Kerknieuws. Schoolnieuws. liechtszakeih Gemengde Berichten. L E E STA F E L Ingezonden Stukken. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabillé, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kedichem, A. Kabel, eand. te Sneekte Beek, C. J. v. Arkel te Gentte Gulpen, J. A. K. Offerhaus te Westeremden. Aangenomen naar Almelo, door dr. A. v. Veldhuizen te Molkwerumnaar Fra- neker, door H. E. Knappert teNieuwveen. Bedankt voor Marken, door W. J. Val, cand. te Rotterdam voor Bruchem, door A. ten Have te Eemnesvoor Gorinchem door J. M. Ph. Schippers te Huizen. Ds. A. v. Veldhuizen te Molkwerum promoveerde gisteren aan de hoogeschool te Utrecht tot doctor in de godgeleerdheid, met proefschrift: »De brief van Barnabas". Geref. Kerken. Beroepen te Haastrecht, J. A. de Vries te Fijnaart. Doopsgezinde Gemeenten. Middelburg. Ds. P. Sybolts van de Rijp, beroepen predikant bij de Doopsge zinde gemeente alhier, zal wegens onge steldheid zijn intrede den 4 Nov. niet houden en hoopt nu Zondag 17 Nov. a. s. zijn intrede te doen. Bij 't 3e of schriftelijk gedeelte van het notariüel staatsexamen is o. a. geslaagd en mitsdien tot eandidaat-notaris bevorderd do heer J. C. Dalebout te Tholen. Geslaagd te Nijmegen voor de vrije- en ordeoefeningen dhr. C. F. Kohier te Groedeen voor deze zelfde acte te Venlo de heeren P. Mol te 's Hertogenbosch, L. Hubregtse en J. Louwerse, beiden te Sou burgbenevens mej. C. Roldanus te Vlis- singen, en niet te Middelburg, gelijk wij eerst meldden. Arrondissernents-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: landlooperj en bedelarij: J. d. L., 48 j., schoenmaker, zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 2 X 3 d. hechtenis en plaatsing in eene rijkswerk inrichting voor den tijd van 1 jaar; landlooperijA. B., 19 j., boerenknecht, zonder vaste woonplaats, thans te Middel burg in hechtenis, tot 3 d. hechtenis en plaaatsing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden mishandeling: J. B. d. B., 18 j., E. W., 22 j., arbeiders, Sas van Gont, P. J. V., 33 j., koopman, Stoppeldijk, en J. F. B., 26 j., en J. J. V., 23 j., werklieden, Goes, allen tot 7 d. gev. straf, en E. v. L., 26 j., arbeider, Westdorpe, en A. H., 20 j., schipper, Graauw (Paal), beiden tot f 5 b. s. 5 d. h., en vernieling: F. X. J., 20 j., klompenmaker, Beveren (Waes), laatst verblijvende te Goes, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f3 b. s. 3 d. h. vrijgesproken: P. A. S., 18 j., schipper, Graauw (Paal), beklaagd van mishandeling. Te 's Qravenhage komt 21 Nov. voor 't gerechtshof de zaak van den ar beider uit Salzaete, door de rechtbank te Midddelburg veroordeeld tot achttien maan den gev. straf wegens wederspannigheid tegen de marechaussees van Sas van Gent. Qoes. Maandagavond raadsvergadering om 8 uur, voorwijziging verordeningen regelende het herhalingsonderwijs en de heffing van schoolgelden voor en benoeming onderwijzend personeel bij dat onderwijs. Goes. Heden (Vrijdag) vierde de heer A. van Schelven zijn 25-jarig jubileum als hoofd van school B alhier. De school was feestelijk gesierd. Daar waren de burgemeester, een der wethou ders, de arrondissements-schoolopziener, de leden der plaatselijke schoolcommissie, het onderwijzend personeel en de (400) leer lingen bijeen. Toen hij met zijn echtge- noote de school was binnengeleid werden zij uit naam van leerlingen en personeel toegesproken door het plaatsvervangend hoofd den heer Snouck. Ook de arr.