Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Dinsdag kom ik weer.'* Maar hij nam lang en teeder afscheid van de kinderen en zeide, dat het hem zoo speet dat Johan er niet was en gaf ons toen zijn kopje als een herinnering voor Johan. Toen wij naar huis gingen, hoorden wij, dat er om half twaalf een vonnis op het marktplein zou uitgesproken worden. Allen waren verlangend te weten, wie de ge- vangone was en wij wachtten om den stoet voorbij te zien trekken. Dapper, als een man, schreed hij voort. Rechtop met vasten, onwankelbaren tred. Zijn schoon gelaat was niet bleek. Slechts enkele minuten duurde het voorlezen van het vonnis en toen ging hij terug; zijn gelaatskleur niet verbleekt, zijne fierheid niet verminderd hij was onveranderd. Thuis wachtten wij in aderalooze span ning op den terugkeer van mijn man, lazen het ergste op zijn gelaat woorden waren nauwelijks noodig. Doch er was niet voel tijd te verliezen. Dana (Kolbe) haastte zich om een laatste maal voor Willie te bereiden, terwijl mijn man naar het stadhuis terugging om ver lof te vragen naar hem toe te gaan. Hij kreeg het en kwam toen thuis om iets te eten en nam mij om 2 uur met zich mee. Omstreeks 2 uur waren wij er (in de gevangenis) en vonden hem rustig bezig de weinigo zaken, die hij gebruikt had, bij elkaar te pakken om ze in een doos door Boezak naar huis te laten brengen. Toen de doos weg was, legde ik mijn armen om den gespierden hals, en terwijl hij het hoofd op mijn schouder legde, zoide ik: «Al ging ik ook in een dal der schaduw des doods ik zal geen kwaad vreezen, want Gij zijt met mij. Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij." Wij zetten ons neer, mijn man aan zijn rechter, ik aan zijn linker kant. Uit al wat hij sprak, bleek duideljjk zijn vertrouwen in de verdiensten van Jezus, zijne bereidheid om God te ontmoeten, de hope der heerlijkheid. Hij vertelde ons, hoe dankbaar hij was, dat hij 29 dagen gehad had om zich op dit voor te bereiden hoe hjj niet alleen geweest was hoe dierbaar de Heiland hem geworden was, dat het hem alleen speet, dat hij Hem niet vuriger had liefgehad in vroegere jaren wat een werkelijkheid Gods tegen woordigheid voor hem geweest washoe hij gesterkt was geworden, wonderlijk ge sterkt. Maar het deed hem zoo leed heen te gaan om u, lieve vader en moeder en om George, en om ons allen maar we moosten probeeren moedig te zijn en dit te dragen hij had God gebeden ons te sterken en 't arme neefje Hannie ook. Toen ontstond er oen kleine pauze en ik zeide: Jezus, dien mijn ziol bemint, 's Lovens stormen loeien, Heer O, beveilig mij, uw kind, Leg mij aan Uw boezem neer. Als do golven woedend slaan Tegen rotsen op en neer, Laat mij aan Uw zij dan staan, Tot do storm voorbij is, Heer! «Gij staat aan Zijn zij, lieve Willie?" zeide ik. »0 ja", zeide hij, »het zal niet lang meor duron, dan ben ik in heerlijkheid opgenomen". Wij spraken over het doortrekken der Jordaan en mijn man herhaalde: »Als ik de doodsvallei betree" etc. maar de kalmte en zelf beheersching, waarmede hij luisterde en zelfs soms tot ons sprak, waren bewon derenswaardig en heerlijk. Toen nam ik den Bijbel, dien hij gebruikt had, en sloeg op Openbaring 21 en las van vers 1 tot 5 en 7. Dana had hem een kop koffie na zijn middagmaal laten brengen en terwijl hij nog eenige laatste beschikkingen maakte, zeide hij«Zeg toch dankie, maar ik het toch nie nou lust ver koffie, ik het iets beters". Ik zeide: «Gij bedoelt, dat gij hetwater des Levens proeft