Bekendmaking. Kerknieuws. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Poster ij en. Olive Schreiner, Miss Hobliouse, Mevrouw Maxwell, zij zijn er de levende bewijzen van De Boeren zijn in Portugeescli Oost- Afrika binnengevallen en hebben hun kamp opgeslagen te Guanitz, aan de samenvloeiing van de Passuri en de Limpopo. Zou dit een ernstig bericht zijn? Wij gelooven het niet. Het zoozeer gedunde hoopske heeft aan een nieuwen vijand geen behoefte. Daarbij komt dat het commando dat de inbreuk pleegde, behalve twee ka nonnen, ook vrouwen en kinderen met zich voerde, ook zijn daar geen Engelsehen, zoodat van een gedwongen grensoverschrij ding geen sprake behoeft te zijn. Het is hoogst waarschijnlijk een vrede lievende inval, met poging tot duurzame vestiging als Portugeesche onderdanen, waarbij de zenuwachtige Portugeesche re geering meubelen voor kanonnen heeft aan gezien, of wel een vergissing, dewijl de grenzen van Rhodesië, Transvaal en Portu- geesch Oost-Afrika daar in het Zoulpans- bergsche heel moeilijk uit elkander zijn te houden. De Engelsche regeering stelde voor aan lord Roberts honderd pond sterling (f 1.200.000) te schenken. Dit ontwerp werd verdedigd door den liberalen leider Sir Campbell Bannermann, en met nagenoeg algemeene stemmen aangenomen. Alleen de Ieren stemden tegen. Steyn heeft den 8 en 9 Augustus be stemd tot algemeene boet- en bededagen in den heelen Oranje Vrijstaat. Kitchener komt weer eens met een sen satie-telegram aandragen. Zondag volgde een patrouille van 20 Yeomen met eenige kafferverkenners twee karren en eenige Boeren op een afstand van 25 K.M. toen zij bij Doornrivier in den Vrijstaat door ongeveer 200 Boeren werden afgesneden en in een klein gebouw belegerd. Toen de munitie op was, gaven zij zich over. Daarna hebben de Boeren de kafferver kenners en een gewonden Yeomen dood geschoten. Als reden voor 't dooden van den laatste gaven zij op dat zij hem voor een halfbloed aanzagen. Er is een hof van onderzoek ingesteld en er wordt ge tuigenis onder eede afgenomen aangaande de moorden. Zoo seint de Soedanees, die nooit anders deed dan weerloozen doodschieten. En dan, wat een drukte, tegenover de weigering om in zake Elaudslaagte het volle licht te doen schijnen. Dat praat nog van «moor- den", na zooveel gruwelen als daar zijn gepleegd Kruitzinger moet French hebben doen verwittigen dat hij voortaan alle Kaffers in Engelschen dienst, gewapend of ongewapend, zal doen doodschieten. Wie zich den brief herinnert van den Engelschen officier te Jamestown die een valschen eed aflegde, Kruitzinger bedroog, en er later op stofte op die wijs twee Kaffers uit zijn commando te hebben gered, zal Kruitzinger gelijk geven. De Engelsche minister Cranborne is ge noodzaakt geworden een leugentje dood te knijpen dat al acht maanden lang had rond gekropen. Hem werd namelijk door een Parlementslid gevraagd „of kapitein Crowe, de Engelsche consul te Lourenpo-Marques aan de Britsche regeering mededeelingen had gedaan- over het mislukken der po gingen, gedaan met toestemming der Por tugeesche regeering, om de schatkist van ex-president Kruger te vermeesteren, die ongeveer op pd. 2,000,000 werd geraamd, en heimelijk van daar verscheept is met het zeilschip Litchfield". En Cranborne antwoordde: „Tijdens het verbod van gouduitvoer te Lourenpo-Mar- ques, werd ook bedoeld schip doorzocht, maar geen goud gevonden". Ziezoo, dat is er weer eentje