Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Marktberichten. ons te redden '.vut er voor ons heilig is in onze volkstradities. De heer Kuyper wendde zich daarop tot de sociaal-democraten, en toonde onweer legbaar aan, dat de Marxistische wereldbe schouwing d. i. die van het historisch- materialisme onvereenighaar is met het geloof van God. De heer Schaper antwoordde nog wel, maar het was een vruchteloos tegenspartelen. Zelfs het liberale Vaderland schrijft er van: Wij mogen niet nalaten hier alle oppositie te laten varen en ons geheel aan de zijde van den Minister van Binnenlandsche Zaken te scharen. Niet geslaagd is de heer Schaper in zijn betoog, dat hij en zijn geestverwanten, willen zij behoorlijke Marxisten blijven, daar nevens kunnen behouden een godsgeloof. Het historisch materialisme immers, dat uit den economischen ondergrond geheel den ide- ologischen bovenbouw van kunst, litteratuur en ook van religie wil verklaren, laat voor de religie dan geen goddelijken oorsprong over en indien God zelfs van den godsdienst niet de oorsprong ware, wat ware hij dan? Ons dunkt, deze erkentenis van het vooruitstrevend-liberale blad is beteekenis- vol. Het éénige zwakke in dr. Kuyper's be toog was, dat hij het te veel deed voor komen natuurljjk tegen zijn bedoeling alsof de arbeiders, die de rechterzijde volgen, hun stoffelijk belang aan een hooger belang opofferen. Zeker zou dit prijzens waard zijn, maar zelfs dit mag geen oogen- blik aan het socialisme worden toegegeven. Ook uit stoffelijk oogpunt zou het socialisme uilloopen op een ruïne, een bankroet. Ook het materieel arbeidersbelang ligt niet aan die zijde.'' Slot volgt. Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Liendeu, J. C. Klomp te Slijk Ewijk; te Ter Aa, G. H. Beeken kamp, cand. te Gouda; te Sliedrecht, Th. H. Ph. van Papenrecht te Brielsch Nienwland te Gieterveen, H. v. Dijk cand. te Kampen te Eikerzee (toez.) J. de Leur, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Hendrik Ido Ambacht door M. J. G. J. v. d. Poll te Moerkapelle; naar Zaltbommel door R. G. C. Olde- man te Limmen. Bedankt vror Edam doer J. C. Benit te Terborg |voor Harlingen door J. Schok king te Koudum voor Nes door S. Xuperus, cand. te Boxum. Terneuzen. Ontving drie maanden go- ledon de Herv. Kerk, die thans nog met een schuld van veertigduizend gulden be zwaard is, eeno obligatie groot vijfhonderd gulden van den heer P. A. van de Velde, aannemer te Terneuzen ten geschenke de vorige week ontving de kerkeraad het bericht, dat door wijlen Mej. Adriana Ba ij ze, den 28 Nov. jl. overleden, vijfhon derd guldon aan de diakouiünarmen der Ned. Herv. gemeente was gelegateerd onder voorwaarde, dat door het diakonie- hestuur voortdurend behoorlijk zal zorg gedragen worden voor het onderhouden van haar graf met zerk bedekt. Gerof. Kerken. Beroepen te Aarlanderveen J. v. Lonk huizen te Wilnis; te Dirkshorn G. Wisse te Overtoom; te De Krim A. v. Dijk te Uollandscheveld. Oosterland. Ds. C. Staal Fzn. zalD.V. 22 Dec. intrede doen na bevestigd te zijn door ds. A. v. Veelo, van Rotterdam. De. C. Oranje te 's Gravenhage heeft van den kerkeraad aldaar een verlol van minstens zes maanden ontvangen om tot herstel zijner gezondheid rust te kunnen nemen. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Aarlanderveen door T. A. Bakker te Bunschoten. Arrondissement»- Rechtbank te Middelburg. Gisteren, Dinsdag, zijn veroordeeld wegens: mishandeling: A. B., 70 j., werkman, Kloosterzando (Hontenisse), tot 3 m., en D. D., landbouwer, Axel, en J. d. B., 24 j., veldarbeider, Hulst, beiden tot 7 d. gov. straf mishandeling van een ambtenaar en het dragen van een verboden wapen: H. v. H., 18 j., zonder beroep, laatst Cadzand, thans zonder bekende woon- of vorblrjfplaats, tot 14 d. gev. straf en f5 b. s. 5 d. b.; eenvoudige beleedtgmg van een ambtenaar: L. v. B., 30 j., schipper, kieldrecht, tot f10 b. s. 10 d. h.; wederspannigheidA. d. V., 27 j., sjouwor, Vhssingen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 2 m. gev. straf, en verduisteringJ. d. K., 31 j., leurder, Middelburg, tot 1 m. gev. straf. vrijgesprokenJ. A. d. S., 31 j., rijks veldwachter jachtopziener, Retranehement, beklaagd van mishandeling, en A. M. L., 20 j., sjouwer, Middelburg, beklaagd van verduistering. Tegen den anarchistischen ex-onder- wijzer P. Wink is door het O. M. bij de arr. rechtbank te Middelburg wegens smaad f 25 b. s. 8 d. h. geëischri Hij had in de Toekomst lasterlijke geruchten verspreid omtrent twee openbare onderwijzers te Gorinchem en Hardiuxveld. Er werden vijf getuigen gehoord, van wel se onder ge woonte, de socialisten „onder protest" den eed aflegden. does. Maandag huid de Chr. Volksbond alhier hare gewone jaarvergadering. Bo- balve het Bestuur en de leden van de Oommissie van Werksverschaffing met den Concierge waren nog 9 leden opgekomen, die door don Voorzitter, dhr. J. AI. Kake- beeko, hartelijk welkom worden geheoten. In zijn openingswoord kon de Voorzitter niet nalaten zijn spijt uit te drukken, dat zoo weinigen op de vergaderingen althans van hunne belangstelling blijk geven. Na do opening leest de Secretaris de notulen die goedgekeurd worden. Hierop krijgt de hoer E. v d. Bosch het woord namens do Commissie, die do rekening heeft nage zien over het afgeloopen boekjaar. Do Commissie adviseerdo eenstemmig tot goed keuring der rekening. Zo had allen lof voor het gohouden boheerde boeken waren bij dhr. Pilaar in goede handen. Do rekening wees op een ontvangst van f3174,65' en eene uitgaaf van f3079,53, alzoo een kwaad slot van f 95,12'. Waar do rekening van hot vorige jaar, sloot met een kwaad slot vau f 340.91', daar is dit jaar dus feitelijk een goed slot van f 245,79. Aan werkloon werd namelijk f 300 minder uitgegeven. Had het Bestuur de tering niet naar do nering gezet, dan zou de Vereeniging met een tekort zitten, dat f 300 grooter was. Bjj een verminderde ontvangst aan giften van de Burgerij tot een bedrag van f 100, moest het geven van werk wel voorzichtig geschieden, hetgeen zonder groote schokken kon, wijl het bag- gerwerk vele handen bezig hield. Maar wat zal de werkverschaffing nu in dezon winter knnnen doen, wanneer onze giften niet vermeerdoren, want t 150 minder is een geheele week werk minderDan zal het Bestuur slechts tot half Februari werk kunnen geven en in den ergsten tijd de lokalen moeten sluiten. Dat zou ten ge volge hebben, dat 30 gezinnen gedurende 3 weken hunne eerste levensbehoeften zouden moeten missen. De Commissie tot nazien der rekening eindigde haar rapport met nog te wijzen op de vermindering dor jaarlijksche giften (n.l. van f 1500 in 't le jaar tot f524 in 1900/1901) en er bij al de leden op aan te dringen om ieder in zijne omgeving de belangstelling voor deze schoone instelling te wekken of te vermeel doren. De Commissie oogstte den dank van de vergadering voor baren arbeid. In de vacature