Advertentiën. RECLAMES. Gemengde Beriehten. Openbare Verkoopingen. De wederwaardigheden der" vrouw. Kerknieuws. Schooinieuws. Rechtszaken. BURGERLIJKE STAND Marktberichten. Predikbeurten Ger. Kerk. der Boeren uitgevallen. Eerst zijn zeer vele Boeren zonder vorm van proces gevan gen gezet, verbannen, te gronde gericht en van hun kiesrecht beroofd. Toen zijn de paarden weggenomen, zoodat velen niet naar de stembus konden gaan. Bovendien is de vrijheid van spreken en vergaderen geheel vernietigd, zoodat er van eene verkiezings-veldtocht geen sprake zijn kon en nu verheugen de Engelscken zich over de overwinning der Engelsche candidaten. Alsof het te pas komt onder de werking van de krijgswet verkiezingen uit te schrij ven en de kiezers met de bajonet op de borst te laten stemmen. Aan den Neder lander Willem III hebben de Engelschen hunne constitutioneele vrijheden te danken en thans worden de Afrikaanders van Ne- derlandsche afkomst feitelijk van alle die vrijheden beroofd. Vermoedelijk zal nu weldra het Kaapsche Pariement worden ontbonden, opdat ook in de Kaapkolonie door dezelfde kunstmiddelen de verkieziugen ten voordeele der Engel schen uitvallen. Nederl. Wat kan het aardig samentreffen. Denzelfden avond dat ons stukje over Rijnsburg in ons blad stond, had de Midd. Crt. ook een artikeltje over de quaestie. Zij schrijft, natuurlijk met de haar eigen kiesche verdraagzaamheid: „Het is dus de oude geschiedenis, die der gemoedsbezwaren. Als een aantal predikanten enz. veelal tot eigen eer en glorie en om hun gezag te hand haven, de me'nschen niet hadden opgezet eigen de openbare school, men zou nooit zulke scherpe en onaangename toestanden hebben gekregen. De bijzondere school, voor kinderen, wier ouders het ernstig meenen en die uit tegen overtuiging het onderricht liefst met een ker kelijke tint zien gekleurd, zou vriendschappelijk naast de openbare school kunnen staan. Maar o die drijvers. Gelukkig behoort het gebeurde te Rijnsburg nog tot de zeldzaamheden." Men merkt wel, de Middelb. Crt. is te genwoordig bijzonder in haar nopjes. Zij mag weer met een »gelukkig" in de pen haar woord besluiten. »Gelukkig" Er zijn dan toch nog ouders »die 't ernstig meenen" en er een »eigen overtuiging" op na houden, onder het «iet- denkend deel", onder de »domme boeren". Ook het stukje uit de Nieuive Crt. (wij kenden het niet) is typisch. Ook in de beste en edelste oud-liberalen woont een »oude mensch", die gevaarlijk doet als hij losbreekt, Trouwens, dat weten wij nog wel, uit de dagen van om en bij '78. Een vraag ad rem. Het Volk tot mr. Smeenge: De heer Smeenge was als Kamerlind een tegenstander van de mogelijkheid tot verzeke ring tegen ongevallen buiten de Rijksbank om. Nu intusschen door een invloed der Eerste Kamer die verzekering toch is toegelaten, is hij opgetreden als kommissaris der „Eerste Onderlinge Verzekering-Maatschappij tegen de geldelijke gevolgen van ongelukken van per soneel van aannemers en werkgevers in de bouwbedrijven". Daar is niets tegen, Waar echter wel wat op tegen is, is, dat in een prospectus dezer maatschappij alle grieven tegen verzekering bij de Rijksbank worden genoemd: de bureaucratische inrichting, de dwang-organisatie, de vermoedelijke duurte, altemaal de bezwaren die door dr. Kuyperen de zijnen tegen de eerste ongevallenwet werden ingebracht en waarmee de heer Smeenge het blijkens zijn stem toen geheel oneens was. Een van de tweeën nuIs de heer Smeenge als kapitalist bekeerd tot de meening van dr. Kuyper? Of stemde hij als kamerlid om poli tieke redenen tegen zijn overtuiging? De vraag is juist; doch in het eerste lid had „kapitalist" moeten vervangen worden door „man van de praktijk". Immers voor de nuchtere feiten geplaatst, zou 't niet onmogelijk