dood. Toch is het te vreezen, dat onder de overleve ringen van dezen oorlog bij het Engelsche volk deze gewaande miljoenenroof nog lang zal voortleven. CS-oos. De. Burgemeester van Goes roept hiermede op den milicien-verlofganger der lichting 1897 uit de gemeente Den Dungen Franciscus van Maasdam, behoorende tot het 2e Regiment infanterie^ om in den wapen handel te worden geoefend van den 29 Augus tus tot en met 27 September 1901. Hij moet op den 29 Augustus a.s. des na middags vóór 4 uren tegenwoordig zijn bij zijn korps te 's-Hertogenbosch, werwaarts hij zich rechtstreeks moet begeven. Hij die niet aan de oproeping voldoet, wordt als deserteur behandeld, en hij die niet op den bestemden tijd onder de wapenen komt of niet voortdurend aan de oefening deel neemt of wel achterlijk blijft in het aanleeren van den wapenhandel, wordt zooveel langer onder de wapenen gehouden als de Comman dant noodig acht. Belanghebbenden worden medegedeeld dat de aangifte van kinderen voor de Open bare Scholen opnieuw moet worden gedaan ter Secretarie en dat de aangifte tegen 1 Mei j. 1. gedaan niet voldoende is. De vaccine- bewijzen die indertijd zijn ingeleverd op de Secretarie behoeven echter niet te worden vernieuwd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Cats (toez.) G. C. C. Geys- kes eand. te Schoonhoven. De Synode behandelde gisteren het voorstel der classicale vergadering van Goes voor de openbaarheid der samenkom sten van classicale vergaderingen. De meer derheid der commissie concludeerde tot af wijzing de minderheid tot aanneming. De conclusie der meerderheid wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. Geslaagd te 's-Hertogenbosch voor de hoofdaete de heer J. P. v. Hoeve te Se- rooskerke (W.) Middelburg. Hedenmiddag werd ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder op het Molenwater door het garnizoen alhier een groote parade gehouden. Ze werd gecommandeerd door door kapt. J. H. N. Bernelot Moens en ge- inspecteerd door den majoor garnizoens commandant A. E. Roest van Limburg, be gunstigd door schoon weder en bijgewoond door zeer vele-toeschouwers. Des namid dags werd voorts in de Abdij door het muziekkorps der d.d. schutterij onder lei ding van den heer Jan Morks een uit voering gegeven, wat ook velen tot zich getrokken had. Allerwegen waait de vlag. Vlissingen. De heer Anth. van de Velde' weger bij de Staatsspoorwegen alhier, is met ingang van 16 Augustus a.s. bevor derd tot ladingmeester, met overplaatsing naar Utrecht. Als een klein bewijs hoeveel vlas de Belgen in en rond Oostburg hebben ge kocht meldt men ons van daar, dat Woens dagmorgen voor 8 uur reeds ruim een 200tal volgeladen wagens vlas, met bestem ming naar België aldaar zijn doorgereden. Als een bijzonderheid meldt men ons tevens dat op eene publieke verkooping van veld vruchten, Dinsdag aldaar een partij tarwe werd verkocht voor f 142 het gemet zonder de onkosten. Vliss. Crt. Wissekerke. Door het bestuur van den Heer Janszpolder werd, op zijn verzoek daartoe, eervol ontslagverleend aan F. van Lieren te Kamperland als bode bij dat bestuur en in diens plaats benoemd: Adr. Goulooze. Tevens werd de tijdelijke Sluis wachter Matth. de Looze thans definitief als zoodanig bij dien polder aangesteld. Stavenisse. In de laatstgehouden ver gadering van de Dijkraad van het Cal. Wat. Stavenisse werd de rekening over het dienst jaar 1900/1901 vastgesteld op f 19529,43 in ontvang