- schoolopziener (dhr. v. Bruggen) en de burgemeester spraken een woord van hulde eu waardeering tot den jubilaristerwijl de leerlingen eenige liederen zongen. De heer v. Schelven dankte diep geroerd voor al deze attentie, alsmede voor vele stoffelijke blijken van genegenheid en dank baarheid hem vereerd. De leerlingen werden onthaald. 's-Heerenhoek. Woensdag vierden de Eerw. Zusters en met haar geheel de R.K. Parochie liet 25-jarig bestaan van het ge sticht van den H. Franciscus. 's Morgens te 9 uren droeg de ZeerEerw. Heer Pastoor geadsisteerd door de WelEerw. Heeren ka pelaans van Heinkenszand en 's-Heerenhoek eene plechtige H. Mis op tot dankzegging voor de verkregen gunsten in dezen tijd kring. Na de H. Mis ging het kerk- en armbestuur hunne felicitatiën aanbieden. De kinderen, op dezen dag ook bijzonder gelukkig, hopen de volgende week extra onthaald te worden. Het feest werd met êene senerade besloten, welke gebracht werd door »Oefening kweekt kunst", van Borsele. Dit bericht ontvingen wij eerst Donderdag avond na 't afdrukken, zoodat 't een dag te laat geplaatst wordt, en t reeds in de M. C. was opgenomen. Red. Blijkens achterstaande advertentie zal door de heeren A. de Smidt en C. J. Stomps te Middelburg een tuinbouwcursus geopend worden. Die cursus zal twee winterhalfjaren duren en eindigen met een examen ter verkrijging van een diploma. Het onderwijs, dat waarschijnlijk drie avon den per week telkens van 58 uur zal gegeven worden, zal loopen over de vak ken: kennis van den grond, grondbewerking, grondverbetering, plantkunde, kennis der na tuur, bemesting en boomteelt. Bovendien zullen gedurende het voorjaar en den zomer eenige praktische lessen gegeven worden in het snoeien, het kweeken van bepaalde boomvormen, de behandeling der boomen gedurende den zomer enz. Aangezien het onderwijs gratis gegeven wordt en de deelnemers daaraan zich alleen eene kleine uitgave voor dea aankoop van enkele boekjes zullen moeten getroosten, vertrouwen we, dat velen van de gelegen heid, om zich zoowel praktisch als the oretisch in het tuinbouwvak te kunnen bekwamen, gebruik zullen maken. Bruinisse. De gemeenteraadsvergade ring van j. 1. Woensdag was een zeer belangrijke. Behalve de begrooting voor het volgend jaar was aan de orde de haven- vergrooting. Reeds lang is over deze kwestie gehandeld; evenwel tot nu zonder resultaat. Thans werd met vijf tegen twee stemmen besloten de vergrooting te doen plaats hebben in Noordwestelijke richting tot een lengte van ongeveer 130 M. De groote noodzakelijkheid van vergrooting werd alge meen erkend doch over de manier hoe ontspon zich begrijpelijkerwijs een geani meerd debat wat met den b. g. uitslag eindigde. De gemeentebegrooting werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 23562,46s. Hierbij behoort een cijfer van f 1242,07 voor onvoorziene uitgaven. Bui tengewone werken komen in de begi ooting niet voor. Voor den tijd van zes jaren werd weder aan het rijk verhuurd het telegraafkantoor met woonhuis voor den bestaanden huurprijs ad f 640. Na goedkeuring eener af- en overschrij ving op de loopende begroeting werd de vergadering gesloten. Vlissingen. De gemeenteraad heeft gisteren tot tijdelijk regentes over het gasthuis benoemd mevr. De Veij Mesdagh— Mulder Drenth, met wie mevr. BlumDe Niet was aanbevolen. Het bedrag voor tegemoetkoming in de huishuur van onderwijzers werd bepaald op f50, nadat een