Platteboonen. NI w lm Koninklijke Fabriek ïmim N. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Advertentiën. ORGELS S. M. Boogerd. vim j>. j. ri:\>o(K, Walchersch Wagentje. Kerknieuws. Schooinieuws. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. BURGERLIJKE STANI) Marktberichten. vanaf f 40 tot f 550. A. S. J. BEDDEN en MATRASSEN, Pliittebooneii, n a s p ii n a s in p p i. een eerste klas Werkpaard, Een Springbeer Een jonge Pauwhen TE KOOP een Handknecht een Wagenmakersknecht Bakkersknecht Bakkersknecht een ongehuwde Paardenknecht, een Handknecht ppiip Dienstbode, een flinke Dienstbode, een flinke Boerenmeid, L Bij dit miiik Social) (n'KOOTI Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Numansdorp, dr. J. P de Bie te Kethel, (verbeterd bericht). De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis dat de examens voor nuttige en fraaie handwerken zullen aan vangen op 14 Febr. a. s. Men moet zich aanmelden vóór 1 Febr. bij den voorzitter der commissie of bij de voorzitters der commissi tin, voor welke zij wenschen te verschijnen. Die voorzitters zijnVoor de nuttige: te Breda jhr. mr. L. F. H. Michiels van Kessenich, inepecteur van het L. O. in de le inspectie te Boermondte 's Gravenhage JC. Fabius inspecteur vau het L. O. in de 2e inspectie te Delft; te Utrecht A. J. Nijland districts-sehoolop- ziener te Utrecht. Voor de fraaie: te Breda W. J. Ph. van Oppenraay districts school opziener te Oisterwijk; te 's Gravenhage J. H. Blum, districts schoolopziener te Vlissingen. De minister van binnenl. zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat op 1 Mei, e. k. bij de rijkskweekscholen voor onderwijzers te Nijmegen, Haarlem, Mid delburg, Deventer, Groningen en Maastricht en bij de rijkskweekschool voor onderwij zeressen te Apeldoorn kweekelingen kunnen worden geplaatst. Aanmelding voor 1 Maart bij den directeur der kweekschool die men wenscht te bezoeken. Men zie verder Staatscourant no 19. Wij vestigen de aandacht op de voorgenomen Transvaal ten toonstelling te Middelburg op 7, 8 en 9 Februari, a. s. Zal het uoodig zijn tot een tlink bezoek op te wekken? immers neen. Wij geven liever eonigo inlichtingen. De tentoonstelling zal worden gehouden door den heer F. 0. Versélewol de Witt Hamer te Haarlem, (dezo is een broeder van den hekenden kapitein V. do Witt Hamer, krijgsgevangene to St. Helena, ge vangen genomen bij Elandslaagte). Hij heeft reeds verschillende Tentoonstellingen met succes georganiseerd, te Haarlem, Botterdam, Leeuwarden, Enschedé. Op de Tentoonstelling te Middelburg zal te zien zijn: vele voorwerpen door de krijgsgevangenen op St. Helena en Ceylon vervaardigd, o. a. een model van een 20 stampers goudbatterij, een Long Tom (ge doopt Chnstiaan De Wet) en vele kleinere voorwerpen, die meest allen te koop zijn. Verder merkwaardige geschreven en go- drukte stukken, betrokking hebbende op den oorlog, en eeno collectie postzegels en poststukken, die zeker vele liefhebbers trekken zal. Die tentoonstelling wordt gehouden in de lo en 2e zaal van bet Kunstmuseum, welwillend door het Bestuur afgestaan. De versiering met bloemen en planten is ge heel gratis aangeboden door den heer Brouwer, bloemist in de Noordstraat. De netto opbrengst der entrees en ver kochte stukken is bestemd voor het Mid- delburgsch Dames-Comité voor de concen tratiekampen en voor het Broekhuizenfonds voor de weduwen en weezen der gevallen strijders. Wij hopen en verwachten, dat aan de Tentoonstelling een druk bezoek zal ten deel vallen; do entreeprijs zal wel nie mand afschrikken. Die toch is op werk dagen per persoon slechts f 0,25 en kin deren f0,10. Middelburg. Voor een