Oppervruchten, Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. AdvertentiBn. Een net Dagmeisje OPENBARE VERKOOPING 4 perceelen Aardappelen 45 A. 78 cA. Roede Klaver 11 A. 12 eA. Rrnlne Boonen groote LOOPVARKENS, een flinke Dienstbode LEESTAFEL. Ingezonden Stukken. Marktberichten. ONS HUIS. 2.5jarige EeMwreerugmg op Donderdag 15 Augustus 1901, 94 A. 30 cA. BOUWLAND, TE KOOP TE ROOP werden /waar gewond en het huis sprong in de lucht. Het stuk speelt in den komkommertijd! De bonbons van de hoftafel. Een oude anecdote van het Pruisisch koningshof heeft de »Allgemeine Zeitung" dezer dagen weder opgerakeld. Voor de een of andere gewichtige aan gelegenheid kwam eens een plattelands-depu tatie bij Wilhelm I te Berlijn en zij werd door Zijne Majesteit te dineeren verzocht. Bij het dessert, waarbij zooals gewoonlijk buitengewoon vele dragée's en bonbons op- gedischt werden, bemerkt de opperceremo- niemeester, graaf Stilllried-Alcantara, dat een der tegenover hem zittende, eenigszins onhandige afgevaardigden, wien juist de schaal met confituren gepresenteerd werd, even rond kijkt of iemand hem gadeslaat en dan haastig, alsof hij iets kwaads doet, twee der heerlijkste stukjes in zijn zak doet verdwijnen. »Aha", denkt Stillfried, »de man heeft thuis kinderen, voor wie bij iets wil mee brengen en, menschlievond als bij is, gaat hij na afloop van het diner, naar den man toe en goeft hem nog twee bonbons, zeg gende; »Voor uw kinderen". Koningin Augusta, die juist met iemand in de na bijheid staat te praten, hoort slechts het woord »kinderen" en, blijde een onderwerp voor het gesprek hevonden te hebben, wendt zij. zich vlug tot den afgovaardigde met de vraag»Hoeveel hebt gij Deze reeds geheel in de war gebracht door de vrien delijkheid van den graaf, door de plotselinge vraag door de Koningin tot hem gericht nog meer onthutst, meent natuurlijk dat de vraag op zijn, naar hij meent onrecht matig verkregen, dragée's betrekking heeft en stottert: »Vier, Majesteit, maar slechts twee van mij, twee zijn van graaf Stillfried!" Men kan zich het gezicht der Koningin denken, eer 't Stillfried gelukte het misver stand uit den weg te ruimen. De »Figaro" verhaalt van president Kruger het volgendeVier jaar geleden toen nog alles in vollen vrede was gaf de Fransche kolonie te Johannesburg op den nationalen gedenkdag (14 Juli) een bal, en het gelukte den Franschen consul, den heer Aubert, den president, ofschoon deze zeer weinig van uitgaan hield, over te halen dat bal met zijne tegenwoordig heid te vereeren. De dames hadden »groot toilet" gemaakt, wat bij een bal kort toilet, althans van boven, beteekent. Toen de president kwam, werd hij door den consul aan den ingang van het gebouw ontvangen, en begaf zich naar de balzaal, waarvan hij zelf de deur opende. Nauwe lijks had hij echter een blik in de zaal geworpen, of hij sloeg haar ijlings weer dicht en riep uit»Ik ben te vroegde dames zijn nog niet gekleed!" Men haalde inderhaast doekjes en fichus, omdat de president niet wilde binnentreden vóórdat de dames »gekleed" waren. Te Chartres is men er na langduri ge pogingen in mogen slagen een werk man, die onder in een put bedolven was, te redden. De man had 116 uur in zijn neteligen toestand doorgebracht en geen oogenblik het bewustzijn verloren, doch voortdurend met zijn redders gesproken; eerst de laatste dagen was men zoo ver, dat men den levend-begravene ecnig voed sel kon doen toekomen. De verraderlijke