Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. tt fabriek van Van Heek te Enschede gerecht vaardigd Waren alle menschen in Nederland braaf dan zouden die smerige Engelsche woor den boycot en strike en lock-out ten onzent nooit burgerrecht verkregen hebben. Dirk Rafael Camphuizen zong reeds twee eeuwen geleden Ach, waren alle menschen wijs En deden daarbij wél Deez' aarde ware een paradijs, Nu is zij maar een hel Maar de wereld is nu eenmaal zoo. En van daar ook dit wantrouwen, die haat, die strijd, dat onrecht menigmaal, dat èn de strike aan den kant der werklieden, en de lock-out aan de zijde der fabri kanten wettigt. Maar is de uitsluiting der 1900 »on- 8chuldigen", tegenover 1G0 werkstakers gerechtvaardigd Ook na de verdedigende toelichting in de Nieuwe Courant gelezen te hebben, moe ten wij 't betwijfelen. Wij achten de loonsverlaging, zij 't ook van gemiddeld slechts 50 per week per man niet gerechtvaardigd. Bezuinigen is uitnemend, doch niet door loonsvermindering, maar door lagere divi- denduitkeering in de eerste plaats te vinden. Bovendien, al is 't waar dat vele niet- stakenden hunne makkers zedelijk en gel delijk steunen, dan nog is de straf hier voor op hen en vele anderen die totaal buiten de quaestie staan, toegepast, aan deze misdaad niet evenredig. Naar den maatstaf van Gods onkreuk baar recht volgt op de overtreding Zijner wetten een »gij zult den dood sterven." Doch wie geeft deze firma het recht deze vreeselijkste aller straffen op haar werk lieden toe te passen? Wij houden dezen maatregel voor den meest onrechtvaardigen en liefdeloozen die zich denken laat. En dat te meer, nu niemand minder dan de minister van binnenlandsche zaken een scheidsgericht had aangeboden en de firma dus nog een kans had van te zullen worden in 't gelijk gesteld. Wij vragen aan onze lezers of zij niet van meening zijn dat deze uitgeslotenen moeten geholpen worden, en gaarne zullen wij hunne gaven in ontvangst nemen, ten zij ze die liever zeiven mochten willen opzenden aan een vertrouwd adres te En schedé, bijv. aan den secretaris van den R. K. Volksband of van Patrimonium, of aan een der predikantenSchrieke, Gide- onse of Prinzen. De lieve woordjes tot het ministerie- Mackay door sommige liberalen in de Eerste Kamer gesproken, vooral de onge kende ommekeer in 't gemoed van den heer Alberda, hebben ons nog eens de vorige jaren in 't geheugen teruggeroepentoen de Zeeuwsche afgevaardigde Borsius dreigde met den banvloek der Eerste Kamer, wanneer de »clericalen" de hand naar haar bolwerk"de openbare schoolzouden uitstekentoen een.ander lid uit Groningen Van Roy en den minister Keuche- nius van godsdienstwaanzin beschuldigde; toen Kappeyne, de onderdrukker der min derheden" den minister Lohman zijn »Ver- knoei met uw Bijbelteksten om staatsrecht niettoebeettoen Alberda van Ekenstein zelve nog zijn anathema slingerde naar de »clericalen" Welk een verschil Welk een kenteriDg Had Groen, had Keuchenius dit nog eens mogen beleven Den Heere er de dank voor en 't nieuwe kabinet geluk er mee. De Leerplicht Te Winschoten begint men weer met 't geven van voedsel aan arme schoolkinderen. De commissie onderzoekt wie biervoor in aanmerking komen. Op een vraag nu aan een der kinderen, een meisje, wat vador deed, antwoordde 't kind»Dij zit al 'n week in de kaste." ».la! waarom?" 