voorstel om f75 toe te kennen was verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Het voorstel van den heer Geelhoed om een bedrag op de gemeentebegrooting be schikbaar te stellen voor het verstrekken van voedsel aan schoolkinderen werd aan genomen met algemeene stemmen op een na en het bedrag bepaald op f 100. Waarde. Lang op reis. Den 13 Febru ari 1900 werd van het hulpkantoor alhier een brief verzonden naar Antwerpen. Deze kwam den 30 October 1901 als onbesteld terug. In de Woensdagavond te Westkap- pelle gehouden raadszitting is tot gemeente ontvanger, buiten de aanbeveling om, benoemd de heer W. Roelse Lzn, na loting met don heer K. Minderhoud Jzn. die door burg. en weth. met den heer H. Huijbreg- sen was aanbevolen. Diens borgtocht werd op f 17 00 vastge steld. Tot secretaris ontvanger van het burgerlijk armbestuur werd, eveneens bij loting, benoemd de heer H. Huijbregsen, die door dat bestuur met den heer A. Joosse aan bevolen was. Tot kantoorhouder voor de telephoon werd dezelfde heer H. Huijbregsen benoemd, eveneens bij loting met mej. de weduwe De Vos-Dekker. De gemelde lotingen waren noodig omdat de candidaten bij herstemming telkens evenveel stemmen bekwamen. Tot lid van de commissie van toezicht werd gekozen de heer P. L. Bolier. (M. C.) 's-Heer Arendskerke. In de op Don derdag jl. gehouden vergadering van den Gemeenteraad alhier, waarin zonder ken nisgeving afwezig waren de heeren G. de Jager en M. B. Slabbekoorn, werd, nadat de notulen der vergadering van den 28sten October jl. waren gelezen en onveranderd goedgekeurd, het voorstel van den heer A. Zandee om de jaarwedden van het hoofd der school te Ouddorp, f 50 hooger te stellen, dan de bij art. 26 der wet van 24 Juni 1901, (Staatsblad no. 187), vastge stelde minima, aangezien over dat voorstel in eene vorige vergadering de stemmen staakten, opnieuw in stemming gebracht, en met 7 tegen 2 stemmen aangenomen. Dientengevolge zullen de tractamenten, volgens de heden vastgestefde verordening regelende de jaarwedden van de hoofden en verder onderwijzend personeel der open bare lagere scholen in deze gemeente be dragen Voor hot hoofd der school te Ouddorp: a met minder dan 5 dienstjaren f500, met 5 en meer doch minder dan 10 dienst jaren f850, met 10 en meer doch minder dan 15 dienstjaren f900, met 15 eu meer doch minder dan 20 dienstjaren f950, en met 20 en meer dienstjaren f1000, terwijl de jaarwedden van de hoofden der scholen te Nieuwdorp en to 's-Heer Hendrikskin deren, en die der onderwijzers aan de open bare lagere scholen in deze gemeente wer den vastgesteld op dezelfde bedragen als in art. 26 der onderwijswet bedoeld. Tevens werd besloten, de onderwijzers die op 1 Januari 1902 een hoogere jaar wedde genoten, dan waarop zij volgens de bij de verordening vastgestelde regeling recht zouden hebben, die hoogere jaarwedde te blijven toekennen. Aan elk der man nelijke onderwijzers die gehuwd, of wel weduwnaars zijn met eene huishouding en den leeftijd van 28 jaren hebben bereikt, wordt eene tegemoetkoming in de huishuur toegekend van f50 per jaar. Vervolgens wordt het voorstel van den heer J. Minnaar tot verhooging der jaar wedden van de Veldwachters met ieder f 50 (over welk voorstel de stemmen in eene vorige vergadering eveneens hadden ge staakt) thans aangenomen met 6 tegen 3 stemmen, terwijl ten slotte met algemeene stemmen wordt besloten de begrooting der gemeente voor het jaar 1902, voorloopig vast te stellen in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f23652.17 met een Hoof- delijken Omslag van f 5700 en een post van onvoorziene uitgaven van f 350.02. Zierikzee. De kiesvereeniging Gemeente belang stelde voor den gemeenteraad can- didaat den heer W. C. de Crane (kath.) de antir. kies vereen iging had reeds den heer A. Timmerman (antir.) gecandideerd. Alle 13 leden van den Zierikzeeschen raad, en de burgemeester zijn liberaal. 