i Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. I RECLAMES. Zonder krachten. Rechtszaken. »De olijfkleurige jeugd van St. Helena houdt zich gedurende de laatste weken onledig met prospecteeren langs den zee oever naar geconserveerde levensmiddelen. En zij is zeer fortuinlijk in die bezigheid. Vele tinnen met beschuit en geconserveerd vleesch zijn reeds aan den grond ontwoe kerd en kwaadsprekers zeggen, dat krijgs gevangenen die artikelen langs de kust geplant hebben dat dit gedaan is met het oog op ontvluchting. De 300 rêfugié's oftewel verraders, die hunne gewilligheid betoond hebben in te zweren onder den Brit, onder het vage vooruitzicht spoedig te zullen repatrieeren, zitten nog steeds opgesloten in kamp No. 2. Gelukkig dat die kanker gesneden is uit de beide krijgsgevangenkampen, waar de geest opgewekt blijft ter oorzake van de buitengewoon strenge censuur, die, zoo re deneert de Boer, niet zoo streng behoeft te zijn als het den Britschen Leeuw voor spoedig ging. Kalm rookt hij zijn pijp, troost vindende in die bezigheid en won derlijk is het te zien die verscheidenheid van papieren tabakszakken, afkomstig uit Rotterdam, Schiedam, Heusden, Arnhem, Sliedrecht, Zaandam, Middelburg, Gronin gen, ja uit bijkans elke stad in Nederland. Transvaal-tahak is over het algemeen ster ker, maar bij gebrek aan brood eet men korstjes van pastijen en de krijgsgevangene is er dankbaar voor. Hoe verliest men zijne krachten en wat is het zekerste middel ze te herstellen? Het geval komt zoo veelvuldig voor, zoo talrijk zijn zij die verzwakt zijn, dat het van belang is de zaak te onderzoeken. Verschillende oorzaken kunnen tot de algemeene verzwakking bijdragen. Zulks doet zich voor, 't zij tengevolge eener ernstige ziekte, 't zij door eene geleidelij ke verarming van het bloed, veroorzaakt dooi de gebrekkige condities waarin men zich bevindt. Indien gij bij voorbeeld leeft in een atmosfeer waar de lucht slecht is, verliest het bloed zijn roode lichaampjes omdat het ontroofd is van de voor zijne kracht benoodigde elementen en kan dus het organismes niet meer voeden. De bloedarmoede doet zich voor en met haar tallooze verwikkelingen. Eensklaps gevoelt men zulke hevige pijnen in 't hoofd dat men meent men met een hamer gesla gen wordt. Men heeft pijnen in de zijde die de ademhaling belemmeren en die een gevoel veroorzaken alsof een scherp instru ment in het lichaam werd gestokeD. Men heeft geen lust meer in eenig voedsel en als de spijsvertering moet plaats hebben, heeft men eene gewaarwording van zwaarte op de maag of wel krampen. Het bloed is verzwakt en dit is de ware oorzaak dei- ziekte waaraan men lijdt. Gebruikt zonder aarzelen de beste heruieuwer van het bloed, versterker der zenuwen n. 1. de Pink pillen van Dr. Williams en weest verzekerd, dat Uw gezondheidstoestand zich zal wijzigen, verbeteren en uitstekend zal worden, want het is door de herstelling van het bloed dat de Pinkpillen vele ziekten zullen genezen, veroorzaakt door de armte van het bloed, zooals de bloedarmoede, die de algemeene zwakte veroorzaakt, de bleekzucht bij de jonge meisjes, de neuras thenie en het rheumatiek. Het is tengevolge van hun gebruik dat de Heer M. van den Brink te Honswijk Tul en 't Waal provincie Utrecht ons 't vol- Juffr. van den BRINK, volgens portret, gende schrijft: tot mijn grootste genoegen kan ik U mededeelen als dat mijne vrouw veel beter is dan voor 4 maanden terug. Toen klaagde zij altijd over pijn in den rug, duizeligheid, vermoeidheid, 't welk gepaard ging met vroeselijke hoestbuien, geen eetlust, was ongeregeld. Aan onze verslaggever verhaalde Juffrouw van den Brink bij zijn bezoek, dat zij jaren en jaren lang een zwakke borst had gehad, bij de minste koude vatte zij koü, steken in de maag, kortademig, veel hoofdpijn, oorsuizengen en steeds veel last van koude handen en voeten. Wat ik al aangewend heb is niet op te noemen; niets mocht baten en ik begon waarlijk aan den toekomst te wanhopen. Maar dank Uwe Pink pillen ben ik hier van bevrijd en zal Uw Heilmiddel een ieder aanbevelen. Haar man schrijft ons nog, zoowel mon delings als schriftelijk ben ik beroid do gewenschte inlichtingen te geven. