Appelen en Peren, De Peren, SBB Winkelbuis en Erf, ils 1', de Appels Sn Fsrsn, Opto Mflopini fle Kofstede Kleedermakerij Aanbestedingen. Openbare ïerkoopingen. Afloop ïerkoopingen enz. Advertentiën. ten aankomende BAKKERSKNECHT, i i publiek verkoopen: VRUCHTEN (e TELDE, Bij insckrijTlng te buur: op Map 24 Anpstus 1901, Te koop' hü inschrijving IneisSai 14 Amtt 1901, c. Meubilaire en andere Goederen, op Woensdag: den 14 Angnstns 1901, Woensdag 14 Angnstns 1991, Goes. J. Donner-Meijler. Goes. Marktberichten. Predikbeurten Ger. Kerk. I t f I I I I I i i I I I I op Dinsdag 13 Augustus 1901 VERKOOPEN als: Tarwe, Gerst, Platteboonen, Witt'eboonen, Mangels, enz. Openbare Verkooping. Woensdag 14- Augustus 1901, VERKOOPEN: de APPELS, PEREN en NOTEN, verkoopen Openbare Verkooping te RILLAND, A. DENGEHEELEN Koffieliuis- en Herberginyentaris, als: Tafels, Stoelen, Karaffen, groote partij Glaswerk, Bier kruiken en Flesschen, 3 groote Koffiekannen met Kranen, enz. B. als: 150 K.G. draagvermogen hebbende Bascule met Gewich ten, kleine Bascule met Ge wichten, Koffiemolen, Bussen, Doozen, Winkelflesschen, enz. alseikenhouten Kabinet dito Bureau, 3 Linnenkastjes Eetserviezen, Lampen, 2 Klok ken, 4 'Spiegels, 4 Kachels Bloemtafeltjes, koperen Pape gaaikooi, 3 ijzeren Ledikanten Kapokbed, zware ijzeren Brand kast, 3 Kleerkisten, Vleesch kuipen, Tonnen, Emmers, Tob ben, Aardewerk en ander keu kengereedschap Loopvarken, 7 Kippen met Kip penhok en Ren, Kruiwagen, Steek kar, plm. 200 stuks houten Ra men voor afheiningen, en 't geen meer zal worden gepresenteerd. VERKOOPEN: WOONHUIS, SCHUUR, ARBEIDERSWONING en ver dere Gebouwen met daarbij be- hoorende en in gebruik zijnde BOUW- en WEILANDEN, Openbare Verkooping. VERKOOPEN: zwart Ruinpaard oud 14 jaar, bruin Ruin- paard oud 13 jaar, 5 een- en tweejarige Runders, 2 Kalfvaarzen, vit Varken, 5 Loop varkens, 6-persoons Brik, Kap- wagen, Menwagen op ijzeren As sen LamoenkarCoksploeg1 Balans- en 1 Moorploeg, 2 Eggen, Sleper, Paardenbak, Snij- en Moes molen, Wagenlichter, Harnasse ment, zoo goed als nieuw, 800 Musterd, Kant- en Klaverhooi, enz. 2 pereeelen KLAVERS, 2 pereee len AARDAPPELEN en 1 perceel PAARDEPEEËN. FRANSCH op de Christel. School X te G o e s. f Kanna en haar lofzang, Gods lankmoedigheid over Nederland, Zeer voordeelig en zeer goed passend worden COSTUUMS en DEMISAISONS BVBGERLLkKE STAND van 89 Augustus 1901. GOES. Huw. aangifte: 8, Pieter Goedbloed 24 j. jm. en Cornelia Melieste 20 j. jd. Overleden: 9, Albert Joseph, 1 d., z. v. Franpois Joseph Bleuzé en Carolina van Schaik. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Caljouw 19 j. jm. en P. E. Petiet 20 j. jd.; B. P. Westenberg 39 j. jm. en M. E. Rouf- faer 30 j. jd. Getrouwd: A. van Rijswijk 24 j.jm. S. en H. K. Hendrikse 38 j. jd.; A. van Eenennaam 24 j. jm. en L. J. van Riel 22 j. jd; J. Hnbregtse 23 j. jm. en J. "VV. Minderhoud 20 j. jd. Bevalllen: P. Korstanje geb. Hon- dius. d. Geboren: Een onechte zoon, moeder 19 j.een oneclue zoon, moeder 31 j. Overleden: F. J. de Mareé, wed. van D. Vervenne, 88 j.J. Sanderse, onge huwd, d.