Bijvoegsel van „DE ZEEUW" van Zaterdag Ï6 November 1901. No. 28. Gemengde Berichten. Aanbestedingen. Openbare Yerkoopingen. Kerknieuws. Iteclitszaken. LEESTAFEL. Ingezonden Stukken. BURGERLIJKE STAKE Marktberichten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groningen, J- v* Bolhuis te Weesp. Bedankt voor Anna Paulowna door G. J. Koops te Westerbork. Wemeldinge. Bij de stemming voor 2 notabelen zijn herkozen de heeren P. Dekker met 49 en C. Kosten met 54 van de 83 stemmen. De heeren E. Wabeke en H. E. Rozemond bekwamen ieder 20 stemmen. Goes. Herkozen de ouderlingen M H. Harinck en J. A. Steketee, en de diaxens J. de Bruijne en J. v. Asperen Vervenne. Gorof. Korken. Beroepen te Boxum, D. Steenhuis te Berlikum. Hersteld Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Medemblik, A. U. Schade van Westrum, prop.; te Gorinchem, C. de Meijere, ev. luth. pred. te Doesburg, Arrondimements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: landlooperijCh. G. 1' E. 28 j., muzikant zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 12 d. h. diefstal'. P. B. 10 j., zonder beroep Cliuge (3 feiten) tot 1 jaar A. H. H. C. M. 22 j., bediende laatst Terneuzen, thans in hechtenis, (2 feiten) tot 3 m. gev. straf, met mindering van den tijd in verzekerde bewaring doorgebracht en M. M. 37 j., visscher en A. de C. 40 j., hvr. van J. L. D. zonder beroep, beiden Termeuzen, ieder tot 14 d. gev. straf; mishandeling: E. E. V. 48 j. en W. A. L. V. 23 j., klompemakers Koewacht, ieder tot 1 jaar gev. straf; eenvoudige beleedigingenL. B. R. 54 j., expediteur Breskens tot f 15 b. s. 10 d. h. en valsehheid in geschrift, het opzettelijk ge bruik maken van een valsch geschrift als ware het echt en onvervalscht, uit welk gebruik na deel kon ontstaan en verduistering: P. G. de W. 29 j., schoenmaker, Goes tot 6 m. gev. straf. In zake J. M. 25 j., werkman te Vlis- singen op 1 October j.l. ter zake van een voudige beleediging van een ambtenaar en mis handeling van een ambtenaar bij verstek veroordeeld tot 2 m. gev. straf en daarvan in verzet gekomen, is diens vonnis op heden bekrachtigd. Voor het Hof te 's-Gravenhage werd gisteren gepleit naar aanleiding van de volgende grieven, door appellante (advocaat jhr. mr. W. Th. C. van Doorn) aangevoerd tegen een vonnis der rechtbank te Mid delburg Is de dagvaarding, als niet bevattend het stellen van woonplaats door den eischer te Middelburg, nietig, wanneer woonplaats is gesteld ten kantore van een procureur buiten die gemeente met de bijvoeging gedomi cilieerd te Middelburg aan de straat", zooals door de appellante werd beweerd en bestreden door den geïntimeerde, voor wien optrad mr. J. Limburg. Verder betoogde app. dat de opzegging eener schuld aan de moeder-weduwe niet geldig is ten aanzien van het kind, waarvan de moeder toentertijd zwanger was en te dien aanzien had moeten geschieden aan den in art. 403 B.W. bedoelden curator over het verwachte kind. PI. voor de tegenpartij meende daarentegen dat het doen der op zegging niet is een belang van het kind, waarvoor art. 3 B.W, het kind als reeds geboren aanmerkt. Eu ten slotte werd behandeld de vraag of de bij procedure over de echtheid van een geschrift de artt. 179, 180 en 181 B. Rv. op straffe van nietigheid zijn voor geschreven, zoodat het niet aanbrengen van het geschil over de echtheid bij acte van