's-Heer Arendskerke. Heden middag schrokken de paarden, gespannen voor een rijtuig van den heer Adriaanscn, op den Goeschen straatweg van een wielrijdster, op wier flets een rood pakje was gebonden. In dolle vaart den straatweg over zouden zij zeker tegen de balustrade gevlogen zijn, indien het eene paard niet omver gevallen was en het rijtuig daardoor tot stilstand gebracht was. Nu kwamen de passagiers met den schrik en eenige bange oogenblik- ken vrij. Ierseke. Vrijdagavond werd alhier het treurige bericht ontvangen dat de alhier wonende 30-jarige schippersknecht A. v. S. den 29 October jl. te Mainz (Duitschland) is verdronken. Bezig met het schip af te spoelen schijnt hij te water te zijn geraakt en door den stroom medegesleurd waardoor hij verdronk. Zijn lijk was 30 October nog niet gevonden. Hansweerd. Het met stukgoederen geladen sleepschip „Loewenburg" schipper A. Schwippers is op het kanaal in aan varing geweest met het schip „Recht door Zee" schipper I. van Steen. Van het laatste schip werd de kop ingedrukt. N.RC.) Te Amsterdam werd Woensdag avond, op initiatief van het Plaatselijk Arbeiderssecretariaat een vergadering ge houden waar ruim dertig vereenigingen vertegenwoordigd waren om het boycot plan te bespreken. Hieruit bleek, dat dit plan niet is gericht tegen den Zuid-Afrikaanschen oorlog alleen, maar tegen allen oorlog. Welke geest er indeze vergaderingheerschte, blijkt voldoende uit de motie, die, na uit voerig debat, mot algemeene stemmen werd aangenomen. Deze motie toch luidde: De vergadering, gehoord de debatten, over wegende dat elke oorlog verderfelijk is, en altijd veroorzaakt wordt door winstzucht van het Internationale kaptalisme, overwegende dat de arbeidendr klasse indien deze eensgezind optreedt en zich niet door allerlei bekrompen vooroordeelen laat leiden, aan eiken oorlog een einde kan maken: juicht de poging door de transportarbeiders, om een einde te maken aan de gruwelen in Transvaal, toe en belooft krachtigen steun: is van meening dat niemand zich mag laten leiden door vijandschap jegens de Engelsche arbeiders, welke vijandschap op de internatio nale verhoudingen der arbeiders in alle landen een zeer nadeeligen invloed zou uitoefenen; spreekt den wensch uit, dat de georgani seerde arbeiders met alle macht zullen trachten een einde te maken aan den Transvaalschen oorlog, maar het zelfde middel als thans zullen toepassen op oorlogen zooals de Atjeh-oorlog en de oorlog op de Philippijnen." Na aanneming dezer motie werd, als resultaat van de vergadering, besloten om nog deze week alle vak- en politieke ver eenigingen op te roepen ter bijwoning van een gedelegeerdenvergadering, waarin een comité zal worden gevormd, dat in overleg met het reeds bestaande comité krachtig zal medewerken tot het doorzetten van den boycot. Het dorp Uitwijk bij Woudrichem is in zeker opzicht stellig een éénling in ons vaderland. Ofschoon daar zijn een Herv. Kerk met predikant en een school met pl.m. 100 