Openbare Yerkoopingen. Afloop Yerkoopingen enz. Gemengde Berichten. P o s*t e r ij e n Marktberichten. te Biezelinge, H. D., C. H., te Kapelle, ieder f 1 b. s. 1 d. h. loopen over land z. verg.: D. L., J. L.,te Hoedekenskerke, J. B. Mv C. L. O., J. O., te Goes, P. G., te Ierseke, ieder f 1 b. s. 1 d. h., J. v. d. W., J. P., te Ierseke, J. B., K. P. B., M. S., J. F. A., J. G., J. J. V., te Goes, ieder f2 b. s 2 d. h. laten loopen vee op een anders grond 3. verg J. B., te Kruiningen, f 0.50 b. s. 1 d. h., J. E. W., te Vlake, f 2 b. s. 2 d. h. niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen op een anders iez. grondH. v. S., te Wol- fertsdijk, fl b. s. 1 d. h.; in dronkenschap orde verstoren: G. de M., te Baarland, f5 b. s. 5 d. k., J. O., te Baarland, 5 d. b.; met fiets op openl. weg rijden s. lel of signaalhoorn: J. M. de J- Mzn-, te Goes, f 1 b. s- 1 d. h. stroopemjD. D. B., te Biezelinge, A. G. Jzn., te Hoedekenskerke, ieder f 2 b. s. 2 d- h., D. G. .Tzn-, te Hoedekenskerke, f 3 b- s. 3 d. h., A. G. Azn., J. H. Jzn., to Hoedekenskerke, M. V., 31. P. K., W. P., J. C-, Ie Ierseke, A. de R., te Schore, ieder f 5 b. s. 5 d. h.; strooperij en straatschenderij'. D. v. B. te Ierseke 2 maal f 5 b. s. 5 en 3d. h. straatschenderij'. G. P., L. B. M., M. F., M. J. D. te Ierseke, ieder f2 b. s. 2. d. h., C. J. B. te Nisse f3 b. s. 2 d. h. nachtrumoer'. A. K., M. N., M. v. S. te Driewegen, C. A. te Borssele ieder f2 b. s. f2 d. h. vee laten loopen over weiland z. vergunning Jn. B. en Js. B. te Wolfertsdijk ieder f2 b. s. 2 d. h. dronkenschap-. D. P. v. H. te Goes, J. L. te Schore, M. N. te Biezelinge, A. v. d. P. te Oudelande, M. L. S. te Krabbendijke, J. C. K. te Kattendjjke, ieder f2 b. s. 2 d. h. I. A. te Heinkenszand, P. W. te Wemeldinge, ieder f3 b. s. 3 d. k., S. H. te Goes en P. D. te Kattendijke ieder f5 b. s. 3 d. h., C. R. te Goes flO b. s. 3 d. h., J. B. Ezn. te Kruiningen, J. V. te Hansweerd ieder f15 b. s. 3 d. h. dronkenschap lij le herhaling 2 maal ge pleegd W. F. te Goss 2 maal 3 d. k. Vrijgesproken werd J. de K. te Nisse, beklaagd van straatschenderij. Voorts werd het verstekvonnis C. L. V. te Goes d. d. 24 Aug 1901 en waarbij deze wegens dronkenschap bij le herh. werd veroordeeld tot 3 d. k. en waartegen verzet, vernietigd en opnieuw rechtdoende de beklaagde veroordeeld tot f 5 b. s. 3 d. k. Door J. d. D., bootwerker te Terneuzen is op heden, Woensdag, kooger beroep aangeteekend tegen het ten zijnen laste door de Arrondissements-Rechtbank te Middel burg op 11 October II. gewezen vonnis waarbij hij ter zake van: twee feiten van diefstal werd veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Heden is de heer mr. A. A. de Veer Gz., advocaat en procureur, wonende te Middelburg, als kantonrechter plaatsver vanger bij het kantongerecht te Middelburg beëdigd. ZENDING. No. 10 Maandbericht van het Nederl. Zendelinggenootschap bevat onder meer een belangrijk schrijven van Zendeling Alb. C. Kruijt over «de Zending in Posso in 1900". De prachtig uitgevallen rijstoogst gaf aanleiding tot meerdere offers en offer feesten, waarin de zielen der afgestorvenen een groote rol spelen. Zoodra plaatsruimte 't toelaat wenschen wij er een en ande" van over te vertellen. Deze fosso's worden terecht door de Zendelingen bestreden, in weerwil van »sommige hoogwijze bedillers der Zending (die) het afkeurden dat de Zendelingen die onschuldige, gezellige bijeenkomsten hadden afgeschaft". Dit ziet op Minahasa. Maar in het Possosche is men helaas nog zoo ver niet. 16 October 1901. Het is ons een oorzaak van groote blijd schap dat naast prof. Bakhuis Rooseboom in de natuurkunde thans ook prof. v. Melle in de philosophie aan de Amsterdamsche (stads) universiteit is opgetreden. Dit zijn derhalve al twee hoogleeraren aan genoemde inrichting,degelijke, bekwame geleerden, welke zich de belijdenis van den Christus in den in zoo menig opzicht van den Christus vervreemden wetenschappe- lijken kring onzer toekomstige geleerden en volksvertegenwoordigers, niet wenschen te schamen. Uit eerstgenoemde's inaugureele rede namen wij destijds een en ander ten be wijze over. Wat laatstgenoemde, opvolger van wijlen professor Spruijt, aan het slot zijner oratie sprak, maakte op ons een even weldadigen indruk. „Wij zullen" dus sprak hij „do Grieksche philosophie hebben te beschouwen niet als wandelden wij langs oude merk waardigheden, maar als wandelden wij ouder levenden, meetastend, meegrijpend, mee- (1 room end, meebouwend, meedenkend, stre-. veiule wij ook met alle macht naar dat ideaal, dat hen stuwde en lokte, de volkomen harmonie, hun innigste overtuiging en hun verste wit. Verstaat mij niet verkeerd, alsof ik zou willen aansporen tot de restau ratie van oud, zij het ook sublurhe paginisme. Tussehen het Grieksche verleden en ons staat de Christus, die met Zijn openbaring van zonde, gerechtigheid en oordeel, den herbouw van den Grieksehen tempel on mogelijk maakt. Maar het ideaal, dat behoort tot de onsterfelijke en onvergankelijke goederen der menschheid, straalt te helder der naarmate wij dieper erkennen, hoe hoog het boven ons staat. Dat ideaal, gerezen tot grootere hoogte dan waartoe Grieksche conceptie het kon opvoeren, zij het onze, in studie en leven." Niet waar, dat doet goed, vooral waar dergelijke tonen steeds zeldzamer worden, en wanneer men pas professor Ferri ge hoord heeft met zijn leer van de crimineele ontoerekenbaarheid. Uit een brief van den heer II. Lampen, krijgsgevangene te LadysmithVan mijn avonturen als soldaat, dokter, predi ker enz. zal ik u wel eens na den oorlog vertellen. Natuurlijk kan ik u nu niet over politiek of oorlog schrijven. Alleen dit: Eier is het goed voor gevange nen. Onze gevangenis gelijkt een klein dorp met omtrent 600 inwoners. Er is plaats voor 1500. Elk huis heeft twee kamers met 10 inwoners. De huizen zijn gescheiden door breede straten, waarin wij vrij mogen rondloopen. In ons kamp zijn geen wachten. Alleen buiten staan de schildwachten. Voedsel is goed en af doende. Hoe lang wij hier blijven weet ik niet. Dat doet er trouwens ook niets toe. Waar wij ook heen gezonden worden, overal is God. Met dank erkennen wij dat Hij va derlijk voor ons gezorgd heeft. Wij hebben en deelen nog in de jammeren van den oorlog, maar ons kruis was niet zwaarder dan wij dragen konden. Nog zijn wij welgemoed. Alles zal recht komen Wissenkerke. Den len November zal het D. V. voor de Christelijke School een feestdag zijn. Dan viert zij haar 4öjarig bestaan, een bijzonder feit, gelet op de moeilijkheden, waarmede zij te worstelen had, doch welke zij met Gods hulp immer te boven kwam. Van de oprichters zijn er nog vier in leven en twee in de ge meente woonachtig, waaronder