Si Motel I J, 5 Bouw Gemengde Berichten. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. Schouwing. Atlvei Woensdag 9 Melkers- en Zoli en B E IL A\ Mi i S. Goede Nieuwstijding uit Nijverdal Marktberichten. BVBGE1 Koopt Hl met Vel 2. 12 Per Zaterdag des alsTafels, Chiffonnière, 3 hooren, Kachel, lilas- en Aardev NAGRAS ei T V' M t< N Ka Br. vet r Ro en en E( land zeke ,,Le voor ijve gegc het belai Insp S gen nam Cent N. Z Ku Bedankt voor Barneveld, door J. G. Dek king te Krimpen a./d. Lek. Geref. Kerken. Beroepen te Hindelopen, C. Diemer te "Warns. Aangenomen naar Hoinkenszand, door D. Hoek, cand. te Noordwijk aan Zee. Bedankt voor Boornbergum, Anna Jacoba polder, Langerak, Wirdum en Tholen B, door D. Hoek, cand. te Noordwijk aan Zee. De Heer Harmeling te Nijverdal (Over- ijsel deelt ons met groote blijdschap 't vol gende mede. Mijne dochter was lijdende aan bloedarmoede, zware hoofdpijn en hart kloppingen, hoegenaamd geen eetlust en een tegenzin in alles. Wij hoorden dikwijls door onze buren met zooveel roem over Uwe Pink Pillen spreken dat wjj tot het gebruik ook overgingen, en wij betreuren zulks niet, want na 't gebruik van eenige doozen is mijne dochter een geheel ander mensch geworden, zij heeft eene gezonde kleur terug gekregen, heeft geen hoofdpijn meer en eet met smaak. Mijn geluk is niet te beschrijven en zal Uw reddend middel een ieder ten zeerste aanbevelen. Dusdanig waren de bijzonderheden die de Heer Harmeling ons mededeelt. Het is zeker dat de Pink Pillen die omtegenzeg- gelijk de beste hersteller van het bloed, de krachtigste versteker der spieren zijn, de bloedarmoede bij zijn dochter hebben doen verdwijnen; eveneens zijn vele Personen genezen door hun geregeld gebruik van bleekzucht, neurasthénie, rheumatiek en heupjicht, kortom alle ziekten voortkomende uit een arm of slecht bloed. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Wacht TJ evenwel voor de namaakselsver schaft u de echte Pink Pillen alleen hij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depot houders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoo- pen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillenzulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Arrondissem&nts-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens landlooperijJ. J. B., 49 j., zonder be roep en zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 4 d. hechtenis en plaatsing in eene rijkswerk inrichting voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden mishandeling: P. I., 50 j., voerman, St. Jansteen, tot 2 m., B. J. B., 21 j. en A. N. v. H., 20 j., schippersknechts, Philip pine, ieder tot 1 m., F. d'H., 30 j., boot werker, Terneuzen, tot 14 d. en J. M., 22 j., arbeider, thans infanterist in garni zoen te Middelburg en C. v. d. G., 22 j., arbeider, Heinkenszand, de le tot 14 d. en de 2e tot 6 w. gev. straf; wederspannigheidJ. P. C., 39 j., ketel maker, Vlissingen, tot 14 d. gev. straf; 3 feiten van diefstal: J. C., 13., slachters jongen, Vlissingen, tot 1 m. gev. straf, en eenvoudige beleedigmg van ambtenaren: M. van F., 28 j., koopman, Middelburg, tot f 10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: P. P., 43 j., tapper, Vlis- siugen, beklaagd van wederspannigheid. