re een Woonünis en Erf 3,1130 Bouwland, BEGIN OCTOBER Tehuizen voor Militairen OPENING van het nieuwe Magazijn Advertentiën. 2°. let Woon- en Winïelhnis en Erf, FREDERIK BOASSON, Sehouwlng. Afloop Yerkoopingen enz. Aanbestedingen. Openbare Yerkoopingen. li op Dinsdag 1 October 1901, Vrijdag 27 September 1901, S. F. Pasveer. DINSDAG 17 September, C. J. ADRIAANSE, Marktberichten. P o s t e r ij e n Een SP1UNOBEUR Aftands-Werkpaard. TE KOOP 1°. Het WOONHUIS 3°. het Woonhuis en Erf, 4°. het Woonhuis en Erf, 5°. Vier WOONHUIZEN verkoopen: met TUIN, MIDDELBURG. Friesche Turf, Alle Huisckenaren Woensdagmiddag en Donderdag N. H. Kalveren. ABRAÜAMSK. Boekh. FANOY, Burg B 16. VOLGENDE WEEK IN LOSSING puike Mixed Mais en goedkoope Yoêrgerst. "xlOÜ) O P LANGE DELFT B 151. Tot dien tijd worden nog alle voorradige goederen, waaronder die welke later niet meer verkocht zul len worden, voor spotprijzen uitverkocht. TIJDELIJK LANGE DELFT H 2. van havenrechten kon geschieden (met toe stemming der firma's natuurlijk) misbruik gemaakt kon worden tot schade der gemeente. De voorz. verklaarde niet bepaald tegen een onderzoek te zijn en wilde dit ook wel namens B. en W. instellen, maar hij verzocht ook de leden het verlangde licht te verkrijgen. Verder kon hij niet gelooven dat de be doeling van het polderbestuur geweest is havengeld te ontduiken, en verwachtte, dat dit spoedig zch zou aanmelden om te betalen. Vlissingen. In zake de verkiezing van 5 leden (werklieden) voor de kamer van arbeid voor Metaalbewerkers is door de vak afd. van Metaalkwerkers der afdeeling Pa- trimonim Samenmerking gezocht met de vakafd van Metaalbew. St. Eloij van den R. C. Volksbond en de afdeeling van de Alg. Ned. Metaalbew. Bond. Betreffende samenwerking voor de verkiezing van 5 leden voor de Kamer voor de Bouwvakken is nog geen besluit genomen. Vlissingen. Alhier is eene antirev. propagandaclub opgericht aanvankolijk met 22 leden. Onder leiding van dr. Schaepman is in een kiezersvergadering in het kiesdis trict Wijk bij Duurstede besloten de can- didatuur te steunen van den antirevolutio nairen candidaat mr. De Ridder. De verkiezing enz. voor een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Wijk bij Duurstede in plaats van Jhr. H. M. J. v. Asch v. Wijck (thans lid der eerste) is bepaald op 26 September, 3 en 10 Oc tober. De antirevolutionaire candidaat is mr. N. de Ridder, rechter te Groningen. Het pensioen van oud-minister Pierson, van f3589, is met f411 verhoogd. Het tijdelijk voorzitterschap der Ka mer kan niet door den heer Jansen (oudste lid in jaren) worden waargenomen, wijl hij ziek is. De heer Conrad is nu de aange wezene. De staten van Zuid-Holland verkozen tot lid der Eerste Kamer (vacature-Roëll) den heer S. v. Yelzen (antir.) oud lid der Tweede Kamer voor Bodegraven, met 43 stemmen, tegen 32 op mr. Blussé (lib.) Voor het gerechtshof te 's=Graven- hage stonden Woensdag terecht drie jon gelui uit Axel, die door de rechtbank te Middelburg waren veroordeeld tot zeven dagen gevangenisstraf ieder, wegens mis handeling van een arbeider nabij een herberg te Axel. Het merkwaardige in deze zaak was, dat de derde beklaagde pertinent verklaarde bij de gepleegde mishandeling niet tegen woordig te zijn geweest, doch wel zijn broeder, en dat er dus een vergissing in den persoon heeft plaats gehad, in welke bewering hij ten krachtigste werd gesteund door zijn beide mede-beklaagden en door den bewusten broeder zelf, die als getuige informant voor het hof gehoord, uitdrukkelijk verklaarde dat hij en niet zijn broeder medeplichtig was aan de ge pleegde mishandeling. Desniettegenstaande vorderde adv.