Openbare Verknopingen. Aanbestedingen. Afloop Yerkoopingen enz. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. T e legrammen. zegelde geneeskundige verklaring worden overgelegd. Deze verklaring moet opgave bevatten van de woonplaats van dien loteling, en zoo die woonplaats buiten de kom van de gemeente is gelegen, van de wijk, buurt of gehucht, waar hij te vinden is, en moet door bemid deling van den Burgemeester, tijdig aan den militieraad worden ingezonden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Edam, J. C. Benit te Ter- borg; te Zalt Bommel, R. G. C. 01de- man te Limmente Benthuizen, G. H. Beekenkamp, caud. te Gouda te Made, B. C. Koolhaas, cand. te Waardenburg te Hummoloo, G. Goossen te Slochteren. Aangenomen naar Noord wij kerhout door A. J. P. Booke, cand. te Alkmaar; naar Schoonebeek (toez.) door J. A. L. Hovy, caud. te Utrecht. Bedankt voor Leileus door J. Kroneman te Garrelswoer. Serooskerke. Bij do Woensdag j.l. ge houden verkiezing van 3 leden in het col- loge van notabelen bij do Herv. gemeomte alhier, zijn gekozen do hoeren P. Mojjers en J. Root en herkozen de boor H. L. Mejjers Sr. Stavenisse. Tot ouderling bij de N. H. G. alhier is benoemd de heer J. van Oost, en tot diakou do heer J. Priem. Geref. Kerken. Beroepen te Oldemark, H. Brinkman, caud. te Kampen. Aan de Geref. Kerk te Niouwdorpis door door wjjlen den heer (i. J. De Smit, aldaar overleden, f1500 gelegateerd, vrij van successierechten. Uhr. Ger. Kerk. Aangenomen naar Doosburg door J. v. d. Vegt te Zaandam. De heer F. H. Klenke, le onderwij zer aan school 2 te lerseke, is benoomd tot lid van 't hoofdbestuur van 'tNederlandsch Oiidcrwijzera-fjenootuchap. M. C. St. Maartensdijk. Tot tijdelijk onder wijzer is alhier benoemd de hoer J. Straub, oud-kweokeling dor Rijks-normaallessen te Zierikzee. ierseke. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan door een inwoner van Weniel- dinge, die gisteravond het Leger des Heils had bezocht, dat hij in dat gebouw zijne portemonnaie is kwijt geraakt waarin 2 Mark 2 Rijksdaalders en 1 Gulden was benevens eenig Duitsch kleingeld. Van de vriende lijke ontlaster is niets vernomen. Met ingang van 1 Dec. a.s. zal het rijkstelephoonkantoor te Haamstede op Zon- en feestdagen geopend zijn van 7,30 tot 8,30 uur voor-, en van 12,30 tot 1,30 uur namiddag. De diensttijd op werkdagen blijft onveranderd. Door het comité van den tramweg BrouwershavenBurghsluis is concessie aangevraagd voor een lijn eenerzijds aan sluitend aan de bestaande tramlijn te Brou wershaven, anderzijds aan de haven te Burghsluis. In verband met de komst der parketten van Oent en Dendermonde Dinsdag jl. te Stekene en Woensdag te Belgisch-Koe wacht meldt men aan de M. C.\ Een zeven weken geleden overleed plot seling de echtgenoote, L. d. H., van Ch. Z., nabij Koewacht (Heikant) gemeente Stekene. In de woning vun dien man is dan ook Woensdag door het parket van Dendermonde een onderzoek ingesteld (de gemeente Stekene ressorteert onder de arrondissement Dendermonde) waaromtrent de resultaten niet bekend zijn. De moeder van L. d. H., te Stekene, is aldaar Dinsdag in verhoor genomen. De Belgische justitie vermoedt, op aanwijzingen wellicht, dat zij hier met een vergiftigingszaak te doen heeft. Vrijdag althans heeft te Stekene (dorp), in tegen woordigheid van het parket en een paar deskundigen, de opgraving