A. Dekker Jzn. werd met 19 stemmen de heer M. H. Harinck ge kozen tegen 1 st. op den heer E. v. d. Bosch. De Voorzitter en de Penningmeester werden met acclamatie herbenoemd. Be noemde en horbenoemden waren gaarne bereid den Bond te dionen. In plaats van dhr. E. v. d. Bosch wees de Voorzitter voor het volgendo jaar dhr. M. de Jonge Jz aan, om mot dhr. A. S. J. Dekkor en dhr. J. do lloogh do boekon van don Pennuing- meester na te zien. Hierna word do ver gadering gesloten. Wissenkerke. Ondor de in de jl. Maan dag gehouden raadsvergadering overgelegde stukken kwamen voor goedkeuringen op het suppletoir kohior van den H. O. dienst 1901, het besluit rogelendo de vergoeding voor huishuur voor de hoofden der scholen gesteld op f 150, dat voor de tegemoet koming in do huishuur en aan gehuwde onderwijzers boven de 28 jaren gesteld op f 5(' en dat tot regeling der jaarwedden van de tijdelijke onderwijzeressen in vak k gestold op f125 per jaar, voorts een kennisgeving van den heer J. Kramer dat hij zijne benooming tot lid dor commissie t. w. v. s. aanneemt en eeno van den heer J. van der Maas, dat bij zulks niet doet. Betreffende het besluit der vorige verga dering tot het opnieuw regelen dor jaar wedden van het onderwijzers personeel, waren door Gcd. Staten oen paar redactio- noele opmerkingOD gemaakt. Do eerste gold te laten uitkomon dat de jaarwedde van don heer Heule f900 blijft tot zoolang het aantal dienstjaren hun recht op hooger wedde geeft en do twoede betrof duidelijker te laten uitkomen dat do onderwijzers op de vorhooging van f 100 of f200 voor even tueel te verkrijgen hoofdakte aanspraak hebben, al is hun traktement nu reeds hooger dan het aantal dienstjaren eischt. Met algomeene stemmon wordt besloten door invoeging van verduidelijkingen in het besluit aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. Zoo ook verzocht genoemd collego wij ziging te brengen in de indeeling van sommige posten der nieuw geformuloerde begrooting voor 1202. Ook hiervan werd met algemeene stemmen voldaan de eind cijfers bleven echter dezelfdo. Een adres van den onderwijzer J. J. Verhulst, om zijne aanwijzing tot het geven van horhaliugsondtrwjjs in te trekken, werd na gegeven toeli' hting door den Voorzitter dat de onderwijzers niet verpl cht zijn aan do amwijzing gevolg te geven, mot algemeene stemmen voor ker nisgeviiig aangenomen. In do door het bedanken van voormelden Van der Maas opengebleven vacature in de commissie t w. v. s. werd, uit de d air B. en W. ter tafel gebrachte aanbeve'ing met algemeene stemmen gekozen do heer J. W. do Neuvle. Met eenige af- en over schrijvingen op den dienst 1991 en het uitloten van 2 aandeelen in de geldlee- ning voor de haven te Kamperland was de agenda afgehandeld. Bij do gewone rondvraag werd door hot lid Van Nieuwenhujjzen ter sprake gebracht de slechte toestand van het voetpad langs den veerweg. Dat gaf aanleiding tot oono geanimeerde bespreking over de middelen waardoor vorbetoring ware te verkrijgen welke voerde tot do slotsom dat het naar aller meoning het beste was om, nadat in 1902 de werking van de invoering van den nieuwen II. O. in de practijk is kun nen worden nagegaan en meer oen over zicht verkregen is van hetgeen onderwjjs- en leerplichtwet van de gomeente-finantiën zullon vorderen op deze zaak terug te komen ten einde te kunnen beslissen, of tot eene radicalo verbetering van weg en voetpad kan worden overgegaan. Krabbendijke. Twee