Gemengde Beriehten- Afloop Yerkoopingen enz. Engeland en Transvaal. Kerknieuws. Schoolnieuws. Rechtszaken. B URGERLUKE STAND Te legrammen. Marktberichten. 'n de staatsuniversiteitskringen mogelijk is, de sociaal democratische beginselen braaf aangewezen had. Dit hinderde Bebel. Vandaar zijn af keurende rede tegen Bernstein, die niet genoeg de »kapitalistische maatschappij" hekelde en wel het partijprogram had dur ven aanvallen. In een motie werd dit den delinquent nog eens duidelijk gemaakt. (Slot volgt.) Kitchener verzond Vrijdag weer een telegram eener ongeveer behaalde over winning, doch die bij nadere berichten van anderen kant, een bloedige nederlaag blijkt te zijn geweest. Op de Zoeloegrens hebben de Boeren, onder leiding van niemand minder dan van Botha, een gelukkig geslaagden aanval ge waagd op het fort Itala. Tegelijk werd het fort Prospect aange vallen door de Boeren onder bevel van Grobelaar. Uit de berichten weet men nog niets meer dan dat de Boeren teruggeslagen zijn. Toch hebben de Engelschen 6 offi cieren en 160 man aan dooden en gewon den verloren en 63 man worden vermist. Aan de zijde der Boeren sneuvelden kom mandanten Opperman, Scholtz en Potgieter. Het gevecht duurde 19 uren, en bij Fort Prospect 10 uren. De Boeren hadden twee dagen werk om hunne dooden te begraven. Men zal echter goed doen met die na men Itala en Prospect goed te ont houden. Dat van die forten nog wel eenig nieuws komen dat den Engelschen minder aangenaam zal zijn, is te denken. Er is Vrijdag ook nog gevochten in het Drakeusgebergte, in de nabijheid van Kock- stad, waar de Boei en een inval beproefden in Oost Griqualand. Ook die aanval werd »afgeslagen". Maar nu iiij zoo ongeveer samentreft met den straks genoemden, en men ook voor een inval in Natal vreest, zal men ook die feiten dienen te ont houden. Daar zal inderdaad wel meer achter" zitten. Al is de leugen Tjaard Kruger, jongste zoon van den Staatspresident, is eergisteren onverwachts in Engelsehe krijgsgevangenschap te Pre toria overleden. Hij was zich dezer dagen komen overgeven. Hij was hoofd der Transvaalsche speur- politie en slechts 30 jaar oud. Zijn weduwe is een dochter van het lid van den Eersten Volksraad voor Wakkerstroom Stoop. Voor den Staatspresident een nieuwe diepe wonde. Wijl bij het vernielen van den trein bij Waterberg 43 Engelschen omkwamen, moeten du voortaan de voornaamste bur gers van Pretoria op de treinen meerijden. Vrouwen, van wie de mannen nog op commando zijn, moeten allen naar Durban. Ook de mannen, die niet trouw willen zweren. Uit Middelburgkamp zijn ongeveer hon derd vrouwen met verlof naar de com mando's geweest om hare mannen te gaan vragen zich te onderwerpen. Allen zijn teruggekeerd met het bericht, dat de man nen gezond zijn, aan niets gebrek hebben en dat geen enkele hunner denkt aan overgeven. Integendeel zijn zij vol moed en vast besloten den strjjd voort te zetten. Wat zal die oorlog lang duren. De volgende week zal het twae jaren geleden zijn dat hij begonnen is. En nog zijn de Engelschen verder van het doel dan ooit. Integendeel zij zeiven staan machteloos en zijn ontmoedigd, de Boeren zijn krachtig en hebben alle hoop. Het zou niemand verwonderen indien waar bleek wat een deel der Engelsehe pers heeft meegedeeld, dat Kitchener, wenschende dat hij er uit waar' zijn ont