plaats gehad van het lijk dier vrouw, die onder het lijden van hevige pijnen moet bezweken zijn. Verplaatst met 30 Nov. a. s. de kom miezen bij rijks belastingen S. A. Iburg, le klasse, van Ellewoutsdijk naar Renesse, J. J. Panuekoek, 3e klasse, van Hulst naar Ellewoutsdijk. O. van Krimpen, 4e klasse' van St. Jansteen (tijdelijk) naar Hulst en P, van Liere, 4e klasse, van Renesse (tij delijk) naar Sas van Gent. Men schrijft uit Bergen op Zoom Iu de drie suikerfabrieken zijn minder dan 725 menschen werkzaam, lederen dag worden door elkander gerekond 2900 balen suiker bereid, ioder wegende 100 K.G., al- zoo een gewicht van 290,000 K.G. Er wordt berekend dat de campagne dit jaar pl. m. 100 dagen zal duren, er zal dus in 't ge heel ten ruwste berekend 29,000,000 K.G. worden bereid. Verschenen is een wetsontwerp tot regeling der ontvangsten en uitgaven van het Pensioenfonds voor Weduwen en Wee zen van Burgerlijke Ambtenaren voor het jaar 1902. Met leedwezen meldt het bestuur dat de vorige minister van finantiën zieb i.iet vereenigd heeft met het adres om de liehtwaehters bij de Wester-Schelde slechts tegen vergoeding aan het Pensi oenfonds als deelgereohtigden daarin op te nemen. De oudste inwoner der gemeente Barneveld, W. Lokhorst, die den leeftijd van 95 jaren bereikt heeft, kreeg dezer dagen met zijn zoon, bij wien hij inwoont, twist, welke zoo hoog liep, dat de oude zijn mes trok, met het doel hiermede zijn zoon te doorsteken. Niet dan met gioote moeite wist deze den vader het mes te ontwringen. De oude heer is drager van het Metalen Kruis en is nog zoo vlug, dat hij meermalen van zijn woonplaats naar Amersfoort, een afstand van twee uren op denzelfden dag heen en terugwandelt. Vrijdagmorgen had een geweldige ontploffing plaats in de koolteerdistilleer- dorij te Harlingenzij was zoo hevig dat op een afstand van 200 el do grond dreunde. Dikke «steenen muren werden uiteengeslagen; een machine die een waarde had van f4000, werd letterlijk vernield. Een werkman in een der vleugels van de fabriek werkzaam, nam do vlucht over hekkeu en slooton, en kwam er good af. Brand was van de ontploffing het gevolg. Er hadden echter geen persoonlijke onge lukken plaats. Dr. Lorié onderzocht een uit Nij- verdal (het goudland?) ontvangen twee tal monsters zoogenaamd „goud houdend zand". Het grootste bloek te zijn oen half verweerd stuk gneiss oeno rots soort, die veel gelijkt op graniet. Daarin ziet men reeds met het bloote oog een groot aantal goudgele plekjes. Vooral door beschouwing met de loupe blijken die te zijn schilfertjes glimmer of mica, eene delfstof, die niets met goud te maken heeft, maar soms eene fraaie goudgele kleur heeft, evenals geelkoper bjjv. Zeer dikwijls worden deze schilfertjes door on kundigen voor goud aangezien. In het andere monster, uit bruine korreltjes be staande, die ten deele vrij stevig tot klompjes zijn vereenigd, ziet men eenige met een zeer fraaie goudkleur en helder glinsterend. Ik dacht aan pyriet of ijzer- kies daarnevens zag ik ook blauwe, groene, paarse, roode en goudgele, onge veer al de kleuren van den regenboog. De oorzaak daarvan is een zeer dun huidje ijzerhydroxyde om de kwartskorrols, dat helder en glinsterend is bij de niet bruine, dikker en dof bij de bruine korrels. Door zijne verschillende dikte en het verschil lend invallen der lichtstralen worden deze met verschillende