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen T. R., oud 34 j., smidsknecht en bier huishouder, geboren te IJzendijke, wonende te Biervliet, ter zake: dat hij den 4 Au gustus 1901, des namiddags omstreeks 1'/» uur, te Biervliet, op den straatweg van Biervliet naar Hoofdplaat, gepoogd heeft A. B. Antheunis opzettelijk van het leven te berooven, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, door op genoemden An theunis, die zich op een afstand van onge veer 45 meter van hem verwijderd op dien weg bevond, een met een hagelpatroon ge laden geweer te richten en vervolgens daar uit op hem een schot te lossen, waarbij hij in de uitvoering van zijn bovenomschre ven voornemen niet is geslaagd, alleen tengevolge van de van zijn wil onafhanke lijke omstandigheid, dat het schot een niet door hem gewenschte richting heeft ge nomen en de hagelkorrels meergenoemde!) Antheunis niet hebben geraakt. Op 20 dezer is door de bankiers firma Luijkx van Hasselt te Bergen op Zoom, per post verzonden aan de ban kiersfirma Lippmann Rosenthal en Co., te Amsterdam, een brief gewikkeld in groen of blauwachtige enveloppewaarop als hoofd gedrukt stond «Luijkx van Hasselt, Bergen op Zoom." Deze brief, die'' niet aan zijn adres is bezorgd geworden, hield in een cheque groot 8000 francs, afgegeven door de heeren Wood en Pitz, te Borgerhout bij Antwer pen, aan de order van de Zuid-Nederland- sche Melasse Spiritusfabriek en door deze geëndosseerd aan de firma Luijkx van Hasselt, 20 September jl. en door deze laatste firma wederom geëndosseerd aan de firma Lippmann Rosenthal en Co., te Am sterdam. Krabbendijke. Een vet varken van de gebrs. Kok liep gisteren bij het uit mesten zoo woest met zijn kop tegen de wanden van het hok dat het dier neerstortte en gestorven zoude zijn, indien het niet bijtijds was afgemaakt. Driewegen. Donderdag is alhier tot Lid van den Gemeenteraad gekozen de heer W. Noels, met 39 stemmen. Op den heer J. L. Mol waren 21 stemmen uitgebracht. Wilhelminadorp. De kadervereeniging der d. d. Schutterij te Goes bezocht Don derdag jl. de schietbaan der Schietver- eeniging „Wilhelmina" alhier, ten einde de pas in gebruik gestelde baan eens in oogenschouw te nemen en er eene schiet oefening te houden, waartoe zij door het bestuur der Wilhelmina bereidwillig was uitgenoodigd. Begunstigd door schoon weder, had dan ook eene amusante oefening plaats. Vele leden der kadervereeniging toonden goede Schutters te zijn, wat zeker in de eerste plaats te danken is aan hunne wekelij ksche kamer-oefeningenDe vereen i- ging „Wilhelmina" mag voorzeker een woord van lof niet worden onthouden voor hunne richtige uitvoering van een moeielijke taak als het aanleggen van eene schietbaan is. Scherpenisse. De gemeenteraad alhier heeft op het verzoek van eenige ingezetenen tot het verkrijgen van een telefoon, gunstig beschikt en stelt de brievengaander aan nemelijke voorwaarden, dien te benoemen tot telefonist. Mocht echter aan de eischen van dien ambtenaar niet kunnen voldaan worden, is het nog mogelijk dat de Raad op zijn besluit terug komt. De Hollandsche loods K. Visser te Vlissingen, die het jacht «Victoria and Albert" zoowel op de heen- als terugreis van de koninklijke Engelsche familie heeft geloodst ontving eergisteren even voor de aankomst in Engeland met een toespraak van koning Edward van dezen persoonlijk een prachtige gouden doekspeld met tal van diamanten bezet en dragende het monogram E 7. Vlissingen. Wij vernemen dat ook voor de verkiezing van 5 leden voor de kamer van arbeid voor de Bouwbedrijven door de afdeeling Patrimonium alhier samenwerking is gezocht en verkregen met de aid. v/d. R. C. Volksbond de afd. van de Algem. Ned. Timmerl.