slag als opperbevelhebber gevraagd heeft. Hij heeft nu een jaar lang zijn wreed heid en moordlust kunnen botvieren. En tij heeft ook kunnen zien dat deze bui tengewone krijgsmansdeugden een veldheer nog de overwinning niet bezorgen. Van andere zijde beweert men dat niet dit het is hetwelk hem hindert. Hem deert meer dat hij geen volstrekte vrijheid van beweging heeft. Hij wil op eigen manier en naar eigen goedvinden den oorlog doen eindigen. Wat hij tot dusver deed is niet afdoende. Rebellen zijn ze, die Boeren, en zij moeten doodgeschoten worden. En de Koning is het met hem eens. Het ging Chamberlain en zijn handlangers nog te ver. Maar Edward zegt hij heeft gelijk. Hij heeft de minis ters reeds bij zich gehad en hun gezegd dat zij krasser maatregelen moeten voor schrijven, en Kitchener de vrije hand moeten laten. En dat het enkel mannen met een bevlekt verleden zijn die zoo denken, blijkt onder meer uit de instem ming die de leider der liberalen, Asquith, heeft betuigd, met de moordenaarsplannen van Kitchener en den Engelschen Koning. Maar om tot den laatsten Boer te kun nen doodschieten, zijn ook schutters noodig. En het staat te vreezen dat die er niet tot den einde toe zijn zullen. Nu reeds en de algemeene doodschieting moet nog beginnen Jzijn de wervers trooste loos wegens de onmogelijkheid om nieuwe soldaten vast te krijgen. Ondanks de voordeelige aanbiedingen liet tot heden zoo goed als niemand zich aanwerven. Mflar de regeering heeft ook haar schul den aan de ontslagen manschappen nog niet betaald. Nog dezer dagen werd een landlooper wegens bedelarij opgepakt, die een uit Zuid-Afrika teruggekeerde, eervol ontslagen Yeoman bleek te zijn, dus een van de meest welgestelde Engelschen ge weest was; want de Yeomen in 1900 wa ren menschen die hun eigen uitrusting meebrachten, en met de ponden gooiden. Wij hebben in 't begin van ons verhaal gezegd dat de Boeren aan de Engelschen groote verliezen toebrachten bij Itala op de grens van Zoeloeland. Volgens een Engelsch telegram is slechts het tegendeel waar. Er werden 200 Boeren gedood, en meer dan 300 gewond en gevangen geno men. Majoor Chapman zoo seint men deed uitmuntend werk. Alleen hebben de Boeren een officier met een couvooi gevangen genomen. Of dit deze 500 ge- doode, gewonde en gevangen genomen Boeren gedaan hebben, wordt er in het telegram niet bij gemeld. In ieder geval zal ook deze nederlaag den moed der Boeren niet doen verflauwen. De la Rey. die zich met Kemp vereenigd had, deed gisteren nog een aanval op een Engelsch kamp van Kekewich, bij Moed wil. Na een gevecht van vier uren wer den zij „afgeslagen". Maar er zal ook in die vier uren nog wel wat zijn omgegaan. In Kaapkolonie is de toestand „onver anderd". Dat wil dus zeggen dat Schee pers en Malan, Myburgh en Fouctffi, Smuts en Theron op hun qui vive blijven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogwoud, H. J. v. Veen te Berlicumte Franeker, J. Heep te Wijdenes; te Klaaswaal, A. Hoogendijk, cand. te Nieuwerkerk a. d. IJselte Tricht, E. v. d. Berg, cand. te Nieuw Leuzente Ottoland, J. Posthumus, cand. te Zaltbommelte Scbagen, S. Miede- ma te Beetgumte Brakel en te Ril- land-Bath, Gr. Oorthuis, cand. te Rotter dam te Vierlingsbeek, A. Carlier te Spankeren; te Nieuw Beerta, H. E. Knappert te Nieuwveente Deede, (toez.) J. ten Bruggencate te Westwoud. Bedankt voor Heemstede, door G. Post humus Meijjes te Dubbeldam; voor SteendereD, door S. Ronner te Woudsend voor Wieringerwaard, door H. J. v. Veen te Berlicum; voor Siddeburen door A. de Jonge te Ter Apel. Geref. Kerken. Beroepen te Molenaarsgraaf, J. Mulder, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Harmeien, door J. C, C. Voigt te Raamsdonk. