L= 3 Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. STATISTIEKE O PO AVE IN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE. Bevolking 1 Januari 1901. Geb0r<m- Overleden. In de gemeente go- komon. Uit do gemeente ver trokken. Bevolking 1 Januari 1902. 'cS ra. vr. ra. vr. 3 totaal. B <3 totaal. P W B t totaal. totaal B totaal. 's-Hoer Abtskerko 188 162 350 3 9 12 2 2 4 1 6 2 18 11 15 26 188 162 350 Ellewoutsdijk Tkolon 369 366 735 12 9 21 3 9 12 6 35 34 69 39 40 79 374 360 734 1523 1540 3063 55 50 105 19 24 43 24 48 58 106 23 17- 40 1514 1547 3061 Schoro 396 391 787 22 12 34 5 5 10 4 16 28 44 30 37 67 399 389 788 Heinkenszand 836 796 1632 32 21 53 12 9 21 10 50 44 94 65 56 121 841 796 1637 Rilland-Bath 909 927 1836 33 44 77 17 12 29 9 45 43 88 58 46 104 912 956 1868 10700 Boeren gedood of gevangen genomen, behalve nog de dooden en gewonden door do Boeren zolven moegenomen. Er zijn dus zoo goed als geen Boeren meer. Als men 't maar gelooven wil. Een Engolsch soldaat klaagt in een En- gelsch dagblad nog eens weer over den rompslomp, dien vele Engelsche collonnes met zich meevoereninderdaad kunnen er slechts enkele beweeglijke colennes heeton, zegt hij. »Ik ken een colonne", vervolgt bij dan, «waarbij elk officier een Kaapsehe kar on twee paarden of muilen heeft om zijn eigen bonoodigdheden mee te voeron waarbij de stafofficier een grooten wagen hoeft, die, toegerust met tafel, stoel en bed, om niet to zeggen een Perzisch kleed, een soort van omgaande Witte-Sociëteit is; waarbjj keukenfornuizen en luie stoelen meegenomen worden, en de welvoorziene lunchmand eon strikte noodzakelijkheid is." Hot nieuws-agontschap Paris-Nouvelles, dat uit Boerenkringen wordt ingelicht, maakt drie vrjj belangrijke telegrammen openbaar. Het eerste, afkomstig uit Den Haag meldt, dat volgens bericht uit Kaapstad Dins dag, Woensdag en Donderdag de Engelsche troepen 96 man aan dooden en gewonden hebben verloren in de Kaapsehe ditricten Calvinia, Carnarvon on Clanwilliam. Het tweede telegram doelt mede, dat de staat van zaken in Kaapkolonie voor do Britten uiterst slecht is. De opstand der Afrikaanders in de bovengenoemde drie dis tricten zou volkomen zijn. Men vermoedt, dat de omgeving van Kaapstad evenoons wordt bedreigd, want de stadswacht heeft opnieuw bevel ontvangen, zich gereed te houden, om op het eerste teeken uit te rukken. Het derde telegram eindoljjk, dat uit Londen komt, zegt, dat men aan het de partement van oorlog aldaar bericht heeft ontvangen, dat een Engolsch convooi is ver- meesterd door de Boeren bjj Calvinia. De soldaten, die dit convooi escorteerden zou den allen gedood of gevangengenomen zijn. Het Engelsche ministerie van Oorlog heeft de verliezenlijst over de maand De cember bekend gemaakt. Zjj wijst aan een totaal van 96 officioron en 2232 onderoffi cieren en soldaten, die buiten gevecht zjjn gestold. Hot is een van de langste maand lasten die in de laatste anderhalf jaar zjjn gepubliceerd. Het totaal van de Engelsche verliezen tijdens den geheelen oorlog bedraagt 83,736. Wanneer men hiervan het cijfer aftrekt van de mannen, die zich weer bij hunne regi menten hebben gevoegd, houdt men 24,299 man over, die gesneuveld of voor hun leven verminkt zijn. Vermoedelijk een veel te laag cijfer. (Joes. De lotelingen voor de Nationale Militie dezer gemeente, voor de lichting 1902, die dienstplichtige nummers getrok ken hebben en een der volgende beroepen uitoefenen zooals: stuurlieden, stuurmans leerlingen, en verder zeevarende op koop vaardijschepen van de groote en kleine vaart, stuurlieden, schippers en verdere opvarende van Rijnschepen, aken, tjalken, en kleine vaartuigenstuurlieden en verdere opvarende van passagiers- en sleepbooten, loedsvaartuigen