aandachtig, hoewel niet talrijk gehoor, trad Woens dagavond, namens de G. J. V. Herman Faukoel, Ds. Sluijter van Maassluis op met eene lezing over „Oude en Nieuwe Poëzie uit de vorige eouw". Spr. begon te zeg gen, dat hij bedoelde een lezing te hou den over de letteren vóór en na 1880. De richting van '80, heet de nieuwe richting, hoewel hare denkbeelden reeds zoo oud zijn als de wereld. Misschien zou de titel; De invloed van geloof en ongeloof op het gebied der letteren juister zijn. De Cal vinisten hebben steeds ovor weinige krachten op het gebied der kunst kunnen beschik ken, vandaar de beschuldiging, dat zij van kunst afkeerig zijn, ja dat Calvijn per soonlijk er een afkoer van had. Dat dit niet zoo is blijkt uit „het land van Kern- brandt", bovendien uit de Psalmen, den Tempel, de harp. Calvinisten hebben de kunst lief, mits zij diene om God te ver heerlijken en de rijke Godsgedachte te openbaren. De niet in dienst van God staande kunst ontaart in aanbidding van den mensch en in zijne verdierlijking. De mensch heeft behoefte aan kunst. De moderne litteratuur roept: „Komt en eet van mijn brood en drinkt van den wijn, dien ik gemengd heb." Is het raadzaam te komen? Het versje van Huygens: ,,'t Is ongerijmde taal, maar in gerijmde woorden" is in vele opzichten toepasselijk op de nieuwe gedichten. Kloos b. v. meent dat, waarover men schrijft, niet ter zake doet, maar alleen het artistieke van belang is. Van Eeden staat hooger, als hij zegt: „Ik beoefen de kunst om de émotie's der ziel des te schooner, des te meer waar uit te drukken. Men kent geen hooger doel dan nabootsing van het bestaande, dan realiteit, terwijl het doel moet zijn: Op sporing van de gedachte Gods. Eene réaliteit, zooals Dr. Bavinck die in «De zeker heid des Geloofs" beschrijf, kent men niet. Waarom de afzichtelijke rat afgebeeld, als daar nog de leeuw der woestijnen te be schrijven is. Kunst, die de zedelijkheid aanrandt, verlaagt zich, Spr. wijst op de volle schouwburgen bij het vertoonen van zeden- kwetsende stukken. Hij is angstig, als hij denkt, waarop dat alles uitloopen zal. Hij vergelijkt het met de schoone zalen van Borgia, die voor menigeen ware moordkuilen werden. Evenals daar in de schoon ge slepen lokalen het gif, zoo wordt ons ia dat schoonvormige proza, in die welluidende poé zie de onzedelijkheid aangeboden. Ook Calvinisten hebben eerbied voor den dichter; zij zijn niet ongevoelig voor de schoone taalvormen, maar hebben zij te kiezen, dan stellen zij inhoud boven vorm, de ziel boven het lichaam. Wij vinden de biddende Hanna, van wie wij niet weten of zij schoon was, schooner dan de in vrouwelijke schoonheid uitblin kende Maria Stuart met «den Christus in de hand, de wereld in het oog." Wat wij verkiezen is de rijkste inhoud bij den schoonden vorm. Spr. bewijst dat van Eeden pantheïst is en dat daarom zijne werken gevaarlijk zijn, immers V. E. zegt: »Toen ik mijn God vond, was het een andere, dan die waarover de menschen praten, die God is schijn, neen hij is in mij." De zonde is niet de oorzaak van de smart en van do ellende maar het kussen van den god: de Alsmart. Spr. haalt enkele gedeelten aan uit „Ellen enz." De moderne kunst, ook in de letteren, mist eene ziel, haar ontbreekt vastheid van lijnen. Spr. stelt tegenover elkaar: „Nacht" van Nouhuijs, en „Leeuwerik" van Ten Kate." Zij geelt ons: a. de vervalsching der verhouding van God tot den mensch. b. de ontkenning van de zedelijkheid, c. de aanbidding van den mensch. Ten bewijze van a zegt Spr. hoe W. Kloos den spot drijft met den Man van smarte door Van Toorop afgebeeld aan oen gebroken kruis, hoe Fr. v. Eeden De Kleine Johannes ook in de Heilige Schrift