jongens van om streeks 11 jaar zjjn gewoon wegens verren afstand de school alhier te bezoeken, te zamen rijdende op eene hit. Ofschoon het paard mak genoeg is, verschrok hot Maandagavond bjj het huiswaarts keeren van eonen hond, zoodat het wegholde en boide knapen op de straatkeien vielen. Do een bokwam geen letsel, doch de andore vorwondde zich dermate aan hot hoofd dat hij eenige uren bewusteloos bleef en men het ergste vreesde. Do toestand is gelukkig bevredigend. Westkapelle. Na een samensproking tusschen de werklieden en den luitonant der maréchaussee en den opzichter heb ben de dijkwerkers den eisch om ontslag van den opzichter laten vallen, de door den Polder aangeboden loonsregeling aan vaard en den aibeid hervat. De beperking der scheepvaart door de groote schutsluis te Hansweert is op geheven. Bjj kon. besluit is het maximum van 't aantal verpleegden in 't krankzinnigen gesticht Veldwijk aldus gewijzigd en vast gesteld: 15 paviljoenen voor vrouwen; 477 krankzinnigen (181 mannen en 296 vrouwen). Er zijn namelijk 2 paviljoenen voor vrouwen bij gebouwd. Bjj kon. besluit is de termjjn ver kort, bedoeld in artikel 30 der wet op do paardenfokkerij 1901. De termjjn gedu rende welko het geoorloofd is tot dekking van merriën hengsten te bezigen die voor de provincie waarin de dekking plaats heeft, goedgekeurd zjjn overeenkomstig de provinciale voorschriften, zal verstrijken met 31 Dec. 1901. Verplaatst de klerk 2e klasse bjj de posteijjen en telegraphie H. Rejjner van Rotterdam naar Axel, en ingetrokken de verplaatsing van den klerk 2e klasse J. L. E. W. van der Wedden van Rotterdam naar Axel. Benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Edam R. Nicolai, thans te Iersokoen tot plaatsvervanger van den districts-veearts te Dordrecht de veearts L. Louter to IJzendijke. Amstordam II koos tot lid van den gomeonteraad den liberalen candidaat Bij voet met 491 stemmen tegen 414 op den antirov. Ruys. ('t Is 't district van dr. Do Vissor). Te Zaandam zijn zondagnacht bij een hevigen storm een zware donderbui; twee personen in de haven gevallen en verdronken. Te Rotterdam moesten een kok van een stoomschip en twee matrozen naar den wal. Onderweg kregen zij twist en geraakte een hunner, een Amerikaan, die overeind in 't bootje ging staan, te water, en verdronk. - - Te Wij- nandsrade is een vijfjarig meisje onder een afvallende zandmassa bedolven geraakt en gestikt. Een Scheveningsche vis- scher die Vrijdag van de haringvangst te Schiedam binnen kwam, stond even met een vriend te praten, toen hij plotseling ineen zakte en den geest gaf. Te Oud- Beijerland is een alleenwonende jonge dame die een winkel op heeft, in den slaap door haar minnaar, een Rotterdam- schen kantoorklerk, dom 1 geschoten, waarna deze met dezelfdo revolver een eind aan zijn eigen leven maakte. Men had hen's avonds nog samen hooren zingen. Des morgens vond men hunne lijken naast elkander te bed. De onder s der verslagene die te Rotterdam wonen, werden ontboden en dr.or de buren langzaam op de droeve waaiheid voorbereid. Te Rozendaal geraakte een treinsrnid onder een rangee renden trein waardoor hem een been werd verbrijzeld en hij na eenige uren overleed. Aan het entrepotdok te Amsterdam, bij het bergen van balen suiker in een der pakhuizen schoten twee balen uit den strop en troffen een schipper die juist daaronder liep. Hij werd levensgevaarlijk gewond en stierf na een hevig lijden. Het eerst3 bericht op