Advertentiën. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Sehouwlng. RITTHEM. Aanvang 22 October a. s. een sterk 5'2-jarii zwart Merrópaari. ongeveer 3 voer Klaverhooi, Karretten op veeren, ï>n SrKI\*.2tlllt een goed beklante KOEIELRERIJ. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Marktberichten. Bewaar de sigaren puntjes voor de Gratis-Tabakverschaffing en zend ze aan W. H. VAN ZANTEN Jr., Steen fabrikant te Leiderdorp, die er rook tabak van maakt voor de Oudjes ver pleegd in Gestichten van Liefdadigheid van elke gezindte. Wegens afgeloopen seizoen te koop: J. SCHRIER, Domburg. TE KOOP: en een PARTIJ bij A. WIELEMAKER, Koudekerke, Lange hoek. te bekomen, bij L. P. BRASSER, te Vrouwepolder. Terstond of met November TER OVERNAME AANGEBODEN: Wordt gevraagd tegen 1 Nov. a. s. een Kleermakersknecht, bij J. HUISSOON te W o 1 f e r t s d ij k. Met Mei benoodigd, bij R. KOPPENJAN, te Meliskerke. Met Mei een aankomende benoodigd, bij L. VERHAGE, Grijps kerke, Hoogelande. Met Mei en een MEID benoodigd bij J. VOS, Biggekerke, Groot Valkenisse. waait, is het in de eerste plaats noodig, dat het gewas vóór den winter krachtig, met sterke halmpjes opschiet. Wanneer de tarweplanten ongeveer 40 a 50 dagen oud zijn, heeft men in haar halmen op elke 1000 plantjes reeds ongeveer 4 gram phosphorzuur gevonden. Van een H.A. grond haalt men gewone tarweoogst gedurende haar geheelen groei ongeveer 26 kg. phosphorzuur uit den grond, waarvan ongeveer 10 kg. in het stroo en 16 kg. in de korrels terecht komt. Dit phosphorzuur geeft kracht en sterkte aan de halmen. Om geen legerkoren te krijgen is het dus doodzakelijk, dat er in den bodem een zekere hoeveelheid direct opneembaar phosphorzuur aanwezig is. Dat nu is het geval, wanneer men een zekere hoeveelheid Peru-Guano, b. v. 250 kg. H.A., vóór het zaaien van de tarwe op het land brengt. In België en in sommige streken in Duitsch- land, waar men met Ohlendorfsche Peru- Guano beter bekend is, heeft men nog al veel de gewoonte het tarweland een zekere hoeveelheid Peru-Guano te geven cn men beweert daar algemeen, dat het al of niet legeren met de wijze van bemesting samen hangt en de Peru-Guano een zeer gunstigen invloed op het graan uitoefent. Het ware in alle geval de moeite waard in dezen geest vergelijkende proeven te doen. Zooveel is zeker, dat de Ohlendorfsche Peru-Guano, die alle voedende stoffen op zeer gelukkige wijze dooreen vermengd, bevat en een be trekkelijk groote hoeveelheid oplosbaar phosphorzuur inhoudt, zeer geschikt is, om de eerste hoognoodige voedingsstof aan de jonge graanplanten te leveren. Doch er is nog iets anders, dat invloed uitoefent op het al of niet legeren. Zeer vaak staat de tarwe te dik. Daardoor krijgen de stengeltjes geen licht. Ze beschaduwen elkander en de cellen der stengels vormen dunne cel- wanden, die gemakkelijk buigen. Vandaar, dat de rijenteeit bij de tarwe aanbeveling verdient. Zooals we verder weten heeft de tarwe geen hoofdwortel. De fijne wor teltjes blijven betrekkelijk in de bovenste lagen van de bouwvoor. Het is noodig, dat deze bovenste lagen, behalve, dat zij de noodige voedende bestanddeelen moeten bevatten, door bewerking, ploegen enz. verkruimeld zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoutelande, A. Hoogendijk, cand. te Nieuwerkerk a.d. IJselte Gorinchem, J. M. Pb. Schippers te Huizen te Eindhoven, D. Sijpkens te Bergum te Perwerd, P. S. Pots, cand. te Nieu- weschanste Hoedekenskerke, J. G. M. Andreae te Kattendijke. Men schrijft ons uit Sas van Gent Tegenwoordig is in