en tonnenleggers, diepzee- en Noordzee-kustvisschers, Zuiderzeevis- schers, visschers op de zeeuwsche wateren, op do groote rivieren, mossel- en oester- visschers, schutvoerders, veerlieden, en vletterlieden, machinisten, machinistleer- lingon, en stokers op schepen en vaartuigen, bij spoor- of tramwegen en op fabrieken en andere inrichtingen, machinedrijvers, tremmers, smeden, bankwerkers, werktuig makers, ketelmakers, voorslagers, scheeps- beschietcrs, scheepstimmerlieden, brood koek- en banketbakkers, koks, koffiehuis en hotelbedienden, ziekenverplegers, apo thekersbedienden, barbiers, personeel van Rijksmarinewerven, en welke verlangen mochten bij de zeemilitie te dienen, kunnen zich daartoe voor den 1 Februari a. s. ter gemeente secretarie aangeven, alwaar de verlangde inlichtingen te verkrijgen zijn. Aan den heer W. A. de Laat de Kanter is op zijn verzoek ontslag verleend als Adjunct Generale brandmeester, zulks op de meest eervolle wijze en onder dank betuiging voor de diensten aan het brand- wezen in deze gemeente betoond; terwijl in zijne plaats tot die betrekking is be vorderd de heer Johs. de Jonge Az. thans brandmeester bij spuit I. Het hoofd van het Plaatselijk Bestuur te Goes brengt ter kennis van belangheb benden, dat bij hem ingekomen en aan don ontvanger der directe belastingen ver zonden is kohier no. 5 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, dienst 1901/1902, invorderbaar verklaard door den directeur der directe belastingen enz. te Middelbug den 2 Januari 1902 no 819. dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingrat de termijn van zes weken, binnen welken daartegen bezwaar schriften kunnen worden ingediend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen t.e Gorinchem, F. F. J. v. d. Plassche te Hasselt. Aangenomen naar Genderen door B. C. Koolhaas, cand. te Waardenburg naar Biervliet (toez.) door W. J. Val, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Lutjegast door J. W. Knaap te Grootegast. Rilland-Bath. Tot Kerkvoogdon werden herkozen de heoren A. Oele en A. Vette. Geref. Kerken. Aangenomen naar Oldemarkt door U. Brinkman, cand. te Kampen. Bedankt voor Wirdum door H Brinkman, cand. De heer Chr. v. d. Linde hoofd dor school to 's-Heer Abtskerko vierde Vrjjdag onder zeer vele blijken vau bolangstolling zijn 25-jarig jubilé als hoofd der school aldaar. De toespraken van den burgemeester don heer La Mottho, den predikant ds. v. d. Plassche, den arr. schoolopziener den heer v." Bruggen en den voorzitter van de af- deeling Heinkenszand den heer v. d. Linde van Wolfertsdjjk getuigden van groote in genomenheid met den arbeid van dezen algemeen geaebten man. Z K J> J> I JN Oir, Het Nederlandsche Zendelinggenootschap (secretaris J. W. Gunning, director to Rot terdam) doet per circulaire een beroep op het Nederlandsche volk omgeldelijken steun. Onze plaatruimte laat niot toe deze cir culaire over te drukken. Trouwens wie haar begeert, vrage haar aan aan ovenge noemd adres, of raadplege zijn predikant (dor Ned. Herv. Gemeente). Wij verzekeren echter gaarne dat de nood groot is, dat de bezuiniging haar uiterste grens bereikt hoeft, en dat het Genootschap, zoo niet spoedig hulp daagt, zelf zal moe ten afbreken wat ten koste van veel mo- reele en materiöele opoffering in ruim hon- dord jaren tjjds werd verkregen. Cjjfers zullen wij niet noemen. Vermelden wij alleen dat door het ne men van een hypotheek, groot f32000, in den kasnood is voorzien, en toen dit geld op was, is f17000 geleond dat op't Groot boek stond van het weduwenpensioenfonds. Er is nu f37000 schuld. En het Ge nootschap bezit geen ander kapitaal dan hetgeen hier en in Indië in zjjn vaste goe- deien is vastgelegd. Wij weten natuurljjk niet of