Openbare ïerkoopingen. Advertentiën. Een kalfdragende Vaars Handel in Steenkolen, Kerknieuws. LANDBOUW. De Wintergranen, en de Peru-Guano. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. 0-eTrra.a.grd. TE KOOP éen partij droog Olmen Vaamliout en Mutsaards, een Karnhond en een Hittenkar op veeren, Een Kalfvaars TE KOOP, rekening 9 December, bij AARNOUT VERHAGE, Koudekerke. Te koop een KOE, TE KOOP 2 ^za.lfT7-a-a.rzien, eene Meid-Huishoudster een Arbeider een Iïandkiieclit A K R. SC M U LTZ, Middelburg, de betrokkeD personen haast hebben, waarop de heer Wisboom Verstegen voorstelt den verkoopsprijs op f3,25 per M=. te bepalen, hetgeen echter bestrijding vindt bij den heer Van Dunné, die eerst den grond wil laten taxeeren door een deskundige om later des te beter te kunnen beslissen. Het voorstol Wisboom Verstegen wordt met algemeeno stemmen, behalve de zijne, verworpen en het renvoioeren naar B. en W. aangenomen met 15 tegen 2 stemmen, die dor heeren Wisboom Verstegen en Den Bouwmeester. XIX. Pergunning aan M. P. A. Proos tot het 'planten van enlcele hoornen op het ge meenteterrein in het Armemaansch Schuitvlot. B. en W. stellen voor de verguuning te verleenen tegen eeno jaarlijksche vorgoeding van f 0,25. De heer Schorer brengt in het midden dat de grond verhuurd is en dat de huur der dus eerst zal moeten verklaren dat hij geen bezwaar maakt. De heer van Dunnee zegt dat de huur binnen enkele weken afloopt en dat hier bedoeld wordt do vergunning te verleenen na expiratie van den huurtermijn of vroeger, mits Proos zicb dan met den huurder versta. De heer Eoole merkt op, dat do boomen, zeker op proef, er reeds staan, waarop de heer Van Dunné zegt dat zulks hier moer gobourt, ook met schuttingen. De heer De Veer wijst op de lage jaar lijksche retributie en vraagt of men niet wijzer gedaan had den grond te verkoopen, waarop do heer Den Bouwmeester ant woordt, dat Proos niet ongenegen tot koopen was, maar dat de grond nog wel eens noodig zou kunnen zijn voor het leggen van een riool enz. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen met 13 tegen 4 stemmen, die der hoeren Tak, Hoijse, Schorer en De Veer. Bij de gewone rondvraag zegt de heer de Rijclce dat, hoe ongaarne hij ook aanmer king maakt op het werk van B. en W., hij er zich ditmaal toe genoodzaakt ziet en wel bef,reilende de tegen 12 dezer geannonceerde landverpachting. Die verpachting zal worden gehouden bij inschrijving, in plaats van volgens de usantie bij opbod en inschrijving, terwijl het derde perceel onder Souburg, in plaats van in meerdere, in één perceel verpacht wordt, hetgeen hij niet in het belang der gemeente acht wat de opbrengst aangaat. Hij stelt daarom een motie voor om de verpachting uit te steller, en later te doen plaats hebben volgens paatselijk gebruik, in meerdere perceelen gesplitst, waarvan men desnoods later massa's kan vormen. De lieer den Bouwmeester zegt dat de ver pachting nu al moeilijkheden oplevert met één pachter: wat moet het dan niet zijn met vele pachters; de heer de Rijcke regele dan zelf maar eens de verpachting. Dat is niet het werk van den heer de Rijcke, zegt de heer van Dunne. Op zulk eene manier zouden B. en W. zich wel van alles kunnen afmaken. Hij is het echter geheel eens met den heer de Rijcke en volgens zijne regeling zou de opbrengst ongetwijfeld grooter zijn. Zijne motie be schouwt hij derhalve als eene zeer ernstige, die gemakkelijk is uit te voeren. De heer den Bouwmeester heeft hier weer getoond van landverpachting geen jota verstand te hebben. De