Appelen en Peren, Aanbesteding. ie Appels es Peren, MOESLAND en VIJVERS Afloop Yerkoopingen enz. Openbare Yerkoopingen. AdvertentêSn. Eene Dienstbode gevraagd. Donderdag 8 Anpstns 1901, publiek verkoopen: Te koog bjj inschrijving: steenen Schuurtje, Openbare Verkooping. de APPELS, PEREN en NOTEN, Reiziger gevraagd. MAXSONT CHIC, Marktberichten. LEESTAFEL, B ULIGEIILIJKE STAND Gevraagd een aankomende Bakkersknecht, niet ben. 16 jaar, P. G. Br. onder letter N. Boekh. D'HUIJ, Middelburg. Mej. KRIJGER, Noordstraat, Mid delburg. De Notaris HUVERS te Middelburg, is voornemens op des avonds 8 uren, op de bovenzaal der Sociëtteit „De Vergenoeging", aan de Groote Markt te Middelburg in het openbaar te verkoopen: 1. Een WOONHUIS met ERE en TUIN te Middelburg, aan de Heerengracht, wijk M no. 22 2—4. Drie perceelen BOUWTER REIN, nevens elkander, aan Klein Vlaanderen. No. 1 4 vormen één geheel en wor den gecombineerd. 5. Een WOONHUIS en ERF, al daar, aan de Eigenhaardstraat, wijk P no. 139 ff. 6. Een WOONHUIS en ERF, al daar, aan de Eigenhaardstraat, wijk P no. 139 gg. Te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 10 12 en 2—4 uur. Breeder bij gedrukte notitiën, gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris, aan het Hofplein. Dinsdag 13 Augustxis 1901, des avonds te 6 uren, in de herberg bij de wed. J. Hanson aldaar, wassende in verschillende boomgaarden onder Kapelle. Woensdag 14 Augustus 1901, VERKOOPEN: De aanbesteding voor het bouwen eener tonnenschuur enz. en tonnenwa- gen, bepaald 10 Augustus a. s., wordt voorloopig uitgesteld tot Zaterdag 24 Augustus a,s. Goes, 3 Augustus 1901. Burgemeester en -Wethouders van Goes, WESSELINK. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUIJS. iu de boomgaarden van mevrouw wed. Bevier de Fouw en den heer J. M. Pilaar, onder Oudelande, Driewegen en Wolfaartsdijk; in den boomgaard van mevrouw wed. Bevier de Fouw, onder Borsele, in pacht bij P. Smallegange; in den boomgaard van den heer mr. Tak vau Poortvliet, onder Ovezand, in pacht bij weduwe A. P. de Jonge en op het bouwland daarnaast, in pacht bij weduwe P. Vermeulen, en in den boomgaard van den heer Jhr. W. A. L. Mock, in 's-Heer Arends- kerke, achter het dorp, in gebruik bij L, Boonman. Inschrijvingsbiljetten van eiken boom gaard afzonderlijk in te leveren ten kantore van den Notaris J. M. PILAAR, op Dinsdag 13 Augustus a. s., vóór 's nami Idags 2 uren. Te UPstclvten. 0.7039 Hectare (1 Gem. 238 r.) EN EEN onder Middelburg, aau den Seisweg achter het huis, Wijk R nr. 48, geheel of gedeeltelijk, ook het SCHUURTJE afzonderlijk. Nadere inlichtingen omtrent den tijd, de overname der Vruchten enz. te bekomen ten kantore van den Notaris mr. JAN LOEPP te Koudekerke, waar inschrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór den 9 Augustus 1901. In eene zaak te Middelburg wordt een Reiziger gevraagd. Salaris 350 per jaar en flinke provisie van den verkoop. Sollicitaties onder letter H. aan den drukker LITTOOIJ te Middelburg. v/h. T. NIEVELER. Tegen half Augustus gevraagd eene nette Winkeljuffrouw, ook kunnen eenige Naaisters geplaatst worden, tegen goed loon. HETNKENSZAND. ft eh u wd: 4, Cor nells van Damme, 23 j. jm. en Neeltje Suzanna Uijterschout, 24 j. jd. Geboren: 20, Jacobus, z. v. Cornelis Hoogenboom Maria Mulder; 26, Jan, z. v. Jan Yermue en Antonette van de Plasse. Overleden: 15, Adriana Koens, 22 j. jd. d. van Anthonij Koens en Jacoba Hoon- dert. 