HARMOÏICA's"" Openbare Verkoopingen. Advertentiën. DEKKER, Noordstraat. lên WERKPAARD te koop. een flinke Dienstbode, Posterijen Marktberichten. Prachtig, dik SPEK en blanke REUZEL, KOMIJNE KAAS 1772 ct. per 5 Ons, ROODBOL 45 ct. per stuk. Nieuwe BOKKING 7 voor 10 cent, prachtige groote, per mand van 100 stuks, tot concurreerenden prijs. Stooiiipianofabriek ANÏOINE MES. EUdtot. Goedkoopste adres voor het degelijk onderhouden en stemmen van Piano's en Amerikaansche Orgels. N. B. De kleine reparaties zijn onder de abonnementsprijzen berekend. LAGE PRIJZEN. A. S. J. Dekker, TE KOOP een. lEPa-a-rd, keur uit vijf, oud 78 jaar, en drie 3-jarige en eon KALFVAARS, over de rekening, bij F. WIELEMAKER, Koudekerk e. een KALFVAARS, rekening 6 October, bij J. DE WOLFE, Grijpskerke. Een KALFVAARS TE KOOP, op rekening H. V., bij H. BRASSER, Koudekerk e. oud 15 jaar, op ST. JAN TEN HEERE, Domburg. £en KALFVAARS TE KOOP, rekening 10 Oct., bij H. BOONE Pz., Koudekerk e. Yan stonden aan eene kleine Meid benoodigd, bij J. MALIEPAARD, Souburg. Tegen 1 November a.s. wordt gevraagd geschikt voor de huishouding on om in den winkel te helpen, bij J. C. DE KAM, mr. Bakker te Kamperland. Met 1 November een flinke Dienstbode gevraagd, bij Mej. KAMERMANS, Kinderdijk, Middelburg. Er biedt zich aan tegen half October of 1 November een Slagersknecht. Brieven of inlichtingen aan N. DE WAARD Az., Biezelinge Bij kon. besluit is op zijn verzoek aan H. J. .v. Lis te Winschoten eervol ontslag verleend als kantonrechter plaats vervanger. Tegen de 18 jarige Marie Bierens te Tilburg, die haar broertje in de wasch- tobbe verdronk om 't geld der levensver zekering voor uitgaan op de aanstaande kermis te kunnen gebruiken, is 12 jaar gevangenisstraf geëischt. Te Bergen (N. H.) is een gedenk- teeken opgericht voor de aldaar in 1799 gevallen Russische krijgers. Omtrent de onthulling meldt de Nederl De plechtigheid werd bijgewoond door den Russischen gezant bij ons hof, ridder de Struve, met de leden der legatie; den priester van de Russische kolonie te Parijs, de militaire attachés van verschillende landen, allen in groot tenue, benevens de door den minister van Oorlog aangewezen luit.-kolonel Koolemans Beijnen, van den generalen staf, en kapitein Doorman, 's ministers adjudant, de generaal-majoor jhr. Laman Trip en luit-kolonel E. von Müller, den Russischen militairen-attaché, die met luit.-kol. Koolemans Beijen op de plaats het woord voerde. Deze laatste en de Fransche en Engelsche attaché's legden namens hunne regeeringen kransen aan den voet van 't gedenkteeken. Het monument bestaat uit een eenvoudig rotsblok van grjjsrood Zweedsch graniet, in welks voorvlak zijn in Russische letters de woorden »Eeuwige herinnering aan de Russische krijgers, gevallen in de slagen bij Bergen op 8 en 19 September 1799." Aan de achterzijde staan de wdorden: «Opgericht anno 1901." Boven is in dit rotsblok geplaatst een wit marmer Russisch kruis, groot van af meting en uitstekend van qualiteit. De granietrots met het kruis staan op een verheven klein terrein in den vorm van een grafheuvel. Het monument wordt beschermd door de omgeving van zes zware granietsteenen palen aan elkander verbonden door zware bronzen schalmkettingen. Het boschachtig terrein is herschapen in een klein park en het geheel geeft den indruk van een rustigen doodenakker. Bij de familie te Hillegersberg is 't bericht aangekomen, dat de le luitenant bij 't 4e reg. infanterie en gedetacheerd te VGravenhage) De Brouwer, bij 't omslaan der boot op de Killarneymeren, Ierland, (zie