niet laat vinden het Boek dat hij zoekt. Menig vers laat wel hoorenUit de diepten roep ik maar liet vervolg zoekt men tevergeefs. Hieruit volgt de ontkenning der zede lijkheid; zoo dat voormannen do gehuwde boeleorster dio den spot drijft met eeden en beloften, prijzen. Men moet God dan ken, dat het ook bij ons nog goen, in goddolooze festijnen weenend, satanisme is geworden. Mon kent geen wet, geen ge zag boven zich, vandaar zelfverheerlijking. Daarom moeten hunne verzen gedrukt op geparfumeerd papier, gebonden in luxe bandje. Nu behandelt Spr. de Poüzie voor '80. Allereerst noemt hij Da Costa en daarna W. Bilderdijk. Hij leest enkele verzon voor uit Da C., toont aan, hoe zijne poüzie ryk is aan onderwerpen. Stelt de liefde in «Aan mijne gade" uitblinkende, tegenover die van V. Eeden en W. Kloos, het lied «Ellen" tegenover »de Traan" van D. C., bespreekt het schoonste lied der Bijb. Poüzie (een veld door de moderne Litt. niet betreden) n. m. Hager. In Da Costa schildert Spr. den dichter-pro feet die geheel atziend van zich zeiven («God met ons"), alleen dicht tot eer van Gods naam, en wiens verzen geen geparfumeerd papier of luxe-bandje behoeven. Ten slotte zegt sprekerDe richting na '80 wordt be- heerscht door den geest uit den afgrond, en vraagt eeuwig Waarom terwijl Da Costa door den Geest Gods bezield, het antwoord vindt omdat hij Augustimus' woord verstaat »Ons hart vindt geen rust, tot het rust in U vindt, o God Een zoon van Japhet met een zoon van Sem in eene tent. Eigenaardige vervulling van Noachs profetie. We aanschouwden haar Woensdagavond in het volle kerkge bouw der Gerf. Kerk te Goes, waar met den WelEerw. heer Isaac Adams, candidaat in de theologie en in de medicijnen uit Perzië de heer J. de Hoogh op den kansel stond om de Engelsche rede van eerstge noemde in de Nederlandsche taal over te zetten. De heer De Hoogh opende met gebed en leidde den spreker in, die gedurende Vit uur zijn aandachtig gehoor voortdurend wist bezig te houden. Rev. Adams, die na volbrachte studie in Amerika naar zijn vaderland Perzië terug keert, deelde enkele van zijne ervaringen mede in PerziS, na 'tjaar 1894, toen hij voor de eerste maal optrad, evenals nu in Perzische kleederdracht. Hij deed verslag van zijn werk en van zijne toebereidselen tot nog ernstiger arbeid dan tevoren en sprak verder van de wreede Koerden, hunne zeden en gewoonten, van de Perzen zelve, van de vuuraanbidders om te eindigen met eene vergelijking van de heilige boeken van Zoroaster en Confucius en Mohammed met onzen dierbaren eenigen Bijbel, Gods onfeilbaar Woord, dat ons den eenigen weg ter zaligheid aanwijst. Eindelijk nog een ernstig, vurig woord, dat de vertaler beter vond niet woordelijk weer te geven. Hij liet den spreker alleen aan 't woord. Ieder voelde wat de Pers te zeggen had. Het was een bede om hulp voor zijn land en volk. De vertaler gaf er iets van weer en raadde tevens ieder aan, die wat meer van Perzië en Adams' Zending wilde weten zich een boekje aan te schaffen a f 0,50, in de consistorie ver krijgbaar. Het bevat ook naast enkele photographieün vele merkwaardige voor vallen uit Adams' leven. Het was een aangename en leerrijke avond. Ds. v. d. Veen was de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Adams bedankte voor hetgeen hij gesproken had en dhr. De Hoogh voor de uitnemende wijze, waarop hij het gesprokene had ver taald. We kunnen dhr. Adams met alle vrij moedigheid aanbevelen aan alle kerken en Zendingsvereenigingen, terwijl de heer De Hoogh zich bereid verklaart zoo noodig in Zeeland als tolk te fungeeren. Hoedekenskerke. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. Maandag is op zijn verzoek eervol ontslagen als klokkenist, dhr. C. de Ruiter tegen 1 Februari a.s. en in zjjn plaats als zoodanig benoemd dhr. Johonnes Eckhardt. Ook werd besloten tot vergrooting der haven alhier, waarvoor een geldleening zal worden gesloten. Daarom trent was oen request van ingezetenen ingekomen. Ooesehe Crt. Brouwershaven. Bij de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, vacature Overdorp zijn candidaat gesteld de heeren J. den Boer Cz. en K. v. d. Linde. Stem ming Dinsdag 4 Fob. a.s. Een paar jaar geleden lagen bij de artillerie te Schoonhoven in garnizoen twee jonge officieren Boldingh en Keule- mans. Laatstgenoemde besloot ontslag uit den dienst te nemen en de Boeren te gaan helpen, zijn kameraad opdragende zijn zaken tijdens zijn afwozigheid te bohartigen. Doch slechts eon paar weken na hot ver trok van luitenant Keulomans verzocht en verkreeg luitenant Boldingh zijn eervol ontslag en volgde zijn krijgsmakker in den oorlog. Zij kwamen in 't Boerenleger aan na de rampen van Paardeberg en Bos hof, on namen deel aan de operaties bij de Oranjerivior en in Kaapkolonie. Lui tenant Keulemans werd al spoedig krijgs gevangen gemaakt; luitenant Boldingh was gelukkiger, doch helaas nu is bij zijn fa milie bericht gekomen dat hij met acht man van Kritzingers commando gewond in 's vij- ands handon gevallen en in het hospitaal te Naauwpoort, waarheen do gevangenon ver voerd waren, overleden is. Welke opofferingen Engelsche cou ranten zich geti oosten ten einde spoedig berichten te kunnen geven van belangrijke gebeurtenissen, is weder gebleken ter ge legenheid van degroote politieke redevoering van Lord Rosebey te Chesterfield. Door buitengewone inspanning was het mogelijk gemaakt, de ten gevolge van sneeuwstormen in de voorafgaande dagen gestoorde telegra- phische verbindingen voor het grootste gedeelte te herstellen, zoodat op het laatste oogenblik de verschillende reporters 11 draden te hunner beschikking hadden. De overbrenging van de 234.230 woorden be vattende rede nam 4 uur in beslag. Daar de Londenscbe bladen zich echter niet durfden te verlaten op de op den morgen vóór de redevoering nog onderbroken draad verbinding, waren niet minder dan zes extra-treinen te Chesterfield gereed gehou den om de rede te verzenden. De eerste trein, die door de Daily Mail gehuurd was, verliet Chesterfield met de rede te 9,40 's avonds, de laatste trein vertrok eenige minuten na tien. Te Belfast is gisteren de zijmuur van een vlasspinnerij ingestort. De vloeren in twee verdiepingen gingen mee de diepte in. Vele werklieden en werksters uit de haspel-zalen liggen onder het puin. By de afzending van het bericht waren er reeds tien lijken voor den dag gehaald. Te Kolberg, in Pommeren, heeft een jongetje van twaalf jaar zich met zijn zusje van veertien verdronken, uit vrees voor straf. Thans vestigen wij de aandacht weer eens op een ouden bekende Timotheus, die in zijn jongste aflevering het verhaal begint van »De verkenner van Christiaan de Wet", een boeiend verhaal, dat in 't vervolg, naar wij durven voorspellen, nog meer belang stelling zal wekken, lo ten wille van den schrijver: L. Penning; 2o ter wille van den naam De Wet, aan zoovele helden daden ook van den jongsten tijd, verbonden 3o ter wille van oude bekenden als Louis Wessels en Blikoortje, historische persoonen uit vroegere verhalen van denzelfden schrij ver bekend; 4o ter wille van den hoofd persoon van het verhaaleen Nederlander, zekeren Tromp; een verhaal dat zich in ieder opzicht aanbeveelt. Wie zijn kinderen een degelijk tijdschrift in handen wil geven en goede bezigheden verschaffen, die late, al was 't maar voor één