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabiltc, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 'Vlasmarkt te Middelburg. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens: poging tot doodslagwaarbij het voornemen des daders zich door een begin van uitvoering heeft geopenbaard en de uitvoering alleen ten gevolge van omstandigheden van zijn wil onaf hankelijk niet is voltooid: Th. H. R., 35 j., smidsknecht en bierhuishouder, Biervliet, tot 1 jaar gev. straf. wederspannighoidA. d. V., 47 j., werk man, St. Kruis, tot 1 m. gev. straf. huisvredebreuk: B. d. K., 23 j., boeren knecht, Kapelle, lot f 5 b. s. 5 d. h., en mishandeling: P. L. B., 22 j., werkman Clinge, tot 1 m., en M. V., 22 j. schippers knecht, Wemeldinge, tot 3 w. gev. straf. Bij bevelschriften van bovengenoemde Rechtbank zijn naar de openbare terecht zitting verwezen: a. J. F. W. B., oud 21 jaar, steendruk kersknecht, geboren te Amsterdam, wonende te Middelburg, gedetineerd aldaar, ter zake dat hij te Middelburg, ten huize van C. H. J. van Benthem Jutting, bij wien hij als knecht in dienst was, in 1901, op verschil lende tijdstippen, tusschen 1 Juli en 14 October,met het oogmerk van wederrechte lijke toeëigening, heeft weggenomen 29 porceleinen borden, een porceleinen boter vlootje, een porseleinen terrine en een porceleinen schotel, allen toebehoorende aan bovengenoemden van Benthem Jutting, althans aan een ander dan aan hem, ver dachte. Aan den beklaagde is de heer mr. J. J. Heijse, advocaat te Middelburg, ambthalve als verdediger toegevoegd. b. M. L., oud 55 jaar, laatst wonende te Wemeldinge, gedetineerd te Middelburg ter zake dat hij onder bedriegelijke^ voor- gevens notaris L. E. A. Liebert te Kapello heeft bewogen aan hem ter leen te ver strekken de som van f 50. Aan den beklaagde is do heer mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg, ambts halve als verdediger toegevoegd. De officier van Justitie te Middelburg verzoekt opsporing van le M. Zachariasse 31 jaar, koopman wonende te Middelburg, bij vonnis der arr. rechtbank te Middelburg dd. 17 September j.l. veroordeeld tot 1 m. gevangenisstraf, wegens verduistering en 2e van M. Lindenberg, 5G jaar wonende te Wemeldinge, verdacht van oplichting van f 50, Voor het hoofd der christelijke school te Oude Wetering, die wegens mishandeling van een schoolkind door het Gerechtshof te Amsterdam tot 14 dagen gevangenisstraf is veroordeeld (in eersten aanleg 3 maan den) zal in cassatie optreden Mr. Eduard Belinfante, advocaat te 's-Gravenhage, die hem ook voor de Haarlemsche Rechtbank had ter zijde gestaan. In hooger beroep was bekl. verdedigd door Mr. Frank van Lennep, advocaat te Amsterdam. De arrond.-rechtbank te Zierikzee heeft het bevel van gevangenhouding, ver leend tegen A. W., evangelist, gedetineerd als verdacht van brandstichting, weder met 30 dagen verlengd. De Utrechtsche Rechtbank veroordeel de Gerard Vial, beklaagd van doodslag op den huzaar Seyffers in de maand Juni jl. te Amersfoort gepleegd, tot 12 jaren gevan genisstraf. De indiening van het nieuwe revisie- verzoek van de Jongh, veroordeeld wegens moord op het knaapje Boogaerd, kan thans binnenkort worden tegemoet gezien, ver moedelijk binnen 14 dagen. Reeds vroeger zou dit verzoek zijn ingediend, doch het opsporen van nieuwe bewijsmiddelen, in het bijzonder betreffende de schoenenmaat van den veroordeelde, heeft van den ge machtigde van de Jongh, mr. P. J. Troelstra, advocaat te Haarlem, meer tijd ge vorderd dan deze zich aanvankelijk had voorgesteld. Thans heeft mr. Troelstra o. a. weten te vinden den vroegeren schoen maker, dib tijdens den dienst van de Jongh in 't leger, schoeisel voor hem vervaardigd