en f 14952,67s in uitgaaf, dus met een goed slot van f 4289,75'. Als nieuw lid werd beëedigd de heer Th. C. J. J. van der Lek de Clercq. Op de voor dracht voor lid van het bestuur werden geplaatst! M. van Luijk (aftr.), C. Tuijnman, en A. H. van der Slikke. St. Maartensdijk. Betreffende het on geluk schipper H. Hageman met zijn vaar tuig overkomen, kunnen wij nog nader melden, dat schip en lading beide verlo ren zijn en zoo min het een als het ander door assurantie was gedekt. Een gezin uit 6 personen bestaande, is daardoor tijdelijk broodeloos. Het ongeval deed zich voor terwijl het vaartuig voor anker lag en de opvarenden sliepen. De beman ning van een voorbijvarende sloep be merkte, dat het schip water innam en wekte den schipper, welke haastig vrouw en kin deren, kleederen en beddegoed nog redden kon. Den nacht bracht Hageman met zijn gezin verder door in een sloep van een daar in de nabijheid werkenden duiker. lerseke. Donderdagavond hield de ge meenteraad een vergadering, waarbij de heeren Hartoog en Sauer afwezig waren. Na lezing en goedkeuring der notulen werd den raad de gemeenterekening over 1900 aangeboden bedragende in ontvang f 39028,01 en in uitgaaf f 38143,20, goed slot f 884,81. De heeren Sauer, Sandee en Polderman werden benoemd om haar na te zien. Daarna werden de geloofsbrieven der pas gekozen raadsleden onderzocht en in orde bevonden, waarna tot de toelating dier heeren werd besloten. Tot leden der commissie van schoolver zuim werden benoemd de heeren A. M. Steketee en A. Hartoog, die daartoe met de heeren J. Schipper Jz. en P. L. v. Oeveren waren aanbevolen. Een der leden bracht de ongeregelde uit betaling der onderwijzerstraktementen ter sprake. De voorzitter zeide, dat dit daardoor veroorzaakt wordt, dat niet iedereen op tijd zijn hoofdelijken omslag betaalt, en dit levert tegen 1 Aug. moeite op, omdat dan aflossing van gemeenteschuld en rente plaats heeft. De betaling zou nu weldra weer geregeld plaats hebben. Stavenisse. Donderdag vierde de heer W. C. Crucq onder vele en velerlei blijken van sympathie zijn zilveren ambtsfeest als hoofd der school alhier. Des morgens werd den jubilaris in een der schoollokalen, dat keurig was versierd, na het zingen van eenige toepasselijke liederen een geschenk van onderwijzers en leerlingen aangeboden, waarvoor de heer Crucq in gevoelvolle woorden zijn dank betuigde. Daarna ver blijdde hij hen met de mededeeling, dat hij de leerlingen der lagere klassen morgen in de school hoopte te onthalen, en daarna in den namiddag met die der hoogere klassen een rijtoer om het eiland zou maken. Ook van zijne oud-leerlingen benevens van de ingezetenen ontving de jubilaris fraaie ge schenken, welke zoo vele blijken zijn, dat zijn arbeid op den hoogsten prijs wordt gesteld. Eveneens verrasten de leerlingen der Rijksnormaallessen te Tholen, aan welke inrichting de heer Crucq is verbonden, hun leermeester met stoffelijke bewijzen van waardeering, terwiji hem ook door do hoofden en onderwijzers in het arrondisse ment Tholen een cadeau werd vereerd. Des avonds kwamen een aantal ingezetenen en collega's uit andere plaatsen den jubi laris persoonlijk feliciteeren. Dat de waar dige man nog tal van jaren aan het hoofd onzer school moge staan, is ongetwijfeld de wensch van zeer vele ingezetenen. Bij de jongste veranderingen in het personeel der rijksveldwacht is toegekend de rang van brigadier-titulair aan C. op den Brouw te Molenaarsbrug, B. de Glop- per te Rotterdam, A. Visser te Sirjans- land, A. J. 