-gene- raal mr. Reitsma bevestiging van het vonnis, zich grondende op de even perti nente verklaring van den mishandelde en nog een getuige, dat de oorspronkelijk ge dagvaarde en niet diens broeder de dader was. Als verdediger van den 3en beklaagde trad op mr. Dieleman, advocaat te Middel burg, die slechts kon wijzen op het zon- linge in deze zaak, dat twee getuigen hun beschuldiging tegen den 3en beklaagde volhouden, niettegenstaande alle drie de beklaagden en de bewuste broeder zijn onschuld verkondigen. Een onzer lezers schrijft ons: Naar aanleiding van wat de dagbladen ons schrijven en o. a. de Wereldkroniek ons bovendien te zien geeft omtrent de thans te Rotterdam vertoevende Cirnoc, de Boeienkoning, herinner ik mij het volgende meegemaakt te hebben. Toen ik eenige jaren geleden in garnizoen lag in een der hoofdsteden in het Oosten van ons land, werd daar op zekeren avond in de cantine door een „kunstenaar" een uitvoering ge geven. Behalve het gedachten lezen en de tafeldans werden nog verschillende toeren verricht, die telkens aller verwondering wekten, en, nadat ze door den „kunstenaar" verklaard waren, toch zoo eenvoudig bleken te zijn. Ten slotte noodigde de „kunste naar" eenige aanwezigen uit, bij hem te komen en hem met een stevig touw zoo fliük mogelijk aan handen, armen en beenen te binden en elke knoop van het touw, bene vens de uiteinden, met lak te verzegelen. Nadat een en ander was verricht, mocht ieder zich overtuigen, hoe onmogelijk het scheen, om zich uit zoo'n verband los te maken zonder het te beschadigen. Door een mijner meerderen daartoe aangezocht, nam 'k geblinddoekt, plaats met den ge bonden „kunstenaar" achter een gordijn op een stoel. Een paar oogenblikken duurde deze afzondering, het gordijn werd wegge schoven, mijn blinddoek afgenomen en wat bleek? De kunstenaar had zich losgemaakt, mij het mouwvest uitgetrokken, omgekeerd, mij weer aangetrokken en dichtgeknoopt en toch lag hij weer gekneveld aan mijn voeten en bleken alle verbanden dezelfde te zijn gebleven. De verklaring van deze eindvertooning bleef echter achterwege. Te Baarn is op den zolder van het instituut Erica tegen het dak aan een reusachtig wespennest gevonden. Het is Ongeveer zoo groot als een hoofdpeluw, alleen is de vorm meer eirond. Naar schatting heeft het 20,000 wespen geherbegd, toch is het bijzonder licht. Het nest is een waar meesterstuk van »de bouwkunst der dieren." Jhr. v. Beek en Donk, student te Leiden, die Zondag te Nijmegen onder het paardrijden een ongeluk kreeg, is aan de gevolgen overleden. Te Arnhem is in een waggon het lijk gevonden van een conducteur uit Rotterdam. Hij had dien middag nog geklaagd over pijn in de borst, doch de dokter had zijn toestand niet zoo slecht gevonden. Te Maas tricht is in een gesticht een onbekende vrouw overleden, die met de stoomboot van Luik was aangebracht. Zij was in laatstgemelde stad overhaastig op de boot gestapt en had sedert taal noch teeken meer van zich gegeven. Zij heeft zeker te hard geloopen om de boot te halen en is dientengevolge overleden. Te Beerta is door de stoomtram een zes-jarig school jongetje overreden en vermorseld. Te Mouseron (West-Ylaanderen, België) wooude een oude man, zekere Lemenu, die eenvoudig en bekrompen leefde en den naam had geld te bezitten. Maandag ochtend tegen half vijf ging een buurvrouw üumoulin, water putten, en bemerkte in de keuken. Daar zij wist dat Lemenu