Gemengde Berichten. Een gebrekkig orgaan. Kerknieuws. Schoolnieuws. Slechtszaken. d at de vereeniging zich in bloeienden staat mag verheugen en het hoofdbestuur zijn taak met ijver vervult. Yan de aangesloten scholen kregen 133 oen uitkeering van f 100, f75 of f50. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat van Oct. 1899Oct. 1900 f 17737,38s werd ontvangen en ongeveer evenveel uitgegeven. Als bestuursleden werden herkozen Ds. G. J. van Limburgh, herv. pred. te Uit hoorn; Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, thans minister van koloniën en dhr. T. H. van Eeghen van Amsterdam. De laatste is als penningmeester een bij zondere kracht voor de veroeniging en ontving terecht hulde voor zijn uitnemend beheer. Dhr. H. J. van Wijlen, hoofd eener school te Amsterdam, leidde het onderwerp in Het is wenschelijk, dat het rijk ook subsidie verleene aan „scholen voor eigen rekening". Spreker verwachtte, dat de hoofden der scholen voor eigen rekening hunne krachten meer zouden inspannen, dan die der open bare of die eener vereeniging en meende, dat bij vrije concurrentie ook uit den bur gerstand zich meerderen tot het school meesterschap zouden aangetrokken gevoelen. Het voor en tegen werd door verschil lende sprekers uiteengezet, maar tot een conclusie kwam het niet. Na de pauze, die uit den aard der zaak gezellig was, waar men van verschillende kanten saamgekomen, elkaar de broeder hand weer eens drukken en over allerlei kou praten, kreeg dhr. Mr. Th. Heemskerk het woord om in te leiden de bespreking over: De uitvoering van het gewijzigd Unie-rapport. Het gewijzigd Unie-rapport wil de school aan de ouders brengen, d. w. z. het wil, dat de ouders hunne kinderen kunnen zen den naar eene school, die niet ingaat tegen hunne huiselijke opvoeding en hunne ker kelijke belijdenis. Dit is nu zoo niet. De openbare school is de bevoorrechte en waarbij de verkie zing van Juni en Juli het volk zich uit sprak tegen het liberalisme, gaan pi. m. 500,000 kinderen op de openbare tegen pl. m. 220,000 kinderen op de bijzondere scholen. "Velen zijn dus genoodzaakt om allerlei, vooral geldelijke, redenen nog van de openbare school gebruik te maken, hoe wel ze voorstanders der vrije school zijn. Bij de bespreking bleek duidelijk, dat er heel wat bezwaren zich voordoen bij op lossing in den geest van het gewijzigd Unierapport en dat dit rapport zelf ook niet in elk opzicht even duidelijk is. De hoofdstrekking wordt wel begrepen en daarmee zijn alle voorstanders van Chr. Nat. schoolonderwijs het wel eens, maar op de uitwerking in eene wet zal het nu aankomen. En dan zal blijken dat hooger, middelbaar en lager onderwijs eigenlijk éen geheel vormen. Of grondwetsherziening daartoe noodig is, is niet zeker en zeker niet wenschelijk, omdat dan ontbinding der Kamers volgen moet. Na de gebruikelijke rondvraag werd na het zingen van Ps. 72 1 de verg. met dankgebed gesloten, waarin ds. Scharten, Lutherscli predikant te Amsterdam, voor ging- Zekere lichaamsgestellen zijn buitenge woon zwak en dikwijls zoekt men naar de hoofdoorzaak van dezen zwakte toestand. Bij nader onderzoek der werkingen komt men deze oorzaak licht op 't spoor. In een gegeven geval nemen wij bijv. den darm tot voorbeeld, en zullen wij den lezer gemakkelijk daarvan overtuigen kunnen, dat de ziekten met betrekking tot dit orgaan, den zelfden oorsprong hebben, als die, die zoo dikwijls de werking der maag storen. Eene verarming van het bloed is de eerste oorzaak der verscheidene ziekten, waaronder voor alles Bloedarmoede, bleek zucht, Zenuw- en maagziekten te rekenen zijn. Door het bloed te verrijken kan men echter al deze ziekten tegengaan en de Pink-Piilen van Dr. Williams zijn de krachtigste hersteller van het bloed en tot deze werking ten zeerste aanbevolen. De Heer G.