procureur tot procureur en het niet doen der plechtige verklaringen bij de artt. 180 en 181 bedoeld, de procedure nietig doen zijn. Ooncl. O. M. 25 Nov. Het gerechtshof te 's-Gravenhage vernietigde het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij een persoon te Terneu zen wegens mishandeling was veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, en veroor deelde hem ter zake van 4 misdrijven van mishandeling tot 2 maanden gevangenisstraf. Borssele. Gisteren had alhier op de haven een droevig ongeluk plaats. De landbouwer J. v. d. Dries, komende uit het weeghuisje, zakte plotseling ineen en was buiten kennis. Spoedig om zijn rijtuig ge stuurd, kou liij daar mede nog naar huis worden gebracht, waar hij na eenige oogen- blikken overleed. Wolfertsdijk. Onder leiding van Ds. A. de Visser is alhier een Chr. Jongelings- vereeniging opgericht, dragende tot naam het randschrift van onze munt „God zij met ons". Het doel dezer vereeniging is door onderlinge samenkomsten en besprekingen Christelijk leven te wekken onder de jonge lingen om zoodoende te strijden tegen den wassenden stroom des ongeloofs. Twaalf jongelingen zijn als lid toegetreden. Moge deze vereeniging in bloei en welvaart toenemen, en sympathie wekken bij de ingezetenen dan wordt deze zaadkorrel ■wellicht nog een vriiehtdragouden hoom. (Wij verheugen ons hierover. Wat ia de kleine Jongelingsvereeniging te Wol- fertsdijk (van 1869 tot 1879) onder leiding van den eenvoudigen «herder" Daan Musse (voorzitter) en A. Timmerman, thans pred. te Terneuzen (secretaris) tot zegen geweest. Volge de nieuwe vereeniging het voorbeeld dezer, sinds lang gestorvene, voorgangster. Red.) lerseke. Door de werkmansvereeniging «Eendracht maakt Macht", is in hare Woensdagavond gehouden vergadering be sloten om eene som van f50 beschikbaar te stellen voor het boycot plan en tevens voor dit doel eene collecte te houden in deze gemeente. lerseke. Door de schippersvereniging «lerseke" werd haar 3de jaarvergadering gehouden op j.l. Zaterdag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 168.71. In de plaats van den heer C. Sinke, die als voorzitter bedankte werd gekozen de heer M. Wesdorp. Tot vice- voorzitter en Secretaris werden herkozen de heeren D. Glerum en D. Verschuure. Tot commissaris werd benoemd de heer W. van der Eudt. Nog werd besloten mét bijna algemeene stemmèn, dat de vereeni ging niet zou toetreden tot den Nede.i- landschen Bond. Dit niet toetreden schijnt in verband te staan met de minder aan gename handelingen van den heer Zwier Visser. Heinkenszand. Donderdagmiddag hield de gemeenteraad voor het laatst vergadering in het oude Gem. hnis. De vergadering werd te ongeveer 3 uur in het nieuwe raadhuis voortgezet. Rond de groene tafel zaten met den burgemeester, den secretaris en de raadsleden ook de heer architect De Koning uit Goes, de aannemer A. Janse uit Nisse, en de Zeer Eerw. heeren pastoor Aenstoots, ds. VanDoorne en ds. Hoek, welke laatsten allen om strijd de degelijkheid prezen van dit gebouw. De burgemeester sprak zijn ingenomen heid uit, en dankte allen die tot de tot standkoming hadden meegewerkt. Ook de heer pastoor en de predikanten spraken goede woorden. In het commité werd toen de vergadering voortgezet Nisse. Donderdag hield de kapt Geill uit Middelburg alhier voor een goede op komst een lezing over