No. NIE Koffiehuis met Vergunning, Advertentiën. Kerknieuws. B u i t e n la n d. Gemengde BerieMen. Aanbestedingen. Onenbare Verkoopingen. Zatcriai Jen 21,ten Sspterier 1901, AANBEVELING. A. Fijnvandraat. AintAiEAM HAAS. een KALFKOE, een Franseh Huisorgel. puike, oude, blauwe Keien, eikenbouten Boogkabinel fatsoenlijke Dienstbode, een MEID benoodigd, ZENDING. Marktberichten. BURGERLIJKE STAND Openbare Verpachting Bouwland, Weiland en Tuingrond, Den heer A. S. J. DEKKER, Goes. De Kinderspeeltuin VERMIST: een mooie zwart-bonte Vaars, TE KOOP TE KOOP TE KOOP te koop, bij G. TAAL, smid, Breestraat. Een Springbeer TE KOOP een Paard, toebehoorende, 't zij onder praetext van armoede, of dat dezelve beesten aan een touw gewagt worden. (Placaat 22 Ap. 1773.) 11. Ook mogen geen sobaaplierdershunne schapen ergens in bosschen, op weiden of landen drijven zonder consent van den eigenaar der gronden op poene van geschut te worden, en bovendien te vervallen in de boete. (Placaat 5 Dec. 1743.) 12. Hef regt van schuttinge volgens de keure van Zeeland wordt gevonden kap. 2 par. 39 en 40 namelijk. Wanneer eenig vee geschut is, moet de schutter daarvan kennis geven aan den eigenaar, of publiek bij biljet waarna hij vermag het vee naar zijn huis te nemen, om het gemakkelijker te kunnen verzorgen. Wordt het vee hem ontjaagd of ontliep het hem, hij mag met eede verklaren welk stuk vee hij geschut heeft. Indien de eigenaar het vee komt lossen moet hij betalen alle de onkosten, alsmede het dubbeld van de schade door zijn vee veroorzaakt, volgons schattinge van sche penen, maar komt de eigenaar het vee niet lossen binnen elf dagen, vervalt het zelve aan de armen, mits betaalende de onkosten. Sterft het vee gedurende de schuttinge, de schade komt ten laste van den eigenaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leerbroek J. E. v. d. Valk, cand. Bedankt voor Krommenie H. E. Knappert te Nieuwveen; voor Eek en Wiel H. G. Oudegeest te Renoy. Het provinciaal kerkbestuur van Fries land heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer B. C. Koolhaas, candidaat aan de universiteit te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te BoornbergumenKortehemme de heer D. Hoek, cand. te Noordwijk aan Zee. ZUID-AFRIKA. Het nieuws uit Zuid-Afrika bepaalt zich tot eenige gevechten, die geleverd zijn in de Kaapkolonie, na welke gevechten de Boeren zich terugtrokken. Zoo is er ge vochten ten noorden van de Mosselbaai met Dani Theron en bij Driefontein met Yan der Merwe. Deze laatste schijnt on gelukkig geweest te zijn. Onder de twee gesneuvelden wordt commandant Van der Merwe zelf genoemd, 37 Boeren raatten gevangen. Ten westen van Pretoria is Lord Methuen weer slaags geweest met Burgers onder Tonder en De la Rey. De Boeren, die een sterke stelling hadden, werden er den Ssten Sept. uit verdreven, terwijl ze 18 dooden in 2 dagen verloren. Onder den buit noemt Methuen 41 ge vangenen. In Engeland is men ontevreden, dat Kitchener slechts weinig geweren neemt en wijst men er op dat het aantal Boeren, die zich overgeven, zooveel kleiner is dan in Augustus. President Mac Kinley. De berichten omtrent den toestand van den president luiden steeds gunstiger. Hij kan nu reeds op natuurlijke wijze gevoed worden. De patient kan zich zonder hulp gemakkelijk in bed omkeeren. Onder degenen, die gedurende de laatste dagen gevangen genomen zijn, behoort Emma Goldman, de anarchiste, wier aan wijzingen Czolgosz gezegd wordt, opgevolgd te hebben. Ze is de dochter van een Russischen kleermaker. Sedert 1893, toen zij te New York