heeft. De maat van dit schoeisel, 29 cM., wijkt geheel af van de maat der in het duin gevonden voetsporen, wat ook reeds kan blijken gelijk de veroordeelde in zijn oorspronkelijk request heeft gesteld uit opmeting van de Jongh's voeten. Wat door de Jongh wordt beweerd omtrent de verhouding die tusschen zijn zuster en Kets, den persoon die 't feit zou gepleegd hebben, heeft bestaan, zou bevestiging vinden o. a. in een soort gedenkschrift of brief, door bedoelde zuster kort voor haar dood aan den veroordeelde geschreven doch nimmer verzonden en eerst na haar dood ontdekt. Yan den door de Jongh aangewezen dader zelf heeft mr. Troelstra geen spoor meer kunnen ontdekken. In 1896 is zijn naam uit de bevolkingsregisters van Amsterdam, waar hij het laatst verblijf heeft gehouden, doch dat hij sinds meer dan een jaar had verlaten, ambtshalve geroyeerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Puyllijk en Leeuwen, P. S. Pots, cand. te Nieuweschanste Op- hemert en Zennowijnen, W. G. v. Leeuwen te Acquoi. Bedankt voor Ferwerd, door P. S. Pots, cand.voor Eindhoven, door D. Sijpkens te Borgum. Tot predikant bij de Protestantsche gemeente te Probolinggo (Pasoeroean) is benoemd ds. P. Nieuwenhuis, laatstelijk predikant bij de Protestantsche gemeente te Poerworedjo, van verlof uit Europa te ruggekeerd. (Ds. P. Nieuwenhuis was heden juist 27 jaar predikant. Hij werd toch 25 Oct. 1874 bevestigd in de Chr. Ger. kerk te Uithoorn, stond daarna nog te Giesendam (1876) en Brielle (1879) en werd 30 Oct. 1889 (tijdens het bewind van minister Keu- chenius) benoemd tot pred. in Oost-Indië. Van 1890 tot 1899 was hij pred. te Pon- tianak). Geref. Kerken. Bedankt voor Hijurn door F. Rispens te Suawoude. Heinkenszand. De bevestiging van ds. Hoek alhier zal 17 Nov. gelijk wij reeds meldden geschieden door ds. H. W. Laman, van Kruiningen. Des namiddags intrede. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Deventer, ds. A. H. van Drooge te Holwerd. Als een teeken van vooruitgang kan gewezen worden op het feit, dat het aantal studenten, dat zich voor 't eerst liet inschrij ven om te studeeren in de Juridische faculteit aan de V. U. te Amsterdam, 8 bedraagt. lerseke. Donderdagavond vergaderde de gemeenteraad tot vaststelling der ge meente begrooting. Vooraf werden tot onderwijzers bij het herhalingsonderwijs benoemd de heeren P. H. Klenke en J. en A. W. van Dijke en voor het vak handwerken bij dat onderwijs de 5 onderwijzeressen der openbare scholen. Van de begrooting werden niet veel posten besproken. De heer Sauer wenschte de jaarwedde voor een 2e klerk ter secretarie en die voor den nachtwacht te schrappen, daar die beambten z. i. onnoodig waren. De betrekking van tijdelijke weger wilde hij aan een veldwachter opgedragen zien. Een en ander werd verworpen. Op voorstel van hetzelfde lid werd het salaris der wethouders van 100 op 70 ver laagd en de daardoor vrijkomende f 60 als presentiegeld der raadsleden op de begrooting gebracht; de wethouders stemden met de meerderheid. Den secretaris der Commissie van school verzuim werd een jaarwedde van f 15 toe gekend. In overweging werd genomen de honden belasting van 3 op 5 gld. te brengen, doch een daartoe strekkend voorstel komt misschien later aan de orde. Do eindcijfers der begrooting die met alg. st. werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 31003,75s bleven onveranderd. Middelburg. Op de openbare Uitvoe ring der Chr. Zangvereeniging »Soli Deo Gloria" alhier gegeven den 17en dezer, is: «bijeenverzameld voor de vrouwenkampen in Z.