kleuren teruggekaatst, juist als bij bont aangeloopen staal, en ook als bij zoepbellen, petroleumvliesjes op water, enz. Van goud dus wederom geen sprake. Absoluut onmogelijk echter is het niet, dat er werkelijk goud gevon- don wordt. In allivuaal Rijnzand is het gevonden, in diluviaal Rijnzand kan het dus ook wel voorkomen, en daaruit be staat grootendeels de Hellendoornsche heuvel. Te Loon is een arbeider door den trein overreden en gedood. Te Win terswijk is een spoorwegarbeider tusschen de buffers van twee spóorwaggons dood gedrukt. Te Watergraafsmeer was een gezin, bestaande uit zes personen ziek geworden na het gebruik van zuurkool met spek. Omdat allen te bed lagen werd een ziekenverpleegster gehaald, die na de be hulpzame hand geboden te hebben, naar bed ging. Den volgenden morgen vond men haar dood te bed, het gezin is beterende. Student Schippers, van de Polytech nische school te Delft, deed aan een over weg den slagboom open en passeerde doch werd door den trein gegrepen die hem beide beenen afreed. De jongeling bezweek aan de gevolgen. Bij een vechtpartij te Krimpen is een der twistenden derwijs ge stoken dat hij aan de gevolgen overleed. Een arbeider uit Tjalleberd die in Duitschland werkt, is onder hot kaartspel bij een twist door een der medespelers, insgelijks een Fries, doodgestoken. Iemand te Zaandam die zijn boom snoeide, viel er uit en stierf aan de gevolgen. In een fabriek te Schiedam maakte een 15-jarig meisje van de lift gobruik om een verdieping lager te bereikenjuist toen zij wilde uitstappen, trok iemand beneden aan het touw waardoor de lift weer verder naar omlaag ging. Het meisje struikelde daarbij en viel met het bovenlijf op den vloer, terwijl haar benedenlijf binnen de lift bleef. Het ijzer dat do bovenzijde der lift vormt, greep nu bij het dalen het arme meisje en sleurde het tusschen de nauwe opening die tusschen lift en zoldering over blijft, een ruimte die ternauwernood 15 cM. zal bereiken. Het blood golfde haar uit den mond en het gelaat toonde de vreeselijkste teokenen van benauwdheid. Bewusteloos werd zij opgonomen. Te Oosterhout is oen bedelaar die van do milddadigheid leefde, en eenige dagen ver mist was, dood, tengevolge van gobrek om gekomen, iu oen bosch gevonden. Aldaar is ook een man hoogst zorgelijk, die een wondje aan zijn vinger kreeg en daarna zijn arm tengevolge van bloedvergiftiging, zeer bedenkelijk zag opzwellen. Uit Amsterdam meldt men aan de O. n. C. Het reeds eenige dagen loopend gerucht van een op handen zijnd huwelijk van Z. Exc. den minister van Binnenl. Zaken neemt enger afmetingen aan, doordat daaraau nu verbonden wordt de naam van eon jonkvrou- we uit een oud- en koog-adellijk geslacht. Gehoord op de marlet: Sjamberlena! zeit ie toen tegen zijn vrouw, geef me mijn oogglas, dan staak daar op. 'k Heb zoo lekker gedroomd van. nacht, ja, 'k heb gedroomd da 'k de Boe ren klein bad gekregen. Een mench kan zoo gek droomen. Eu toen stond Sjamber- leen op en hij dronk zijn koppie sokkelaa of ter geen vuiltje aan de lucht was en toe douwde die het glas in zijn oog, zóó (hier kneep de koopman een rijksdaalder tus schen zijn wang- en oogveljen toen zeit ie Leen, is ter geen brief van Kitchener. Nee, zeit z'n vrouw, d'r is niks gekomme, maar hier zijn do kranten en toen gaf ze'm de Tiemes en toe ging Sjampie de krant zitten lozen, altijd maar door zijn oogglas, zóó. Ik begrijp niet hoe iemand zóó lezen kan. Daar mot je dan toch wel zoo'n afgedrie- dubbelde gladakker voor zijn en dat is die Sjamberleen, nou! (Nou! echoden de hoor ders, nou!) Wil je wel gelooven as'k hem hier voor me had dan waagde ik er een paar jaar an. (En ikriepen hoorders). Nou maar, bij las z'n kranten en toe zeit ie: Leen. 