deze stad een groote drukte en bedrijvigheid te bespeuren, alles is dan ook in volle werking. De twee suikerfabrieken hebben hunne campagne begonnen. De schepen, die de bieten aan voeren, varen het kanaal steeds op en af. Vooral aan de Coöperatieve Suikerfabriek worden vele beetwortelen verwerkt. Ver wondering hoeft het dan ook geenszins te baren, wanneer men vóór die fabriek een 20 tal geladen schepen op lossing ziet liggen wachten. Telt men daarbij het eveneens groote aantal bieten hetwelk met spoor en wagen wordt aangebracht, dan wordt reeds eenigszins een idéé van de drukte, die aan die fabriek heerscht, verkregen. Verleden jaar duurde hare campagne tot nieuwjaar en dit jaar zal ze stellig nog van langer duur zijn, want ai was de met bieten bezaaide grond het vorige jaar reeds zeer groot, nu zullen er nog veel meer zijn. En de Coöperatieve fabriek kan er wegens hare uitbreiding van dezen zomer nog veel meer verwerken. Tal van volontair chemisten, waaronder velen van de Rijkslandbouwschooi te Wageningen, volgen de campagne in de fabriek der landbouwers. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaande ren: Het ongunstige, buiige weder der laatste dagen is een waar tegenvallertje voor arbeiders, landbouwers en suikerfabrikanten. De arbeiders, die tegen 5 a 6 ets. per roede (bijna 15 M„.) de bieten uitdoen en gedeeltelijk schoonmaken, hebben eene zware taak en de arme menschen verdienen bij al hun moeite een gering daggeld, want de bieten gaan moeilijk uit den drassigen grond. De boeren kunnen de bieten bijna niet van 't land krijgen. Op vele plaatsen is het zoo moerassig, dat de wagens een heel eind in de modder zakken en er moeten planken gelegd worden. De aanvoer aan spoor en haven is daardoor aanmerkelijk verminderd en het laden gaat ook zoo vlug niet. Het gevolg van een en ander is, dat de fabrikanten, wegens gebrek aan voorraad, den pas begonnen arbeid zullen moeten staken. Stavenisse. Aan den Margarethapolder onder deze gemeente zijn drie vaten met (vermoedelijk) lijnzaadolie komen aanspoelen, gemerkt: »Summer yllow Ohio cotton seed oil." Bij kon. besluit is gehandhaafd het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthouden aan de begruoting der gemeente Veere, met betrek king tot een post van f 420, wegens geld- leening ter gedeeltelijke voorziening in de onderhoudskosten van den Campveerschen toren, van de docterswoning en van de stadsfontein. Tot rapporteurs over de begrooting van Waterstaat voor 1902 zijn door de Kamer benoemd de heeren Fokker, Bolsius, Van Dedem, Krap en Van Gijn en over hoofstuk Koloniën de heeren Van Vlijmen, Van Alphen, Idenbnrg, Van Limburg Stirum en Fock. Christelijk Letterkundig Verbond. Het Christ. Letterk. Verbond houdt D. V. op Woensdag 23,October a. s. van 's morgens 11 uur, tot 'snam. 4 uur, in het gebouw der Christ. Jongel. Ver. Excelsior Keizers gracht 207, te Amsterdam een Algemeene Vergadering. Behalve eenige Bondsbelangen komen aan de orde de volgende onderwerpen: Referaat van ds. J. G. Verhoeff. Onder werp »Is geloof denkbaar zonder dogma »De Roman in de letterkunde". (Voort zetting der bespreking van het referaat van Mej. A. v. d. Vlies; zie O. T. bl. 5177; 99107). Referaat van ds. F. W. C. L. Schulte, onderwerp»Eenige opmerkingen aangaande den stijl der Statenvertaling van den Bijbel". Bespreking van het 2de ge deelte van het referaat van den heer W. van Nes. (Met welke bezwaren heeft de Christenschrijver te worstelen, indien hij de kunst om de kunst wil beoefenen?) De nieuwe militiewet treedt 1 Jan. 1902 in