het Ge nootschap al die jaren zoo zuinig heeft be heerd dat dit tekort had kunnen zijn ver meden. Doch ook al ware dit zoo, het Genoot schap is met zuchten of verwijtingen niot geholpen. Daarom steunen wjj don oproep van hot Hoofdbestuurwijl ook wjj 't zouden be treuren dat do oudste Zendings-corporatio in don lando, nog wol op een oogenblik dat zjjn werk meer en meer vruchteD be looft, en door autoriteiten van allerlei rang en inzicht wordt gewaardeerd, zjjn arbeid zou moeten inkrimpen of wellicht opheffen. Het Zendingshuis verkoopen, Zendings- posten opheffen, het werk staken, wie zou 't kunnen aanzien dat het N. Z. G. daartoe overging Dat zou iots beteekonen, in een tjjd waarin de Evangelieprediking in onze Oost zoo bioodnoodig is, en zelfs do prodiking van den Christus onder een deksel nog toe juiching verdient. Het N. Z. G. heeft geen onbevlekt ver leden, dat is waar. Hot is modern geweest. Veel goeds en voel kwaads heoft't gesticht. Doch allengs is het Bestuur in vertrouw baarder handen gekomen en de zendelingen, de laatste jaren uitgezonden, prediken den Christus naar de Schrift. Reden te over dus, om deze roepstem niet af te wjjzen. Het Hoofdbestuur telt namen, voor welke wjj uit Bjjbelsch en confessioneel oogpunt volstrekt geen respect hebben. Maar ook weer andere als van Callenbach, Heldring, van Nes, De Visser, die ons geen wantrouwen inboezemen. Bovendien wjj zeiden het reeds meer in het N. Z. G. schuilen bekwame or- ganiseerende talenten. Mannen alsdeKruyts, Louwerier en v. d. Roest mogen met eere genoemd worden. Men steune hen om huns werks wil, ook al houdt men met ons vast aan het ideaal dat de Zending moet uitgaan van de kerken, en de ordening der zendelingleeraren niet behoort tot de com- petentio van particuliere personen, ook al schrjjven zjj »ds.!/ of »dr." vóór hun naam. LANDBOUW, Men schrjjft ons uit het Zuideljjk deel van Zuid-Beveland Word in vorige jaren omstreeks dezen tjjd van 'tjaar, druk land gehuurd om met vlas te bezaaien, dit jaar is er bijua nog niets in omgegaan. De lage prijzen zjjn daarvan voorzeker wel de oorzaak. Gaat het werk daaraan verbon den, veelal buitenslands, voornameljjk naar België of Zeeuwsch Vlaanderen dat is toch voor den werkenden stand alhier niet te bejammeien. Indien het waar is dat de suikerbieten dit jaar maar plm. f8 zullen zjjn wat uit de lage suikerprijzen wel mo- geljjk schjjnt om aan te nemen, voor land bouwers en vooral voor den werkensstand zou dit meer nadeel zjjn. Immers de graan prijzen, vooral van erwten en haver, be nevens de dure prjjzen van stroo gerekend zullen slechts weinigen genegen zjjn om veel suikerbieten voor dien prijs te zaaien zoodat de najaarswerkzaamheden zich dan wel hoofdzakelijk tot do aardappelteelt zul len bepalen. Goes. Door het Rjjkstelegraaf kantoor alhier zjjn in het jaar 1901 behandeld 11439 verzonden telegrammen; 10861 ont vangen telegrammen9360 ontvangen en verder geseind. Totaal 31660 telegrammen. Goes. De vrouw en kinderen van den heer W. S. Lampen zijn Zaterdagavond te Vlissingen aangekomen. De heer H. Lam pen is in 't kamp te Umballa (Voor Indië); de heer W. S. Lampen is nog op com mando. Goes. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1901volgens de volkstelling 3214 in., 3749 v., samen 6963. Zij vermeerderde gedurende 1901door ge boorte met 100 m., 95 v., samen 195, door vestiging met 252 m., 284 v. samen 536 of totale vermeerdering 352 m. 379 v. samen 731. En verminderde door over- ljjden met 52 m., 71 v. samen 123door vertrek met 193 m., 278 v., samen 471 of totale vermindering 245 in., 349 v., samen 594. De bevolking vermoerderde dus met 107 m., 30 v. samen 137 en bedroeg de bevolking op 1 Jan. 1902 3321 m., 3779 v. totaal 