het dezer dagen te Opijnen geopende telephoon kantoor ontvangen bracht aan de juffiouw, met den dienst aldaar belast, de tjjding dat haar broer op de Zuiderzee was verongelukt. Te Gendringen is Maandag bjj een hevig onweder een man door den bliksem gedood. Te Enschedé violen ter zelfder tjjd hagelsteenen ter grootte van oen duivonei. Een 56-jarige juffrouw te Rotterdam, die nog al wat geld bezat, trad onlangs in het huweljjk met een 24-jarigen jonkman. Thans is deze uit hunne woning verdwe nen, verdacht van diefstal van f 36,000 aan geldswaardige papieren ten nadeele van zjjne vrouw. President Kruger vertrok Woensdag morgen per ijjtuig van Hilversum over Maartensdjjk raar Utrecht en betrok aldaar in den voormiddag zijne nieuwe woning „Oranjelust" aan do Maliobaan. Eene fees- toljjko of officiëole ontvangst had in verband met de omstandigheden, in welke de pre sident en zjjn volk zich bevinden, niet plaats, doch eenige nauw bjj de Zuidafri- kaansche zaak betrokken hoeren: prof. De Louter, dr. Jonkman, mr, De Wilde, ds. Klaarhamer, bestuursleden van de Ned. Zuidafrikaansche Vereeniging en van 't Cbristeljjk-Nationaal Boereneomité en en kele andere porsonen kwamen hem verwel komen. ,N. R. C. De boycot gaat niet door. Wjj ontvangen het volgende schrjjven: Hot Uitvoerend Comité, kennis genomen hebbende van de ingekomen borichten uit binnen- buitenland, maakt het volgendo bokend lo. Dat uit do ingewonnen informaties gebleken is, dat, op enkele uitzonderingen na, bjjna alle landen, als Duitschland, Noor wegen, Zweden, Donemarkon en België, do ondoorvoerbaorheid van don boycot beplei ten en niot do minste poging in die landen is aangewend om de havenarbeiders mot do zaak op de hoogte te brengen of genoeg zame propaganda daarvoor te maken 2o. Door hot ontactisch on ongevraagd optreden van het N. A. S. en het P. A S. te Amsterdam, die daardoor niet alleen on ze beweging ontzettend veel schade hebben toegebracht, maar ook verschillende orga nisaties in opstand met elkaar brachten, die slechts ten nadeele kon uitloopon van die organisaties; 3o. Doordat ons onmogeljjke voorwaar den gestold worden, om te kunnen voldoen aan de aanvragen om steun voor reisgeld der afgevaardigden der verschillonde havens om het Internationaal Congres bjj te wonen. Redenen waarom het uitvoerend comité in zjjne vergadeing van Zondag 8 Decem ber de beweging voor den boycot der Engelsche handelsvloot door gebrek aan eenheid van de verschillende organisaties tot zjjn diep en innig leedwezen heeft moe ten opheffen en dientengevolge hot congres der internationale transportarbeiders op 16 December a.s. niet kan plaats hebben. Nationale Militie. Wie zich 1 Jan. moeten aangeven voor de militie? Wij ontvingen van den burgemeester een lang ge8chritr, dat wij wegens plaatsgebrek niet kunnen opnemen. Belanghebbenden noodigen wij uit, be doeld stuk, dat heden in de Goesche Courant zal staan, en zeker wel aan alle gemeente huizen zal aangeplakt worden, nauwkeurig te lezen. Er is een telegram uit Sofia ontvangen, waarin bericht wordt dat miss Stone en madame Tsilka veilig zjjn in een klooster te Rilo, aan do Bulgaarsche-Turksche grens. Weer gaat men pogingen doen om de twee Romeinscho schepen, die op den bodem van het meer Nemi liggen, op te halen. Dat is al geprobeerd in 1446, toen kardinaal Colonna zich sterk voor de zaak interesseerde; later in 1535, 1827 toen een ingenieur, op echt Vandaalsche manier te werk gaande, eenige