-bond voor de 5 te bezette plaatsen in iedere kamer zullen door de Samenwerkende vereenigen voor iedere kamer 6 candidaten gesteld worden. Souburg. Woensdagmiddag werden ver schillende kleedingstnkken enz. uit den oorlog in Z.-Afrika vertoond aan de kinderen der bijz. school. De collecte bracht op f 20,85. Donderdag had hetzelfde op de openbare school plaats, waar de collecte slechts ruim f 2,50 opbracht. Sas van Gent. Het 8 jarig zoontje van den timmerman J. Belfroid, sedert Zondag vermist, is Woensdagmorgen verdronken in dnn z. g. Draaiput gevonden. Zijn kousen had hij niet meer aan, en toch zijn zij nergens gevonden. Het lijk van kapitein baron Van Asbeck wordt te 's-Gravenhage de woonplaats van zijn vader ter aarde besteld. De toestand van overste Von Ziegler is zoo goed mogelijk. De overige gekwetsten zijn beter en reeds naar Den Haag vertrokken. Wij vernemen dat president Kruger, aan wien het voornemen werd toegeschreven den winter in het buitenland te gaau doorbrengen, dit plan niet heeft, doek be houdens onvoorziene omstandigheden te Hilversum zal blijven vertoeven. Te Winschoten is proces-verbaal opgemaakt tegen iemand beschuldigd van het omkoopen van kiezers te Heiligerlee bij de jongste herstemming voor de Tweede Kamer. Aldaar vervoegden zich Woensdag morgen bij de rechtbank een man van 81 en een vrouw van 85 jaar, die echtschei ding aanvroegen. De miliciens der lichting 1897 en 1898, behoorende tot het 2e, 3e en Ge reg. inf., die sedert 29 Aug. jl. bij hun resp. korpsen in werkelijken dienst onder de wapenen waren, werden heden in het genot van on bepaald verlof gesteld en keerden naar hunne haardsteden terug. Men verwacht, dat met het afdeelings- onderzoek van de begrootingen enz. in de Tweede Kamer twee zittingsweken zullen gemoeid zijn. Het voornemen is op een dezer dagen eene openbare vergadering te houden tot het opmaken der voordracht voor het lidmaatschap van den Hoogen Raad. Na afloop van de werkzaamheden in de sectiën gaat de Kamer uiteen, ver moedelijk tot omstreeks half November. Ook aan de andere ministeries is thans volstrekte Zzndagsrust ingevoerd. Een werkman te Stam persgat nabij Oudenbosch vond bij het wegbreken eener oude kast een kistje met 20 gouden munten uit de 18e eeuw. De opschriften enz. zijn alle zeer duidelijk leesbaar-. Te Amsterdam zijn door het breken van een schilderssteiger aan een huis op het Waterlooplein twee schilders gevallen, de een was terstond dood, de ander over leed aan zijn wonden. Te Boskoop verdronk de oudste dochter uit een gezin teD gevolge van een struikeling in een sloot nabij de ouderlijke woning. Te St. Oedenrode werd een 7-jarig meisje dat aan den weg met een sportkar liep te spelen door een zwaarbeladen wagen die haar over het hoofd reed, gedood. Bij een vechtpartij Zondagnacht te Winschoten is een varensgezel met een scheermes in den schedel en in de longen gesneden. Zijn toestand is hopeloos. Ter wijl de moeder een buurpraatje maakte is te Scheveningen een tweejarig kind in een emmer met water gestikt. Terwijl gisteren te Harlingen een vrouw in den winkel een klant hielp, viel haar vierja rig kind in het woonvertrek in een pot met kokend water en was reeds dood toen er hulp opdaagde. Als curiositeit wordt gemeld, dat Donderdagavond halftwaalf door de politie proces-verbaal werd opgemaakt tegen den notaris Wildervanck de Blécourt, verkoo pers, inzetters en getuigen, terwijl ge noemde notaris nog met een veiling bezig was, wegens het na 11 uur vertoeven in het café Ludeking te Almelo. De practijk der Leerplichtwet! Te X. waren drie vaders van leerplichti ge kinderen voor de commissie, tot wering