Volksweerbaarheid: Het resultaat was dat er een vereeniging is opgericht met 38 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren J. Kouse maker, Voorz., M. C. v. d. Ende, Secr., P. Meijers, Penningm., C. de Blaeij en M. van Liere. De schietvereeniging be staat thans uit 28 leden. Eenige dagen geleden werd ontdekt dat een ruit in de zijkamer van perceel 54 Keizersgracht bij de Prinsenstraat te Am- serdam, bewoond door de familie (ds. E.) Barger, was verbrijzeld. Door de vrouw des huizes was last gegeven de ruit te ver nieuwen en dit was geschied. Hierop heb ben waarschijnlijk de dieven gewacht, want in den afgeloopen nacht werd de nog wee- ke stopverf gemakkelijk verwijderd en de ruit weggenomen. Het glas is daarbij ge broken, want men vond op de stoep van het perseel alleen het ondergedeelte. Het bovenste deel is waarschijnlijk in het water geworpen. Blijkbaar hebben de dieven Dickens' Olivier Twist gelezen en een jongen door de beperkte ruimte geduwd. Deze heeft de knippen van het zijkamer raam geschoven en toen hadden de inbre kers vrijen toegang. Er werd eerst een bezoek gebracht aan de huiskamer, waar een teug wijn werd genuttigd, om daarna met meer moed de expeditie aan te van gen. Deze begon op de eerste verdieping. Heel voorzichtig betraden de inbrekers, die, blijkens de gevonden sporen, hun schoei sel hadden uitgetrokken, de slaapkamer, waar twee huisgenooten ter ruste lagen. Uit een kast werden verscil'ende zilveren voorwerpen gestolen en daarna uit andere vertrekken eenig goud en zilver. Zonderling hebben déze inbrekers gehan deld ook. In een der kasten stond een zil veren busje met zilveren lepels. Dit lieten zij staan en slechts twee lepeltjes werden daaruit meegenomen. Ook andere voorwer pen van waarde, die voor het grijpen la- geD, bleven onaangeroerd. Toen alles door zocht was zijn de nachteljjke bezoekers, en passant nog twee parapluies medenemende nit de gang, heel bedaard door de voor deur, die zij openen konden, vertrokken. Hedenochtend toen de dienstbode der familie in de zijkamer kwam, werd het ongewensehte bezoek eerst heden ontdekt. Schade heeft de familie B. niet door de ze inbraak, want zij is verzekerd. Daar langs dit grachtgedeelte veel werkvolk gedurende den nacht loopt naar het station, naar de dokken en naar de Handelskade, is deze inbraak buitengewoon brutaal te noemen. /Hbl) De groothertog en groothertogin van Hessen liggen al jaren met elkander over hoop. Thans is zij weggeloopen, nam haar intrek bij haar broeder den groothertog van Saksen Koburg, te Koburg, en weigert terug te keeren. Zij wil echtscheiding. Aanleiding der oneenigheid ligt in een «onoverwinnelijken afkeer, waardoor de wegen van de beide echtgenooten geheel uiteenloopen, en het gebrek aan mannelijke nakomelingschap". De machinefabrikant Henschel heeft, ter eere van den verjaardag van zijn vrouw de kapitale som van 300000 mk. aan zijn beambten en werklieden geschonken. Te New-York zijn vier knapen en een vrouw op straat gearresteerd. Zij be hoorden tot een groote school van zakken rollers, volgens het. model Pagin in Dickens' »01ivier Twist" ingericht en die in East- Side te New-York bloeide. In die inlichting werden 40 jongens «opgeleid". De vrouw zamelde hetgeen de jongens hadden ge stolen op. Tengevolge van het inspuiten met heilserum zijn in de stad St. Louis aan