-Afrika de som van f 18,49s" welk bedrag is overgemaakt aan de «Admini- stratie Heraut" te Amsterdam. lerseke. Gedurende het tijdvak 16 Sept.16 October werden aan de haven aangevoerd: 1.136.784 kilogram Bieten en 237.499 kilogram pulp, 1 Jaapjesbiet woog ö'/4 kilogram. lerseke. Hedennacht werden alhier van een ingezetene 11 kippen doodgemaakt en voor 't grootste gedeelte verorberd. Eon hond schijnt de dader te zijn. Hansweert. Het Deensch Schoenerschip «Andreas" geladen met gerst naar Ant werpen, zit nabij Vinkenisse aan den grond. Sleepbooten zijn ter assistentie er bij. St. Maartensdijk. Door Ingelanden van het vrije Waterschap werd Donderdag eene buitengewone vergadering gehouden ter behandeling van een bij het Bestuur ingekomen kennisgeving van het overlijden van den oud-waterbouwkudigen ambtenaar den heer C. J. van Oost. De aanleiding tot vergadering voor dit punt bestond hierin, dat de oud-waterbouwkundige van het waterschap pensioen genoot, doch bij zijn overlijden verviel dit natuurlijk, en daar er in der tijd geen schikkingen ge maakt waren omtrent het lot zijner even- tueele weduwe, bleef deze thans onverzorgd achter. Het bestuur nu was van meening, en dit was ook de opinie van vele inge landen, dat het waterschap ook zijne zorgen behoorde uit te strekken tot de weduwe van een verdienstelijk ambtenaar. Dien tengevolge werd door het Bestuur een voorstel ter tafel gebracht om bedoelde weduwe een jaarlijksch pensioen toe te te kennen van f 175, zijnde iels minder dan de helft van het door haar echtgenoot genoten pensioen. De heer Johs. de Jonge meende echter dat dit bedrag onvoldoende was en stelde voor in deze niet te be knibbelen op het bedrag van het door Van Oost genoten pensioen ad f 365, maar dit in zijn geheel de weduwe toe te kennen. Hij werd hierin gesteund door de HH. W. de Wilde en J. C. Quakkelaar. Het Bestuur kon zich echter hier niet mede vereenigen, doch verhoogde zijn voorstel tot f 200. Na eenige discussie werd het voorstel van het Bestuur met 21 tegen 10 Rtemmen verworpen en dat van den heer J. de Jonge met eenzelfde stemmental aangenomen, zoodat de wed. C. J. van Oost een pensioen zal genieten gelijk aan liet bedrag, dat haar echtgenoot genoot, zijnde f 365 per jaar. Wij kunnen hiervan niet anders getuigen, dan dat dit een mooi be sluit is van de vergadering van Ingelandeu, en ter navolging wordt aanbolen aan cor poration van allerlei aard. Omtrent het ongeluk aan de Arnebrug Woensdagmiddag voorgevallen en waarvan wij Woensdagavond reeds in 't kort mel ding maakten, verneemt de M. Ct. nader: Onder die brug waren twee werklieden aan den arbeid. Toen de brugwachter han vroeg of hij de brug kon opendraaien, werd hem geantwoord, dat hij dit kon doen, waai op de brugwachter voor alle zekerheid nog maals, tot tweemalen toe, vroeg of do werk lieden zoover klaar waren, dat de brug kon geopend worden. Hij ontving hierop beide malen een toestemmend antwoord. De brugwachter begon hierop te draaien. Toen de brug, die snel opengaat, reeds in beweging was, hoorde de brugwachter nood kreten, waaruit hij opmaakte dat iets niet in orde was. Dadelijk werd hierop de brug terug gedraaid. Een der beide werklieden riep hierop den brugwachter om in de boot te komen, waarin hij had plaats genomen. Hier zat de andere werkman, de 43-jange schildersknecht H. Breeschoten uit Zutphen, in dienst bij den aannemer Evers aldaar, hevig bloedende uit mond, neus en ooren, terwijl het hoofd ernstig gekneusd en ver wond was. Het schijnt dat de man, die, toen de brug werd opengedraaid, had moeten blij ven zitten, hetgeen hem ook door zijn mak ker was gezegd en wat hij reeds meerma len gedaan had en zonder eenig gevaar kon doen, ter elfder ure, terwjjl de brug reeds in beweging was, nog in de boot wilde gaan en zoodoende kruipende door een nauwe opening, bekneld geraakte tus schen de brug en een muur. Dadelijk werd de gekwetste aan den wal gebracht en door den brugwachter verbonden, ter wijl onmiddellijk een geneesheer uit Mid delburg werd ontboden. De heer Meijers, arts, die zich dadelijk per fiets op weg begaf, kon slechts den dood constateeren. De verongelukte was gehuwd en vader van twee kinderen. Het lijk, dat eerst naar Middelburg is overgebracht, zal naar Zut phen worden vervoerd. Bij het door de Staatsspoorweg-Maat schappij te Utrecht gehouden examen voor aanteekenaar-weger is o. a. geslaagd: A. Krijnsen te Vlissingen. Met 1 November a.s. zijn benoemd tot kommies der 4e klasse bij 's-Rijks be lastingen de heeren P. Bouwens te Sas- van-Gent; J. Ie Clercq, te Sluis; J. Ham- melink, te Koewacht en J. 0. Maat, te IJzendijke; aan wie als tijdelijke stand plaatsen zijn aangewezen resp. Oostburg, Sas-van-Gent, Zuiddorpe en De Kauter. Met ingang van 1 Nov. zal o. a. het intercommunaal rijkstelefoonbureel te Goes op Zon- en feestdagen gesloten zijn. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de «Vereeniging tegen den vaccine- dwaug". De verg. was slechts matig bezocht, zoodat een der leden opmerkte, dat het leek of de belangstelling in de opheffing der verplichte inenting minder is dan verleden jaar. De voorz. wees in zijn openingswoord er op, dat de kans tot opheffing van den dwang beter staat dan ooit, daar de tegen woordige M. v. B. Z. in ons Program kias tegen den dwang getuigde en voorz. was der deputatenverg. te Utrecht, waar afschaf fing van den vaccinedwang ook op het program van actie werd geplaatst. De agenda voor de verg. te Rotterdam werd besproken en daarheen afgevaardigd de leden J. de Koning en H. Houtekamer. A. Verhage zal secundus zijn. De verg. met gebed en psalmgezang geopend werd op dezelfde wijze gesloten. Te Oud-Beijerland vond een vrouw bij haar thuiskomst haar huishouden door een geworpen en gaf dit aan. De majoor der rijks veldwacht ging dadelijk er op uit. Toevallig 'was ook op omliggende dorpen inbraak gepleegd, en gestolen door een onbekend man, van wien men wist dat lnj *s avonds tot aan 't station Reedijk was meegereden op de buffers van den achtersten wagen van de stoomtram. Aan genoemd station nam hij een kaartje naar Rotterdam. Nu was een der conducteurs een vroegere dorpsgenoot van den man, die op zoo zon derlinge wijze reisde, en zoo kwam de majoor zijn naam te weten, terwijl het signalement geheel overeenkwam met de omschrijving door vrouwen, die hem gezien hadden. Gevolg was dat d.e man den volgenden dag te Rotterdam werd ingerekend. Daar had hij zich onder valschen naam voor rechercheur van politie uitgegeven, zelfs wel tegen agenten, met wie hij soms 's nachts op de ronde meeliep. Hij dreef deze brutaliteit zoover, dat hij meermalen een paar handboeien toonde, die hij ij zich droeg. De politie deed dus een goede vangst. Te Haarlem is gisteren een 20-jarig meisje door den bliksem bewusteloos ge slagen. Een graanhandelaar uit Win terswijk die al veertien dagen wordt vermist, schijnt te Nijmegen in de Waal te zijn verdronken. Zijn rijwiel is daar tenminste opgevischt. - Gisteren werden een molenaar en zijn zoon te Woensel door den bliksem bewusteloos ter aarde geslagen. De zoon leed vreeselijke pijnen. Zijn handen waren tot aan de polsen wit. Te Hillegom werd een 67-jarige arbei der door een val van een door hem bestuurden gier wagen, zoodanig uit- en inwendig verwond, dat hij in bewusteloozen toestand naar zijn woning vervoerd, een paar uur later, zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, is overleden. Men meldt uit Den Haag: Zoowel ten huize van den koetsier Hane- veld als ten huize van Schildknecht, heeft de politie opnieuw een nauwgezette huis zoeking bewerkstelligd, waarbij zelfs de privaten zijn opgebroken, naar aanleiding van een getuigenis, dat in den bewusten nacht een der koetsiers op de Kamer van Schildknecht bezig was met het nazien van eene portefeuille eu het lezen van een zich daarin bevindenden brief. Ook lagen naast de portefeuille eenige prentbriefkaar ten. Men weet dat de portefeuille nog steeds vermist wordt. Aan de politie was reeds vroeger gebleken datv. d. Kampinzijne portefeuille een brief droeg, bestemd voor zijn aanstaande, en waarin hij haar berichtte, 1 - op den bewusten Dinsdagavond, 8 October, verhinderd te zijn gevolg te geven aan zijn voornemen om dien avond met haar door te brengen. In