van schoolverzuim veschenen en door den voorzitter met nadruk gewaarschuwd tegen herhaling der nalatigheid. De vaders namen de waarschuwing heel kalmpjes op. »'tZal zoo'n vaart wel niet nemen, meneer!" «Daar zoudt gij je leelijk in vergissen", repliceerde de voorzitter. «Wg hebben je geraden tot je bestwil, maar geeft ge daar geen gehoor aan en blijven je jongens van school weg, dan komt ge voor den kanton rechter, en betalen of zitten is de bood schap." De vaders met een sceptisch glimlachje af. Weken later verschenen ze voor den kan tonrechter. 't Was dan toch meenens, en ze zouden er dus aan moeten gelooven, zoo als meneer de voorzitter voorspeld had. Het hoofd der school was als getuige ge dagvaard. «Kunt ge aldus de vraag van den kantonrechter onder eede bevestigen, dat A. die en die dagen (volgde een heele reeks datums) de school verzuimd heeft?" «Permitteer me, antwoordde het hoofd der school, een papier voor den dag halend ik heb hierop de dagen aangeteekend en zal even nazien..." »Geen schrifturen raadplegen!" viel de kantonrechter hem in de rede. «Kunt ge uit uw hoofd de bevestiging onder eede af leggen, of kunt ge het niet!" «Neen, meneer de kantonrechter, uit mijn hoofd niet, maar het staat secuur opgetee- kend. U begrijpt, dat ik al de verschillende datums van de drie jongens niet in mijn hoofd heb." «Kan er niets aan doen. Ik houd me aan de wet en kan u niet tot den eed toelaten." Meester verbaasd, de vaders ook. Het eind was vrijspraak. (Rott. Nb.) Sedert gisterenmorgen bestaat er een nieuw middel om de sociale kwestie op te lossen; het is een jong literator, de heer Valentin Mandelstaum, te Brussel, die wel zoo goed is willen zijn, ons dit aan de hand te doen. Het is noodig, verklaart de schrij ver ernstig, dat het volk zich wassche eenmaal de verplichting tot baden ingesteld, en de sociale kwestie is voor drie-kwart opgelost. «Het loutere water zal de ver moeienissen van den dag doen verdwijnen, zal uwe leden sterker maken en uwe zielen gezonderhet zal uwe huidziekten genezen. Als door een weldadige hand zullen al de ziekelijke gevolgen der schadelijke en na- deelige beroepen, van het overwerken enz., verdwijnen! Ook uwe vrouwen zullen ver plicht moeten worden, steeds te baden, en gij zult haar bekoorlijker en frisscher vinden en de band van den echt, al moge deze soms zwaar drukken, zal voor u aan trekkelijker worden. En beide zullen zich dan meer als menschen gevoelen! Aldus moet zich voor u de hoogste schoonheid manifesteeren! Hierop berust, in deze tijden, uwe wedergeboorte. En moge u dit al fabelachtig en hyperbolisch toeschijnen, ik zeg u, dat dit de eerste schrede zal zijn naar de vrijheid en gelijk heid, de eerste stap naar het licht..." Zou misschien eindelijk de oplossing ge vonden zijn...? lel. Uit New-York wordt gemeld dat de Amalgamated Copper Co. Zaterdagavond een circulaire zal verzenden, waarin gemeld wordt dat de koperprijs van 17 tot lS'A cent per pond verlaagd wordt. Het gerucht van een vernieling der Auacondamijn door aardbeving wordt voor onjuist verklaard. Graaf Schönborn, secretaris van de automobielclub in Oostenrijk, is er in ge slaagd den top van de Vesuvius met een automobiel te bereiken. Deze onderneming eischte veel koelbloedigheid en veel be kwaamheid wegens de naar beneden rollen de steenblokken en de lava-stroomen. De chauffeur had slechts 5 kwartier noodig voor het bestijgen en 2 uur voor het dalen. Czolgosz zal in de laatste week van October te Buffalo worden gedoodstraft. Volgens de „Daily Mail" is comman