7100. Goes. Scheepvaartboweging in de ha ven alhier. Er zijn binnen gekomen 902 schepen met een tonaenmaat van 65282. En vertrokken uit het Sas 907 schepen met een tonnenmaat van 75579. Nieuwdorp. In do jl. Vrjjdag onder voorzitterschap van dhr. J. J. de Jager ge houden vergadering der Landbouwvoreen. „Ons Belang" werd herkozen als secr. dhr. B. de Jager Jz. en als commissaris dhr. 1'. de Putter. Bij de rekening en ver antwoording bleek dat er een goed slot van f 49,79 was. Bruinisse. In de dezer dagen gehouden vergadering der Afdeeling van „Volks weerbaarheid" Prins Hendrik der Neder landen werden benoemd tot Voorzitter de heer S. Krijger, tot Secretaris de heer J. de Waal Gz. en tot penningmeester de heer A. I. Schipper. In liet kiescollege werden gekozen de heeren J. 1'. Bossers, H. G. Jumelet en J. Haeck. Rilland. Half Januari wordt hier de postdienst uitgebreid. Zeeuwsche en Hol- landsche post, die met de treinen tusschen 2 en 3 uren hier tot heden passeerden, worden alsdan afgehaald en besteld. Ook zegt men, dat hier een telephoon zal komen in verbinding met Krabbendijke. Middelburg. Vrijdagnacht is ingebroken in het gebouw «Concordia" van den heer K. Ie C., op het Koorkerkhof alhier. Eenig kasgeld en een aantal postzegels werden ontvreemd, terwijl ook enkele postwissels worden vermist. Ged. Staten hebben aan den heerP. F. Fruijtier, lid van de Tweede Kamer te Houtenisse, vergunning verleend tot het aanleggen en exploiteeren van een stoom tram tusschen Walzoorden en de Belgische grens via de Nederlandsche gemeenten Hengstdijk, Stoppeldijk, Bosch kapelle, Zaamslag, Axel en Zuiddorpe. Deze tram wil een verbinding maken tusschen Selzaete (België) en Walzoorden (haven) en zou vooral van groot nut zijn het vervoer van suikerbuiten. Te Rittheni werd Vrijdagavond eene openbare vergadering gehouden, waarin een Werkmansvereeniging werd opgericht, aan vankelijk 27 leden en 3 donateurs. Tot bestuursleden werden gekozen C. Koppejan Dz., P. Schout, M. Ostée, I'. J. de Pagter, J. Meliefste, H. Wisse, J. Breel, J. Meliefsto, F. Prinse en tot bode C. Koppejan Jz. (M. C.J De bevolking der gemeente Ter Neuzen is in het afgeloopen jaar toegeno men met 525 zielen en bestond op 31 December uit 4609 vrouwen en 4424 mannen totaal 9033 personen. Het aantal geboorten overtrof dat der sterftegevallen met 227. Zooals onlangs in ons blad werd medegedeeld is tot schatter der pachtswaarde van den Calamiteuzen Zimmermanpolder door den dijkraad benoemd de heer J. de Geus, voorzitter van het bestuur der water- keering van den Calamiteuzen Willem Anna-polder te Biezelinge. Thans meldt men ons dat ook de beide andere schatters daarvoor zijn benoemd en wel door Gede puteerde Staten de heer J. G. P. Timans, burgemeester te 's-Heerenhoek en lid van den dijkraad van Ellewoudsdijk-Borssele, en door de arrondissements-rechtbank te Middelburg de heer G. Minderhoud Pz. voorzitter van het bestuur der waterkeering Ellewoudsdijk-Borssele, wonende te Bors- sele. 6. C. Men schrijft aan de Goesche Crt.: Er worden op Zuid-Beveland pogingen aangewend om een smedenbond op te rich ten. Een zoodanige bond bestaat reeds op Walcheren, waar van de 60 smeden er 45 zijn toegetreden. Men wil door onderlinge samen werking gemeenschappelijke belangen bevorderen, door b. v. samen steenkolen aan te koopen, een eerlijke onderlinge concurrentie in de hand te werken, het aantal wanbetalers te verminderen, enz. Waar zulke bonden bestaan, werken zij uitstekend, vandaar dat het meorendeel der smoden dan ook toetreedt. Er zijn ruim een 70tal smeden op Zuid-Beveland, zoodat er een flinke vereeniging zou kunnen opgericht worden. Vlissingen. Gisteren deed de politie alhier een goede vangst. In den laatsten tjjd werden op vorschillende