| 51 j.N. A. Blok, 3 weken, d. Orer de maand Juli 1901. 'S-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 3, Andries Joosse 23 j. jm. en Magdalena Maria Drever 21 j. jd.; 4, Marinus de Schipper 25 j. jm. en Janna Schipper 24 j. jd.; Johannes Goovers 25 j. jm. en Willemina Goetheer 24 j. jd; Geboren: 1, Klazina, d. v. Jan van Antwerpen en Johanna van Stevenmok; 13, Johannes Willem, z. v. Cornelis van Strien en Jaeomina van Strien; 15, Cor nelia Jacoba, d. v. Pieter Dobbelaar en Lijdia Flipse; 19, Gabriel, z. v. Pieter de Keizer en Dina Zweedijk; 21, Catharina Jacoba, d. v. Jan Jacobus Kramer en Jaeo mina Johanna Kabboord; 28, Johanna Adri- ana, d. v. Adriaan Vermeule en Cornelia Looij. Overleden: 2, Jacobus Paardekooper, 61 j. man van Johanna van Dalen; 6, Tannetje Zweedijk, 76 j. vrouw van Jan Thoolnaar; 31, Willem Back, 73 j. man van Suzanna Kole. van 29 Augustus 1901. 1ERSEKE. Geboren: 1, Johannes' Dingenis, z. v. Jozias Clement en Johanna Sandee; 3, Jacobus, z. v. Marinus van See en Ida Wisse4, Cornelia Pieternella, d. v. Marinus de Jonge en Pieternella van Leeuwen6, Adriana Janna, d. v. Jan Klos en Cornelia Glerum; 5, Marinus Johannes, z. v. Francois Hoogesteger en Cornelia Eromheen. Overleden: 4, Maatje, 5 m., d. v. Jozias van Zweden en Aagtje Duivewaar- de5, Adriaan, 5 m., z. v. Frans de Waal en Janna Boogert; 7, Jaeomina, 13 j. d. v. Joris Eoster en Dingena van der Maas. VLISSINGEN, 9 Aug. 1901. Boter t 0,72'L a f 0,75 per halve kilo. Eieren f 3,60 a. f 0, - per 104 stuks. ZIERIKZEE 8 Aug 1901. Boter f 0,72'/5 a f 0,55 pet pond. Eieren f 0,95 a f 0,60 de 25 stuks. Eendeieren f 0,90 4 f0,de 25 stuks. Dinsdag 13 Augustus. Hoofdplaat, 3 uur door de Hoofdplaat en Thomuespolders verdedigingswerken. Aanwijzing 6 en 9 Aug. 9—11 uur. Neuzen, het bijbouwen van 4 schoollokalen aan de Chr. school. Aanwijzing 10 Aug 1 uur. Bestek bij L. de Bruijne. Zaterdag 24 Aug. Koningin Emmapolder, half 12 bij Magnus bij inschrijving het vervoer ruim 2 miljoen kilo bieten in den Koningin Emmapolder (Clinge) naar de haven in dien polder. Goes, door B. en W. het bouwen eener tonnenschuur enz. en tonnenwagen. Dinsdag 13 Aug. Middelburg, Lijnbaan door not. Verhulst 10 uur touwslagerswerktuigen en gereed schappen. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. Liebert appelen en peren onder Kapelle. Gapinge, Grintweg op het hofje van P. Versluijs door not. Huvers 2 'uur veld vruchten. Woensdag 14 Aug. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. mr Liebert en Pilaar appels, peren en noten in Kapelle, Kloetinge, Goes, Hoedekens- kerke, 's Gravenpolder,Kruiningen enSchore. Kapelle, 5 uur bij Hanson door not. Muloek Houwer oppervruchten in Kapelle. Eüewoutsdijk, 11 uur bij Brouwer voor P. Smallegauge door deurw. Hollmanu 2 ruinpaarden 14 en 13 jaar, 5 een- en tweejarige runders, ,2 kalf vaar zen, vetvai- ken, 5 loopvarkens, 6 persoons brik, kap- wagen, menwagen op ijzeren assen, la- moenkar, coksploeg, balans- en moorploeg, 2 eggen, sleper, paardenbak, snij- en moes- tnoleu, harnassement, wagenlichter, mut saard, hooi, 2 pereeelen klavers, 2 