-H. Kappert bij Nijverdal (Overij- sel). bewijst in zijn schijven tot ons gericht de ontegenzeggelijke waarde der Pink-Pillen aan wie zijne schoonmoeder hare genezing te danken heeft. Mijne schoonmoeder Mej. J.Jansen, was reeds lang lijdende aan hevige hoofdpijn, hetwelk haar voortdurend martelde en daar bij, slechte eetlust. Met iemand over de beroemde Pink-Pillen sprekende die ze zelf gebruikt had en ze ons als een uit stekend middel aanbeval en tevens er veel over gelezen hebbende besloot zij er toch eindelijk ook toe over te gaan en werkelijk na 't gebruik van eenige doosjes is de hoofdpijn zoo goed als geweken en de eetlust is terruggekomen. U kunt met het vorenstaande naar goedvinden hande len, daar het op waarheid gegrond is. Het is de hernieuwing van het bloed, die dit wonder verricht heeft. De Pink-Pillen van Dr. Williams zijn werkdadig in alle gevallen van lichamelijke verzwakking, zoowel bij de vrouw als bij den man ten gevolge van de verarming van het bloed, zooals bleeke gelaatskleur, bloed armoede, rheumatiek, algemeenne lichaams zwakte. Zij zijn een hernieuwer van het bloed, een versterker der spieren. Prijs f 1,75 de doos f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabiijé, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, K 157 Vlasmarkt te Middelburg. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld waarop met blauwe letters gedrukt staat: Pillules Pink pour Personnes pales du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uit wendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui geplakt waarop staat: Prijs 1.75 Gld. de doos 9 Old. per 6 doozen. Benig depothouder voor NederlandSnabilié, Steiger7, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de ingeslotene Hollandsche Circulaire. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Willemsoord door H. H. Schipper cand. te Scherpenzeelnaar Wagenborgen door H. J. Stegeman cand. te Dedemsvaart. Het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland heeft tot de Evangeliebediening toegelaten de heeren M. ten Broek, te Har derwijk, J. F. Wachter en W. J. Val, bei den te Rotterdam, allen candidaten van de Hoogeschool te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Harmeien J. C. C. Voigt te Raamsdonkte Schoonebeek C. van Gelderen cand. te Zwolle te Anna Ja- cobapolder D. Hoek cand. te Noordwijk aan Zee. Bedankt voor Wirdum door N. IJ. v. Goor te Boxum. Ds. C. Kuiper, van 1872 tot 1875 predikant te Zegwaard, daarna te Amers foort, van 1878 tot 1888 te Nieuw Vennep, daarna te Katendrecht, en sinds 1894 eme ritus predikant te Rotterdam, is Maandag op 54 jarigen leeftijd overleden. Te Brussel is Maandag 9 Sept. de nieuwe Chr. School geopend op de Nieuwe Graan markt. Ds. J. H. M. G. Wolf sprak daarbjj een openingswoord. 15 Leerlingen zijn in geschreven. De heer L. Flipse, hoofd der Chr. School te Oostburg, is benoemd tot onder wijzer aan de Rijks-Normaallessen aldaar. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling-. A. M. S., 49 j., hvr. van F. M., hotelhoudster, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h., en H. J., 62 j., visseher, Axel, R. de B., 23 j., zonder beroep, Hei kant (St. Jansteen), en A. H., 27 j., koop man, Goes, allen tot f 5 b. s. 5 d. h. beschadigingM. J. M., 17 j., boerenknecht, Heinkenszand, tot 3 d. gev. straf; beschadiging van een teleqraafwerk: A. P., 15 j., en J. de V., 14 j., beiden zonder beroep, Domburg, ieder tot 3 d. gev. straf diefstal: M. M., 64 j., daglooner, Arne- muiden, tot 3 w. gev. straf; verduistering: H. P. D., 32 j., erwten- uitzoekster, Middelburg, tot 7 d. gev. straf; eenvoudige beleediging van een ambtenaar: L. M. de B., 42 j., werkman, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h. wederspannigheid: H. J., 28 j., sjouwer, Vlissingen, tot 3 m. gev. strafen vernieling, eenvoudige beleediging van een ambtenaar en wederspannigheidK. B., 36 j., werkman, Vlissingen, tot 2 m. gev. straf. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terechtzit ting dier rechtbank verwezenH. T., oud 21 jaar, arbeider te Selzaete (België), ge detineerd te Middelburg, terzake van het hevig verzet door hem met 5 andere per sonen met vereenigde krachten gepleegd tegen de maréchaussée's C. Cortvriendt en M. Beun op den 25 Augustus jl. in den Poelpolder te Sas van Gent. Aan den beklaagde is de heer Mr. J. de Witt Hamer J.Gz., advocaat te Goes, ambts halve als verdediger toegevoegd. 13 September 1901. Het bericht, als zou de heer L. van Rossen tot leeraar aan de R. H. S. te Goes zijn benoemd en dat door ons aan het N. v. d. D. was ontleend, blijkt onjuist te zijn. De heer L. van Rossen is alleen te Sneek benoemd. In verband met het te verwachten groote vleeschvervoer naar Engeland heeft de Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen een vrachtgoederenboot gehuurd voor het vervoer van stukgoederen naar Engeland. Domburg. Onze Burgemeester, Baron van Hardenbroek nam Woensdag in eene openbare raadsvergadering afscheid van deze gemeente. De oudste wethouder S. de Visser sprak den vertrekkenden burge meester hartelijke woorden toe. Te Oud-Vossemeer is een vierjarig knaapje in een drinkput gevallen en ver dronken. Scherpenisse. Voor de aanbesteding van de straatverlichting alhier van 1 Oct. 1901 tot 1 April 1902 zijn 2 biljetten inge leverd, waarvan de hoogste was D. Opree voor f 98 en de laagste J. Suurland voor f 95. Aan den laatsten inschrijver is het ge gund. Voor de levering van de olie voor de school en verder gemeentegebruik is in gekomen 1 biljet van K. Suurland voor f 0,08 den Liter. Scherpenisse. Door Burgemeester en Wethouders alhier is de gemeen! ebegrooting voor het jaar 1902 den gemeenteraad aan geboden, zoowel in ontvang als uitgaaf op een bedrag van f 10687,95. Scherpenisse. Voor den Bond van suikerfabrikanten zullen voor de a. s. bieten campagne niet minder dan 40 personen uit de gemeente alhier werkzaam gesteld wor den. Eenigen zijn reeds naar hunne stand plaatsen vertrokken en Maandag a. s. zal het grootste deel hen volgen. Scherpenisse. Op 25 September a. s. zal alhier de tweede en laatste veemarkt voor dit jaar gehouden worden. Heinkenszand. Bij het eervol ontslag, dat aan den gemeenteveldwachter F. van de Linde is verleend, is ook een pensioen toe gekend van f 225 per jaar. Vlissingen. Deze week is er begonnen met het afbreken der sedert een paar jaar geleden nieuwgebouwde broodbakkerij de „Broederband" aan de Paul Krugerstraat, noodig geworden omdat het gebouw zoo ontzettend scheef gezakt was. Het zal ge heel worden afgebroken en dan zullen er palen in den grond geheid worden om het opnieuw op te bouwen. Gedurende dien tijd zal het brood in hun bakkerij te Mid delburg worden gebakken. Door den Commissaris van politie te Middelburg wordt opsporing verzocht van Jozephus van den Bergen, geboren te Middelburg 23 Maart 1883, bediende, wegens verduistering van een gebruikt rijwiel, hebbende als merk op het balhoofd „Parade", krom stuur, kurken handvatten, race pe dalen, westwoord velgen en imitatie dun- lopbanden, waarde f 50. De Uniecollecte te Middelburg heeft behalve de nagiften opgebracht de som van f 155,83. 