ll J! ir Gemengde Beriehten. Vet S 40 Aa j b| Kerknieuws. §&eclttszakcn. di I u kn al st D te 1 vo va in tor bei vai 1' der ten VO dos dor Mit te jj A te ber beorf veili dags welt van gen tot 9 HI Men zou er boekdoelen over kunnen vol schrijven. En hoe zullen wij weten welke van alle kampen het slechtste is? De een zegt: Potchefstroom is erg slechtde andere Neen, Vereeniging en Belfast zijn slechter. Dan hoert men weer iemand van Middelburg zeggen, dat dat kamp gewoon verschrikke lijk is. Zoo gaat het. Er zijn zoo ongeveer 7000 menschen in het kamp te Middelburg en omstreeks 5000 te Irene. In Frankrijk maakt men alle mogelijke toebereidselen om den Czar van Rusland luisterrijk te ontvangen. Geruchten loopen, dat de Keizer bij zijn bezoek aan Frankrijk tevens President Kru- ger zal ontvangen. Uit den Haag wordt geseind aan de Allgcmoine Zeitung in Miinchen, dat dr. Leyds de verzekering daarvan reeds ont vangen hoeft van graaf Lamsdorlï. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Waardhuizen door ds. W. de Jong te Dalfsen. Geref. Kerken. Beroepon te Langerak L. H. Duijn te Helsen, (Gr. Benth.; Aangonomen naar Weststellingwerf door H. v. d. Wal te 's Heerenbroek. Arrondissemonts- Rechtbank U Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wogens: die/dal: E. S. B., 19 j., fabrieksarbeider, Gent, thans alhier in hechtenis, W. G., 44 j., en B. A., 39 j., werklieden, en O. H. S., 30 j., ketelmaker, J. S., 49 j., P. v. O., 23 j., J. R., 34 j., werklieden, allen Vlis- singen, allen tot G m. gev. straf, eerstge noemde met mindering der preventieve hechtenis, en L. d. B., 18 j., destijds dienst bode, Middelburg, tot 3 m. gev. straf; verduistering: J. d. R., 24 j., werkman, Koudekerke, tot 9 m. gov. straf; mishandelingJ. A. B., 22 j., hvr. van R. v. d. L., vischleurster, Retranchomeni, tot 14 d. gev. straf, en 0. A. d. S., 25 j schipper, Terneuzon, tot f 5 b. s. d. h., en eenvoudige beleedigmgI. J. B., 44 j., Belg. zeeloods, Vlissingen, tot f5 b. s. 5. d. h. Patrimonium. Gisterenmorgen werd de 21e jaarverga- doring van Patrimonium, die thans werd geleid door don voorzitter, don heer P. van Vliet, hervat. Aan H. M. de Konin gin, aan dr. Kuyper en aan President lvruger werden telegrammen van hulde vorzonden. Aan de orde kwamen de voor stellen, gedaan door do verschillendo af deelingen en het verbondsbestuur. Een voorstel van het Verbondsbestuur luidde: »De Bondsvergadering besluite aan het Verbondsbestuur op te dragen, ovor te gaan tot do oprichting van Ver- bonds-Ziekenfonds." In do toelichting zeide de heer Huizin- ga dat eerst onderzoek gedaan moest worden naar de onderstandskas der afdee- lingen, voor or sprake kon zijn van een Verbonds-Ziekenfonds. Deze conclusie werd na eonig debat met 90 stemmen tegen 30 aangenomen. Daarna kwam aan'de orde het voorstel van Midlum-Almenum»Het Bondsbe- stuur neme maatregelen om eene alge- moene adros beweging tegen den gohaten vaccinedwang in do afdeelingen te bewer ken, en verzeilde daartoe circulaires om ook onder ingezetenen hunner gemeente te doen circuleeren." Voorstellen van golijko strekking waren ingediend door de afdeelingen Rotterdam, Velp on Hilversum. Het bondsbestuur stolde oon motie voor met de strekking om den zoogenaamden vaccinedwang to doen verdwijnen en de huisgezinnen vrij heid te laten in deze zaak. Dezo motie werd met algomeene stemmen aangenomen. Na de pauze werd een bespreking ge houden over «Coöperaties, onder leiding van ds. A. S. Talma. Deze verdedigde het stelsol van coöperatie, maar de ver- gadoring nam geon conclusies aan. Door verscheidene afdeelingen was het vraagstuk dor Zondagsrust op den be schrijvingsbrief gebracht. Op voorstel van het bondsbestuur sprak de vergadering zich daarover volgenderwijze uit: *Patri- monium, overwegende het ernstig belang van de ophouding van het Goddelijk gebod der heiliging van don Sabbathoverwegen- do, dat de boscherming, wolke de wet van 1815 bedoelde te verleenen, feitolijk niet bestaat, omdat die wot niet wordt gehand haafd overwegende, dat do wetgever niet de Zondagsheiliging kan opleggen, maar wel door hot doen stilstaan van alle werk op den Zondag de bescherming der Zon dagsheiliging kan verzekerenspreekt den wensch uit, dat do wetgever den Zondag voor allen vrjj make, met dezen verstande dat, waar werken op Zondag uit den aard van dien arbeid noodzakelijk is, een ge heel vrjje dag in de week worde verzekerd, en dat onder den rusttijd op den Zondag worde verstaan een rust gedurende 24 achtereenvolgende uren, zoodat de vrije tjjd op den Zaterdag te verleenen, de heiliging van den Zondag aal bovorderen." Omtrent het vloeken nam de vergadering eene motie aan van den volgenden inhoud Patrimoniumlettende op de lastering en ontheiliging van den Naam des Heeren, in het openbaar, in kazernes en op andere plaatsen; spreekt don wensch uit, dat de overheid, geroepen tot de verheerlijking van den Naam des Heeren, door middei van wetgeving de openbare lastering en ontheiliging zooveel mogelijk keere, en roept alle gezaghebbendon op, hunnen in vloed aan te wenden om do zonde van het vloeken te stuiten. Tot bestuurslid werd nog gekozen de heer Stuyfzand van 's-Gravenhage. De vergadoring werd met gezang en ge bed gesloten. Goes. In de openbare vergadering van den Raad der gemeente Goes op Donderdag 29 Aug. wordt na de voorlezing der notulen van de vorige vergadering de gemeente be grooting voor 1902 ingediend en de rekening van het Burgerlijk armbestuur en van het gasthuis over 1900 goedgekeurd. Het verzoek van eenige burgers en huis eigenaren i. z. het tonnenstelsel wordt af gewezen, met bepaling echter dat de vorm der tonnen wordt overgelateu aan B. en W. in overleg met de Commissie. Eene wijziging en eene af- en overschrij ving in de begrooting 1901 worden goed gekeurd. De Raad stond toe het verzoek van de firma Wed. J. C. Massee en Zoon om een verbindingsdam te mogen leggen tusschen haar terrein en den stationsweg tegen eene retributie van f 2 per jaar, en stelde eindelijk nog de reorganisatie vast der Burger-avondschool volgens het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Goes. In de op Dinsdag 3 Sept. te hou den raadsvergadering alhier, zullen de vol gende punten behandeld worden lo. Re sumtie notulen der vorige vergadering en 2o. Betiediging nieuw gekozen raadsleden. Hansweerd. Door den hevigen wind voer heden morgen het goladen sleepschip Rhederei 9, schipper J. Jertz, tegen den muur der groote sluis, waardoor het be langrijke schade aan het voorschip bekwam Hansweerd. De sleepboot Jan Schuur man, kapitein Boefje, is met gebroken schroefas alhier door de sleepboot „Cornelis" binnen gebracht. Heinkenszand. Door don gemeente veldwachter F. van de Linde alhier, is heden bij dhr. Commissaris der Koningin eervol ohtslag aangevraagd, tegen 1 Octo ber a. s. Ruim 43 jaar is deze betrekking door don tegenwoordigen titularis bekloed. Wissenkerke. J. 1. Woensdagmorgen maakte zich het paard van den omnibus- dienst op de Middelb. boot beangst voor een kar met koopwaren welke voortgetrokken werd door een tweede kar met paard. Hoewel de oranibusvoerder Jeronimus ter voorkoming van ongelukken zijn paard bij den teugel wilde voorbij leiden, mocht hem dat niet gelukken, wijl het zoover uitweek dat het met de omnibus in de sloot kan telde. Na het afsnijden der strengen sprong het paard uit zichzelf op den kant en bleef doodleuk staan kijken, terwijl inmiddels de eenige vrouwelijke passagier door Jeroni mus met toegesnelde hulp door het raam van het portier uit hare