brokstukken naar boven bracht. In 1825 heeft men zich er van verzekerd dat op 20 meter van den oever, op een diepte van 5,30 meter een schip ligt, 64 meter lang en 20 breeden een tweede, 200 meter verder, lang 71, broed 24,40 meter. Het zjjn ware pracht- schepen, waterpaleizen, mot alle luxe van don Romeinschen keizertjjd uitgerust, en met tempeltjes, fonteinen, badgelegenheden enz. er op. De vereeniging die nu wil trachten al die schatten te bergen denkt ovor drooglegging of toch verlaging van den watorspiegel van hot moer, wat een kwart millioen lire zou kosten. In Londen zjjn elf nieuwe gevallen van pokken geconstateerd. Thans worden 487 lijders in de hospitaion verpleegd. AaD den Parjjschen correspondent der „Tribuna" heeft Zola gezegd, dat de quaestie Labori Reinach hem volkomen koud laat. „Zeker", voegde bjj er aan toe, „die geschiedenis heeft oen slechten indruk gemaakt. De beweerde onthullingen echter, waarmede men ons heeft bedreigd, vermogen niets tegen de Gerechtigheid en de Waar heid, die wij gezameljjk hebben bovochton en verkregen. Dit mag zonder vrees voor démentie gepubliceerd worden". Zola is kalm omdat hjj weet, dat de familie Dreyfus het „nieuwe feit" gevon den heeft. Dat nieuwe feit zal ten grond slag worden gelegd aan een nieuwe rech- terljjke behandeling dor zaak, die echter nog niet aanstonds zal worden begonnen. De familie Dreyfus acht het geraden te wachten tot de gemoederen bedaard zjjn. Te Kalamazoo is overleden mevrouw de wed. Hoedemaker, oud 88 jaar, een der oudste nederzetters aldaar. Sedert 1854 woonde zjj in Amerika; en voor dien tijd te Haarlem waar zij tot de chr. afgesch. gemeente behoorde. Zij laat vijf kinderen nadr. Philip J., vroeger professor thans predikant, te Amsterdam; Anna gehuwd met ds. A. Wormser te Wormser City, Montana, Helena, gehuwd met ds. Carl Wormser te Oranje City Iowa, John te San Diego Calefornia en D. C. te Charlotta Michigan. De vier laatsten in Amerika. Hansweert. Het Belg. sleepschip »Trois Soeurs" schipper Maes, geladen met tarwe van België naar Hillegom is alhier in aanvaring geweest met het ledige tjalkschip »Twee gebroeders", schipper Bosselaar. Het sleepschip bekwam een gat in hot vooronder. De schade zal worden opge nomen. BURGERLIJKE STAND van 79 December 1901. MIDDELBURG. B e v a 11 e n: C. Janse geb. van Gemert z.D. J. Krello geb. van Eenennaam z.; E. M. Verhagen geb, Arnol- dus d. GOES. Geboren: 11, Jacob, z. v. Samuel Duvekot en Aagtje Rottier. Levenloos: 11, vrouwelijk van Sa muel Duvekot en Aagtje Rottier. Over do maand November 1901. 'S-HEER-ARENDSKERKE. Geboren: I, Johannes, z. v. Adriaan de Jager en Pielernella Hendrika Bommeljó; Willem Julian, z. v. Willem Stoffel de Vlieger en Adriana Elisabeth van Nieuwenhuijzen II, Helena, d. v. Jan van den Dries en Johanna van der Plasse; 12, Adriaan Mari nas, z. v. Jan van Iwaarden en Jozina Braamse; 21, Tannetje, d. v. Willem Wel- leman en Antonia Caljouw22, Gerarda Kaatje, d. v. Jacob de Ruiter en Pieter- nella van Weele; 27, Stoffelina, d. v. Johannes Buteijn en Maria Vermeulen. Overleden: 8, Cornelia Johanna Ver linde, 28 j. vrouw van Pieter Anthonisse; 9, Joris, 7 w., z. v. Jan Tholenaar en Neeltje Schipper; 11, Blazina Wilhelmina, 7 j. d. v. Frans Benjamin Geuze en Anthonia van der Weele; 12, Adriaan Gilles 2 m., z. v. Jacob Blok en Jam etje de Jager. 