jaar, Timotheus eens komen. De uitgever J. N Voorhoeve, Bierkade 31, Den Haag, neemt gaarna bestellingen aan. Ook zag het licht bij R. Slingenberg te Hoogeveen (de naam doet denken aan hem die den eersten stoot gaf tot de beweging doch nu reeds weken in doodsgevaar ter nederligt: ds. W. A. Dekker) no. 1 van het Correspondentie-orgaan van de Gerefor meerde Vereeniging voor Drankbestrijding onder redactie van het Hoofdbestuur. Doel is om onder de gereformeerde be lijders meerdere kennis te verspreiden „van het zoo-veelomvattend vraagstuk dat de alcohol stelt zoowel op maatschappelijk als op godsdienstig en zedelijk gebied." Ideaal is, eenmaal te komen tot een uitgave van „Gereformeerde bijdragen tot de kennis van het alcoholisme". Nu wij hopen dat het zoo ver kome, al zien wij nog niet in dat het juist gereformeerde bijdragen moeten zijn. Feitelijk is dit ideaal al bereikt warneer in het Orgaan artikelen staan als dat van dr. Dupont (geneesherr van 's Heerenloo) over „De nalatenschap van den drinker"; en „De sterke drank in de Heilige Schrift". Wij lazen een en ander met genoegen. In „Onze circulaire" geteekend W. H. Gis pen, Baarn (voorz.) en J. Minderaa, secretaris; Amsterdam le Helmersstraat 217, worden allen die met de drinkgewoonten willen breken, en inzien dat onthouding eisch des tijds is, uitgenoodigd zich bij bovengenoemde vereeniging aan te sluiten. van 2223 Jan. 1902. GOES. Geboren: 22, Jacob, z: v. Nicolaas Leys en Tannetje Hoogstrate; Jan Gerard, z. v. Jocob Sturm en Dina den Herder. Woensdag 29 Jan. Kruiningen, bij Bierens door not. Prins een huis zanddijk voor wed. Biersteker 585 cA. half 12. Bergen-op-Zoom, Rijkshongstveulendepot dekhengsten. Bezichtiging 8 en 28 Jan. Donderdag 30 Jan. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging door not. Tak verpachten voor 7 jaar 880 cA. wei-, bouwl. en dijk Segeersingel 3.1515 weiland Grintweg Kleverskerke Veere enz. En voor 17,0634 H. weilan den, oefeningsterrein bij West Souburg in 15 perc. en in massa. Krabbendijke, 11 uur voor F. Dominions door not. Overman verpachten voor 7 jaar bij Krijger 6,2830 H. bouw- en weiland. Schore. Alloop verpachting bouwl. door not. Pilaar voor dhr. Aug. Znidweg lo.5o. Pepersput 2 gemet 216 roeden voor f51 A. Zoeteweij Mz.; Co. en lo. T'onsweide 2009 voor f37 C. v. d. Repef8o. (Weiland) id. 1013 voor f41 Jan Kole; 9o. en lOo. Naaimeitsche weegje 1246 Jan Rijn voor f38; llo.13o. De Vroone 2124 voor f53 A. Zouteweij Az., Hansweert; 14o. De Nil 1135 voor f 61 A. Zoeteweij Jac. Zn. voor f 6115o. en lOo. Nikkershoek ingehouden; 17o. Stukjes Dijkbaas 229 r. voor f 48 C. Meijaard; 18o.20o. Stukjes Jongens 4—229 ad f30 F. Stevense; 21o. en 22o. Meesters Boomgaard 2284 ad f 61 A. Zoeteweij Mz.23o. Kromme weide 1201 ad f38 A. Bruinshooft Hansweert; 24o. en 25o. Zouteweg 4214 voor f 48 Jac. Zoeteweij Az.26o. Dickshoorn 2038 ad f 45 A. Dek Az. Kruininge; 27o, 28o. Onder Vlake, Kanaal 2—220 H. Dukkelaar ad. f 3529o. Ierseke voor Wijdee C. Nieuwenhuijze Kruininge ad f27. Alles per gemet. Waar niets bij staat die zijn te Schore woonachtig. Alles bouwl. behalve perc. 8. Middelburg. Het „Hotel del'Europe" heden ten overstaan van notaris Tak publiek geveild is verkocht aan den heer P. J. de Broekert alhier voor f 10000. MIDDELBURG, 23 Jan. 1902. Uit Walcheren was heden weder een ruimen aanvoer ter markt, echter voldoende voor de behoefte, Tarwe en Witteboonen werden weder gevraagd en voorlaatst ge- genoemden werd 25 cent boven vorige weekprijs betaald. Nieuwe Tarwe 10 ct. lager en in puike soort f7 betaald; Rogge tot f5,75 aange boden Winter Gerst f 4,75 a f 4,90Zomer dito f 4,60 a f 4,75 naar kwaliteit; Walch. Witteboonen