'S-HEERENHOEK. Geboren: 13, Cornelia Ludovica d. v. Leonardus Martens en Johanna Koens; 15, Alhertus Joannes, z. v. Jacobus Authonius Clarijs en Jobje Rijk; 20, Pieter, z. v. Marinus Adrianus Braamse en Jozina Westerweele; 21, Jaco bus, z. v. Petrus de Jonge en Johanna Schouwenburg. Overleden: 17, Emma Christina, 3 m., d. v. Hubrecht T) rij dij k en Maria Ludovica Geerts. ROTTERDAM, 5 Aug. 1901. Buitenlandsche granen vast. Meel stil. Prima f 11,25 4 11,75. Eerste qual. f 10,25 a f 0,—. Zeeuwsche eieren f 3 20 a f 2,80. Aardappels Brielsehe Kralen f 2,60 4 f 2,40. Nieu weTarwe - 5,7,30 Nieuwe Rogge - 4,25,,- 5, Wintergerst - 6,70 „- 7,40 Chevalier - 0,— 0, Haver- 2,80 - 3,75 Bruine boonen - 0,„- 0, Erwten- 0,- 0, Kook erwt en. - 0,0,— Kanariezaad - 5,50 „- 7, Koolzaad. - 9,„-10,40 per 100 klo. AXEL, 3 Aug. 1901. Oude Tarwe f8,4 f8,50Nieuwe Tarwe f 4 f Rogge f 6,00 4 f 6,75 Nieuwe Wintergerst f 7,50 4 f 8,Zo- mergerst f af, Haver f 6,50 4 f 7,00; Kookerwten f 4 f Voer- erwten f 8,a f 8,50Paardenboonen f af, Lijnzaad f 4 f Koolzaad 4 f Aardappelen f 2, 4 f Alles per 100 K.G. Woensdag 21 Aug. Wemeldinge, bij Springer door not. Over man 10 uur een winkel- en bierhuis 155 cA. Het erfpachtsrecht van 225 cA. grond Loopweegje. En 14670 cA. bouwland. Yrijdag 23 Aug. Colijnsplaat, door not. Overman bij Schok ker 1 uur verpachten voor 7 jaar 21,8524 U. bouwland. Woensdag 28 Aug. Vlissingen, in L'Union door not. De Maret Tak 10 uur de hofstede W.mvijk met aangrenzend bouwterrein saam 8,1435 H. Goes, 9 uur door not. Pilaar verpachting in het Slot voor het Burgerlijk Armbestuur 38 perc. hoveniering, boomgaard, bouw- en weiland. Goes, door het Gasthuisbestuur verpach ting voor 5 jaar van 2 H 1240 cA. weiland en boomgaard. September. Middelburg, Veersche weg 10 uur door not. Tak bij P. Andriessen op de Favorite etweide, inspan, nagras. Nieuw en St. Joosland, door not. Tak in de Roode Leeuw uur de hofstede Schorerpolder 32,5380 H. Ten dienste der gemeentereiniging te Goes was door burg. en weth. de in schrijving geopend voor de levering van een of twee pneumatische beerwagens, met een luchtpomp, slangen, slangen wagen en verder toebehooren. Een vijftal biljetten werden ingeleverd, waarvan de meeste waren gespecificeerd in onderdeeien. Slechts twee biljetten gaven de prijzen, nl. van de firma Franken en Goemans te Goes van f 2287, f 2161 en f 1549 voor wagens van 1600—1200 en 900 liter inhoud en van den heer Resing te Zutphen ad f 1960.18 voor een wagen van 1500 liter. Alles met de onderdeeien. De overige drie biljetten waren van de heeren: Zimmer en zoon en Hesseling te Amsterdam en A. Freriks te 's-Hage. Later volgt de beslissing. In een kamertje met drie bedden in net kantonnale hospitaal te Genève sliepen drie zieken. De 82 jarige Naliet was op een nacht wat onrustig; dat kon een andere patient, Novel genaamd, epilepticus, niet velen; hij riep den oude toe stil te zijn, en toen dat niet gaf, bond hij hem een handdoek stijf om den hals. Zoo bleef de