't Gilde te Middelburg, H. Riemens te Hoedekenskerke (allen rijks veldwachters) en C. Krijger, jachtopziener te Burgh. Wil ook al student zijn! De rijksveld wacht te Wyckel heeft proces verbaal op gemaakt tegen een aantal jongens van 't gymnasium te Joure wegens mishandeling bij nacht van een minnend paartje. Dr. Kuyper heeft zijn vast verblijf in de residentie gevestigd en blijft voor- loopig intrek nemen in het Hotel des Indes. De premier heeft reeds naar een woning te zijnen behoeve laten omzien 0. a. in de omstreken van de Scheveningsche Boschjes. Eandelsbl.) De nieuwbenoemde Ministers begaven zich gisteren naar Soestdijk om beëedigd te worden, waartoe de bewindslieden te 3'/2 ure door H. M. de Koningin werd ontvangen. De eedsaflegging geschiedde ten overstaan van den directeur van het Kabinet jhr. Vegelin van Claerbergen. Na afloop van deze handelingen werden de nieuwe Ministers door H. M. de Konin gin-Moeder ten gehoore ontvangen en aan H. M. voorgesteld. Geen der bewindsleden was in ambtsgewaad, doch in rok met decoratiën op de borst. Spijbelaars. Voor de curiositeit druk ken wij af een gemeeuteraadsverslag uit Amsterdam. "Vergadering van Donderdag 1 Augustus. Aanwezig 12 leden: de heeren Blanken berg, Nolting, Blooker, Heemskerk, Van Arkel, Kamerlingh Onnes, Zeehandear, Harmsen, C x>l, Sterck, Harten en VVorsmer. Afwezig de heeren: Van den Bergh, Carol), Fabius, Gerritsen, Van Gigch, Van Hall, Den Hertog, Hoogland, Jitta, Kehrer, Korthals Altes, Kruseman, Kuipers, Van Lennep, Muller, Van Nierop, Polak, Riedel, Sauvage Nolting, Serrurier, Schippers, Schut, Sutorius, Waterschoot van der Gracht, Wier- sma, Wijnmalen,IJzerman, Zegers,Veeckens. De Voorzitter constateerde, dat wederom minder dan de helft van het aantal aan wezig was, en dat de vergadering derhalve niet bevoegd was te beraadslagen of te be sluiten. Hij sloot de vergadering. Te Rozendaal is een voerman door een stoomtram aangereden en gedood. Te Terwolde werd een man in zijn woning door den bliksem doodelijk getroffen. Te Groningen is een kind van 3 jaar, dat een worteltje in de keel kreeg, dien tengevolge gestikt. De machinist op een baggermolen te Hoek van Holland, ge raakte tusschen de drijfriemen, werd mee gesleept tusschen de raderen en bijna ge heel verpletterd voordat iemand hem hulp kon verleenen. Hij laat een weduwe met elf kinderen achter. Te Vaals geraakte een 4-jarig knaapje spelende onder een zwaar beladen voertuig. De wielen gingen het ventje over het hoofd, met het gevolg, dat hij op de plaats dood bleef. Bij een brand te Amsterdam werden twee knaapjes zoo ernstig gebrand dat de een in 't Gast huis overleed. Aldaar werd een elf-jarige knaap door een paard dat hij aan den staart trok, zoo ernstig tegen de borst getrapt, dat hij aan de gevolgen bezweek. Te Dussen viel eene arbeidersweduwe boven uit een hooge landbouwschuur en bleef op de plaats dood. Naar men verneemt, zal bij de groote najaarsmanoeuvres der zuidelijke divisie in September a.s. in Limburg te houden venwege den generalen straf, gebruik ge maakt worden van automobielen. Met verschillende fabrikanten in Neder land en België is over het tijdelijk ver strekken van een of meer automobiolen onderhandeld. Indien de proef slaagt, zul len er aangeschaft worden. Wat onze jonge dames al niet weten willen In de «Hollandsche Lelie" vraagt «Adin- da": Zou iemand mij ook kunnen zeggen of een vloo levende jongen ter wereld brengt, dan wel eieren legt? Goeden dag. Een werkman te Oolt- gensplaat vond een gouden tieutje in de straatmest. Aan den directeur der Kon. mil. kapel van het reg. grenadiers en jagers den heer N. A. Bouwman is de rang verleend van 2e luit. kapelmeester. Het 14-jarig dochtertje van een te Zandvoort logeerenden heer stond Zondag nacht in haar droom op. Zij dacht dat zij een badstoel verliet en op het strand wan delde. Plotseling viel zij van de trap, met het treurig gevolg dat zij haar hoofd ern stig bezeerde en een arm brak. Millionairszorgenrijkelui's leed. Op zijn slot Skibo in de Schotsche Hooglanden ver klaarde de bekende Andrew Carnegie, de aan de maag lijdende philantroop, onlangs aan een vriend, dat hij even als Faust den duivel gaarne zijn ziel zou verpanden en zijn rijkdom er bij, als hij nog eens jong, gezond en hongerig kon zijn. Tegelijk echter zeide de nu rustende staal - koning, dat hij dikwijs slapelooze nachten had, omdat hij geen mogelijkheid zag de 280 millioen dollars, die hij nog voor wel dadige doeleinden had bestemd, op werke lijk zegenrijke manier tot heil der mensch- heid te besteden. Natuurlijk behoorde de bezoeker eveneens tot de New-Yorksche Milionairsclub, anders had hij den slotheer door hem met eenige millioentjes te verlichten, tenminste wel een rustigen nacht kunnen verschaffen. De rijke Schot is dus van meening dat de oprichting van bibliotheken slechts tot op zekere hoogte vruchten zal dragen en ongetwijfeld komen deze het minst aan de arbeidende klasse ten goede, die Carnegie in de eerste plaats wilde gedenken. Een ander millionair weldoener, John Arbeckle, heeft voorloopig een eskader van drie schepen uitgerust en tot dijvende hotels ingericht, die het wegens den zeer lagen prijs ook aan onbemiddeld en mogelijk ma ken tochtjes ter ontspanning te ondernemen. Een van de schepen verlaat iederen avond de haven en komt des morgens terug. Deze millionair sprak nu van zijn plan om met een ander collega-millionair samen te doen om aan de armen hunne dagelijksclie behoeften tegen even lagen prijs te ver schaffen, als de rijke ze koopt in het groot. Ter opheldering voegde hij er bij Ik geef 4 dollars voor een ton kolen, maar de arbeidersvrouw, die dagelijks haar emmer kolen koopt en 5 trappen opsleept, 25 dollars. Te Londen is iemand plotseling dood gebleven, terwijl bij met zijn zoon zat te schaken. Bij de lijkschouwing werd zulks toegeschreven aan overspanning bij het spel. Keizer Wilhelm heeft alle soldaten, die onder bevel van luitenant Von Soden hebben deelgenomen aan de verdediging van de gezantschappen te Peking bevorderd tot onderofficier. Door het workliedensyndieaat is een algemeene staking uitgeschreven voor de dokwerkers van San Francisco. Er zijn 55.000 stakers, doch verschillende andere werkliedengroepen zijn door de beweging werkloos geworden. Een der krijgsgevangen Boeren, die te Simonsbaai zwom, is door een haai aan gevallen, die hem een arm en een been afscheurde. De gewonde is stervende naar het hospitaal vervoerd. De bekende geleerde en luchtschip per Berson van het Metereologisch Insti tuut te Berlijn, die reeds vroeger met 9150 Meter de grootste hoogte van alle luchtreizen bereikte, heeft nu in gezelschap van zijn ambtgenoot dr. Suehring de ko lossale hoogte van meer dan 10,300 Meter bereikt. De juiste hoogte is niet op