't staat er niks best voor, dio Boeren doen niks as winnen, ze lijke do Hollandsche Postspaarbank wel (be leefd lichtte de koopman zjjn hoed). Als 't zoo doorgaat, vrouw, motte we gauw weer naar onzen ouwen spijkerwinkel want jullie weten misschien niet dat Sjamber leen vroeger een winkel in spijkers had, hij en z'n Leen stonden achter de toon bank tot ze 'm minister gemaakt hebben En toe ging z'n vrouw huile en toe dat klaar was, ging ze de kleine avetensies zitten lezen, want daar benne de vrouw menschen overal dol op, non (nouriepen ze in 't gehoor). En toe roept ze in eens Sjampie, in de stad van Rotterdam biejen ze eon heele winkel met messen en pijpen te koop an, as we daar is op schreven, vóórdat de Boeren in Londen komen en jouw spijkers voor jou en de andere hoe ren gebruiken. Ja da's goed, zei Sjamberleen toe en hij schreef een brief een brief, boeren en burgers, dien ik hier in mijn zak heb. Kijk maar (koopman haalde een verkreukt stuk papier uit den zak, stak dat hoog boven zijn hoofd, en riep, stern-verheffend) een brief van Sjamberleen an mjjnHij wil alles van me messen en pijpen overnemen om in Londen weer een winkel op te zetten Zoo'n kerel! En weet je wat ik heb ge antwoord, ik heb geschrevenan jou ver koop ik geen messe, en geen pijpen ook, want jij rookt al vuile pijp genog. Wat ik heb verkoop ik liever voor een tiende van jouw bod an de burgerij van Rotterdam. En dat ga 'k nou doen, messen en pijpen, waar Sjamberleen een riksdaalder voor ge- bojen heeft, krijge jullie voor een kwartje en minder. Kijk is hierR. N. Bümarclc. Wat weet gij van Bis marck?" Op deze vraag, door een Duitsch volksschoolonderwijzer aan zijn scholieren gesteld, antwoordde een van hen het vol gende: «Bismarck was een sterk en krachtig man. Hij leeft niet meer, hij is een zachten dood gestorven in 1888. In Berlijn ligt hij begraven. Hij vocht met dapperheid in de oorlogen van 1860, 1864 en 1870. Hij maakte de oorlogsplannen. Toen de oorlog van 1870 uitbrak, ging Bismarck vermomd door Frankrijk en teekende de landen en steden op een vel papier en toen de Duit- schers tegen Frankrijk oprukten, kende hij alle wegen in Frankrijk. Hij voerde ook oorlog met Zweden. In den dertigjarigen oorlog had hij den Keizer uit het grootste gevaar gered. In den oorlog tegen de Franschen zeido hij tegen den grooten Keurvorst dat hii toch van de gevaarlijke plaats waar de kogels om hem heen floten weg moest gaan. Bij de «Keizers-procla- matie" was hij voorzitter. Voor zijn dap perheid werd van graaf Bismarck een Vorst gemaakt. Hij was de beroemdste vorst en een knap generaal. Bismarck behoorde ook tot den Driebond. Als de Keizer op reis was nam hij de regeering waar. Bismarck verdreef de Franciskaners en deed den bis schop in den ban. Hij maakte zich zeer verdienstelijk door de regeling der invali- diteits- en ouderdomsverzekenng en andere regelingen voor den arbeidersstand. Bis marck was gehuwd en had drie kinderen; die waren niet zoo. Hij is de oprichter van verschillende fabrieken, waar