nooit zoo vroeg opstond naderde zij het venster, en zag door de spleten der vensterblinden twee kerels in de keuken aan tafel zitten en pakkeD obligatiën doorsnuffelen. De vrouw riep om hulp, en toen haar man kwam toegeloopen, zag men de kwaaddoe ners wegvluchten. Dumoulin en zijn vrouw gingen in de woning van Lemenu, door de straatdeur die open stond. Daar de grijsaard op hun geroep niet antwoordde, klommen zij naar de slaapkamer, en vonden er den onge lukkige verwurgd. Dood op den vloer uitgestrekt. In huis hadden de moorde naars alle hoeken en kanten doorzocht en een lessenaar opengebrokenin de keuken lagen obligaties dooreengeworpen, op de tafel en op den vloer, voor omtrent 6000 fr. De moordenaars hadden ze niet kun nen meenemen. Twee fabrieksarbeiders zijn als verdacht van de daad in hechtenis genomen. 18 September. West-, Nieuwe West, Noord-en Zuid Kraaijertpolders 28 September. Goesche Polder. BRIEFWISSELING. Berichten over den Raad aangeboden gemeentebegrooting worden niet opgeno men. In 't vorig no. werd een dergelijk bericht uit Scherpenisse bij vergissing geplaatst. Red. BURGERLIJKE STAND van 1416 September 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Wattel 47 j. wedn. en J. Gillisse 47 j. jd. Bevallen: L. Antheunisse geb. Puijpe z.J. S. Seijbel geb. Goeman z.; P. J- Plansoen geb. den Hollander z.J. P. Boo gaard geb. Bostelaar z.A. Kambier geb. Izeboud d. Geboren: Een onechte zoon, moeder 36 j. Overleden: E. Gabrielse 9 j. d.J. E. Lameijn 17 m., d.; D. Willems 1 m., z. GOES. Geboren: 14, Adriana, d. v. Willem Verplakke en Adriana Zweedijk; 14, Jacob Johannes, z. v. Jacobus Verhage en Pieternelia Potter. Overleden: 15, Adriana Klaaij sen 75 j. wed. v. Anthonie Geensen. ROTTERDAM, 16 Sept. 1901. Buitenlandsche granen stil. Meel stil. Prima f 10,a Eerste qual. f 10,a f 10,75. Zeeuwsche blauwe f 2,— f 2,30. Ajuin 12000 balen, groote f 1,35, kleine f 1,50. Zeeuwsche eieren f 3,60 a f 3,80. Jarige Tarwe f5,50 k f7,40. NieuweTarwe. - 6,60 „- 7,50 Nieuwe Rogge - 4,75 - 5,40 Wintergerst - 6,75,,- 7,70 Zomergerst 7,20 „- 7,75 Ch e v a 1 i e r - 7,65 - 8,40 Haver- 2,50 „- 3,30 Witte Boon en - 10,50 „-11,50 Bruine boonen - 7,25,,- 8,25 Erwten- 8,— „- 8,50 Kookerwten. - 8,75,,- 9, Kanariezaad - 5,50 „- 7, Koolzaad9,25 -10,30 Lijnzaad 10,25 - 11,25 per 100 kilo. AXEL, 14 Sep. 1901. Oude Tarwe f7,75 f8,— Nieuwe Tarwe f7,75 f8,50; Rogge f 6,k f6,50; Nieuwe Wintergerst f7,k f7,50; Zo mergerst f a f Haver f 6,— k f 6,50Kookerwten f 9,50 f 10,Yoer- erwten f 8, a f 9,—Paardenboonen f af, Lijnzaad f 11, a f 14, Koolzaad k f Aardappelen f 2,25 k f 2,40. Alles per 100 K.G. Lijst van brieven en briefkaarten over de le helft der maand Sept. 1901, verzon den aan onbekenden door het postkantoor te Middelburg. Breven. J. C. Steendam Brombacher Enschede. Rossier, Gorinchem. J. F. Smit, 's Gravenhage. F. M. Christiaanse, Nieuwe- iliep. G. van Krevelen, Rotterdam. S. Zon dervan, Vissingen. Briefkaarten. S. van Leeuwe, Rijsenburg J. van Drost, Utrecht. Mej. P. Roelse, VUssingen. Buitenland. Brief. E. J. Sneiders, Antwerpen. Briefkaarten. O. Schmitz, Bone 29 N- Amerika. F. van Hoeck, Brusielles. Door het hulpkantoor te Domburg. Brief. Frau Rat Flinke, Hamburg. Briefkaart. Ludwig Bruek, Frauk- buit a.ld. Main 22. Door het hulpkantoor te Serooskerke. Briefkaart. Faberij de Jongo, Chi cago. Door het hulpkantoor te Veere. Briefkaart. Chr. Engelberts, Tribeg. Bruinisse. Door de landbouwersver- eeniging Landbouwbelang werd Zaterdag aanbesteed de levering van 21600 