zijn dat deze rechts geleerde tot ander inzicht ware gekomen en nu openlijk den man die nu in het Torentje zit gelijk geeft. In de gruwelijke week van do pestspidemie in Bombay stierven er niet meer vrouwen en kinderen dan nu week aan week in de Britsche kampen vol gevangen vrouwen en kinderen omkomen. Dr. Haldane, de grootste autoriteit in Engeland op sanitair gebied, wijst er op in de Westminster Gazette van Maandag, dat het sterftecijfer der kinderen in de „con centratiekampen" dertien maal het normaal cijfer bedraagt. Gestorven zijn in Augustus 606 vrouwen. Onder gewone omstandigheden ware onder haar 96 een groot aantal sterfgevallen ge weest, zoodat 510omkwamen door ontbering, ellende, vocht en onsanitaire omgeving. Van de 3245 kleine kinderen, die begraven moesten worden, zouden onder gewone om standigheden hoogstens 272 zijn overleden, zoodat er 2973 in deze eene maand stierven ten gevolge van den ongezonden toestand van het kamp waarin de Engelschen die kleine kinderen en hun moeders gevangen houden. En dr. Haldane zegt: „Deze buitengewone sterfte toont nog geen vermindering Het is vooral door de koude geleden in wintertijd in tochtige tenten dat de kleinen het leven lieten. In September zijn er waarschijnlijk min stens evenveel kinderen gestorven, dat is in twee maanden een schier eindeloozerij van 6498 doodkistjes van kleine kinderen. En de Engelsche moeders zwijgen, zegt Het Handelsblad, waaraan wij dit ontleeneu. De rol die de vrouw in het leven speelt is de schoonste en haar edelste. Haar werk is bijna goddelijk daar zij schept. Zij voedt vervolgens met haar melk gevormd door het zuiverste van haar bloed hen die op hun beurt het ras moeten vereeuwigen. Opdat de nakomeliugschap sterk zij, is het noodzakelijk dat de vrouw zelve gezond en krachtig zij. Maar helaasHet is slechts te zeker dat de conditées van het leven, vooral in de groote steden, tot dat doel niet gunstig zijn. Is het grootste gedeelte der vrouwen niet ziekelijk? Zien wij er niet alle dagen waarvan de organen de moeder schap zijn aangetast. Als jong meisje, heeft zij een arm bloed gehad, hare woning is lastig geweest en maandelijksche storingen zijn door deze zwakte van het bloed ontstaan. Vrouw geworden zijnde, is hare eerste bevalling slecht geweest en hare gezond heid veranderd. Indien zij in den beginne haar bloed verrijkt had, indien zij zich door een krachtige hersteller versterkt had, had de bevalling geen sporen nagelaten. Maar ik moet het zeggen, het is nimmer te laat er met kracht tegen in te gaan. Men kent heden ten dage de waarde der Pink Pillen van Dr. Williams om de ge schokte gezondheid der vrouw te herstellen die door ziekten haar geslacht eigen is aangetast. Men moet niet aarzelen ze te gebruiken. Zij zullen de werkingen her steilen en regelen. Elke verzwakte, bloed armoedige bleekzuchtige zelfs aan rheurna- thiek lijdende vrouw moet er gebruik van maken, want de Pink Pillen zijn een mach tige hersteller van het bloed, versterker der zenuwen. Een betreffende schrijven ontvingen wij van den Heer Chr. van der Burght, Mr. Timmerman te Dinteloord Noordbrabant omtrent de toestand van mijne vrouw kan ik U niets anders melden als de Pink pillen van Dr. Williams uitstekend hebben gewerkt met dat gevolg dat het naast God het behoud is van haar leven en gezondheid. Aan onze verslaggever verhaalde de patiente bij zijn bezoek, dat zij sedert 15 jaren lijdende was geweest aan hevige waterzucht, van lieverlede was het begonnen met de opzwelling der voeten en beenen. De eetlust was slecht en kon alleen de spijs vertering regelen met eenige Scavuline pillen. Bovendien teisterden haar maag krampen, steken in de zijde, van tijd tot tijd kortademig, flauwten, slechte slaap, akelige droomen, voortdurend koud gevoel in de knieen, ziehier in korte woorden waar aan ik 15 jaren als eene martelares geleden heb, en thans gevoel ik mij gelijk mijn man geschreven heeft wij zijn den uitvinder duizend maal dankbaar en U kunt het gerust bekend maken, want ik reeds aan den toekomst te wanhopen. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hekelingen, E. H. G. v. Iterson, cand. te Oenkerkte Koog a.d. Zaan, W. H. Roobol te Abbekerkte Ter Aa, J. Haring te ITleskensgraaf. Geref. Kerken. Beroepen te Andijk, F. C. v. Dorp te Driesumte Hijum, F. Rispens te Sua- woude. Bedankt voor Alblasserdam, door J. A. de Vries te Fijnaart; voor Oostburg, door S. Bosma te Buitenpost. De nieuwe cursus aan de Theolo gische School te Kampen is in de Aula geopend met eene toespraak van den rec tor, prof. M. Noordtzij. Ingeschreven zijn 71 studenten, waarvan een elf-tal voor de eerste maal. De Unie-Collecte bedroeg te Aardenburg met Ede en St. Kruis f 15.40. Scharen- dijke en Elkerzee (geref. kerk) f 9.26. Zaamslag f 388. Baarland (geref. kerk) f 8.26 en Gapinge id. f 4.50. Op het deze week te Frederiks- oord vanwege de Nederlandsche Pomo- logische Vereeniging afgenomen examen in fruitteelt voor een commissie waarin onder anderen de heer D. J. v. d. Have, van Kapelle, zitting had, is geslaagd de heer J. A. H. Baljeu, van Middelburg. Terneuzen. Door het Bestuur der Ver eeniging voor Chr. onderwijs alhier, zijn benoemd aan de inrichting voor meer uit gebreid L. O. de heerenJ. Spiering, vroe ger onderw. aan het instituut van Sloten te Noordwijk, bezittende acte Middelbaar Wiskunde en Th. J. Modderaar te Gronin gen, (Fransch en Engelsch). In een Amerikaansch blad vinden wij melding gemaakt van het overlijden van »de weduwe Mrs Jennie Verburg" te Ka- lamazoo oud 81 jaar; zij behoorde tot de weinig overgeblevenen die in 1847 uit Borsele met ds. v. d. Meulen en v. d. Luyster naar Amerika emigreerden. Zij liet zes kinderen na van welke de oudste, Cornelis, raadslid van genoemde stad is. En van >Mrs. Marie de Witte, echtge- noote van Andrew Keizer", eveneens te Kalamazoo, oud 22 jaar; zij was in 1888 met hare ouders van Wissenkerke her waarts gekomen, en overleed aan de tering, nalatende een kind. lerseke. Gisterenavond werd de oude heer B. V. P. gesard door de jeugd doordat ze met steenen tegen de deur gooiden. De heer P. werd dit blijkbaar moede want eensklaps ging de deur open en viel een schot. De heer P. had even een schot gelost op de belagers welke met de noodige spoed het terrein ontruimden. Een afdoend middel is het zeker maar of het wel zoo onschuldig is mag betwijfeld worden. lerseke. In de Donderdagavond ge houden raadsvergadering, die door 6 leden bijgewoond en door den burgemeester ge presideerd werd, kwam de nieuwe verorde ning tot regeling der onderwijzers-salarissen aan de orde. Wat afwijkt van de wettelijke voorschriften volgt hier. Ie. voor hoofden van scholen met 200—309 leerlingen wordt voorgesteld f 50 en voor die van scholen met 309420 leerlingen f 75 boven de wettelijke minima, 2e. onderwijzers en onderwijzeressen van bijstand krijgen het le dienstjaar f500, het 2e f 525, het 3e 5e f 550, verder f 25 boven de minima, 3e. voor iedere taaiakte, mits geëischt, wordt f 75 toegekend, 4e. het hoofd der herlialings- lessen krijgt f 10 per jaar boven de gewone belooning (60 c.), 5e. de vergoeding voor huishuur ad. f 50 aan gehuwde onderwijzers boven f 28 jaar zal ook gegeven worden aan weduwnaars met één of meer kinderen beneden 18 jaar. In verband met de ver ordening werd behandeld een adres van den heer A. J. v. Noppen, onderwijzer met akte Fransch, waarin deze berekende dat hem voor het Fransch onderwijs, naar 60 c. per lesuur, f 225 toekwam, waarom hij vroeg om zijn salaris te