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Doesburg, door F. A. Bak ker te Bunschoten. Engelsehe Prot. Gemeente. Donderdag had te Kortrijk de installatie plaats van den heer A. W. Frater, predi kant bij de Engelsehe gemeente aldaar. De heer Chrispeels, van Maria Hoorebeke, be vestigde den nieuwen predikant; Het ge bouw was stampvol. Beide, de Vlaamsche en de Engelsehe gemeente, waren goed ver tegenwoordigd, en de godsdienstoefening werd beurtelings geleid door de heeren predikanten Van Arkel te Gent, Hoek en Laan, beiden van Brussel, in de Neder- landsche en de Engelsehe taal. Daarna sprak de nieuwe leeraar de gemeente toe. Drie leden van den kerkeraad uit Mid delburg en Vlissingen waren tegenwoordig. Na den dienst had een gemeenschappelijke maaltijd plaats in het hotel JDon d'or. M. CV. Rilland-Bath. Voor de betrekking van Hoofd der School te Bath gemeente Ril- land-Bath hebben zich 14 sollicitanten aangemeld, te weten: B. ten Wolde te Sloten, J. van Koeveringen te Krabbendijke, L. J. Pirée te Nieuwe Tonge, C. Faes te Bodegraven, M. de Zeeuw te Vlissingen, D. H. C. A. Naber te Dreischor, P. van de Linde te Rotterdam, M. C. Maas te Tholen, M. Petri te Bruinisse, C. Klein- gelt te Asperen, J. P. van Hoeve te Se- rooskerke, M. N. van de Linde te Rilland, M. Nieuwenhuijze te Middelburg, J. Pruisen te Oud-Vosmeer en Bolier te Rotterdam. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens: diefstal: A. V.. 19 j., werkman, Axel, tot 3 m., en L. M. D., 15 j., zonder beroep, Colijnsplaat, tot 10 d. gev.straf; mishandeling: J. C. M., 22 j., bootwerker, Terneuzen en P. F. d. K 21 j., landbouwers knecht, WaterlaDd-Oudeman (België), beiden tot 14 d. gev.straf, en A. J. B., 15 j., timmer man, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h., en A. V., 18 j., kantoorbediende, Terneuzen, tot f5 b. s. 5 d. h. eenvoudige beleediging van een ambtenaar en mishandeling van een ambtenaar: J. M., 25 j., werkman, Vlissingen, tot 2 m. gev.straf; opruiing: C. V., 19 j., tramlooper, Middel burg, tot 14 d. gev. straf; en wederspanniqkefd: J. K., 31 j., werkman Middelburg, tot 14 d. gev. straf. vrijgesproken: A. B., 25 j., schipper, Post hoorn, gemeente Sas van Gent, J. B. v. H., 21 j., schippersknecht en P. J. d. M., 20 j., schipper, beiden Philippine, beklaagd van mishandeling. Door den minister van koloniën is de heer J. Blackstone (te Goes) ter be schikking gesteld van den gouverneur ge neraal van Nederlandsch Indië om te wor den benoemd tot aspirant-ingenieur bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken daar te lande. Bij Kon. besluit is bepaald met be trekking tot den aankoop van remonte- paarden voor de bereden artillerie in het binnenland, dat het rijk is verdeeld in drie districtentot het 3e district behoo- ren de provinciënZeeland, Noord-Bra bant en Limburg. Aangewezen worden om deel uit te maken van de vaste re montecommissie de majoor K. D. Punt, van den staf der artillerie, lid