rotsen, die de eilan den van het Britsche Kanaal omringen, hebben de Britsche zeemacht opnieuw een prachtig oorlogschip gekost. De torpedo vernieler »Viper" die 35 knoopen in het uur aflegt, strandde aldaar Zaterdag, ter wijl het aan het manoeuvreeren was met andere schepen, stootte met zooveel kracht tegen de rotsen dat een gat in den romp werd geboord en het schip plotseling ging zinken. De bemanning redde zich te nau- wernood in de booten. Hanna en haar lofzang. Een twaalftal practische schrift beschouwingen, uitgesproken door J. D. v. .d. Velden, bedie naar des Woords te Klundert. Middelburg K. Ie Cointre. Aflevering I hebben wij met genot ge lezen; indien de 4 overige preeken als deze zijn, zullen zij met vrucht in huisgezin of gemeentelijke samenkomst gelezen kunnen wordendaarom bevelen wij ze gaarne aan. De schrijver is geen onbekende. Wij her inneren er aan dat dit werkje compleet zal zijn in zes afleveringen van 32 blad zijden. Prijs compleet f 0,90, geb. f 1,30. Na de verschijning wordt de prijs een weinig hooger. Gedenkboek. Vorstenhuis en Vaderland. De levensbe schrijvingen der prinsen van Oranje Nassau en van Hare Majesteiten Koningin Emma en Koningin Wilhelmina; met de historie des Vaderlands uit hun tijd. Utrecht J. C. v. d. Stal. Kent gij 't nog? Het Gedenkboek, door ten Bokkel Huinink bezorgd in 1897 en '98, in 12 afleveringen ad 40 cent of f 5,90 gebonden; en geschreven door hoofden van Chr. Scholen, van de besten, als Husen, Kleyn, Kloppers, Van Lummel en Schutte. Nu, van dit kostelijke, zeer gewaar deerde, veelgelezen boek verscheen thans de tweede uitgaaf, befangrijker, goedkooper en uitgebreider dan de eerste. Zij bevat drie platen en een portret meer; zij zal verschijnen in 26 afleveringen ad 12l/i cent, en dus slechts f 3,25 kosten of f 4,25 ge bonden in prachtigen linnen stempelband van Oranjkleeur, waarop in gouden letters do titel van het boek en mede in goud het wapen van Nederland voorkomt. Bij 't geen de eerste uitgave bevatte aan levensbeschrijvingen van de stadhouders, de koningen, de koningin met beschrijving der kroningrfeesten, is nu in de tweede uitgave bijgekomen een overzicht van de plechtigheid bij het huwelgk van H. M. Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik en van de geschiedenis van Meeklenburg-Schwerin en verder een be- schrgving van genoemd land, zooals het nu is. Het boek is bijgewerkt door den heer J. N. van Hesteren, den bekenden populairen schrijver van »Het land van Kruger en Steyn". Wij lazen ook dit appendix met groote belangstelling, en aarzelen niet te verklaren dat dit toch reeds zoo goede boek; door deze aanvulling, zeer in waarde gestegen is. De omstandigheid dat 't niettemin on geveer f2 goedkooper zal zijn ondanks zijn 16 inderdaad prachtige platen en portretten maakt ons de aanbeveling al heel gemak- kelp. Kome ook deze uitgave ons volk ten goede. Onze kinderon, reeds zoo vergiftigd door neutrale lectuur, onze jongelingen, reeds zoo afgevoerd door de socialistische propaganda, zij hebben dergelpe lectuur noodig; ons volk moet zgn schoone vader- landsche historie terug hebbenen daartoe werkt en werke verder dit >Gedendboek" in niet geringe mate mee. (Buiten verantwoordelijkheid der RedactieJ. Ommekeer in de Politiek. Wie zal ontkennen dat de Christelijk Historisehen er veel toe hebben bijgedrageD dat hij er is, even als zij voor vier jaren oorzaak waren dat hij toen niet reeds plaats vond. Wat