werking. De eenige zoons zijn niet meer vrij. Van een oneven aantal zoons is de grootste helft dienstplichtig. De lichting 1895 wordt niet gepasporteerd, maar blijft als 8e lichting (vroeger waren er 7) tot de militie behooren, om in 1903 de eerste lichting te vormen van de land weer. Naarmate deze van jaar tot jaar wordt aangekweekt, vermindert de schut terij, tot zij geheel weg is. Na 1 Jan. 1902 wordt geen nieuwe schutterij meer ingelijfd. In de Nieuwstraat te Haarlem woont de vroegere koffiehuishoudster, thans rente nierster, v. Drecht met haar zoon en diens kindje. Maandagochtend kwam een „mijn heer" bij haar die voorgaf advocaat te zijn en belast een zaak in orde te brengen betreffende haar overleden oom, maar zei hij op eenmaal ik zal wel eens terugkomen. Hij vertrok, blijkbaar nu, omdat hij den zoon hoorde aankomen. Dinsdagochtend echter toen de zoon juist was uitgegegaan, werd er gescheld en klom de gewaande advocaat de trap op, werd in de mooie kamer gelaten, ging zitten, legde een revolver en een dolk op de tafel, en dwong de juffrouw onder bedreiging met moord, haar brandkast te openen, waaruit hij f 137 langde en meenam, op een rijks daalder na, waarvoor ze naar hij zei dien dag eten mocht koopen. Vervolgens stuurde hij haar naar 't zolder waar ze, zei hij, een uur moest blijven. Wilde zij binnen dien tijd roepen of doen, dan zou hij het kind komen vermoorden. Een buurvrouw met wie de juffrouw Maandag al over de komst van dien „heer" had gosproken, had juist dien heer zien binnengaan en uitgaan en wijl de vent telkens omkeek, vertrouwde zij 't zaakje niet en zocht de juffrouw op haar zolder op, doch kon niets uit haar krijgen dan: neen, ik zeg niets, anders vermoordt hij het kind. Later vertelde zij 't en ging men de politie halen, die echter den „heer" nog niet gevonden heeft. Enkele Amerikaansche bladen bevat ten 't verslag van een feestviering ten huize van Dirkje de Vries te Grandrapids Mich. (N. A.) wier grootvader Martin^us) Hen driks^) zijn 80sten geboortedag vierde op 12 Sept. jl. De man is geboren te Ouwer- kerk op Duiveland en in 1847 met zijn ouders naar Amerika vertrokken, waar zij zich in Ottawa county in 't dal van de Grandrivier hadden neergezet. In 1849 huwde hij met Maria Dooge (geb. te Sir- Jansland), wier ouders reeds vele jaren te voren herwaarts gekomen waren. Het huwelijk was een der eerste in de oude Eerste Geref. Kerk aldaar gesloten. Zeven kinderen werden uit dien echt geborenéén dochter huwde met ds. Jacob Manni (geboren te Zierikzee). Aan de namen der aangehuwdkinderen kannen wij zien dat ook de overige kin deren zich voor het meerendeel vermaag schapt hebben met familiën afkomstig van Schouwen en Duiveland. De namen Gouds waard, Keukelaar en De Vries zijn daar wel bekend. Tusschen Hoorn en Urk is door het stormweer van een tjalk een knecht te water gevallen en verdronken. Te Schiermonnikoog zijn van een landbouwer 20 kalvers door 't weer buitendijks gedreven en, door 't opkomende water bevloeid, verdronken. Te Herwijnen is een ooievaar die zijn nest had op het huis van den land bouwer Jan de Wit, niet vertrokken; hij heeft zich zoo gemeenzaam gemaakt met de menschen en is zoo mak dat hij uit de handen der kinderen eet en met den boer op den wagen meerijdt naar het veld. In de gisteren gehouden vergadering der Christen Nationaal Geheelonthouders werd in 't bestuur gekozen ter vervanging van ds. Keers, te 's-Heer-Arendskerke, dr. J. W. Pout, te Utrecht; en werd tot pro vinciaal correspondent voor Zeeland be noemd ds. Chr. Hunnigher, te