de berichten in onze vorige nos.), is omgekomen. Zijn weduwe, die slechts tien dagen inet hem gehuwd was, wordt ver pleegd in een hotel aldaar. Uit de ver klaringen voor den coroner en de gezworenen van Killarney door zekeren heer Ashton afgelegd blijkt dat deze heer naast den luitenant en diens vrouw zat en bij 't omslaan der boot gelegenheid vond de vrouw boven water te houden tot zij gered werden hij den luitenant niet meer gezien heeft. Röntgenstralen in Zuid-Afrika. Prof. Küttner, die aan een afdeeling van het Roode Kruis in den Zuidafrikaansche oorlog verbonden is geweest, heeft over zijn ervaringen aldaar een werk geschreven, waarin o. a. over de eerste toepassing van een Röntgen-toestel het volgende voorkomt: De Boeren waren er uiterst verbaasd over. Zij hadden wel van de uitvinding gehoord, maar zich haar geheel anders voor gesteld. De een meende dat het een buis was die in de wond werd gestoken om deze inwendig te verlichten; een ander hield de zaak voor een Uitlanderspraatje". Prof. K. herinnerde zich toen, wat hij in Constantinopel had ervaren, toen hij daar tijdens den oorlog met Griekenland de ge wonden behandelde. Eerst wilde geen Muzelman in de „duivelskamer", zooals zij de zaal noemden waar het toestel stond. Prof. K. deed toen een beroep op het „eer gevoel van een Albaneesch onderofficier. Dat hielp, maar de man kwam eerst binnen nadat hij met vergunning ven den hoog leeraar twee manschappen met geladen geweren aan de deur had laten post vatten, met bevel den doctor dood te schieten als hem wat kwaads geschiedde. Toen hij weldra bemerkte hoe onschuldig en tevens wonderbaarlijk de zaak was, riep hij uit; „een groot arts zijt gijAllah zegene u en uwe wijze moeder 1 Ik kan mijn been deren zien, als lag ik in het graf!" En een uur later, nadat hij de „duivelskamer" luid verlaten, wilden alle Turksche soldaten die in het gasthuis verpleegd werden, het wonder zien, en niemand wilde zich laten opereeren als hij niet eerst voor het toestel was geweest. Zoo naïef, zegt prof. K., waren de Boeren niet. Geen enkel maakte eenig bezwaar tegen het toestel. Werd hun gezegd dat een groote operatie noodig was, dan waren zij bijna altijd terstond daartoe bereid, met de woorden; „U weet het beter dan ik dokter; daarvoor hebt u gestudeerd." Aardig is ook het verhaal van prof K., hoe hij aan de electrische kracht kwam die hij voor het prachtige toestel noodig had, dat hem uit Berlijn was meegenomen. Te Jacobsdal was geen electriciteit te krijgen de naaste bron lag op zeven dagreizen afstand. „Er bleef niets anders over dan te „commandeeren", d. i. in de oorlogstaal nemen waar men krijgen kan. Zulk een „commando" kreeg een jonge electricien, de zoon van den postmeester-generaal Van Alphen uit Pretoria, die zich bij het Roode Kruis had aangesloten en uitnemende dien sten heeft bewezen. Isaac van Alphen toog met een grooten commandobrief naar Johannesburg, commandeerde in een mijn een petroleummotor van vier paardekracht, commandeerde in een andero mijn een goede hoeveelheid petroleum, en comman deerde in Bloemfontein eenige ossenwagens. Daarop laadde hij al wat hij gekomman- deerd had en kwam aldus triomfantelijk te Jacobsdal terug. Terstond werd het Röntgen-kabinet ingericht, de accumulators geladen, en zoo zag het binnenland van Afrika voor 't eerst de stralen van onzen grooten natuurkundige". Het bericht, dat uit Konstantinopel wordt geseind, is voorzeker niet geschikt om de ongerustheid over wat in Armenië is gebeurd of nog staat te gebeuren weg te nemen. Daarin toch staat