'S-HEERENHOEK. Gehuwd: 20, Cornelis Boonman 30 j. wedn. van Cornelia de Winter en Jozina Goense 36 j. jd. Geboren: 1, Cornelis, z. v. Cornelis Moison en Cornelia Schreurs; 4, Janus, z. v. Laurentius Oosthoek en Maria van den Ende.8, Cornelia Maria, d. v. J. Paree en Pieternella Remijn; 23, Willem, z. v. Pieter Hoondert en Apolloijia van Dijke. Overleden: 21, Geeitruida, d. v. Aalbrecht Rijk en Jacomina van Stee; 24, Johannes Hugo van 't Westende 62 j. man van Jacomina van de Plasse28, Bernardus, z. v. Gerardus Oornink en Maria Morauw. GOES, 10 Dec. 1901. Over het algemeen was er voor alle ar tikelen behoorljjke vraag. Oude Tarwe f 0,00 A f 0,00. Nieuwe Tarwe f 6.80 a f 7,10, Rogge, nieuwe, f 5,25 A f 5,50. Winterg. nieuwe, por 100 kilo f 7,40 A f 7,60. Zomergerst per 100 kilo f 7.30 A f7,50. Ha ver per 100 kilo f 6 75 A f7,25. Bruine boonen f6,00 A f7,00. Paardenboonenf A f Koolzaad f 0.— A t 0,Groono erwten f 9.A f 9.50. Kroonerwten f 9.25 A f9.50. Versche Boter f0,52' A f0,60. Eieren f 1,40 A fl.50. OOSTBURG, 11 Dec. 1901. Oude Tarwe f 0.A f 0,Nieuwe Tarwe f 7, A f7,50 N. Rogge f 5,30 A f 5,50 N. Wintergerst f7,25 A f7,75 per honderd kilo. Zomergorst f7,00 A f7,25 per honderd kilo. Haver per 100 kilo f 7.00 A f 7,25 Kook- erwten f 9,40 A f 9,60. Erwten f 8,00 A f 8,25 Paafdenboomen f Af, Koolzaad f af,. Waar 'ter niet bij staat, is de prijs per H.L. Vlissingen, 10 Dec. Boter f 1.30 A f 1.25 per KG. Eieren f 7.10 A f 0.per 104 stuks. ROTTERDAM, 9 Dec. Ter graan markt van heden (Maandag) was, do handel in binnenlandsche granon als volgt: Tarwe, die iets ruimer was aangevoerd dan vorige week, liet zich langzaam en dan meerendeel iets lager verkoopen. Per liect. f6.25 a f7.50, extra puike daarboven. Per 100 kilo f8.25 a f9.50. Rogge ging traag van de hand. Per heet. f4.90 a f5.50. Gerst. Wintor- flauwer, per 100 kilo f7.35 a f8.20. Zomer-on Chevalier-lager. Zomer- f7.50 a f7.80 en Chevalier-f7.30 a f8 por 100 kilo. Haver werd vorkocht van f3.25 tot f 4 per heet. en van f7.80 tot f8.20 por 100 kilo. Wittoboonen vonden onveranderd plaatsing. Per heet. f8 a f 10.71). Bruineboonen waren in rechtaf puike kwal. onveranderd te verkoopen, afwjjkondo moesten lager worden afgegeven. Per hoct. f5.75 a f7.75 en puike grovo daarboven. BlauweErwtenon veranderd. Per hoct. f8.50 a f9.40, en gave, puik kokende, daar boven. Kanariezaad alsvoren. Per heet. f 5.50 a f7. Aardappelen. Zeeuwsche Spuische jammen f2.80 a f3.20, dito blauwe f 2.a f2.25, dito bonte f2.30 a f2.50, Brielsche kralen f3.20 a f3.30, dito blauwe f2.70 a f2.80, Flakkeosche jammen f2.50 a f2.75, magnum bonum f 1.80 a f 2.eigenheimers f2.20 a f2.30, wadde f 2.10 a f 2.10, poters fl.60 a f 1.80, Fransche bollen f2.20 a f2.40. Met weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren f7.30 a f7.50 de 100 stuks. Mais per 2000 kilos: Amerik. Mixed f155, f156; dito stoomend f130 cont.; dito stoomend gestort f 149 dito Nov.-all. f148 cont.; Turkscho stoomend f 130; dito Nov. o/st, afl. f 138dito Dee.-afl. f 136.50 Donau uit zeeboot f136; Odessa stoomend naar aankomsttijd f133, f130. Meel bleef de geheele vorige week vast om ten slotte op verhoogde telegrammen van Amerika hooger to sluiten. Opnieuw hoogere telegrammen gavenaanleidingmeel algemeen 25 a 50 ct hooger te noteeren, tot welke ver houding een en aDder omging. ROTTERDAM, 10 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1791 runderen, 409 vette, 99 nuchtere kalveren, 1093 schapen, 471 varkens, 190 biggen.Run-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2