Vlissingen. De automobiel heet in Noord-Duitsch- land stankomnibus, in Oostenrijk snuiver; in Frankrijk tuf-tuf; bij ons wordt nog op een naam voor dien snelrijder gezonnen. Te Hagenau, in den Elzas, is een officiersoppasser tot vier jaar gevangenis straf veroordeeld. Het was een grap die hem zoo duur te staan kwam. Hij was namelijk op het denkbeeld ge komen, nu en dan voor officier te spelen. Eerst trok hij 's avonds den mantel-jas aan van zijn meester, een luitenant-kolonel, gespte diens sabel om, en paradeerde fier op straat. Kwam hij onderofficieren op 't pad der liefde tegen, dan zorgde hij er voor, dat deze mannen ijlings de plaat poetsten dat vooral prikkelde hem tot nieuwe avon turen. Hij inspecteerde 's avonds de wacht en liet zich hooghartig alle eerbewijzen welgevallen. Soms toch bestrafte hij een militair wiens houding hem niet krijgshaftig genoeg voorkwam. Maar op een avond toen hij wat veel gedronken had, liep hij in 't verderf. Hij kwam een vice-wachtmeester tegen en vroeg hem naar zijn verlofkaart. De „vice" antwoordde dat hij als drager van een offiicierssabel natuurlijk een door loopend nacht verlof had, waarop de pseudo- officier uitriep: Mensch, dat is iets nieuws voor mij, en hem zijn eigen sabel d. w. z. die van zijn meester ouder den neus duwde. De vice moest mee naar de wacht. Daar kon de oppasser echter moeilijk zijn rol volhoudenwat hij zeide, wekte be vreemding, men ging op zijn kleeding letten en liet, toen de »overste" joviaal werd, en den gesmaden vice-wachtmeester voorstelde, samen een glas bier te gaan drinken, den regiments-adjudaut komen. Deze herkende dadelijk den kameraad" en in het volgende oogenblik was de grappenmaker ingerekend. De krijgsraad vond blijkbaar de grap in 't geheel niet aardig. De emir van Afghanistan Abd-ur- Rhaman, bekend om zijn oorlog met Jakoeb Khan, zijn neef en mededinger, om zijn moed en energiek bestuur, is overleden. Zijn zoon Habib Oellah is tot emir uitge roepen, en o wonderalgemeen erkend. Miss Stone. Te New-York heerscht groote agitatie vanwege de ontvoering der Amerikaansche zendelinge, miss Stone, door Macedonische bandieten, die voor haar in vrijheidsstelling niet minder dan 600-duizend francs eischen De termijn, waarin die som behoorde be taald te zijn, verliep den 8en October, zoodat het geen verwondering zou baren, als haar doodstijding bekend werd Op den 7en dezer had men te New-York reeds bijna 100-duizend francs bijeen, en het „New-York Journal" heeft een order tot uitbetaling van 25-duizend francs naar Sofia gezonden en aan de Amerikaansche consuls in Bulgarije en Macedonië getele grafeerd, opdat deze van de ontvoerders der zendelinge uitstel zouden verkrijgen, totdat de geëischte som compleet zou zijn. De Russische en de Bulgaarsche regee ringen hebben alles beproefd wat in haar vermogen was om miss Stone in vrijheid te doen stellen, echter zonder daarbij naar wensch te slagen. In haar laatsten brief smeekt deze, dat men geen troepen zende om de bandieten te achtervolgen. Dat zou alleen tengevolge hebben, dat zij, uitgeput als zij is door geleden vermoeienis, nog dieper het gebergte ingevoerd zou worden. President Roosevelt heeft de directeuren der Zendingsvereenigingen ten gehoore ont vangen en de verzekering gegeven, dat alles in het werk gesteld zal worden om de invrijheidsstelling van miss Stone te verkrijgen. De Amerikaansche regeering zal, ter plaatse waar zulks behoort, krachtig protest doen vernemen. Nederlander H VKG KUL IJ KM STA NU van 89 October 1901. GOES. Gehuwd: 10, Augustinus Johannes