te lezen, dat de rapporten van de consuls in de Arme nische provinciën niet door de gezanten der mogendheden zijn ontvangen. Men vermoedt dat de Turksche overheid de rapporten in beslag heeft genomen. De drogman aan het Fransche consulaat te Erzeroem, die naar Konstantiuopel was ontboden om mondeling rapport uit te brengen over den loestand, is tweemalen door den vali verhinderd om te vertrekken. De Fransche gezantssecretaris, de heer Babst, heeft nu tot den vali een open schrijven gericht, waai in hij persoonlijk verantwoordelijk wordt gesteld voor de gevolgen van de belemmeringen den drog man in den weg gelegd. In strijd met het bericht dat prins Tsjoen heden te Genua scheep zou gaan naar China, wordt gemeld, dat zoenprins uit een Duitsche haven Hamburg of Bremen naar New-York zou vertrekken. Dan zou dus het bezoek aan Amerika niet achterwege blijven. De hertog en de hertogin van Cornwall en York maken op het oogenblik een reis door Canada, die ongeveer een maand zal duren. Gedurende dezen tijd wonen de bezoekers in den bij zonderen trein, waarmede zij reizen en die in luxueuse en practische inrichting het record slaat van wat op dit gebied in Amerika tot nog toe is vertoond. De trein is een volmaakt paleis op wielsn, de waggons zijn van buiten bekleed met mahoniehout en versierd met de wapens van Cornwall en York. De inwendige inrichting is van verblin dende pracht, inzonderheid in het boudoir van de hertogin. De achterste wagen is een salonrijtuig, waarin geen enkel beschot het uitzicht belemmert, zoodat do vorstelijke reizigers daaruit het omiingende landschap gemakkelijk kunnen gadeslaan. De Patrie zegt, uit zeer geloofswaar- dige bron te weten dat president Loubet, do Tsaar, de Koningin der Nederlanden, de Koning van Griekenland en de Koning van Italië overeengekomen zijn, het hof van arbitrage te machtigen op hun offici- eelen steun te rekenen. Reuter's agent schap verspreidt dit bericht onder voorbe houd. Ook een natuurwonder. De groote schilder Meissonier had op zijn buitenver blijf te Poissy een tuinman met een ver bazend sterk ontwikkeld geheugen. Hij kende, evenals «Roelf' in den Groninger Hortus, van alle zaden en planten de namen. Zijn kennis wekte de bewondering op van Emile Augier, die hem een buitengewoon man noemde. Hij bleef nooit het antwoord schuldig en toch had Meissonier zich voor gesteld hem er in te laten loopen. Eens in tegenwoordigheid van Augier, liet hij zijn tuinman roepen en toonde hem op een stuk blauw papier een menigte kuit van haring. »Kent gij deze zaden?" vroeg hij. De tuinman bekeek ze met aandacht en zeide »Ja, dat zijn zaden van Pulpus fluximas de wetenschappelijke naam van haring is Clupea harengus een zeldzame plant uit de tropen. Een zegevierende glimlach vertoonde zich op het gelaat van Meissonier en hij vroeg hemHoeveel tijd hebben deze zaden noodig om op te komen Ongeveer 14 dagen, antwoordde de siimme tuinman. Deze vertrok daarop en nam de zaden mede naar den tuin. »Gij hoort het, veertien dagen," zeide Meissonier tot Emile Augier, «vergeet dan niet hier te komen." Augier kwam terug op den afgesproken tijd. Men dronk gezellig koffie toen de tuinman zich aanmeldde. «Mijnheer-Meissonier," zeide hij, »de planten zijn boven den grond, wilt u ze komen zien?" »Wel dat is sterk," riep de schilder ver wonderd uit. Allen gingen naar den tuin. De tuinman tilde een groote glazen kom omhooguit een laag aarde, zorgvuldig plat gemaakt, kwam een driedubbele rij koppen van ge marineerde haringen te voorschijn. Heeren af. Tuinman