brengen op f 925. B. en W. stelden voor f 825, hetzelfde wat de adressant nu geniet, dan had hij ook f 25 boven het minimum. Het meeren- deel der leden vonden dit te weinig en één hunner stelde voor f 925. Toen art. 1 (de heele salaris regeling) in stemming kwam, staakten de stemmen, zoodat dit andermaal in behandeling moet komen. De andere artikelen werden met alg. st. aan genomen. Schore. Als een bijzonderheid kan van hier gemeld worden dat in den tuin van den burgemeester een pompoene is ge groeid van 102 pond; en dat er onder de lotelingen voor deze lichting twee gehuw den zijn. In Amsterdam is de politie den boeienkoning toch te slim afgeweest. Het Hbl. vertelt daarvan het volgendeDe heeren en dames, die gisteren in hetpoli- tiebureel op het Leidscheplein waren saam- gekomen en een tijdje in een der cellen doorbrachten, waren niet de gewone mis dadigers. Er waren onder hen deftige leden der balie, de hoogste politie-autoriteiten, een bekend Amsterdamsch schrij ver, enz. enz. En toch hadden zij niets ernstigs op hun kerfstok. Zij waren alleen wat nieuwsgierig uitgevallennieuwsgierig om te zien hoe mr. Willy Cirnoc, de boeienkoning, zou uitbreken uit een arrestantencel. Nu zijn de cellen in het bureau van de 3e sectie van de nieuwste constructie. Er waren krasse maatregelen genomenvoor de cellen waren vele inspecteurs verzameld, de sterkte van de politiewacht verdubbeld, de heeren Franken en Batelt (hoofdcommissaris en commissaris) traden op als getuigen-des- kundigen. Gespannen verwachting. Maarmr. Willy Cirnoc talmde lang met het vertoonen van zijn uitbreekkunst. Eene conferentie werd gehouden met den heer Franken, eenige leden van de rech terlijke macht, en toen verklaarde de heer Cirnoc dat hij niet had gerekend op een zoo druk bezoek. Hij wilde zijn werken" niet zoo aan iedereen laten zien, en zeide ten slotte dat hij wel kans zag om uit eene gewone gevangeniscel te breken, maar deze cellen waren hem hier te kras. De reden verklaarde hij eerst toen hij was opgesloten met de autoriteiten, waarbij de »pers" zorgvuldig was buiten gehouden. De niet-ingewijden werden echter schade loos gesteld door eenige proefjes waarmede Cirnoc bewees hoe hij uit handboeien weet los te komen. Te Wormerveer is een kind, dat zonder toezicht in een kinderwagen lag, door een bok aangevallen. Gelukkig bleef de bok met zijne horens in den wagen vast zitten en kwam de kleine, die reeds uit den wagen was gevallen, er nog vrij goed af. Te Dordrecht heeft een opgeschoten jongen een makker bij eene vechtpartij zoo ernstig met een mos aan den hals verwond, dat de gekwetste in levensgevaar verkeert. De dader werd in hechtenis genomen. Te Delft overleed in de tram een heer die te hard geloopen had om dat voertuig te halen. Bij den hondenoppasser aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht worden twee jonge honden gebracht door een kat die ook twee eigen jongen heeft. Het moeder- dier laat de vier kleintjes rustig zuigen. In de vorige week kwam te Beetster- zwaag een koopman, die aan de huizen ventte met zoogenaamde kanarievogels, tegen den prijs van f2 per stuk. Yele perso nen in het dorp kochten een exemplaar, doch later bleek het, dat het geverfde mus- schen waren. In 't Kiesdistrict Wijk bij Duur stede is mr. N. de Ridder (ant. en ge steund door de Roomschen) met 2424 st.tot lid der Tweede Kamer gekozen. Mr. J. G. v. Rappard (1.) had er 950. (Bij de stem ming op 14 Juni werd het aftredend a. r. lid herkozen met 3091 stemmen tegen 368 st. op Oudegeest (s. d.) en 1050 op v. Rap- part (1). Het volgende ingezonden stuk komt voor in de Prov. Dr. Crt.: Er is in het dorp B. in Drenthe een kleermakersgezin, dat huisvest in een hoop zand. Er is in huis maar één bed, de vrouw is onlangs