en brengt nu ook een bezoek aan ons land. Het is wel de moeite waard hem in Perzisch kostuum 4e zien en zijn hartelijke taal te hooren, vooral als een tolk als dhr. De Hoogh uit Goes zijn Engelsche rede in goed Nederlandsch overbrengt. De vereeniging „Hulp en Nood" tot onderlinge verzekering bij ongelukken van varkens te Krabbendijke hield hare jaarlijksche vergadering. Nadat de notu len der vorige vergadering waren voorge lezen werd rekening en verantwoording gedaan. Voor gestorven varkens werd uitbetaald f23,20. Op 't oogenblik is er nog in kas f255,61, welks bedrag in de Rijkspostspaarbank is belegd. Voorts werd nog besloten het inleggeld voor de nieuwe leden vast te stellen op f2,5 benevens contributie van 5 ct. per week en het inleggeld kan desverkiezend betaald wor den in 48 termijnen, tot gemak van de arbeidende klasse. De antirev. kiesvereeniging „Neder land en Oranje" te Middelburg had Woensdagavond in het „Tehuis voor Mili tairen" eene vergadering. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, ds. Littooij, werd door Z.Eerw., naar. aanleiding van een aan hem gedaan verzoek om over „kindervoeding" te spre ken, genoemd onderwerp ingeleid. Z.Eerw. deed dit, wijl slechts één uur voor dit punt van het agendum gesteld was en hij gaarne genoegzamen tijd wilde overlaten voor discussie, in den vorm van het uitspreken van een elftal stellingen. Hierna werd een aangename en leerzame gedachtenwisseling gevoerd. Algemeen was men het er over eens, dat de christelijke barmharigheid door de diaconie der kerken in de allereerste plaats in dezen handelend moet optreden. Al doen deze wat ze kunnen dan zal er toch nog genoeg overblijven voor philan- tropische vereenigingen. Wordt ook dan nog niet of op niet voldoende wijze in de behoeften voorzien, eerst dan moet de overheid van staat, stad of dorp optreden. Ook hierover waren het allen eens, dat de voeding der kinderen niet door de schoolhoofden behoort gegeven te worden wij moeten niet den weg op van liet so cialisme, om uit de gemeenschap te leven. Het gezinsleven mag niet onderbroken en uit zijn verband gerukt wordende in druk vader en moeder hebben mij gevoed, die tot in den ouderdom bijblijft, moet in de hand gewerkt en op geenerlei wijze verslapt worden. Ook wanneer vereenigingen ter voeding van de kinderen in dezen optreden, werd door den referent met nadruk de vraag gedaan: waarom moet dit dan alleen de kinderen, die ter school gaan ten deel vallen'? Dat behoort tot de dweperij van het staatsonderwijs. Het optreden van die vereenigingen werd toegejuicht, ja indien noodig hadden de optreders er zelfs niet op tegen, dat zij door de overheid financieel gesteund werden, onder voor waarde het voedsel niet verstrekt wordt alleen aan schoolgaande kinderen, maar aan alle kinderen, die er waarlijk be hoefte aan hebben, en aan de ouders in dien deze zelve door dronkenschap en onoppassendheid geen oorzaak zijn van de armoede. Voorts werd nog aan de orde gesteld het benoemen van een voorzitter. Ds. Littooij had met het oog op zijn leef tijd reeds het vorige jaar bedankt, doch heeft op dringend verzoek der kiesveree niging als voorzitter de verkiezingscam pagne meegemaakt. Na herhaalde stem mingen werd de heer Mr. P. Dieleman als zoodanig benoemd. Op voorstel van den heer D. Wisboom Verstegen werd Ds. Littooij bij acclamatie tot Eere-Voorzitter benoemd. Doordat „kindervoeding" insteê van 1 uur l'/j uur tijds in beslag had genomen, moest het overige van het agendum tot eene volgende vergadering worden uitge steld. Door den heer F. Keulemans werd als lid van het bestuur een warm woord van dank aan den oud-voorzitter, ds. Littooij gebracht onder applaus van de vergadering. De vergadering, die door 70 personen werd bijgewoond, werd door Ds. Bouma met dankzegging gesloten. Kattendijke. De bevolking dezer ge meente bedroeg 1 Januari van het vorige jaar 552 m., 498 