juichten vele Hervormden toen in '97 dr. De Visser werd gekozen tot lid der 2e Kamer, die tegenover dr. Kuyper zou staan, waar deze op eenigeriei wijze de Vaderlandsche Kerk leed zou willen berokkenen. En zie die twee doctors zijn thans dikke vrinden, en vele Hervormden, die dit nim iner, of in geen jaren deden, stemden thans op volgelingen van dr. Kuyper, op dr. Kuyper zelf, daartoe aangespoord door niemand minder dan dr. De Visser zelve. Er zijn er echter die ook na dr. De Visser's verdediging: „Onze houding in den jongsten verkiezingstijd" in het Ned. Dagblad, zullen blijven mompelen dat deze zich door dr. Kuyper heeft laten inpakken. En het valt niet te ontkennen, dr. Kuyper is wel iemand die de kunst van inpakken verstaat. Maar is het ook niet mogelijk dat door meer intiemen omgang met dezen zoo ge- vreesden vijand der Hervormden, het dr. De Visser is gebleken, dat die vijandschap niet zoo fel was, als de roep er over. Of ze dan niet fel was in '86 en volgende jaren der doleantie? Wie zal't betwisten? Doch bij de vraag die dezer dagen reeds meermalen werd gedaan„Is dr. Kuyper nog dezelfde in haat tegen de Herv. Kerk?" behoeft men nog niet zoo dadelijk met een „wat anders?!" gereed te zijn. Hij is toch niet de onveranderlijke? 't Is waar daar is door hem niets openlijk herroepen van wat hij in die booze dagen en booze buien schreef' en sprak, doch dat deed jhr. De Savornin Lohman evenmin en van hem wordt tegenwoordig al door heel weinigen kwaad voor de Herv. Kerk geducht. Thans eerste minister zal hij meer dan vroeger kunnen en moeten doen uitkomen wat de Hervormden van hem hebben te wachten, en blijkt het nu dat ze hem te recht hebben gevreesd, er zullen al veel andere uitnemende daden door dit ministerie moeten worden verricht, wil men over vier jaar niet weer ommekeer in de politiek hebben, doch is het tegenovergestelde het geval en wordt het openbaar dat men dezen „groote in Nederland" niet kende en niet begreep, toen men hem als den boeman voorstelde voor al wat Grootekerksgezind was, er behoeven dan door dit ministerie nu juist niet zulke heldendaden te worden verricht, en er mag dan door de liberalen alles worden gedaan wat ze kunnen om de kiezers op hunne hand te kiijgen, de anti liberale meerderheid in de Tweede Kamer is over vier jaar nog grooter dan thans, want de thans ontstane ommekeer in de politiek is langen tijd tegengehouden en niet grooter nog als ze nu is, voornamelijk door Kuypervrees bij de Hervormden. Een in engeren zin geest verwant van dr. De Visser, lid der Ned. Herv. Kerk. BURGERLIJKE STAND van 67 Augustus 1901. MIDDELBURG. Getrouwd: B. J. J. de Jonge 24 j. jm. en J. H. Steijn 21 j. jd. Bevallen: J. A. Bos geb. de Wag- ter z.; E. van der Weel geb. de Ruijterd. Geboren: Eene onechte d., moeder 30 j. Overleden: J. Godeschalk man van S. G. de Vroome 43 j.J. Sanderse S. 44 j. GOES. Huw. aangifte: 7, Hendrik Brinkman 33 j. jm. te Zwolle en Tettie Kok 19 j. jd. te Goes. Geboren: 6, Marinus Kornelis, z. v. Kornelis Marinus Koppejan en MariaTamse 7, Albert Joseph, z. v. Francois Joseph Bleuzé en Carolina van Schaik. GOES, 6 Aug. 1901. De stemming op de graanbeurs was zeer gedrukt, zoodat bijna alle artikelen iets lager moesten worden afgegeven. Oude Tarwe f6,50 af 7,00. Nieuwe Tarwe f0,00 a f 0,00. Rogge, nieuwe, f 4,70 a f 5,00. Winterg. nieuwe, per 100 kilo f7,a f 7,25. Zomergerst per 100 kilo f af,. Ha ver per 100 kilo f 2,50 a f 3,25. Bruine boonen f0,a f 0,Paardenboonen f Af, Koolzaad f9.75 a f 10,00. Kroon Erwten f9,a f9,50. Versche Boter f 0,58 4 f 0,70. Eieren f 0,80 a f 1,00. OOSTBURG, 7 Aug. 1901. Oude Tarwe f 7,00 4 f 7,50 Nieuwe Tarwe f 0,00 k f 0,00 N. Rogge f 5,40 a f 5,60 N. Wintergerst f 0,00 k f 0,00 per honderd kilo. Zomergerst f 0,00 a f 0,00 per honderd kilo Haver per 100 kilo f 0,00 4 f0,00 Kook- erwten f 0,4 f 0,00. Erwten f 0,00 4 f 0, Paardenboonen f 0,00 4 f 7,00 Koolzaad f9,75 4 f 10,00. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per H.L. Vlissingen, 6 Aug. Boter f 1.50. 4 f 1.40. 4 fEieren f 3.80 4 f 3.60 per 104 stuks ROTTERDAM, 5 Aug. Ter graan markt van lieden (Maandag) was de beweging in binnenlandsche granen als volgt Tarwe werd langzaam geplaats, meestal tot iets lagere prijzen. Per hect.f 5 a f 7.25, extra puike zware nog daarboven en por 10Ó kilo f7.25 a f8.00 an uitgezochte kwal. daarboven. Rogge niet gewild, nominaal f4.20 a f 5. Van nieuwe waren enkele partijtjes ter markt, doch volgende week wordt ruimer aanvoer verwacht. Gerst. Nieuwe winter- werd naar kwal. verkocht van f6.70 tot f7.40 per 100 kilo. Haver was onveranderd te plaatsen. Per heet. f2.80 a f3.76. Koolzaad. Beginmarkt werd voor puike kwal. f 10.10 a f 10.40 betaald, later moest naar kwal. van f 9 tot f 10 worden afgegeven. Kanariezaad nominaal f5.50 a f7. Aardappelen. Geldersche kralen f2. a f'2.20, Brielsche kralen f2.40 a f2.60. Met veel aanvoer en weinig vraag. Zeeuw sche eieren f 3.60 a f 3.80 de 100 stuks. Ma is per 2000 kilos: Ameiik. Mixed f130, f132, dito dito langs lichter f130 contant, dito dito dagelijks gewacht f130, dito dito Juli en Augustus afl.f 130, La Plata f 125, dito stoomend f 118 a f 119, Foxanian f118, dito stoomend f118, Donau stoomend f118. Meel. Sedert ons laatste bericht waren de buitenlandsehe tarwe-termijnnoteeringen afwisselend hooger en lager, terwijl de wer kelijke tarwe-ofi'erten stationair bleven. Van Amerika werd meel schaars aangebo den, de kooplust verbeterde gaandeweg, in middels toonen de prijzen weinig verandering aan. Alleen was inlandscb meel iets lager te koop, terwijl het buitenlandsehe vast op prijs gehouden wordt. Heden onveranderd met redelijke vraag. ROTTERDAM, 6 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1871 runderen, C99 vette, 86 nuchtere kalveren, 1827 schapen, 436 varkens, 183 biggen. Run deren le qual. 64, 2e qual. 48, 3e qual. kalveren le qual. 84, 2e qual. 70 3e qual. schapen le qual. 52, 2e qual. 48, 3e qual varkens le qual. 49, 2e qual. 42 3e, qual. cent; alles per kilogram. Vrijdag 9 Augustus. Middelburg, 11 uur Prov. bestuur het maken en inhangen van twee nieuwe bin- nenvloeddeuren en het uitnemen, herstel len en opbergen van de bestaande binnen- vloeddeuren aan de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. Raming f 7500. Dinsdag 13 Augustus. Hoofdplaat, 3 uur door de Hoofdplaat en ïhomuespolders verdedigingswerken. Aanwijzing 6 en 9 Aug. 911 uur. Neuzen, het bijbouwen van 4 schoollokalen aan de Chr. school. Aanwijzing 10 Aug 1 uur. Bestek bij L. de Bruijne. Zaterdag 24 Aug. Koningin Emmapolder, half 12 bij Magnus bij inschrijving het vervoer ruim 2 miljoen kilo bieten in den Koningin Emmapolder (Clinge) naar de haven in dien polder. Goes, door B. en W. het bouwen eener tonnenschuur enz. en tonnenwagen. Donderdag 8 Aug. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers lo een huis en tuin Hee rengracht M 22. 