per celen aardappels, 1 perceel paardepeen. Rilland, half 12 bij Koets door not. de os koffiehuis- en herberginventaris, win- kelmventaris, 150 K.G. draagvermogenheb bende bascule met gewichten, bussin, ftes- schen, enz. Meubelen, eikenhouten kabinet eetserviezen, 3 hnnenkastjes, koperen pa- pegaaikooi, ijzeren brandkast, 7 kippen met kippenhok en ren. f001 Tak in Pax Intrantibus de hofstede van Abr. Francke in Hooeelande 10 uur groot 18,8692 H.A. Donderdag 15 Aug. Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar door not. Mulock Houwer oppervruchten in Goes, Kloetinge, Eversdijk, Kapelle, 's-Heer Abts- kerke, Nisse, 's-Gravenpolder, Hoedekens- kerke. En 4 perc. aardappelen. Daarna verpachting voor 9 jaren voor het Burgerlijk Armbestuur 9430 cA. bouwl. in Zuidhoek. Kruiningen, 5 uur door not. Prins bij Bierens fruitgewas in Kruiningen, Ierseke en Biezelinge Middelburg, in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen 8 uur. lo. een karo- terij 1418 cA. in 7 perc. en combinatiën. 2o. een nieuw huis en tuin erfpacht T 130 b Dwarsstraat. 3o. een pakhuis id. er naast. Vrijdag 16 Aug. Wemeldinge, bij Korstanje door not. Ij. Liebert appelen en peren in Wemeldinge 6 uur. Ellewoutsdijk, 2 uur bij wed. J. v. d. iïage verpachten door 't bestuur van het waterschap Ellewoutsdijk en Borsele voor 7 jaar de inlaagkade enz. Maandag 19 Aug. 's-Gravenpolder, 10 uur bij de Koster door not. Overman boomvruchten in 's-Graven polder, Hoedekenskerke, 's-Heer Abtskerke, Oudelande, Baarland, 's-Heerenhoek, Wol- fertsdijk. Dinsdag 20 Aug. Goes, 3 uur voor de heeren Fransen v. d. Putte door not. Mulock Houwer opper vruchten in 's-Heer Arendskerke, Kapelle en Pauwkenshoek. Woensdag 21 Aug. Wemeldinge, bij Springer door not. Over man 10 uur een winkel- en bierhuis 155 cA. Het erfpachtsrecht van 225 cA. grond Loopweegje. En 14670 cA. bouwland. Donderdag 22 Aug. Steenbergen, voor dhr. Paardekooper Overman qq 32,6730 H. bouwl. bij Steen bergen door not. Schevmer 1 uur. Toe wijzing 29 Aug. Vrijdag 23 Aug. Colijnsplaat, door not. Overman bij Schok ker 1 uur verpachten voor 7 jaar 21,8524 H. bouwland. Aan het gebouw vau het Prov. bestuur te Middelburg werd heden aanbesteed: le. Het maken van twee sluishoofden en andere kunstwerken en het uitvoeren van grond- en andere weken, beoosten Sas van Gent. (Raming f 990,000.) Inschrijvers: A. Neijt te Gent (B.) f 1.136.000; G. A. van Spanje Arnhem 1 1.068.588; J. v. Noordenne en L. Volker Utrecht-Maarssen f 1.050.000; H. Th. Wie- gerink Groenloo f 1.048.958; T. Hilarius, J. J. Harnstra en J. Faas Haarlem c. a. f 1.047.381; E. CoxSelzaete(B.)f 1.025.000; G. A. van Hattem Sliedrecht f983.7000; A. Medaels en H. Clereq Schaerbeek en Uccle (B.) f 968.989. 2en. Het maken en inhangen van een paar ijzeren vloeddeuren voor de West- Schutsluis te Ter Neuzen. (Raming f 8000.) Inschrijvers: W. Dekker, Veere f8230, de Vries 'Robbe Co. Gorinchem f7890. G. J. Balkensteijn, Neuzen f7780. 