R ECLAMg N S. Thans hoop ik. Bekendmaking. Kerknieuws. Vaceinedwang. I&cclitzaken. Gemengde Berichten. T A T I S T I 'K K E O P G A V E IN. Bevolking der onderstaande gemeenten in Zeeland. GEMEENTE Bevolking 1 Januari 1901. Geboren. Overleden. m. vr. fc 3 w In de gemeente ge komen. i CÖ m. vr. os Uit dü Bevolking gemeente ver- t Januari 1902. trokkon. m. vr. Meliskerko Grijpskorko 's-IIeoronhoek 's-Graven polder Kortgeno Ovezand Nisso Driewegen Baarland Oudelando Erabbendijke Waarde 294 288' 582 13 11 24 3 3 3 26 23 49 28 30 58 302 292 594 405 402 807 10 16 26 2 5 7 8 33 27 60 39 41 80 407 399 806 522 534 1056 18 19 37 10 12 22 14 37 37 74 43 44 87 524 534 1058 457 438 895 17 8 25 5 5 10 10 28 28 56 29 46 75 468 423 891 569 547 1116 19 14 33 11 4 15 7 29 15 44 30 22 52 576 550 1126 479 436 965 8 18 26 7 9 16 8 26 25 51 24 25 49 482 495 977 304 314 618 11 9 20 5 1 6 3 18 19 37 23 27 50 305 314 619 291 292 583 6 9 15 4 2 6 4 27 22 49 21 14 35 299 307 606 364 339 703 8 9 17 5 6 11 5 30 23 53 32 24 56 £65 341 706 339 306 645 10 12 22 4 3 7 21 16 37 33 27 60 333 304 637 10121015 2057 44 25 69 5 10 15 29 55 55 111 74 65 139 1032 1050 2082 408 385 793 16 10 26 6 1 10 6 16 12 28 20 22 42 414 381 795 De Rotho Erde Gesellschaft, oen Duitsche onderneming, heeft een zeer groote bestel ling van de Engelsehe regeering gekregen voor prikkeldraad, dat dienst moet doen langs de blokhuis-linies in Zuid-Afrika. Terwijl nog steeds in den Vrijstaat de Engelschen elke voet gronds door de Boeren botwist wordt, zijn de Engelsehe ambte naren in Bloemfontein reeds druk doende mot hot beramen van toekomst-plannen. Zoo worden er proeven genomen om na te gaan, welke streken van de dusgenaamde Oranje-rivier-kolonio geschikt zijn voor tabakscultuur. Er zijn ook deskundigen op het gebied van ooftbouw geraadpleegd, eu verdor is oen ambtenaar benoemd voor den boschbouw, die met oen proefkweokerij bogonnon is in hot district Thaba'nchu. Dat doen dezelfdo Engelschen die eorst do boomon die hior en daar in den Vrijstaat ton kosto van voel mooite en geld tot ontwikkeling waren gekomen, zoo roekoloos hebben omgekapt. Generaal Broadwood blijkt drie maanden vorlof te hobbon gekregon »wogons ziokto". Hij vertrekt morgen met een transportschip van Kaapstad. Do lieer H. Hoogstrate te Ierseke, provincie Zeeland, was sedert jarpn doof, en had ondragelijke pijnen in 't oor, en wat hij ook al aangewend had, niets mocht baton, de klierstolïen in het hoofd behielden de overhand. Ziehier wat zijn vader onsschrijft. Mijn zoon is altijd nog winnende door het gebruik uwer Pink pillen van Dr. Wil liams. De doofheid aan zijn rechteroor is zoo veel verbeterd dat hij geregeld de klok hoort slaan en vroeger niet, het loopen der ooren wordt met den dag minder. Sedert 19 jaren was hij hieraan lijdende en het is begonnen met het loopen der ooren, bij onstuimig weder had hij veel last van schele hoofdpijn en oorsuizingen. Veel hebben wij er toe aangewend, doch niets mocht baten, totdat wij in de cou ranten de zoo werkdadigo uitwerkingen lazen dor Pink pillen in de hopelooste ge- De heer H. HOOGSTRATE, volgens portret, vallen. Wij namen er onzen toevlucht toe en zooals wij U hierboven verklaren, kunnen wij er niet dan met lof over spreken. Onze verslaggever die gelijk voorgaande jaren zijn rondreis door Nederland gemaakt heeft, om zich persoonlijk van de werke lijkheid der genezingen te overtuigen heeft ook den heer Hoogstrate een bezoek gebracht en werd door de gansche familie die tegen woordig was met do grootste dankbaarheid ontvangen. De Herstelling van het bloed veroorzaakt door de Ptnkpillen