dant George Brand, die zich bij rechter Hei zog asnsloot op diens inval in de Kaap kolonie, gevaarlijk gewond in een gevecht, dat onlangs plaats had. De gekwetste is een zoon van den vorigen president van den Oranje Vrijstaat. In een dorp bij Frankfort is de vorige week de dorpsklok stil blijven staan door een zeer zeldzame oorzaak. Een duif die 's avonds laat opgejaagd was, had zich op den kleinen wijzer neergezet om uit te rusten. De groote wijzer zette intusschen zijn rondgang voort en zoo raakte de duif tusschen de beide wijzers beklemd, 's Mor gens zagen de inwoners haar doodgedrukt tusschen de wijzers, die zelfs niet verder hadden kunnen gaan. De New-York Hei old meldt, dat de zes groote stoombooten die Zaterdag j.l. van New-York naar Europa vertrokken te zamen nog geen 200 passagiers voor de kajuit aan boord hadden; op de Anchoria hadden slechts 3 plaats besproken. Daar entegen brachten dien dag drie uit Europa komende booten, de St. Louis, de Etruria en de Aquitaine, bijna 2000 kajuitspassa giers mede en een groot getal tusschendeks. Den vorigen dag was de Bismarck aange komen zoo dicht bezet, dat een Engelscoman die zonder plaats besproken te hebben, te Southampton aan boord was gekomen, ge noegen moest nemen met den scheerstoel als slaapplaats, tegen betaling van den vollen passageprijs. De Boeren op St. Helena hebben ver scheidene dagen vóór iemand anders gewe ten, dat Mevrouw Kruger was overleden. Hoe zij daarvan bericht ontvingen, heeft niemand kunnen ontdekken. Omtrent het reeds kortelijk vermelde spoorwegongeluk bij Palota, aan de Ru- maansch-Hongaarsche grens waar een trein van 16 petroleumwagens in botsing kwam met een sneltrein, worden nu ijzingwekkende bijzonderheden bericht. De brandende petroleum stroomde als een vuur vloed neder op den sneltrein, van welks passagiers daardoor niet minder dan veertig levend verbrandden. Een meisje kwam in de vlammen om, voor de oogen harer ouders, die zeiven gered werden. Een rijk koopman uit Crajova was met een been beklemd in een verbrijzelden wagon. Hij beloofde eene groote som aan wie hem dat been wilde afsnijden; maar niemand kon het doen en een paar minuten later viel hij in de vlammen. De conducteur van een slaapwaggon klemde zich in zijn doodsangst vast aan een man, die hem trachtte te bevrijden en deed dien man daardoor met hem om het leven komen. Al de wagens der beide treinen werden verteerd door den geweldigen vuur vloed over een halven kilometer van den spoorweg verbrandden ook de dwarsliggers en de boomen aan den kant. Onder de dooden zijn acht van het spoor wegpersoneel. Twee der postbeambten heb ben van schrik de spraak verloren. Op twee bijeenkomsten van Boeren- vrienden, te Gent en te Antwerpen, heeft zich het merkwaardig geval voorgedaan, dat ook Engelschen tegenwoordig waren en een hnnner het woord heeft gevraagd, om te verklaren, dat hij en vele Engelschen met hem den oorlog hartelijk moede waren en den Boeren gaarne hunne onafhanke lijkheid gunden. President Roosevelt is een groot vriend van het automobilisme. Toen hij, op het bericht van Mc Kinley's dood, haastig naar Buffalo gespoord was, stapte hij daar in de automobiel van zijn vriend Wilcox. Met vliegende vaart ging het er van door en zoo wist Roosevelt zich te onttrekken aan de nieuwsgierigheid van het publiek, dat zeker achter een gewoon rijtuig zou hebben aangehold, maar het tegen equus mechanicus niet kon opnemen. (Biets.) Er komt natuurlijk na het vertrek van het Russische Tsarenpaar nog wel het een en ander los, dat