Openbare Verkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Bekendmaking. P 0 s t (3 r i j e 11 Marktberichten. NAAMLIJST der Hervormde predikanten te 's-iïeerenhoek sinds de stichting van het dorp. bruid bij gelegenheid Tan de huwelijksvol trekking een bouquet zal overhandigen. Inmiddels blijft de tirannie der Engelschen zelfs op de Engelschgezinde burgers in Transvaal drukken. Zoo wordt gemeld, dat tengevolge van de krijgswet niemand meer wordt toege staan naar Kaapkolonie of Natal te gaan zonder speciale vergunning. Iedere aan vrager om vergunning moet zijn verzoek vergezeld doen gaan van oen certificaat, waaruit blijkt, dat hij minstens honderd pond beztt of in staat is zich te onder houden, dat het doel van de reis geheel te goeder trouw is on dat hij niot gede porteerd geworden is of als inwoner uit het land gezonden was. Onderdanen van vreemde mogendheden kunnen vergunning verkrijgen onder deze voorwaarden. Deze zullen worden verkrijgbaar gesteld door de gezantschappen en legaties te Londen. Deze vergunningen stellen de passagiers alleen in staat te landen in Zuid-Afrika, maar zijn geen waarborg, dat hun verlof Ned. Herv. Kerk. Tweetal te HoogeveenP. Kuylman te ZegveldNm J. J. v. Ingen te Hazerswoude, Beroepen te Nieuw Beerta, A. H. v. d. Hoeve te Vledderte Bolsward, H. Sehultevaer te Onderdondamte Ameide- Tienhoven, G. H. Beekenkamp, cand. te Gouda te Lutkewierum, J. Koops te Westerbork. Aangenomen naar Angerloo door H. C. de Groot te Lichtenvoordenaar Lan- gerak door J. F. Wachter, cand. to Rot terdam naar Rilland door J. C. Fon tein, cand. te Leiden. Bedankt voor Zevenhoven door J. J. H. Klomp, cand. te 's-Gravenhagevoor Oostwold door J. P. Eringa te Workum verbeterd berichtvoor Melissant door J. C. Fontein, cand. te Leiden. 's-Heerenhoek. Voor de 28e maal bad Zondag de bevestiging plaats van een predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. Onze beroepen leeraar de candi- daat M. ten Broek, van Harderwijk, werd in het morgenuur bevestigd door Ds. P. J. van Melle van Nijkerk, met een predi katie naar aanleiding van Lukas 9 60i. Des middags deed ds. M. ten Broek in trede met eon leerrede naar Filippenzen 4 13. Vooral des namiddags was het kerkgebouw overvol. Het dorp 's-Heerenhoek werd omstreeks De heer W. C. Bruijuzeel te Oudvosse* meer is benoemd tot onderwijzer aan do Chr. School te Willemstad. Middelburg. Benoemd tot betaalmeester te Groningen H. A. Sijpkens alhier; tot directeur van het postkantoor te Utrecht P. Pol vliet alhier; tot leeraar II. B. S. alhier D. Kruijdcr, te Deventer; eervol ontslagen T. Friedemann, leeraar aan de H. B. S. alhier; bij de schutterij J. F. Fak Brouwer als le luitenant. Vlissingen. Do rang van kapitein kwar tiermeester bij de dd. schutterij alhier is verleend aan den le luit-kwaitieruieester M. N. Baert. Middelburg. Woensdag 4 Dec. verga ring gemeenteraad 2 uur. Rilland-Bath. Nadat deze gemeente van af Juni 1880 vaccant was kreeg zij gistereu het verblijdend bericht dat dhr. J. C. Fontein candidaat te Leiden het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen. Waarde. Tn de Zaterdag gehoudene