man kalm tot 's middags; maar hij kwam bij en begon weer te jammeren. Novel trok den doek wat stijver aan, en zoo nog eens en nog eens, tot de oude gestikt was. De derde zieke had dat alles bijgewoond, maar niet begrepen; hij dacht dat Novel Naliet telkens zoo goed geholpen had, en dat hij daardoor kalm geworden was. En toen de politie er aan te pas kwam, zei Novel dat hij den armen lijder alleen maar van zijn narigheid had willen afhelpen. De moordenaar is gearresteerd. In een hotel bij Oran (Algeria) werd in den laatsten tijd herhaaldelijk tafelzil ver vermist. Men kreeg verdenking tegen een deurwaarder die er dagelijks at, en toen men zekerheid had gekregen verzocht de hotelhouder na den maaltijd allen aan wezigen in een andere zaal te komen voor een belangrijke mededeeling. Allen ver klaarden zich bereid, alleen de deurwaarder werd doodsbleek on verried zich dus zelf. Hij werd onderzocht en inderdaad vond men een paar lepels en vorken bij hem. In zijn woning werden nog meer dan veer tig stuks ontdekt. In den omtrek van Praag zijn 40 per sonen door brood, dat arsenicum bevatte, vergiftigd. Een bakker is aangehouden. De lijncliwet. Een menigte van 500 personen is Donder dagavond in de gevangenis van Carlton (Mis sissippi) gedrongen, waar een negerin was opgesloten met haren zoon en hare dochter, beschuldigd van medeplichtigheid in den moord op een blanke familie. Alle drie werden opgehangen en hunne lijken met talrijke kogels doorboord. Een telegram van Zondagmiddag uit het slot Frederikshof waar Keizerin Frederik van Duitschland woont, meldt omtrent den toestand der Keizerin, dat haar sedert jaren voortwoekerend lijden in den loop der laatste weken ook de inwendige organen heeft aangetast. Bij de niet voldoende op neming van voedsel nemen de krachten snel af. Hare Majesteit is tegenwoordig bij haar volle bewustzijn en lijdt geen pijn. Dit laatste zal wel gevolg van verdoo- vingsmiddelen zijn. De Russische reuzen-ij sbreker Jermack die eenige dagen geleden van Tromsö uit, onder leiding van admiraal Makarow zijn eerste werkelijke poolreis ondernam de vroegere reizen waren niets dan proeftochten is reeds aangekomen in de buurt van Nowaja Semlja. Deze reis is daarom zoo belangwekkend, omdat Makarow trachten zal wanneer hij alle maatregelen genomen heeft te No waja Semlja te varen 'noordelijk om Frans Jozefsland, en dan te gaan in de richting van de Noordpool, zóó ver zijn kolenvoorraad dit toelaat. Bij Nowaja Semlja gaat de Jermack langs de Westkust tot de Noordelijke punt van het eiland om op deze manier een beteren zeeweg te vinden voor de mondingen van de Ob en de Jenissei. Opmetingen zullen gedaan worden met prachtige instrumenten, die aan boord van de Jermack zijn. De stroomingen, welke in dat gebied nog niet bekend zijn, zullen opgenomen worden. De geheele expeditie moet binnen 2 a 3 maanden zijn afgeloopen. Toen, lang geleden, de familie van den Amerikaanschen millionnair Carnegie uit Dunfermline, in Schotland, naar Ame rika vertrok, leende Carnegie's moeder 11 shilling van eene vriendin, als bijdrage in de reiskosten. Dat geleende geld werd nooit teruggegeven. Maar onlangs herin nerde iemand den schatrijken »IJzerkoning" daaraan. De vrouw, die