de nog immer werkzame bejaarde penningmees ter. Moge deze dag door veler belang stelling een ware feestdag worden. Vlissingen. Hedennacht kwam alhier de Keulsche sneltrein l'/2 uur te laat om reden dat even voorbij Arnemuiden de achterste wielen van een goederenwagen, die achteraan den trein gekloppeld was, van de rails liepen, wat eerst te Middelburg opgemerkt werd, doordat de wagen daar in aanraking kwam met het perron en een paar lantaarnpalen, waardoor veel materieele schade daaraan toegebracht werd. Ook de wagen bekwam schade. De Berlijnsche en Amsterdamsche treinen kwamen te laat. Ook nog heden morgen kwamen de treinen te laat. Vlissingen. Alhier is aangehouden de tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeelde C. J. v. d. P., die op 14 September met 2 Duitschers uit het krankzinnigengesticht te Medemblik ontvlucht is. Over 16 maanden is zijn straftijd geëindigd. Verplaatst de klerken der posterij C. J. F. Fuchs van Terneuzen naar Am sterdam (telegraafkantoor) en G A. Crinrie van Harlingen naar Terneuzen. Ierseke. Dinsdag werd alhier een Jan van Gend geschoten. Door de daartoe bevoegde autoriteiten is gisteren te Vlissingen aldaar door het Departement van Marine voor het Depar tement van koloniën overgenomen het aldaar in aanbouw zijnd gouvernementschip ^Kwar tel" voor den dienst in N. O- Indië. Ge noemde bodem vertrekt deze maand naar zijne bestemming. 's-Heerenhoek. Een knecht van den landbouwer M. N. te Zuid-kraaijert reed gisteren met een geladen wagen met pulp, over de havendijk terwijl er een wagen met bieten op stond die daar lossen moest. De weg was niet al te breed, en bij het voorbij rijdeD zakte de kant van den dijkweg, en de geladen wagen met pulp kantelde met paarden en al naar beneden. Gelukkig waren er geen ongelukken, dan de wagen een weinig beschadigd. St. Laurens. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad werden de tractementen van het tegenwoordige onder wijzend personeel met ingang van 1 Janu ari 1902 vastgesteld, voor het hoofd der school op f 900 en voor de onderwijzeres op f 700. De belooning voor het geven van herhalingsonderwijs is vastgesteld op 60 cent per lesuur. De huurwaarde van de aan het hoofd der school verschafte vrije woning werd bepaald op f 150. Voor het geven van onder wijs in de vrije- en orde-oefeningen zal weder voor den tijd van vijf jaren ontheffing aan de lleeron Gedeputeerde Staten van Zeeland worden gevraagd. De begrooting voor 1902 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op een bodrag van f 4226,01 V». Aan het einde der zitting werd door don Voorzitter mededeeling gedaan van een door hem op heden ontvangen bericht van den heer A. A. des Tomhe te 's Gravenhage, dat door wijlen zijne echtgenoote de Hoog welgeboren Vrouwe C. H. de Witte van Citteus is gelegateerd aan deze gemeente eene som van f 1000 en aan de algemeene armen dezer gemeente eene som van f 4000 vrij van Successierechten. De veelbeteekenende cursiveering is van den schryver zeiven. Van deze mededeeling werd door de leden met belangstelling kennis genomen. Bij kon. besluit zijn benoemd; tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Scherpcnisse, C. D. Bolier, te Sclierpenissetot lid van het be stuur der waterkeeting voor het calamiteuse waterschap Tienhonderd en Zwarte, J. Cappon, te