vergadering van den dijkraad van den eala- miteuzen Zimmermanpolder zijn tot leden van het bestuur benoemd de heeren A. Buteijn, Voorzitter, en C. Buteijn en C. van Damme leden. Tot secretaris-pennnigmees- ter de heer W. Kakeheeke JMz., tot des kundige voor het schatten van den grond zal worden gegeven naar het binnenland te reizen. Het is een troost dat er nog streken zijn in de republieken, waar de Engelsche Hunnen nog niet brandend en plunderend al het te velde staande gewas hebben kunnen vernielen. Zoo wordt nu uit Johannesburg gemeld dat commandant Kemp met een commando van 400 Boeren op dit oogenblik aan het oogsten is in een streek op 50 KM. van Naauwpoort, in het westen van Transvaal. Het binnengehaalde graan wordt begraven. (Soos. Met ingang van i Januari 1902 zal worden aangesteld een vaste Gemeentearbei der op eene belooning van zeven gulden per week, zonder vrij woning. Eenige kennis van straatmakers werk strekt tot aanbeveling. Sollicitanten niet ouder dan 25 jaar kunnen zich aanmelden bij den Gemeente bouwmees ter voor 14 December a.s. 1642 bedijkt. Eenigo jaren daarna begon men er huizen te bouwen. Ds. Joris do Koster, predikant te Stad aan 't Haring vliet begon hier zijn dienst als predikant te verrichten, voor rekening der classis Suyt-Beveland. Intusschen zat men niet stil, om hier een gewoon eigen predikant te krijgen. Den 14 Juni 1658 kwam het verblijdende bericht dat er aan de ge meente toegestaan was een ordinair predi kant te hebben, en is op ordinair traktement (landstractement) beroepen Ds. Abraham Strooband. Men predikte toen geregeld in een schuur. Het dorp breidde zich lang zaam uit, zoodat behoefte aan een kerk gebouw steods dringender werd. Den 22 Oct. 1668 deed de gemeente aanvrage tot het bouwen vaneen kerk, en den 13Febr. 1669 werd haar een subsidie toegezegd van f 250 zoodra men aan het bouwen zou gegaan zijn. Eindelijk in Mei 1672 had de inwijding plaats. In 1833 werd het kerkgebouw herbouwd. Geref. Kerken. Aangenomen naar Alblasserdam door J. Douma te Spijkenisse. Verbetird bericht). Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Aarlanderveen, T. A. Bak ker te Bunschoten. R.-K. Kerk. De bisschop van Breda heeft benoemd tot kapelaan te Stoppeldijk, Jos. Bierick, priester van het Seminarie. is benoemd de heer J. de Geus te Biezelinge. De begrooting werd in ontvang en uiigaaf vastgesteld op f 26486,35\ Vlissingen. In een adres heden aan don gemeenteraad verzonden geven de afdee- ling van Patrimonium en de Ned. Bestuur- dersbond konnis dat zij het adros van Th. Kamormans, c. s. steunen om geen H. B. S. op te richten, dewijl in de kringen der werklieden niets voor zulk oon school go- voold wordt, en naar hunne meening an dere zaken dringend dienen voor te gaan bijv. een gemeenteziekenhuis, zeevaartschool, of industrieschoolindien de financiën der gemeente het beter dan nu veroorloofden. Vlissingen. In de eerste gehouden vergadering van de kamer van arbeid (Metaalbewerkers) is bij loting tusschen de heeren M. Vader Jr. en F. Sijver, laatst genoemde als Secretaris dezer kamer ge kozen. Wemeldinge. In de raadsvergadering