uit de rivier Gods uit de glazen zee?" »Ja, dat doe ik". Hij sprak nog meer van die heerlijke woorden, maar, lieve vader en moeder, gij hebt genoeg gehad, denk ik. Ik wilde, dat ik bij U was, om U zijn afscheid over te brengen. Geloof in zijne liefde voor U en dank God er voor. Hij drong er vooral op aan vader als afscheid te geven Jes. 4010. Moeder liet hij zijn Bijbel na met de boodschap, dat zij geschreven had, dat hij dien zich tot een metgezel moest maken in zijne eenzaamheid en dat hij het gedaan had en in hem een goed metgezel gevonden had hij had nooit er in vertraagd hem te lezen. Hij nam van allen afscheid (hij vermeldde hunne namen) en zeide, dat het hem zoo speet, dat wij allen zoo bedroefd zouden zijn, maar wij moesten «dit" beschouwen als eene overplanting slechts een stap. Voordat wij scheidden, knielden wij neer en baden samen. Hjj begon toen volg de ik en mijn man eindigde. Zoo «deden wij hem uitgeleide" op zijne korte reis naar het eeuwig tehuis. Toen wij op het punt stonden heen te gaan, zeide hij: -vergeet niet Jezus, mijn toevlucht!" Zoek het op Sankey 595. Hij had er tevoren over gesproken en gezegd, dat hij het bij ervaring wist. Het was een schoone morgen geweest, maar om omstreeks 12 uur werd de lucht langzamerhand bewolkt. Tegen 2 uur werd het oen beelje stormachtig en er viel een fijn motregentje. Tegen 3 uur 's middags hoorden wij een zacht gerommel in de verte. De zou scheen niet meer, het scheen mij toe alsof de natuur ons hare deelne ming wilde betuigen. Bjj onze huiselijke godsdienstoefening lazen wij gisteren avond Openb. 21 en van morgen 1 Thess. 4. Wjj namen den tekst uit do doos, precies zooals zijne dierbare handen hem er in gelegd hadden en hiDgen hem vanmorgen op, met «als Hij stilt, wie zal dan beroeren" op ons neerziende. Ik liet kleinen Andries het eerste vel oplichten en o! welk een straal van licht viel daar neer. »Ik leef on gij zult leven." Het was te heerlijk. Dit is een heerlijke dag, vol zonneschijn en onze lieveling slaapt in Jezus' armen, wachtende op den dag der belofte. Laat ons moed vatten ter wille van onze omgeving. De God aller ver troosting helpe ons. Aan zijn vader zond W. het volgende: «De Hoer sterko U mot do rechterhand Zijner gerechtigheid en Ps. 118 6." Aan zijne moeder«God heeft m jj beloofd, dat Hij U en Papa zal troosten, dus is er niets, dat mg terughoudt." 22 Januari 1902. Het is al uitgekomen, gelijk wij gedacht hebben. Reuter is weer aan het verzinnen ge weest. Dr. Kuyper heeft terstond aan het Engelsehe blad de Times geseind: „Ik heb diep respect voor de verbeel dingskracht van uw Brusselschen corre spondent, maar wees zoo goed aan uw lezers mee te deelen, dat lk niet in Ostende ben geweest; dat ik geen conferentie heb gehad met de Boeren-afgevaardigden, en dat ik geen poging kon doen om hen te overreden of te bewegen vredesvoorwaarden op te stellen, wetende, dat hun mandaat hun dit niet veroorloofde." Om de beteekenis der beslissing in zake Staatserfrecht van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond in socialistischen zin goed te vatten, leze men 't verslag in de N. It. C. van 't gesprokene omtrent dit punt nog eens over. Bij de behandeling der rechtparagraaf dringt prof. Treub er op aan, dat de bond zich ronduit verklare voor invoering van staatserf recht, dat dienen zal om den staat te doen deelen in het kapitaal, dat de ingezetenen verzamelen en om met dat kapitaal instellin gen ten bate der misdeelden in het leven te roepen. De