motie-de Rijcke wordt hierop aange nomen met 8 tegen 7 stemmen. Voor stemmen de heeren van Dunné, de Rijcke, Heijse, de Veer, van de Ree, Koole, Ver flage en van der Harst. Hierna wordt de zitting opgeheven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Akkooi G. Verdoes h'leijn oaud. te Rotterdam; te Oos'erwierum M. Wiersuin cand. te Pieterburen te Koog aan do Zaan A. L. Tb. v. d. Ven te Den Helderte Breedevoort J. H. Ledeboer te Buurse. D. De Rogge. Als regel kunnen we aannemen, dat de rogge het product van den zandgrond is. Wel ziet men het gewas ook op klei hier en daar in kleinere hoeveelheden verbouwd worden, doch de zavel- en zandgrond is toch de eigenaardige geschikte bodem voor deze graansoort. En gewoonlijk kunnen we aannemen, dat de rogge een versche bemesting krijgt. In de zandsfeken wordt de stalmest voor de rogge bewaard, voor „het koren"', zooals het in vele streken heet. Wanneer wij nagaan, dat de stalmest een zoo volledig mogelijke meststof is, die humus aan den bodem levert, door het plantaardige strooisel, dat tot vorming van den mest heeft aanleiding gegeven, die de drie be kende voedingsstoffen: stikstof, phosphorus en kali bevat, dan is schijnbaar aan alle voorwaarden eener goede bemesting van rogge voldaan. Doch slechts schijnbaar. Vooreerst merken wij op, dat liet phos- phorzuur in betrekking tot de andere twee factoren stikstof en kali in te kleine hoe veelheid aanwezig is. Daar het nu vaak gebeurt, dat daarenboven in de vrucht- wisseling rogge gevolgd wordt door de oen of andere peulvrucht, (klaver enz.), welke peulvruchten, zooals ik bekend mag ver onderstellen, zeer veel phosphorus behoeven, zoo is als eerste hulpmeststof een plios- phaatbemesting noodig. Dat de zandgronden algemeen kaliarm zijn en de rogge slechts zeer gemakkelijk oplosbare kaliverbiudingen tot zich neemt, behoef ik ook niet meer te zeggen. Een derde zaak, die ik nog ter loops op wil merken, is, dat de stal op zandhoeven gewoonlijk niet zooveel stalmest oplevert, als noodig is voor al de rogge, die men wil uitzaaien. Hieruit volgt dan duidelijk, dat een meststof, die stikstof', phosphorus en kali bevat, voor de rogge, naast den stalmest de meest geëigonde meststof is. En dat is de Peru-Guano. Zeer vaak, zal op kaliarme gronden, in aanmerking genomen het feit, dat Peru- Guano slechts 2% kali bevat, (maar dan ook in zeer gunstigen vorm), een afzonder lijke kaïnietbemesting noodig zijn. Een roggeveld, verleden jaar bemest met 600 kg. opgeloste Peru-Guano bracht dezen zomer op 2085 kg. giaan en 4700 kg. stroo. Wanneer wij berekenen, hoeveel door deze bemesting, die natuurlijk eenige meerdere uitgaven vereischen, aan zuivere winst ge maakt wordt, dan blijkt het, dat de Peru- Guano ook bij dit gewas nog uitstekende diensten doen kan. Goes. De heer G. Keuning alhier is benoemd tot adjuct inspecteur bij de politie te Haarlem. Dit is reeds de 2e élève van onzen commissaris van politie, die in genoemde gemeente geplaatst werd. Benoemd tot burgemeester van Noordwijk C. L. v. Hardenbroek. De tram Tolon—Bergen overreed eer gisteren bij het Groenewoud een armen huisvader van 9 kinderen en kwetste hem zoodanig dat hij terstond den geest gaf. Een eenig zoontje 2 jaar oud te Heeze dronk in een onbewaakt oogenblik uit een flesch met vitriool en bezweek na vreese- lijke pijnen. Bij een vechtpartij te Til burg waarbij een koloniaal zoodanig door een huzaar aan het hoofd werd verwond dat hij hoogst gevaarlijk ligt. Aan het spoorwegstation te Maastricht is een man tusschen twee buffers