vr. totaal 1050. Geboren werden 15 m. en 14 vr. totaal 29. In de gemeente hebben zich gevestigd 27 m. en 27 vr. totaal 54. Er stierven 4 m., 7 vr. totaal 11. Er vertrokken 50 m., 42 vr. saam 92. Zoodat op 1 Jan. 1902 de be volking bedroeg 540 m., 490 vr. totaal 1030 dus 20 inwoners minder. Wissenkerke. Heden werd aan den zeedijk van den Vlietepolder eene schiet oefening gehouden door leerlingen in den wapenhandel van het 2e jaar. Deze oefe ning vond plaats onder toezicht van den luitenant Smit Sibinga en onder de leiding der sergeanten Van Dierendonk en Goet- heer. Er werden door ieder schutter 6 schoten gelost, 3 in liggende en 3 in staande houding. Van de 13 schutters bleken de beste te zijn, A. Mullie met 33 1. en 34 s. h., Th. Marcusse Az. 31 1. en 34 s. h. en N. v. d. Maas 32 1. en 31 s. h. Er konden behaald worden 36 in 1. en 36 in s. h. Wissenkerke. Deze week werd door de schietvereeniging «Koningin Wilhel- mina" de le algemeene vergadering gehou den in de openbare school alhier. Dit de door den Penningmeester gedane rekening bleek dat de inkomsten bedroegen f 75,10 de uitgaven f 59,43, goed slot alzoo f 15,67. In de door periodieke aftreding ontstane vacatures werd voorzien door herbenoeming der heeren A. M. van Damme tot secre taris en P. O. Koets en Jan Kramer [tot commissarissen. Met het oog op aan te vragen ammunitie in de maand Maait werd besloten nieuwe leden na 1 Maart a. s. niet meer aan te nemen. Met ingang van 15 dezer zal het rijkstelefoonkantoor te Poortvliet op werk dagen van 8—11; 3 4; en 5,306,30 (Green wichtijd) geopend zijn. Westkapelle. Alhier overleed een oud besje van ruim 87 jaar waarvan kan ge zegd worden dat zij ruimschoots van haar pensioen heeft kunnen genieten als men nagaat dat zij 45 jaren lang een Rijkspen sioen heeft genoten als weduwe van den Rijksontvanger D.( van f735 'sjaars. Terneuzen. De eerste collecte langs do huizen vanwege het Transvaal-Comité voor de Vrouwenkampen gehouden heeft opge bracht f 108,78'. Met hetgeen op gezel schappen enz. is gecollecteerd, is nu in kas f 130,36s wat aan het Middelburgsch Da mes Comité zal worden overgemaakt. Bin nenkort zullen ook de kleedingstukken hier te bezichtigen zijn, en hoopt men een spre ker te kunnen laten optreden. Vlissingen. De gemeenteraad benoemde heden tot onderwijzer aan school E (hoofd de heer Frijling; den heer J. v. Willigen ten Den Heldor. En tot idem aan school F (hoofd de heer De Boer) dhr. F. C. Wijsveld te Vlissingen. In zake de adressen voor en tegen de oprichting eener gemeente hoogere burger school werd op voorstel van B. en W. (met algemeene stemmen behalve die van den heer v. d. Meer welke tegen stemde) besloten die voor kennisgeving aan te ne men en aan den minister van binnenland- sche zaken een adres te richten voor de oprichting eoner Rijks Hoogere B. S.; ter wijl met algemeene stemmen besloten werd tot 't geven van een subsidie van f 500 's jaars gedurende 20 jaren, aan een op te richten Zeevaartschool. Marten Hogerhuis is gisteren bij zijn moeder te Britsnm teruggekeerd. Hot be richt werd door den minister aan mr. Spin die bij hen op audiëntie was, meegedeeld. Mag men Bet Volk gelooven dan is de ontslagene sedert Mei 1901 zenuwleider, schoon uiterlijk gezond. Hij vertelt allerlei dwaze verhalen. Zijn denkvermogon heeft beslist geledenaltijd volgens Bet Volk, dat er bij vertelt niet te weten waaraan Marten deze gratie van H. M. de Koningin verdiend heeft. Nu zit alleen nog Wiobron (12 jaar, dus tot 1908). In de gemeente Opsterland zijn twéé zusjes die uit de school kwamen door het ijs gezakt en verdronken. Te Hui- zum is een lOjarig meisje door hét ijs waarop zij met andere kinderen speelde gezakt en verdronken. Te Oldeboorn is een 14jarig meisje die zich op het broze ijs waagde met schaatsenrijden, er door ge zakt en verdronken. - De moordenaar van Mina de Leeuw te Bussum v. d. Hei steeg is