heer Van Drooge vraagt, hoever men dit staatserfrecht moet dóórvoeren, ook in de zijliniën? Prof. Treub antwoordt, dat even als bij het successierecht rekening zal moeten worden gehouden met bloedverwanten tot in zekeren graad en met de absolute grootte der nala tenschap. Prof. Drucker vraagt, waarom hetzelfde doel niet kan worden bereikt langs den weg van het successierecht. Prof. Treub heeft zelf vaak gezegd, dat men de successie-belasting niet tot in het oneindige kan opvoeren. Maar kan men dan nu, eenvoudig door een anderen naam te geven aan de belasting, wel meer uit het particulier kapitaal trekken? Prof. Treub wijst op dit verschil, dat de opbrengst der successie-belasting wordt ge bracht onder de gewone inkomsten en dus het volks kapitaal ten deele tot gewone inkomst terugbrengt, terwijl de opbrengst van het staatserfrecht juist zal komen ten bate van het volk door instellingen, welke als belegd kunnen beschouwd worden. De successie-belasting is eene belasting der erfgenamen, het staatsrecht echter een opeischen van een deel van het verzameld kapitaal ten bate van het volk. De voorz. zegt, dat het bestuur deze zaak nog niet rijp acht voor beslissing in dezen bond. Het voorstel-Treub wordt aangenomen met 20 tegen io stemmen. De bond heeft dus het staatserfrecht in zijn werkprogram opge nomen. «De voorzitter zegt dat het bestuur deze zaak nog niet rijp acht voor beslissing in dezen bond." Wij kunnen ons het schalksche glim lachje van den voorsteller voorstellen. En de vergadering sprak: indien gij bestuur, de zaak niet rijp acht voor be slissing, wtj wél. Zoo werd Treubs staatserfrecht, toege licht en wèl, dus voor geen tweeërlei uit legging vatbaar, in 't program opgenomen. En 't bestuur, tegen welks zin deze roof van het «volkskapitaal" gedecreteerd werd, stond niet op na zoodanig een besluit; maar het bleef zitten. Maar welk een bestrijding ook. Van beginselen geen sprake. Het was slechts een quaestie van op vatting omtrent de meerdere of mindere rijpheid der te plukken vrucht. Trouwens op 't hellend vlak der revolutie waarop 't liberalisme staat, is principieel verzet onmogelijk. Mèt of zonder remschoen, men komt toch eenmaal aan hetzelfde eindstation uit. Mr. Smidt c. s. en de andere leiders met een lange ij van den vrijzinnig demo- cratischeu bond hebben zich het examen door den professor in sociaal democratisch staatsrecht doen afnemen, en zijn, zeer tot hun schande, geslaagd. En 't grappigste van alles is zij zullen uitvoeren, wat professor Treub, rustig in zijn armstoel gezeten, hun heeft voorge schreven. Van den V. D. tot den S. D. Bond is 't slechts een stap. Beroepen te Berlicum, H. L. Krom te Heenvliet; te Hillegersberg, W. Wen- sinck te Alfen aan den Rjjnte Nu- mansdorp, J. P. de Bie te Etten bij Leur. Bedankt voor Dokkum door J. Kruse- man Aretz te Oisterwijk; voor Ernst door T. M. Loran, cand. te Haarlem voor Feerwerd door B. J. Audier cand. te 's Gravenhage. Op 1 Januari jl. waren bij de Herv. Kerk 239 predikantsplaatsen vacantals in Gelderland 28, Zuid-Holland 32, Noord- Holland 34, Utrecht 6, Friesland 44, Over- ijsel 10, Groningen 30, Noord-Brabant 17, Limburg 6 en Drente 11. Voor deze vaca tures zjjn 10 candidaten beschikbaar en wel: A. A. Oudegeest, C. W. Th. baron van Boetzelaer, te De Bilt, P. S. Pots, Nieuweschans F. Reitsma, Groningen A. M. Brouwer, UtrechtB. J. Audier, 's Gra venhage H. Stoel, BurumW. Haspels, Nijmegen J. Hoogenraad, Scheveningen T. M. Loran Hzn., Haarlem S. Cuperus, Boxem