'm do leerplicht." (N. 6. CU m Profes or to Winkel geeft in «Geschied- kundign opstellen" ons het dagelijkseh levon van de bewoners van een kasteel in de Mo eeuw te zien. Wie tot nu dacht dat »uiijns heeren barbier te voederen" een soort vol mesting was, zal nu te weten ko men dat het eenvoudig beteekende mijns hoeren helmband van voering te voorzien. (De ,v!ieerder heette surgijn). (N. Courant). Vereenigde Staten (Amerika) met inbe grip zijner bezittingen telt 85 miljoen in woners. Een eeuw geleden Vh miljoen. Dat getal is derhalve in honderd jaartijds verzestienvoudigd. Slechts drie landen tellen een grootere bevolking. China en het Britsche Rijk tellen ieder ongeveer 400 miljoen of saam nagenoeg de helft van de bevolking der aarde. Rusland, met 181 miljoen, heeft meer dan het dubbel van het zielental der Ver eenigde Staten en is de vorige eeuw sneller aangegroeid dan eenige andere Europeesche mogendheid. EERSTE KAMER. Slot. In antwoord op oen desbetreffende klacht van een der Noord Brabantsche leden gaf de minister van Binnenlandsche Zaken zooveel als te kennen dat de leerplichtwet in hare werking moet worden nagegaan, alvorens te beslissen, wat er mee te doen, Zooveel echter gaf de minister wel te kennen dat hij de wet zooveel zal ver zachten, dat zij den arme niet te zeer drukken zal. De voorloopigo mededeelingen omtrent den stand der werkloosheid, door den heer Godin de Beaufort uitgelokt, in ver band met de aan Gedeputeerde Staten van al de provinciën verzonden circulaires, waren zeer belangrijk. Uit Drenthe, Noord-Brabant en Noord-Holland zijn nog antwoorden ingekomen. De overige heb ben in hun rapport verdeeling gemaakt in plaatsen met geen, met de gewone, perio dieke, en met chronische (meer dan ge- wenscht is, meer dan gezond schijnt, voor komende) werkloosheid. In geheel Zeeland waren met Nieuwe jaar „of daaromtrent slechts 110 werkloozen. Cijfers van de overige provinciën zullen wij achterhouden, tot alles binnen is. Maar intusschen is 't waar, wat de mi nister constateerde dat in ons land de toestand heel wat gunstiger is dan bij onze buren. Staatscontrole op levensverzekeringmaat schappijen werd door een paar leden ge vraagd en door den 'minister niet al te vlot in overweging genomen. Hij acht ze nagenoeg onmogelijk. Hij gaf echter reeds een maatregel aan de hand, die Staats controle allicht overbodig zou maken. Namelijk dat uit de verschillende deel hebbers van solide maatschappijen van levensverzekering, zich zou vormen een comité van kundige, gezaghebbende, alge meen bekende en vertrouwde mannen, welke, bijgestaan door deugdelijke accoun tants, zouden vormen een soort van com missie van controle en voorlichting. Elke maatschappij had haar boeken en beschei den althans het gecontroleerd extract er van over te leggen aan het oordeel dier „keurders". Wie zich onttrekt; wie, alzoo, het licht schuwt, die is veroor deeld. Het publiek weet dan, waar zich aan te houden. De heer Kist bracht de krankzinnigen en vooral de krankzinnig verklaarde mis dadigers ter sprake, waarbij hij zich zeer tot 's ministers genoegen tot een tegenstander van Lombroso's theorie der „crimineele anthropologie" verklaarde. (Lombroso namelijk is de geleerde die van „geboren misdadigers" spreekt, en dat weet te constateeren uit den vorm van hun hoofd en 't gewicht hunner hersenen 1 Dat de minister Kuyper een warm hart heeft voor ambachtsonderwijs en voor de positie der gemeente-veldwachters, minstens evenzeer als voor die der commissarissen van politie, voor wie als naar gewoonte de heer v. d. Does in 't krijt trad, zal de Kamer zeker wel met genoegen gezien hebben. Een eervolle vermelding verdient de heer Alberda