de Scala bemerkte hij eerst dat hij vergeten had dien brief te posten, waarover hij nog zijn leedwezen te kennen gaf aan den vriend, die hem vergezelde. Ook bleek, uit een onderzoek te Delft, dat v. d. Kamp zich op of kort voor Dinsdag in een boekwinkel voorzien heeft van ge- illustreerde briefkaarten. De huiszoeking heeft echter tot geen resultaat geleid. Vreemde verhouding. In een onzer ruilbladen treffen wij een ingezonden stuk aan, gericht aan den .redac teur", door den hoofdredacteur, die zich beklaagt dat zijn hoofdartikel door den corrector, derwijs is veranderd, dat het juist 't tegenovergestelde zegt van hetgeen bedoeld was. Dit is wel een zonderlinge verhouding Naar de Leeuwarder Ct. verneemt, is mr. T. de Vries, thans hoofdredacteur van de Prov. Friesche Courantbenoemd in een administratieve betrekking aan een der ministeries in Den Haag en treedt hij als hoofdredacteur van genoemd blad af. Om de „wormen" uit wormstekige appels en peren te krijgen, legt men ze veertien dagen op een tamelijk warme, dro ge plaats. Daar worden ze uitgelegd op een ruwe molton deken. De maden willen verpoppen en zien daartoe een uitmunten de gelegenheid op de deken. Na 14 da gen neemt men de appelen of peren er af en de maden liggen op de deken. De meeste zijn dan reeds verpopt; men ver brande ze dan. Te Winschoten wilde een zeker heer uit Duitschland een trein overblijven, om een vriend te bezoeken. Toevallig werd hij opgemerkt door iemand, die reeds sinds langen tijd een vordering op hem had van 1100 mark. Jn plaats van naar zijn vaderland te kunnen terugkeeren, werd hij in gijzeling gesteld! Miss Stone is volgens ingekomen berichten te Jokamda, op Turksch gebied. De roovers handelen slechts voor rekening van Macedonische elementen. Bulgaarsche en Turksche troepen doen al hun best om haar te redden en de ware daders te zoeken die oude leden van het Macedonische comité schijnen te zijn. De Bulgaarsche autoriteiten zi.inen op strenge maatregelen en trachten op dit oogenblik de verblijf plaats van Sarafof uit te vorschen, dien men in Bulgarije zou hebben gezien, hoe wel hij zich, volgens zijne vrienden, op 't oogenblik in den vreemde bevindt. De naam van Santos Dumont den uitvinder van den bestuurbaren luchtballon, gaat in Frankrijk van mond tot mond. Gelijk men weet maakte hij dezer dagen een luchttochtje van een hall uur om den Eiffeltoren heen, waarmee hij honderddui zend francs voor de armen verdiende. Dat het met de luchtscheepvaart meenens wordt blijkt wel uit de bestellingen die gedaan worden bij de fabrieken voor motoren voor luchtballons. De fabrikant van de motor van Santos Dumont heeft ten minste 14 motoren voor verschillende personen in bestelling. Er zal namelijk in 1902 een wedstrijd met bestuurbare luchtballons plaats hebben, en wel over een grooteren afstand. Men zal waarschijnlijk den afstand van Parijs naar Nantes, ongeveer 60 kilo meters in vogelvlucht, heen en terug moeten afleggen. Opdat de prijs aanzienlijk kan zijn zullen over de geheele wereld door de Auto-Velo inschrijvingen worden ge opend. Te Reeth (België) zijn twee goederen treinen op elkaar geloopen, oen machinist en een stoker zijn gedood. Het Engelsche oud-parlementslid voor Northampton, Karei Drucker, broeder van het Nederlandsche Tweede-Kamerlid pro fessor Drucker, heeft te Horselly in Klon dike een rijke goudader ontdekteen groot aantal prospectors zijn reeds naar het «Klein Klondike" op weg gegaan. Drucker, zegt een Engelsch blad, had 300.000 p. st. geërfd van zijn vader, die bankier te Amsterdam was. Doch door speculeeren verloor de zoon een aanzien lijk deel van dit vermogen. Hij werd wegens schulden vervolgd en zijn schuldeischers moesten zich tevreden stellen met de mede- deeling, dat hij voor zes maanden Enge land had verlaten, op reis was naar Britsch- Columbia. De fortuin schijnt hem gunstig te zijn geweest.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2