glimlacht. (Landb. Wkbld.) Een verschrikkelijk on weder heeftin Texas gewoed. Een ravijn, waar mijnop- zichters waren gekampeerd, liep geheel onder, 15 personen verdronken. Tot dus ver heeft men van 7 slachtoffers de lijken gevonden. Een geweldige brand beeft te Roubaix oen groote stoffenververij vernield, waar 1100 arbeiders werken. De vlammen von den in de stoffen voedsel en breidden zich in een oogenblik ontzaglijk snel uit. .Twee stoomspuiten en 12 handspuiten konden niets uitrichten tegen het vuur en moesten zich bepalen tot het beschermen van na burige perceelen. Meer dan 150.000 KG. katoen zijn verbrand en de schade wordt begroot op 3 millioen gulden. Dat de loyale onderdanen in de Kaap kolonie soms onaangename wederwaardig heden hebben in dezen tijd blijkt uit een brief uit een van de onrustige districten. „P., de schoolmeester, zegt de schrijver moest voor de Boeren de wijk nemen in den schoorsteen, en mevrouw P. moest onderwijl het vuur aanmaken om voedsel voor hen te koken. De schoolmeester was zoo zwart toen hij naar beneden af kwam zakken, dat niemand hem herkende." B ViLQHJi L LIKE STAjV/J van 23 October 1901. GOES. Geboren: 2, Adriana Cornelia, d. v. Gerrit Cornelis van der Straate en Paulina Rijkse; Maria, d. v. Johannes Hollestelle en Jacoba Dekker. Over de maand September 1901. KOLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 27, Cornelis Verhulst 42 j. wedn., v. Jacoba Maria Meulblok en Dina Magdalena de Looflf 35 j. jd. Geboren: 17, Dingenis, z. v. Anthonie Bouterse en Willemina Korsuize; 19, Jaco- mina Adriana, d. v. Adriaan Moerman en Adriana Kramer; Leunis, z. v. Gijsbrecht Kramer en Pieternella Goulooze; 26, Arij, z. v. Leendert Bolle en Maria Israel. Overleden: 3, Abraham Verburg 5 j. z. v. Dingenis en Josina Goulooze; 14, Pieter van der Weele 13 j. z. v. Mannus en Hendrika Pieternella Moerman. SEROOSKERKE. Bevallen: 2, W. de Visser geb. Riemens d.5, J. W. Won- dergem geb. den Boeft z.J. S. Steven hagen geb. Muller d.6, A. van Hoeve geb. Hazejaager d.9, L. Dekker geb. Kod de d. Overleden: 14, Florus Adriaan Wondergem 19 dagen. GRIJPSKERKE. B e v a 11 e nF. Jobse geb. Minderhoud z.; T. Hollebrandse geb. Huijsman d.M. de Rijke geb. den Hollander z. en d. (tweel.)J. de Kam geb. de Witte z. Overleden: Maria Maljers 5 mnd. 'S-HEERENHOEK. Ondertrouwd: 25, Bernardus Josephus de Vos 31 j. jm. en Maria Westdorp 20 j. jd. Geboren: 23, Petronella Maatje, d. v. Pieter Beulens en Maatje Breviel; 28, Maria, d. v. Marcus Smit en Johanna Maria Min derhoud. Overleden: 2, Albertus Joannes 1 mnd., z. v. Jacobus Anthonius Clarijs en Jobje Rijk; 21, Cornelia Neeltje 1 mnd., d. v. Adriaan de Winter en Jobje Boonman, KRABBENDIJKE. Getrouwd: Hu- gestinus Koster 24 j. jm. en Willemina Cornelia Nieuwenhuize 24 j. jd. Geboren: 8, Jacoba, d. v. Adriaan de Bokx en Helena Kervink; 11, Dingenus, z. v. Nicolaas Kervink en Neeltje Hooger- heijde16, Hendrik, z. v. Pieter Nagelkerke en Jannetje Lobbezoo; 19, Jacobus Jan, z. v. Jan Hoogstraate en Neeltje Zweedijk. 14, Een onechte zoon. Overleden: Anna van Liere 59 j. wed. van Jan van Koeveringen. DRIEWEGEN. Geboren: 21, Leentje Adriana Pieternella, d. v. Abraham Hooge- steger en Maria Vermaire 28, Johannes, z. v. Jacob Krijger en Maria Mol. OVEZAND. Gehuwd: 20, Pieter de Jonge 25 j. jm. te Ovezand, en Cornelia Akda 26 j. jd. te 's-Heerenhoek 2o, Marinus Boonman 24 j. jm. en Jobina de Jonge 24 j. jd. Geboren: 3, Adrianus Franciscus z. v. Joannes Marcns Clarijs en Margaretha Huige; 8, Catharina Adriana, d. v. Adriaan Vermeule en Apolonia Nuijten. Overleden: 15, Levenloos aange geven een kind van Marinus Maat en Mar- grieta Westveer22, Jan Vette 85 j. ongeh. 