het geld leende, is dood; maar er leven twee dochters van haar. De eene is de vrouw van een schrijnwer ker, de ander winkeljuffrouw te Edin burgh. De heer Carnegie heeft nu aan die dochters van de vriendin zijner moeder een bezoek gebracht om haar te danken voor de vriendelijkheid harer moeder, en hij betaalde haar niet alleen het geleende geld met interest op interest terug, maar schonk ook aan beiden een som gelds, groot genoeg om ze voor goed uit de zor gen te helpen. Te Zurich heeft men den Italiaan- schen anarchist Amiel Galliotti gepakt, die het vorige jaar uit Patterson (New-Yersey) naar Europa was gekomen met Bresci, den moordenaar van Koning Humbert. Hij is het hoofd van een anarchistisch complot. Galliotti werd in 1871 geboren te Pan Sofia, provincie Florence. Hij oefende het beroep van steenhouwer uit en staat bekend als een der heftigste anarchisten. De Oorlog in Zuid-Afrika. De strijd tusschen Engeland en de verbonden Bóeren-Republie ken, door L. Penning. Rot terdam D. A. Daamen. In afl. 47 schetst de schrijver de ge vechten in de Drakensbergen (van 14 Mei tot 11 Juni 1900) waar Bulier met zijn 13000 de Boeren hoogstens 1000 man sterk na vier weken vechtens uit Natal verdreef, terwijl Roberts Pretoria bezette èn de Volksraad zijn afscheidszitting hield. Hier treedt De Wet op den voorgrond. Dit is een onmisbaar boek voor wie den oorlog in zijn gansch verloop wil kennen. Er zal binnenkort bij Kirchner te Am sterdam in afleveringen een werk ver- schij nen, waarop wij nu reeds de aandacht vestigen. Het is Cal vijnsjeugd, omzwervingen, bekeering en eerste optreden als reformator, door E. Dou- mergue, hoogleeraar te Mon- taubanvrij bewerkt naar het Fransch, door ds. W. F. A. Winckel. Het is een heele onderneming, de oor spronkelijke prijs is 15 franc, de vertaling zal in 15 afleveringen elk van 32 blad zijden, groot formaat, goed papier en uit- nemenden druk het licht zien voor slechts f 5,25, terwijl na 't verschijnen van elke 5 afleveringen over f 1,75 zal worden be schikt. In 't voorjaar van 1902 zal de uitgave compleet zijn. Daarna wordt de prijs verhoogd; zoodat wij den liefhebbers aanraden nu in te teekenen. Het oorspronkelijk werk werd bij des- zelfs verschijnen uitbundig geprezen, onder anderen door dr. Kuyper in de Heraut, en door ds. Maronier in de Tijdspiegel. Zei dr. Kuyper in 1900 reeds dat de literatuur over Calvijn nauwelijks meer bij te houden is, hier is een werk dat door geletterden en ongeletterden met blijdschap zal worden ontvangen. Doumergue's werk in een Nederlandsch gewaad gestoken, zal in een bepaalde be hoefte voorzien. Hij zal nog meer over Calvijn uitgeven, en vertaler en uitgever stellen zich voor, bij gebleken belangstel ling en steun van Nederlandsche lezers, ook dat uit te geven. Nu heeft men al vast een belangrijk stuk levensgeschiedenis van Calvijn te verwachten. van 35 Augustus 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd:W. J. de Boer 27 j. jm. en L. T. Klemkerk 20 j. jd.; W. Lindenberg 31 j. jm. en A. de Moor 27 j. jd. Bevallen: M. Joziasse geb. Adriaanse z.M. Simpelaar geb. Hooftman d. Overleden: C. Verbeit 3 w., z.; G. I. Martens 47 j. vr., van G. H. Eefting A. J. Hubrechtse 58 j. vr., van