te geven, daar de twee luchtreizigers op 10,300 Meter bewusteloos werden, de laatst afgelezen temperatuur was 40 gra den Celsius onder nul. De ballontocht duurde acht uur. De toestand der beide onderzoekers is bevredigend. Geref. Vereen, voor Drankbestrijding. Te Rotterdam werd de eerste jaarver gadering der Geref. Vereen, voor Drankbe strijding gehouden, onder voorzitterschap van Ds. W. H. Gispen, van Baarn. Na het zingen van Ps. 119 3, gebed, en het lezen van Spreuken 141638, roept hij den vergaderden (p. m. 30 leden en afge vaardigden) het welkom toe. De secretaris, de heer J. Minderaa, van Amsterdam, leest daarna zijn jaarverslag voor. We stippen daaruit het volgende aan. Het ledental klom van 40 (bij de oprichting) tot pl. m. 400er bestaan thans afdeelingen te Amsterdam, Rotterdam, Bunschoten, Baarn, Urk, Kiel-Windeweer, Heerenveen en Ermelo. De Vereeniging nam deel aan de adresbeweging tegen het aanhangige Drankwetsontwerp en poogde in het Pro gram van Actie der A.-R. Partij maatregelen tegen de drankzonde te doen opnemen. Dit verslag zal gedrukt en al den leden toegezonden worden. Verder wordt besloten: tot rechtspersoon lijkheid aanvragen, en tot wijziging der statuten. Art. 1 sub 3 zal voortaan luiden »dat de tegenwoordige tijdsomstandigheden het gebruik der gedistilleerde, zoowel als het geregeld gebruik der gegiste dranken als genotmiddel als een steunen der drinkgewoonten veroordeelen. In verband met deze wijziging wordt besloten art. 4 aldus te lezen: «Leden der Vereeniging kunnen zijn zij, die instemming betuigen met grondslag en doel." Hoewel dus de staart «en dit be- toonen door zich van alle alcoholische of alleen van de gedistilleerde als genotmiddel te onthouden" wordt weggelaten, sprak de vergadering het eenstemmig uit, dat het instemming betuigen met grondslag en doel, niet alleen theoretisch maar ook practisch verstaan worde en als levensregel opgevolgd. Ds. A. M. Diermanse van Den Haag refereerde over«Wederlegging van beden kingen tegen de geheelonthouding." Spreker heeft, als vervolg op zijn eerste brochure, de copie voor een tweede gereed gemaakt en zal daarvan een gedeelte voor lezen. De bedenkingen tegen de geheel onthouding ingebracht, kunnen tot een zevental teruggebracht worden a. de heden- daagsche geheelonthouding is niet naar het beginsel dat de H. S. in zake onthouding leert; b. ze is niet bepaald noodig; c. ze gaat in tegen den regeldat het misbruik het gebruik niet opheft; d. ze leeraarteen lagere en hoogere moraale. ze is eenzijdig; ze herneemt den menscli zijn vrijheid. Spr. weerlegt deze bezwaren, en wel zoo dat ds. Wielinga van Westmaas wien het standpunt der Vereeniging nog niet dui- deljjk was, verklaarde het geheel met het ethisch standpunt van den inleider eens te zijn. Het is echter niet mogelijk een eenigs- zins volledig verslag dier lezing te geven. Beknoptheid zou de waarde schade doen. Waar ze trouwens eerlang in brochure vorm verschijnt, kan elk er spoedig ken nis mede maken. In zijn nawoord gaf de inleider nog eenige opmerkingen ten beste over den naam bedwelmende dranken, dien hij thans liefst door alcoholische ver vangen zag, over het karakter der geheel onthouding, door de gegiste dranken als een goede gave Gods, over de Geref. ont houding onder ons Geref. Volk. De spreker mocht van zijn hoorders een duidelijk bewijs van instemming ontvangen. In het debat dat volgde, kreeg de voor zitter gelegenheid