23, Adrianus Franciscus Clarijs 20 d. NISSE. Geboren: 22, Jan, z. v. Jan Mol en Jozina Braamse; Adriaan, z. v. Machiel Anthonie Zonnevijlle en Prina Wisse23, Elisabeth, d. v. Jan de Punder en Johanna de Winter; 27, Johanna d. v. Matthjjs Kegel en Jacoba Vroonland. Lijst van brieven en briefkaarten over de 2e helft der maand Sept. 1901, verzon den aan onbekenden door het postkantoor te Middelburg. B r i e v e n. J. J. v. Doeselaar, Mideelbuug. Mejuff. Maria Rijkse, Nieuwland. W. Goe man, Rotterdam. C. J. v. d. Jagt, Zierikzee. Briefkaarten. Heer en Mevr. Hoek stra, Amsterdam. Wed. M. Leinse, Amster dam. M. W. Rijnberg, Oude longe. Door het hulpkantoor te Domburg. Brieven. Mejuff. Hoedemaker, Amster dam. Mejuff. Hoedemaker, te Oost Souburg. G. de Ruiter, aid. Zwaan. Door het Postkantoor te Goes. H. Jansen, Amsterdam. Mej. C. Kerner, Amsterdam. Me"e. M. Helu, Tournai. C. Schippers, Eortgene. Mej. Wilh. van Dorth, Oudendijk. Van Hansweert. A. Breckmans, Ruhrort. Geweigerd. J. Buis, 's Rage. M. Kok, Amsterdam. Mej. C. Kattenberg, Vlissingen. Zaterdag 5 Oct. Krabbendijke, half 12 bij C. v. Hekken door deurw. Hollmann kabinet, linnenkast, kastklok, wekker, bed met peluw, Singer- trapuaaimaehine, aardappelen, gouden stuk ken, gouden sloten met bloedkoralen, enz. Middelburg, op Favorite 10 uur door not. Tak melk- en zoldergereedschappen, meu belen, franklin, nagras en etweide. Meliskerke, 1 uur bij Matthijsse verhuren door not. Loeff 21 perc. bouw- en weiland bij de hofstede Groot Volkerburg. Maandag 7 Oct. Hansweert, bij V. Calon door not. Prins 1 uur 2 baatgevende melkkoeien, stierkalf, 21oopvarkens, kippen, moesmolen, snij molen, waterbakken, stal-, karn- en melkgereed- schap. Zoutelande, door not. Loeff bij L.Gabrielse half 2 een huis 103 cA. En aan dat huis meubelen, handgereedschap, aardappelen, hout, enz. Dinsdag 8 Oct. Goes, 8 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar een huis en erf Magdalenastraat D 13. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Verhulst, ook Woensdag, wollen- en katoe nen manufacturen, gemaakte kleeren, schoenen, gareelen, vulkachels. Woensdag 9 Oct. Rilland, door not. de Vos 3 uur voor erven dhr. J. Elenbaas bij Rottier, lo. een huis met tuin 1120 cA. van wijlen dhr. J. Elenbaas. 2o. een huis met schuur en tuin no. 20 447 cA. 3o. een dito 551 cA. gemerkt 25. 4o. een dito no. 47 groot 355 cA. Wemeldinge, bij Korstanje door. not. L. Liebert voor dhr. Snabilié te Nijmegen 1 uur 2.7437 H. bouwl. onder Wemeldinge, 2.7960 H. id. onder Kapelle. En tiend rechten op gronden onder Krabbendijke. Vlissingen, door not. de Maret Tak 10 uur het hotel L'Union groot 1681 cA. En 12 perc. (11,55 A.) bouwterrein. Borsele, half 5 door not. v. d. Kloes voor wed. M. de Vriend een huis, erf en tuin 480 cA. Donderdag 10 Oct. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak 13 perc. bouwl. 11.1499 H. Rilland, bij wijlen dhr. J. Elenbaas 10 uur door not. de Vos kabinet, eikenhouten bureau, dito lata lel, stoelen, 4 veeren bed den met toebehooren, geheel nieuw rustbed, kastklok, barometer, vloerkleeden, goud en zilver, 7 kippen, ladders, schroef, mutsaards, tuingereedschap, enz. Borsele, door not. v. d. Kloes half 10 bij wed. da Vriend een mah. boogkabinet, bureau, 2 uittrektafels, stoelen, orgel, keu kenkachel, franklin. 