benarde positie werd bevrijd. Zij was te zeer van streek, hoewel zij er gelukkig ongeschonden af kwam, om hare reis naar Rotterdam verder voort te zetten en keeide te voet naar hare familie alhier terug. Ook de spoedig op den kant geheschen omnibus bleek behalve een gebroken ruit onbeschadigd. Thans is voor den dienst een makker paard in gebruik genomen. Het ongeluk viel voor in den weg van G. Hoveijn. In den nacht van Dinsdag op Woens dag viel, volgens den regenmeter te Krui- ningen, 30 rnM., wat zelden voorkomt. Deze groote massa gaf aanleiding tot het volgende vooral. Evenals in alle boeren gezinnen gebruikelijk is, bad de vrouw «uitgepoetst" zooals men in Zuid-Beveland de kleine schoonmaak vóór de Goescho kermis noemt. Ze zou, hoewel het al laat in den avond was, de matten en het kleed ook maar leggen, want anders kwam de dokter morgen in een berooiden boel. Toen ze 's nachts uit bed stapte om te zien hoe laat het was, kwam ze tot de knieën in het water. De niet groote regenbak had voor de zuinigheid wellicht het overcompleet in de hutskamer geloosd. M. C. Hansweert. Met gunstig gevolg is gis'eren namiddag het ijzeren sleepschip Progres te water gelaten, niettegenstaande het ongunstig weder waren van verschillen de dorpen zeer vele toeschouwers aan wezig. De gearresteerde Belgische vischstroo- per, die den marechausee Cortvriend met een palingschaar een bloedende wonde sloeg, is in het huis van arrest te Middelburg opgenomen. Do toestand van den verwonden strooper moet gunstiger zijn. Men denkt den kogel, die op een der ribben moet afgestuit wezen, te kunnen verwijderen. Op de voordracht voor gemeente- vroedvrouw te Sluiskil, gemeente Terneuzen, komen voor de dames M. Klazinga te Drachten, C. W. van der Weele te Èlker- zee en M. C. de Bie te Moerdijk. Bij kon. besluit van den 21en Aug. 1901 is aan de gemeenten Oostburg en Waterlandberkje opnieuw voor drie jaren concessie verleend tot tolheffing langs den grintweg tusschen die gemeenten. De voordracht voor onderwijzer met hoofdakte Fransch aan de O. L. school te Oostburg bestaat slechts uit den eenigen sollicitant, den heer W. J. B. van Zandvoort te Ossendrecht. De aanbeveling voor gemeente-secre taris te Terneuzen bestaat uit de heeren G. C. Dalman te Middelburg en J. J. Damstö te Delfzijl. Met ingang van 10 September a. s. zijn benoemd tot commies der 4e klasse bij 's rjjks belastingen in Zeeland de vol gende personen, wien tijdelijk de achter hun naam in de tweede plaats genoemde gemeente als standplaats wordt aangewezen J. Keste- loo, Amsterdam, te Hulst; T. L. Coone, IJzendijke, te Aardenburg; A. de Maat, Oudenbosch, te Cortgene; P. van Liere, Rilland-Bath, te Renesse en K. Koets, Rilland-Bath, te Sas van Gent. Hof van Arbitrage. Het gezantencollegie benoemde tot se cretaris-generaal bij het Internationaal Arbi tragehof, ter vervanging van minister Van Lijnden, mr. Ruyssenaars, secretaris-gene raal van buitenlandsche zaken. Het parket van Breda begaf zich gistermiddag naar de Belgische grenzen bij Turnhout, ten einde een onderzoek in te stellen naar de daders van een daar plaats gehad hebbenden doodslag op een rijksambtenaar. Men vermoedt dat hij door smokkelaars is doodgeschoten. Nader valt hieromtrent nog te melden Een treurig nieuws brengt andermaal groote opschudding te Turnhout. Gisteren morgen is een troep van 5 gewapende smokkelaars op de tolbeambten gestooten. Er werden schoten gelost en een tolbe ambte viel badend in zijn bloed ten gronde. Het slachtoffer gaf weldra den geest. Zie daar het nieuws dat in de stad de ronde doet. Het drama had plaats aan de Kempische Vaart, nabij de steenfabriek van M. Leon Dierckx, tusschen Turnhout en Raevels. Het slachtoffer is een zekere Dierckx, een voorbeeldig ambtenaar. Het