tot brandstichting aanspoorde, heeft zij gerui- men tijd in de gevangenis doorgebracht, maar zelve schijnt zij de leer van het ge weld niet in praktijk te hebben gebracht, behalve dat zij, bij een lezing ten behoeve van Berkman, die tijdens een werkstaking iemand doodgeschoten had, den anarchist Most met een zweep afranselde. De politie heeft intusschen nog geen aanwijzing ge vonden, dat zij rechtstreeks iets te maken gehad heeft met den aanslag op den Pre sident. P,rof. Noordtzij, te [Kampen, [is «be noemd tot vertegenwoordiger der Neder- landsche Regeering op het te Namen te houden Congres voor bespreking van sociale belangen der kleine burgerij. In de gisteren gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, werd door Staatraad rnr. Assen rapport uitgebracht in zake het beroep van het bestuur van het waterschap O ud-Vossemeer, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waar bij goedkeuring is onthouden aan het besluit van de vergadering van ingelanden van dat waterschap tot belegging van kasgelden in obligation of certificaten N. W. S. De Kon. beslissing volgt later. Het Centrum verneemt uit goede bron, dat naar alle waarschijnlijkheid mr. /E. baron Mackay, afgevaardigde voor Kampen, tot voorzitter der Tweede Kamer zal gekozen worden. Hare Majesteit de Koningin heeft een bedrag van tweehonderd francs beschikbaar gesteld als bijdrage in de kosten van op richting van het nieuwe gebouw voor het Sanatorium voor weinig vermogende Neder- landsche longlijders te Davos-Platz. De ministerraad hield Woensdagmid dag eene buitengewone vergadering. De gewone rijaskeuringen van tot dekking bestemde hengsten van ten min ste 2'l2 jaar oud, zullen gehouden worden te Zierikzee 30 Sept.te St. Maartensdijk 1 Oct.te Wilhelminadorp 2 Oct.te Middelburg 3 Oct.te Hulst 4 Oct.te Oostburg 5 Oct. Rifland-Bath. Door den heer W. Kos ten hoofd der openbare lagere school alhier en benoemd tot leeraar in het boek houden aan de R. H. B. S. te Middelburg is tegen 1 November a. s. eervol ontslag gevraagd uit eerstgenoemde betrekking. Van het gezonken stoomschip Caesar zijn te Vlissingen in het geheel thans ongeveer 5000 dwarsliggers aan wal ge bracht. Het reddingswerk zal niet verder meer worden voortgezet, omdat pr niets meer uit het schip te krijgen is. De werklieden aan de sluiswerken bewesten Ter Neuzen hebben Woensdag voormiddag algemeen gestaakt. De eisch is: golijkstelling van de Hollandsche werk lieden, die .vijftien, met de Belgische, die zeventien cent per uur ontvangen. Alles is rustig. Verschillende stakers vertrokken huiswaarts. Axel. Onder zeer vele blijken van be langstelling vierde de heer P. van Vliet, Hoofd v. d. Chr. School, Molenstraat, alhier, op den 9den Sept. jl. zijn 25-jarig jubileum. Aan don morgen van dien dag werd Z.Ed. door twee leden des Bestuurs in de School geleid, waarna hjj door den Voorzitter v. h. Bestuur, den heer D. J. Oggel, zeer hartelijk werd gelukgewenscht met deze voor hem zoo gewichtigen dag. Ook de Secretaris, Dr. Hugenholtz, sprak tot den geachten jubilaris een hartelijk woord. Daarna nam do heer Le Feber, de oudste onderwijzer, het woord en feliciteerde den heer Van Vliet namens de leerlingen en namens het personeel. De Heer van Vliet dankte zeer bewogen de verschillende sprekers. De Heere had hem in zijne 25-jarige loopbaan rijkelijk gezegend. Meermalen was het noodig ge weest, school en personeel uit te breiden. Doch, zoo sprak de Jubilaris, dat is niet mijn werk: dat heeft God gedaan! De leerlingen zongen vervolgens een paar liederen, opzettelijk voor