bekneld geraakt en aan de gevolgen gestorven. Te Gorkum zijn een visscher en zijn knecht door het omslaan hunner boot in de Merwede ver dronken. Te Amsterdam brak gisterenavond in le Marnixstraat bij den meubelmaker Born op zijn werkplaats boven een brand uit die door de brandweer wel spoedig gebluseht werd doch zich aan de kappen van acht andere woningen mededeelde, zoodat de brandweor in al die woningen naar boven moest om menschen te redden. Op een der zolders vond zij een man en een meisje bewusteloos die gelukkig wer den bijgeholpen; doch in een brandgang die als noodgang is aangelegd over bijna 30 perceelen, vond zij drie menschen, reeds gestikt door den rook, te weten de 48jarige diamantbewerker Bronkhorst met het 9jarig zoontje zoontje en Gjarig dochtertje van zekeren Luberti. Des nachts te half 1 was nog geen navraag naar de kinderen gekomen en niemand kende ze dan ook. Hoe dit kwam? De vader en een oudere broer waren bewusteloos uit de brandende woning ge dragen en naar het gasthuis gebracht, ter wijl de moeder de stad in was om de St. Nicolaas-étalages te gaan zien. Toen de ongelukkigen uit hunne bezwijming ont waakten, vermoedden zij niets van hetgeen gebeurd was; terwijl de moeder, zeer laat thuiskomende, toen pas van de politie vernam, wat er geschied was. Deze brandgang, werkende als een schoor steen en de vlammen overal heenzuigend, was oorzaak van den voortgang van den brand en den dood van deze arme slacht offers. Het gestikte meisje was blootvoets zoodat vermoed wordt dat zij, reeds te bed zijnde, uit nieuwsgierigheid naar boven is gegaan om den brand te zien. Uit de berichten, welke nu door de autoriteiten zijn ontvangen over de bloedige botsing op het plein voor do Kerk van het Heilige Graf te Jeruzalem tusschen Grieksch- orthodoxe en Katholieke Franciscaner mon niken, blijkt, dat onder de zwaar gewonden ook een Nederlander is: de Franciscaner pater Jaspers, uit Breda. Hij is getroffen met een der steenen, die do door Grieksche monniken daartoe aangezette bewoners van de omliggende huizen van hunne daken op de Katholieken in den hof neerwierpen, en heeft ook verscheidene stokslagen, van Or thodoxe zijde uitgedeeld, ontvangen. (N. 11. Ct.) In Kamerun werden onlangs de koop lieden Haesloop uit Bremen, Keltenich uit Keulen en Wittenberg uit Hamburg ge vangen genomen. Wittenberg was beschul digd negers aan een paal te hebben laten martelen; Keltenich had eenige negers de handen begoten met petroleum en daarna in brand gestoken. De eerste werd tot 5 jaar, de tweede tot 3 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Haesloop, die met een zweep een opperhoofd een oog had uitgeslagen, werd tot 8 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Mot eenige belangstelling is door mij de correspondentie gevolgd over do al of niet oprichting eener Gereformeerde Bewaar school te Middelburg, en het spijt mij, dat de heer de Kruijter, die verklaarde met het debat óver deze zaak nauwelijks be gonnen'''' te zijn, zich nu reeds voor goed schijnt gelegerd te hebben bij Wacht-een- heetje-pan' Was de discussie voortgezet, dan zou de zaak misschien tot oplossing zijn ge komen en zoo ik hoopte, getracht zijn ge worden, tot de oprichting eener Bewaar- en Bandwerkschool te komen. Nu vrees ik, gaat de kwestie in den doofpot, want duidelijk blijkt, dat van het bestuur der schoolver. niets is te wachten, terwijl van particuliere zijde geen stappen schijnen gedaan te worden om buiten ge noemde Vereen, om de boel aan te pakken. Dat nu zou mij verbazend spijten, want