lijk wordt naar het gasthuis van Turnhout gebracht. Het moordend wapen was met korrels geladen. De wonde werd toegebracht langs den linkerkant van het lichaam onder het hart. Het parket vertrekt ter plaatse, 5 gendarmen te paard zijn reeds naar Raevels vertrokken. Een later bericht meldtDe beambte Dierckx was met zijn collega Gilet op dienst aan de vaart, op het grondgebied van Oosthuizen. Eene bende smokkelaars bracht drie koeien door de vaart. De smokkelaars doodden den ongelukkigen Dierckx bij het eerste schot. Er daagde weldra hulp op, doch in de verwarring konden de smokkelaars zich met hun vee uit de voeten maken. Bij een plotseling opkomend onweder is de bliksem geslagen in een met hooi goladen schip, liggende in de vaart nabij Eernewoude (Fr.) Schip en lading, die nogal aanzienlijk was, werden een prooi der vlammen de opvarenden werden gered. Men vorneemt, dat deze in Overijsel gedo micilieerd waren. De werkman E., die j.l. Zaterdag op het Vredenburg te Utrecht bij het instor ten van den steiger voor het politie-bureau zoo ongelukkig viel, is gisterenmiddag over leden. In de laatste jaren heeft de fokkerij van varkens in Drente een aanmerkelijke vlucht genomen. Vooral worden varkens gefokt, welke geschikt zijn voor de En- gelsche markt, een gevolg daarvan, dat zij die varkens naar Engeland verzenden, uit sluitend exemplaren aannemen, welke nog jong zijn en een gering gewicht hebben. De varkens, die hiervoor gefokt worden, komen als 't ware ter wereld om te ster ven. Vier of vijf maanden nadat zij het levenslicht aanschouwden, worden zij reeds afgeleverd. Een gevolg hiervan is, dat er eigenlijk gezegd vette varkens, welke de slagers noodig hebben, bijna niet meer voorkomen. Deze moeten dan ook soms heinde en ver trekken, om vette exemplaren machtig te worden. Tijdens het hevige onweder dat eer gisteravond woedde, is de bliksem geslagen in de boerenwoning van M. Ham, wonende Zuidbuurt onderde gemeente Vlaardingen. Gedood werd 1 koe, terwijl 2 paarden door den schrik te water geraakten. De woning zelf is zwaar beschadigd. Dynamiet. Een gezelschap van zes dames en heeren maakte een voetreis door het Noorden des lands. De dames droegen een valiesje in den vorm van een zakje op den rug voor berging van toiletartikelen en reisbenoodigdhedon. De vreemde kleedij en de bagage maakten den argwaan gaande van de eerzame bewoners van het Drentsche dorp Z., waar de toeristen laat in deD avond aankwamen. De menschen waren letterlijk door anarchistenvrees bevangen, overtuigd als zij waren, dat de valiesjes der dames niet minder dan dynamiet be vatten. Het gevolg was, dat den reizigers overal, waar zij aanklopten om onderdak de deur gewezen werd. Eindelijk gelukte het hun nachtverblijf te vinden in eene boerenschuur in gezelschap van eene kudde blatendo schapen. Eenige rijksdaalders overtuigden den volgenden morgen de gastvrije boerin van den vreedzamen aard der reizigers. Te 's-Gravenzande zijn Dinsdag drie lijken aangespoeld. Des morgens werd op het strand een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend Ijjk, vermoede lijk van een manspersoon, gevonden, ter wijl des middags nog twee lijken aange komen zijn, ook beiden onherkenbaar. Zij zijn naar de begraafplaats overgebracht en, na schouwing, begraven. De visscher P. U., van het dorpje Schardam, was, op de Zuiderzee, bezig netten op te halen. Hij viel uit een kub- boot en verdronk; de man was ongehuwd. Te Rotterdam hebben zich in het gezin van een handelsreiziger verschijnse len van vergiftiging voorgedaan bij den heer des huizes en de baker. Dit wordt toegeschreven aan het gebruik van worst, bij een slager in de buurt gekocht. Een gedeelte van die worst is in beslag geno men tot onderzoek. Beide personen zijn ernstig ziek. Te