deze gelegenheid vervaardigd. De Heer van Vliet dankte de kinderen en gaf hun verlof om naar huis te gaan, maar noodigde hen tevens uit, op den middag van den volgenden dag weer in de school te verschijnen, om deel te nemen aan den maaltijd, dien hij hun bereiden zou. In den loop van den dag ontving de jubilaris nog tallooze blijken van belang stelling in zijn persoon en zijn werk, o. a. ook van een commissie uit de oudleerlingen namens die oudleerlingen. Op den volgenden dag werden des namiddags de kinderen in de inmiddels versierde school rijkelijk door den Jubilaris onthaald en des avonds ver- eenigde Z.Ed. Bestuur, Personeel, Oudleer lingen, Ambtgenooten uit den omtrek, Fa milieleden en Vrienden aan een feestelij ken maaltijd, waarop nog menig hartelijk woord tot den Jubilaris en tot zijne Echtgenoote werd gesproken en allen toonden blijde te zijn met deze Blijden. Dat het den Heer Van Vliet ook aan stoffelijke blijken van waardeering, zoo van de zijde des Bestuurs, als van leerlingen, personeel, oudleerlingen en vrienden niet heeft ontbroken, behoeft wel niet gezegd. Inderdaad, 9 en 10 September zijn voor den Heer Van Vliet een paar onvergetelijke dagen geweest. Moge de Heere de vele beden en wenschen verhooren en vervuilen en ZEd. nog lang stellen tot een rijken zegen voor Axels jeugd! Dinsdagavond ruim negen uur brak te Enschedé een felle brand uit in het fabrieksgebouw bekend onder den naam „Kleine Stoom", die reeds vóór zeventig jaren als spinnerij werd gebruikt. Het gebouw, was eigendom van de firma B. Themans en Zn., diende tot verwerking van katoenafval, terwijl een der vleugels als bergplaats van meubelen van den heer I. de Jong werd gebezigd. De brand Terdeelde zich spoedig over het geheele gebouw en was zoo hevig dat aan blusschen niet te denken viel. Geluk kig was er geen wind en kon de brandweer, die met alle slangenwagens op het terrein was, de belendende perceelen waarvan enkele lurfloodsen en het naburig afvalpak- huis van den heer Van Dam behouden. Een ernstig ongeluk trof Dinsdag jhr. de J. v. B. en D., te Leiden, tijdelijk ver toevende bij zijne familie te Nijmegen. Bij een rit te paard werd hij uit den zadel geworpen, en kwam met het hoofd op een hoop steenen terecht. Een schedelbreuk was het gevolg hiervan, zoodat er geringe hoop bestaat op zijn behoud. Bij gelegenheid der Landbouwfeesten genoot Wageningen Dinsdag de eer van een bezoek van Hare Majesteit de Konin gin en den Prins gemaal. Er heerschte buitengewone geestdrift. In de Oranjeboomstraat te Fijenoord bedreigde gisteravond een Duitsche bier huishouder zijn vrouw met een revolver na haar eerst ernstig mishandeld te heb ben. Eenige buren en voorbijgangers snel den toe om haar te ontzetten; de man wist over eenige tuinheiningen te ontkomen doch werd spoedig weer gegrepen. Op weg naar het politiebureau wist hij aan zijne bewakers te ontsnappen en in de Koningshaven te springen, waaruit hij evenwel met veel moeite werd gered. Gevaarlijk plekje in den trein Een Duitsche dame, die, uit haar vader land komende, Maandagavond naar Engeland wilde oversteken, wenschte zich naar het zich in den trein bevindende closet te be geven, aan welk verlangen zij even voorbij Nijmegen voldeed. Nu geviel het echter, dat toen zij weder naar haar meer gewone zitplaats wilde te- rugkeeren, het slot van het kabinetje wei gerde los te springen. Het treinpersoneel werd te hulp geroepen maar ook dit ver mocht geen uitkomst te geven, evenmin als de treinsmid. En aan de stations, die ge passeerd werden, was niet voldoende tijd om