v. Ekenstein, de oude Gro ninger, die tot nog toe als de meest ver stokte conservatief op onderwijsgebied en als de meest fanatieke anti-clericaal bekend stond. Doch men is nooit te oud om zich te bekeeren. En dande „clericalen" zijn den heer Alberda misschien wel meegevallen bij nadere kennismaking. De man is omgekeerd als een blad. Hij die nooit een cent voor een Chi. school over had en jaarlijks de Kamer op- frisehte met de idylle uit den grijzen voortijd van een openbare school die alle kindertjes bergen kon en alle menschen verdraagzaam deed saamwonen, onder de wet van '06, heeft thans loyalen steun toegezegd aan de,ook geldelijke gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs. Zelfs bleek hij gewonnen voor een der eerste eischen van het Unie-rapport: hot onderwijs worde Rijkszaak, en zulks, zooals hij zeido, „in het financieül belang der bijzondere scholen." Hij was zelfs met 't zelotisch vuur van den renegaat, of, wilt gij, den jongbekeerde, zoo kwistig dat de minister hem er voor dank brengen moest, zij het ook met de wél verdiende, nuchtere, zuurzoete, rake betuiging van leedwezen er bij dat deze „liberaal" al niet vroeger zóó liberaal ge worden was De heer Hovy bracht ook do quaestie der openbare ontucht ter sprake; de heer Godin de Beaufort die der werkloosheid; de heer Van Alphen (lib.) de gezagsquaes- tie, naar aanleiding van de opgerichte bonden van Marine-matrozen. De heer Schimmelpenninck sprak een uitnemend woord van aansluiting aan de stembusactie, en wees op de inderdaad groote zedelijke gevaren waaraan de meer derheid der Kiezers verlangde te ont komen. De heer Reekers gaf een degelijke, deug delijke uitlegging van het gecoaliseerd optreden der Chr. partijen; sprak onver holen uit dat antirevolutionairen in den wortel onoverkomelijk met Roomeehen ver schillen; doch dat samenwerking op be paalde punten zeer wel mogelijk was. De Kamer is uiteengegaan, na goed keuring van alle begrooliugen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam, dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Middelburg; - te Urk, J. Hagedoorn te Maurikte Ostende A. P. C. Pont te Nissete Valburg, D. A. v. Haselen te Vlaardingen. Aangenomen naar Buurse door W. Has pels, cand.naar Schoonebeek door J. A. Ij. Hovy, cand. te Utrecht. Bedankt voor Lichtenvoorde door W. Haspels, cand. te Nijmegen voor Sloch- teren door H. IJnsonides te Obergum. Ds. J. W. de Kantor (modern) predi kant te Zoelen, sodcrt 1894, heeft zijn dienst werk tegen 1 April, a. s. neergelegd. Hij is 34 jaar oud. Ds. A. J. Westhoff, van 1 Maart 1874 tot 1876 pred. te Biezelinge en van 1879 tot 1880 pred. te Axel, sinds 1891 pred. in Oost-Indië, achtereenvolgens te Probolinggo, Soemenep en Pontianak, is met 3 Febr. jl. eervol uit 's lands dienst ontslagen. Geref. Kerken. Tweetal te Langerak, N. G. Kerssies te Biezelinge en G. Meijer te Borger. Beroepen te De Bilt, G. de Braai te Oosterbeek. Bedankt voor De Krim door G. J. Aal- ders te Nieuw Dordrecht. Doopsgez. Gemeenten. Drietal te Wormerveer, H. Britzei te IJtens, M. L. Deenik te Leeuwarden en S. Spaans te Goes. Aangenomen naar Rotterdam door A. Binnerts te Meppel. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Murmerwoude, G. A. Gezelle Meerburg te Zwolle. Oud Geref. Kerk. Beroepen te Kampen, C. Denzei te Vlaar dingen. De >evangelist" A. W. gedetineerd in het huis van bewaring te Zierikzee, be klaagd van brandstichting, heeft tegen zijn verwijzing naar de openbare terechtzitting der arr. rechtbank wederom verzet aange- teekend. Vlissingen. Het locaal-comité der Unie alhier (voorzitter ds. Chr. Hunnigher) is naar wij vernemen ontbonden. Waarschijn lijk zal nu wel eene afdeeling van de ver- eeniging voor Christelijk Volksonderwijs worden opgericht. Daar deze daad bij velen geen sympathie heeft, is het te hopen dat het locaal-comité (dat niet kerkelijk is) herleve. Tholen. Tot de gesneuvelden op 25 December 11. te Tweefontein behoort ook de 21-jarige veldkornet bij het Boeren leger J. K. Dalebout, wiens familie hier en op Schouwen woont. Nieuwdorp. Door de landbouwvereeni- ging »Ons Belang" alhier, werd gisteren aanbesteed de levering van 66000 Kilo superphosphaat a f2.38 en 32500 Kilo am moniak a f6.74 aan de firma Wijtmansen Schipper te Breskens en 9000 Kilo Chili- SBlpeter a f 12.11 aan de firma Snellemans en Vlaming te Dinteloord. Kapelle. De vorige en deze week werd op Kapelle en Biezelinge tentoongesteld, de bekende Transvaalkist (kleederen en andere voorwerpen der Boeren uit de Zuid-Afri- kaansche Republieken), waartoe ook enkele dames welwillend hadden medegewerkt. De tentoonstelling te Kapelle bracht op f 12,33'/;, en die te Biezelinge f 11,66'/,, te zamen dus f 24. Te Breskens hebben de garnalen- visschers een vereeniging opgericht, met het doel voor eigen rekening hun garnalen naar Parijs, Londen en andere plaatsen te verzenden. Vroeger moest men daarvoor de hulp inroepen van een expediteur, die daarvoor 15 cents expeditieloon ontving. Dit tarief blijft bestaan, maar de gelden zullen thans op de Rjjks-Postspaarbank belegd worden en in stille tijden, wanneer de visscherij stil staat, zal aan ieder der leden een uitkeering in geld worden ge daan, evenredig aan hot getal manden dat ieder heeft verzonden. Oosterland. Maandagavond werd hier na eene lezing van den heer Bastmeijer van Bruinisse, overgegaan tot de oprich ting eener antirevolutionaire Kiesvereeni- ging. Een 42 tal personen lieten zich als lid inschrijven. Een voorloopig Bestuur werd benoemd, dat op de eerstvolgende vergadering een conceptreglement zal in dienen en alsdan door een definitief Bestuur zal worden vervangen. Brouwershaven. Gekozen tot lid van den gemeenteraad de heer K. v. d. Linde (lib.) met 87 van de 143 geldige stemmen. De heer J. den Boer (antir.) bekwam er 56. Bruinisse. In de dezer dagen gehouden vergadering van den Dijkraad van het calamiteuse Waterschap Bruinisse werd de omschrijving der dit jaar uit te voeren werken vastgesteld. Zij werd gesplitst in A en B. De omschrijving A bevat de ge wone onderhoudswerken tot een bedrag van t 2237,26s. De omschrijving B bevat: le. Eene dijksverzwaring en verbetering der steenglooiing tusschen de dijkpalen 78—81. 2e. Den aanleg van steenglooiing op den Blindendam en 3e het bouwen van een bazaltmuur ter vervanging van een houten beschoeiing voor het front der suatiesluis in de haven. De geheele om schrijving B bedraagt f 10926,265. Het totaal der omshrijving is dus f 13163,52. Bij de Begrooting voor het loopende dienstjaar werd gevoegd de aannemingsom der thans uit te voeren buitengewone zink werken en steenbestorting ad f 39132. Eene af- en overschrijving werd aange houden tot eene volgende vergadering. Hansweert. Heden had alhier een ernstig ongeluk plaats. De sbhipper H. Smit van bet tjalkschip »leanna Maria" geraakte bij het uitvaren tusschen de tjalk en de Stoomboot. Bewusteloos werd de man opgenomen. Geneeskundige hulp is direct ingeroepen. lerseke. Maandagmorgen werd onder de schooluren in een dér Openbare scholen een meisje plotseling ongesteld en verloor het bewustzijn. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, welke evenwel het meisje niet kon behouden. Heden morgen stierf de kleine. 's-Heerenhoek. Gisteren werd alhier een ware klopjacht gehouden opratten. Niet geholpen door hond of kat, maar slechts gewapend met een stok, of met de bloote hand wisten eenige jongens alhier in het schuurtje van P. Vaas 48 groote ratten te bemachtigen. Aan een touw geregen, ging het daarna, natuurlijk achtervolgd door de lieve jeugd het dorp door. Hoek. In de Dinsdagavond ge houden vergadering der antirev. Kiesver. „Ned. en Oranje" is voor de tussehen- tijdsche verkiezing, noodig geworden door de vacature, ontstaan door het overlijden van den wethouder J. Jurry, tot candidaat gesteld de heer P. de Feijter. Te Heerenveen is een zevenjarig arbeidersdochtertje door do stoomtram over reden en gedood. Te Oudvosmeer is het 4-jarig zoontje van den voerman Ruij- tenberg door het ijs gezakt en verdronken. Te Venlo viel een kastelein van de trap zijner woning, met het gevolg dat hij den hals brak en onmiddellijk dood was. Te Deventer is een vader door misbruik van jenever om het leven geko men. Te Woensel is een man onder de tram geraakt en gedood. Te Venlo zijn twee broers, oud 14 en 16 jaar door het ijs gezakt en verdronken. Te Drie wegen viel een loodgieter uit de goot van een in aanbouw zijnd huis en was ter stond dood. Te Montfoort viel een 60- jarige vrouw bij het scheppen van een emmer water in den IJsel en verdronk. Te De Krim bij Enschedé is gisteren een kind levend verhraud. Te Oudshoorn heeft een gewezen marinier aan een dek- knecht die met zijn meisje gekheid maakte een levensgevaarlijken mesteek tusschen de ribben toegebracht. Een landbouwer te Baflo, bezig zijnde met het dorschen van erwten door de stoomdorschmachine, ge raakt met een voet in de machine, zoodat dit lichaamsdeel letterlijk werd afgescheurd, en hem de voet tot boven den enkel moest worden geamputeerd. Zondagmiddag wandelden te Am sterdam een heer en dame langs de Heerengracht bij de Vijzelstraat, toen zij door een bedelaar werden lastig ge vallen, zoodat een agent van politie ge noodzaakt was den man te verwijderen en te doen arresteeren door een collega. Daar de agent moest weten of een strafbaar feit was gepleegd, sprak hij den heer aan en vroeg hem of de man gebedeld of ge dreigd had. Het antwoordluiddebevestigend, hij was erg hinderlijk geweest. „Mag ik dan verzoeken uw juisten naam als 't u blieft?" vroeg de agent, terwijl hij zijn zakboekje en potlood te voorschijn haalde. „Waarom „Omdat u zal verzocht worden als getuige te dienen, mijnheer," was het antwoord. „Kom dan morgen maar even op het Stadhuis, ik ben de burgemeester". Tableau De agent eerst wat in de war stak zijn boekje op, salueerde en vervolgde zijn ronde. Den volgenden dag bleek het dat de bedelaar met een bedreiging was wegge zonden op last van den burgemeester en de agent kreeg een complimentje voor zijn correcte houding. (Hbl.) Te Nijmegen heeft zekere weduwe S., een zonderling, woonachtig ineen ach terbuurt, het lijk van haar op gisteien vóór acht dagen overleden man tot verleden Zaterdagmiddag verborgen weten te houden, toen zij een straatveger vroeg om een kist. De politie, door hem gewaarschuwd, kreeg Zaterdag geen toegang tot de woningdoen begraven wilde de vrouw haar man niet. Eerst Zondagochtend, toen zij een geestelijke uitliet, wist de politie binnen te komen. De vrouw werd op het