Vianen is Dinsdagnacht brand ontstaan in een schuur van den heer Delpeut, waarin zich voor een tamelijk bedrag verf waren bevond van den heer M. Coljee, al daar. Niets is gered kunnen worden. De oorzaak is onbekend. Te Oudenbosch is op de kermis een meisje door een weggeworpen bran denden sisser in de oogen getroffen. De ongelukkige is reeds een oog kwijt en lijdt hevige pijnen aan het andere. Met een der stoomschepen der Rott. Lloyd is te Rotterdam aangebracht een bedrag van f 140.000 aan rijksdaalders en guldens, die in Indië waren afgekeurd. Vanwege de Rijksmunt zijn de afgekeurde muntstukken afgehaald en naar Utrecht vervoerd om aldaar versmolten te worden. Dat komt van 't wasschen Bij het openen van oen bus met melk voor een zuivelfabriek in Smallingerland vond men daarin een baars van 1 decimeter lengte! Schoolvoeding. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft ter bevordering van schoolbezoek, op voorstel van B. en W. be sloten, voeding en kleeding te verstrekken aan leerlingen van de openbare scholen voor kosteloos onderwijs, voor zoover zij naar het oordeel van de hoofden der scholen, daaraan behoefte hebben, zoomede aan de leer lingen van de beide bijzondere roomsch-katho- lieke scholen, voor zoover zij, naar het oor deel van de betrokken besturen, daaraan behoefte hebben. Voor beide soorten de behoefte door B. en W. te erkennen. Voor de openb. school wordt f 300 per jaar en voor de laatstgenoemde scholen f75 voldoende geacht. Het bestuur der Chr. school heeft voor schoolvoeding van gemeentewege bedankt. De nieuwe minister van Koloniën. De benoeming van jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck tot minister van koloniën is in Suriname met blijdschap begroet. Onze West" een daar verschijnend blad schrijft er o. a. van»Het mag een heugelijk feit genoemd worden, dat thans minister is geworden een man, die Suriname uit eigen aanschouwing kent en gerekend moet wor den met de nooden en behoeften der kolo nie op de hoogte te zijn. De sSurinamereen ander blad maakt dezelfde opmerking en voegt er aan toe: «Suriname heeft door deze gebeurtenis ontzaglijk veel gewonnen. Als lid der Eerste Kamer heeft onze oud-gouverneur reeds dikwijls duidelijke bewijzen gegeven, dat hij Suriname een warm hart toedraagt nu hij den ministriëelen zetel heeft be klommen, kunnen we nog sprekender be wijzen vei wachten. Er bestond Maandag groote kans, dat Sliedrecht een liberaal afgevaardigd had naar de Tweede Kamer. Het was de dag van de verkiezing (vacature-Kuyper tot September). De besturen van de antirev. en de libe rale kiesvoreenigingen waren overeenge komen geen candidaat te stellen. Het was te voorzien, dat de huidige Kamer het zonder een Sliedrechtsehen afgevaardigde zou moeten doen. De heer G. v. d. Wiel, een Sliedrechter van geboorte en geheel en al met de be hoeften van dit district op de hoogte, vond het echter jammer dat Sliedrecht zonder afgevaardigde zou zijn en wat meer zegt, dat het traktement van den afgevaardigde in 's lands schatkist zou blijven. Hij zag daarin een voordeelig zaakje en wilde dezen tijd wel als Kamerlid fungee- ren. Hjj haalt een lijst en verkrijgt daarop de handteekeningen van 40 kiezers. Als er nu geen andere lijst bij den burgemees ter wordt ingeleverd, dan levert hij de zjjne in, en de zaak is gezond. Hij is dan zonder slag of stoot gekozen. De heer v. d. W. gaat in de buurt van 't gemeentehuis op den uitkijk zitten. De voorzitter van de antirevol. kiesver- eeniging had, o jammer, gemerkt, dat er iets aan de hand was. Vlug op de fiets. Een lijst klaar en handteekeningen ver zameld voor den heer Vegtel. Om 3 uur zijn de partijen op het ge meentehuis. De voorzitter van genoemde kiesvereeniging zal zijn lijst inleveren als Van der Wiel het