meer krachtige maatregelen te nemen. Zoo werd de Duitsche dame bliksemsnel voortgesleept door de Nederlandsche lan douwen, gekerkerd in haar eng vertrekje. En voort ging het, voort, in razende vaart tot aan den Hoek van Holland. Daar werd eindelijk, toen alle andere hulp nutteloos bleek, een paneel uit de cel deur gezaagd, door de ontstane opening werd de dame die toen eerst bleek wat bijster corpulent te zijn naar buiten ge haald. Jubelend werd zij door haar mama en haar vrienden ontvangen, zij was gered. Zij heeft er haar woord onder verpand, dat zij nimmer weer van reizende privaten zal gebruik makon ten koste van wat ter wereld ook! Te Helder is gisteren het stoffelijk overschot van de 23-jarige Johanna de Lugter, het slachtofl'er van den Zaterdag gepleegden moord, op eenvoudige wijze door brigadiers en agenten grafwaarts gedragen. De meesteres der verslagene, een dame uit Amsterdam, nam de kosten der uitvaart voor hare rekening. Er was veel deelneming van de zijde van het publiek, zoowel bij het passeeren van den lijkstoet langs den weg als op het kerkhof. De moordenaar, Pieffers, die aanvanke lijk zich als een krankzinnige aanstelde, wordt kalmer. Hij heeft echter nog niet verklaard wat hem tot de misdaad heeft gedreven. Volgens een bericht in de »N. R. Ct." had Pieffers het meisje te Amsterdam be zocht en haar overgehaald haren dienst op te zeggen en met hem mede te gaan. Te oordeelen naar vroegere gezegden moet zij zich daarbij meer hebben laten leiden door vrees dan door liefde; meer dan eens had zij aan hare meesteres die gisteren te Helder zeer gunstige getuigenis van haar gaf gezegd, dat zij hare verkeering met P. wel zou willen verbreken, indien zij maar wist, dat zij hem nooit zou terugzien. Een paar personen, die P. en het meisje op den weg hadden gezien, hebben verklaard, dat zij ieder aan een anderen kant van den weg liepeneen jongen heeft medegedeeld, dat hij hen zag worstelen, doch meende toen, dat dit stoeien was. De Gouden Koets" is gisteren uit Amsterdam naar Den Haag aangekomen. De Koningin en Prins Hendrik zullen daarvan gebruik maken bij de opening der Kamers van de Staten-Generaal. Onweder. De korte, maar hevige onweersbui van gistermorgen heeft een droevig ongeluk veroorzaakt. Op den Ringdijk, gemeente Watergraafsmeer, trof de bliksem twee schoolkinderen. Een hunner, naar men zegt, een achtjarig zoontje van de weduwe de Bruin, was terstond doodhet andere werd slechts even geraakt en bleef nagenoeg ongedeerd. De ontsteltenis in de omgeving was groot. De twee rijkste menschen op de we reld zijn een Engelschman en een Chinees. De Engelschman is de heer J. Beit, chef van het huis Wernher-Beit en Co. te Johan nesburg. Het grootste deel der goudmijnen in Zuid-Afrika en de diamantmijnen van Kim- berley zijn Beits eigendom. Hij bezit (om een rond getal te noemen) ongeveer ander half milliard guldens. De rijke Chinees is de bekende Li-Hung- Chang, die ook 1, 500, 000, 000 gulden be zit. Op hen volgt in rijkdom een andere Zuid- afrikaansche »uitlander" de bekende J. Ro binson, naar wien ook een der mijnen is ge noemd, hij bezit ongeveer duizend millioen gulden. Dan volgen de heer J. D. Rockefeller de petroleumkoning uit New-York met 800 millioen, de heer WalfdorfAstor in Engeland en vorst Demidof in Rusland, met 500 mil lioen. Zooveel bezat-Andrew Carnegie eenigen tijd geleden ook, maar hij heeft nu nog maar 400 millioen, die hij echter voornemens is ook nog weg te schenken voordat hij sterft. De heeren Pierpont Morgan, Vanderbilt en William Rockefeller bezitten ieder