's-Gravenhage. De Prov. Staten van Zuid-Holland hebben gekozen tot lid der Eerste Kamer (vacature Roeil) dhr. S. van Velsen, oud lid der Tweede Kamer, met 43 tegen 32 op Mr. Blussé, oud-lid van Gedeputeerde Staten. Tegen Chr. G. B., 36 jaren, diamant slijper, laatst wonende te Rotterdam, is door de rechtbank verleend rechtsingang met last tot instructie en gevangenneming, wegens diefstal van een bedrag van f 1920 in Nederlandsche bankbiljetten. De officier van justitie verzoekt aan houding, overbrenging en bericht. Te Kaatsheuvel werd het 12-jarig dochtertje van den heer C. Merks door ker misgasten in een wagen gezet en mede genomen. Gelukkig was het gezien door twee wegwerkers, die het meisje hoorden schreeuwen. Zij brachten den wagen tot staan, en slaagden er in het kind te be vrijden. Te Beerta is gisteren door de stoom tram, die ten 2,17 van Winschoten kwam, een zesjarig schooljongentje overreden en vermorseld. Te Sneek heeft het gisterochtend onder een hevig onweer, ruim een uur geregend. Een groot gedeelte der stad stond onder water. Kelders stroomden vol en in sommige arbeiderskamers stond een voet water. Boomen werden door het in den grond woelende water ontworteld, andere door den bliksem getroffen en neer- gesmakt. In den omtrek onder IJsbrechtum, doodde het hemelvuur een paar koeien en een schaap. Een burgerhuis te Sneek was er het slechtst aan toe. Daar had het water in een ommezien tijds meubelen en alles wat er in was beschadigd en vernield, doordat dien morgen de timmerman de woning van 't versleten dak had ontdaan. Te Berkel is gisterennacht het café met woonhuis van den heer v. H. afge brand. Het vuur greep zoo fel om zich heen, dat niets gered kon worden. Alles is verzekerd. Gisterenmorgen 5 uur is in de Wil lemsvaart te Zwolle de schipper E. K. overboord gevallen en verdronken. De minister van justitie heeft den rijksveldwachter J. A. Apeldoorn te Kloot wijk (Barneveld) zijne bijzondere tevreden heid te kennen gegeven wegens zijn moedig gedrag op 6 October 1900, bij gelegenheid van een ernstig verzet, ondervonden van de zijde van twee gevaarlijke stroopers, die daarbij van wapenen hebben gebruik ge maakt; zijnde beiden tot gevangenisstraf veroordeeld. Hiervan is eervoile vermelding geschied in het Alg. Politieblad. A. s. Maandag zullen H. M. de Konin gin en de Prins-Gemaal Rotterdam een bezoek brengen. Dat bezoek zal duren van 15 uur. O. a. zal de gasfabriek worden bezichtigd en zal een rit en een watertocht langs de havenwerken plaats hebben. Gemoedsbezwaren. Bij de verkiezing voor een lid der Prov. Staten, district Heus- den, gebeurde het te Almkerk dat een kiezer voor elk der beide candidaten 2 keer 50 cent ontving. De man was echter zoo vol gemoedsbezwaar dat hij zijn stembiljet blanco in de bus liet glijden. Afschuwelijke daad eenei stiefmoe der! De dochter van Van S. te Prinsenhage (bij Breda) had Zondag volgens gewoonte medicijnen tegen maaglijden ingenomen. Kort daarop werd zij ongesteld en moest zij herhaaldelijk braken. Haar vader liet de medicijnen onderzoe ken door den dokter, die het middel had voorgeschreven, en deze oonstateerde dat phosphoius van luciferskoppen door het drankje gemengd was. De marechaussees stelden een onderzoek in en wisten de stiefmoeder van het meis je tot bekentenis te brengen, dat zij die stof in het flesehje had gebracht, met het doel haar dochter van het leven te be- rooven. Vad). -- Te Alblasserdam heeft de gemeente raad, op voorstel van Burg. en Weths. met 6 tegen 3 stemmen afwijzend be schikt op het verzoek der kasteleins J. Van Krimpen en B. A. Vogelsanp, om een scha deloosstelling respectievelijk van f230 en f200, wegens de vervroegde sluiting en de schade hun toegebracht gedurende de jongstgehouden kermis met de daarbij voor gevallen troebelen. Te Groningen heeft een droevig onge luk plaats gehad. In de O.Kijb-in-'tJat straat, hoek Muurstraat, woont de slager K. Simons, wiens huis geverfd wordt Men had twee ladders aaneen gebonden, waar op de 60-jarige H. Wieringa stond te ver ven, terwijl een collega beneden bij den ladder op wacht stond. Een in de Muur straat rijdende beladen korenwagen kwam in aanraking met den ladder: deze week uit, 't bovengedeelte kwam tegen de op den hoek geplaatste lantaarn en Wieringa sloeg over 't hoofd met verfpot en al tegen de straat. De ongelukkige was onmiddellijk een lijk. De man laat een vrouw en 6 kinderen na. Hij was