Visschers- schuiten baldadigheden gepleogd, zooals netten stuk snijden en zeeften ook word uit wekkerklokjes het uurwerk gehaald en voor oud koper verkocht. Die schuitjes zijn meestal onbewoond vooral van des Zater dags tot Maandags, gisterenmorgen dan wer den drie jongens van 10 tot 12 jaar op heoterdaad betrapt. Een bezoek aan Veere. Men schrijft ons: Bij het lezen van het verslag dor Tweede-Kamerzitting onlangs, dacht ik zooik heb hot enkele jaren geledon ver der gebracht dan onze geachte Goesche afgevaardigde Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman. Op een schoonen zomerdag in 1899 be sloot ik mot een mijner vrienden een reisje te maken naar Veere. Per spoor naar Arnemuiden on van daar begon onze wandeling door weiland en schoone velden van Walcheren, tot wij het kanaal be reikten. Van den kanaaldijk hadden wjj een schoon vergezicht op Veere. Hot eorste dat onze aandacht bezig hield was een oud rond gebouwtje met een grooten put, waaruit ieder die het noodig had water haalde. Dit was de groote regenbak der kerk daar wjj beiden zoo vaak van gele zen hadden. Deze regenbak is golegen aan do overzjjde van do straat, de ingang van dezen bak is in het lokaal waar de putmachine staat. Volgens een jaartal in het gewelf van den bak is hjj in 1551 gebouwd. Het pompwerk van dezen put werd vervaardigd te Gent. Maximiliaan deed dezen waterbak maken waarscbjjnljjk om te voldoen aan de belofte aan de Schotscho kooplieden gedaan, van een re genbak ten hunnen behoevo te zullen maken in lood gelegd en gezuiverd. Onze gids die ons de Kerk liet bezichtigon, meende dat de bak uit twee deolon be staat: het water komt in een kleinen regenbak, wordt door grind gezuiverd en stort zich dan in den grooten bak, ten ieders gerievo. Van don put ging het naar de Kerk wij hadden een gids gevonden die ze voor ons ontsloot en ons rondleidde.) Gelukkig was mjjn vriond een bouwkun dige. Daar stonden wjj in het groote ge bouw met plm. 25 cM. aarde op de graf zerken, zoo ze er nog onder zjjn. In deze kerk werd van 1688 tot 1809 ge predikt; in laatstgenoemd jaar werd het gebouw door de Engelschen gebruikt tot inlegering; in 1812 werd het door de Franschen ingericht tot hospitaal; dezen beschadigden het gebouw op deorljjke wjjze. Ze legden zolders er in, om dit te kunnen doen hakten ze in muren en pila ren gaten tot het dragon der balken, trappen scheen men toen niet te kennen, men maakte opgangen naar boven bjj wjjze van oprillen. Bjj koninklijk besluit van 18 Maart 1817 werd het teruggegeven aan de gemeente. Den 1 Juni 1818 werd het gobouw bestemd tot bedelaarswerk buis en geopond 12 Sept 1821. In 1827 weder gosloten en aan de Herv. gemoente teruggegeven. Den 7 Maart 1832 weder aan het rjjk afgestaan, toen het werd in gericht tot militair hospitaal. Thans be hoort het aan het Rjjk, Jaarljjks wordt er een som aan verwerkt. De gang en poort naar het voormalige kasteel Zanden- burg was gerestaureerd, de zolders zjjn weder verdwenen, en do kapiteelen aan de pilaren was men bezig in orde te brengen. Van daaruit gingen wij naar de tegen woordige preekkerk, de voormaligeWaalsche Kerk van Veere. Hier zagen wjj het in 1774 teruggevonden gedenkteeken ter go- dachtenis aan Joannes van Miggrode te zien. Van daar wandelden wjj naar het stad huis, om do zilveren kop van Maximili aan van Bourgondië te bezichtigon. Met wolgevallon rust het oog op een voorge vel mot zeven* beelden(lo. Hendrik van Borssele (IV). 2e. Johanna van llalowjjn. 3e. Wolfert van Borssele (VI). 4e. Char lotte van Bourbon. 5e. Philips van Bour- gondiü. 6e. Anna van Borssele. 