hoofdbureau gebracht en daar gehouden tot het lijk gekist en begraven was. Ook te Utrecht heeft men beproefd op bankbiljetten gelijkend papier te ver- koopen. Zaterdagavond bevond zich op het Vreeburg een koopman, die deze papieren voor 3 centen per stuk of twee voor 5 centen aan den man wist te brengen. Het bedrag was vervangen door de woorden „goed voor veertig kussen". De politie maakte proces-verbaal op en nam de nog voorhanden zijnde biljetten- in beslag. Door den minister van oorlog is be paald, dat bij de toewijzing van de lote- lingen aan het korps en het garnizoen hunner keuze zij, die in het bezit zijn zoowel van een getuigschrift van militaire bekwaamheid als van lichamelijke geoefendheid, den voorrang hebben boven hen, die slechts een dezer getuigschriften bezitten. Fischer en Leyds zijn uit Brussel naar Utrecht gereisd en hadden een ge sprek met president Kruger. Getroefd. Een boer en een student staan voor een kleedingmagazijn te kijken en de eerste leest hardop: „Oostmeijer". „Ja", zegt de student, „bekijk je nu het huis van achteren, dan staat er Westmeijer, aan de rechter zijde Noordmeijer, en aan den linkerkant Zuidmeijer". „Zoo", antwoordt de boer droogjes, „en als jij er bovenop gaat staan, dan staat er Kletsmeijer". Een storm/aar. Er is zelden oen jaar geweest dat zóó noodlottig voor de zeelie den was als 1901. Een te Hamburg uit gegeven statistiek doet zien, dat in 1901 in het geheel 1018 schepen met man en muis zijn vergaan (723 zeilschepen en 295 stoomschepen). Bovendien kregen 5242 schepen ernstige averij. Van het 200 man sterke detachement infanterie, dat de vorige week in Japan in een sneeuwstorm is verongelukt, zijn 4 officieren en 7 minderen levend terugge vonden. 40 lijken zijn ontdekt. De bevel voerende officier werd levend aangetroffen, doch hij was aan den grond vast gevroren met de dekens, welke soldaten over hom hadden geworpen. Het heet dat bjj de ontploffing in de mijn bij Eaglepas, in Mexico, 106 mijn werkers om het leven zijn gekomen. Blijberg, een dorp in Carintië, is Zondagavond bedolven onder een geweldige lawine. Verscheidene personen zijn om het leven gekomen. Bij Gratz sprong een ketel der loco motief van een goederentrein. De machinist, de stoker en twee concteurs werden gedood. Het blijft te Madrid maar aldoor sneeuwen. Op sommige plaatsen in de provincie Leon ligt de sneeuw 3 meters hoog. De ijzige wind maakt ze zoo hard, dat men zich met dynamiet wegen moet banen. Het verkeer staat bijna geheel stil. Men vreest voor oranje- en citroenboomen. Te Sevilla vriest bet ruim 7 graden. Sedert Vrijdag woeden over geheel Boven-Italië hevigo sneeuwstormen, die, vooral in Pie- mont, groote schade hebben aangericht. Parijs was 30 uren achtereen van het ver keer afgesneden. Gisteren begon het weer op te klaren. Een bewoner van Moulineaux, nabij Parijs biedt sedert eergister het hoofd aan de gendarmes, die zjjn huis belegeren. De man, die Lemouton (Schaapheet, verzet zich tegen een deurwaarder, die hem uit zijn woning wil zettenhij heeft zich ver schanst, is met een revolver gewapend, en dreigt, iederen te zullen doodschieten, die zijn woning binnenkomt. Een landbouwer te Privas had in zijn kippenhok een val gezet tegen vossen, waarvan hij veel last Had. Den volgenden morgen vond hij er 4 menschenvingers in die door de val waren afgesneden. Onder de »wondermenschen" die Bar- num en Bailey hebben tentoongesteld griezelige nagedachtenis! zijn ook de tweelingzusters Radica en Doodica, die wel tot een