E. Kuylman, Prinsenhago J. Pan nebakker, UtrechtW. H. De Bode, Joh. Jonker en P. Veen, waarvan de heeron Van Boetzelaer, Reitsma, Oudegeest, De Bode, Stoel en Pannebakker zich nog niet beroepbaar hebben gesteld. Geref. Kerken. Beroepen te Sleeuwijk, G. Davelaar te Giessendam. Chr. Ger. Kerk. De Christ. Geref. Kerk (dat zijn zij die in 1892 met medegingen in de vereeni- ging van de Chr. Geref. Kerken met de Ned. Gereform. kerken, doleerendc) telt 69 «gemeenten" en «stations" in ons land. Het aantal predikanten bedraagt 22, ter wijl aan de Theologische School te Rijs wijk vier studenten in hun laatste studie jaar zijn en dezen zomer het candidaats- extmen hopen af te leggen. De heer G. Leignes Bakhoven heeft aan do universiteit te Utrecht het doctoraal examen rechtswetenschappen afgelegd. Benoemd met ingang van 1 Febr. a. s. tot onderwijzeres aan de Chr. school te Kruiningon mej. E. Hegboer te Cats. De heer W. J. Goedb'oed J.Azn. van de Vrije Universiteit te Amsterdam, slaagde heden cum laude voor het candidaats- examen theologie. Goes. Voor de 21ste maal, werd door de werkliedenvereeniging Eigen Eulp de jaarvergadering gehouden. Het ledental bedraagt 216 en 19 buitengewone leden en 12 begunstigers. De nuttige werking der vereeniging werd vooral in het afge- loopen jaar ten sterkste bewezen. Er werd aan 54 leden uitkeerig verstrekt, waarvan zes den vollen termijn genoten en toe* met verlenging tot een gezamenlijk bedrag van f 1237. Aan contributie van de gewone leden werd f 1107,70 ontvangen, buitengewone leden en begunstigers f59,50, de ontvangsten bedragen totaal f 1309.73. De uitgaven totaal f 1364,075 zoodat meer uitgegeven werd f 54,34'/-. Het kassaldo dat voorgaand jaar f 2913,54 bedroeg, kromp nu in tot f 2859,19'/j. Een voorstel in den loop van het jaar om den Secr. en penn. eenige vergoeding te doen genieten voor het vele werk werd afgestemd. Waarde. Maandagavond hield de kolen- vereeniging „Algemeen Belang" haar ge wone jaarlij ksche vergadering, vertegen woordigd door 49 leden. Uit de rekening over 1901 bleek dat zijn aangevoerd 2739'L H. L. kachelkolen en 2000 K.G. schaal- kolen. Dat de som der inkomsten is f2897,31 en die der uitgaven f 2686,837a alzoo een goed slot van f 210,47'12. De kolen hebben voor de leden gekost f 0,87 per H.L. van 88 K.G. vrij aan huis. De aftredende bestuursleden M. de Leeuw en H. van Koeveringe werden respectievelijk met 43 en 41 van de 45 geldige stemmen herkozen. Op verzoek is eervol ontslagen de commies der telegrafie 3e klasse K. Storm te Vlissingen. De officier van justitie te Middel burg heeft verzet aangeteekeud tegen de beschikking der rechtbank aldaar, waarbij de veldwachter R. te Graauw buiten ver volging is gesteld wegens het aannemen van eene gift en megens meineed. Uit de vergunning, door Ged. Staten van Zeeland aan den heer P. F. Eruijtier te Hontenisse, als voorzitter van het tram comité Hontenisse—Sélzaete, verleend, tot het aanloggen van die tram, blijkt dat de volgende gemeenten in dit tramnet zullen worden opgenomen Hontenisse, Hengst dijk, Stoppeldijk, Boschkapelle, Zaamslag, Axel, Zuiddorpe en de weg naar Selzaete. De vergunning wordt verleend voor 50 jaren, en vóór 1 Juni 1906 moet de exploi tatie van den stoomtramweg aangevan gen zijn. Bij beschikking van den minister van waterstaat is bepaald dat met ingang van 1 Mei a. s. de opzichter bij den waterstaat 3e klasse C. de Kievit, thans te Sas van Gent, zal dienst doen onder de bevelen van den hoofdingenieur