Cammaert 26 j. jm. en Anna Buisrogge 24 j. jd. Zaterdag 26 Oct. Goes, het verbouwen der H. B. S. 10 uur op het Raadhuis. Bestek a f 0,90 bij dhr. Kleeuwens. Woensdag 30 Oct. Middelburg, Prov. bestuur 11 uur het op diepte brengen der Westerhaven te Vlis singen. Raming f2160. Inl. dhr. Langeveld en de ingenieur Hoogenboom te Vlissingen. Vrijdag 11 Oct. Middelburg, 5 uur ook Zaterdag 6 uur door not. de Vos sigaren. Middelburg, 10 uur door not. Verhulst afbraak. Zaterdag 12 Oct. Arnemuiden, Spoorzicht 10 uur door Tak 3 huizen Westdijkstraat A 121 enB21en Leeuwentje B 34, resp. 152,143 en 78 cA. En om 1 uur aan A 121 meubelen, ladders, lampen, koperen doofpot enz. Woensdag 16 Oct. Oud Sabbinge, bij wed. Korstanje door not. Mulock Houwer 11 uur voor J. Tol- lemen een huis 361 cA. met erfpacht. En 1 kabinet, kastje, kleerkist, 2 veeren bed. den mettoebehooren, kachel, kruiwagen, enz- Donderdag 17 Oct. Middelburg, Kanaal- en Spoorzicht 12 u. door not. de Vos 20 graskalvers, 12 kalf- koeien, 3 stieren. Middelburg, half 1 opjde Volharding door deurw. Kouion. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen huizen: St. Pieterstraat F 50, Spanjaardstraat F 78 en E 75, Singelstraat N 201, Heerenstr. H 136, Zuidsingel E 33. Te zien 16 en 17 Oct. 1012 en 24 uur. Vrijdag 18 Oct. Middelburg, 10 uur door not. Verhulst voor firma de Broekert houtwaren. En om 1 uur voor firma wed. Fokker Notarishuis nieuw touw- en ijzerdraadwerk. Inl. de Groot en Hondius. Te zien 17 en 18 Oct. Zaterdag 19 Oct. Kloetinge, half 2 bij Akkenaar door not. Pilaar een dubbel huis 330 cA. En een partij goud en zilver. Woensdag 23 Oct. Meliskerke, 10 uur door not. Wisboom Verstegen meubelen, kabinetten, kasten enz. Kruiningen, half 12 Korenbeurs voor wed. Teerlinck door not. Prins lo. 1,2650 H. weiland in Willem Meersenhoek; 2o. 9890 cA. id.; 3o. 8990 cA. bouwl.; 4o. 2,5490 H. bouw- en weiland te Vlake;J5o. 2,4750 H. id.; 6o. 2,2019 H. bouw- en weiland en wegeling; 7o. 2,4395 H. weiland te Ierseke. Donderdag 24 Oct. Middelburg, Cafe Rotterdam P 124 door not. Wisboom Verstegen uur in de Ver genoeging. 's-Gravenpolder, hofstede Verhulst voor dr. Snoep door not. L. Liebert 10 uur 96 canada's. Woensdag 30 Oct. Rilland, half 12 door not. mr. Liebert bij J. G. v Nieuwenhuize 60 olmeboomen. Donderdag 31 Oct. Kruiningen, 11 uur door not. mr. Liebert in de gemeenteherberg boomen. Krabbendijke, uur door not. mr. Liebert boomen. Donderdag 7 Nov. Kruiningen, 11 uur voor de Ambachts vrouw door not. Prins olmen en canada's Zonddijk. Rilland, bij Rottier door not. Overman voor erven dhr. J. Bruinzeello. de hofstede geheel tiend- en pachtvrij saam 33 H. 96 A. 68 cA. 2o- een huis, schuur en erf 275 cA. 3o. en 4o. huizen 289 en 378 cA. 5o. twee huizen met tuin 785 cA. 6o. 4593 cA. grond. Ovezand, 11 uur door not. mr. Liebert in de gemeenteherberg 15 canada's en 25 olmeboomen op hofstede M. Rijk. Vrijdag 8 Nov. 's Heerenhoek, 10 uur door not. mr. Liebert 48 olmen in Borsele op hofstede de Winter en 9 canada's op hofstede P. Boonman. Krabbendijke, 11 uur bij Krijger een hofstede 52 H. 85 A. 12 cA. voor erven J. Bruinzeel door not. Overman verhuurd aan A. Blok Jz.; 2o. een hoefje Oostdijk; 3o. 19 H. 95 A. 10 cA. bouw- en weiland in Oosthoek, Barbelshoek en Vrijepolder. Maandag 11 Nov. Krabbendijke, op de hofstede Oostpolder voor mr. Lenshoek zwake door not. Prins 35 canada's en 34 olmen en aan den Abee- lendijk 125 canada's. Woensdag 13 Nov. Wilhelminadorp, uur door uot. mr. Liebert boomen. Donderdag 14 Nov. Hoedekenskerke. uur door not. Over man boomen. 