eerlijk gezegd, dan hadden wij roden om ons te schamen over de Middelburgsche Gereformeerden. Het »nut" der bewaarschool, is zelfs door de heer de Kr. niet betwist, alleen de financieële bezwaren schijnen zoo groot dat men daaraan in Middelburg niet kan denken. Kan, mag dat nu zoo maar gezegd worden Is dan de rekening van de heer de Kr. zoo afschrikwekkend, waar hij zelf geen rekening hield met de opbrengst der Band werkschool en contribuanten dat men daarom van do geschiedenis moet afzien Blijkt dan de draagkracht der drie Ge reformeerde kerken te Middelburg nog klei ner dan die der ééne kerk te Goes, waar naar ik hoor, uit kerkcollecten en contri bution jaarlijks ongeveer zes honderd gul den, aan de bewaarschool wordt bijgepast, ongerekend het schoolgeld dat de Geref. Diaconie betaalt voor onvermogende ouders? Is dan in Middelburg het aantal kinde ren van 3 kerken niet véél grooter dan in Goes van één, waar geregeld 100 van de dag- en 40 van de avondschool gobruik maken Of zijn er zooveel Geref. ouders, die te hoog staan, om zelfs de »teere plant" in de 's Gravenstraat die »aller liefde en toe wijding behoeft" hunnen kinderen te ont houden, dat ze zeker van een Geref. Be waarschool geen gebruik zullen maken Ik vraag slechts, omdat ik geen ver gadering kan samenroepen, maar kom, »warm voorstander" en »'t geeft niet, wie" thans handen aan den ploeg, nu of nooit 11! DIXI. li URGE li LUKE STAND Over de maand November 1901. BRUINISSE. Getrouwd: 10, Nico- laas Leendertse 26 j. jm. en Johanna de Koning 25 j. jd. Geboren: 4, Marietje, d. v. J. Okkerse en J. Padmos; Neeltje, d. v. L. P. van den Berg en J. A. van As; 17, Jansen Franciscus, z. v. B. Meijer en M. Oosterveen 19, Marinus, z. v. J. M. Krijger en K. P. Elenbaas; 30, Jacoba, d. v. J. Deurloo en J. G. de Koning. Overleden: 1, Antoinetta Schil peroort 73 j. vrouw van Willem Bolijn;17, Tan netje Pieternella Toussaint 13 j.; 22, Martha Rijnderman 42 j. vrouw van Mari nus Machiel Bal. WAARDE. Geboren: 1, Leendert, z. v. Kornelis Moerdijk en Janna Vermerris; 8, Willem, z. v. Adriaan Waterman en Johanna Poleij12, Hendrik, z. v. Marinus de Jager en Stoffelina van Koeveringe; 16, Brechtje, d. v. Jan van Kruiningen en Neeltje van Noorden; 19, Johanna Jako- mina, d. v. Jan Kopmels en Johanna Janna Harthoorn. Overleden: 10, Willemijna Braam 74 j.; 27, Christiaan Weststrate 52 j. man van Hendrika Bruijnzeel. KRABBENDIJKE. 'Getrouwd: Pico- nius Migchielsen 24 j. jm. en Pieternella Meeuwsen 21 j. jd. te Kruiningen. Geboren: 3, Maria, d. v. Andries Staal en Maria van Hulle; 5, Marinus Cornelis, z. v. Willem Polderman en Cor nelia Karelse; 11, Marinus, z. v. Arij Verheulen en Maria Geense12, Marinus, z. v. Mathijs Weststrate en Elisabeth Traas 14, Jan Nicolaas, z. v. Nicolaas Gerhard Servaas en Gesiena Margaretha Kosters17, Anthonie, z. v. Anthonie van Harn en Jacoba Huisseu18, Cornelis Catharinus, z. v. Jacobus Welleman en Suzanna Maria Arenthals; 30, Jan Cornelis, z. v. Pieter Engelse en Jakoba Benou. Overleden: Maria Westveer 79 j. wed. van Pieter Schrier. SEROOSKERKE. (W.) Gehuwd13, C. Meijers 24 j. jm. en M. Sanderse 23 j. jd.27, W. Louwerse 20 j. jm. en S. de Lissine 23 j. jd. Geboren: 22, Johanna Hendrika, d. v. C. P. A. van Ham en H. J. Weijmar; 27, Pieternella, d. v. E. Kerkhove en A. Alle- wijnse; 28, Johannes, z. v. P. Polderman en M. Schoe. HEINKENSZAND. Geboren: 8, Ja cobus, z. v. Johannes Rijk en Johanna Boonman; 18, Johannes Martinus, z. v. Pieter van de Swaluw en Adriana Cornelia van Loenhout; 21, Quirinus Johannes