in een waarborgfonds opge nomen voor f 1000. Te Berkel geraakte het 7-jarig zoon tje van P. Roeien onder een automobiel, waardoor hij zoodanig gekneusd werd, dat hij enkele uren later den geest gaf. Bij dokter B. te Princenhage kwam Woensdag de barbier v. S. om hem te scheren en tevens poeders voor zijn zoon tje mee te nemen. De arts gaf hem die poeders niet, maar zeide, dat van S. ze maar moest nemen. Ongelukkig nam v. S. een verkeerd doosje, dat morphine bevatte. De barbier liet het doosje door een jongen naar zijn huis brengen er zijn vreuw gaf er het kind dadelijk een hoeveelheid van in, waarop het jongetje in diepen slaap viel. Toen de dokter zijn vergissing bemerkte, ging hij snel per rijwiel naar de woning van v. S., maar hij kwam reeds te laat; het knaapje was overleden. Te Oosteind bij Oosterhout, is Woens dag het woonhuis van den voerman B., alsmede de koperslagerij van den heer M., tevens door de familie R. bewoond, totaal afge brand. Alles was laag verzekerd. -- Een verzoek der Zuid-Afrikaansche Republieken om scheidsrechterlijke uit spraak is Dinsdag aan den Raad van het permanente Hof van Arbitrage, te 's-Gra- venhage verzonden. Te Blerik is eergisteren de bouw hoeve van den landbouwer F. E., met schuur en stal geheel afgebrand. De schoenmaker B. woonde bij hem in. Bijna niets is er gered kunnen worden. Sedert Zondag werd te Tilburg vermist zekere S., oud 55 jaar, vader van 10 kinderen. Gisteren vond men het lijk in een kuil. Hij schijnt daarin voorover gevallen en in den modder gestikt te zijn. Maandaghouders. De »Stichtsche Ct." heeft in de versla gen der arbeids-inspecteurs de statistiek der bedrijfsongevallen eens nagezien, en vindt daarin stof tot de volgende opmerking Ook nu weder was de Maandag de dag, waarop de meeste ongevallen voorkwamen. Terwijl in het geheele jaar 5305 onge lukken voorvielen, kwamen daarvan op Dinsdag 849, op Woensdag 836, op Don derdag 818, op Vrijdag 844, op Zaterdag 872, op Zondag 55 en op Maandag niet minder dan 1019 ongelukken voor! Ook in 1899 viel gelijk verschijnsel waar te nemen. De gedachte ligt voor de hand, dat de sterke drank hier weder een groote rol speelt. De Zondag wordt in losbandigheid door gebracht en 's Maandags moet het berooide hoofd door de jeneverflesch dan weer wat worden opgemonsterd. Maar tevens ligt hier eene vingerwijzing, welke richting moet worden ingeslagen om bedrijfsongelukken zooveel mogelijk te voor komen. De sterke drank moet geweerd. Aanbeveling zou het onzes inziens ver dienen, om patroons, die drank op de ar beidsterreinen toelaten, en werklieden, die ze er brengen te beboeten. Vooral in verband met de straks in werking tredende Ongevallenwet. Want wel wordt de schadevergoeding voor een werkman, aan wiens dronkenschap het ongeluk was te wijten, met de helft verminderd, maar wanneer geen ongeluk hem treft, blijft de aanvoerder van ster ken drank ongestraft. En ook de patroon, die geenerlei zorg droeg, dat de drank uit de werkplaats bleef geweerd, gaat vrij uit. De weduwe M., in de Brandsteeg te Utrecht, kreeg een paar dagen geleden des avonds laat nog bezoek van een vroeger buurjongentje, den 14-jarigen D., die haar vertelde dat zijn vader hem de deur had uitgejaagd en dat hij nu niet wist waar hij den nacht moest doorbrengen. Uit medelijden nam de vrouw hem daarop bij zich in huis en verzorgde hem sedert ge heel belangeloos. Dit schijnt echter de goedkeuring van den vader niet te hebben weggedragenalthans in den middag om streeks half drie kwam hij in beschonken toestand door de steeg en eischte op hoo- gen toon zijn kind terug. Ongelukkig kwam op dat oogenblik vrouw M. van een boodschap thuis en werd al dadelijk door D. onder allerlei bedreigingen ter verant woording geroepen. Daar vrcfuw M. zich bij den daarop gevolgden twist niet onbe tuigd liet, werd D. ten slotte zoo