van Dr. Williams, doet eveneens bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, hoofd- en lenden pijnen verdwij nen. Door hun gebruik zullen de krachten terugkomen en men zal gewaarborgd zijn tegen vele ziekten voortkomende uit een arm bloed. Prijs f 1,75 de doos f 9 per G doozen. Verkrijgbaar bij Snadilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ook echt verkrijgbaar voor Goes en omstreken bij üebr. Mulder, drogerijen en Verfwaren. (iocs. De Burgemeester cn Wethouders van Goes doen te weten dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergaderingen van 9 Augustus en 19 September 1901 zijn vast gesteld de volgende verordeningen: Heffing van den Hoofdelijken Omslag; invordering van den Hoofdelijken Omslag; heffing van Schoolgeld voor het Herhalingsondervvijs; in vordering van Schoolgeld voor het Herhalings- onderwijs. Alle goedgekeu.d bij Koninklijke besluiten van 16 December 1901 no. 23 en 23 December 1901 no. 36. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Weiwort, B. J. Audior, cand. te !s Gruvenbage. Aangenomen naar Poperga door T. Bolt to Grijpskorkonaar Klaaswaal door N. II. Kuiperi, cand. te Schelluinun. Bedankt voor Maassluis door D. G. l'ostma te Voorburg. Hoek. Ds. Steller nam Zondag afscheid van de gemoento naar Hand. 20 !!2. Goref. Korkon. Beroepen to Oostburg, M. F. Visser to Oostkapolie. (Stand.) 1. Wie donken mocht dat do quaostie van Vaceinedwang mot een redevoering of mot een dagbladartikel bekoorlijk toegelicht is, die zou zich vergissen. Wij zijn voornemens meordoro artikelen aan do quaestio te wijden. Doch vooraf geven wij lectuur van kot geen in de laatsto dagen omtront haar is gezegd. In hot Ilomoeopatisch Maandblad staat er eon eu ander van, waarop wij torugkomon. In de Stichtsche Courant opent, eon me dicus (doktor) eon artikelenreeks tot be strijding van den Vaceinedwang. En in de Twoode Kamer bracht de hoor do Waal Malefijt hem ter sprake, terwijl do heor Lohrnan en de minister er een enkel woord aan toevoegdon. Hetgeen in de Kamerzitting van 11 Dec. over deze belangrijko quaestio gezegd is, drukken wjj over. De heer De Waal Malefijt. Ik wensch een enkel woord te zeggen over den vac einedwang. Het doet mij groot genoegen dat de Regeering deze zaak in handen heeft ge nomen en ons de belofte heeft gegeven dat een principieele beslissing omtrent deze aangelegenheid in aantocht is. Nu zijn er evenwel twee dingen, waar over ik wel een enkele opmerking wensch te maken. In de eerste plaats heefc de Regeering gezegd, dat een piincipieele beslissing in zake de vaceinedwang eerst zal kunnen gegeven worden bij een algemeene herzie ning van de wet op de besmettelijke ziek ten. De ondervinding heeft ons echter geleerd, dat algemeene herzieningen van wetten niet zoo vlug van stapel loopen en hier hebben wij inderdaad een zaak waar mede niet lang kan worden gewacht. Er zijn in ons land op verschillende plaatsen vele menschen van allerlei richtingen, die er verlangend naar uitzien dat de hatelijke en ongerechtvaardigde dwang, die door het aangehaalde artikel is ingevoerd, eindelijk eens uit de wereld zal geraken. Ik wijs er op dat de zaak inderdaad spoedeisi hend is en daarom uitstel tot geheele wijziging der ziektewet zijn bedenkelijke zijde heelt. Ik behoef slechts te herinneren aan het adres door den heer Horrix aan deze Kamer ingediend, waarbij ontheffing verzocht wordt van den vaceinedwang, omdat adressant, die bezwaar heeft tegen do vaccine zijn kind geen schoolonderwijs kan laten genie ten. Ik vestig bij voorkeur de aandacht op dat adres, omdat men hier niet te doen heeft met een