in puike soort f 11,50 betaald; Ronde bruine boonen f 8 A f 8,25 lange dito f 7 a f 7.25; Groene Kook Erwten in puike soort f 9 a f 9.25 betaald Kroon Erwten weder lager en van f 9 a f9,10 gekocht; Koolzaad werd tot f 10.25 aangeboden. Boter f 1,10 a f 1.20. de Kg. Eieren f 4.00 de 100 stuks. BRIEFWISSELING. Aante W. Advertenties aanbeve ling candidaten door eenige kiezers moeten minstens door één kiezer geteekend zijn; anders mogen we ze niet opnemen. Prachtige GOES. VOORHANDEN: 1ste, 2de en 3de soort PLATTEHÜONEN van af f 5.40 de II.L. Aanbevelend, yyvv>>vyvyvyvvvyyy VAN bestaande sinds meer dan een halve eeuw, Langedelft B 148, Middelburg. Soliede nieuwe Veeren en Kapok Bedden. Paardenharen-, Wollen-, Ka pok-, Alpen-, Zoegras en Stroomatrassen. Soliede Bedtijken, Beddenkleeden, Wol len, Chitsen en Molton dekens. Karpetten. LAGE PRIJZEN. Magazijn „Groenendraak". TE KOOP: Merrie, Belgisch ras, trouw en mak, bijzonder groot, en zonder gobroken, bij JAN ANDRIESSEN, Oost-Souburg. TE KOOP een zoo goed als nieuw Te bevragen onder letter Z, Bureau „De Zeeuw", O o e s. te bekomen en een KARNHOND te koop, bij L. GELDOF, Biggekerke. te koop gevraagd. Adres drukker LITTOOIJ, Middolburg. een Koe en Kalfvaars (Holl. ras), re kening 26 Jan. en 8 Febr., en met Mei een Arbeider gevraagd en een 2de Knecht, bij JAN HUIJSMAN, Hooge- lande (Grijpskerke). Met Mei henoodigd, bij K. HUIJSMAN Mz., „Ravenstein", Grijpskerke. Met Maart gevraagd, bij Js. GOEDBLOED, S e - rooskerke (W.) Met 1 Mei een aankomende benoodigd, (Geref. Godsdienst), bij J. C. LUIJK, mr. Bakker, te Oosterland. Met Mei een aankomende gevraagd, bij M. GELUK, Seroos- kerke (W.) Gevraagd met Maart a. s. op de hofstede „Altijd Sorg" te K 1 o e- tinge bij Goes. ^Zich aan te melden Dinsdag 28 Januari van 2 tot 5 uur op de hofstede. Met Mei e@xx BC.0..33.d3s,xs.©oiit benoodigd, bij P. VOS Lz., Koudekerk e. Met Mei benoodigd, bij A. STROO, Vlissin gen, Boschweg. Tegen Mei gevraagd in de pastorie der Geref. Kerk te K o- 1 ij n s p 1 a a t. Adres Ds. F. STAAL. Mevrouw LOCHER, pastorie te Nieuw en St. Joosland, vraagt tegen 1 Mei van goede getuigen voorzien, boven 20 jaar. Loon f 80. Wordt gevraagd P. G., die goed kan melken en het huiswerk verstaat. Loon 135 gulden per jaar, bij den lieer G. V AN SCHER- PENZEEL te Diemen bij Amsterdam. KI, KEN I Briji En k| Jloas schrijft] tering, die in| plaats gegrepej der socialisten Vroeger spr het meenden, L openbare godsll Hoe Marx f kan ons duiil Gorter over lij van 28 Mei wanneer üe k] de godsdienst niemand dan denken." Marl als de opium f arbeidersmassa] bevrijden moesf religieuse spoil sche Jahrbiichq und Marx (Paii Kapital", Seitel Be bel wil F laten «den Ena aan de engels Die Frau 341. 31 December der Duitsche «Op politiek «republiek, op ol «socialisme, en f «tendage het «atbüisme." Liebknecht te Halle: «IkL dienst spoedig) «ben een stil f «God De| «tegen den gods «schap zorge «het beste mill «(Zie Protokoll I «ges zu Halle «Het Volk" L «Wij geven gaal «wijsbegeerte if «of ander theoil of anderen godl Zoo zouden f ééne godslastei en buitenlandse ren. Thans nemj gereserveerde gie aan. Zij onthoudt, kende uitsprak] gen hunner stel zij de echt-re 11 volgen liet vo| en voegen bij Vanwaar de 49 FE Schetsen uit Den 9 Junj L plaats. De broo| zich in den stol Do geheele ll don stoet te gel telijk verzoend handelsgebied, herleefd: de o] verlengd; Franf hot aanschouwd de geestdrift md zjjne Josephincl eersten keizerlij was nog to vel zijn hof om hc| Maar do men Eugonius en aller koop en Cods wil dat L de laatste als bal] Napoleon zelfV zou bij zjjn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2