van Zaterdag 30 Nov. werd besloten tot herbouw van school I over te gaan of zoodit de ruimte of de toestand van bet gebouw niet toelaat, over te gaan tot den bouw van een nieuwe school daar de bestaande lokaliteit naar het oordeel der schoolautori- teiten niet voldoet aan de eisc'nen der wet. Bereids zal worden overgegaan tot het raadplegen van oen bekwaam architect voor nadere besluiten zullen worden geuomen. Vrijdagavond il. hield te, Seroos- kerke (W.) de coöperatieve steenkolenver- eeniging hare tiende jaarlijksche algemeene vergadering. Uit liet verslag van den penningmeester bleek dat over het afge- loopen boekjaar 2100 heet. waren aange kocht, die den leden tegen 90 ct. per H.L. vrij aan huis bezorgd worden. De aftre dende bestuursleden, de heeren P. van Hekken, L. Geerse en J. Louwerse, werden met bijna algemeene stemmen als zoodanig herkozeneveneens de aftredende commis saris, de heer P. Jacobse. M. C. Goes. De commissie tot wering van schoolverzuim tot de ervaring gekomen dat het erwten-lezen een belangrijke factor van schoolverzuim is, waardoor dit onderwijs wordt geschaad en do ouders der kinderen aan het gevaar eener vervolging worden blootgesteld, heeft eene circulaire onder h.h. werkgevers verspreid waarin dezen wordt verzocht te willen bewerken, dat de ouders niet langer hunne schoolgaande kinderen exploiteeren, met werkzaamheden, die zij door tussclienkomst van deze werk gevers ontvangen. Middelburg. Benoemd tot lioofcommies ter gemeentesecretarie alhier, de heer L. Vliegenthart, secretaris der gemeente Schier monnikoog. Bij Kou. besluit is ingetrokken de benoeming van M. de Jonge Jz. tot plaats vervangend voorzitter van den militieraad in Zeeland, voor de lichting der nationale militie van 1902, en benoemd tot plaats vervangend voorzitter van den militieraad in Zeeland, voor de lichting der nationale militie van 1902, mr. F. J. N. van Dam, lid der Prov. Staten. Een tjalk, beladen met suikerbieten, komende van Cortgene on bestemd voor Bergen op Zoom, gevoerd door C. Boom sluiter van St.-Maartensdijk, is Donderdag avond omstreeks 5 uur te Gorishoek op eene zandplaat gezonden. De opvarenden zijn gered en onder dak gebracht door den veerman M. G. Larooij. Het schip is niet verzekerd. (M. G.J Verplaatst bij de directe belastingen, met ingang van 30 Nov. I. A. Iburg kommies le kl., Ellewoutsdijk, naar Renesse; J. J. Pannekoek, id. 3e kl., Hulst, naar Elle woutsdijk; P. van Liere, id. id. Renesse, naar Sas van GentO. van Krimpen id. id. St. Jansteen, (tijd.), naar Hulst. En met Jan. de commies-verificateur 3e cat. G. Roeloffs van Zierikzee naar Oudenbosch en de commies 2e klasse L. Stougie te 's-Gra venhage, (bevorderd tot kommies-verifiaca- teur 3e categorie) naar Zierikzee. Bij de jongste veranderingen in het personeel der rijksveldwacht is: lo. ver plaatst met 7 Dec. a. s. de rijksveldwachter C. Huiszoon, van Veere naar Rilland-Bath; 2o. aangesteld tot rijksveldwachter J. Pijpe- link, rij ks veld wachter-jachtopziener te V eere (standpl. Veere)tot rijksveldwachter-jacht opziener E. Beekman, schipper te Bruinisse (standpl. Veere). De Staatscourant