tegenover ds. Wielenga het standpunt der Vereeniging uiteen te zetten. Al deden kerk en politieke actie reeds al wat hun plicht was, dan nog had de vereeniging als stoelende op den wor tel van het particulier initiatief recht van bestaan. Als tweede spreker trad op de heer mr. H. W. Hovy van Den Haag met het onderwerp: «de Overheid en het Drank misbruik." Achtereenvolgens behandelde spreker: a. Welke maatregelen de Over heid genomen heeft in andere landen tegen het Drankmisbruik, b. de bestaande be palingen in ons land, c. of verscherping dier bepalingen gewenscht is en eisch der Antirevol. beginselen. Omstandig werden de verschillende stelsels, in onderscheidene landen ter be perking van het drankgebruik ingevoerd, omschreven, nauwkeurig de wettolijke be palingen, in onze Wetgeving opgenomen, opgesomd, om ten slotte, na een vluchtige beschouwing van het ontwerp-Borgesius, waarmede spreker grootendeels zijn in stemming betuigde, als zijn meening uit te spreken, dat verscherping der wetteljjke bepalingen een eisch der Antirevol. be ginselen is. De vraag, of «local option" reeds inge voerd zou kunnen worden acht spreker ontijdig. Wel moet de Overheid door verbod van drankgebruik in 't leger en op de vloot een voorbeeld geven en kan de Gemeentel. Overheid door handhaving der bepalingen, dat in enkele wijken der Gemeente het verbod tot drankverkoop kan ingevoerd worden, reeds iets doen in de goede richting. Wijl de tijd ontbrak, kon over dit referaat geen debat gehouden worden. De voorzitter stelt naar aanleiding van dit referaat de volgende motie voor: De Openbare Vergadering, belegd door de Geref. Vereen, voor drankbestrijding, met blijdschap en dank aan den Heere het op treden van een Christel. Ministerie begroe tend, spreekt haren wensch uit dat het aan den formeerder van dit Kabinet gelukken moge eene regeling van de drankzonde tot stand te brengen in den geest en op den grondslag van zijne toelichting in »Ons Program". Deze motie wordt met algemeene stem men aangenomen, een afschrift ervan zal aan Dr. Kuyper gezonden worden. Na een kort slotwoord sluit de voorzitter deze vergadering en doet Dr. v. Dale het dankgebed. Eindelijk vermelden we nog, dat tot Hoofdbestuurders her- of gekozen werden de heeren Dr. J. H. A. van Dale, Dr. A. Dupont geneesheer aan 's Heerenloo en J. G. v. d. Hoogt te Kampen. Met dankbare herinnering mag de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding op haar eerste jaarvergadering terugzien, we twijfelen er niet aan of ze zal veel bijdragen tot meer dere bekendheid van het schoone doel, dat deze nuttige Vereeniging beoogt. Nederl. Lijst van Onbekende Brieven verzonden door het Postkantoor te Goes over de 2e helft van Juli 1901. Mej. Roukema, ZwolleJ. Bruinzeel, RillandJanssen, Vlissingen. Van Hansweert. J. de Gheselle, SchaerbeekA. E. de Jonge, Utrecht. Van Kruiningen. L. V. Puivelde, Jloutrakpolder. Van Wissekerke. A. Hoornweg, Rotterdam. Geweigerd, dames Vleck, Amsterdam. BURGERLIJKE STAKE van 12 Augustus 1901. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. J. Cornelisse 22 j. jm. en N. J. Godeschalk 18 j. jd. Getrouwd: H. J. Neugebauer 24 j. jm. en E. J. Jansen 26 j. jd. Bevallen: C. van Westen geb. Krijger z.L. Moens geb. van Oost z. Overleden: D. G. Avenarins 9 m. z. GOES. Huw. aangifte: 1, Janus Snoek 24 j. jm. en Adriana Jacoba Botbijl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1901 | | pagina 2