gedurende den feest roes onder den dekkenden mantel der va derlandsliefde verborgen was gebleven. Tusschen den prefect van het N^Airderde- partement en den socialistischen burge meester van Rijssel is een scherpe corre spondentie gevoerd over het feit, dat de laatste niet was ingegaan op een uitnoo- diging van den eerste om de stad met vlaggentooi te versieren hij gelegenheid van het voorbijreizen van de Russische gasten. De burgemeester vraagt met even veel woorden, dat de prefect zijn neus niet zal steken in gemeentelijke quaesties en beroept zich verder op den socialistischen raad, die in 1896 weigerde een motie van sympathie aan te nemen voor de Russische souvereinen; de raad had bij de eerstvol gende verkiezing van de kiezers het bewijs erlangd, dat hij in hun geest handelde. «Derhalve zegt de burgemeester betreur ik niet, dat ik geweigerd heb, de vlaggen van een republikeinsche en socia listische stad te laten dienen voor de apotheose van een souverein en ze te heb ben bewaard voor den dag, dat het Rus sische volk zal zijn bevrijd van het schan delijke juk, waaronder het nog gebukt gaat." Ds. v. Broekhuizen schrijft uit Chi cago dat hij f 16000 kon verzenden voor de Boerenkampen. De gereformeerde en ehr. gereformeerde kerken zetten hunne gebouwen wijd open voor de Boerenzaak. De harten der Hollandsche vrienden klop pen warm voor de Boerenzaak, maar zij vereenigen de krachten niet genoeg. Zij zijn, gelijk de Boeren vóór den oorlog, te veel in partijschappen verdeeld. Met uit zondering van een kerk, die van ds. P. Moerdijk, werden wij (schrijft hij) door alle broeders met open armen ontvangen. Nog klaagt hij over het verzaken der Hollandsche taal door de jongere Hollanders, waaronder er zijn die geen Hollandsch kennen of veinzen 't niet te kennen, en zich hun Hollandsche afkomst schamen. De nieuwsbladen van Chicago, met uit zondering van de Chicago American en de Inter Ocean, zijn alle tegen de Boeren. Dit begrijpen wij best. Ds. Moerdijk is de intieme vriend van Roosevelt, en heeft, nadat hij in 1899 openlijk voor de Boeren was opgetreden, in 1900, even vóór de presi dentsverkiezing zijn draai genomen, om met hartstocht propaganda te maken tegen de Boeren en voor den aftredenden president Mc Kinley. (Red. Zeeuw.) Zaterdag 28 Sept. Borsele, 10 uur gemeenteher berg voor 6 jaar verpachten bouw- en weilanden, dijken enz. voor den Ambachtsheer. Nieuw n St. Joosland, in de Zwaan door not. Tak een huis, erf en tuin 280 cA. Oude dorp B 21. Eu een dito B 20, resp. 80 en 20 cA. Te zien 27 en 28 Sept. 10 12 uur en 27 Sept 14 uur. Maandag 30 Sept. Nieuw en St. Joosland, door not. Tak in de Roode Leeuw 10 uur de hofstede Schorerpolder 32.5380 H. bedijkt in 1860. Dinsdag 1 Oct. Goes, half 1 op 't Slot door deurw. Holl- mann 8 kalf- en melkkoeien, runders, gras kalvers, 6 jarige zwarte veulenmerrie, 2 aftandspaarden. Goes, 7 uur door not. Mulock Houwer bij wed. M. Rijk voor erven J. Strijd: lo. een huis met erfpachtsrecht, straatweg Kloe- tinge van Tilroe groot 3 A. 2o. een win kelhuis 'sHeer Hendrikskinderenstraat 7 0 cA. van A. Battes. 3o. een huis tusschen 2 poorten B 148 groot 258 cA. van v. Heze en Olivier. 