van het 2de district, ter standplaats Buitenpost; de opzichter C. T. J. Bloemkolk, thans te Zwolle, onder de bevelen van den hoofdingenieur in het 11de district ter standplaats Sas van Gent; de opzichter 3e klasse M. In 't Hout, thans te Middelburg, onder de bevelen van den hoofdingenieur voor de rivieren, ter stand plaats Schoonhoven; de opzichter 2de klasse P. R. Kok, thans te Hengelo, onder de be velen van den hoofdingenieur in het 11de district ter standplaats Middelburg; de op zichter 2de klasse W. van Langeveld, thans te Vlissingen, onder de bevelen van den hoofdingenieur in het 3de district ter standplaats Vreeswijk; de opzichter 2de klasse^. H. Vroeg, thans te Vreeswijk, onder de bevelen van den hoofdingenieur in het 11de district ter standplaats Vissingen. Het aantal vriesganzen of wilde gan zen is in Zeeuwsch-Vlaanderen dezen winter buitengewoon groot. Geen zeldzaamheid is het, troepen van 70 in den vorm eener V te zien vliegen. Dikwijls strijken zij neer, soms op stoppellanden, maar ook op bezaaide akkers en zij doen daar veel schade. De landbouwers klagen er overer zijn partijen gorst en tarwe, die zeer door de vriesganzen hebben geleden. Velschillende plaatsen zgn kaal gegeten of zeer gedund. Tegenwoordig is in Zeouwsch-Vlaan deren veel vraag naar hooi en stroo. Het zijn vooral Belgische kooplieden, die deze producten voor hoogen prijs koopen. Het stroo wordt verkocht voor 6575 francs per 1000 K.G., het hooi voor 6070 francs. Verleden week was er een Belgisch koop man, die 100,000 K.G. stroo en 50,000 K.G. hooi koopen moest. Bij kon. besluit is bij den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken benoemd tot commies-stempelaar te Amsterdam C. E. v. Koetsveld, thans aide-essayeur aldaar. De rusttijd door den Minister van Koloniën, de heer Van Asch van Wijck, tot herstel van zijn gezondheid genomen, heeft niet geleid tot het effect, dat men daarvan hoopte. Een nieuwe rustperiode zal voor hem noodig zijn. De rechtbank te Arnhem veroor deelde den heer Pyttersen, hoofdredacteur der Nieuwe Arnhemsche Courant, wegens beleediging van Mr. F. A. van Hall tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis en wees den civielen eisch tot schadevergoeding van f 1 aan Mr. Van Hall toe. In de gemeente Opsterland is tegen eene onderwijzeres proces-verbaal opge maakt wegens diefstal ten nadeeie der gemeente. Sinds eenigen tijd werd hier en daar verteld, dat deze onderwijzeres geregeld twee en drie turven uit de school medenam, onder haren mantel verborgen. Nadat dit der politie ter oore was gekomen, wachtte deze de juffrouw, toen zij uit de school kwam, op, noodigde haar binnen en het bleek dat zij ook nu een paar turven medegedragen had, onder haar opperkleed verstopt. Zij bekende, dat het turven waren uit de school medegenomen. Wat de aan leiding tot deze dieverij zijn kan, ligt in 't duister, van nooddruft is geen sprake Een schipper die te Zuilen in zijn bootje stapte viel er door de schommelende beweging die het bootje maakte uit, en verdronk in het Merwedekanaal. Te Midwolde is een driejarig kind dat zich door het omverhalen van een kopje thee aan hals en borst brandde, aan de gevolgen bezweken. Te Voorst is, terwijl een landbouwer en zijn vrouw naar de markt waren, en een oudere broer aan het melken was, een vijfjarig knaapje achter de hoeve gewelddadig door verworging van het leven beroofd. De klompjes van het kind dreven een meter verder in een plas gier, terwijl de pet aan stukken gesneden was. Te