tus- schen de 250 en 300 millioen, een kleinig heid dus vergeleken met de grootste vermo gens. Te Cherbourg hebben drie mannen in den nacht van Maandag op Dinsdag een jacht en een sloep gestolen en zijn ermede zee in gegaan. Een boot van de marine wist de dieven in te halen. Op het oogen- blik van de aanhaking, wierpen ze een groot pak in zee.... En zoo is het gerucht gaan loopen, dat het drietal kaperwerk beginnen wou voor Transvaal! Nederlandsche Zendingsvereeniging. Het schrijven no. 9 bevat 't portret der zendelingen Alkema en Ruttink, en hunne helpers en kweekelingen, beneven eenige mededeelingen omtrent de kweekschool te Bandoeng. Zendeling Hoekendijk, schoon door koortsen ondermijnd, gewaagt met groote opgewektheid van genoten zegen, en ook van vermeerderden steun van het gouvernement, onder anderen in medicijnen. Zendeling Alkema mocht met behulp van dr. Westhoff en eenige Chineezen f1700 opdoen voor een hospitaaltjede »kliniek begint zich aardig te ontwikkelen". Zendeling Miller te Soekaboemi heeft den strijd tegen de dwaling in zijn gemeente. Een moeilijke taak. Een-Chinees is zich gaan verbeelden leerling van Confucius te zijn en die tracht nu met allerlei drog redenen Gods Woord en Confucius met elkander te verzoenen. De gemeente laat hem praten, doch velen uit de heidenen volgen dezen geestdrijver. Zaterdag 14 Sept. Bruinisse. De levering van 16700 K.G. Superphosphaat en 2000 K.G. Kaïniet. Super 14%, Kaïniet 12.4% kali. Voorw. en inschrijvingsbiljetten bij J. Goudzwaard secretaris. Donderdag 19 Sept. Kruiningen, door not. Prins te 11 uren voor Mar. Stevense en kinderen, een woon huis met schuurtje en erf groot 65 cA. Daarna den geheelen inboedel. Middelburg, in de Vernoeging door not. Verhulst 8 uur 7 huizen met erven. MIDDELBURG, 12 Sept. 1901. De aanvoer uit Walcheren was heden vrij ruim hoofdzakelijk bestaande uit Nieuwe Witteboonen en Kroon Erwten. Tarwe, Gerst en Kook Erwten werden nog weinig aangeboden. Jarige Walch. "Tarwe weinig getoond en tot f 7,25 gekocht; Nieuwe dito f 7,25 a f 7,50; voor zaaisoort daarboven. Nieuwe puike zaai Rogge f 6 betaald, gewone soort f 5,50 a f 5,75Nieuwe Win ter Gerst niet getoond; Nieuwe Zomer dito f 4,50 a f 4,60 betaald; Nieuwe Walch. Witteboonen nog al ruim aangeboden, werden van f 11,50 tot 11,60 genomen. Nieuwe Walch. Bruine Boonen meer dan verleden week ter markt brachten f 9,50 4 f 9,75 op; Nieuwe lange dito f 8,50 a f8,75; Nieuwe Paardeboonen nog niet ge toond Nieuwe kleine Groene Kook Erwten met weinig aanbod f 9,50 betaald. Nieuwe Kroon Erwten 25 cent hooger en van f 9,50 tot f 9,75 genomen; Nieuw Winter Koolzaad meest op f 10,25 gehou den, meer dan f 10 werd niet geboden Karweizaad op f 10,75 per 50 kilo gehouden. Boter f 1,15 f 1,25 per K.G. Eieren f3,60 per 100 stuks. van 1112 September 1901. GOES. Gehuwd: 12, Johannes Osse- waarde 27 j. jm. en Pieternella Helena Laban 30 j. jd. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. Tot de le klasse der Burger Avondschool, na gehouden examen, zijn toegelaten: P. Adriaanse, C. J. Ar- noldus, A. Baart, J. J. Blankert, A. P. Bosschaart, D. Bosselaar, S. de Buck, J. Dekker, A. J. van Dijk, J. van Eijkeren, H. de Grooth, J. A. van der Horst, J. J. Jansen, K. S. Kamermans, J. S. Lenselink. A. F. Melker, H. ter Meulen, F. A. J. M. Muller, J. de Munck, J. Nelemaat, A. Overweel, J. L. Pieterse, A. J. de Ruijter, P. J. Steinz, S. B. Suurland, W. G. van Swers, D. C. Verbaan, A. Verhulst, A. Verstraate. Heden overleed in de hope des eeuwi gen levens, na een langdurig en smarte lijk lijden, onze geliefde broeder en oom Cornelis Jacobus de Smit Gzn., in den ouderdom van bijna 72 jaren. Namens de familie A. DE SMIT. Nieuw dorp, 12 Sept. 1901. ten Raadhuize te VEERE. 