en voor zitter: de kapitein A. W. de Jonge van der Halen, van het 2e regiment veld-ar- tillerie, lid en plaatsvervangend voorzitter de paardenarts der le klasse A. Overbosch van het 3e regiment veld-artillerie. Bij Kon. besluit is aan mr. W. H. de Beaufort, afgetreden minister van bui- tenlandsche zaken, een pensioen toegekend ten bedrage van f 4000 's jaars. Bij Kon. besluit is P. C. van Wes ten, voorzitter der Jongelingsvereeniging ter bevordering van Christelijk leven Ex celsior te Amsterdam, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. (Genoemde Chr. Jongelingsvereeniging vierde deze week haar 50jarig bestaan. Dit koninklijk bljjk van belangstelling zal door de Chr. Jongelingsschap in ons land hartelijk worden gewaardeerd.) Door den administrateur den heer Van Nunen is namens de Beetwortelsui- kerfabrikanten aan de agenten en bonds- schrijvers per circulaire gemeld, dat de boeten voor het tekort of in het geheel geen geleverde in de termijnen door de fabrikanten daartoe aangegeven en vermeld, stipt zullen worden toegepast. Waren er weer al leveranciers die zeiden er komt toch weer niets van, deze zullen bedrogen uitkomen, en het is maar wenschelijk ook dat in te genstelling met anderen die trouw aan hunne verplichting voldoen, iets dat men natuurlijk van voren af weet, genoemd besluit zal gehandhaafd worden. Benoemd tot secretaris van Arne- muiden de heer Wabeke te Dordt. Te Poortvliet hebben een viertal boerenzoons eene hofstede gehuurd op de Nieuwe Tien Gemeten, ter grootte van 365 Blooische gemeten (1 Blooisch gemet is 0.3924 H.A.) Hofstede mag eigenlijk niet gezegd worden, daarop deze nieuwe gronden, die nog maar gedurende een tiental jaren onder deu ploeg liggen, geen woning en geen voorraadschuur is gebouwd, zoodat de geheele bebouwing met eigenaardige moei lijkheden gepaard gaat. Eigenaar van deze gronden is Baron van Brienen van de Groote Limit. (N. v. d. D.) Te Bergen-op-Zoom worden de perziken verkocht 3 voor één cent. Te Bruinisse zijn van 1 Juli af 71 aangiften gedaan van gevangen zeehonden, waaruit de gunstige werking van de uit geloofde premiën van deze voor de visseherij zoo schadelijke dieren blijkt. N. R. C. De Aldeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de Indische begrooting en de wetsontwerpen tot afschaffing van de uitvoerrechten op indigo en koffie in Nederl. Indië: de heeren Van Vlijmen, Van Alphen, Idenburg, Van Limburg Stirum en Fock. Zonderling. De Telegraaf meldt: Een ingezetene te Assen kreeg een aan vraag uit Engeland om een jongen van 18 jaar in huis te nemen, die eene betrekking zoude krijgen bij een handelshuis en Hol- landsch wilde leeren. Nadat hij verschil lende mededeelingen had gedaan, o. a. dat hij pro-Boer was, welk feit echter bij de aanvragers geen bezwaar opleverde, ver klaarde de ingezetene zich bereid om op de zaak in te gaan. Dientengevolge kwam een dezer dagen de Engelsehe adspirant- handelsman naar Assen. Uit gesprekken, met hem gevoerd, bleek evenwel reeds spoedig, dat de Engelschman een plaats zou krijgen in Baden Powell's politiecorps in Zuid-Afrika, nog Hollandsch moest leeren voor hij daarheen ging en dan over drie jaren aldaar een settlement, eene hoeve, zoude krijgen. Naar hij zeide, wist de Hollandsche consul te Londen, door wiens bemiddeling de zaak was tot stand gekomen, dit