Velzen is een man door onbeken den aangevallen, zwaar m'shandeld, waar schijnlijk vermoord, en daarna in de Maas geworpen. Het lijk werd later opgevischt. Te Oosterhout is een man, doordat hij in verkeerds richting van de stoomtram sprong, er onder geraakt, hevig gekwetst en ge dood. Te Gouda is een 17-jarig meisje, in dienst bij den brugwachter aan de Gouwebrug door een trein aangereden en aan de gevolgen gestorven. De heer J. K. Dominicus te Schiedam heeft zijn benoeming tet opzichter van plantsoenen en Hout te Haarlem niet aan genomen, Een krankzinnige te Utrecht, zekere Van Straaten, gewezen boekbindersbe- diende, die reeds tweemaal in een krank zinnigengesticht is verpleegd geweest schijnt den minister Kuyper te bemoeilijken met brieven, tengevolge waarvan het huis en 't ministerie van binnenlandsche zaken worden bewaakt. Van geboorte uit Dokkum heeft hij uit Utrecht allereerst een brief geschreven met bedreigingen en dwaze voorstellen, o. m, een aanzoek om de hand van een dochter van dr. Kuyper; uit Amersfoort heeft hij daarna nog een tele gram verzonden van denzelfden inhoud. De man is lang van gestalte, met zwarten knevel en krullend haar. (Utr. Crt.) Blijkens het jaarboekje voor 1902 ten dienste van de Christelijke Jongelings-Ver- eeniging in Nederland, samengesteld door de heeren Jb. van Oversteeg en Joh. T. de Lange, leden van het bestuur van den Ned. Bond van Jongelings-Ver. op Geref. grondslag, zijn er thans 918 Christelijke Jongelings-Vereeuigingen met een ledental van 18700 personen in ons land. Hiervan zijn 308 vereenigingen, met 7429 leden, aangesloten bij het Ned, Jongelingsverbond, 63 met 1028 bij het Friesch Jongelingsver bond, 12 met 266 bij het Ned. Luth. Jongelingsverbond, 374 met 6861 bij den Geref. Jongelingsbond en 177 met 3448 bij geen verbond aangesloten. Van 't Friesch Verbond zijn tevens aangesloten bij den Geref. Jongelings- Bond 6 vereenigingen met 196 leden. De wereld-conferentie van Christ- Jonge- lings-Vereenigingen zal gehouden worden van 2024 Augustus a. s. te Christiania. Dinsdag waren velen uit alle oorden des lands te Zetten bijeen om met ds. H. Pierson feest te vieren. Onder hen waren de Kamerleden jhr. Lohman en v. Lüber Seis, en de oudminister Pierson; eerstge noemde bestuurslid van Talitha, de heer Seis vertegenwoordigde de Middernacht zending. Dr. Heldring uit Amsterdam hield de toespraak, welke door den jubilaris korte- lijk beantwoord werd. Des namiddags word hij in de normaalschool door de directrice verwelkomd en bood ds. Schuller tot Peursun uit Amsterdam, een nationaal goschonk aan bestaande in een kistje met albumbladen met handteekoningen, etsen, photographioën en aphorismen. o. a. van do Koningin, de Koningin Moeder en Prins Hendrik, Piof. Beets, minister Oyens (neef van den jubilaris) en anderen. Ds. H. J. C. Pierson uit Ressen, zoon van don jubilaris, sprak namens de kinderen en do gemeente, en hennnordo aan zijns vaders devies«wij koopen de waarheid." Hij deeldo verder mee dat 52 telegrammen waren ingekomen, onder anderen van H. M. de Koningin Moeder, Z.Ed. Staatspresident Kruger, minister Van Asch v. Wijck, do voorzitters der eerste en tweede kamer. De kinderen der chr. bewaarschool kwamen ook hun «leve de jubilaris!" uit- roopen. Te Amersfoort hield gisteren de Christelijk Nationale Werkmansbond zijn zesde algemeene vergadering. Na een welkomstgroet door ds. Ter Haar Romeny trad dr. De Visser op, het eerelid en den stichter van den Bond. Hij wees er op dat de