's voormiddags HP/g uur, van 15 perceelen liggende in de gemeenten V e e r e en St. Laurens. De omschrijving der perceelen en de voorwaarden van verpachting liggen ter inzage op de Secretarie te Veere. Het ORGEL is door mij ontvangen. Zoowel over den toon als over de kast ben ik zeer goed vol daan. Harderwijk, 6 Sept. 1901. Zij, die nog Lid wenschen te worden van de te Koudekerke opgerichte kolenvereeniging „Ons Belang", kun nen zich daartoe aanmelden vóór of op Dinsdag 17 Sept. a.s., bij den heer JOHs. DE REIJ. is voor de avonduren vanaf heden gesloten. De besturen der antirevolutionaire kies verenigingen te Vrouwepolder en te Gapinge, bevelen den kiezers met aandrang aan, op DINSDAG 17 SEPTEMBER, hun stem voor een lid van den gemeente raad uit te brengen op den door hunne vergaderingen gestelden candidaat Namens de besturen der Iciesvereeni- ■gingen voornoemd JAC. MAAS, Vrouwepolder. J. K. VERHULST, Gapinge. 13 maanden oud; die ze bezit of weet, gelieve den ondergeteekende daarmede in kennis te stellen. D. COPPOOLSE, Biggekerke. HET druk beklante, van ouds bekende genaamd „Café Rotterdam", aan den Kinderdijk P 124 te Middelburg. Te bevragen ten kantore van den No taris WISBOOM VERSTEGEN te Mid delburg. rekening 18 Sept. bij J. WISSE Phz., Serooskerlce. Adres: Boekh. D'HUIJ. bij E. DUTJNHOU WER, Goes. Een mooi te bekomen, bij C. KERCKHOVE, Aagtekerke. keur uit vijf, en Kalfvaarzen, rek. Sept.-Oct., bij F. WIELEMAKER, Koudekerke. Gevraagd tegen 1 November eene tegen flink loon. Mej. JONGEPIER Heijkam. Wordt gevraagd, in een klein gezin buiten de stad, een flinke, bekwame DIENSTBOD*:, Geref. kerk, niet beneden de 20 jaar. Loon f 80 a f 90zonder goede get ui- gen niet aanmelden. Brieven letter J. boekhandel FANOY, Middelburg. Met November bij Iz. POLDERMAN, Noordweg. Druk Wed. S. J. de Jonge-Verwest, Goe» ei beken mi Prijs p( Enkele Zij, die zich courant met h dat den len Octo de van af 1 Sep nummers gr a Wet op Uit de vergader! Wering vam Dor Willemsen treed Voorz. Willems dat je jongen niei zoekt. W. Geldgebrek, Dit klinkt brut; maar toch was hi terwjjl hij antwoor missie aan met een bij zeggen wilde gaan V. Dat 's een la W. Ja, meneer, lastig gebrek. V. Hoeveel kindt W. Negen, mene V. Maar negen W. Ja, meneer, boersch gezegd z je kop Lid. Hoe oud is W. Zes jaar, mei L. Dus je raak de kinderen. W. Ja, zachtjes aan d'r uit. En lukkig bent als ik is afgekeurd en de V. Heb je ook g werken W. Ja meneer, dri V. Maar is 't on dien jongen thuis t W. Ja, meneer. 1 gen, meneer. Nu dienst. Die vordie Oornelis zal 'k ma verdienen. Dus de sten zijn weg. Lid. Ja, maar je« ters W., die drie gi W. Ja, meneer, eens zeggen. Die ik nu in den zomer dienen, dan heb ik van te leven. En had thuis gehouden, gekomen. Dat is kom hier voor de w En als 'k 't altijd gen, dan had het Maar toen ze klein en nu moet ik het kunnen niet zeggei daar gaan halen. V. En wat is Want je kent de W< W. Meneer, net laten werken, tot 1 is dienstplicht, 't an mijn plicht is te zorj kinderen kleeren en V. Dan hebben wi of heeft iemand van zeggen?Nieman gaan, W. W. Goeien avond, Twee uitersten In de Nieuwe Me volgende 'We vestigen de houders benoeming t Dinsdag 3 Sept. Va stemmen werden 12 -''tredenden liberalen heer Evelein en 1 op c terwijl één stembriot everd. Dus werd niet «revolutionair uitgeb

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2