in dat óéne bed bevallen, zoodat do overige huisgenooten het bed tijdelijk moesten verlaten. De woning is gemaakt door in het zand een gat te gra ven en daarin vóór een deur te plaatsen en bovenop een paar spanten, gedekt met plaggen. Is dit nu een toestand en is daaraan niets te veranderen vraagt de inzender. Eenige weken geleden werden te Keizersveer bij Raamsdonk de gebr. D. door zekere De B. aangevallen en met een mes gewond. Zij hebben daarvan toen geen kennis gegeven aan de politie, maar besloten te gelegener tijd zelf wraak te nemen. Gisteren hebben zij daaraan ge volg gegeven. De twee broeders hebben op hun beurt De B. met hun messen toe getakeld en hem een achttal wonden too- gebracht. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de volgende hoofdstukken der staaisbegrooting 1902: hoofdstuk III, builenlandsche zaken, de heeren Van den Berch van Heemstede, Sehaepman, van Bylandt, van Idsinga en van Raalte; hoofdstuk IV, justitie, de hee ren Okma, Pompe van Meerdervoort, Lu- casse, van Sasse van IJsselt en van Styrum. En de hoofdstukken I, II, VII en XI (Huis der Koningin, hoogeie Staatscollegiën, Nationale Schuld, en wet op de middelen) de heeren Lohman, Travaglino, Nolens, Lely en de Waal Malefijt. De Tweede Kamer heeft heden op gemaakt de nominatie voor raadsheer in den hoogen raad, en, buiten de aanbeveling om aangewezen als eersten candidaat mr. O. Q. van Swinderen rechter te Groningen, met 48 tegen 39 op mr. Binnerts vice- president van 't hof van Leeuwarden. Tweede candicaat werd mr. Alphonse Sassen president der rechtbank te Breda, derde J. C. Baud advocaat generaal te Amsterdam. Reeds in 1886 stond mr. van Swinderen no. 1 op de aanbeveling voor den Hoogen Raad en toen plaatste de liberale meerder heid een liberaal no. 1 met voorbijgang van dezen kundigen rechtsgeleerde. Deze fout is nu hersteld. Red. De zaak der Zondagsrust bij de de partementen is bij den ministerraad in onderzoek. Het voornemen bestaat een zoodanige regeling te treffen waardoor het mogelijk is tot algeheele Zondagrust aan de departementen te komen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens: mishandeling: J. C. B., 24 j., landbouwer Zandberg gemeente Graauw, tot 2 m. gev. straf en J. B. 33 j., schippersknecht, Goes tot f 10 b. s.. 10 d. h. en A. S. K. 20 j., hvr. van F. v. M., zonder beroep en C. K. JPz. 17 j., destijds schildersleerling, thans zonder beroep, beiden te Goes, de le tot f 10 b. s., 10 d. h. en de 2e tot f 5 b. s. 5 d. h. diefstal: J. S. 49 j., arbeider Koudekerke tot 1 m. en J. B. 17 j., landbouwer Sant- vliet, (België) tot 14 d. gev. straf; vernieling: J. P., bijgenaamd Kootje van Flup de Brie 24 j., schippersknecht lerseke tot f 5 b. s. 5 d. h. huisvredebreuk: P. v. H. 37 j., werkman Goes tot f 5 b. s. 5 d. h. en twei feiten van schennis der eerbaarheid C. G. 26 j., arb. Schore tot f 10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: H. v. V. 31 j., arbeider Koudekerke, beklaagt van diefstal. Heden diende de zaak tegen L. T.» oud 21 j. arbeider te Selzaete (België) gedetineerd te Middelburg, beklaagd van hevig verzet door hem met vijf anderen met vereenigde krachten gepleegd tegen twee veldwachters op 25 Aug. jl. in den Poelpolder te Sas van Gent. Beklaagde ontkende het gepleegde verzet. De mare- chauscees Cortvriendt en Beun handhaaf den hun proces-verbaal. Bekl. was zeer bedroefd. De officier bracht hulde aan de maré chaussees voor hun beleidvol optreden, en meende tegen bekl, als vreemdeling, die de gastvrijheid van een vreemd rijk ten deze had geschonden, een zwaardere straf te moeten vorderen dan tegen eigen onder danen. Hij vorderde dan ook gevangenis straf van één jaar. Uitspraak 11 dezer. Toen beklaagde de vordering vernam, was zijn