Cadzand; tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Burgh en Westland, C. van de Vate, te Burghtot lid van het bestuur der water keering van de calamiteuse Margaretha-, Kleine Huissens- en Eendragtpolders, J. Vinke, te Neuzen. Bij de loting voor de militie te Schellinkhvut bleken drie broers opgeroe pen te zijn. Twee hunner tweel. geboren in Januari, en een in December van het zelfde jaar Te Loosdrecht is een driejarig meisje in een pot met kokend water ge vallen en aan de gevolgen overleden. Te Tilburg is een fruithandelaar in arrest genomen die bij een twist drie schoten ge lost heeft op zijn jongeren broeder. Te Heel viel een metselaar van een dak op straat en bleef op de plaats dood. Te Oosterhout werd een koetsier zoodanig door zijn paard geslagen dat hij aan de gevolgen overleed. In de fabriekshaven te Steenbergen is gisterennacht de schip persknecht L. Bochten, van Biervliet, bij het aan boord gaan van de loopplank ge vallen en verdronken. Een jongeling te Osch nam Zater dag deel aan de loting voor de nationale militie. Op 't oogenblik dat hij het num mer ging trekken monsterde de voorzitter van den militieraad hem met welgevallen: »Manwat een kerelHij alleen zou in staat zijn een heel regiment in de pan te hakken, een belegerde vesting ongedeerd in en uit te sluipen." Maar het mocht niet zijn, ons Michelke trok op 3 na het hoogste nummer. Onder de maat geplaatst, bleek hij de kolossale lengte te bereiken van 102 cen timeter. Zijn zwaarte bedraagt 37 pond Uit Lekkerkerk meldt men Zaterdagavond. De herberg voorzien van jongelui, biljartende, spelende, joelende. Aan een tafeltje eene kleine groep jongelui uit naburige gemeente, opgewonden zoo wat Engelsch brabbelende. Langzamerhand gisting onder de eersten, Lekkerkerkers, en het «Kent gij het Volk" aangehe ven. De kleine groepal drukker met haar «Engelsch" schetterende. Vertrek der «Engelschen". Een kom- mando «Boeren" volgt. Buiten het dorp opeens het bevel«Omsingelen". De kleine groep «omsingeld" en nu gedwongen om bij het «hands upde handen omhoog te steken en vervolgens het «Kent gij dat Volk" mee aan te heffen. Historisch De heer Paul Horrix te 's-Graven- hage heeft thans ook aan den tegenwoor- digen minister van binnenlandsche zaken een adres gezonden, waarin hij dezen, on der een beroep op verschillende uitlatin gen in dr. Kuyper's Ons Program, verzoekt, «door opheffing van den in ons land be- staanden vaecinatiedwang, dit te verlossen van wat in Ons Program wordt genoemd een toppunt van geweldenarij en heersch- zucht, waaronder alle vrije leven zou wor den verstikt." Bij het onderzoek van de Haagsche po litie naar het verdwijnen van den kelner uit Delft werden verschillende personen ge hoord, onder welke een bewoner van de Swammerdamstraat, welke straat gelegen is aan een open terrein langs de Laakhaven bij den Rijkwijkschen weg. Deze persoon verklaarde dat hij in den nacht van de verdwijning van Dinsdag op Woensdag jl. uit een lichte sluimering is ontwaakt door angstgeschreeuw, als van iemand die te water is geraakt. Slechts enkele oogen- blikken daarna hoorde hij een rijtuig van de nieuwe Laakbrug stadwaarts rijden, terwijl allengs het geschreeuw verminderde. Aanvankelijk had hij zijn woning willen verlaten om een onderzoek in te stellen, maar toen hij het rijtuig langs het water hoorde rijden, dacht hij dat het geroep van weinig belang