doet. Deze, wien het ook volstrekt niet te doen is een stemming uit te lokken, laat zich, ook al mede door een bestuurslid van de liberale kiesvereeniging, den heer Dissel koen, die in allerijl ontboden was, van zijn voornemen om de lijst in te leveren, af brengen. Had de heer v. d. Wiel Maandagmiddag geweten, wat hij nu weet, dat de lijst van zijn concurrent geen voldoend aantal hand teekeningen bevatte, hij ware thans lid der Tweede Kamer. Gisteren te ruim 4 uur is ds Duifpolderkade, onder de gemeente Maas land doorgebroken. Over eene uitgestrekt heid van ruim dertig meter stroomt het water den polder in. Men tracht door af damming de toestrooming van het water uit de Vlieten van Delft, Maasluis en Vlaar- dingen te keeren, doch tot 's avonds tien uur met weinig gevolg. Er bestaat op dit oogenblik gevaar, dat ook de Kommandeur- poldorkade door den stroom zal bezwijken. Het voe wordt gered, doch in een paar bouwmanswoningen is het water reeds i» de huizen. De burgemeester is den geheelen avond op het terrein van de doorbraak. Sommigen meenen, dat bij het onweer van dezen middag een gat in de kade is geslagenanderen denken, dat aan den voortdurend hooger wordenden waterstand in Delfland het onheil is toe te schrijven Een werkman te Zuid-Beierland had het ongeluk, bij het verrichten van eenig werk aan een dakgoot, te vallen, waardoor hij een ernstige hoofdwond bekwam. Ook kreeg hij nog andere kwetsuren, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen en de toestand van den gewonde niet van ernst is ontbloot. Drie botters heschen Maandag in de haven van IJmuiden de zeilen. Vele visschers schudden het hoofd, want de lucht was zwart en de barometer stond laag Maar de jonge stoere schippers vreesden niethunne botters waren immers de grootste en sterkste der Urker vloot. Ze zeilden naar de woelige wateren der Noordzee. De dag verliep en ze keerden niet terug hoewel de lucht dreigde met zware buien. De nacht viel en hevige windvlagen vlogen aan uit het Noordwesten Bij het gieren van den wind en het klotsen van het water in de haven dachten de visschers aan hunne kameraden, die daar ginds een zwaren strijd zouden strjjden. Met angstig verlangen beidden ze dan nieuwen dag. Toen de morgen kwam, zeilden twee der botters de haven binnende een met gebroken zwaard, de andere vol water, zóó vol, dat de hond in het vooronder was verdronken. De visschers vertelden van den bangen nacht De derde botter kwam niet. Uur aan uur werd gewacht, totdat tegen den avond uit Nieuwediep de tijding kwam, dat de loods- kotter rapporteerde »U K 168 omgeslagen drijvende gezien". Klaas Molenaar en zijn beide knechts verloren den strijd en vonden hun graf in de golven! Bedeeling. Door den predikant en het hoofd der school in de veenkolonie Appelscha werden de armvoogden beschul digd van plichtverzuim door veel te karig te bedeelen. Die beschuldiging werd donr den burgemeester overgenomendoch de gemeenteraad wenschte vooral onderzoek. Nadat dit was ingesteld, gaf de raad te kennen, »dat de armenverzorging te Appel scha niet in strijd is met de betrekkelijke artikelen der armenwet en van het regle ment van het burgelijk armbestuur te Appelscha." Na de uitspraak komt een der aankla gers met feiten voor den dag, die in het kort hierop neerkomen Den 1 len Juni werd een gezin, bestaan de uit man, vrouw en drie kinderen uit zijne woning gezet. Men ging naar den armvoogd-boekhouder om hulp, doch deze wilde daarvan niet weten, zoodat het ge zin dien nacht onder den blooten hemel doorbracht, terwijl eene woning, aan de armvoogdij toebehoorende, leeg stond. In den avond van den 12en Juni regende het dat hot goot, het gezin lag buiten in de modder. Het hoofd der school ging nu tot den armvoogd-boekhouder om hulp deze