bevat de statuten van de Zeeuwsche Spoorbootmaatschappij te Middelbnrg, bewilligd bij Kon. Besl. d.d. 6 Nov. 1901. (Wijzigingen); en van de Stoomhoutzagerij »La Vitiose" (stichter S. v. d. Peijl) te Goes, bewilligd bij Kon. Besl. dd. 14 Sept. 1901, met een kapitaal groot f 200,000 verdeeld in 800 aandeelen van f 250, waarvan 200 zijn geplaatst. Direc teur S. v. d. Peijl. Het doel der vennoot schap is de handel in hout, het zagen van hout, het fabriceeren van allerlei voorwerpen van hout en het in dén handel brengen daarvan, alles in den ruimsten zin genomen. Aan de Tweede Kamer is aangebodon een ontwerp tot goedkeuring der overeen komst betrekkelijk eene ruiling van gronden met de Gemeente Vlissingen. Blijkens de Memorie van Toelichting wordt hier bekrachtiging gevraagd van een overeenkomst welke bevrediging schenkend aan de behoefte van Vlissingen, tegelijk zeer in het belang van den Staat is te achten. In ruil voor 10.82.20 Hectaren grond die de Staat bij den verkoop aan die gemeento van gronden en gebouwen der voormalige vesting in 1882, behield, om te doen dienon als exercitieterrein voor 't garnizoen, in 1882 werd geschat f12,300, verkrijgt de* Staat: 15.54.66 H.A. grond en water, door de ge meente onlangs aangekocht voor f35,000, en een toegifc van f8500. Daar de nu ver kregen 15'/2 H.A. grenzen aan een dergelijk terrein van ongeveer gelijke grootte, door Middelburg als exercitieveld voor 't garni zoen aldaar beschiktbaar gesteld, zal voort aan voor beide garnizoenen een aaneenge sloten oefeningsveld van 32 Hectaren be schikbaar zijn. Een loodskotter uit Delfzijl heeft bij den jongsten storm averij beloopen, drie loodsen en een matroos sloegen over boord on verdronken. Do kapitein der stoomboot Wezel, is te Rotterdam ten gevolge ven den mist te water geraakten voidronken. Te Gouda is oen dronken veekooper te water geraakt en verdronken. In do roef van een schuit te Wou- brugge ontstond oen begin van brand die zooveel rook veroorzaakte, dat do bewoner die te slapen lag, stikto. Te Oudendijk doet zich hot zeld zaam geval voor, dat, torwijl het aandeel der gemeente in de lichting voor de natio nale militie voor het volgend jaar is be paald op slechts óén man, dat aandeel toch nog niet geleverd zal kunnon wordon. Van de 5 lotelingen toch reclameoreu er 3 vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn éénigo wettige zoon, terwijl de beido overigen zonder twijfel afgekeurd zullen worden. Wijlen Zijne Hoogheid Prins Herr mann van Saksen-Weimar beeft bij uiterste wilsbeschikking bepaald, dat het levens groot portret in olieverf van zijn vader, Hertog Bernhard van Saksen-Woimar, in leven generaal van het Nederlandsch leger benevens diens generaalssteek, epauletten en sjerp, aan het Rijks-museum te Amster dam zullen worden geschonken. Bij beschikking van den minister van Oorlog is nog bepaald, dat bij het regi ment grenadiers en jagers, bij de regimenten infanterie en de regimenten vesting artille rie vrijwilligers voor het reservekader worden aangonomou tot een voorloopig onbepaald aantal. Lijst van brieven over de 2de lielft der maand Nov. 1901, verzonden