7e. Adolf van Bourgondiö). Dit gebouw wees men ons aan, als het stadhuis van Veere. In de veRtibule ziet men spoedig de oud heidskamer, die de veldwachter (bode) opende, en waarin hjj ons rondleidde. Niemand die in Veere komt, verzuime deze te gaan bezichtigen. Hier ziet men in een zeer nette brandkast den bekenden zilveren beker van Veere die vroegor jaarljjks te Veere werd gebruikt bjj de vernieuwing van de magistraat. Deze beker werd geschonken aan Veore op Lichtmisavond (2 Febr.) 1551, door Maximiliaan. Deze had dien beker ont vangen krachtens testament van Maximili aan van Egmond, graaf van Buren. Op het deksel wordt voorgesteld de tocht van Egmond aan het hoofd van een Neder- landsch leger over donRjjn te Neuenburg. Op den beker zelf wordt voorgesteld de vereeniging van bovengenoemd iegor mot een bovriend leger te Ingolstad. Nog bevindt zich in do oudheidkamer een keurige verzameling handschriften uit do 16e en 17e Eeuw. De inhuldiging van Willem V 1766 (28 van Bloeimaand) als markgraaf van Veere, door I. v. Ipe- ren, gedenkboek; uitgegeven te Middel burg 1767 enz. enz. Men zou Veere onmogelijk kunnen ver laten zonder het huis het Lammetje gezien to hebben, werd ons gezegd, daarheen richtten wjj onze schreden en niet te ver geefs. Een zoor fraaien gevel vindt men aan dat huis op de Kade. Nog een zee gezichtje en wjj verlieten Veere, om nog te genioton van de verbouwing der Abdjj te Middelburg, waar juist des namiddags bjj ons bezoek do vorst van Siam met gevolg word rondgeloid. Voldaan koerden wjj weder naar de Ganzestad terug. Te Breda is gisterennacht een dron ken man op de straat gevonden, thuis gebracht en daar in de jenever gestikt. De rijksveldwachter Dubbel was Vrijdag nacht met een jachtopziener op surveillance in het jachtveld onder Nieuwe Tonge. Daar zagen zij eenige stroopers, die met lichtrellectors werkten om het wild te schieten. In de onmiddellijke nabijlieid van deze mannen gekomen, wilde hij een hunner grijpen, doch tezelfder tijd werd op korten afstand een schot gelost, dat hem in de borst trof. De getroffene zakte ineen en overleed korten tijd daarna. De stroo pers ontkwamen. Te Hoornsterzwaag is een orthodox predikant maar een moderne kerkvoogdjj dat is trouwens do in meeste Hervormde kerken hot geval. Nu moest er Zondag 1 Dec. een kerkvoogd benoemd worden. (Waarom toch dergelijke niet in do Schrift genoemde «kerkeljjke" titularissen op oen Zondag benoemd?) De domino had oen candidaat; en de kerkvoogden hadden or ook een, doch van andere richting. Dat geschil bracht twist; al twistende werden de partijen driftig en de dominé verweet den president kerkvoogd dat hjj stal. Do kerkvoogd maakte er een rochtsquaostie van, met gevolg dat de zaak van ds. v. Lonkhuizen de vorige week te Heerenveen voor de arv. rechtbank kwam. De domino gaf op gezegd te hebben, dat de pres. kerkvoogd f 20 (in de week?) aan de kork verdient, en er niets voor doet, het is als gestolen geld, hjj had bedoelde «gevonden." De verontschuldiging was wel wat gezocht, al kan wellicht de juistheid van 't feit invloed gehad hebben op de rechtens minder juiste beschuldiging. Sommige kerkvoog- djjon en diaconieën in den lande springen raar om met de goederen van kork en armen, dat is bekend. Intusschen tegen ds. v. L. is nu f 25 geëischt. De koetsiers Haneveldt en Schild- knegt, te 's-Gravenhage verdachten in de bekende zaak van den vernwenen en later dood uit den trekvliet opgehaalden kellner, zullen 23 Januari a. s. terechtstaan voor de Haagsche rechtbank, doch uitslui tend wegens diefstal van een horloge, aan den kellner behoord hebbende. Met den aanvang van het nieuwe jaar heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken het „Torentje" in zijn Departement ver laten en de geheel nieuw ingerichte be nedenvertrekkon aan de zijde van den vijver

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2