2o4o 3 perc. bouwter rein Klein Vlaanderen. 5o en 6o 2 huizen Eigenhaardstraat P 139 ff en 139 gg. Te zien 7 en 8 Aug 1012 en 2—4 uur. Dinsdag 13 Aug. Middelburg, Lijnbaan door not. Verhulst 10 uur touwslagerswerktuigen en gereed schappen. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. Liebert appelen en peren onder Kapelle. Gapinge, Grintweg op het hofje van P. Versluijs door not. Huvers 2 uur veld vruchten. Woensdag 14 Aug. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. mr. Liebert en Pilaar appels, peren en noten in Kapelle, Kloetinge, Goes, Hoedekens- kerke/s Gravenpolder, Kruiningen en Schore. Kapelle, 5 uur bij Hanson door not. Hulock Houwer oppervruchten in Kapelle. Ellewoutsdijk, 11 uur bij Brouwer voor P. Smallegange door deurw. Hollmann 2 ruinpaarden 14 en 13 jaar, 5 een- en tweejarige runders, 2 kalfvaarzen, vet val ken, 5 loopvarkens, 6 persoons brik, kap- wagen, menwagen op ijzeren assen, la- moenkar, coksploeg, balans- en moorploeg, 2 eggen, sleper, paardenbak, snij en moes molen, harnassement, wagenlicliter, mut saard, hooi, 2 perceelen klavers, 2 por- ceelen aardappels, 1 perceel paaidcpoer». Rilland, half 12 bij Koets door not. de Vos koffiehuis- en herbei gin ven taris, win kelinventaris, 150 K.G. draagvermogenheb bende bascule met gewichten, bussen, fles- schen, enz. Meubelen, eikenhouten kabinet, eetserviezen, 3 linnenkastjes, koperen pa- pegaaikooi, ijzeren brandkast, 7 kippen met kippenhok en ren. Zand, door not. Tak in Pax Intrantibus de hofstede van Abr. Francke in Hoogelande 10 uur groot 18,8692 H.A. Donderdag 15 Aug. Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar door not. Mulock Houwer oppervruchten in Goes, Kloetinge, Eversdijk, Kapelle, 's-Heer Abts- kerke, Nisse, 's-Gravenpolder, Hoedekens- kerke. En 4 perc. aardappelen. Daarna verpachting voor 9 jaren voor het Burgerlijk Armbestuur 9430 cA. bouwl. in Zuidhoek. Kruiningen, 5 uur door not. Prins bij Bierens fruitgewas in Kruiningen, Iersoke en Biezelinge Middelburg, in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen 8 uur. lo. een karo- terij 1418 cA. in 7 perc. en combinatiën. 2o. een nieuw huis en tuin erfpacht T 130 b Dwarsstraat. 3o. een pakhuis id. er naast. Vrijdag 16 Aug. Wemeldinge, l ij Korstanje door not. L. Liebert appelen en peren in Wemeldinge 6 uur. Ellewoutsdijk, 2 uur bij wed. J. v. d. Hage verpachten door 't bestuur van het waterschap Ellewoutsdijk en Borsele voor 7 jaar de inlaagkade enz. Maandag 19 Aug. 's-Gravenpolder, 10 uur bij de Koster door not. Overman boomvruchten in 's-Graven polder, Hoedekenskerke, 's-Heer Abtskerke, Oudelande, Baarland, 's-Heerenhoek, Wol- fertsdijk. Woensdag 21 Aug. Wemeldinge, bij Springer door not. Over man 10 uur een winkel- en bierhuis 155 cA. Het erfpachtsrecht van 225 cA. grond Loopweegje. En 14670 cA. bouwland. Donderdag 22 Aug. Steenbergen, voor dhr. Paardekooper Overman qq 32,6730 H. bouwl. bij Steen bergen door not. Schevmer 1 uur. Toe wijzing 29 Aug. Kruiningen. Heden werd door not. Prins verkocht een huis en erf voor erven H. de Smidt, kooper P. de Smidt voor f 1325. En voor P. do Smidt een boom gaard, kooper Jacob Zweemer voor f 455. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. Onder nadere goedkeuring van Z.Ex. den Minn. v. B. Z. is benoemd tot tijdelijk onderwijzer in het timmeren aan de Ambachtsschool, de heer J. Boumans, bouwkundige te Breda. Kolijnsplaat. Stemming Gemeenteraad Ingeleverd 202 geldige, waarvan 99 op den heer J. de Looff Lz. en 103 op den heer J. Tazelaar Jz.zoodat laatstgenoemde is gekozen. BRIEFWISSELING. Om 't nog eens duidelijk te zeggen wat wij niet meer verlangen van onze bericht gevers nemen wij 't volgende op uit de Midd. Crt., waarmee wij 't eens zijn, en waaraan wij ons ook zullen houden. Zij moeten ten opzichte van raadszittin gen ons niets meer melden omtrent het onderzoek van geloofsbrieven van herkozen of gekozen leden; eene gebruikelijke for maliteit. Alleen wanneer een lid soms niet toegelaten mocht worden, is vermel ding de moeite waard. De gewone cijfers van rekeningen en begrootingen melden zij evenmin. Omtrent poldervergaderingen verlangen wij ook geen opgaaf van de gewone cijfers der rekeningen of begrootingen. Alleen wanneer in het dijkgeschot eenige veran dering wordt gebracht of bij de behande ling iets bijzonders voorvalt, willen wij dit gaarne vernemen. Voordrachten of aanbevelingen voor dijkgraven enz. bij periodieke aftreding onthoude men ons evenzeer, wanneer daar op de aftredende als nummer een voor komt. Ook nemen wij onderstaande Corr. uit de Qoesche Crt. eveneens over, opdat ook ome berichtgevers er nota van nemen. Aan onzen correspondent te Waarde. Be grijpen wij uw bericht wel, dan heeft de Raad de traktementen enz. van het onder wijzend personeel eenvoudig in overeen stemming gebracht met de jongste wetswij ziging op dit punt. Dit zal in alle gemeenten moeten gebeuren en daarom kunnen wij er niet afzonderlijk melding van maken. Onze overige correspondenten gelieven hiervan nota te nemen. Red. Eiken avond, van 710 uur bestaat ge legenheid tot het bijschrijven der kaarten voor het nieuw ingetreden kwartaal (1 Aug. tot 31 October). V Ondertrouwd: HENDRIK BRINKMAN Jr. en TETJE KOK. ZGo°ei!' 7 Aug- 1901. Huwelijksvoltrekk. Dinsdag 27 Aug. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders B. M. KROON en L. MEIJERS den 9 Augustus a. s. hunne te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Nieuw- en St.-Joosland, 7 Augustus 1901. Heden trof ons wedor oen gevoelige slag, daar het den Heero behaagde van onze zijde weg te nemen onze veelge liefde eenige dochter, zuster en behuwd zuster FRANCINA BAAIJENS, na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van bijna 24 jaar. Wat wij in haar verliezen zullen al leen zij beseffen die de overledene van nabij gekend hebben. Wed. J. BAAIJENS, Kinderen en Behuwdkinderen. Kleverskerke, 2 Augustus 1901. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden zoon, be tuigen wij hierbij onzen hartelijken dank. L. M. DE VOS. S. DE VOS—De Regt en Familie. Kolijnsplaat, 5 Aug. 1901. Met October Oojclo ILvzEeid. benoodigd, bij den Burgemeester van en te G r ij p s k e r k e. Met 1 November gevraagd, liefst uit den boerenstand. Adres Mej. BOOGERD, Brakstraat. gevraagd. Adres boekhandelaar R. M. SMITS. des namiddags te 2 uren, te Kloetinge, in de herberg van Akkenaab, ten over staan van Notaris MULOCK HOUWER, van wassende in boomgaarden in Goes, Kloetinge, Kapelle, Eversdijk, 's-Heer Abtskerke, Nisse, 's-Gravenpolder en Hoedekenskerke. te Kloetinge in Gasjeshoek. aldaar in de Padweide; en aldaar in Klaasputhoek. Daarna wordt voor het Burgerlijk Armbestuur te Kloetinge voor 9 jaren publiek verpacht: te Kloetinge, in Zuidhoek. bij M. BAKKER, Seis weg. een Merriepaard, 13 jaar, een Jachtwagentje en Tilbury, een Barouchet voor 6 personen. BROERSE, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3