gisteren naar Amsterdam ver voerd. Hij blijft alles ontkennen doch de verklaringen der kinderen die de gruwe lijkste tooneelen hebben bijgewoond, zijn daartoe te bezwarend. De vader van het vermoorde meisje is voorzitter van de R.K. werkmansverèeniging te Liren en haar moeder kroeg op 'r vernemen der tijding van den rncord een bloedspuwing van schrik en haar toestand is zorgelijk. Het lijk van het slachtoffer wordt op verzoek der fa milie naar Laren gezonden om daar begra ven te worden. De menigte wierp den moordenaar met steeneneen oogenblik was er zelfs gevaar dat hij aan de handen der politie zou worden ontrukt. Te Groningen is eene alleen wonende vrouw in abnormalen toestand te dicht bij de lamp gekomen, haar kleeren vatten vlam en zoo vond zij een treurigen dood. Te Drou- wenermond geraakte een voerman onder zijn wagen, doordat zijn paard op hol sloeg, met verbrijzelden schedel opgeno men, bezweek hij terstond. - Te Enschedé is een nachtstoker door oen trein overreden en gedood. Drie arbeiders der firma Gerhard, Jannink en Zonen te Enschede zijn ont slagen wegens het molesteeren van een arbeider, die de stakers niet genoeg had gesteund. Te Midlaren (gem. Zuidlaren, Dr.) is een stuk land met boerenbehuizing aan gekocht, met 't plan om er een commu nistische kolonie te stichten. Te Groningen trad ter propageering van 't plan op de heer T. Luitjes, van Blarienm, die vroeger eenigen tijd deelnam aan de kolonie van de «Internatiale Broederschap." Zooals bekend, heelt de gewoonlijk goed ingelichte correspondent van de Times te Pretoria kort geleden medegedeeld, dat de Engelsche regeering het plan overwoog om na den oorlog de kinderen, die ouderloos of althans vaderloos en onverzorgd achter zijn gebleven, buiten Zuid-Afrikate brengen. Dit wil men te Dordrecht trachten te voorkomen en daarom besloot het hoofd bestuur van den, aldaar te houden inter nationalen schietwedstrijd in zijn verga dering van 4 dezer de opbrengst van den wedstrijd niet, zooals aanvankelijk het plan was, te storten in de kas der Collectanten- vereeniging Zuid-Afrika, maar de opbrengst geheel te bestemmen als eerste gift voor de stichting van een fonds tot verzorging van weezen van in den oorlog gevallen dapperen. Tot bereiking van dit doel roept het hoofdbestuur den geldelijken steun in van alle belangstellenden. Hoe fraaier prijzen men in den wedstrijd kan uitloven, hoe aantrekkelijker de wedstrijd zal worden. Aan het sanatorium Oranje Nassau- Oord, te Reukum, zullen een Israëlietische keuken, een draaibare «liegeballe" en een machinistenwoning worden bijgebouwd. Gisterenochtend was te Venlo het geheole zijspoor der Staatsspoorwegen bezet met oen goederentrein, geformoerd door Oostenrijksche veewagens, beladon met paar den, voor Engeland bestemd. Humor bij de Boeren. De Tel. meldt dat zij uit don mond van een tweetal fa milieleden, welke in hot concentratiekamp te Middelburg waren opgesloten geweest, en thans hier te lande zijn aangekomon, hot volgonde verhaal heeft vernomen: Op een goeden dag, toen de Engelsche officier 's morgens de ronde kwam doen, vond hij onder het hoofdkussen van een der geïnter neerde vrouwen een oude pijp, een tabaks zak en een briefje, waarin stond, dat onder- geteekende, «Een boer," zijn vrouw 's nachts mee naar het lager genomen had, omdat hij haar daar veiliger vond; als vergoeding mocht de vinder de gevonden voorwerpen behouden. Men ziet dus hieruit, dat de Boeren eenigen tijd geleden, nog wel mid delen wisten te vinden, om in de vrouwen kampen te komen. Bennet Burleigh, de correspondent van de Daily Telegraph, doet een kostelijk verhaal van Lord Metbuen, «dien onver- moeiden en onvervaarden leidsman." Ziehier het verhaal«Om eenige Boeren in de val te krijgen, deed hij een snellen nachtelijken tocht. Ongelukkig was de nacht stikdonker en had hij geen goede gidsen. Met groote behoedzaamheid voorttrekkende, kwam