zou zijn, omdat z. i. anders het rijtuig wel had halt gehouden. De politie is gaan dreggen, doch zonder resultaat. Ook de stal van de aangehouden koetsiers, die juist 2 dagen na de verdwijning met zand was opgehoogd, is geheel doorzocht. De koetsier Harneveld, in wiens bezit het beleenbriefje van het horloge van den vermoedelijk vermoorde is gevonden, weet daaromtrent geen verklaring te geven, Bij eene winkelierster te Utrecht vervoegde zich eene vrouw, die verschillende iukoopen deed. Bij het betalen vroeg zij aan de winkelierster, of deze haar van een bankbiljet van f 25 kon teruggeven. Dit kon; de winkelierster telde het in de win kellade voorradige zilvergeld uit, en begaf zich daarop even naar binnen, om het ontbrekende er bij te halen. Van deze gelegenheid maakte de koopster gebruik, om het op de toonbank liggende geld een bedrag van oogpveer f 15.op te strijken en zich met een gemzepas te ver wijderen. De politie, er van verwittigd, slaagde er in, de dievegge, zijnde een bewoonster van een kermiswagen, op te sporen en aan te houden. Van het gestolen geld was echter bij de inspectie harer beurs weinig meer te vinden. H. J. Schimmel, de bekende schrijver van „Baas van Ommeren"; „Een Haagsche juffer"; „Sinjeur Semijns"; „De eersteling eens nieuwen levens"; „Mylady Carlisle"; en andere boeiende verhalen, waaronder van groote letterkundige waarde, is ernstig on gesteld. Tot lid der provinciale staten in het kiesdistrict Amsterdam VII (vacature Hooy) is gekozen prof. dr. J. Woltjer (a. r.) met 1042 stemmen tegen 772 op C. N. J. Moltzer (lib.) uitgebracht. Door den Commissaris der Koningin in Gelderland zijn dit jaar 8000 bewijzen van Nederlanderschap afgegeven, ten be hoeve van naar Duitschland vertrokken Nederlanders. De Bermudas of Somerseilanden zijn eenegroepvan ongeveer 365 kleine eilanden, riffen en klippen in den Atlantischen Oceaan, 145 m. ten O. Z. O. van de kust van den Noord-Amerikaanschen staat Caro lina, op 32° 201 N. B. en 47" W. L.hoewel te samen lo M. groot vormen zij een afzonderlijk Engelsch gouvernement. Slechts de zes grootere eilanden zijn bewoond, nl. St. George, Hamilton, Somerset, Watford, Boaz, en Ireland. In I860 bedroeg de bevol king, zonder de krijgslieden en gedeporteer den, omstreeks 11000, onder welke bijna 1600 blanken. De grond is vruchtbaar, en brengt, nevens andere vruchten, eene groote hoe veelheid arrowroot op. Het klimaat is gezond en aangenaam. Het Bermudische ceduhout {Jumperus Bermudiana) is zeer geschikt voor vele dingen vooral ook voor den scheepsbouw. Met Engelsch-Amerika en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika wordt handel gedreven. De Bermudas strek ken mede tot plaats van deportatie van veroordeelden, en gevangen Z.-Afr. Boeren, Juan Bermudes, een Spanjaard, ontdekte de naar hem genoemde eilanden in 1503. In 1609 leed de Engelschman Sir George Somers, hier schipbreuk, naar wien deze eilanden ook Somerseilanden genoemd worden, en spoedig daarna vestigden er zich de Engelschen. Lijst van brieven en briefkaarten over de le helft der maand Oct. 1901, verzon den aan onbekenden door het postkantoor te Middelburg. Brieven. G. de Boer Amsterdam. A. J. Kamoen, AmsterdamWed. M. Keur, Amster dam. Mej. D. C. de Lange, Amsterdam. P. H. Sap, Amsterdam. Kapitein Riemens, Dord recht. Van Zweden, Goes. C. den