diphtheritis lijdende kinderen aan mond klem gestorven en twee liggen op stei ven. Het serum was door het gezondheidshuieau aldaar geleverd. Blijkens den otiicieelen uitslag zijn bij de gemeentelijke verkiezing te Madrid gekozen 14 liberalen, 4 conservatieven, 4 republikeinen, 1 lid van de nat male unie. Te Barcelona houdt de beweging der studenten aan. Het stedelijk bestuur van Hrussel had een dienst ingesteld tot verdelging der ratten. Tot hiertoe zijn 7580 van die beesten gevangen en afgemaakt; dat kost de stad 758 francs. Door de nalatigheid van een werkman is in eene stokerij te Moskou eene kuip, bevattende gezuiverde spiritus, waarvoor 70.000 roebels aan rechten was betaald, eeggeloopen in een riool. Te Parijs zakte gisteren midden op straat een ellendig gekleed man in elkaar de honger had zijn laatste krachten gesloopt. Met moeite werd hij opgenomen en naar een nabijzijnd bureau getransporteerd. Men bracht hem daar bij en verstrekte hem eenig voedsel. Natuurlijk moest hij zijn naam opgeven. De man heette Léon Henri Desjardins. Het was dezelfde die bij den versehrikkelijken brand van den Bazar de la Charitó in de rue Jean Goujon, meer dan twintig maal zijn leven had gewaagd door bewustelooze slachtoffers van de ramp uit het brandende gebouw te sleepen. De berichtgever der Kölnische Zeitung te Johannesburg zegt in een brief van 11 Oct. o. a. «Er is maar ëéne oplossing van de Zuid- Afrikaansche quaestie mogelijk en die is: herstel van de zelfstandige Boeren-Regeering te Pretoria. «Zoodra de oorlog geëindigd zal wezen, zullen de Engelschen voor moeilijkheden staan, welke bijna onoverkomelijk zijn. In de eerste plaats moeten zij een verwoest land, van welks natuurlijke hulpbronnen overdreven is opgegeven, weder bevolken, door 30,000 krijgsgevangenen te laten terug- keeren en de vrouwen en kinderen uit de gevangenkampen vrij te laten. «Dan moet men 200,000 Kaffers vinden om landbou^, handel en nijverheid eenigs- zins te doen herleven. «Maar de grootste moeilijkheid voor de Britsche Regeering zullen de Engelschen in Zuid-Afrika haar berokkenen. Die zul len er noo't in berusten, van Downingstreet uit geregeerd te worden als een Kroonkolonie en als men hun daarentegen zelfbestuur geeft, zullen zij terstond der Engelsche Regeering krachtigen tegenstand bieden. Zij zouden weigeren het betalen van de oorlogskosten op zich te nemen. Dat alles zou de vrije ontwikkeling van het land be lemmeren." Met andere woorden Engeland zou bij volkomen onderwerping van de Boeren van kwaad tot erger vervallen. Het zou, wan neer het de oorlogskosten uit de goudmijnen wilde halen, te doen krjjgen met de geheele bende geldmannen, Cecil Rhodes en de zijnen, die juist den oorlog hebben uitge lokt, om geen lasten meer te betalen en een dividend van 50 in plaats van 25 per cent te kunnen uitkeeren. Het overlijden wordt gemeld van de douairière Lady Carew op een leeftijd van 103 jaren. In haar jeugd was zij een be kende lersche schoonheidte Brussel woon de zij op zeventienjarigen leeffijd hel beroemde bal bij dat de hertogin van Rich mond op den avond voor den slag van Waterloo aanbood. Een jaar later trouwde zij. Zij kwam later dikwijls aan het hof van Louis Philippe; in de groote wereld heeft zij langen tijd met haar kleeding en nieuwigheden op mode-gebied den toon aangegeven. Omtrent het mijnongeluk te