's Gravenpolder, uur door not. Over man boomen. Vrijdag 15 Nov. Hoedekenskerke, uur door not. Over man boomen. Wij verzuimden gister in den afloop der verkooping te Vlissingen te melden dat bij het bouwterrein ook behoorde het café l'Union. Wij ontvingen ook de namen der hoogste inschrijvers en koopers van elk der perceelen. Borsele. Woensdag werd door not v. d. Kloes publiek geveild 't huis van erven M. de Vriend. Kooper de heerW. Pries ter, alhier voor f 2005. Ierseke. Woensdag werd poor not. Mu lock Houwer voor dhr. Joh. Sandee publiek geveildlo. 8840 cA. bouwl. Kooper dhr. P. Dijkwel alhier voor f 801 p. 3924 cA. of f 1804,49 den hoop. 2o. een huis Noord Polen, opgehouden. 3o. een huis en schuurtje, bew. ds. Post, Kooper dhr. H. Vette alhier voor f 1051. 4o. een huis, Schuttershofstraat, bew. Huige, Kooper dhr. C. Dijkwel alhier voor f 450. 5o. en 6o. huizen aldaar, opgehouden. 7o. een strook grond Schotte enz., Kooper dhr M. v. d. Bo gaard alhier voor f 15. Middelburg. Heden werd door not. Tak publiek geveid lo. 4960 cA tiend- vrij bouwl. Kooper dhr. M. Gernler te Sou burg voor f 920. 2o. 8350 cA. weiland voor f 1110 Kooper dhr. G. J. Nijland te Middelburg. 3o. 7550 cA. weiland voor f 833 Kooper dhr. W. A. de Rijckc te Mid delburg alles te Grijpskerke. 4o. 87 A. bouwl. Kooper dhr. S. de Visser te Oostka- pelle voor f 1090. 5o. 1 H. 80 A. 30 cA. weiland, Kooper dhr. S. van Os te Middel burg voor f 1380. 6o. 1 H. 32 A. 50 cA. weiland, Kooper dhr. J. Maljaars te Oost- kapelle voor f 1500 alles in Oostkapelle. 7o. 1 H. 39 A. 30 cA. bouwl. in Domburg, Kooper voor f 1400 dhr. C. Schout, Dom burg. 8o. 3280 cA. id. in Westkapelle, Kooper voor f 362 dhr. J. Wouters te Koudekerke. 9o. 1 H. 5 A. 70 cA. weiland in Domburg, Kooper dhr. J. Minderhoud te Aagtekerke voor f 1125. lOo. 2971 cA. bouwl. en sprink in West kapelle, Kooper voor f 404 dhr. E. Paillé te Koudekerke; llo. 4398 cA. id. id. Kooper voor f 610 dhr. W. Minderhout Jz. te Westkapelle; 12o. 6140 cA. bouwl. id. Kooper voor f 800 dhr. A. Minderhoud te Westkapelle; 13o. 9370 cA. bouwl. [in Zoutelande, Kooper voor f 1095 dhr. A. Kleinepier te Zoutelande MIDDELBURG, 10 Oct. 1901. Met uitzonderiug van Witteboonen was de aanvoer van andere artikelen uit Walch. heden niet zoo ruim als vorige week. In de prijzen der Granen is bijna geen ver andering op te geven. Jarige Tarwe weinig aangeboden en van f 7,tot f 7,25 naar qualiteit gekocht; Nieuwe dito vond van f 7,25 tot f7,50 naar deugd nemers; Rogge f 5,50 a f5,75 voor de zaai daarboven. Winter Garst komt weinig voor en van f4,75 tot f5 betaald. Zomer dito in puike kwaliteit niet beneden de f4,75 te bekomen. Walch. Witte Boonen weder gevraagd en voor puike soort is enkel f 10,75 doch meestal fll betaald. Wacb. ronde Bruine Boonen f8,25 a f8,35lange dito f8. Paar- deboonen niet getoond. Groene Kook Erwten weinig getoond hield men op f9,25; Kroonerwten naar deugd tot f9,75 gekocht; Koolzaad hield men op f 10,25; Karweizaad niet getoond. Boter f 0,90 a, f 1,30 per KG. Eieren f 4,80 per 100 stuks. Domburg, 21 October. Ritthem, 22 October. Ondertrouwd: LEIN DE BRUIJNE en HELENA DE KEIJZER. Algemeene kennisgeving. Middelburg, 10 October 1901. Ondergeteekenden betuigen door dezen hunnen welmeenenden dank aan allen die den 3 October blijken van achting gaven. D. C. LOUWERSE en Echtgenoote. Serooskerke (W.), October 1901. AdresStoomdrukkerij OOSTERBAAN, KLEMKERK LE COINTRE. eerLe ZL/Teld. kuech: T een ÜANIHiSDCIIÏ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2