J. de Wil ligen; A. Kurvink 78 j., wed. van M. Vos. GOES. Ie h u w a f h4, Eendrikus Schrijver 24 j. jm. te Colijnsplaat onlangs te Goes, en Agatha Jacoba van Oosten 19 j. jd. te Colijnsplaat. Geboren: 3, Maatje, d. v. Izaak Sinke en Catharina Minnaar4, Levinus, z. v. An- dries de Koning en Cornelia Catharina Addies5, Hubertus, z. v. Jacobus Brugge- man Huberdina Yermeule. Overleden: 3, Cornelia Maria, 8 j., d. v. Johannes van der Reit en Geertruida Jo hanna Kien4, Dirk, 9 m., z. v. Dirk van de Visser en Anna Machelina de Kok. Over de maand Juli 1901. OVEZAND. Geboren: 5, Johanna, d. v. Aalbrecht Ars en Geertje Wagenaar; 13, Maria Margaretha, d. v. Marinus van 't Westeinde en Leonie Claeijs; 20, Jan, z. v. Izaak Wagenaar en Maria van Dijke. DRIEWEGEN. Overleden: 4, Jacob, van de Guchte 67 j. ongeh. NISSE. Geboren: 6, Christiaan, z. v. Jacob Bosman en Geertruida Catharina Hundersmarck13, Maria Adriana, d. v. Marinus de Schipper en Helena Bustraan. RILL AN D-BAT H. Ondertrouwd: 2fi, Marinus Lokerse 24 j. jm. en Korne- lia Weststrate 23 j. jd. te Krabbendijke. Gehuwd: 24, Joseph Fransiscus Hen- dricus Kuerten 20 j. jm. te Grave, en Servina Helena Veiweij 20 j. jd. Rilland- Bath. Geboren: 3, Augustus Corstantinus, z. v. Eduard van Campen en Louisa Ma thilda Schelfaut; 13, Elizabeth Jacoba, d. v. Joost Lobbezoo en Lena den Haan; 16, Willem Marinus, z. v. Maatje Lobbezoo; 18, Johanna Laurina, d. v. Jacobus Moer man en Pieternella Sentse; 25, Martina, d. v. Jacob Ruster en Geertruid Weststrate 29, Hendrik, z. v. Cornelis van Koeverin- ge en Adriana Minnaard. Overleden: 3, Gerard, z. v. Cornelis Hirdes en Johanna Apolonia Windhorst 3 m.; 9, Adriana Suzanna 13 m., d. v. Maar ten Lobbezoo en Marina Hennekij30, Jacob Jan, 11 m. z. v. Gilles de Bokx en Dina Zandee; 31, Pieter, 9 m., z. v. Adri- aan Cornelis Lambrechtse en Elisabeth Nieuwenhuize. BRUINISSE. Ondertrouwd: 26, Jan Beekman 31 j. jm. en Pieternella Zoeter 28 j. jd. Getrouwd: 20, Pieter van Beveren 22 j. jm. en Pieternalla van Gilst 21 j. jd 27, Reinier de Waal 23 j. jm. en Cornelia Okkerse 24 j. jd.Adriaan Jumelet 23 j. jm. en Cornelia de Ruijter 24 j. jd. Geboren: 5, Een onechte d.8, Adri anus Pieter, z. v. B. den Hartog en T. Okkerse; 11, Willemina Paulina, d. v. C. J. van der Haven en M. J. van Meurs; 19, Willem, z. v. W. Kik en N. van der Est; 20, Cornelia, d. v. W. van den Berg en N. Padmos; 22, Hendrina Beatrix d. v. J. v. Sijll en A. E. Nederpelt. Overleden: 27, Dignus v. d. Weijde 69 j. wedn. van P. van der Schelde; 31, Cornelis Adriaan, 6 m. z. v. A. van Gilst en J. Padmos. Woensdag 7 Aug. Kruiningen, half 1 in de Korenbeurs door not. Prins voor erven H. de Smit een huis, schuurtje en tuin Meidam 5 A. En voor P. de Smidt 't boomgaardje de Bonte valk. Daarna ten sterfhuize meubels, huishouden, veerenbed met toebehooren. Donderdag 8 Aug. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers lo een huis en tuin Hee rengracht M 22. 2o4o 3 perc. bouwter rein Klein Vlaanderen. 5o en 6o 2 huizen Eigenhaardstraat P 139 f en 139 gg. Te zien 7 en 8 Aug 1012 en 2—4 uur. Dinsdag 13 Aug. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. Liebert appelen en peren onder Kapelle. Gapinge, Grintweg op het hofje van P. Versluijs door not. Huvers 2 uur veld vruchten. Woensdag 14 Aug. Kapelle, 6 uur bij Hanson door not. mr. Liebert en Pilaar appels, peren en noten in Kapelle, Kloetinge, Goes, Hoedekens- kerke, 's Gravenpolder, Kruiningen en Schore. Kapelle, 5 uur bij Hanson door not. Mulock Houwer oppervruchten in Kapelle. Ellewoutsdijk, 11 uur bij Brouwer voor P. Smallegange door deurw. Hollmann 2 ruinpaarden 14 en 13 jaar, 5 een- en tweejarige runders, 2 kalfvaarzen, vet val ken, 5 loopvarkens, 6 persoons brik, kap- wagen, men wagen op ijzeren assen, la- moenkar, coksploeg, balans- en moorploeg, 2 eggen, sleper, paardenbak, snij- en moes molen, harnassement, wagenlichter, mut saard, hooi, 2 perceelen klavers, 2 per- ceelen aardappels, 1 perceel paardepeen. Rilland, half 12 bij Koets door not. de Vos koffiehuis- en herberginventaris, win kelinventaris, 150 K.G. draagvermogenheb bende bascule met gewichten, bussen, fles- schen, enz. Meubelen, eikenhouten kabinet, eetserviezen, 3 linnenkastjes, koperen pa- pegaaikooi, ijzeren brandkast, 7 kippen met kippenhok en ren. Zand, door not. Tak in Pax Intrantibus de hofstede van Abr. Francke in Hoogelande 10 uur groot 18,8692 H.A. Donderdag 15 Aug. Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar door not. Mulock Houwer oppervruchten in Goes, Kloetinge, Eversdijk, Kapelle, 's-Heer Abts- kerke, Nisse, 's-Gravenpolder, Hoedekens- kerke. En 4 perc. aardappelen. Daarna verpachting voor 9 jaren voor het Burgerlijk Armbestuur 9430 cA. bouwl. in Zuidhoek. Kruiningen, 5 uur door not. Prins bij Bierens fruitgewas in Kruiningen, Ierseke en Biezelinge Middelburg, in de Vergenoeging door not. Wisboom Verstegen 8 uur. lo. een karo- terij 1418 cA. in 7 perc. en combinatiën. 2o. een nieuw huis en tuin erfpacht T 130 b Dwarsstraat. 3o. een pakhuis id. er naast. Vrijdag 16 Aug. Wemeldinge, 1 ij Korstanje door not. L. Liebert appelen en peren in Wemeldinge 6 uur. Ellewoutsdijk, 2 uur bij wed. J. v. d. Hage verpachten door 't bestuur van het waterschap Ellewoutsdijk en Borsele voor 7 jaar de inlaagkade enz. Maandag 19 Aug. 's-Gravenpolder, 10 uur bij de Koster door not. Overman boomvruchten in 's-Graven- polder, Hoedekenskerke, 's-Heer Abtskerke, Oudelande, Baarland, 's-Heerenhoek, Wol- iertsdijk. Getrouwd: J. A. VAN BOVEN en SENTINA REIJNHOUDT, die hun dank betuigeD voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Goes, 2 Augustus 1901. Heden trof ons weder een gevoelige slag, daar het den Heere behaagde van onze zijde weg te nemen onze veelge liefde eenige dochter, zuster en behuwd zuster FRANC1NA BAAIJENS, na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van bijna 24 jaar. Wat wij in haar verliezen zullen al leen zij beseffen die de overledene van nabjj gekend hebben. Wed. J. BAAIJENS, Kinderen en Behuwdkinderen. Kleverskerke, 2 Augustus 1901. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op De Notarissen mr. LIEBERT en PILAAR zullen des avonds te 6 uren, te Kapellein de herberg bij weduwe J. Hanson, uit onderscheidene boomgaarden, onder Kapelle, Kloetinge, Goes, Hoedekenskerke, s-GravenpolderKruiningen en Schore, om schreven op de aanplakbiljetten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 3