aan onbeken den door het postkantoor te Middelburg. Wed. P. J. Michilsen, Amsterdam. Mej. E. Schrikkenberg, s-GravenhageZ. Oostdijk, Rotterdam. J. A. Kok, id.Lute, Vlissingen. Buitenland. Hubregt van der Weele Noord-Amerika. door het hulpkantoor te Domburg. de Kok, Rotterdam. Door het postkantoor te Goes. Schipper Pasveer, Middelburg. Mej. M. Osephius, Rotterdam. van Wemeldinge. de Ruiter, Enkhuizen. E. van Kruiningen, lerseke. van 's-Gravenpolder. Geweigerd. M. de Jonge, Biezelinge. BURGERLIJKE STAND van 30 Nov. 2 Dec. MIDDELBURG. B 0 v a 11 e n M. La- brujere geb. de Jonge z. G 0 b 0 r 0 n Een onechte zoon, moeder 37 j. Overleden: P. Rijkse 14 jaar d. GOES. Geboren: 2, Regina Jobina, d. v. Johannes Petrus Hopmans en Elisa beth Angelina Sophia van der Does. Overleden: 1, Willemina de Smit 69 j. wed. van Anthonie Visser. van 1630 Nov. WOLFERTSDIJK. Getrouwd: Dani ël Zandee 27 j. jm. en Wilhelmina Wester weel; Pieter Schipper 24 j. jm. en Stof- felina Suzanna Maria de Jager 23 j. jd. Marinus Kole 36 j. jm. en Maatje de Smit 24 j. jd. Geboren: Henderik, z. v. Adrianus Cornelis Johannis Noteboom en Janna Barendrecht; Cornelia, d. v. Gerard Meeuw- se en Neeltje Tramper; Maria, d. v. Johan nis Oudkerk en Lena do Maker. ROTTERDAM, 2 Dec. 1901. Buitenlandsche granen vast. Meel vast; prima f 11,f 11,75; eerste kwal. f 10,f 10,75. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,10 4 f 2,20. Bonte f 2,30 a f f 2,50. Ajuin 15000 balen, groote f 2,50, kleine f3,10 per 60 kilo. Vlas. 800 steen Groningscha stui vers; 15213 steen blauw 30 5 44 st.1700 steen geel st; 1250 steen wit 30 a 32 st. Zeeuwsche eieren f 6, a f 6,50. Nieuwe Tarwe - 6,25 JJ - 7,50 Nieuwe Rogge - 5- - 5,50 Wintergerst - 7,60 - 8,25 Z omergerst - 7,75 ff - 8 Chevalier - 7,50 ff - 8,- 3,- ff - 3,80 Witte Boonon - 8,- ff -10,75 Bruine boonen - 6,- ff - 7,75 Nieuwe Erwten. - 8,50 - 9,- Kookerwten - 9- - 9,50 Kroonerwten - 9,40 ff - 9,75 Kanariezaad - 5,50 ff - 7,- Lijnzaad- 11,50 ff -11,75 por 100 kilo. AXEL, 30 Nov. 1901. Oude Tarwe f8,5 f8,50; Nieuwe Tarwe f 8,25 5 f 8,75 Rogge f 6,25 h f6,75; Nieuwe Wintergerst f 7,25 h f7,50; Zo- mergerst f 0,a f 0,Haver f 6,50 f 7,Kookorwton f 10,50 4 f 11,Voer- erwton f 9,50 af 10, Paardoboonen f 0, 4 f 0, Lijnzaad f 10,5 f 13,50 Koolzaad 5 f Aardappelen f 2,40 h 2,60. Alles per 100 K.G. Dinsdag 3 Dec. Vlissingen, in Admiraal de Ruyter door not. de Moret Tak 8 uur lo. een winkel huis Korte Walstraat 156 cA. H. 214. 2o. een huis en stal Oranjestraat K 47 groot 134 cA. 3o. een huis met schuurtje daar naast 80 cA. 4o. een pakhuis id. 30 cA. 5o.lOo. huizen Vrouwestraat F 120 en 103. Lange Zelke F 191). Slijkstraat B 90. Hellebaardierstraat D 172. Slijkstraat B 62. resp. groot 80, 70, 70, 96, 46 en 213 cA. Woensdag 4 Dec. Goes, 1 uur in de Prins door not. Houwer voor erven mevrouw Hartman pianino, ma honiehouten ronde tafel, dito buffetkastje, dito fauteuil met zwart trijp, 6 stoelen id., mahoniehouten schrijftafel, 2 dito bureau stoelen, 1 dito luierstoel, eikenhouten chif- fonniëre, dito bureau, dito schrijftafeltje, notenhouten speeltaiel, geschilderd linnen