anti-revolutionnair, van wien men nu eenmaal gewoon is dut hij gekant is tegen verplichte vaccine, maar niet iemand van geheel andere levensrichting, die uit sluitend op medische gronden tegen de vaccine bezwaar heeft. Er is overigens in den stand dezer quaestie een belangrijke wijziging gekomen, zooals mij onder andere bleek in een vergadering, waarin ook aanwezig waren Christelijke anarchisten oewoners der bokende kolonie bij Bussum, die zich zoo noemen welnu, ook zij zijn gekant tegen de vaccine, omdat zij haar in strijd achten met de natuurlijke levenswijs, die een menscli moet volgen 0111 gezond te blijven. Juist van medische zijde worden steeds ernstiger bezwaren tegen de vaccino geopperd. Die bezwaren zijn dan ook veei meer algemeen dan de godsdienstige, hoewel erkend moet worden dat ook deze nog bij enkelen bestaan. Waar nu door allerlei richtingen wordt aangedrongeu op intrekking van dien dwang, meen ik van deze Regecring te mogen verwachten dat zij ons daarvan zoo spoedig mogelijk zal verlossen. In afwachting van de geheele wegneming van den dwang, heeft de Minister in de Memorie van Antwoord toegezegd, dat er eene voorloopigeen eene partieele ontheffing van den indirecten vaceinedwang voor enkele bijzondere scholen zal worden voor gesteld, waarvoor het ontwerp reeds in bewerking is. Ik ben daarvoor natuurlijk zeer dankbaar. Als een dwang verlicht wordt, is dit aanleiding tot dankbaarheid, maar ik wensch er toch op te wijzen, en er zelfs nadruk op te leggen, juist omdat het nu eens niet geldt partijgenooten immers voor de bijzondere scholen wordt nu ontheffing in uitzicht gesteld dat ook voor anderen die bezwaren hebben, on die hun kinderen naar do openbare scholen zouden willen zenden, de dwang dient te worden opgeheven. De heer Roesingh (lib.) antwoordde: Mij verwondert de verklaring van den lieer Do Waal Malefijt dat, terwijl vroeger de godsdienstige bezwaren op den voorgrond stonden titans de medische worden aange voerd. Toen mengde zich de heer Lob man in de zaak. De lieer De Savornin Lobman. Het is onnoodig tegenover dezen Minister van Binnenlandscho Zaken oontgo opmerkingen te maken ovor de vaccinequaostio, maar aan den hoer Roossingh wil ik zeggen, dat de bezwaren aan dozo zijde aangevoerd tegen do vaccinatio op zich zelf niet in hoofdzaak boruston of berust hebben op be zwaren van godsdienstigen aard. Wel is men opgekomen tegen dwang. Ik blijf vol houden, dat men in geen goval iemand die gewetensbezwaar heeft, mag dwingen, en de wijze waarop de tegonwoordige wet feitelijk dwingt godsdienstige bezwaren op zij te stellen, is inderdaad een ongeoor loofd middel. Toen ik de eer had Minister van Bin- nenlandsche Zaken te zijn, heb ik aan de Kamer een rapport medegedeeld, wuarin de bezwaren werden uiteengezet, die van medische zijde tegen het vaccine-stelsel werden aangevoerd. In de laatste jaren is voortdurend nog meer in dien geest go- werkt en ik voor mij begin al meer en meer te twijfelen aan het goede effect der vaccinatie. Ik wil er alleen bijvoegen, dat ik meen, dat wanneer men de pokziekte wilde tegen gaan, men meer moet trachten zijn toe vlucht te zoeken in het isoleeren (afzonderen der zieken, lu isolement ligt hier de kracht. Ik zou er niets tegen hebben, dat er een wettelijke bepaling gemaakt werd, dat zij die lijders aan de pokken in huis hebben, dezen moeten laten brengen naar andere plaatsen, tenzij zij kunnen aantoonen, dat zij in huis volkomen geïsoleerd zijn. Daarin ligt de groote kracht tegen de ver breiding der pokken. Op dit punt hebben merkwaardige feiten plaats gehad. Zoo hebben eeDige jaren geleden, gelijk