leerlingen, woont er niet één bakker en zoekt men tevergeefs een herberg. Te Almkerk zou een ouderpaar zijn kind laten doopen. Toen men met de baker, gezeten in een rijtuig, kerkwaaits reed, kwam men tot de minder aangename ont dekking dat het kind nog thuis lag. Koningin Emma is op het oogenblik de gast van den groothertog van Mecklen burg te Schwerin, en van hertogin Johan Albrecht en zijn gemalin Elisabeth van Weimar te Wiligrad. Te Driewegen is de schipper A. van Loenen door een windvlaag over boord geslagen en jammerlijk verdronken. Naar aanleiding van de berichten over het vinden van goud in de buurt van Nijverdal, schrijft men aan de „N. Ct." „Dat er in de bedoelde streken goud in den grond zou voorkomen, tenminste in hoeveelheden, die technisch ook maar ee- nigszins van beteekenis zouden zijn, is hoogst onwaarschijnlijk. Goud laat zich in Nederland alleen verwachten in geslip- de gronden met een hoog gehalte aan zwa re mineralen, en deze zijn in de omstre ken van den Hellendoornschen en Noesse- lerberg waar het metaal zon gevonden zijn tot nu toe niet bekend. Onze be richtgever voegt er evenwel bij, dat hij geen monster van het „goudhoudend" zand heeft gezien. Wel schrijft hij, dat in 9 van de 10 gevallen, waarin zoogenaamde goudhoudende monsters ten onderzoek wor den aangeboden, het metaal mica blijkt te zijn,een enkele maal ook pyriet (z wavelkies)."' Donderdagmorgen heeft te 's-Gra- venhage in het hotel »De twee Steden" een langdurige conferentie plaats gehad tnsschen hot voltallige Boeren drieman schap, dr. Leyds, gezant der Zuid-Afri- kaansche republiek, en den heer Van Boe- schoten, secretaris der Zuid-Afrikaansche legatie, hoofd van den dienst bij President Kruger te Hilversum. Ook de secretaris van dr. Leyds, de heer Bolman, woonde de bijeenkomst bij. De minister van Binnenlandsche Za ken, dr. Kuyper, was gisteren weder op zijn departement aanwezig, nadat hij eenige dagen wegens rheumatische aandoeningen ten zijnen huize gewerkt had. I)e heer B. Blok, verslaggever voor de pers, van de handelingen der Tweede Kamer, gedacht dezer dagen zijn 40-jarigen arbeid als zoodanig en deelde aardige door hem bijgewoonde bijzonderheden hiervan mede. Een paar er van vertellen wij hier over. Twee pijnlijke momenten heb ik doorleefd, die destijds mijn gevoel sterk hebben aangegrepen. Het was in 1861 en in 1871. „De laatste dagen van het innerlijk reeds zeer verzwakte Kabinet-Van Heemstra waren gekomen. Achtereenvolgens waren Van Hall en de beide Van Zuylen's v. Nijevelt (graaf en Baron, de laatste door zijn schitte rende welsprekenheid beroemd) reeds uit getreden; het „liberaal in Nederland, be houdend in Indiü" kwam door een ietwat hybridisch kolonaal beleid niet tot zijn recht en de liberale Oppositie achtte nu het oogenblik voor een staatkundig zuiverings proces gekomen. Zij deed dit op eene wijze, waarvan Prof. Buys in De Gids verklaarde, „dat daardoor een donkere bladzijde in de geschiedenis der liberale partij werd ge schreven." En ik zie voor mij den Heer Van Heemstra (S. baron;, hooghartig zich verheffende, doch met diepe droefheid in zijne stem de Tweede Kamer herinnerende, dat hij was een oude dienaar van de Kroon en van zijn land, die niet verdiende de mishandeling, aan welke hij thans blootstond. „En tien jaar later, in 1871 (moeten wij aan een Nemesis denken?), werd de „oude leeuw" door zijn eigen vrienden geschopt. Ik zag toen Thorbecke, den ijzeren reus van