Stassfurfc in de provincie Maagdenburg, deelt men mede dat het reddingswerk voor de mijn werkers, die nog in de mijn onder het puin bedolven waren, zeer moeielijk ge maakt werd door de instortingen, die tel kens plaatsgrepen. Dinsdagmiddag te twaal uur ontbraken er nog 16 mijnwerkers op het appèl. Het Braziliaansche congres heeft 125.000 francs aan Santos Dumont als een eeregeschenk verleend, wegens de diensten door hem aan de wetenschap der lucht scheepvaart bewezen. Yan den 19 tot den 23 dezer maand zal de lossing van panden plaats hebben, welke door de Parijsche armen tusschen 2 en 9 November in de banken van leening zijn gebracht. Zooals men weet is door Santos-Dumont hiervoor een bedrag van frs. 50.000 beschikbaar gesteld. Men komt met dit bedrag natuurlijk niet ver, zelfs geen vijf millioen franc zou genoeg zijn De Koerier van den Kei zer door D. J. Njj- megen P. J. Milborn. Een interessant verhaal dat ons ver plaatst in Mexico, en op boeiende wjjze de geschiedenis van den ongelukkigen keizer Maximiliaan, en die der oude bewoners weet in te vlechteneu op 't eind ons verplaatst op de slagvelden van 1870 en '71. Een droevig licht valt daarbij op de figuur van Bazaine, die wijl hij zelf naar de macht stond, den Keizer verried en bij Metz loon naar werken vindt. Wat de schrijver zegt dat Bazaine op Martinique als balling stierf is onjuist. Hjj verliet dit eiland reeds in 1873. Ook de geschie denis der familiën Berger en Helstadt, en de karaktoiteekening der zoogenaamd Roomsch Christelijke Pana-Indianen is schoon en dat de schrijver den lezer zelf het slot aan de geschiedenis laat maken getuigt van goede opvatting zijner taak. Niet «of zij malkaar kregen", maar historie en karakterkennis was hem het hoogste, en zoo zijn boek gelezen wordt waaraau wij niet twijfelen zal hij dit doel bereiken. Kanon, de Bijbelcolporteur, door C. R. v. Lelyveld, pred. te Goes. Nijmegen, P. J. Milborn. Ds. v. Lelyveld is een nuchter spreker, doch hij blijkt ook een nuchter schrijver te zijn. Hem bleek de taak best toever trouwd het beeld te schetsen van hoven- genoemden eenvoudigen man die, schoon ongeleerd en onaanzienlijk, voor zoovelen tot zegen is geweestwieDS arbeid in Drente en Frieslands Zuid Oosthoek, in Duitschland en Groningenwiens vrien delijk en getrouw getuigen van den Heere; wiens aangenaam optreden in meetings en samenkomsten hij den lezer voorhoudt als een bewijs voor de kracht van Gods Woord en van een Godzaligen wandel. Er be staan merkwaardige levensbeschouwingen van machtige predikers als Spurgeon en Fliedner en Oberlin, maar niet minder be langrijk achten wij de geschiedenis van dezen prediker in anderen zin, en daarom bevelen wij deze uitgaaf, welke geheel ten voordeele der weduwe geschiedt, hartelijk aan. Geheel voor Jezus, uit het Deensch, door .J. B. Nijme gen P. J. Milborn. Klein maar rein, zeggen wij van dit boekje. In zes hoofdstukken geeft het verschillende wenken en vermaningen ten beste, die allen bedoelen het „strijd om in te gaan" te verduidelijken. Wij lazen 't met stichting en bevelen het zeer ter lezing aan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Bij het lezen van het Goesche raadsver- slag, trok het mijn aandacht dat er door een der raadsleden werd voorgesteld, om aan de stukken betreffende den raad meer dere publiciteit te geven. Ik dacht toen ik dit