geestrijke dranken gemaakt worden." Zoo goed is men in de Duitsche volks school op de hoogte. Een schippersknecht nabij Hamburg had kiespijn, doch wilde niet naar den tandarts, om de kosten niet en om de pijn niet. Gelukkig kwam nog een andere boot de Elbe afzakkeneen collega van hem op deze schuit, die een zekere reputatie als «dokter" bezat, werd te hulp geroepen en verklaarde zich terstond bereid onmid dellijk zonder pijn de kies te trekken. De knecht zette zich vol verwachting op een houten bank neer en zag den «dokter" met een tang ageeren. Plotseling kreeg de kiespijnlijder zulk een hevigen slag op zijn schedel, dat hij bewusteloos achterover tuimelde. De «tandarts" trok nu zonder pijn met zijn tang de kies en de schippers knecht was geholpen. Te Frankfort a. d. Main wordt oen godoukteoken opgericht voor dr. Heinrich lloffmann, schrijver van Struwwolpoter (Piet do Smeerpoets) en andere kinder verhalen, oeorl. 1894. Eon boekhouder van de Liverpoolscbe bank is voortvluchtig, na de bank to heb ben benadeeld voor ecu totaal bedrag vae i. 170,000. De man heeft het. geld verloren door weddenschappen (bookmakers!). Buiten verantwoordelijkheid der Redactie!. Mijnheer de Redacteur! Nog niet zoo geleden werd in uw blad door den heer J. Vader te Serooskerke, de wensch uitgesproken en het noodzakelijke betoogd dat er met het oog op het rijden met motorrijtuigen door Gedeputeerde Staten beperkende bepalingen gemaakt werden. Zeer velen die dat schrijven lazen stemden er zeer zeker mêe in. Doch doel van mijn schrijven is om den heer V. opmerkzaam te maken dat door HH. Gedeputeerde Staten van Zeeland reeds bij besluit van 6 Januari 1900 bij het geven van vergunning tot het berijden der ten dienste van het algemeen bestemde wegen in Zeeland niet in onderhoud bij het rijk, met een motorrijtuig, waarvan de grootste lengte 2 Meter en de grootste breedte 1,25 Meter bedragen en welks motor gedreven wordt met gazoline, de volgende voorwaarden werden verbonden: le. Aan het rijtuig moet in ^rte cijters op grond het volgnummer Z 1 aan de voor- en aan de achterzijde duidelijk zichtbaar zijn aangebracht. De letter en het cijfer moeten lang en breed zijn respectievelijk ten minste 12 en 6 cM. tnsschen zonsondergang en zons opgang moeten letter en cijfer aan de voor zijde helder verlicht zijn. 2e. Wederzijds het rijtuig moet tusschen zonsondergang en zonsopgang een helder lichtgevende lantaarn zijn aangebracht, waarvan het licht vooruit en zijwaarts goed zichtbaar is. 3e. Het rijtuig moet voorzien zijn van eene inrichting waardoor het zoo noodig elk oogenblik van volle va#rt binnen een afstand van 10 M. tot stilstand kan worden gebracht. 4e. Het rijtuig moet voorzien zijn van een bel of hoorn waarmede een tot op een afstand van 100 M. goed hoorbaar geluid signaal kan worden gegeven. 5e. De snelheid mag nimmer meer be dragen dan 20 KM. in het uur, behoudens het navolgende. Bij het afgaan van hellingen, nabij of in bochten van wegen, nabij of in bebouwde kommen, bij het kruisen of oversteken van wegen, over bruggen of langs gebouwen, welke onmiddellijk aan den weg staan mag met geen grootere snelheid worden gereden dan 8 K. M. in het uur. Bij mist mag laatstgenoemde snelheid op geen wegvak overschreden worden. Overigens moet naarmate van de omstan digheden, de snelheid worden telkens als de veiligheid van het verkeer zulks vorderd. 