weleer, op zijne beurt wankelend voor den ministerieelen zetel staaü, dien hij voor de derde maal (of eigenlijk voor de vierde maal; want ook het Kabinet-Fock van 1868 was zijne creatie: het was een Kabinet- Thorbecke, zonder Thorbecke) had inge nomen. Ik hoor den geknakten reus eerst de Kamer vriendelijk verzoeken, toen zijne Begrooting aan de orde was, hem niet te dikwijls te doen opstaan, en ik zie de flikkering nog iu de diep-grijze oogen, toen de groote staatsman met een onbeschrijfelijk weemoedigen klank in de reeds doffe stem en met streng handgebaar eene schifting maakte onder zijn eigen broederen tusschen de „Bergpartij" en de „Girondijnen". De eerste sporen van de sedert doorwerkte scheidiDg tusschen liberalen en liberalen waren toen aan den dag getreden. Het groote schisma was gekomen. „Die momenten zijn natuurlijk in de Handelingen opgeteekend; maar onmogelijk kan het papier teruggeven de onuitwischbare indrukken, die zij in een eenigszius ge voelig gemoed hebben achtergelaten". Te Kieff heeft de politie een acht tienjarigen Rus Iwan Kapronoff na lang durige nasporingen gevangen genomen. De jongen heeft in de laatste drie maan den 67 jonge meisjes tusschen 15 en 18 jaar aangevallen; gewoonlijk wachtte hij de schoolmeisjes op bij liet naar school gaan en trachtte ze dan met een lang zakmes in den hals te steken. Drie van zijn slacht offers zijn gestorven aan de bekomen won de; van de overigen zijn er nog enkelen, die verpleegd worden. Als motief van zijn moordaanslagen gaf de jongen op, dat hij een haat had aan alle vrouwen en zich zelf van woede niet meer meester was als hij een der „duivelschepselen", zooals hij vrouwen noemde, zag. De »Hertzog", het bekende schip der Duitsche Oost-Afrika lijn is te Hamburg aangekomen met 6000 centenaars salpeter aan boord. Dit salpeter was bestemd, om er buskruit van te maken voor de Boeren. De fabriek is op Portugeesch gebied in Oost-Afrika gelegen. De Engelsche regee ring »verzocht" echter het salpeter weder mede te nemen naar de haven van afzen ding. Splinter en balk, mag men wel zeggen. Er zijn verscheidene honderde paarden, uit Rusland te Weenen aangekomen, naar Zuid-Afrika voor het Engelsche leger ver zonden. Het begint er te spannen tusschen Frankrijk en Turkije. Het Fransche eskader, dat op 't oogenblik in de Middellandsche zee is voor de manoeuvres heeft vijf oor logsschepen losgelaten die onder bevel van admiraal Coillard oostwaarts trokken met den last om zoo deze 't noodig maakte, tegen den Sultan handelend op te treden. Het geheele eskader is echter reeds te Toulon terug. Toen Zaterdag aan een gevangene in Witzwyl, Zwitserland, een kloeken, nog jongen man, werd meegedeeld, dat hij, ten gevolge van zijn voorbeeldig gedrag in do gevangenis, was ontslagen en terug kon keeren naar zijn gezin, waarvan hij de eenige kostwinner was, werd hij zoozeer door blijdschap getroffen, dat hij dood in elkaar zakte. Wij maakten kennis met den scheurka lender »01ijftak", vroeger bij Bureel Vrede- bode Dordrecht verschenen, verscheen lig nu bij de firma Oosterbaan, Klemkerk en le Cointre te Goes. Wij bevelen dezen kalender aan vooral wijl de uitgevers de traditie welke hem zoo aantrekkelijk maakt zullen voortzetten. Zij wilden hem namelijk ook kosteloos ver spreiden onder zeelieden, sein- en brug wachters, enz., mits men hun daartoe 't geld overmaakt, men werke er dus aan mede, om dezo traditie te behouden, hetzij door bijdragen, hetzij door bestelling. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! De bewaarschool in de St. Janstraat te Middelburg wordt met 1 Januari opgeheven. Verscheidene gereformeerde Christenen zonden daar hun kinderen heen. Of dat goed was Of gereformeerde kinderen in zulk een moderne omgeving thuis hooren Daar heb ik het nu niet overik consta teer alleen het feit, dat velen onzer van die school gebruik maakten. De bewaar school op de Wal, die den naam van Chris telijke Bewaarschool droeg, bestaat niet meer sedert eenige maanden, 't Gebouw is reeds in andere handen overgegaan. Of dat jammer is Zeer zekervooral wan neer men zich herinnert, dat die school, door de beide, toenmalige Chr. Gereform. gemeenten met de beste bedoelingen in 't leven geroepen, een tijdperk van grooten bloei heeft gekend, toen Mej. Wanrooij en Mej. Haccou als hoofd fungeerden, en die school zelfs dieDSt deed als kweekplaats voor bewaarschoolhouderessen. Toch is die af faire verloopen. Waarom ook deze school niet bijtijds overgedaan aan een Vereeni- ging, evenals met de school in de Graven straat is geschied Doch ter zake. De school op de Wal is dood; die in de St. Janstraat gaat dood. Is 't nu geen tijd om aan te pakken Dikwijls hoorde ik jonge ouders zeggen »we moesten toch een goeie Chr. Bewaarschool hebben"welnu, thans is de gelegenheid gunstig, de behoofte zal spoedig worden gevoeld, na de verdwijning van een school op 1 Januari; en de Ge reformeerde ouder, zal christelijk voorbe reidend onderwijs toch zeker verkiezen bo ven »kleurloos". Of moeten al de kinderen naar »'tNut"? Immers neen. Een gereformeerde Be waarschool heeft bewezen levensvatbaarheid te bezitten mits onder goede leiding, en 1886 bracht ons vele gereformeerden, die ook van zulk een school zullen willen pro- fiteeren. Daarom is er geen enkele reden waarom men niet zou over gaan tot het oprichten van een Chr. Bewaarschool. Wat zegt U? Wou u in 't zelfde gebouw blij ven in de St. Janstraat Dat zou misschien best gaan. Informeer maar eens. Maar wacht dan niet te lang. Op school werd ons wel eens voorgehouden, dat sgoed en gauw" niet samen gaan kan, maar wie de behoefte gevoelt, toone, dat op dit oogen blik de oprichting van een Bewaarschool wel »goed en gauw" kan gaan. AllezlWie pakt aan. Dames? Heeren? Vaders of Moeders 't Geeft niet wie. Als 't er maar komt. Dankend voor de plaatsruimte M. de R. ,,'t Geeft niet, wie BURGERLIJKE STAND van 31 Oct. 1 November. MIDDELBURG. Ondertrouw J: C. J. Riemens 24 j. jm. en M. Zegers 24 j. jd.; A. Schuit 19 j. jd. en D. Paauwe 23 j. jd.C. P. A. Pouleijn 27 j. jm. en A. C. Staal 26 j. jd. Getrouwd: C. Rottier 23 j. jm. en E. J. Varel 31 j. jm. Bevallen: M. A. van Flierenberg geb. Reicbgeld z.J. Bouwens geb. Robijn d.; J. W. Hubregtse geb. Minderhoud d.; J. Kerkhove geb. Fraucooij z. Overleden: P. Grims vrouw van J. Mersie 50 j. GOES. Huw. aangifte: 31, Hendrik Leendert Frenks 27 j. jm. en Jacoba de Jager 25 j. jd.Marinus Adriaansen 23 j. jm. en Helena Steketee 22 j. jd. Geboren: 1, Dignus Pieter, z. v. Cornelis Levinus Cornelisse en Geertruida Schipper. van 11—31 Oct. IERSEKE. Gehuwd: 31, Jacobus Pekaar 24 j. jm. en Geertruida Daane 20 j. jd. Geboren: 24, Laurina, d. v. Matthijs Ridderhof en Neeltje Lindenberg; 27, Johanna Antona, d. v. Marinus Servaasen Cornelia Kloet30, Gommert, z. v. Jan van de Vrede en Cornelia Lindenberg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2