las, wat is men in onze gemeente toch nog ten achter. Wan neer er bij ons een raadsvergadering wordt gehouden ziet men eenige dagen voordien, aan liet aanplakbord een papiertje van een paar centimeters in het vierkant, waarop wordt medegedeeld, wanneer er openbare vergadering van den raad zal worden ge houden, overigens is het biljetje nog eenigs- zins belangrijk omdat men er ook door te weten komt wie iof de vroegere Voorzitter van den raad was. Punten van behande ling komen er evenwel nooit op voor. Welk nut of er nu in deze geheimzin nigheid bestaat, is mij niet recht duidelijk. De weinige belangstelling die er in deze gemeente aangaande de publieke zaak be staat, wordt er zeker niet door verhoogd. U dankend voor de verleende plaats ruimte verblijf ik, Kloetinge. Een Ingezetene. (Door ons is jaren geleden reeds aan den toenmaligen burgemeester van Goes om publiciteit van bedoelde stukken door middel der pers gevraagd, doek Z.E.A. zag geen kans, zei hij, om aan ons verlangen te voldoen. Zooals't in Kloetinge geschiedl, is echter nogal meer oudjaarsch. Red) van 1415 November 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Gerritsen 22 j. jm. en H. A. S. F. Wasch 21 j. jd.C. J. van Wezel 24 j. jm. en P. Heuseveldt 22 j. jd.D. F. Stoel 25 j. jm. en E. J. Bossehaart 29 j. jd. Getrouwd: A. Schuit 19 j. jm. en D. Paauwe 23 j. jd. Bevallen: J. P. van Flierenburg geb. geb. Sinke z. Overleden: H. Lenshoek van Zwake man van H. A. Buteux 38 j.J. W. de Jonge man van J. M. de Rijke 46 j.C. Landman IV» j., z. van 8—14 Nov. IERSEKE. Ondertrouwd: 8, Foort Glerum 20 j. jm. en Huberta Bom 20 j. jd.; Geboren: 10, Catharina Tannetje, d. v. Gommert Zuidweg en Maria Komejan. Overleden: 9, Boudewijn 9 d., z. v. Jan Nieuwenhuize en Pieternella van Kruinengin. van 115 Nov. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Krijn Schipper 24 j. jm. en Stoffelina Suzanna Maria de Jager 23 j. jd. Getrouwd: Rijk Rijkse 26 j. jm. en Dina Verhage 26 j. jd.; Jacobus Veer- hoek 35 j. jm. en Lena Mieras 31 j. jd. Daniël Zandee 26 j. jm. en Wilhelmina Westerweele 24 j. jd. Geboren: Hubertina, d. v. Krijn Saaman en Dina Meulbroek Elizabeth, d. v. Jacobus Reinhoudt en Tda Verkeule Wilhelmina, d. v. Adriaau van Strion en Maria Verhage. ZIERIKZEE, 14 Nov. 1901. Boter f0,57'/j a f 0,40 per pond. Eieren 2,12'L af 1,00 de 25 stuks. St. Maartensdijk. 14 Nov. Bij de gisteren alhier gehouden veemarkt waren aangevoerd 40 stuks hoornvee en 167 biggen De handel in hoornvee was niet druk, die in biggen levendig; van de 167 werden 130 verkoeht. Prijzen werden besteed als volgt: Gras kalveren f 40 af 50, jaarlingen ossen en vaarzen f 50 af 60, 2-jarige ossen f 75 a f 90, 2'/a-jarige dito f 100 a f 120, 3-jarige dito f 140 a f 160, kalfvaarzen f 140 a f 160, vare koeien f 100 a f 130, melkkoeien f 155 a f 165, biggen f6 a f 10. VLISSINGEN, 15 Nov. 1901. Boter f 0,t»2'/2 A f 0,00 per halve kilo. Eieren f'6,80 a f 7,20 per 104 stuks. Dondot'dag 21 Nov. Middelburg, 2 uur door de commissie van spijsuitdeeling, kolen, schenkelvleesch, spak en gort. Biljetten bij jhr. Van Tey- lingen tot 20 Nov. Woensdag 27 Nov. Middelburg. Gebouw Provinciaal Bestuur 11 u.: het onderhoud van het kanaal door Walcheren, gedurende 1902, 1903 en 1904. Raming f 30,000 per jaar. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, arrou- disseraents-ingenieur Hoogenboom, opzich ter Van Langeveld, beiden Vlissingen, eu opzichter In 't Hout, Middelburg. Bruinisse. Door het Bestuur van het calamiteuze Waterschap het uitvoeren van 2inkwerk en steenbestortig aan den voor zever van het waterschap. Aanw.: 19 en o2 Nov. te Zijpe. Vrijdag 29 Nov. Middelburg, 11 uur in de Abdij herstel of vernievwing en onderhoud voor 3 jaren in 19 perc. van provinciale waterstaat wer ken en wegen. Inl. bij de opzichters Boone te Zierikzee, Dormaar te St. Maartensdijk, Sturm te Goes, Mulder te Breskens, v. Gorssel te Colijnsplaat, Eijke te Neuzen en Plasschaert te Middelburg. Woensdag 4 Dcc. Middelburg. Gebouw Provinciaal Be stuur 11 uur. a. onderhoud werken bij de Oude Hoeve, aan do Noordzijde van het eiland Schouwen, gedurende 1902, 1903 en 1904. Raming f3050 per jaar. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, inge nieur Stoel, Goes, en opzichter Kooreman, Zierikzee; b. houwen brugwachterswoning bij de schipbrug te Vlissingen. Raming f 7370. Inlichtingen hoofding. Bekaar, Middelburg, arr.-ing. Hoogenboom en opz. Langeveld, beiden Vlissingenc. op diepte houden van de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en te Wemeldinge, van 1 Jan. 1902 tot en 31 Dec. 1906. Raming f6600 per jaar. In lichtingen hoofdiDg. Bekaar, Middelburg, ing. Stoel, Goes, en opz. Kooreman, Hans- weert; d. het uitdiepen van de tramweg havens aan het Zijpe. Raming f'5900 per jaar. Inlichtingen als bij a. Woensdag 11 Dec. Middelburg. Gebouw Provinciaal Be stuur 11 uur onderhoud kanaal door Zuid- Beveland, gedurende 1902, 1903 en 1904. Raming f21 600 per jaar. Inlichtingen hoofding. Bekaar, Middelburg, ing. Stoel, Goes, en opz. Kooreman, Hansweert. Woensdag 20 Nov. Kwadendamme, 147 olmen bij M. Tim merman 10 uur door not. v. d. Kloes voor Fransen v. d. Putte en Zn. Serooskerke, bij Melse door not. Tak 2 uur een winkelhuis, schnur, erf en tuin A 5 en 6 groot 761 cA. Een huis en schuur A 92 groot 437 cA. Te zien 19 Nov. 14 en 20 Nov. 10 12 uur. West Souburg, bij wed. Wessels door not. Wisboom Verstegen 1 uur een huis en tuin 288 cA. En om 2 uur aan 't huis meubels, boogkabinet, petroleumkannen en maten, foliobijbel, landbouwgereedschap, brandhout, steenkolen, kippen, enz. Donderdag 21 Nov. Nisse, Gemeenteherberg door not. de Ronde Bresser voor dhr. W. F. K. Lenshoek 31960 cA. weiland en 12,3592 H. bouw en weiland in 's Heer Arendskerke half 12. Middelburg, iu de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen 8 uur huizen Sint. Janstr. 1 98, 97 eu 96. (2o. is pakhuis) Tdem I 51 met fotografisch atelier. 5o. eeu dubbel woonhuis Nieuwe haven I 101 en 102 groot 122 cA. 6o. een winkelhuis Lange Geere K 237 groot 40 cA. 7o. een hnis Wal B 48 groot 22 cA. 8o. een huis en tuin Pijpstr. N 214 groot 382 cA. Heinkenszand, bij Allemekinders 10 uur 8250 en 4250 cA. bouwland door not. Bresser voor dhr. W. F. K. Lenshoek, Vrijdag 22 Nov. Wolfertsdijk, 10 uur bij Korstanje 15,4620 H. bouw- en weiland, inl. dhr. W. F. K. Lenshoek en not. de RondeBresser. Borssele, half 11 bij J. op 't Hof grind weg door not. Pilaar 134 olmen. Kloetinge, achterste boomgaard bij P. v. Liere door not. Mulock Houwer 10 uur voor de heeren Burger 34 canada's, 1 wilg, 5 canada's en in Stadshoek 13 canada's en 11 kopboomen met den kap.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 5