Braber, Hansweerd. Mej. A. Blom, Rotterdam. Idem, Rotterdam, J- Hoogstrate, Rotterdam. M. Soesman, Rotterdam. J. Kalkhoven, St. Maar tensdijk. P. de Koning, Vlissingen. Biuinooge, Waterlandkerkje, vrouw P. van Yzeren, Wemeldinge. Buitenland. Brieven. H. A. Smit, Amerika. A. Ehlers, Grangemouth. Idem, Riga. Briefkaarten. A. Ehlers, Grange mouth. P. J. Ouwerkerk, Niel of Boom. A. Ehlers, Riga. Mej. E. Wijtman, Thun. Door het hulpkantoor Domburg. Brief. Richard Pachten, Valkenburg. Buitenland. Briefkaart. Paul Schaffner, Irankfurt alM. BURGERLIJKE STAND van 1516 October 1901. MIDDELBURG. B e v a 11 e nM. Moens geb. Meijers z.; P. P. Adriaanse geb. Rous seau d.C. P. M. Malgo geb. Fanoij d. N. Ooms geb. de Kam d. van 1 tot 15 Oct. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Hubrecht van Sabben, 23 j. jm. en Prientje Maria Kaboord, 23 j. jd. Getrouwd: Nicolaas Walrave, 27 j. jm. en Jozina Maria Pikkaart, 27 j. jd. Geboren: Jacobus, z. v. Leendert Overbeeke en ElenaButijn; Cornelia, d. v. Jacobus Adriaan Nieuwenhuize en Maria BliekPieternella, d. v. Cornelis Sauman en Adriana van de Kreke. Overleden: Cornelis, oud 10 uren en Jacoba 13 dagen beide van Adriaan van Strien en Leintje Sandee. GOES, 15 Oct. 1901. De aanvoer van granen was niet ruim, en vond tot genoteerde prijzen plaatsing. Oude Tarwe f6,80 af 7,00. Nieuwe Tarwe f7,00 a f7,40. Rogge, nieuwe, f 5,25 a f 5,50. Winterg. nieuwe, per 100 kilo f7,50 a f 7,75. Zomergerst per 100 kilo f 7,30 a f7,50. Ha ver per 100 kilo f 6,25 a f 6,50. Bruine boonen f 6,50 a f 7,00 Paardenboonen f a f 7,00. Koolzaad f0.a f0,Groene erwten f8.75 4 f9.40. Kroonerwten f9, a f9,40. Versche Boter f 0,52 a f 0,60. Eieren f 1,15 a f 1,30. OOSTBURG, 10 Oct. 1901. Oude Tarwe f 7,a f 7,40 Nieuwe Tarwe f 7,00 f 7,25 N. Rogge f 5,30 a f 5,50 N. Wintergerst f 7,50 a f7,75 per honderd kilo. Zomergerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 6,75 f 7,— Kook- erwten f9,40 f9,75. Erwten f 8,00 f 8,25 Paardenboonen f 7,20 it f Koolzaad f it f Waar 't er niet bij staat, is de prijs perH.L. Alles onveranderd. Vlissingen, 15 Oct. Boter f 1.30. a i 1.20. per KG. Eieren f 5.20 a f0.—per 104 stuks ROTTERDAM, 14 Oct. Ter graan markt van lieden (Maandag) was in binnenlandsche granen de handel als volgt: Tarwe. Jarige was onveranderd te plaat sen. Per heet. f5.75 a f7.50. Nieuwe werd alsvoren verkocht. Per heet. f 6.40 a f 7,65 en per 100 kilo f 8.75 a f 9.25 en uitgezochte partijtjes daarboven. Rogge onveranderd. Per heet. f 4.75 a f 5.50 en zaai daarboven. G e r s t in alle genoteerde soorten onveran derd. Winter per 100 kilo f 7.10 a 7.70 Zomer per 100 kilo f7.40 a f7.60 en Che valier per 100 kilo f7.50 a f8. Haver was tot vorige prijzen te plaatsen. Per heet. f2.60 a f3.50. Witteboonen onveranderd f 9a f 10,25, uitgezochte kwal. daarboven. Bruineboonen gingen traag van de hand en zijn lager verkocht. Per heet. f 6 a f7.60, uitgezochte daarboven. Blauwe Erwten blijven schaars aan gevoerd en waren hooger te verkoopen. Per heet. fS.50 a f9.25 en gave, puik kokende, daarboven. Kanariezaad nominaal f5.50 a f7. Zeeuwse he uien. Wegens mist waren niet alle schippers aangekomen. Aanvoer tot dusver circa 8000 balen groote en kleine, waarvan ongeveer de helft stroogelen, groo- tendeels in het land gekocht, Markt werd steld op f 1.20 voor groote en fl.50 voor kleine bruine per 60 