KG. Superphosphaat en 2000 KG. Kainiet. Ingeschreven was doorKoenen en Schoen makers te Uden f2.64 Super, f 2.52 Kainiet P. J. van Aardenne te Dordrecht f 2,64 Super, f 2,48 KainietJ. Schilperoort te Bruinisse f 2,55 Super. De superphosphaat werd gegund aan J. Schilperoortde kainiet aan Aardenne. De levering geschiedt franco wagen. Dinsdag 24 Sept. Middelburg, Bureel v. d. direct, d. dir. belast, enz. 12 uur: onderhouden en her stellen v. d. gebouwen enz. van 's Rijks belastingen te Hansweert en te Bath, in 2 perc. Raming le perc. f 5455, 2e perc. f 805. Aanwijzing 17 Sept. Inlichtingen Rijksbouwmeester i. h. 2e. district, Den Haag, en opz. b. d. landsgebouwen J. Bartels, Rotterdam. Maandag 30 Sept. Nieuw en St. Joostland, 3 uur door B. en W. het bestraten met klinkersteen 670 M. van den Kruisweg met bijlevering der klin kers. Voorwaarden dagelijks 9—3 uur ter inzage op de secretarie. Dinsdag 17 Sept. Middelburg, Notarishuis door not. Wis boom Verstegen ook Woensdag telkens 2 uur manufacturen, wollen dekens, karpetten enz. Donderdag 19 Sept. Kruiningen, door not. Prins te 11 uren voor Mar. Stevense en kinderen, een woon huis met schuurtje en erf groot 65 cA. Daarna den geheelen inboedel. Middelburg, in de Vernoeging door not. Verhulst 8 uur 7 huizen met erven n. 1. Groote Markt K 8; Varkensmarkt I 181; Bogardstr. D 33; Heerenstr. H 130; Lange Giststr. F 188; Nieuwe Oosterschestr.N 107 Winterstr. Q 101 a. Te zien 18 en 19 Sept. 1012 en 24 uur. Vrijdag 20 Sept. Gapinge, 10 uur, door not. Huvers voor erven P. Versluijs een holsteedje, hovenie ring, boomgaard en bouwland en ten 2 ure beestiaal en landbouwgereedschappen. Zaterdag 21 Sept. Veere, half 11 verpachting 15 perc. bouw en weiland en tuingrond in Veere en St. Laurens ten raadhuize. Woensdag 25 Sept. Hoedekenskerke, door not. de Vos 11 uur voor Nicolaas Geluk den geheelen in span w. o. paard m. veulen, melkkoeien, rund, kalvers, varkens en verder Landbouw gereedschappen. Middelburg, Veersche weg 10 uur door not. Tak bij P. Andriessen op de Favorito weide, inspan als: 3 merriën 7, 7 en jaar, 1 merrie 3 jaar met veulen, 2 bruine ruin paarden 8 en 14 jaar; 18 melkkoeien, 8 kalfvaarzen, 10 twee- en 12 eenjarige vaar zen, 4 eenjarige stieren, 21 kweekkalvers, 2 melkschapen, 4 lammers, 4 varkens, 2 honden, 100 kippen, veerwagen, tilbury, 5 menwagens, 2 klaverwagens, 3 driewiel- karren, 1 melkkar op veeren, 1 waterwagen met vaten, 6 Zeeuwsche ploegen, 1 Koks- ploeg, Saxploeg, Schoffelploeg, 15 eggen, turk, maaimachine, dorschmachine, 5 kie- kenrennen, landbouw-, melk-, zoldergereed- sehap, meubelen, franklin, paardenwant, waaronder een rij zadel. Een schuurtje. Kruiningen, 5 uur verpachting door not. Prins bij Bierens voor dhr. Becker voor 7 jaren 32.5840 H. bouw- en weiland onder Kruiningen en 2,6643 H. weiland onder Ierseke. Donderdag 26 Sept. Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak 16 perc. bouw- en weiland in Middelburg, St.Laurens, Arnemuiden,enz. LAATSTE BERICHTEN. Kurtgene. Tot raadslid gekozen J. van Maldegem. 