alles ook. Aan den jonkman werd hierop meege deeld, dat hij aanstonds naar Londen moest terugkeeren, wat dan ook is geschied. Een tweetal jongeheertjes, leerlingen aan eene bekende inrichting van onderwijs te Nijmegen, 14 en 16 jaren oud, verlieten Zondagnamiddag heimeljjk de ouderlijke woning, een briefje achterlatende, waarin zij mededeelden, naar Parijs te zullen gaan. Gisteren kwam de veldwachter hen op het spoor, vervolgde hen per fiets en in een bosch nabij Groesbeek kreeg hij zeinhandeD. Den nacht van Zondag op Maandag had den zij in een hotel te Cleve gelogeerd, waarna zij besloten waren in een bosch te overwinteren, waartoe zij bereids met het maken van een houten hut waren aange vangen. Een bijl en ander gereedschap hadden zij te Nijmegen voor dat doel aan gekocht. N. C. Het N. v. d. D. deelt mede, dat in het smidshuis te Limmen nog steeds het aanbeeld bewaard wordt, waarop den lOn October 1799 de overeenkomst tusschen de Engelsch-Russische en de Fransch-Bataaf- sche legerhoofden werd geteekend, waarbij eerstgenoemden, de verslagenen, zich ver bonden tot ontruiming van Noord-Holland. In het kiesdistrict Harlingen zijn candidaat gesteld voor de tweede kamer mr. de Kanter, mr. Schokking en Zeilmaker. De Nederlandsche officier „De Breuer'' die bij 'de ramp op de Killarneij-meren in Ierland met zijn vrouw omkwam, bjijkt, volgens Het Handelsblad te zijn geweest de le luitenant der infanterie Marius Th. H. de Brouwer(?), geboren in 1873. Hij was 19 September getrouwd met miss Goddard in All Saints Trull te Taunton, waar de Bruid woonde. Slechts een paar dagen daarna reeds werd hun huwelijks vreugde zoo wreed verstoord. Naar Het Volk meldt, is de afgevaar digde van Hoogezand, de heer Ter Laan, in hooger beroep bij de Koningin van de uitspraak der Gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Hij zal aan den gemeenteraad van Delft aanvraag doen om 4 jaar verlof, welke door burg. en weth. tot dusverre zoo hardnekkig zijn geweigerd. Sociaal democratische ^vrijheden" In de bladen leest men dat Schaper die te Groningen woont plan heeft, tijdens de Kamerzittingen den laatste en de twee eerste dagen der week thuis te blijven. En ter Laan moet gemeld hebben dat hij voorloopig alleen 's Woendagsmiddags kan komen. Gottfried Mann is beter. Hij is weer te Schevingen. -- Omtrent den heer H. J. Lovink, be noemd tot directeur-generaal van landbouw, deelt men mede: Deze Lovink is de zoon van zeer een voudige burgerlieden, die den knaap voor tuinmansknecht hadden bestemd. Door zijn lust tot studie wist hij opleiding te krijgen aan de landbouwschool te Wageningen. Van daar werd hij opzichter over de gemeen teplantsoenen, eerst te Doetinchem, later te Zutfen. Hier onderscheidde hij zich niet alleen door goeden smaak, welke de ver fraaiing der stad ten goede kwam, doch ook door zijn zucht naar meerdere ont wikkeling. Toen de Heidemaatschappij werd opgericht, 10 of 12 jaar geleden, werd hij er aan verbonden en bracht het later tot directeur. Enkele jaren geleden werd de heer Lo vink, wiens bekwaamheden door den toen- maligen direkteur van landbouw, mr. Sickesz, niet onopgemerkt waren gebleven, inspekteur der Staatsbosschen en ontginningen te Utrecht. En thans zal hij zelfs den heer Sickesz vervangen in een der hoogste staats betrekkingen als direkteur-generaal