4 veereu bedden met toebehooren, vloei kleed, karpetten, kieken- ren, porselein, glas- en aardewerk, papegaai met koperen kooi, 15 kippen, vogelkooien met kanaries. Vrijdag 11 Oct. Middelburg, 10 uur door not. Verhulst afbraak. Zaterdag 12 Oct. Arnemuiden, Spoorzicht 10 uur door Tak 3 buizen Westdijkstraat A 121 en B 21 en Leeuwentje B 34, resp. 152, 143 en 78 cA. En om 1 uur aan A 121 meubelen, ladders, lampen, koperen doofpot enz. Donderdag 17 Oct. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen huizen: St. Pieterstraat F 50, Spanjaardstraat F 78 en E 75, Singelstraat N 201, Heerenstr. H 136, Zuidsingel E 33. Te zien 16 en 17 Oct. 10—12 en 24 uur. Woensdag 23 Oct. Meliskerke, 10 uur door not. Wisboom Verstegen meubelen, kabinetten, kasten enz. Kruiningen, half 12 Korenbeurs voor wed. Teerlinck door not. Prins lo. 1,2650 H. weiland in Willem Meersenhoek; 2o. 9890 cA. id.; 3o. 8990 cA. bouw].; 4o. 2,5490 H. bouw- en weiland te Vlake; 5o. 2,4750 H. id.; 6o. 2,2019 H. bouw- en weiland en wegeling; 7o. 2,4395 H. weiland te lerseke. Donderdag 24 Oct. 's-Gravenpolder, hofstede Verhulst voor dr. Snoep door not. L. Liebert 10 uur 96 canada's. Woensdag 30 Oct. Rilland, half 12 door not. nar. Liebert bij J. G. v Nieuwenhuize 60 olmeboomen. Donderdag 31 Oct. Kruiningen, 11 uur door not. mr. Liebert in de gemeentekerberg boomen. Krabbendijke, uur door not. mr. Liebert boomen. Donderdag 7 Nov. Rilland, bij Rottier door not. Overman voor erven dhr. J. Bruinzeello. de hofstede geheel tiend- en pachtvrij saam 33 H. 96 A. 68 cA. 2o- een huis, schuur en erf 275 cA. 3o. en 4o. huizen 289 en 378 cA. 5o. twee huizen met tuin 785 cA. 6o. 4593 cA. grond. Ovezand, 11 uur door not. mr. Liebert in de gemeenteherberg 15 canada's en 25 olmeboomen op hofstede M. Rijk. LAATSTE BERICHTEN. Biezelinge. Door het spelen met lu cifers van een paar kleuters van plm. 4 jaar, ontstond brand bij A. B. in Eversdijk, met het treurig gevolg, dat niettegenstaande spoedig getracht werd den brand te blus- schen, de geheele schuur met graan en hooi en wat zich meer daarin bevond, een prooi der vlammen werd. Naar het schijnt is alles geassureerd. Vlissingen. Bij de verkiezing voor de Kamer van Arbeid voorMetaalbe werkers wer den uitgebracht 315 stemmenvan onwaarde 36; volstrekte meerderheid 140. Gekozen J. H. v. Dijk (v. de Prot. Chr. Met. Bónd, onderafd. Patrimonium) met 227N. J. v. d. Ree (Alg. Ned. Metaalw. Bond) met 197, C. D. Mentinck met 192, J. J. v. Aken met 176 (beide v. St. Eloy), en J. A. Stecher (A. N. Met. W. B.) met 171. MIDDELBURG, 3 Oct. 1901. De aanvoer uit Walcheren was heden weder ruim en bestond hoofdzakelijk uit Witte Boonen, waarnaar veel vraag was en die 50 a 60 cent lager konden worden ge kocht. Andere artikelen werden minder aangeboden met uitzondering van Tarwe. Jarige Tarwe in puike soort f7,50 be taald. Nieuwe dito meer aangeboden en van f7,25 a f7,50 naar kwaliteit gekocht. Rogge 15,50 a f5,75 voor de zaai hield men op f6. Wintergerst niet getoond. Zomergerst weinig aangeboden 15 ct. hoo- ger en f4,75 werd daarvoor betaald. Walch. Witte Boonen met veel vraag en voor puike soort werd niet meer dan f 11 betaaldRonde Bruine Boonen in puike soort van f 8,50 tot f 8,75 betaaldLange dito min der getoond brachten f 8 a f 8,25 op. Paardeboonen niet getoond. Groene Erw ten in puike kooksoort f9,25 a f9,50. Kroon Erwten gevraagd maar meer dan f9,75 werd daarvoor niet geboden. Kool zaad op f 10 a f 10,25 gehouden. Karweizaad fll per 50 kilo nominaal. Boter f 1,35 a f 1,45 per K.G. Eieren f 4,20 per 100 stuks. tot concurreerenden prijs. in 50 soorten. GOES. TE KOOP

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2