4o. een dito B 146 groot 206 cA. 5o. vier huizen Westerstraat met erfpachts recht E 231 tot 234 in 4 perc. Woensdag 2 Oct. Kondekerke, Café Centraal door not. Loeff 1 uur meubels, slagers- en schildersgereed schappen, bascule voor 200 kilo, toonbank met marmeren blad, karet op veeren, 1 nieuw en 3 gebruikte rijwielen, tent met inventaris. Te zien 's morgens voorde veiling 10—12 uur. Goes, 1 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar 2 mak. buffetten, eikenhouten kabinet, mali. canapé en stoelen met zwarte trijp, 2 damesstoelen met rood trijp, bedden met toebehooren, ledikanten, fraaie antieke pendule stijl Louis XIV, schilderijen, 6 Japansch porceleinen borden, 12 Engelsche gebakschoteltjes, koper-, blik-, glas- en aarde werk, goud en zilver. Kijkdag 1 October 105 uur. Donderdag 3 Oct. Bllewoudsdijk, voor erven Otte door not. de Ronde Bresaer half 11, een koffiehuis schuur en tuin 423 cA. En om half 1 een kabinet, veeren bed met toebehooren, ar beidersgereedschap enz. Meliskerke. Door not. Loeff werd heden Vrijdag publiek verkocht: lo. 6630 cA. bouwl. Noordweg voor f 1528 aan dhr. L. Broerse te Grijpskerke; 2o. 2705 cA. id. voor f 1273 aan dhr. L. Melse Jz. alkier. 3o. 7240 cA. weiland en sprink voor f 535 aan dhr. Joh. Adriaanse te Zoute- lande4o 8149 cA. weiland en sprink voor f1239 aan dhr. C. Vader te Oostkapelle; 5o. 3070 cA. weiland aan dhr. Joh. Mat- thijsse alhier voor f 1375; 60. 3071 cA. id. aan dhr. J. Simonse alhier, voor f 583. 7o. en 80. 1. H. 45 A. 05 c.A. id. voor f2665 aan dhr. Joh. Adriaanse voornoemd; 9o. 3770 cA. bouwl. voor f 645 aan dhr. C. Vader voornoemd; lOo. 8230 cA. id. or f1412 aan dhr. J. Harpe Azn. alhier; lo. 5820 cA. id. onder Zoutelande voor f1000 aan dhr. J. Meijers alhier; 12o. 5570 cA. bouwl. en sprink voor f 1006 aan dhr. J. Matthijsse alhier. 13o. 6162 cA. id. voor f 1012 aan dhr. L. Melse voornoemd; 14o. 7714 cA. id. voor f 1320 aan dhr. A. Hugense alhier; 15o. 7246 cA. weiland en sprink voor f 926 aan dhr. A. Groenenberg te Grijpskerke; 16o. en 17o. 1 H. 84 A. 50 cA. weiland voor f 2366 aan dhr. Jac. Vader te Domburg. Onkosten 8%. LAATSTE BERICHTEN. Cortgene. Benoemd tot wethouder in plaats van dhr. J. de Die, die als raadslid heeft bedankt, de heer L. van Oeveren. Goesche Polder 28 September. Domburg 1 October. Breede Watering 3 October. VLISSINGEN, 27 Sept. 1901. Boter f 0,72'/2 a f0,77'/s per halve kilo. Eieren f0,a f4,40 per 104 stuks. ZIERIKZEE 26 Sept. 1901. Boter f0,75 f 0,62'/» per pond. Eieren f 1,10 a f 0,65 de 25 stuks. •fffl van 262 MIDDELBURC C. J. van Bijleg Mesu 19 j. jd. Bevallen:1 doorn d.C. Jaii W. Boone geb. S| geb. van Strien zl Overleden:! D. A. van den D| GOES. G e b Adrians, d. v. Frl nella Adriana Vef d. v. Jan Huige van IERSEKE. GI Steketee 25 j. j| Vrede 26 j. jd. Geboren: 21 David van Stelle el 22, Johanna, d. vl nelia Denrloo; I Gerardus Harinek 23. Maatje, d. v.| Neeltje van Veen| v. Tonis van der dijk26, Cornelial den Boomgaard e| Overleden: Hart 79 j. wed. ed later van Jacobujg Oostdijk 70 j. wed Hubrecht Vennue z. v. Leendert Wijnand. Predikbeurt Voorm. half 10 ur Nam. 2uur:| Beide beurten School. Avond 6 uur El X Een net Ml leeftijd, P.G., kapi| kennis te maken 35 tot 50 jaar. of eigen zaak ge| en wandel, boer met portret, gehei| verzekerd. Naar brieven komen nil Brieven onder BENTHEM Jl Middelburg. zuiver smaken le| Groote Koel alsmede puike T vanaf 50 ets. de DEUDB1 De Notaris P. voormiddag 10 ui Café, in het opent VERK 1. genaamd „L'UÏ nabij den Badhui en Speeltuin, 81 Centiaren. aldaar, te samen Centiaren, op het gebakend. Te veilen in p< en massa. Te bezichtigen 7 en 8 Oct. van op vertoon van ee krijgbaar ten kante waar nadere inlicl strekt. Eendeieren f 4 f de 25 stuks. De Notaris A. M. voormiddags 10 un Favorite", aan den Middelburg, in het terkoope? benevens: II

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2