3en. Het maken en inhangen van twee nieuwe binnenvloeddeuren en het uitnemen, herstellen en opbergen van de bestaande binnenvloeddeuren van de kleine schut sluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. (Raming f7500). Inschrijvers: J. Lindenbergh, Wemeldinge f8050; J. B. Koch, Hansweert f7720; G. J. Balkensteijn Neuzen, f7555; A. Hanewinkel, Vlissingen f7485; W. Dekker, Veere 17195. Middelburg. Door not. Huvers werd gisteren geveild: perc. 1 een huis en tuin aan de Heerengracht en perc. 24 bouw terrein in Klein Vlaanderen. Kooper van perc. 1—4 dhr. J. O. le Cointre te Mid delburg voor f 4090 perc. 5 en 6, '2 huizen in de Eigenhaardstraat. Kooper dhr. M. Peele te Middelburg voor f 1450 en f1400. LAATSTE BERICHTEN. Bij kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den ingenieur bij den rijkswaterstaat le klasse J. G. Ermerins, thans tijdelijk te Middelburg. Nisse. Een paar jongens hadden zich j. 1. Zondag vermaakt met het vernielen van damhekkens, leuningen enz. De politie heeft ze opgespoord en tegen hen proces verbaal opgemaakt. BRIEFWISSELING. In ons verslag Raad Middelburg staat dat B. en W. f 1000 aanvragen voor feesten op 31 Aug. Het moest zijn f 100. Heden overleed tot onze diepe droef heid, mijne geliefde vrouw en onze zorgdragende moeder, behuwd- en groot moeder Levina de Rijcke, in den ouderdom vau 61 jaren. Wetende dat zij is heengegaan in de hope des eeuwigen levens, lenigt dit onze diepe smart. Vlissingen, 8 Augustus 1901. C. STROO Wz., Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Strekkende tot bijzondere en tevens tot algemecne kennisgeving. Aan allen die hebben medegewerkt en belangstelling hebben getoond bij mijne verkiezing tot lid van den Gemeenteraad, betuig ik mijn hartelrjken dank. Rilland-Bath, Aug. 1901. F. M. BOOT. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. van der Veen. Nam. 2 uurIdem. H. C. Z. 28. Avond 6 uur: Lezing. Terstond of met één Sept. gevraagd bij M. MARKUSSE, te Axel. Misschien bewijs ik aan anderen een dienst door u mede te deelen dat mijn zoon van 16 jaar, die ten gevolge van een grooten schrik zoozeer aan zijn zenuwen leed, dat wij wel eens aan zijn beterschap wanhoopten, de beste gevolgen heeft gehad van het gebruik uwer San- guinose. Na 12 flacons was zijn ge nezing voltooid en is zijn gezond^ heid beter dan ooit te voren. J. NIEUKERKE. v. Diemenstraat, Den Haag. Prijs per flacon f 1.50, 6 flacons f 8.12 flacons f 15. Te Middelburg bij R. M. SMITS, Vlissingen: LUITWIELER, Zie- rikzee: M. S. POLAK, Goes: alle Apothekers, IersekeDOORENBOS. I I I I I I I I Notaris LIEBERT te Kapelle zal op Dinsdag 13 Augustus 1901, des avonds te 6 uren, in de herberg bij de wed. J. Hanson aldaar, wassende in verschillende boomgaarden ODder Kapelle. De Notaris HUVERS is voornemens namiddag 2 uur, óp het hofje, bewoond door Pieter Versluijs, aan den Grint weg te Gapinge, in het openbaar te wassende in den boomgaard van den heer Van der Schalck, op Valkeslot. Aanwijzing geschiedt door JAN POL DERMAN te Goes. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 13 Augs., des middags te 12 uren, bij den heer W. F. K. Lenshoek te Kloetinge. De Notarissen mr. LIEBERT en PILAAR zullen des avonds te 6 uren, te Kapelle, in de herberg bij weduwe J. Hanson, uit onderscheidene boomgaarden, onder Kapelle, KloetingeGoes, Hoedekenskerke s-GravenpolderKruintnqen en Schor e, om schreven op de aanplakbiljetten. De Notaris J. W. VERHULST zal des namiddags te 3 uren, in het koffie huis „De Vriendschap" te Arnemuiden, publiek presenteeren te aan de Westdijkstraat aldaar, B 64. Te zien daags vóór en op den ver koopdag, verdere inlichtingen zijn ver krijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. des namiddags te 3 uren, te Goes, in „de Prins van Oranje", voor de HH. Fransen van de Putte Zoon, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van: in den jongen boomgaard bij „Vreden- hoef" in 's-Heer Arendskerke; den grooten en kleinen boomgaard in „Galgoord" in Kapelle; den boomgaard in „Pauwkenshoek" aldaar. in de boomgaarden van mevrouw wed. Bevier de Fouw en den heer J. M. Pilaar, onder Oudelande, Driewegen en Wolfaartsdijk; in den boomgaard van mevrouw wed. Bevier de Fouw, onder Borsele, in pacht bij P. Smallegange in den boomgaard van den heer mr. Tak van Poortvliet, onder Ovezand, in pacht bij weduwe A. P. de Jonge en op het bouwland daarnaast, in pacht bij weduwe P. Vermeulen, en in den boomgaard van den heer Jhr. W. A. L. Mock, in 's-Heer Arends kerke, achter het dorp, in gebruik bij L, Boonman. Inschrijvingsbiljetten van eiken boom gaard afzonderlijk in te leveren ten kantore van den Notaris J. M. PILAAR, op Dinsdag 13 Augustus a. s., vóór 's namiddags 2 uren. ten overstaan van Notaris J. DE VOS, te Middelburg, op 's voormiddags te kalf twaalf uren, ten verzoeke van Mej. Wed. M. Koets, aan en in het door baar thans nog bewoond wordende koffiehuis, van DEN voorts: De Notaris A. M. TAK zal voormiddags te 10 uren, in het koffie huis „Pax Intrantibus", aan het Zand bij Middelburg, in het openbaar van Abr. Francke, in Hoogelande, bestaande in in de gemeenten Grijpskerke en Bigge- kerke, ter gezamenlijke grootte van 18 Hectaren 86 Aren 92 Centiaren. De veiling zal geschieden in 30 per eeelen met verschillende combinatiën en in massa. Bezichtiging acht dagen vóór den verkoop. Notitiën te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 11 uren, aan de her berg van dhr. P. Brouwer te Kllewouds- dijk, ten verzoeke van dhr. P. Smalle- gange Jacs.zn., aldaar, benevens Den len September begint weer de nieuwe cureus op de Fransche Avondschool. 6 Lesuren per week. Leergeld 1,per maand. i Opleiding ook voor de Hoogere Burgerschool. Dit jaar slaagden weer alle leerlingen, ook die van de dagschool. Aangifte bij den hoofdon- derwijzer dhr. J. DE HOOGH. Het Bestuur. Bjj den uitgever K. LE COINTRE te Middelburgis verschenen: een twaalftal practisehe schriftbeschou wingen, door ds. J. D. v. d. Velden te Klundert, le afl. Compleet m 6 afl. a 0,15. Ter perse om binnen enkele dagen te verschijnen een roepstem tot bekeering. Trjdpreek bij 't optreden van het Ministerie-kuïper, over LucasXIII 19, gehouden door dr. L. H. Wagenaar, dienaar des Woords bij de Geref. Kerk van Middelburg C. Prijs 20 cent. geleverd door

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3