van landbouw aan het departement van water staat. Een gepensioneerd militair te Har derwijk kreeg Zondag onder den maaltijd een stukje vleesch in de luchtpijp, tenge volge waaraan de man na weinige oogen- blikken overleed. Te Harlingen klom een 14jarige koewachter op een met beet wortelen geladen wagen. Hij viel en kreeg een der wielen over het hoofd zoodat hij op de plaats dood bleef. Te Amster dam is een 3-jarig meisje, door het spelen met lucifers in brand geraakt, aan de brand wonden bezweken. In de keuken van den apotheker R. te Amsterdam geraak ten diens vrouw en dienstbode beide in brand door 't omvallen van het petroleum stel. Beiden liepen den tuin in waar op hun hulpgeroep de heer R. te hulp kwam, zijn vrouw op den grond wierp en de vlammen bluschte. Ook die van 't dienst meisje werden gedoofd. Doch alle drie bekwamen brandwonden, hij aan de handen, zijn vrouw zal denkelijk wel, 't meisje niet kunnen horstellen. Te Kampen kwam en dame, bij het passeeren van een boot, waar zij naar keek, te dicht bij de rivier en viel er in. Door de felle strooming en door den golfslag van een daar juist passeerende boot was zij spoedig in de diepte verdwenen. Een paar uur later werd het lijk opgevischt. van 12 October 1901. MIDDELBURG. G e t r o u w dJ. Wat- tel 47 j. wedn. en J. Gillisse 47 j. jd.; J. H. L. van Deinse 25 j. jm. en A. C. Abresch 38 j. jd. Bevallen: M. de Jonge geb. van de Kreeke z. GOES. Geboren: 28, Joanna Albertina Maria, d. v. Wilhelmus Josephus Maria Bitter en Johanna Geertruida Kien1 Oct. Simon Jacobus, z. v. Willem de Jonge en Jacoba Johanna Ramondt; 2, Quirinus Johannes Hendrikus z. v. Leonardus Ber- nardus Mudde en Johanna Hendrika de Jonge. van 12—30 Sept. WOLFERTSDIJK. Ondertrouwd: Nicolaas Walrave 27 j. jm. en Jozina Maria Pikkaard 27 j. jd. Geboren: Jan Pieter, z. v. Jan Saar- ruan en Cornelia WestkerkeAdriaan, z. v. Willem Wisse en Cornelia KarelsePieter- nella, d. v. Jacob Houtekamer en Cathalina Lena KallemeinCatharina, d. v. Jan Sinke en Tannetje Reinhoudt; Jacoba d. en Gerard Cornells, z. beide van Adriaan van Strien en Leijntje Zandee. Overleden: Johannes, 31 j. z. v. Pieter Phernambucq en Martina de Wijs. 's-Oravenhage. De Tweede Kamer vergadert Vrijdag om 11 uur tot het op maken van de voordracht ter benoeming van een raadsheer in den Hoogen Raad. 's-Gravenhage. Ingetrokken op verzoek de benoeming van R. A. Hugonl jltz t leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschi te Goes, en benoemd als zoodanig M v Breen thans te Zierikzee; en voor een ja F. Friedeman, leeraar te Middelburg. Vlissingen. Gekozen tot leden van - Kamer van arbeid (patroons metaalvalr) de heeren mr. J. Smit, Brakema, Blom, Krug en v. d. Zwaai. Wegens misstelling gedeeltelijk herplaatsing. Meliskerke. Door not. Loetf werd Vrijdag publiek verkocht: 6630 cA. bouwl. voor f 1528 aan L. Bosselaar te Grijpskerke. 2o. 7706 eA. id. voor f 1272 aan L. Melse Jz., alhier. 3o. 2705 cA. weiland en sprink voor f 535 aan Joh. Adriaanse te Zoutelande. 4o. 7240 cA. id. voor f 1239 aan C. Vader te Oostkapelle. 5o. 8140 cA. weiland aan Joh. Matthijsse alhier voor f 1275. 6o. 3070 cA. id. voor f 583 aan dhr. J. Simonse alhier. Het overige was goed. De vergissing lag bij onsniet bij den correspondent. Goes. Dinsdag werden door Notaris Mulock Houwer voor erven Wed. J. Strijd publiek verkocht de navolgende huizen: lo. te Kloetinge aan dhr. J. C. Kole te Kloetinge voor f1010. 