's-Gravenhage. Herbenoemd tot bur gemeester van Nieuw- en Sint Joosland A. van Waarde. Oudelande. Met Oct. a. s. zal bij ge noegzame deelneming door den heer L. B. van der Slikke een laDdbouwcureus geopend worden voor deze omstreken. Q||g HU|S Gelegenheid tot inschrijving voor de lessen, curtunen en clubs gedurende het seisoen 1901)2 op Dinsdag 17 en Woens dag 18 September a.s. telkens des avonds van 810 uren. Heden overleed zeer plotseling onze geliefde aangehuwde Moeder en Groot moeder JOHANNA ZACHARIASSE, weduwe van Pieter van Siajijs in den ouderdom van ruim 59 jaren. Uit aller naam, J. LAMPERT Pz. Biggekerke, 16 Sept. 1901. Voor een Dienstmeisje van 20 jaar, alle bezigheden onder toezicht verricht hebbende en van goede getui gen voorzien wordt in een christelijk gezin te Middelburg plaatsing gezocht. Brieven onder letter S. aan het bureau van dit blad te Middelburg. te bekomen, bij L. GELDOE, Biggekerke. een goed Aftands-Werkpaard „Overhof", Voorstad, Goes. 's avonds te 7 uren, te Goes in het koffie huis van de Wed. M. Rijk, voor de erven Jacs. Strijd, ten overstaan van den notaris MULOCK HOUWER, van: en het erfpachtsrecht van den grond te Kloeeinge aan den straatweg naar- Goes, groot 3 Aren. Verhuurd aan Tilroe voor f 1,15 per week. te Goes, aan de 's-Heer Hendrikskin- derenstraat, wijk D no. 85, groot 70 cA. Verhuurd aan A. Battes voor f 2, per week. te Goes, tusschen de 2 poorten, wijk B no. 148, groot 2 A. 58 cA. Verhuurd aan Van Heze en Olivier voor f 2,30 per week. aldaar, wijk B no. 146, groot 2 A. 6 c.A. Niet verhuurd. met het erfpachtsrecht van den grond, te Goes aan de Westerstraat, wijk E nos. 231 tot en met 234. Verhuurd aan Ph. Vermeule, J. Schrijver, H. v. d. Vliet en A. Kant, elk huis voor f 1,50 per week. Deze huizen te veilen in 4 perceelen en in massa. De Notaris A. M. TAK zal op des namiddags te 2 uren, in het café „Bloemendaal" bij G. Mennes te Brig- damme, in het openbaar staande en liggende op Brigdamme, ge meente Sint- Laurens, wijk B. no. 38, groot 2 Aren 30 Centiaren. Bezichtiging daags vóór den verkoop van 101 tot 12 en van 2 Jtot 4 uren en op den dag van verkoop van 10 tot 12 uren. De Boekdrukkerij van R. M. SMITS, Lange Giststraat achter de Graanbeurs, wordt voor net en goedkoop werk bizonder aanbevolen. I\ LOSSING, in de haven te VEERE met eene lading vanaf heden tot Woensdag 25 Sep tember. worden uitgenoodigd tot bijwoning eener VERGADERING in „de Prins van Oranje", op 's avonds te 8 uren, ter bespreking hoe verder te han delen in zake het Tonnenstelsel. VERSCHENEN afl. 50 van PENNING „De Oorlog in Zuid- Afrika", waarmede de 2e reeks com pleet is. Men leze aandachtig het be richt op het omslag van deze aflevering en verzuime niet in te teekenen op de 3e reeks dan krijgt men een prachtige plaat cadeau. MIDDELBURG. IEMAND te Vlissingen wenscht eeu contract aan te gaan met een of meer landbouwers, die geregeld elke week eenige honderden versche eieren kunnen leveren. Tusschenpersonen komen niet in aan merking. Aanbiedingen aan 't bureau dezer courant, Goes, onder letters E. H. gelegen in de gemeente Heinkenszand, in den Ouden Craaiertpolder, in Staal, aankomende Corns. Aalbr. Rem ij u te Heinkenszand. Te aanvaarden bij de betaling. Inschrijvingsbiljetten inteleveren vóór 1 October 1901, ten kantore van den Notaris DE RONDE BRESSER to Hein kenszand, alwaar inlichtingen te beko men zijn. Naam v. d. Huisv. Vlissingen, KrommeElleboog, A. Meerman. Middelburg, Nieuwstraat, dhr. Vonk. Bergen-op-Z Auvergnestr. 79 J. Dieleman. Amsterdam, Plantage Baangr. Arnhem, Driekoningenstr, 5 H, Lems. Amersfoort, Beekstraat, H, Kremei*. Assen, Hoofdstraatvaart, Westerop. Breda, Bosschestraat 88, Mej. A. M. F. Pinot (Huism.) Delft, Oranjestraat 28, P. J. v. Seuren. Deventer, Bergschild, Sterk. Doesburg, Veerpoortstraat,246,J. A. Berkhof. Dordrecht, Grootekei ksb 29 G. Rademaker. Geertruidenberg. Bi anderstr. J. P, Buys. Gorinchem, Krabsteeg 333, M. Koornstra.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3