kilo. Aardappelen. Zeeuwsche Spuische jammen f 2.75 a f 3.dito blauwe f 2 a f 2.25, Brielsche kralen f 3.20 a f3.30, dito blauwe f 2.70 a f 2.80, Geldersche blauwe f2.50 a f2.70, Flakkeesche jammen f 2.25 a f 2.50, magnum bonum f 1.80 a f 2.eigen heimers f2.a f2.10, poters f 1.30 a fl.50. Met veel aanvoer en tame lijke vraag. Zeeuwsche eieren f 4.10 a f4.30 de 100 stuks. Meel. De markt opende, prijshoudend, gaandeweg nam de vraag toe, zoodat prijzen eene kleine verbeteriug konden overgaan. De markt sloot vast. Heden onveranderd vast met redelijken handel. ROTTERDAM, 15 Oct. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd3192 runderen, 420 vette, 97 nuchtere kalveren, 2920 schapen, 507 varkens, 318 biggen. Run deren le qual. 64, 2e qual. 44, 3e qual. kalveren le qual. 92, 2e qual. 70 3e qual. schapen le qual. 50, 2e qual. 40, 3e qual varkens le qual. 50, 2e qual. 42 3e, qual. cent; alles per kilogram. Donderdag 17 Oct Middelburg, Kanaal- en Spoorzicht 12 u. door not. de Vos 20 graskalvers, 12 kalf- koeien, 3 stieren Middelburg, half 1 op de Volharding door deurw. Kouion. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen huizen: St Pieterstraat F 50, Spanjaardstraat F 78 en E 75, Singelstraat N 201, Heerenstr. H 136, Zuidsingel E 33. Te zien 16 en 17 Oct. 10—12 en 24 uur. Vrijdag 18 Oct. Middelburg, 10 uur door not. Verhulst voor firma de Broekert houtwaren. En om 1 uur voor firma wed. Fokker Notarishuis nieuw touw- en ijzerdraadwerk. Inl. de Groot en Hondius. Te zien 17 en 18 Oct. Zaterdag 19 Oct. Arnemuiden, Spoorzicht 10 uur door not. Tak 3 huizen Westdijkstraat A 121 en B 21 en Leeuwentje B 34, resp. 152, 143 en 78 cA. En om 1 uur aan A 121 meubelen, ladders, lampen, koperen doofpot enz. Kloetinge, half 2 bij Akkenaar door not. Pilaar een dubbel huis 330 cA. En een partij goud en zilver. Dinsdag 22 Oct Goes, 35 graskalvers, eenige runders en melkkoeien bij wed. Rijk half 1 door not. de Vos. Woensdag 23 Oct. Goes, in de Prins 10 uur door deurw. Hollmann eikenhouten en opgelegde boog- kabinetten, kasten, tafels, mahonihout buffet, nieuwe zilveren horloges, Smallegange's Kroniek van Zeeland Wemeldinge, voor B. Nieuwenhuijzen 1 uur door not. L. Liebert 2 melkkoeien, vaarskalf, 5 loop varkens, snij molen, bascule met gewichten, varkenshok, kanthooi, huis raad, eikenhouten boogkabinet. Meliskerke, 10 uur door not. Wisboom Verstegen meubelen, kabinetten, kasten enz. Kruiningen, half 12 Korenbeurs voor wed. Teerlinck door not. Prins lo. 1,2650 H. weiland in Willem Meersenhoek2o. 9890 cA. id.; 3o. 8990 cA. bouwl.; 4o. 2,5490 H. bouw- en weiland te Vlake; 5o. 2,4750 H. id.; 6o. 2,2019 H. bouw- en weiland en wegeling7o. 2,4395 H. weiland te Ierseke. Donderdag 24 Oct. Middelburg, Café Rotterdam P 124 door not. Wisboom Verstegen 10 uur in do Ver genoeging. 's-Gravenpolder, hofstede Verhulst voor dr. Snoep door not. L. Liebert 10 uur 96 canada's. Dinsdag 29 Oct. Vlissingen, in L'Union door not. de Maret Tak inboedel en koffiehuisinventaris 10 uur. Middelburg, Notarishuis door not Wis boom Verstegen 10 uur a meubelen, l nieuwe meubels; c geëmailleerd goed en steen werk. Wolfertsdijk, Door not- Mulock Houwer werd heden geveildeen huis Oud-Sabinge, koopei' dhr- Johannes Minnaar te Wolferts- fertsdijk voor f 605 en f 10 voor losse goederen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2