Mari nus, z. v. Bartholomeus Hubertus Pieter Janssen en Maria Cornelia Bertha Chorus; 28, Aalbregt, z. v. Job van den Dries en Maria Remijn. Overleden: 8, Jozias Pleijte 80 j. wedn. van Suzanna ie Bleu; 12, Adriaan, 6 m., z. v. Cornelis Bal en Cornelia van Gessel; 13, Jacoba van Eikeren 63 j. echtg. van Adriaan van Leeuwen; 26, Cornelis IJzerman 62 j. echtg. van Janna Meijer; 30, Aalbregt, 2 dagen, d. v. Job van don Dries en Maria Remijn. Vrijdag 6 Dec. Middelburg, Alberts en Co., Seisdam door not. Tak 10 uur Amerikaanseh grenen afval, geschaafde en ongeschaafde bekantrechte vuren deelen enz., en eikenhout, groenhout- schalen. Maandag 9 Dec. 's Gravenpolder, 10 uur door not. Pilaar voor den heer W. J. Vader van's Graven polder 33 canada'sen voor wed. C. Drie- dijk 26 canada's. Dinsdag 10 Dec. Goes, in de Prins door not. Houwer 7 uur het winkelhuis van M. J. Barends, Jacobsstraat, en een huis Rozemarijn straat van Burgs, beide voor J. Dronkers te Rot terdam. En om 8 uur een huis Groote Markt van wijlen mej. den Hartog. Te zien 2 en 9 Dec. 23 uur. En om half 9 het huis van wed. J. Mulder Papegaaistiaat. Koudekerke, biljetten bij mr. J. Loeft' voor 't Kroondomein bij inschrijving ver koopen 1 uur 48 olmen en 23 canada's Oranjezon Vronwepolder. Vlissingen, Oranjestr. slepers- en uiel- kersinspau door not. de Maret Tak 11 uur 3 melkkoeien, paard, hooi, varken, stal-en melkgereedschappen, mest, paardenwant, meubels, huisraad, Woensdag 11 Dec. Middelburg, oude Vlissingsche weg dooi not. Tak 10 uur terrein oliemolen olmen, linden, kastanjes hakhout; idem nieuwe Vlissingsche weg. En kastanjes en olmen op en bij Ritthem. Kwadendamme, voor firma de Kanter en Hordijk door L. Liebert 11 uur 93 canada's. Donderdag 12 Dec. Middelburg, verpachten ten raadhuize lo. 880 cA. dijk, bouw- en weiland in pacht bij J. Janse; 2o. a 18970 c.A. weiland in pacht bij J.«Bayens; b 22945 cA. id. 3o. 17,794 H. oefeningsterrein in pacht geweest bij A. Maas. Kwadendamme, door not. Mulock Houwer bij P. de Jonge 10 uur houtwaren, krui wagens, blauwe ponny, 12 loopvarkens, gereedschappen, 1 eikenhouten kabinet, 2 andere, bureau, hoekkast, 2 veeren bedden, dekens, klokken, hanglampen, petroleum kachel, rijtuiglautaarn, enz. Krabbendijke, 3 uur bij J. Krijger door not. Prins het tiendrecht op gronden in Mordanshoek. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak 7 perc. tiendvrij bouw- en weiland in Ritthem bij hofstede Huibregtse saam 7,6710 H. En 1,6550 H. weiland Dorpsweg. En om 8 uur 3 huizen Zuster straat I 205 en 204 en Schoorsteenvegers- singel K 95 resp. 58, 30 en 65 cA. Te zien 11 en 12 Dec. Vrijdag 13 Dec. Domburg, 10 uur O verbosch door not. Tak 5 H. op stam staand esschen-, elzen-, wilgen- en berken kaphout en takhout. Cortgene, hofstede Verhulst door not. Roelof voor mr. P. J. v. Voorst Vader half 11,125 zachte olmen. Wolfertsdijk, 12 uur door not. Houwer bij Korstanje voor erven wed. Vervenne een huis 429 cA. Lepelstraat. Inl. not. Houwer en Noordijke. Zaterdag 14 Dec. Nieuwdorp, 11 uur bij Modderkreeke door not. de Vos nieuwe houtwaren, biggen, loopvarkens, menbels, veeren bedden, dekens, enz. Goes, door not. Mulock Houwer voor B, en W. 69 olmen Westhavendijko. a. 44 aan Westzijde opril tot bij Boone, 12 bij Havenzicht, en 12 aan oostzijde losplaats. Maandag 16 Dec. Goes, half 10 in de Prins van Oranje de hofstede Buitenlust in West en Nieuw west Craaijerts 38,4080 H. 2o. 4 arbeiders woningen aldaar 14 A. 3o. 24 perc. tiendvrij bouwl. saam 31990 cA. 4o. de hofstede Achterduin 37 H. 82 cA. 5o. 282 cA.tiendvrij bouwl. Inl. dhr. W. F. K. Lenshoek en not. de Ronde Bresser. Woensdag 18 Dec. Koudekerke, door not. Loeff bij C. Roose 10 uur een huis, bakkeet enz. bij de duinen, kustlicht 72 cA. van wed. A. de Witte. En 3840 c.A. bouwl. bij Iz. Kluijfhout. En om 1 uur aan gemeld huis 3 melkgeiten, 20 kippen en 1 haan, kabinet, tafelkastje, kruiwagens, stroo, mest, mangels, zetaard- appelen, enz. SeroosKerke, doornot. Wisboom Verstegen 10 uur op de hofsteden Leeuwendamme en Geertje 130 olmen. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak het hotél Albion met 't aangrenzende huis De Ruijterstraat, saam 653 c.A. Donderdag 19 Dec. Kapelle, bij wed. Hanson 6 uur, lo. voor dhr. Dekker 36 olmen. En hakhout in de bos- schen Maalstede, Kanter; 2o. voor de ge meente Wemeldinge 3 olmen bij de pastorie 3o. voor dhr. v. d. Bilt 7 olmen hofstede v. Hoorn en Rijksweg; 4o. voor het B. A. bestuur te Kapelle hakhout in Weelmeet en Jachtboek5o. voor dhr. J. Oele Hz. id. buitenkanten Hellewerfweg6o. voor de Herv. kerk te Kapelle id. aan 't bosch bij wed. P. Wisse, door not. L. Liebert. Vrijdag 20 Dec. Wemeldinge, voor erven wed. A. Domi- nieus door not. L. Liebert en Overman 10 uur bij Korstanje bouw- en weiland, boom gaarden, huizen, tiendvrije rechten. Aagtekerke, voor mr. Dieleman in fail lissement wed. J. Simonse 10 uur door not. Wisboom Verstegen inspan. Zaterdag 21 Dec. Wemeldingen, 10 uur bij Korstanje door not. L. Liebert verpachting bouwland. MIDDELBURG, 5 Dec. 1901. De aanvoer uit Walcheren was heden ruim en naar alle artikelen bestond een levendige vraag. Met uitzondering van Kroonerwten, waarvoor 25 ct. meer werd betaald, bleven prijzen van andere Granen en peulvruchten onveranderd. Nieuwe Walch. Tarwe werd in puike soort van f7.20 tot f7.25 gekocht. Rogge werd tot f5.75 aangeboden. Winter Gerst van f 4,90 tot f 5. naar kwaliteit; Zomer dito f 4,75 af 4,80; Walch. Witte boonen gevraagd en in puike soort f 10,75 betaald; Ronde bruine boonen wer den op t 8,50 gehouden; lange dito f7.50 a f 7,75; Groene Kook Erwten f 9,60 i\ f 9,75. Kroon Erwten werden van f 9,75 tot f 10 gekocht. Koolzaad hield men van den zolder op f 10,25. Karweizaad niet getoond. Boter f 1,15 a f 1,25 per KG. Eieren f 6,40 per 100 stuks. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen bij en na het overlijden van mijne geliefde echtgenoote, moeder, behnwd- en grootmoeder ELIZABETH BENOU, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, I. SCHOUT. Biggekerke, 5 Nov. 1901. IOO Liter MELK of meer per dag. AdresP. BAART, Lombardstraat H 106, Vlissingen. liggende bij de Wed. J. Moi, in Dijkwel. Te bevragen bij F. MARIST, te B i e z e 1 i n g e. TE KOOP bij H. DEKKER, „Ter Hooge", Kou dekerke. ovor de rekening van haar derde Kalf en 2 anderhalfjarige Vaarzen, bij L. BRASSER, Koudekerke. rekening 7 en 8 December, op S t. Jan ten Heere. te koop, aan de rekening 30 December 1901. Te bevragen bij JACOBUS KRAAIJE te Biggekerke. Terstond gevraagd, bij de GEBRs. ADR1AANSE, rustende Landbouwers, Zoutelande. Met Mei gevraagd met werkend gezin. Woning beschikbaar, bij L. KOOMAN, Wol fertsdijk, (Heereupolder). Met Mei benoodigd bij C. DE VISSER. Aag tekerke. Zuidzijde I)am I 100 en Dwavskade I 105. Geregelde aanvoer lste qualiteit grove Ruhrkolen. Prima Eierbriquetten (geperst Anthraciet), het voordeeligst voor open Haarden en Vulkachels. lste qualiteit Anthraciet, Salon en Gascokes, enz. Het beste eu goedkoopste adres voor Era.rLd.sto£fen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2