de toenmalige burgemeester mij heeft meegedeeld, op het oogenbiik dat de koloniale tentoontoonstelliug in Amster dam zou plaats hebben, zich enkele ge vallen van pokken voorgedaan. Men durfde dit niet te publiceeren, ten einde de tentoonstelling geen gevaar te doen loopen; met kunst- en vliegwerk zijn toen de aangetaste personen, die in achterbuurten woonden, geïsoleerd en de ziekte heeft zich niet uitgebreid. Zoo zijn meer voor beelden aan te halen. Dit echter maakte den heer Van Karne- beek (lib.) weer beducht. Hij zei: Indien bij de Regeering wordt aange drongen op afschaffing van den indirecten dwang, om do kinderen te doen vaccineeren, omdat dit gowonscht wordt door een zeker gedeelte des volks, dan acht ik mij ver plicht in hot krijt te treden voor een an der groot aantal personen, die met groote bezorgdhoid eon dergelijkon maatregol in ons land zoudon genomen zien. Ik wil thans natuurlijk niet ingaan op hot fond der quaestie. Zooals de zaak hier bo- sprokeu is, komt bet hoofdzakelijk neder op medische bezwaren. Ik wil de Regooring, op wie deze drang uitgeoefend wordt, vor- zoeken voor ze ;ets in deze doet, vóór ze zich zelfs uitlaat, nauwkeurig te onder zoekeu hetgoen in don laatsten tijd in En geland plaats beeft. Daar heeft mon den dwang dio veol sterker was dan bij ons, betreif'ende de vaccinatie verslapt, en nu is het gevolg daarvan een pokkenepidemie die groote zorg en ongerustheid baart. Wat nu de medische bezwaren aangaat, naar hetgeen daarvan blijkt, spruiten die vooral daaruit voort, dat de medische operatie niet altijd geschiedt onder steeds even goede waarborgen. Maar die bezwaren kunnen ondervangen worden; door te zorgen dat slechts Zuivere iymplie en zuivere in strumenten gebezigd worden. Wat de quaestie van isolee'ring aangaat, liet zou inderdaad zeer wenschelijk zijn, zoodra er een poklijder komt, deze te isoleeren. Maar wanneer er geen vaceine dwang is, dan zullen zich zeer licht men ziet het aan Engeland talrijke pokkerigevallen voordoenhoe zal men nu 111 groote steden, met betrekkelijk behoef tige bevolking, tot isoleeren van al die gevallen kunnen komen? In de practijk is dat sclioone denkbeeld onuitvoerbaar. De lieer Kuyper, Minister van binnen- landsche zaken, gaf dezen lieer geen ge lijk. Hij sprak: Tor sprake is gebracht de qnaestio van don vaceinedwang. Do hoor van Karue- beek hooft aanstonds zijn stom verheven om Regeering en Kamer te waarschuwen togen elke poging om dien dwang te bre ken. llij wees ons daarbij op hotgoon nu in Engeland geschiedt eu zeido dat is nu het gevolg daarvan, dat de Rogeering in Engeland ingegaan is op het rapport der Staatscommissie, niet op het rapport der minderheid dat wel vorder ging, maar op dat der moerdorheid. Wanneer de geachte spreker het bewijs geleverd had dat dit metterdaad het gevolg was van dien maatregel, zou ik in staat zijn de door hem aangevoerde argumenten te beoordeelen. Zoolang hij eenvoudig zegt, dat het een het gevolg is van het ander, zonder nadere argumentatie, zal ik daaiop niet verder ingaan- Ik wil hem wel de verzekering geven, dat ik van halve week tot halve week aan mijn Departement de berichten uit Londen krijg en daarvan nota neem. Ook van de mededeelingen die ik in de Londensehe bladen vind wordt aauteekening gehouden, ten einde te kunnen nagaan aan de eene zijde wat voorstanders van de vaccinatie zeggen tot argumentatie van hun stand punt, terwijl hetzelfde geschiedt van halve week tot halve week met betrekking tot wat van andere zijde over diezolide materie wordt gezegd. Ik zou den geachten afgevaardigde be paald kunnen aanraden, om