weigerde. Op last van den burgemeester werd toen het gezin onder daK gebracht in de turfbergplaats van de school, waar het nog vertoeft. Een 87-jarige weduwe krijgt per week f 1 onderstand, of beter, zij mag in een aangewezen winkel per week voor die som waren halen voor voedsel en kleeding. Een ander gezin, man, vrouw en zes kinderen, waarvan de man teringlijder is en niets kan verdienen, krijgt per week f 3 onderstand, waarvan f 2,50 van het burgerlijk armbestuur eD 50 ct. van de diakonie. Dat is per persoon per dag 5 ets.; den lijder incluis, die versterkende middelen moet hebben. Eene particuliere vereeniging verschaft hem thans per dag 1 Liter melk en twee eieren. Een kind is bovendien nog ge brekkig. Het kroost slaapt op stroo en door onvoldoende voeding is men vaak te zwak de school te bezoeken. De aanklager vertrouwt dan ook, dat de Raad met zulk een besluit genomen had, wanneer hij geweten had, op welke wijze er door de bedeelden le Appelscha geleden wordt. Er wordt honger geleden en kla gen durft men niet, bevreesd het dan nog minder te krijgen. Nog wijst de aanklager er op, dat het armbestuur op 1 Jan. jl. een saldo had van f 700, zoodat hier niet kan gesproken worden van onmacht. En wij vragenmoeten die armen nie: geholpen worden, nu zij ten prooi zijr aan honger en ellende? Nu is het nog zomer, maar als de herfst eens komt, hoe dan? Ieder een beetje voor de stumpers. Schrijver dezes, bij de redactie bekend, is bereid eventueelen steun in ontvangst' .e nemen. fK. R. Cd In het Bois| gistereravond het heer Eduard T., Wandelaars hoe spoedden zich in] kwam; het lijk v^ nieur werd toen dagen hield de ovel Aan misdaad te moeten worder Aan de J.- seind: Het Soerab. Ha tegenvallers bij weglijn Kalisat-Bal pijlers van brug! onvoldoende fundi] geworden; daaron meter hoogtebij stateerd dat hij 35] een andere bij moeten worden. De ingangen va kleinen tunnel zijl De deskundige| beweert dat iu beide zijden dei- te diep zijn gemaalJ besteed moeten wl van sommige hou! de hooge raming vermoedelijk desnil behoeven te word| Men meldt king van mijnwerl lijk aanstaande is van plan de loond goeding te vinden de uitvoerrechten! den Zuid-Afrikaar ders verklaren nul werk zullen neerll gelsaksen, die een| geren, om een el oorlog te maken, kondigen waar hel langen geldt. Verschillende dat de toestand ir nië angstwekkend met dien in 1891 niërs door de Koe vermoord, zonderl uitstak om tusschf De dorpen Mal Gouraose en Tsi£ de Armenische bel gebergte. Er zjj| uit Van en Bitlis ten rondom Sassi gaan bouwen te Ohenik. Men vrd Armenische inwon| jagen. De inwor suis hen te helpeij ten. Talori is Khianli heeft er en de inwoners vlucht. Een bri<J Turksche regeerir op het verdelgen] den omtrek van Si Als er te Konstl gen op het spel sl met oorlogals Christenen slacht, gaat dan weder arbeid. Gedenken wij tranen in ons dal nen wij elke pogil gelukkige bevolkiiT Brand te Lo\ Gisternamiddag uit in de Royal loodsen met jutel in brand. Eenigel bezig met het v| raden, die zich iil De wind wakkert Aan de R is een boerenvro- Hannover gearresi deren heeft verm ren buiten haar hen eenige maan teruggehaald en spoorloos verdwen In het laats te St. Petersburg Eduard Krajewsk villa te Ozerky on kwam een zekere te Ozerky medeé Krajewski's echtg gesticht. Vedernikofl ver lang had mogen gunst van Krajei een verkoeling ont leden was hij to van een gesprek jew3ki en zijn koe ste ti achtte over koff, te vermoord van het gesprek de koetsier thans was gekomen. I den dood haddei toegebracht, zijn zijn^ medeplichtig oorts verklaa dood niet het ge beraamd plan. M het bezit willen bels, waarvoor d zekerd was. Daa koff den brand dat Krajewski in Vederniskoff, m •sier zijn gearreste

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2