hij plotseling in de buurt van een konvooi, hij vloog er op af en vermeesterde het. Het was zijn eigen konvooi, hij was in een cirkel getrokken." Wij vermoeden, dat deze vermeestering van een konvooi een bijdra ge zal geleverd hebben tot de «bij ongeluk" gedooden en gewonden op de verlieslijst. Dinsdag werd in het Engelsche La gerhuis het volgende tooneel afgespeeld De Ier J. Dillon vroeg of het waar was dat mevrouw Christiaan de Wet, nadat haar huis door (le Engelsche troepon afgebrand was, govangen was genomen en naar een concentratiekamp gezonden of zij nu in een kamp is en zoo neen, wat de Engelsche overheid met haar gedaan heeft. Lord Stanley, financieel secretaris van oorlog, antwoorde«Ik heb geen bepaald bericht, maar zoover ik weet is deze dame in een vluchtelingenkamp." Dillon»Is zij nu in een concentratie kamp Lord Stanley»Ja, menoer." Dillon «Schandelijk, allerschandelijkst." (Toejuichingen van do Iereneenigen roe pen«Schandelijk!") Een Ier: «Chamberlain lacht!" Te Sofia heeft een oud-onderwijzer den Servischen minister van onderwijs Kautsjef met een revolverschot gedood. In Engelsche hofkringen wordt tegen woordig de volgende anecdote verteld van Lord Salisbury, die, indien zij waarheid bevat, een merkwaardig licht werpt op de beweringen van sommige dagbladen, dat de Engelsche premier langzamerhand kindsch begint te worden. Voor eenigen tijd gaf de minister president op zijn niet ver van Londen gelegen landgoed «Hatfield" eene groote partij. Onder de genoodigde gasten bevoud zich ook de voormalige Citykoopman Sir Robert F., die zich sinds eenige jaren uit zijne zaken had teruggetrokken. Hij is een man van ongeveer zestig jaren, van kleine gestalte, maar met Hink, militair voorkomen. Nauwelijks had hij de recep tiezaal betreden, of Lord Salisbury trad op hem too, informeerde naar zijne gezondheid en noodigde hom in zijn studeerkamer. De gast was in de wolken en gevoelde zich zeer gevleid, dat de «leidende" En gelsche staatsman blijkbaar groot gewicht aan zijne inzichten hechtte. Lord Salisbury sprak met grooten lof van de scherpzinnig heid en terreinkennis van Lord Roberts, met wien hij, naar hij zeide, juist over den toestand in Afrika had gesproken. De aangesprokene was in groote verbazing; Lord Roberts bevond zich in het geheel niet onder de gasten. Niet minder tee kenend is het volgende De minister-presi- dont is bij den koning te gast. Onder de gaston bevindt zich ook de bisschop van Londen. Salisbury ziet den prelaat aan, maar neemt verder geen notitie van hem, en zegt later tot zijn koninklijken gastheer «Het is, alsof ik dien man meer heb ge zien." «Dat denk ik", antwoordde de koning, «gij hebt hem zelf tot bisschop gemaakt". Toen zich spoedig daarna de bisschop tegenover de koning er over be klaagde, dat Salisbury hem niet herkend had, antwoordde de koning: Troost u, ik heb hem juist mijn laatste photographie laten zien, en weet u, wat hij daarover tot mij zeide Hij zei«Ja, ja, die arme, arme Buller!" Te Neuenstad, in het Zwitsersche kanton Bern, is een griffier, tevens notaris, gearresteerd. Hij wordt beschuldigd in November 1899 het Hotel des trois pois- sons, waarvan hij eigenaar was, in brand te hebben laten steken, met het gevolg dat het heele gebouw in de asclr gelegd is. Twee landloopers hebben thans eerst be kend, dat mijnheer de griffier hun 500 fr. had beloofd voor het geval dat het hotel geheel zou afbranden. De man van de Times te Pretoria beschrijft den militairen toestand in Zuid- Afrika. Hij vindt dien over het geheel genomen weinig veranderd. De blokhuizen zijn goed en wel om als doeleinden te dienen, maar beteekenen niets om aan den oorlog een eind te maken. Letterlijk ner gens is een streek die maar eeuigszins van Boeren gezuiverd is. Een uitgestrektheid die vandaag vrij is, wordt eerlang weer onveilig. Dat Botha's scharen verstrooid zijn, beteekent niets, omdat hij binnen een etmaal tijds duizend volgelingen op een gegeven punt kan samentrekken. B UltGEItL LIKE STAJYJJ van 67 Feb. 1902. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. van Moolenbroek 37 j. wedn. en M. de Wijze 23 j. jd. Getrouwd: J. J. C. van der Bliek 24 j. jm. en J. C. Manni 23 j. jd.A. Murk 24 j. jm. en J. A. Roth 23 j. jd. J. van de Woestijne 65 j. wedn. en C. van den Ende 56 j. jd. Bevallen: M. Jobse geb. Provoost d. J. Kortekaas geb. van der Wilk z.; J. P. A. den Hollander geb. van Aartsen z. Overleden: A. Caljouw wedn. van C. Polderman 87 j.; M. van den Abeele man van E. A. Ragut 79 j.; J. A. Pluijmers 1 j., d.; G. L. de Leeuw 9 mnd., z. GOES. Geboren: 6, Joost, z. v. Mari- nus Weststrate en Jacoba Wisse. van 31 Jan. 6 Feb. 1902. IERSEKE. Gehuwd: 6, Cornelis Priem 31 j. jm. en Johanna van Liere 27 j. jd. Geboren: 3, Marinus, z. v. Hendrik Butijn en Cornelia van Oosten5, Johannes Jan, z. v. Steven Kosten en Maria Johanna Felius; 4, Pieternella, d. v. Dingenis Sinke en Cornelia Kole. Overleden: 5, Pieter Adriaan, 7 j. z. v. Anthonie Mieras en Jacoba van Boven Pieternella Cornelia, 10 j. d. v. Johan nes Griep en Adriana Helena Janse; 5, Neeltje de Bel 35 j. vrouw van Jacobus Scheelo. over de maand Jan. 1902. WAARDE. Geboren: 8, Cornelia Pieternella, d. v. Dingenis Sinke en Elisa beth Hovestadt. SEROOSKERKE. G e b 0 r e n 3, Neel tje, d. v. J. Wattel en N. Kodde; 18, Bartel, z. v. C. Moijers on M. Sanderse 20, Maria Christina, d. v. J. llollebrandse en T. Kodde; 30, Pieternella Jozina, d. v. C. Polderman on J. Jacobse. Overleden; 12, Maatje, 18 in., d. v. J. Simonse en C. J. Geschiere; 23, Catha- rina Geljon 50 j. vrouw van A. de Steur. VLISSINGEN, 7 Febr. 1902. Boter f 0,52'h f 0,55 per halve kilo. Eieren f 4,40 it f 4,60 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 6 Febr. 1902. Boter f 0,60 h f 0,42'A por pond. Eieren f 1,05 a f 0,75 de 25 stuks. Kleine eieren f a de 25 stuks. Maandag 10 Feb. Goes, ook volgende dagen bij Boudeling door deurw. Hollmann 2 uur manufacturen. Woensdag 12 Feb. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. Verhulst meubelen. Inl. de Groot en Hondius. Oost-Souburg, in Dorpzicht door not. De Maret Tak 2 uur lo. een huis met tuin grond aan den straatweg naar Ritthem. 2o. een hofsteetje van W. Bosselaar (1 gom. 12r.) 3o.80. moesland resp. 42,44, 47, 49, 51 en 58 roeden in comb, en in massa. Kijkdag 10 en 11 Febr. 24 uur. Ellewoudsdijk, bij Brouwer 10 uur door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren, nieuwe linuenkasten, tafels, spiegels, dekens, regu lateurs. Donderdag 13 Feb. Ovezande, 11 uur bij Claeijs door not. Overman een huis van F Groosman en in boedel. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst huizen: lo. broodbak kerij enz., Wagenplein P 10; 2o. P 12; 3o. een pakhuis Zusterstraat I 241Hui zen 5o.llo. Pluimstraat E 229, E 230; Ververijstraat. N 127Beestenmarkt Q 299; Zusterstraat I 203St. Jansgang I no. 66, 69 en 70 Lombardstraat C 70. Vrijdag 14 Feb. 's-Gravenpolder, bij Kosten door deurw. Hollmann nieuwe planken, ribben, latten, beestepeen, 700 bos gerste- en 800 bos tarwestroo, 18 kippen, geit, 2 eenjarige, 5 tweejarige vaarzen, loopvarkens. En bij de Koster nieuwe kasten, spiegels, tafels, pluimbedden, dekens' regulateurs. Zaterdag 15 Feb. Nieuwland, bij Baurdox 1 uur door not. Tak een huis A 112 groot 110 cA. Te zien 14 en 15 Februari. Woensdag 1!) Febr. Ritthem, Schorerpolder door not. Tak 1 uur bij dhr. Voorbeijtel 2 aftandsche paarden, 1 jaarlingpaard, 7 melkkoeien, 6 kweekkalvers, 5 loopvarkens, boerenwagen, melkkar, 30 voer mangels, landbouw-, mel kers- en zoldergereedschap. Goes, in Slot Oostende 10 unr door Not. Mulock Houwer, hofstede erven Wisse. Donderdag 20 Feb. Wilhelminadorp, door deurw. Hollmann 1 uur bij dhr. Hanken 15 goede werk paarden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2