6o. Bjj het ontmoeten of inhalen van paarden of langs den weg gedreven of geleid vee, moet de bestuurder van het rijtuig de snelheid verminderen of stoppen, zoodra hij bemerkt, dat de dieren onrustig worden of de geleider of bestuurder der dieren een waarschuwend teeken geeft. Voor behoort alles te worden vermeden, wat het schrikken der dieren tot gevolg zou kunnen hebben. 7o. De bestuurder van bet rijtuig is ver plicht, tijdig met de bel of den hoorn een duidelijk signaal te geven: Bij het achteroprijden van rijtuigen of personen, van losse, aangespannen of bereden paarden of van vee; bij het naderen van kruis-overwegen bij bochten of bjj bruggen; in het algemeen telkens wanueer dit in het belang der veiligheid van het verkeer langs den weg gevorderd wordt. 8o. Voor het overige moeten bij het berijden de voor het gewone verkeer bestaande bepalingen of geldende ge bruiken worden gevolgd. 9o. Het rijtuig mag niet gebezigd worden tot het trekken van andere rij- of voor tuigen. lOo. De voorwaarden van deze beschik king, welke steeds in het rijtuig aanwezig moet zijn, kunnen ten allen tijde worden gewijzigd of aangevuld. Wil u M. de R. dit schrijven aan den heer V. overbrengen door uw blad dan kunnen ook anderen er möö in kennis komen, en er winst mcG doen als het noodig is. Dank voor uwe plaatsruimte. N. N. B UKK EK LIJKJS STA A'Z> van 2325 November 1901. MIDDELBURG. Oodertron \vd:I. Sohier 35 j. wedn. en J. Aarnoutse 32 j. wed.; L Walrave 28 j. jm. en G. Ileijboer 24 j. jd 1). Hondsrnerk 32 j. jm. on T. van Driel 27 j. jd. Bevallen: A. W. J. Adam geb. Pluij- mers <1.B. C. Bellaart geb. Maacdag d. GOES. Ge horton: 24, Pieternella, d. v. Marinus van Zweden en Maria Hooge- steger. Overleden: 25, Adriaan de Beste 73 j., wedn. van Adriana Maatje van den Brandhof; 24, Catharina Dirkse 79 j. ongeh. Woensdag 27 Nov. Rilland, bij Rottier door not. Overman voor erven dhr. J. Bruinzeello. de hofstede geheel tiend- en pachtvrij saam 33 H. 9G A. 68 cA. 2o- een huis, schuur en erf 275 cA. 3o. en 4o. huizen 289 en 378 cA. 5o. twee huizen met tuin 785 cA. Go. 4593 cA. grond. Nieuw en St. Joosland, Land en Zeezicht door not. Tak 10 uur 350 esschen, 25 olmen, 6 canada's, 4 linden; afbraak. Donderdag 28 Nov. Nisse, 11 uur hofstee v. Boven door not. Mulock Houwer 10 olmen, 5 esschen, 1 rijtuig voor G personen, hond, karnmolen, koebak met puts cn staak. Afbraak, stroo, loopvarkens, loopvarkens, deknet. Middelburg, 7 uur in de Vergenoeging door not. Huvers lo. tot 3o. drie perceelen bouwl. Veersche Singel. 4o. huis met moes land S 59. 5o. tot 6o. bouwterrein Stijfselweg. 27o. huis Beenhouwerssingel. 28o. een schuur op lo. en 2o. Te zien 27 Nov. 9—12 en 14 uur. En 4 woonhuizen Stijfselweg S 63 c, d, e, f. Woensdag 27 Nov. Middelburg. Gebouw Provinciaal Bestnur 11 u.: het onderhoud van het kanaal door Walcheren, gedurende 1902, 1903 en 1904. Raming f 30,000 per jaar. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, arron- dissements-ingenieur Hoogenboom, opzich ter Van Langeveld, beiden Vlissingen, en opzichter Iu 't Hout, Middelburg. Bruinisse. Door het Bestuur van het calamiteuze Waterschap het uitvoeren van 2inkwerk en steenbestortig aan den voor zever Van het waterschap. Aanw.: 19 en 2o Nov. te Zijpe. Donderdag 28 Nov. Goes, voor 3 uur biljetten spijskokerij gort, rijst, Amerikaansch spek en versche selderij voor de CEc. Spijsuitdeeling. Middelburg, half 2 Polder Walcheren bestorting dijkpalen 3 en 5, levering 300000 straatklinkers. ROTTERDAM, 25 Nov. 1901. Buitenlandsche granen vast. Meel vast; prima f 11,4 f 11,75; eerste kwal. f 10,4 f 10,75. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,10 4 f 2,20. Bonte f 2,30 a f f 2,50. Ajuin 15000 balen, groote f 2,40, kleine f3,25 per 60 kilo. Vlas. 2000 steen Groningsch 32 a 46 stui vers; 3213 steen blauw 35 a 42 St.; 4000 steen geel st; 750 steen wit 32 st. Zeeuwsche eieren f 6, 4 f G,5ü. Nieuwe Tarwe - 6,50 7,80 Nieuwe Rogge - 5- - 5,50 Wintergerst - 7,75 - 8,25 Zomergerst - 5,- 7,50 - 5,10 Chevalier - - o,— 3,- - 3,80 Witte Boonen 8,- -10,75 Bruine boonen - 6,- - :,75 Nieuwe Erwten. - 8,50 - 9,- Kookerwten - 9,- - 9,30 Kroonerwten - 9,40 - 9,25 Kanariezaad - 5,50 - 7,— Lijnzaad- 11,25 -12- per 100 kilo. AXEL, 23 Nov. 1901. Oude Tarwef8,4 f8,25; Nieuwe Tarwe f 8,25 a f 8,75 Rogge f 6,25 il f 6,75 Nieuwe Wintergerst f7,il f7,50; Zo- mergerst f 7,a f 7,25 Haver f 6,4 f 6,50Kookerwten f 10,75 f 11,— Voer- erwten f 9,50 a f 10, Paardeboouen f8, a f8,50; Lijnzaad f,4 f Koolzaad 4 f Aardappelen f 2,25 4 2,50. Alles per 100 K.G. Driewegen. Ter heden alhier gehouden Najaarsveemarkt waren aangevoerd 17 stuks hoornvee. De handel was levendig. De veldkornet Hofmeijr en eenige van Lategans commando zijn Zaterdag te Coles- borg (Kaapkolonie) doodgeschoten (geexocu- leerd). De gecombineerde beweging van de verschillende Engelsche colonnes ten n. w. van Reitz is (Vrijstaat) feitelijk mislukt. Wel werden 39 Boeren gevangen genomen, en enkelen gedood; doch de meerderheid ontkwam naar het Zuiden. Tweede Kamer. Ingekomen regeling positie voormalige Rhijnspoorwogpersonoel. Bij de Indische begrooting zei do min. van Koloniën bedacht te zijn op betere con trole op de Indische geldmiddelen, waarop de heeren Van Styrum en Van Vlijmen aan drongen. Hij zal door een bezoek aan 't keuringsétablissement te Amsterdam per soonlijk de klachten van dhr. Van Kol over keuring en levering ondeugdelijke artikelen onderzoaken. Middelburg. De opbrengst der Winter- collecte Herv. Diaconiearmen bedroeg heden f 1750,68. Middelburg. Door de commissie van spijsuitdeeling aan minvermogenden alhier werd aanbesteed de levering van de in dezen winter benoodigde gort. Aannemers werden de heeren J. G. en J. J. van der Harst alhier ad f 6,90 per H. L. Wolfertsdijk, Ten overstaan van not. Liebert te Kapel le werd heden voor de Zeeuwsche Landmaatschappij verkocht: le. 144 A. 40 cA. bouwland alhier in Zuidei- landpolder. Koopers werden dlirn. C., J., en J. A. Koert allen alhier voor f 1540 per heet. of f 2285,36 den hoop. 2o. 13 HA. 97 A. 80 cA. bouw- en weiland alhier in Westerlandpolder. Kooper dhr. P. Koeman qq. alhier voor f 1000 por heet. of f 13978 den hoop. Alles onverminderd 8V>% on kosten. Baarland. Hedon werd door not. Over man verkocht: lo. een huis 430 cA. van C. Hollobrandse aan M. de Jonge voor f 235 en f 6 voor kosten van royement, en van Jacobus Nieuwonhuijse oon koolje met en tuin en boomgaai d 41 A. 29 cA. aan dhr. P. Leijs voor f 1525 on f 10 voor losse goederen en f 24 voor meting enz. En 455 cA. tuingrond van A. Moerdjjk en A. Spruijt voor f 232 en f 6 voor meting enz. Alles onvermindord de gewone on kosten. Allen alhier.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2