kastje, vulkachel, parapluiestanderd, zilve ren tafelbel, pendules, enz. Oostkapelle, 10 uur op Overduin door not. Tak 130 olmen, linden, eiken, esschen, beuken, kastanjes, canada's, abeelen enz. Middelburg, Veersche Singel S 59 bij M. Fransoo 10 uur door not. Huvers 2 geiten, ezel, 4 kippen en 1 haan, kaïet op veeren, slede, handblokken, turk, vleesch- blok, 3 ladders, boomgaardladder, meelkisten zetaardappelen, brandhouut, schaafbank, tafels, stoelen, bedden met toebehooren, enz. Donderdag 5 Dec. Middelburg, half 1 door deurw. Kouion hout veiling op de Volharding. Nieuwdorp, bij Modderkreeke door deurw. Hollmaun 10 uur nieuwe houtwaren, lin nenkasten, veerenbedden, loopvarkens. Vrijdag 6 Dec. Ritthem, 1 uur Polderhuis zuidwatering door not. Loeft 4 schapen, 30 kippen en hanen, boogkabinet, 2 tafelkasten franklin- kachel, koffiehuisinventaris. Kloetinge, voor dhr. Burger door not. Mulock Houwer 10 uur Abbekindercn 26 olmen. En half 12 padweide naar Goes 235 wilgen kopboomen voor J. Oele den kap dier boomen; en voor het Burgerlijk Arm bestuur 40 esschen, 8 canada's en 1 abeel. Daarna bij Akkenaar 12 perc. hakhout. Vlake, bij Luijk door deurw. Hollraann voor dhr. I de Ceuninck 11 uur 20 merries oud 18 maanden van zuiver Brabantsch ras. Middelburg, Alberts en Co., Seisdam door not. Tak 10 uur Amerikaansch grenen afval, geschaafde en ongeschaafde bekantrechte vuren deelen enz., en eikenhout, groenhout schalen. Borsele, 10 uur Kade door not. de Vos nieuw hout, biggen en loopvarkens. Dinsdag 10 Dec. Goes, in de Prins door not. Houwer 7 uur het winkelhuis van M. J. Barends, Jacobsstraat, en een huis Rozemarijnstraat van Burgs, beide voor J. Dronkers te Rot terdam. En om 8 uur een huis Groote Markt van wijlen mej. den Hartog. Te zien 2 en 9 Dec. 2—3 uur. En om half 9 het huis van wed. J. Mulder Papegaaisttaat. Koudekerks, biljetten bij mr. J. Loeft voor 't Kroondomein bij inschrijving ver- koopen 1 uur 48 olmen en 23 canada's Oranjezon Vronwepolder. Vlissingen, Oranjestr. slepers- en mel- kersinspan door not. de Maret Tak 11 uur 3 melkkoeien, paard, hooi, varken, stal- en melkgereedschappen, mest, paarden want, meubels, huisraad, Woensdag 11 Dec. Middelburg, oude Vlissingsche weg dooi not. Tak 10 uur terrein oliemolen olmen, linden, kastanjes hakhout; idem nieuwe Vlissingsche weg. En kastanjes en olmen op en bij Ritthem. Kwadendamme, voor firma de Kanter en Hordijk door L. Liebert 11 uur 93 canada's. Donderdag 12 Dec. Middelburg, verpachten ten raadhuize lo. 880 cA. dijk, bouw- en weiland in pacht bij J. Janse; 2o. a 18970 c.A. weiland in pacht bij J. Bayens; b 22945 cA. id. 3o. 17,794 H. oefeningsterrein in pacht geweest bij A. Maas. Kwadendamme, door not. Mulock Houwer bij P. de Jonge 10 uur houtwaren, krui wagens, blauwe ponny, 12 loopvarkens, gereedschappen, 1 eikenhouten kabinet, 2 andere, bureau, hoekkast, 2 veeren bedden, dekens, klokken, hanglampen, petroleum kachel, rijtuiglantaarn, enz. Krabbendijke, 3 uur bij J. Krijger door not. Prins het tiendrecht op gronden in Mordanshoek. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak 7 perc. tiendvrij bouw- en weiland in Ritthem bij hofstede Huibregtse saam 7,6710 H. En 1,6550 H. weiland Dorpsweg. En om 8 uur 3 huizen Zuster straat I 205 en 204 en Schoorsteenvegers- singel K 95 resp. 58, 30 en 65 cA. Te zien 11 en 12 Dec. Vrijdag 13 Dec. Domburg, 10 uur O verbosch door not. Tak 5 H. op stam staand esschen-, elzen-, wilgen- en berken kaphout en takhout. Cortgene, hofstede Verhulst door not. Rudoll voor mr. P. J. v. Voorst Vader half 11,125 zachte olmen. Wolfertsdijk, 12 uur door not. Houwer bij Korstanje voor erven wed. Vervenne een huis 429 cA. Lepelstraat. Inl. not. Houwer en Noordijke. Zaterdag 14 Dec. Nieuwdorp, 11 uur bij Modderkreeke door not. de Vos nieuwe houtwaren, biggen, loopvarkens, meubels, veeren bedden,dekens, enz. Goes, door not. Mulock Houwer voor B. en W. 69 olmen Westliavendijk 0. a. 44 aan Westzijde opril tot bij Boone, 12 bij Havenzicht, en 12 aan oostzijde losplaats. Maandag 16 Dec. Goes, half 10 in de Prins van Oranje de hofstede Buitenlnst in West en Nieuw west Craaijerts 38,4080 H. 2o. 4 arbeiders woningen aldaar 14 A. 3o. 24 perc. tiendvrij bouwl. saam 31990 cA. 4o. de hofstede Aehterdnin 37 H. 82 cA. 5o. 282cA. tiendvrij bouwl. Inl. dhr. W. F. K. Lenshoek en not. de Ronde Bresser. Woensdag 18 Dec. SeroosKerke, doornot. Wisboom Verstegen 10 uur op de hofsteden Leeuwendamme en Geertje 130 olmen. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak het hotel Albion met 't aangrenzende huis De Ruijterstraat, saam 653 c.A. Krabbendijke. Bij de voortgezette veiling der onroerende goederen voor de erfgenamen van dhr. J. Bruijnzeel Pz. ten overstaan van den notaris L. A. Paarde- 1664 Joris de Koster, predikant te Stad aan 't Haringvliet, verrichtte hier den dienst* 1657 Abraham Strooband. 1668 Elias Zurendonek, Prop. 1674 Johannes Mispelblom. 1680 Jacobus de Clijver. 1687 Abraham Harinck. 1696 Martinus do Beijsselaar. 1702 Jacobus Keizer. 1707 Jacob Verpoorten. 1718 Berhardus Roering. 1728 Johan Wilhelmus Ruysch. 1729 Jacobus Rooring. 1731 Johan Myseras. 1735 Samuel de Waal. 1741 Cornelis Zegers. 1752 Thomas Jacobus Haag. 1758 Andreas de Lange. 1789 Jan van Immerzeel. 1797 'Bertrand Philippus Sigismund Albert Vriesekolk. 1830 Marinus Simon Rompenhans. 1847 Daniël van den Berg. 1853 Gijsbertus de Wildeman van Lakerveld Keilerman. 1856 Willem van Elden. 1866 Johan Brusse. 1869 Jacob van- 't Hooft. 187 7 Hendrik Willem Brandt. 1886 Jacobus Willems. 1891 Hendrik Snel, 1901. Marinus ten Broek. 1667 overleden. 1673 naar Nisse. Corrector Latijnsche school te Goes. 1679 naar Axel. 1687 ontslagen uit zijn ambt. 1696 naar Heinkenszand. 1701 Oost-Sou burg. 1706 Veere. 1718 overleden. 1727 naar Groede. 1729 s> 's-Heer Arendskerke. 1731 Steenbergen. 1735 Ouwerkerk (Duiveland). 1740 i> Neder Hardingsveld. 1752 gedomitteerd. 1758 naar St. Laurens. 1786 emeritus. 1796 ontslagen uit zijn ambt. 1829 emeritus. 1846 ontslagen uit zjjn ambt. 1853 naar Krabbendijke. 1856 Hulst. 1866 zijn ambt neergelegd. 1869 's-Heer Abts- en Sinoutskerke. 1872 Nisse. 1880 St. Kruijs. 1890 Hardingsveld. 1892 Curasao (West Indië).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2