2o. te Goes a. d. 's-H. Hendrikskinderenstraat, aan dhr. A. Battes q. q. te Goes voor f 1225. 3o. aldaar tusschen de 2 poorten aan dhr. J. F. v. d. Leeuw te Goes voor f 1000. 4o. aldaar aan dhr. P. Strijd te Wissekerke voor f825. 5o. te Goes a. d. Westerstraat aan dhr. Ph. Vermeule te Goes voor f855. 6o. aldaar naast het vorig perceel aan dhr. Jacs. Strijd te Oost Souburg voor f915. 7o. aldaar naast het vorig perceel aan den;, zelfden voor f900. 8o. aldaar daar naast] aan dhr. Ph. Vermeule te Gees voor f 905. Middelburg. Aan het Gebouw van het Gewest. Bestuur werd heden Woensdag aanbesteed, het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van he( kanaal van Terneuzen en in de buiten haven aldaar. (Raming f 6500). Inschrij vers: I. van de Velde Pz. Papendrecht f 6390Th. Volker Dordrecht, f 6200A F. Volker Sliedrecht, f 5977A. C. vai Wijngaarden Jz. Siiedrecht, f 4889. Vlissingen. Heden werd aanbesteed levering rund vleesch en rund vet voor 1902 door den commandant van het wachtschip. Ingeschreven door H. A. Gosschalk, Vleesch 59, Vet 40; J. Hakker, Vleesch 50, Vet 45; P. de Visser, Vleesch 68, Ve 55 cent. GOES, 1 Oct. 1901. De aanvoer van graDen was niet' ruim tarwe en bruine [boonen moesten ietslager worden genoteerd. Oude Tarwe f6,80 af 7,00. Nieuwe Tarwe f7,00 a f7,25. Rogge, nieuwe, f 5,50 af 5,75. Winterg. nieuwe, per 100 kilo f7,50 af 7,75. Zomergerst per 100 kilo f 7,30 a f 7,35. Ha ver per 100 kilo f 6,25 a f 6,50. Iruine boonen f7,00 a f 7,25 Paardenboona f af, Koolzaad f0.a f0,.groene erwten f 8.75 A f 9.00. Kroonerwtei f 9,25 a f9,80. Versche Boter f 0,60 a f 0,70. Eieren fl.OO a f 1,10. Vlissingen, 1 Oct. Boter f 1.40.. f 1.35. per KG. EiereD f 4.40 A f 0.per 14 stuks ROTTERDAM, 30 Sept. Ter paan- markt van heden (Maandag) was in binnenlandsche granen de bweging als volgt: Tarwe. Jarige vond als voren jaatsing. Per heet. f 6.a f 7,40 en per 00 kilo f 8.a f 9,25. Nieuwe verkeale sterk onder den invloed van dringend aanbie dingen van Belgische tarwe en wa daarom niet dan lager te verkoopen; lléén de puikste partijtjes werden tot voige prij zen uitgezocht. Per heet. f 6.25a f 7.60 en per 100 kilo f 8.50 a f 9,25. Rogge was prijshoudend teplaatsen. Per heet. f 4,75 a f 5.50 en zaaisoort daarboven. Gerst. Winter- verkeerde i flauwer stemming. Per 100 kilo f 7i f 7.60. Zomer- per 100 kilo f 7.50 af -7.70 en Chevalier- onveranderd, per lOOHo f 7.50 a f 8,20. Haver werd tot vorige prijze verkocht. Per heet. f2.60 a f3.40. Witte boonen waren Dieinders dan tot lager prijzen te plaatsen, ir heet. f9 a f 10.25 en puike daarboven. Bruine boonen zijn in like droge soorten onveranderd te noteem, doch al al wat afweek moest lager worcli afgegeven om te kunnen opruimen. Pe heet. f 7 a f8.25 en puike grove uitgezoch1 daarboven. Blauwe Erwten warend veranderd, te plaatsen. Per heet. f 8 a 1.90 en gave puik kokende daarboven. Kanariezaad o verand f5.50 a f7 Aardappelen. Zeeuwhe Spuische jammen f2.75 a 3.dito auwe f2. a f2.25, Brielsche kralen f20 a f3.30. dito blauwe f2.70 a 2.80, Gelorsche kralen faFlakeesche jamen. f2.25 a 2.50, magnum bonum f 1.80- 2.—, eigen heimers f2.a 2.10, potersf 1.30 a 1.50.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2