droefheid groot. Verdediger m. J. de Witt Hamer, te Goes, vroeg een luiktere straf, omdat de jeugdige misdadiger in deze voor zijne 6 mede daders moet boeten. van 34 October 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Louwerse 25 j. jra. en J. van Moolenbroek 26 j. jd. Getrouwd: W. A. F. Seegers 22 j. jra. en C. M. Pennings 22 j. jd. Bevallen: W. Fierie geb. Liplein z. M. E. Vreke geb. Keersemaker d. Geboren: Een onechte z., moeder 21 j. Overleden: P. A. ter Smitte man van J. W. du Bois 80 j.; M. de Smid wed. van J. H. Franc 73 j.M. Westdorp vrouw van G. v. d. Berge 42 j.C. J. M. Mes 11 mnd., d.M. Ovaa man van A. M. Lahr 74 j. GOES. Huw. aangifte: 3,Johannes Frederik van Anrooij 70 j. wedn. v. Johan na Elisabeth Mangs en Dorothea Sloover 69 j. wed. v. Pieter Proos. Geboren: 4, Cornelis, z. v. Bastiaan Vermeulen en Sara Raas. van 27 Sept. 4 Oct. IERSEKE. Geboren: 27, Cornelis, z. v. Adriaan Paauwe en Adriana Pekaar; 30, Jozias, z. v. Marinus Mol en Elisabeth Boone; 1, Jacoba Cornelia, d. v. Pachier de Wee en Cornelia Krombeen; 3 Jan Marinus, z. v. Jacob Griep en Abriana Minnaard. Overleden: 29, Pieter 6 mnd., z. v. Johannes van Zweden en Maatje Kole. Over de maand September 1901. HEINKENSZAND. Geboren: 10, Maatje Adriana, d. v. Emile Josephus de Jonge en Maatje Driedijk; 27, Adriana, d. v. Cornelis Kuzee en en Adriana Verschiere 30, Jacobus Johannes, z. v. Cornelis Rijk en Stoffelina Vermeulen; Marinus Cornelis, z. v. Geerard de Meeuw en Sara Nieuwenhuijse. VIISSINGEN, 4 Oct. 1901. Boter f 0,72lh a f 0,75 per halve kilo. Eieren fO,a f 4,40 per 104 stuks. ZIERIKZEE 3 Oct. 1901. Boter f0,70 f 0,57'fj per pond. Eieren f 1,30 a f 0,70 de 25 stuks. Eendeieren f f de 25 stuks. POLITIE. Handel in jonge meisjes. De Commissaris van politie te Goes maakt bekend dat het niet onmogelijk is, dat uit den vreemde aanbiedingen van be trekkingen aan jonge meisjes alhier of omtrekken worden gedaau. De vrouw die deze aanbiedingen doet, staat in den vreemde bekend als handelaarster in jonge meisjes. Deze meisjes worden bedrogen en komen in andere betrekkingen dan zij verwacht hadden. De Com. van politie voorn. A. R. HOLSHEIMER. Gelegenheid tot inschrijving voor enkele werkzaamheden op Zaterdag 5 October des avonds van 910 uur. "¥mÊFwTisËLiNÖ7 Berichten over klopjachten behoeven de heeren berichtgevers niet te zenden. Zaterdag 5 Oct. Middelburg, op Favorite 10 uur door not. Tak melk- en zoldergereedschappen, meu belen, franklin, nagras en etweide. Maandag 7 Oct. Hansweert, bij V. Calon door not. Prins 1 uur 2 baatgevende melkkoeien, stierkalf, 21oopvarkens, kippen, moesmolen, snijmolen, waterbakken, stal-, karn- en melkgereed- schap. Zoutelande, door not. Loeff bij L.Gabrielse half 2 een huis 103 cA. En aan dat huis meubelen, handgereedschap, aardappelen, hout, enz. Dinsdag 8 Oct. Goes, 8 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar een huis en erf Magdalenastraat D 13. Goes, half 1 bij wed. Rijk door not. de Vos 35 graskalvers. Runders, melkkoeien. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Verhulst, ook Woensdag, wollen- en katoe nen manufacturen, gemaakte kleeren, schoenen, garëelen, vulkachels. Op Maandag 7 October a. s. hoopt, zoo de Heere wil, onze ge achte Oom ADRIAAN PAAUWE Mz., zijn 8osten geboortedag te her denken. Zijne dankbare pleegkinderen, JACs. DE ZEEUW. JANNETJE DE ZEEUW— Paauwe. Wemeldinge, 5 October 1901. Aan allen die ons op den 29 Sept. blijken van belangstelling toonden, betui gen wij onzen hartelijken dank. J. WISSE en Echtgenoote. Zoutelande, October 1901. Voorm. half 10 uur: Lezing. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uur: Geen dienst. (Wegens vernieuwing der gasleiding.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2