driftig, dat hij een knipmes voor den dag haalde en haar daarmede een steek in den rug toebracht. Vrouw M. die dadelijk begon te bloeden, werd voorloopig aan het hoofd bureau van politie verbonden en daarna ter verdere behandeling naar het zieken huis gebracht. De dader had inmiddels gemaakt dat hij weg kwam en de komst der politie niet afgewacht. (Utr. Dbl.) Onze lezers herinneren zich den schoonen brief van een krijgsgevangene uit Portugal, die om een herder verzocht. Uit onderstaand bericht blijkt, dat aan dat ver zoek zal worden voldaan. „Tegen het einde van deze maand zal naar de Boeren in Portugal vertrekken ds. J. Beijer, laatstelijk predikant bij de Herv. Kerk te Standerton in de Zuidafr. Republiek, vroeger te Eemnes hier te lande, en thans weder in ons land vertoevende. Genoemde predikant gaat uit voor rekening van het C. N. Boeren-Comité. Ben Chinees bedrogen. Het volgende vermakelijke geval wordt uit Tegal aan „De Loc." medegedeeld: Kort geleden kwam een onbekende heer in een Chineesche toko alhier, toonde den eigenaar geheimzinnig een bankbiljet van f 500 er bij zeggende, dat het een valsch was en vroeg of wellicht de Chinees ge neigd was hem daarop de helft van de waarde, dus f 250, te geven. De Chinees nam het bankbriefje in de hand, bekeek het zorgvuldig en bevond, dat het een echt was, waarom hij dadelij k de bedongen som gaf in ruil van het biljet. Later vertelde de heer, dat hij daarvan nog verscheidene exemplaren, allemaal van die zelfde soort, in zijn bezit had en als de Chinees ze van hem tegen dezelfde conditie wilde overnemen, dan verzocht hij hem om met hem samen naar Sema- rang te gaan, waar hij ze bewaard had. De Chinees bedacht zich geen oogen blik; onmiddellijk maakte hij zijn toko- barang te gelde en vertrok met dien heer samen naar Semarang. Hier aangekomen namen zij hun intrek in het huis van een bij de justitie en politie, maar al te be kende grootheid. Den volgenden morgen, toen de Chinees de terugreis zou aanvaarden, telde hij al het geld uit, dat hij bij zich had en gaf het aan den heer, die hem daarvoor een zorgvuldig gesloten pakje ter hand stelde en waarin volgens zijn zeggen, de bewuste biljetten moesten zitten. De goedgeloovige Chinees vertrok en nam het pakje met zich medewie beschrijft echter zijn ver bazing en teleurstelling, toen hij het pakje opende en daarin niets vond dan een paar oude couranten. De bedrogen Chinees is nu straatarm en heeft niets om weer een zaakje te beginnen. Hij is zoo wijs ge weest het geval niet aan de politie mede te deelen. B URGE HL 1JKE STAND van 1213 September 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. H. L. van Deinse 53 j. jm en A. C. Abresch 38 j. jd. Bevallen: J. Schoolmeester geb. van de Putte z.E. Drent geb. de Nooijer d., C. C. Gillissen geb. Hooftman d. Geboren: Eene onechte d., moeder 27 j. Overleden: H. C. Deïst 5 m., z., A. M. F. Schönherr vrouw van J. Land man 35 j.W. Moens 6 m., z. GOES. Geboren: 12, Dignus Johan nes, z. v. Dingenus Jacobs en Janna van den Dries; 12, Johannes Abraham, z. v. Johannes Govers en Willemina Goetkeer. van 6—13 Sept. IERSEKE. Ondertrouwd: 6, Corne- lis Kant 23 j. jm. en Dina Cornelia Felius 24 j. jd.7, Jan Steven Koster 21 j. jm en Maria Johanna Felius 22 j. jd. Gehuwd: 6, Matheus Martinus West dorp 20 j. jm. en Cornelia de Koster 17 j- jd. Geboren: 7, Jacoba, d. v. Jan Oranje en Maria van den Bosch; 9, Johannes, z. v. Johannes Oranje en Wilhelmina Mol Leintje, d. v. Floor Jacobus van der Jagt en Adriana Sinke. Overleden: 10, Adriana, 2 mnd., d. v. Pieter Hollestelle en Janna van de Vrede. van 15 Aug. 12 Sep. WOLFERTSDIJK. Getrouwd: Abra ham Remijnse 21 j. jm. en Clasina Catha- rina Meulenberg 20 j. jd. Geboren: Pieter, z. v. Pieter Meulblok en Leuntje Beenhakker; Cornelis, z. v.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2