die onpartijdige wijze van bestudeering van do quaestie te volgen en wanneer hij dan die beide rap porten van de eene en van de aDdere zijde naast elkander geregeld bijhoudt, zal hij, gelooi ik, in staat worden gesteld een oordeel te vellen, dat eenigszings afwijkt van het oordeej, op dit oogenbiik door hem uitgesproken. De geachte afgevaardigde heeft gezegd, dat de bezwaren, die van msdische zijde rijzen, daaruit te verklaren zijn, dat men bij de operaties bij de inenting niet nauw keurig genoeg, niet autiseptisch genoeg te werk gaat. Ik gevoel, dat dit in vele ge vallen zoo zijn kan, maar toch mag ik hem herinneren aan het bekende voorval te Amsterdam, waar een hoogleeraar in de geneeskunde, die een lief en bloeiend kind had, dat kind zelf had gevaccineerd met de uiterste voorzorgen, zoowel wat lymphe en lancet, als wat de bijomstandigheden betreft; en toch was dat kind binnen 24 uren een kind des doods. Ik meen dat te mogen zeggen, opdat daaruit blijke, dat met die bewering mijn argument niet weerlegd is. Meer zou ik hechten aan de opmerking van den geachten afgevaardigde tegenover do bowering van den heer Lobman, dat in isolement de kracht moest worden ge zocht, indien hij er althans wilde bijvoe gen alleen kracht moést worden gezocht. Ik meon, dat hetgoen de heer Lobman in zijn bekend rapport hooft gezegd, voor een groot deel steek houdt. Er staat echter tegenovor dit isolementsysteem, wanneer men het absoluut neemt, alleen dit be zwaar, dat de ervaring heeft geleerd, dat aan het uitbrekon der pokziekte een zekere incubatieperiode voorafgaat. In die incu batieperiode kan men niet zien of iemand de pokkon hooft, ja dan neen, zoodat dan geen sprako kan zijn van isolement en be smetting derhalve Diet is uitgesloten. De bewering van den heer Roessingh, dat vroeger onze argumenten tegen de vaccinatie meest van godsdienstigen aard waren, berust, gelijk de geachte afgevaar digde uit Goes heeft opgemerkt, op een misverstand. Ik begrijp, dat dit gezegd wordt, maar het is ODjuist. Er is onder de geloovige Protestanten in den lande een zeker aantal geweest, dat een deter ministische opvatting van het Godsbestuur had en deze tot de meening leidde, dat men tegen God zelt zou ingaan, indien men iets deed om een ziekte te bestrijden. Dat gevoelen, dat anti-gereformeerd is, is tegen woordig zoo goed als de wereld uit. Daar entegen heeft do oppositie tegen de bepa ling in do wot op do besmettelijke ziekten, onder de ant.i-rovolutionnaire partjj nooit aan iets anders haar kracht ontleend dan juist daaraan, dat men aan een vader dwang heeft willen aandoen ten opzichte van zjjn kind. Welnu, hot is tegen die aanranding van het vaderlijk gezag, tegen die aanranding van de persoonlijke vrijheid, dat men van antirevolutionnaire zijde heeft goroagoerd. Wij bobben steeds gevoeld al begrijp ik, dat do leden dor linkerzijde daarin niet gemakkelijk kunnen leven dat, hoewel de leden dor linkerzijde 'beweerden do vrij heid te brengeu, ook voor ons do banier dor vrijheid op te heffen, ook ons met die vrijheid te zegenen, dit niet veel moer was dan oen nieuw bandje om den arm, waar mede zij ons vrij wildon bewegen. Hot is toch 0111 die bandjes stuk te snijden, los to rafelen, zonder anderen te hinderen, dat ook mij bewogen hoeft te zeggen, dat ik wensehte te beginnen met voor onkel bij- zondore scholen ontheffing van art. 17 dor wet op do besmettelijke ziekten voor te stellen. Voor tegenstanders van vaccine en vacci- natiedwang een wolk als eens manshand. Wij zeggen deze sprekers dank voor hun woord en hun optreden. Trouwens liet was van hen te verwachten. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Hodon, Vrjjdag, zijn veroordeeld wogen: diefstalA. B., 33 j., schippor, gedo micilieerd te Wijnkei, tot 6 w., en (J. M., 32 j., en L. R., 27 j., timmermansknechts, Koudekorke, en N. K., 24 j., werkman, Vlissingon, allen tot 1 m. gev. straf, en R. H. Jz., bijgenaamd Stoomboot, 15 j., pakjesdrager, TernouzeH, en P. A. do B., 19 j., schipper, Ossenisse, beidon tot f5 b. s. 5 d. h., en J. do P., 66 j., wed. A. G., zonder beroep, Zoutelande, tot f 3 b. s. 6 d. h,; mishandeling F. d' H., 30 j., bootwerker, Terneuzon, tot i m., en S. 1'. v. d. H., 21 j., metselaarsknecht, Zaaraslag, (Othene), tot 3 w. gov. straf, en E. v. W., 24 j., landbouwerskuechf, Watervliet, laatst te Biervliet, J. D. v. 20 j., en J. II., 20 j., dienstknechten, Axel, allen tot flO b. s. 10 d. h. mishandeling van ambtenarenP. 0., 37 j., boerenknecht, Oudeiande, tot 4 m. gcv. straf mishandeling on huisvredebreukP. F. V., 25 j., beurtschipper, Sas van Gent, tot 7 d. gev. straf; eenvoudige beleediginqH. A. M. de R., 32 j., hvr. van J. F. ten H., zonder be roep, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h. beleedigtng van ambtenarenA. J. B., 46 j., werkman en schipper, Philippine, tot f10 b. s. 10 d. h.en bedelarijJ. N. 49 j., werkman, Vlissin gon, tot 12 d. h. Vrijgesproken: Th. A., 34j., landbouwer, Hulst, beklaagd van bedrog in koopwaar, en D. J. v. D., 25 j., arbeider, Axel, en A. T., 23 j-, on P. F. T., 20 j., arbeiders, Westdorpe, allen beklaagd van mishandeling. Ter griffie van bovengenoemde recht bank is door den heer Officier van Justitie gedesistoerd van het door hem ingesteldo hooger beroep tegen het vonnis dier recht bank van den lOden December jl. waarbij J. A. de S., oud 31 jaren, rijks veld wachter jachtopziener te Retranchement, werd vrij gesproken van de aan dezen bij dagvaar ding te iasto gelegde mishandeling. Kantongerecht te Goes. In het jaar 1901 zijn gewezen 975 straf vonnissen. 1159 personen waaronder 951 bij verstek werden veroordeeld. 13 personen worden vrijgesproken. 12 verzetzaken wer den behandeld, terwijl er 8 hooger beroep en 3 cassatioaanteekeningen gedaan werden. Ter civeele zitting werden 0. a. aange bracht 61 gewone zaken, waarvan 53 eind vonnissen werden gewezen, 44 eindbe schikkingen op request werden gegeven, 68 benoemingen in voogdij en curatoelo hadden plaats en 29 ambtenaron wordon beiiedigd. Kapelle. Door het telephoonkantoor alhier zijn in het afgeloopen jaar 1901 behandeld 1809 telegrammen, waarvan 976 ontvangen en 833 verzonden. (Van belangstellende zijde ontvangen. Onze berichtgevers behoeven ons doze op gaven niot te zenden.) Waarde. Alhier zijn pogingen aango- gowend tot het oprichton van een ziokon- fonds. Daartoe hebben zich voorloopig 14 leden on 3 begunstigers aangoinold. De volgende week zal er een vergadering worden gehouden tot het benoemen van eon bestuur. Hoek. De gemeenteraad benoemde tot wethouder don heer A. Kaan. Door don raad van Colijnsplaat was aan den kerkeraad dor Nod. Herv. gemeente verzocht aan de gemeente een perceel grond in koop af te staan, geschikt voor terrein voor vrije- en ordooofeningen. Met algemeene stemmen werd door den kerkeraad hierop afwijzend beschikt. M. C. Stavenisse. In de laatstgehouden ver gadering van den dijkraad van het Gal. Wat. Stavenisse werd de heer P. Gaakeer als lid van dat college beöedigd. Op den staat van aanbeveling ter benoeming van een voorzitter der waterkeering van hot Waterschap werden geplaatst de lieeren L. J. Dorst, C. Stoendijk en M. van Luijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1902 | | pagina 2