zeer bijzondere soort van misge boorten behooren. In de medische annalen zijn er misschien maar drie óf vier van die gevallen bekend. De beide meisjes zijn twaalf jaar oud, en in alle opzichten nor maal gezond. Hun eenig lichamelijk gebrek is een vlies, dat hen ter hoogte van het uiteinde van het bostbeen vereenigt. Beiden hebben tot nu toe Sezelfde ziekten en on gesteldheden doorstaan, maar thans lijdt de eene aan een ontsteking van het strot tenhoofd, waaraan zij waarschijnlijk zal moeten sterven, ,en de ander is tot heden daarvan vrijgebleven. En deze voorbescbikt- heid om door dezelfde kwalen te worden aangetast, heeft thans een operatie onver mijdelijk gemaakt; de beide kinderen zullen gescheiden moeten worden om de een te redden van de ziekte, die de ander in levens gevaar brengt. Barnum en Bailey zijn met hün circus in Parijs, en beide Hindoe-kinderen waren daar voortdurend zwak en sukkelond; of het 't ruwe klimaat was, of wel het drukke showleven, altijd tusschen die kijkende menschen in? Eergisteren zijn Radica en Doodica Daar het hospitaal Trousseau over gebracht, waar zij onmiddellijk zijn onder zocht, en hier ontdekte Dr. Guinon bij Radica do waarschijnlijk doodelijke ont steking. Een consult leidde tot hot besluit om het verbindingsvlies weg te nemen. Het sehijnt het eenige redmiddel; anders zou, wanneer Radica sterft, Doodica zeker twee drie uur later aan bloedvergiftiging bezwijken. Uien kunnen groote koude verdragen zonder schade, als men ze in bevroren toestond onaangeroerd laat liggen. Schade en nadeel ontstaan alleen dan, als men ze aanraakt, drukt ot in een warmer vertrek brengt. De rechtbank te Parijs heeft een vonnis gewezen, waarbij gelast is, dat alle brieven en beseheiden, indertijd bij kolonel Picquart in beslag genomeD, door de zorgeü van den minister van oorlog en in tegen woordigheid en onder toezicht van den onder-voorzitter der rechtbank Monier zullen worden geschift uit de ministrieele dossiers en aan Picquart teruggegeven. De kosten van dit vonnis vallen ten laste van het ministerie. De Engelsche minister Salisbury zal op het einde der tegenwoordige zitting van het Parlement aftreden, wanneer op dat oogenblik een eind aan den oorlog komt. LEESTAFEL. Laus Deo. Stichtelijke Liederen voor Mannen- (of Yrouwen-)koor door H. P. De, kende kerk te werk de bovonstaa In zijn dat hij 't verschillei gers zulli ze aandrc mogen dt liet dezen com bevat Christelijk den aard. vonden er bundel in directeuren dezelfde wenkoor van de die ook in melodieën niet wein huis' arb< Plaatsrni op te noem uit kunnen den geen allen schoo Wij dun dezen bun< felen niet deze uitga Wij wens dichterlijke gave en dit duide koope we van den deze uitg en er toe meer beoefi Naam. M De aa kleine i worden Oude Ta f 6.25 4 fC Winterg. Zomergerst ver per boonen f 5 A f ,-, erwten f8 a f8.70. Versche Eieren Midden Midden Oude Tarwe f 6, N. Winterg kilo. Zomer kilo. Haver erwten f8, Paardenbo< f af Waar 't Vlisshsg per KG. ROTTERDA1 m|a r k t vele beurtsi van b i n n bod van Benoodigd zen, soms direct leve: A a r d a jammen f2 f 2.20, dito kralen f3.' f2— a 1' f2.eige f2.20 a f2. sche bollen men f3 a Zeeuw do 100 stul M a i s f145; idem Febr. all Moei moest om om in 1 doordat lijker afg vraagd, Heden ROTTE! van heden runderen, 583 schapen deren le qu: kalveren le schapen varkens qual. een B Vi MIDDEL Schrauwen B e v al 1 man z. O v e r 1 e A. Dentz vi GOES. Pieternella, Laban en over DRIE WE'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2