Bond in een gewichtig stadium is gekomen, nu hij de vakorganisatie gaat ter hand nemen, omdat daarin 't materia lisme een groote plaats bekleedt. Hier is 't zaak, dat zij, die zich aan die vakorga nisatie gaan wijden, hun beginselen goed overwegen, opdat men niet gerake in het vaarwater, waar socialisme en radicalisme den Bond gaarne willen hebben. Laat de Bond zijn tweevoudig beginsel, voor twee jaren aangenomen, trouw blijven. De Bond wil geen verdieping of verbreeding van de kloof tusschen patroon en arbeider, maar verzoening tusschen deze beide machten met erkenning van ieders rechtensamen werking tusschen deze twee machtige fac toren is noodzakelijk. In de tweede plaats behoort de Bond het beginsel van self-help hoog te houden. Het particulier initiatief en de kracht van de individualiteit moet ongerept bewaard blijven. Met erkenning van de rechten der gemeenschap moet de Bond het sociale vraagstuk ernstig over wegen, doch daarbij nooit vergeten de twee zoo even genoemde beginselen van ver zoening en self-help. De rede werd zeer toegejuicht. Vertegenwoordigd waren 24 afdeelingen de Bond telt er 34 met 7800 leden, en 10 vakafdeelingen. Een telegram werd gezonden aan H. M. en den Prins. Van H. M. kwam een te legram van dankbetuiging in. Aangenomen werd een voorstel om een commissie te benoemen die onderzoekt of algemeene coöperatie voor den Bond al of niet geoorloofd, en indien geoorloofd, al of niet gewenscht is. Een algemeen ziekenfonds, daar werd druk over gesproken, doch ten slotte wordt 't voorstel van dr. De Visser aangenomen dat de afdeelingen zich in deze combineeien tot een algemeen londs. De vergadering sprak haar wensch uit naar Zondagsrust. Alle overige voorstellen werden inge trokken of aangehouden. In bestuur van den Bjnd heeft onder anderen zitting de heer L. de Beste te Goes. De toonaangover der mode in Enge land is Koning Edward VII. Van zijne jeugd af is hij dit geweest. De coupe van zijne kleeederen, de vorm van zijne hoeden, het model zijner pijpen werd nagevolgd. En ook na het bestijgen van den troon, is Edward toonaangover in modezaken gebleven. Een dezer dagen had hij in 't hoofd gekregen de omslagen van de mou wen van zijn jas van fluweel te laten maken er was niet veel toe noodig om den volgenden dag geheel Londen deze nieuwig heid te zien navolgen, tot groote voldoe ning van de kleermakers der City. De rechten van dikke menschen. De Pargsche huiseigenaren mogen van nu af wel zorg dragen, dat de balcons hunner huizen een voldoende draagkracht hebben. Een der Pargsche rechtbanken had dezer dagen een beslissing te nemen in een pro ces tusschen een buitengewoon corpulent persoon, zekeren Rudel, en den eigonaar van eene villa Fécamp. Op zekeren avond, bij helderen maneschijn terwijl Rudel van de zoelucht genoot, stortte het balkou van zijn huis plotseling naar beneden, waarbij de bewoner ernstige ver wondingen bekwam. Hg eischt van don eigenaar der villa schadeloosstelling, maar deze beriep zich op het buitengewone ge wicht van zgn huurder en verzocht scha deloosstelling af te wijzen. De rechtbank heeft hem echter tot 1400 gulden schade vergoeding veroordeeld. Bet einde. De Engelsehe avonturier lord Rosslyn, die zich geld had weten te doen toevertrouwen door «gogo", onder voorwaarde hem fortuin te bezorgen met zijn nieuw systeem voor de roulette, is naar Londen vertrokken, zonder iets over te houden; al zijn slachtoffers hebben hun geld verloren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2